Železniční doprava

​ČD Cargo zvýší zabezpečení svých lokomotiv pomocí ETCS

ČD-Telematika vybaví flotilu lokomotiv nákladního železničního dopravce ČD Cargo mobilní částí evropského vlakového zabezpečovače ETCS (European Train Control System) Level 2 od společnosti Alstom. Jedná se o první velkou sérii modernizace existujících vozidel tímto zařízením v České republice. ČD-Telematika pro tuto zakázku uzavřela konsorcium se společností AŽD, partnerem pro národní zabezpečovací technologie a měření rychlosti.

​Z mezinárodních dopravních a logistických svazů - únor 2019

SPEDICE

Mezinárodní federace spedičních svazů – FIATA

JARNÍ SVĚTOVÉ ZASEDÁNÍ FIATA BUDE 28. A 29. BŘEZNA 2019 V CURYCHU

Zasedání bude zaměřeno především na sektorovou politiku a nelze je srovnávat se světovým kongresem či regionálními konferencemi. V první den je na programu jednání o situaci v regionech – v Africe a na Středním východě, v Americe, Asii a Pacifiku a v Evropě. Zasednou rovněž pracovní skupiny pro právní záležitosti, bezpečnost, odbornou výchovu a multimodální dopravu.

​Pět nových lokomotiv Vectron pro PKP CARG

Společnost PKP CARGO pořídí celkem pět vícesystémových lokomotiv Vectron. Smlouvu v hodnotě téměř 112 milionů PLN (asi 670 milionů Kč) zahrnující i údržbu lokomotiv podepsali zástupci skupiny PKP CARGO a Siemens Mobility na konci ledna.

​V Brně-Maloměřicích vyroste nová opravárenská hala

Ještě v únoru začnou České dráhy stavět novou opravárenskou halu v Brně-Maloměřicích. Halu postaví sdružení společností TSS Grade a Doprastav.

​Hlavním železničním dopravcem na Vysočině zůstanou České dráhy

3.4. – Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a generální ředitel Českých drah Miroslav Kupec včera v Jihlavě podepsali smlouvu o zajištění drážní základní dopravní obslužnosti na Vysočině na dalších 10 let.

​České dráhy začaly prodávat přímé jízdenky na pražské letiště

3.4. – České dráhy začaly prodávat přímé jízdenky z různých míst České republiky na pražské letiště. Tam dráhy zajišťují dopravu v Praze prostřednictví expresních autobusů. Dráhy současně zintenzivní provoz těchto autobusů, od května budou jezdit každých deset minut. Včera o tom informovaly České dráhy.

​Loko Trans postaví železniční terminál ve Skopje za půl miliardy Kč

2.4. – Brněnská firma Loko Trans postaví v hlavním městě Severní Makedonie Skopje železniční kontejnerový terminál za 20 milionů EUR (515 milionů Kč). Vyhrála tendr na dlouhodobý pronájem pozemku, který vypsala tamější vláda. Součástí terminálu bude celní sklad, opravna vagonů a čerpací stanice, řekl obchodní ředitel Loko Trans Vít Ryšavý. Stavět by se mělo začít ještě letos a hotovo má být za rok a půl.

​V týdnu bude k vidění další unikátní železniční stavební stroj

1.4. – Do českých železničních staveb se po delší době opět zapojí ojedinělý stroj SUZ 500, který si od české společnosti Swietelsky Rail CZ pronajala firma Strabag Rail. Využije ho na dvou zakázkách. Ve dnech 3. a 4. dubna v traťovém úseku Most n.n. – Herkules a 6. dubna v traťovém úseku Všetaty – Dřísy.

ČD koupí od Škody 55 regionálních vlaků za sedm miliard Kč

29.3. – České dráhy koupí od konsorcia Škoda Transportation-Škoda Vagonka až 55 vlaků přibližně za sedm miliard Kč. Prvních 31 souprav se už začne vyrábět. V provozu by měly být na jaře 2021. Dopravce je využije na regionálních tratích. Společnost o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

​Společnost AWT úspěšně absolvovala dozorový audit GMP+ B4 Premium

​Společnost AWT úspěšně absolvovala dozorový audit GMP+ B4

29.3. – V mezinárodní dopravní společnosti Advanced World Transport (AWT), která je členem skupiny PKP CARGO, předního logistického operátora v Evropě, proběhl úspěšně externí audit systému GMP+ B4 (bezpečnost v oblasti přeprav krmiv a potravinářských produktů). Tento certifikát vlastní společnost AWT od roku 2014, AWT Rail HU od roku 2015 a společnosti jej získali jako první železniční dopravce v České republice resp. Maďarsku.

spinner