DN č. 7 - Mezinárodní kamionová doprava, Autobusová doprava, LUV, vychází 29.3., uzávěrka již 8.3.! 

Letecká doprava

Aktuality ze světa 18/2017 Premium

Aktuality ze světa 18/2017

4.7. – LOGISTIKA – Francouzský logistický podnik Geodis chce po převzetí firmy Ozburn-Hessey Logistic v USA v listopadu 2015 získat další americké firmy. Důvodem je posílení pozice na tamním trhu. Zájem se týká oblasti smluvní logistiky a dopravního managementu. Geodis se chce dále rovněž rozvíjet v Německu a v Číně. V SRN je oblastí zájmu také smluvní logistika a spedice

​Turkish Cargo spustí od soboty nákladní linku Istanbul - Praha Premium

​Turkish Cargo spustí od soboty nákladní linku Istanbul - Praha

29.6. – Aerolinky Turkish Cargo zahájí nákladní lety na lince mezi Istanbulem, Rigou a Prahou. Turecký Airbus A330–200F bude létat každý čtvrtek a sobotu. První let se uskuteční v sobotu 1. července. Kapacita chystané linky bude patřit k těm vyšším, tedy 50 tun nákladu na jeden let, měsíčně tedy až 400 tun, uvedla Kateřina Pavlíková z tiskového oddělení letiště. Přepravovat se budou části elektrotechniky, elektronika, textil, náhradní díly na automobily, výrobky strojního průmyslu i živá zvířata a další speciální zboží.

​Společnost Emirates slaví sedm let linky Praha - Dubaj

27.6. – Společnost Emirates oslaví 1. července sedmé výročí denní linky na trase Praha – Dubaj. Od zahajovacího letu v červenci 2010 se počet cestujících na této trase přehoupl již přes hranici 1,5 milionu. Popularita trasy Praha – Dubaj vedla k tomu, že na tuto pravidelnou denní linku společnost Emirates 1. května 2016 nasadila největší osobní letadlo světa Airbus A380.

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů - květen 2017

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

LOGISTIKA JAKO VĚDA – OTÁZKY VÝZKUMU KOLEM PRŮMYSLU 4.0

ELA uvádí, že s ohledem na podstatné změny v ekonomice a ve společnosti, jež jsou dány čtvrtou průmyslovou revolucí, je nezbytné najít nové postavení logistiky jako disciplíny i jako vědy. Témata jako internet věcí a služeb, big data nebo autonomní řízení jsou nedílně propojena s logistikou dneška. V tomto procesu se logistika jako věda a jako hospodářský sektor neřídí jenom aplikacemi, ale stále více vývojem základních metod, algoritmy a technikou.

​Čeští dispečeři připraví ty bosenské k řízení letového provozu

25.6. – České Řízení letového provozu poskytne Bosně a Hercegovině výcvik dispečerů umožňující jim převzít kontrolu nad svým vlastním vzdušným prostorem. Kontrakt za více než 200 milionů korun vyhráli čeští dispečeři v otevřeném mezinárodním výběrovém řízení. Spolupráci v oblasti civilního letectví navíc podpořila společná iniciativa, kterou podepsali český ministr dopravy Dan Ťok a bosenský ministr Ismir Jusko.

​Nová řídící věž v Ostravě získala tři prestižní ceny

19.6. – Tři prestižní ceny získal státní podnik Řízení letového provozu České republiky za úspěšnou realizaci nového provozního střediska a řídící věže na Letišti Leoše Janáčka v Ostravě. První cenou je „Dopravní stavba roku 2016“, druhou „Cena Development News“ a třetí je čestné uznání v soutěži „Stavba Moravskoslezského kraje za rok 2016“.

Aktuality ze světa 15/2017 Premium

Aktuality ze světa 15/2017

5.6. – EXPRESNÍ SLUŽBY – Počátkem roku 2018 nasadí hamburský podnik balíkových služeb Hermes Europe do svých služeb první z 1500 vozidel jeho budoucí elektro flotily. O strategickém partnerství v této věci byla podepsána dohoda s Mercedesem. První transportéry se nasadí v Hamburku a ve Stuttgartu.

​Gebrüder Weiss podporuje výuku letecké dopravy

5.6. – Ve Vyšší odborné škole a Střední průmyslové škole dopravní v Masné ulici v Praze vytvořili nadšenci z řad učitelů a žáků již v roce 2015 dva letecké simulátory. Využívají je při výuce leteckého zaměření oboru Provoz a ekonomika dopravy. Společnost Gebrüder Weiss částečně přispívá finančními prostředky na provoz jednoho z nich – letadlového simulátoru B737NG a umožňuje tím jeho využití i žákům základních škol.

​Z Prahy do Číny bude létat další přímá linka

15.5. – Praha se postupně stává leteckým uzlem pro spojení mezi Čínou a střední a východní Evropou. Potvrdilo to i jednání mezi ministrem dopravy Danem Ťokem s předsedou čínského úřadu civilního letectví Feng Čeng-linem. Schůzky se zúčastnil i český prezident Miloš Zeman, který je na návštěvě Číny.

Aktuality ze světa 12/2017 Premium

Aktuality ze světa 12/2017

7.5. – KOMBINOVANÁ DOPRAVA – Švýcarské spolkové dráhy (SBB) a Svaz silniční nákladní dopravy (ASTAG) chtějí silnici a koleje účinněji propojit a posílit „kombinovanou mobilitu“. Cílem je zvýšit přednost švýcarského hospodářství se silným oborem nákladní dopravy a nalézat nové možnosti nasazení pro logistiku zítřka.

spinner