Železniční doprava

Piotr Matuszyński se stal novým finančním ředitelem

Novým finančním ředitelem Advanced World Transport (AWT), člena skupiny PKP CARGO, byl v polovině července jmenován Piotr Matuszyński. Na pozici nahradil Tomáše Krále, který byl z funkce finančního ředitele odvolán o týden dříve a ve své profesní kariéře bude pokračovat mimo skupinu AWT.

RYKO dokončilo halu pro demontáž vagonů

Děčínská firma RYKO, jedna z největších evropských opraven nákladních železničních vozů, v červenci dokončila novou halu pro demontáž podvozků a dvojkolí nákladních vagonů. Celková investice do nové haly dosáhla v průběhu tří let 40 milionů Kč. Podle vedení firmy jde o významnou technologickou změnu i zásadní zlepšení pracovního prostředí pro zaměstnance firmy.

Co přinesl červenec 2018 v dopravě

Před prázdninami školními i europarlamentními došlo v Evropské unii k přijetí řady důležitých rozhodnutí a k prezentaci zajímavých iniciativ – některé pro jejich závažnost dnes zmíníme.

Výtěžek z dluhopisů investujeme do obnovy vozidlového parku

Investice do zaměstnanců i vozidlového parku. Ale také nedostatek opravárenských kapacit. Rozvoj činnosti v zahraničí či skokový nárůst přeprav dřeva. A skoro kritická situace na přeplněných kolejích nejen v České republice. To jsou jen některá z důležitých témat, o kterých jsme hovořili s Ivanem Bednárikem, předsedou představenstva ČD Cargo.

Dnes poprvé zasedala nová dozorčí rada ČD, zvolila předsedu Petra Moose

16.8. – Dozorčí rada Českých drah v novém složení dnes usedla k prvnímu jednání. Na něm její členové jednomyslně zvolili svého předsedu, kterým se na doporučení ministra dopravy Dana Ťoka stal Petr Moos.

Dopravci jsou na slevy připraveni, zlevněné jízdné už prodávají

14.8. – Největší železniční dopravci již začali prodávat zlevněné jízdné pro studenty a seniory, které začne platit od září. Žádný z velkých dopravců přitom neplánuje platnost slev omezovat, naopak spoje budou posilovat. Dopravní společnosti kvůli slevám upravovaly především své prodejní a tarifní systémy.

České dráhy vypsaly soutěž na 120 nových vlaků pro regionální linky Premium

České dráhy vypsaly soutěž na 120 nových vlaků pro regionální linky

14.8. – České dráhy vyhlásily soutěže na dodávku až 60 moderních elektrických jednotek s kapacitou až 240 míst a stejný počet motorových jednotek s kapacitou až 120 míst. Rámcové smlouvy uzavřené s vítězi umožní národnímu dopravci pružně reagovat na objednávku krajů při zajištění dopravní obslužnosti v regionech a co nejdříve po uzavření kontraktů na dopravní služby nasadit nová komfortní vozidla do provozu.

Bouře na severu Německa ochromila vlakovou i leteckou dopravu, ohrožená je i námořní doprava

10.8. – Sever Německa zasáhly v noci ze čtvrtka na pátek bouřky, které způsobily vážné problémy v dopravě a vyžádaly si několik zraněných. Příchod bouřek a mohutných lijáků se očekává také ve Skandinávii; některé trajektové spoje mezi Norskem a Dánskem byly zrušeny a majitelé člunů byli varováni, aby nevyplouvali na moře.

​​ČD Cargo rozšiřuje park interoperabilních lokomotiv Premium

​​ČD Cargo rozšiřuje park interoperabilních lokomotiv

9.8. – Na přelomu roku 2018 a 2019 společnost ČD Cargo, a. s., nakoupí další čtyři interoperabilní lokomotivy Vectron, které doplní osm již pořízených strojů stejné řady. Flotila interoperabilních lokomotiv nejvýznamnějšího tuzemského železničního nákladního dopravce se v letech 2019 a 2020 dále rozroste o 10 lokomotiv Traxx MS3.

Drobní investoři složili za měsíc osm milionů pro Leo Express Premium

Drobní investoři složili za měsíc osm milionů pro Leo Express

8.8 – Pouhý měsíc od začátku července do začátku srpna stačil na to, aby se 600 drobných investorů, vesměs fyzických osob, složilo na trhu investic Bondster na úvěr ve výši 8 083 624 Kč pro dopravní společnost Leo Express, která tímto způsobem testovala nové způsoby financování.

spinner