DN č. 24 - Logistika, Železniční doprava, Dopravní infrastruktura - vychází 22. 11., uzávěrka již 1. 11.!!! 

Silniční doprava

Pomáháme firmám optimalizovat tankování, mýtné platby i snižovat administrativu

Společnost DKV Euro Service pomáhá již od roku 1934 profesionálům v dopravě k výrazným finančním a časovým úsporám. Majitelům nákladních vozů i firemním flotilám poskytuje především služby v oblasti bezhotovostních plateb. Držitelé více než tří milionů tankovacích karet DKV mají ve 42 zemích Evropy k dispozici 49 000 partnerských čerpacích stanic a 12 100 servisů.

Přehled sociálních aspektů silničního balíčku

Výbor pro dopravu a cestovní ruch TRAN Evropského parlamentu před dvěma týdny hlasoval o sociálních aspektech silničního balíčku upravujícího pravidla pro vysílání řidičů v mezinárodní silniční dopravě. Poslanci v něm rozhodli, že tranzit a mezinárodní doprava budou z pravidel o vysílání vyjmuty. Informace o pozadí projednávání tématu a další souvislosti zveřejňujeme v přehledu, který poskytla česká europoslankyně Martina Dlabajová (viz i text Silniční balíček se zvrhl v boj mezi východem a západem).

Silniční balíček se zvrhl v boj mezi východem a západem

Poslanci Evropského parlamentu Štrasburku smetli ze stolu kompromisní dohodu o pravidlech pro vysílání řidičů, včetně přespávání řidičů v kabinách vozidel či přístupu dopravců na evropský trh, kterou minulý týden schválil Výbor pro dopravu a cestovní ruch (TRAN).

Avia D v provedení 4 x 4

Automobilka Avia Motors rozšiřuje svou nabídku. Poté, co loni na podzim představila v nových výrobních prostorách v Přelouči vůz Avia D120 4×2 Euro 6 s označením Initia, uvedla koncem května na trh další novinku: vozidlo v provedení 4×4. Vůz je určen k provozu v lehkém a středním terénu a mezi potenciální zákazníky patří především stavebnictví, komunální sféra a hasiči.

Evropský parlament odmítl přijmout kompromis výboru TRAN o řidičích

Evropský parlament minulý týden hlasováním odmítl kompromis k vysílání pracovníků a dalším pravidlům pro silniční dopravu, který připravil jeho Výbor pro dopravu a cestovní ruch (TRAN). Znamená to, že vše bude znovu projednáno v červenci s mnoha pozměňovacími návrhy a může se stát, že parlament neschválí nic. Po jednání EP to uvedlo Sdružení ČESMAD Bohemia.

Slovensko za první pololetí vybralo na mýtném více než loni

16.7. – Slovensko v letošním prvním pololetí vybralo na mýtném za jízdu nákladních aut a autobusů po zpoplatněných úsecích silnic více než ve stejném období loni. Dnes o tom informoval provozovatel slovenského mýtného systému, firma SkyToll, která v konsorciu usiluje o získání podobné zakázky v České republice.

Společnost J.M.I.T rozšiřuje flotilu o další vozidla DAF

13.7. – Ryze česká rodinná dopravní společnost J.M.I.T, a. s., rozšířila svůj vozový park o sedmnáct nových tahačů. Tentokrát byly za tahače zvoleny modely DAF XF 480 FT SSC Low Deck. Jejich předání se uskutečnilo na půdě autorizovaného dealera DAF, společnosti Truck Trade, spol. s r. o., v Olomouci, která bude zajišťovat i servisní služby pro nová vozidla.

Aktuality ze světa 28/2018 Premium

Aktuality ze světa 28/2018

13.7. – NÁMOŘNÍ DOPRAVA – Známka 3 za služby námořních rejdařství. Spokojenost zákazníků s výkony kontejnerových linkových rejdařství jde nahoru. V posledním dotazování britského poradenského podniku námořního výzkumu Drewrya Evropské rady odesílatelů (ESC) je kvalita služby hodnocena ve škále od 1 (= velmi nespokojen) do 5 (= velmi spokojen) známkou 3,2. Odpovídalo 400 odesílatelů a speditérů, kteří vycházejíce ze zkušeností roku 2017 uváděli hodnocení k různým bodům. Pokud šlo o přesnost dokumentace, dosáhli rejdaři známky 3,4 – tedy více než kritéria služby zákazníkům (2,9), spolehlivost v knihování (2,9) nebo doby dopravy (3). Na dotaz, v čem zejména pociťovali zhoršení v roce 2017 oproti roku 2016, odpovídali někteří odesílatelé a speditéři, že jde o šíři spektra výkonů služeb a jejich celkovou kvalitu. „Je zarážející, že velká reorganizace kontejnerových služeb na počátku roku 2017 nepřinesla žádoucí zlepšení, dokonce tu jde někde o opak“ řekl N. Delmeire, generální sekretář svazu ESC.

Silniční nákladní doprava v 1. čtvrtletí posílila o 9,1 procenta

12.7. – Silniční nákladní doprava v tuzemsku v prvním čtvrtletí letošního roku meziročně vzrostla o 9,1 procenta na 87,511 milionu tun přepraveného zboží. K růstu pomohla především vnitrostátní kamionová doprava, zatímco mezinárodní přeprava naopak oslabila. Vyplývá to ze souhrnných statistik ministerstva dopravy.

ČESMAD Bohemia: snížení hmotnosti nákladních vozidel silnice nezlepší, spíš naopak Premium

ČESMAD Bohemia: snížení hmotnosti nákladních vozidel silnice nezlepší, spíš naopak

12.7. – Ministr dopravy v úterý v rozhovoru pro český denní tisk prohlásil, že chce snížit maximální limit pro hmotnost nákladu kamionů na českých silnicích. „Tento návrh na první letmý pohled zní možná logicky, jeho uskutečnění by však situaci nejen neřešilo, ale spíše ještě zhoršilo. Nelze se tedy ubránit dojmu, že se jedná o čistě populistické prohlášení sloužící snad jen k odvedení pozornosti od skutečného jádra problému,“ reagoval v tiskovém prohlášení mluvčí sdružení ČESMAD Bohemia Martin Felix a připojil následující komentář.

spinner