Silniční doprava

Začaly provozní testy nové generace distribučních vozidel DAF

Společnost DAF Trucks společně s předními zákazníky zahájila rozsáhlé provozní testy jako závěrečnou fázi vývoje zcela nové generace distribučních nákladních vozidel. Ty budou sdílet DNA nové generace vozidel XF, XG a XG+ vyznačujících se vysokou úrovní kvality, bezpečnosti, efektivity a komfortu pro řidiče.

MAN urychluje přechod k nulovým emisím

„Budoucnost začíná nyní, dláždíme cestu k nulovým emisím“ – pod tímto heslem MAN přivítal v Norimberku zástupce politiky, vědy a průmyslu, aby jim představil téměř sériový elektrický nákladní automobil a dal startovní signál důležitému projektu vodíkové budoucnosti.

Conti EcoRegional Generation 3+: Vynikající spotřeba a kilometrový výkon

Řada pneumatik Conti EcoRegional Generation 3+ je ideální pro smíšenou regionální a dálkovou dopravu. Byla vyvinuta pro jízdu s častými zastávkami, jízdu v silném provozu a na klikatých silnicích. Mezi jedinečné vlastnosti těchto pneumatik patří nižší valivý odpor, snížení spotřeby paliva a nízké emise CO2, které přispívají k udržitelné mobilitě a logistice budoucnosti.

Eurolicence bude nutná i pro mezinárodní dopravu provozovanou s vozidly od 2,5 do 3,5 tuny

Dopravci, kteří provozují mezinárodní dopravu vozidly s hmotností od 2,5 do 3,5 tuny, budou v návaznosti na Balíček mobility potřebovat od 21. května letošního roku eurolicenci. Bez ní tuto činnost nebudou moci provozovat. Upozornil na to Pavol Baran, ředitel Odboru silniční dopravy Ministerstva dopravy.

Zeptali jsme se

Richarda Austena, CEO MOL Česká republika

DKV Mobility spolupracuje s Truck Parking Europe

13.4. - Společnost DKV Mobility, evropský poskytovatel služeb pro mobilitu, navázala partnerství s platformou Truck Parking Europe, aby mohla svým zákazníkům nabídnout další možnosti parkování s ohledem na bezpečnost řidičů i nákladu. Krádeže nákladu totiž způsobují dopravním společnostem každoročně mnohamilionové škody.

Benzina ORLEN zdvojnásobí počet svých čerpacích stanic na Slovensku

13.4. - Sít čerpacích stanic Benzina ORLEN pokračuje v expanzi na Slovensku. Lídr českého trhu nyní rozšíří svoji tamní síť o síť stávajících expresních čerpacích stanic. Všechny čerpací stanice postupně projdou rekonstrukcí a ponesou tradiční bíločervené barvy s dominantním logem ORLEN. Benzina ORLEN tak významně posílí svoji pozici na slovenském trhu, kde bude provozovat již 47 čerpacích stanic.

DAF Driver Challenge 2022: DAF Trucks hledá nejlepšího českého a slovenského řidiče

12.4. - Společnost DAF Trucks opět vyhlašuje české a slovenské národní kolo DAF Driver Challenge – soutěže, která hledá ty nejlepší řidiče nákladních vozidel a dává jim možnost ukázat své umění.

Velikonoční provoz a problémy P&O Ferries způsobily frontu před Doverem

12.4. - Před britským přístavem Dover, který je hlavní cestou pro silniční nákladní dopravu do kontinentální Evropy, se tvoří fronta. V pátek přesahovala 30 kilometrů, podle ministra životního prostředí George Eustice se však situace lepší. K hromadění vozů přispěl zvýšený turistický provoz před velikonočními svátky a fakt, že společnost P&O Ferries, která zde dříve zajišťovala třetinu kapacity, pozastavila provoz. K tomu se s technickými problémy potýká web celního úřadu, jenž od brexitu poskytuje potřebnou dokumentaci. Britští výrobci potravin dnes varovali, že zboží podléhající rychlé zkáze ztrácí na hodnotě.

Do dvou let se u Dětřichova nejspíš začne stavět nejdelší tunel v ČR

11.4. - Do dvou let se nejspíš začne u Dětřichova na Svitavsku stavět nejdelší silniční tunel v České republice. Bude součástí dálnice D35. Téměř čtyřkilometrovým tunelem motoristé poprvé projedou patrně v roce 2028, uvedlo dnes sdružení stavebních firem v tiskové zprávě.

spinner