DN č. 13 - Silniční nákladní doprava, Autobusová doprava, vychází 21.6., uzávěrka již 31.5.! 

Železniční doprava

Některé firmy hlásí od ledna růst mezd

9.1. – Některé firmy působící v oblasti dopravy ohlásily nárůsty mezd svých zaměstnanců o deset procent. Základní mzdy od letošního ledna navýší například letiště Praha, které je součástí Českého Aeroholdingu, nebo dopravní společnost AWT.

Program vlády: bezplatné jízdné pro důchodce a studenty, zavedení národního tarifu a zintenzivnění dostavby dálnic Premium

Program vlády: bezplatné jízdné pro důchodce a studenty, zavedení národního tarifu a zintenzivnění dostavby dálnic

9.1. – Vláda Andreje Babiše ve svém programovém prohlášení, které schválila včera, počítá s bezplatným cestováním ve vlacích pro důchodce starší 65 let, žáky a studenty do 26 let. Mezi vyjmenované prioritní dopravní stavby přibylo také pokračování dálnice D49.

​SBB Cargo International převzal první lokomotivu Vectron

7.1. – Švýcarský nákladní železniční dopravce SBB Cargo International v polovině prosince oslavil rozšíření parku kolejových vozidel o první z celkem 18 nových lokomotiv Vectron. Starosta města Olten Martin Wey a předseda představenstva SBB Cargo International Machail Stahlhut pokřtili první lokomotivu jménem „Olten“. Dalších sedmnáct jednotek podnik převezme do května 2018.

​Výroční akci ACRI přivítalo NTM

Aktuálním tématům týkajícím se rozvoje železnice, železniční dopravy a dopravní politiky státu z pohledu členů Asociace podniků českého železničního průmyslu (ACRI) se věnovalo výroční fórum na tradičním předvánočním setkání této asociace. Letos se uskutečnilo 30. listopadu v unikátních prostorech a mezi technickými skvosty Národního technického muzea v Praze.

Vlaky na Šumavě začala provozovat firma GW Train Regio

Železniční dopravu na takzvaných šumavských lokálkách začala místo Českých drah (ČD) zajišťovat společnost GW Train Regio ze skupiny GW Jihotrans. Dopravu na tratích České Budějovice – Černý Kříž, Číčenice – Nové Údolí a Strakonice – Volary bude firma provozovat 15 let, vyhrála ve výběrovém řízení Jihočeského kraje. Roční objem kilometrů je 1,3 milionu.


​Od prosince přibylo na kolejích dálkových i regionálních vlaků

Pravidelně v polovině prosince se mění jízdní řády na železnici. Letos se tak stalo přesně v neděli 10. prosince a změn přišlo opravdu hodně, a to jak v regionální, tak v dálkové dopravě. Pozitivní zprávou pro cestující je, že vlaků celkově přibývá a také se někde i velmi výrazně zkracují jízdní doby.


​Co přinesl rok 2017 v dopravě

Celkově utěšená situace v národních ekonomikách se pozitivně odrážela prakticky ve všech dopravních oborech. S pokrýváním požadavků na dopravu měly některé obory dokonce značné problémy.

​Aktuality ze světa 1/2018 Premium

​Aktuality ze světa 1/2018

2.1. - ŽELEZNIČNÍ DOPRAVA – Symbolickým prvním přejezdem vlaku v polovině prosince uvedla hamburská přístavní správa nový drážní sklopný most přes vodní přístavní cestu Rethe do provozu. Největší most tohoto druhu v Evropě spojí do budoucna přístavní nádraží Hohe Schaar s přístavními podniky v Neuhofu i s kontejnerovým terminálem Tollerort.

​Maďarský CER Cargo Holding kupuje další lokomotivy od CZ LOKO

2.1. – Maďarský dopravce CER Cargo Holding zařadí do svého vozového parku další dvě lokomotivy od české firmy CZ LOKO. Dceřiná společnost CER Slovakia získá během prvního čtvrtletí 2018 dvousystémový elektrický EffiLiner 3000 a CER Hungary pak diesel-elektrický EffiLiner 1600. Lokomotivy dopravce nasadí na vozbu nákladních vlaků v Maďarsku, Slovensku a Česku. Obě společnosti nyní ještě jednají o dodávce dalšího EffiLineru 1600, tentokrát pro CER Slovakia.

​Skupina UniControls upevňuje pozici na zahraničních trzích a mění vizuální identitu

2.1. – Skupina UniControls, jejíž součástí jsou vedle mateřské UniControls a.s., také dceřiné společnosti UniControls – Tramex s.r.o. a ZPA Industry a.s., vstoupila do nového roku s novou vizuální identitou a představila nová sjednocující loga všech tří společností. Od 1. 1. 2018 se změnilo logo společnosti UniControls a v prvním a druhém čtvrtletí budou následovat loga dceřiných společností.

spinner