Železniční doprava

Nový vlak Leo Express Sirius přijíždí dnes do Evropy Premium

Nový vlak Leo Express Sirius přijíždí dnes do Evropy

11.9. – Nový vlak Leo Express Sirius, jehož jméno vzešlo z návrhů samotných cestujících, doráží dnes do Evropy. Na cestě lodí do přístavu Brémy urazil celkem 20 000 kilometrů a nyní zamíří na schvalovací proces do Velimi. Dopravce očekává rychlý průběh schvalování a nasazení nových jednotek v příštím roce. Leo Express, který vlak vyvinul ve spolupráci s jejich největším světovým výrobcem, je autorem a vlastníkem konceptu i designu jednotek Sirius. 

Pavel Kysilka se stal novým členem dozorčí rady ČD, nahradil Karla Pospíšila

10.9. – Ekonom Pavel Kysilka se stal novým členem dozorčí rady Českých drah. V radě nahradil jejího předsedu Karla Pospíšila, který kandiduje do představenstva společnosti a z rady byl proto odvolán. Dnes o tom rozhodl Řídící výbor společnosti, který zároveň Pavla Kysilku navrhl na post předsedy dozorčí rady. Toho zvolí ze svých řad členové rady. Uvedl to mluvčí státního dopravce Radek Joklík.

ČD Cargo plánuje miliardové investice do nových lokomotiv a vozů

10.9. – Nákladní železniční dopravce ČD Cargo plánuje v následujících letech investovat do vozového parku zhruba tři miliardy Kč ročně. Investice budou směřovat na nákup nových lokomotiv a vagonů a také na celkové opravy současného vozového parku. Uvedl to včera předseda představenstva společnosti Ivan Bednárik.

Aktuality ze světa 36/2019 Premium

Aktuality ze světa 36/2019

6.9 – LETECKÁ DOPRAVA – Společnosti Kühne + Nagel a Air France KLM Martinair Cargo hodlají vzájemně propojit své elektronické knihovací procesy. Odpovídající zkušební běh byl v červenci úspěšně absolvován, jak uvádí společné tiskové prohlášení. Řešení se má nyní dále vyvíjet a potom má být uplatněno v Evropě a v jihoasijském prostoru. 

Na vybraných přejezdech budou kamery, které umožní pokutovat přestupky Premium

Na vybraných přejezdech budou kamery, které umožní pokutovat přestupky

5.9. – Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) se rozhodla bojovat proti řidičům, kteří riskantním a bezohledným chováním na přejezdech nejen porušují silniční zákon, ale především ohrožují zdraví a životy lidí ve vozidle či ve vlaku. Na vybraných přejezdech po celé České republice instaluje nový kamerový systém, jehož výstupy jsou použitelné i ve správním řízení a na jejich základě bude možné pokutovat provozovatele vozidla. První takový přejezd již funguje v Úvalech u Prahy. 

Ministr dopravy doporučil na šéfa dozorčí rady ČD Pavla Kysilku

4.9. – Ministr dopravy Vladimír Kremlík doporučil na post předsedy dozorčí rady Českých drah (ČD) bývalého viceguvernéra České národní banky a někdejšího generálního ředitele České spořitelny Pavla Kysilku (60). Ministr to uvedl dnes na twitteru. Dosavadním šéfem rady je akademik Karel Pospíšil. O předsedovi i dalších členech rady rozhoduje Řídící výbor ČD, který zastupuje ministerstvo dopravy. Karel Pospíšil skončí k 10. září.

Chystá se modernizace českobudějovického nádraží za půl miliardy korun

3.9. – Státní Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) zahájí v příštím roce modernizaci českobudějovického nádraží. Odhadované náklady na úpravy činí přibližně půl miliardy Kč. Novinářům to dnes řekl náměstek českobudějovického primátora Viktor Lavička. Součástí projektu se možná stane i stavba podchodu pod nádražím, který spojí Žižkovu třídu se čtvrtí Suché Vrbné.

PKP CARGO: vedeme si dobře na obtížném trhu Premium

PKP CARGO: vedeme si dobře na obtížném trhu

2.9. – Nákladní složka polských drah PKP CARGO oznámila výsledky za prvních šest měsíců letočního roku. Provozní výnosy skupiny dosáhly 2,45 miliardy PLN (14,7 miliardy Kč), což ve srovnání se stejným obdobím roku 2018 (2,51 mld. PLN, 15,06 miliardy Kč) představovalo pokles o 2,5 procenta. Přitom pokles výnosů je podle údajů firmy třikrát nižší než pokles objemu přepravného zboží. EBITDA se udržuje na vysoké úrovni a dosáhla 450 mililonů PLN (2,7 miliardy Kč), což představovalo ve srovnání s loňskem nárůst o 6,7 procenta.

Provoz na pražské železnici bude řídit nové dálkové zařízení

30.8. – Na části pražské železnice vznikne nové dálkově ovládané zařízení, které usnadní řízení provozu ve stanicích a zastávkách. Technologie budou zahrnovat například zabezpečovací, komunikační a další zařízení pro řízení provozu. Stavbu za téměř 250 milionů Kč provede společnost AŽD Praha. Vyplývá to z informací ve veřejném věstníku zakázek.

RegioJet plánuje od června zavést přímé vlakové spojení z Česka na Ukrajinu Premium

RegioJet plánuje od června zavést přímé vlakové spojení z Česka na Ukrajinu

23.8. – RegioJet chystá další rozšíření provozu svých mezinárodních vlakových spojů. Od června příštího roku plánuje zavedení přímého nočního vlaku na Ukrajinu. Dopravce proto podal Úřadu pro přístup k dopravní infrastruktuře oznámení o plánované nové službě v osobní drážní dopravě. Kromě přímého spojení na Ukrajinu chystá také od června příštího roku také přímé vlakové spojeí z Prahy přes Vídeň do Budapešti. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj.

spinner