DN č. 6 - Finanční služby, Fleet management, Právní a poradenské služby, vychází 15.3., uzávěrka již 22.2.! 

Železniční doprava

Liberecký kraj usiluje o rychlé železniční spojení na Prahu

9.2. – Liberecký kraj usiluje o rychlé železniční spojení z Liberce do Prahy. Přímé rychlíky ministerstvo dopravy už léta neobjednává. Liberecký kraj chce mít přímé vlakové spojení do hlavního města stejně jako ostatní kraje, v jízdním řádu dokonce našel prostor pro dva takové spoje. O jejich zajištění s ministerstvem už více než rok vyjednává. Zatím neúspěšně, řekl novinářům náměstek hejtmana Marek Pieter.

Aktuality ze světa 6/2018 Premium

Aktuality ze světa 6/2018

8.2. – LETECKÁ DOPRAVA - Cargojet létá s nákladem z Kanady do Kolína nad Rýnem. Kanadská nákladní letecká společnost Cargojet zavedla od 1. února nové spojení mezi domácím letištěm Toronto-Hamilton a letištěm Köln/Bonn v Německu. Dvakrát v týdnu bude na trase létat Boeing 767-Frachter, který dokáže přepravit kolem 60 tun nákladu. Cargojet tak vytváří náhradu za své zastavené lety pro Air Canada do Frankfurtu loni na podzim. Z Toronta-Hamiltonu nabízí Cargojet návazné lety do Jižní Ameriky.

ČD Cargo přepravilo karoserie pro Škodovku Premium

ČD Cargo přepravilo karoserie pro Škodovku

6.2. – Odjezdem vlaku z Nymburka do Děčína a dále do Osnabrücku zahájila na konci ledna společnost ČD Cargo další etapu spolupráce s největší českou automobilkou ŠKODA AUTO.

Mladotice chtějí převzít a obnovit lokální trať do Kralovic

5.2. – Obec Mladotice chce převzít a obnovit více než jedenáctikilo­metrovou trať do Kralovic. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) tam ukončila provoz před 21 lety a chce trať zrušit. Po neúspěšných soutěžích na prodej byla podle usnesení vlády trať nabídnuta městu Kralovice a Mladoticím; Kralovice ji odmítly, Mladotice se měly vyjádřit do konce loňského roku. Zatím ale jednají s Plzeňským krajem, zda by lokální trať zahrnul do systému základní dopravní obslužnosti, řekl starosta Mladotic Zdeněk Slach.

Nádraží v Havířově i jeho okolí čeká rozsáhlá modernizace

1.2. – Výpravní budovu vlakového nádraží v Havířově na Karvinsku i jeho okolí čeká rozsáhlá modernizace. Stavba v bruselském stylu bude poté sloužit nejen k odbavování cestujících, ale také pro sportovní či kulturní aktivity. Novinářům to řekl náměstek primátorky Josef Bělica. Město a Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) se dohodly na společném postupu a obě strany uzavřely memorandum o spolupráci.

Železnice se chystá na dlouhé nákladní vlaky

Po pozitivním stanovisku spolkového ministerstva dopravy doufá vrcholový management největších německých železničních podniků v rychlou výstavbu železniční sítě pro nákladní vlaky o délce 740 metrů.

Českým drahám loni přibyly více než tři miliony cestujících Premium

Českým drahám loni přibyly více než tři miliony cestujících

30.1. – Zájem o vlaky národního dopravce dál roste. České dráhy loni přepravily 174,7 milionu cestujících, což je meziroční přírůstek o 3,2 milionu. Nejlépe se tradičně dařilo příměstské a vnitrostátní dálkové dopravě. Výsledky dnes oznámil mluvčí Českých drah Radek Joklík.

Rekonstrukce trati z Rokycan do Příkosic dokončena

26.1. – Vlaky na jednokolejné regionální trati Rokycany – Nezvěstice jezdí nyní v nejvytíženějším úseku z Rokycan do Příkosic rychleji, bezpečněji a s větším komfortem pro cestující. Umožnila to několikaletá kompletní rekonstrukce trati, kterou včera oficiálně ukončila Správa železniční a dopravní cesty (SŽDC). Náklady bez DPH přesáhly 884 milionů Kč, téměř 650 milionů by měla činit dotace EU, národní financování zajistil Státní fond dopravní infrastruktury, řekl mluvčí SŽDC Pavel Tesař.

Další dvě lokomotivy pro italského dopravce Premium

Další dvě lokomotivy pro italského dopravce

26.1. – V italském městě Regio Emilia v oblasti Emilia Romagna budou v místních terminálech intermodální dopravy jezdit další dvě lokomotivy řady 741.7 pro italského dopravce Dinazzano Po. Dodala je tam minulý týden společnost CZ LOKO.

Kraj chce, aby GW Train Regio posílil v létě vlaky na Šumavu

18.1. – Jihočeský kraj chce, aby společnost GW Train Regio, která nově provozuje takzvané šumavské lokálky, posílila v létě vlaky na Šumavu o dvě soupravy. Kraj i firma zpracovávají právní rozbor, zda to smlouva umožňuje. Včera to řekl Ivan Študlar za jihočeského koordinátora dopravy, společnost Jikord. Pro firmu by koupě dvou dalších souprav znamenala investici v desítkách milionů korun, uvedl generální ředitel GW Jihotrans Robert Krigar.

spinner