Železniční doprava

Správa železnic: Rekonstrukce nádraží ve Strakonicích je v poslední fázi

12.4. – Ve Strakonicích nyní probíhají práce na poslední části dopravního terminálu. Tou částí je výpravní budova. Už dříve Správa železnic zrekonstruovala stanici a město postavilo autobusový terminál. Poté, co bude opravena výpravní budova, bude plnohodnotný dopravní uzel hotový. Správa železnic nyní zveřejnila fotoreportáž z rekonstrukce.

Správa železnic: Modernizaci trati mezi Berounem a Královým Dvorem zatím nebrzdí ani koronavirus

10.4. – Už na podzim letošního roku skončí rozsáhlá modernizace železniční infrastruktury mezi stanicí Beroun a zastávkou Králův Dvůr ve Středočeském kraji. Ta obsahovala i kompletní přestavbu samotné stanice. Zbývá poslední etapa, rekonstrukce přibližně jednoho kilometru traťových kolejí mezi zmíněnou zastávkou a berounským seřaďovacím nádražím. Termín dokončení projektu by podle informací Správy železnic neměla ohrozit ani současná opatření proti šíření koronaviru.

V květnu začnou práce na prodloužení podchodu pražského nádraží

10.4. – V květnu začnou práce na prodloužení podchodu na pražském hlavním nádraží. Práce za 219,55 milionu korun provede sdružení firem MetrostavHochtief. Informovala o tom Správa železnic. Podchody z centra směrem na Vinohrady a Žižkov by měly být otevřeny v srpnu příštího roku.

Společnost cargo-partner rozšiřuje týdenní objemy železniční přepravy LCL z Evropy do Číny

10.4. - Dopady pandemie koronaviru vedly k nedostatečné kapacitě v dopravě mezi Evropou a Čínou. Poskytovatel logistických služeb cargo-partner nedávno představil dva nové přímé spoje LCL přepravy týdně, a to mezi Duisburgem a Hefei a mezi Lincem a Xi'anem. Vzhledem k tomu, že se doba přepravy pohybuje kolem 16 dní, využívá mnoho zákazníků jako řešení právě železniční dopravu.

České dráhy po Velikonocích obnoví prodej jízdenek ve vlacích

9.4. – Od 14. dubna 2020 obnoví České dráhy prodej jízdních dokladů u vlakového personálu. Prodej jízdenek ve vlacích je pozastaven od 16. března. České dráhy v tiskové zprávě zdůraznily, že její zaměstnanci jsou nyní již plně vybaveni všemi potřebnými ochrannými pomůckami – rouškami, rukavicemi, brýlemi i dezinfekčními prostředky.

České dráhy uvedly do provozu druhou lokomotivu řady 1216 - Taurus

8.4. - České dráhy uvedly do provozu druhou elektrickou lokomotivu řady 1216. Premiérovým výkonem moderní třísystémové elektrické lokomotivy 1216.902 bude vlak EC 105 Porta Moravica na trase mezi Břeclaví a Bohumínem. Po obnovení mezistátní dopravy bude jezdit z Bohumína až do Vídně, a to společně se sesterským strojem 1216.903, který vyjel do provozu na stejné trati již 1. dubna.

Správa železnic vypsala výběrové řízení na projekt modernizace úseku Nemanice – Ševětín

7.4. - Příprava modernizace posledního úseku jižní větve čtvrtého tranzitního koridoru z Nemanic do Ševětína postupuje do další fáze. Správa železnic vyhlásila výběrové řízení na zpracování projektové dokumentace stavby pro vydání stavebního povolení. Předpokládaná hodnota zakázky je 437,7 milionu korun, termín pro podávání nabídek je 7. května.

Flotila vozů řady Zacns čítá už 100 kusů

7.4. – Na začátku dubna 2020 převzali zástupci ČD Cargo v Ostravě posledních 20 cisternových vozů řady Zacns od výrobce Tatravagónka Poprad. Celkem tak flotila vozů této řady čítá již 100 kusů.

První vlak na licenci ČD Cargo v Německu

6.4. - Pátek 3. dubna 2020 lze bezesporu považovat za průlomový v historii ČD Cargo. Skoro přesně v poledne dorazil do Ingolstadtu první vlak, který byl na území Německa veden na vlastní licenci ČD Cargo a strojvedoucím ČD Cargo.

Technická konference ukázala budoucnost lokomotiv CZ LOKO

Budoucnost lokomotiv společnosti CZ LOKO je v kombinaci různých druhů energií, tedy elektřiny, baterií i spalovacích motorů. „Pracujeme na více verzích nových lokomotiv, z nichž některé prototypy by se měly na trhu objevit v letech 2022 až 2023,“ uvedl generální ředitel Josef Gulyás na Technické konferenci o budoucnosti posunovacích lokomotiv v Česku, která se konala 10. března v České Třebové. Reakce na nové trendy a požadavky trhu mají firmě umožnit výraznější expanzi na západní trhy.

spinner