Železniční doprava

​RegioJet otevře na pražském hlavním nádraží již třetí prodejní místo

13.11. – O více než 40 procent vzroste oproti současnosti počet dálkových spojů, které bude RegioJet vypravovat od nového jízdního řádu. Ten vstoupí v platnost v neděli 10. prosince. Vlaky RegioJet zamíří nově z Prahy do Vídně, Opavy a dalších míst v České republice a na Slovensku – na devět spojů v každém směru vzroste počet vlaků RegioJet mezi Prahou a Brnem.

​Nejkrásnějším nádražím jsou severočeské Doksy

13.11. – Nejkrásnějším českým nádražím se v letošním roce staly Doksy v Libereckém kraji. Pro nádraží známé především takzvanou Hraběcí čekárnou s vymalovanými obrazy Máchova jezera a zámku v Doksech, ležící na trati mezi Bakovem nad Jizerou a Českou Lípou, hlasovalo 1602 lidí. Na druhém místě se umístily Třebívlice s 1429 hlasy. Na vyhlášení výsledků to oznámili pořadatelé ankety z Asociace Entente Florale CZ.

​České dráhy vyhlásí soutěže na nové vlaky za 20 miliard korun Premium

​České dráhy vyhlásí soutěže na nové vlaky za 20 miliard korun

8.11. – České dráhy do konce roku vyhlásí soutěže na nové vlaky za dvacet miliard korun. Jedním z důvodů je snaha uspět v boji s konkurencí po částečném otevření železničního trhu v roce 2019. V tiskové zprávě to oznámil dopravce.

​České dráhy zdraží od nového řádu jízdenky o dvě procenta Premium

​České dráhy zdraží od nového řádu jízdenky o dvě procenta

8.11. – České dráhy zdraží od nového jízdního řádu jízdenky v průměru o dvě procenta. U cest do 70 kilometrů se cena jízdenek zvýší o jednu až dvě koruny, důvodem je očekávaný růst inflace. V tiskové zprávě o tom informoval dopravce. Zlevní naopak skupinové jízdné pro šest a více cestujících.

​AWT zahajuje Stipendijní program „Aweťák“

6.11. – Společnost Advanced World Transport (AWT) dlouhodobě podporuje studium technických oborů, proto také spolupracuje s vybranými středními a vysokými školami napříč celou Českou republikou. Různými aktivitami jako jsou praktické vyučování, praxe, stáže, exkurze a další, pomáhá rozvíjet odborné dovednosti žáků a studentů a posílit tak jejich zájem o technické, především pak železniční obory.

Crister Fritzson byl potvrzen ve funkci předsedy CER

Novým předsedou Společenství evropských železnic a infrastrukturních společností na dvouleté období 2018 – 2019 je šéf švédského svazu železničních operátorů ASTOC a předseda představenstva a prezident švédské dráhy SJ Crister Fritzson. Rozhodla o tom volba na valném shromáždění CER, které se uskutečnilo v polském Gdaňsku při příležitosti konání mezinárodního železničního veletrhu TRAKO.


​Společný podnik Shift2Rail je perspektivou do budoucnosti

Podnik Shift2Rail je nyní, stejně jako výzkumný program Horizon 2020, ve druhé polovině své činnosti. To je nejen čas na hodnocení, které v obou aktivitách proběhlo, ale také čas na zamyšlení se, co bude následovat za několik málo let.

Produktový vlak ČD Cargo ​Marie Terezie nově spojuje Brno s Budapeští

3.11. – V polovině října se v nabídce dopravce ČD Cargo objevil nový produkt. Vlak spojující města Brno a Budapešť byl pojmenovaný po rakouské arcivévodkyni a české a uherské královně Marii Terezii. První zkušební vlak se na cestu z Brna do Budapešti vydal v pátek 13. října 2017. Na realizaci vlaku spolupracují dopravci ČD Cargo a Rail Cargo Hungary, vše koordinuje společnost CD Cargo Slovakia.

​Drážní zaměstnanci podpoří charitativní akci MOVEMBER

2.11. – Pro období listopadu je charakteristické padání listí a postupný příchod zimy. Poslední roky je však tento měsíc, zejména na jeho konci, také známý díky „padání“ knírů. Charitativní událost MOVEMBER je celosvětová akce, která několik posledních let probíhá i v České republice. Drážní zaměstnanci sdružení do skupiny s příznačným názvem Drážňáci opětovně tuto charitu podpoří.

​Škoda Transportation dodá nové tramvaje do bulharské metropole Sofie

2.11. – Společnost Škoda Transportation vyhrála zakázku na dodávku třinácti moderních tramvají pro Sofii. Hlavní město Bulharska získá tramvaje ForCity Classic, které již slouží v provozu například v maďarské Miskolci nebo turecké Konye. Hodnota zakázky je zhruba 610 milionů korun.

spinner