DN č. 21 - Silniční, Autobusová doprava, Přeprava nadrozměrných nákladů, vychází 12. 10., uzávěrka již 21. 9. !!! 

Železniční doprava

DB Cargo vsadila na kamiony a obsluhuje „poslední míli” Premium

DB Cargo vsadila na kamiony a obsluhuje „poslední míli”

28.8. – Nákladní složka německé dráhy DB Cargo nabízí rychlejší přepravu do Norska a Švédska. Jednodušší, rychlejší a cenově výhodnější spojení umožnila radikální změna logistického konceptu: místo toho, aby bylo zboží v Norsku a Švédsku ve Skandinávii znovu přeloženo na místní prostředky, organizuje dánská regionální společnost DB Cargo celou přepravu k zákazníkům včetně přejezdu Skagerraku.

Josef Gulyás (CZ LOKO, a. s.) : „Daří se nám hledat prostor na trhu. Páteřní zakázky máme na pět let dopředu“¨

Společnost CZ LOKO patří mezi největší české výrobce kolejových vozidel, kteří jsou navíc schopni se svou produkcí prorazit i na zahraničních trzích. Během poslední doby se na trhu objevilo hned několik nových či modernizovaných vozidel z produkce této společnosti. Pro koho jsou určena a jaký je o ně zájem – to už jsou otázky pro generálního ředitele CZ LOKO Josefa Gulyáse.


​Pražské hlavní nádraží má nového dodavatele Facility služeb

25.8. – Od 1. srpna 2017 se spolu se SŽDC o správu budovy pražského hlavního nádraží, respektive o údržbu, ostrahu a úklid stará společnost Mark2 Corporation Czech a.s. (M2C). Výběrové řízení bylo vypsáno na začátku letošního roku, jeho vítězem se stala společnost M2C s letitými zkušenostmi v oblasti facility managementu. Smlouva je uzavřena na jeden rok.

​V Rakovníku skončila oprava železničního nádraží

25.8. – V Rakovníku skončila oprava železničního nádraží za více než pět milionů korun. Jde o čtvrtou dokončenou rekonstrukci nádraží ve Středočeském kraji. Mezi tisícovkou nádraží v zemi patří Rakovník do stovky nejvytíženějších. „Denně tady projde v průměru 2000 cestujících," řekl při slavnostním otevření budovy náměstek pro správu majetku Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Tomáš Drmola.

​Leo Express chce provozovat vlaky mezi Prahou a Berlínem Premium

​Leo Express chce provozovat vlaky mezi Prahou a Berlínem

25.8. – Český dopravce Leo Express chce v příštích letech začít provozovat železniční spoj mezi Prahou a Berlínem. Informoval o tom výkonný ředitel společnosti Peter Köhler. Firma nedávno vstoupila na německý trh, její první vlak směřující z Berlína do jihoněmeckého Stuttgartu vyjel na trať tento týden.

​ČD Cargo nakoupí 300 vozů pro mezinárodní přepravu Premium

​ČD Cargo nakoupí 300 vozů pro mezinárodní přepravu

23.8. – Železniční nákladní dopravce ČD Cargo nakoupí 300 vozů označovaných jako Sgns(s) pro mezinárodní kontejnerovou přepravu. Hodnotu zakázky společnost odhadla na zhruba 600 milionů korun. Sto vozů z tohoto počtu chce dopravce koupit zcela nových, zbylé požadované vagony mohou být použité. Sloužit mají pro přepravu koksu, dřevní štěpky nebo biomasy a dále produktů vyrobených ze železa, jako jsou různé trubky, nebo dráty. Potvrdil to předseda představenstva ČD Cargo Ivan Bednárik.

​Soukromí dopravci rozhýbali český železniční trh

Po vstupu nových železničních dopravců v roce 2011 na trh došlo k dynamickému nárůstu počtu cestujících v dálkové dopravě. Je to z důvodu kvalitnějších a levnějších služeb, které začali všichni dopravci včetně státních Českých drah poskytovat. „Nárůst počtu cestujících na lince Praha-Ostrava je přitom tak velký, že neznamenal žádný zásadní odliv cestujících od Českých drah,“ řekl ředitel společnosti Arriva vlaky Jiří Nálevka.

​Náchod má opravené vlakové nádraží za 34,5 milionu korun

21.8. – V jednadvaceti­tisícovém Náchodě začala cestujícím oficiálně sloužit opravená budova vlakového nádraží. Postupná rekonstrukce trvala několik let a České dráhy a Správa železniční dopravní cesty za ni vydaly 34,5 milionu korun. Po novém autobusovém nádraží, které bylo nákladem 35 milionů korun otevřené v těsném sousedství vlakového nádraží v červenci 2014, získal Náchod další moderní stavbu, která zvýší komfort cestování.

Aktuality ze světa 23/2017 Premium

Aktuality ze světa 23/2017

21.8. – NÁMOŘNÍ DOPRAVA – Na kontejnerové trase z Dálného východu do Severní Ameriky zaznamenala liniová rejdařství v posledních týdnech výrazná zvýšení. Podle ukazatele Shanghai Index SCFI šly sazby nahoru pro lodění ze Šanghaje na východní a západní pobřeží USA o více než 20 respektive 30 procent. Tržní úroveň se podle SCFI se zlepšila na 1687 USD na západní pobřeží USA a 2985 USD na pobřeží východní za TEU.

​Český dopravce Leo Express míří na německý trh Premium

​Český dopravce Leo Express míří na německý trh

18.8. – Český dopravce Leo Express přebírá berlínskou železniční společnost Locomore, která je v insolvenci. Jezdit bude na trase mezi Berlínem a Stuttgartem na jihozápadě Německa. 

spinner