DN č. 22 - Kurýrní, expresní a balíkové služby, Logistika pro e-commerce, LUV, Manažerské vozy - vychází 26. 10., uzávěrka již 5. 10. !!! 

Silniční doprava

​ČESMAD Bohemia pořádá konferenci Silniční balíček s výbušným obsahem

12.6. – Evropská komise po měsících diskuzí představila 31. května Silniční balíček, skutečně horký návrh změn evropských předpisů pro silniční dopravu. Vydala jej pod heslem „Evropa v pohybu“ a usiluje o to, aby v Evropě modernizovala mobilitu a dopravu.

​Bonett otevřel první plnicí stanici CNG ve spolupráci s řetězcem MAKRO

9.6. – Společnost Bonett, největší prodejce stlačeného zemního plynu pro dopravu v České republice, pokračuje v rychlém tempu rozšiřování své sítě plnicích stanic. Na začátku června otevřel Bonett první stanici vybudovanou ve spolupráci s velkoobchodním řetězcem MAKRO, a to v Čestlicích u Prahy v těsné blízkosti dálnice D1.

​HK ČR a ČESMAD: Rozhodnutí EK o minimální mzdě je výsměch českým dopravcům

5.6. – Za výsměch českým podnikatelům působících v přepravě označují Hospodářská komora ČR a Sdružení autodopravců ČESMAD Bohemia rozhodnutí Evropské komise zmírnit požadavky některých států na minimální mzdu řidičů kamionů.

​Blíží se premiéra autobusu Mercedes-Benz Tourismo RHD

Autobus Mercedes-Benz Tourismo RHD tvoří páteř mnoha autobusových vozových parků po celé Evropě i mimo ni. Nyní výrobce představil první fotografie jeho následovníka. Ten bude mít svou premiéru letos v říjnu v Belgii na veletrhu Busworld Kortrijk.

​Krone představil kontejnerové podvozky se zvýšenou nosností

Koncem dubna v Rotterdamu představil německý výrobce přípojných vozidel Krone své nové podvozky pro dopravu kontejnerů. Vedle některých nových technických řešení je jejich společným prvkem vyšší nosnost, které konstruktéři docílili snížením pohotovostní hmotnosti při zachování potřebné robustnosti šasi.

​Začíná čtvrtý ročník soutěže Optifuel Challenge

V dubnu začal čtvrtý ročník soutěže v hospodárné jízdě Optifuel Challenge, kterou od roku 2012 pořádá značka Renault Trucks. Řidiči z jednotlivých zúčastněných zemí v ní porovnají své dovednosti za volantem modelu Renault Trucks T. Vítězové národních kol, kteří dosáhnou nejlepšího výsledku v hospodárné jízdě, se letos na podzim utkají ve velkém mezinárodním finále, v jehož závěru ten nejlepší z nich získá pro svoji společnost zbrusu nový model Renault Trucks T 480 Optifuel.

​DAF představil nové modely DAF CF a XF

Společnost DAF představila v dubnu nové generace svých modelových řad CF a XF. Podle výrobce se vyznačují významnými inovacemi motorů, jejich nové poháněcí soustavy a optimalizace aerodynamiky vedou ke snížení spotřeby paliva až o sedm procent a přinášejí další možnosti pro dosažení vyšší ziskovosti prostřednictvím nového systému správy vozového parku – služby DAF Connect.

ČESMAD Bohemia: „Je třeba chránit tuzemský trh před nekalou konkurencí“

V poslední době se hodně hovoří o protekcionis­tických opatřeních některých západních zemí a opomíjí se skutečnost, že i na tuzemském trhu působí zahraniční dopravci a mnozí z nich těží z nízkých vstupů ve svých zemích, kterým české firmy nemohou plně konkurovat.


​Evropská komise chce mýto odvozené od ujetých kilometrů Premium

​Evropská komise chce mýto odvozené od ujetých kilometrů

2.6. – Evropská komise předložila návrhy na zpřísnění opatření proti mzdovému dumpingu v sektoru kamionové dopravy nebo na zavedení celoevropských pravidel pro mýtné systémy. Mýtné by se podle návrhu vybíralo na základě ujetých kilometrů a země, které mýto zavedly nebo zavedou, ho budou muset evidovat elektronicky. Odzvonilo by tak například dnešním paušálním dálničním známkám. Společná pravidla by měla platit od roku 2023 pro nákladní a od roku 2027 pro osobní vozy. Souhlas s návrhem musí ještě vyjádřit Evropský parlament a členské státy.

​Intenzita silničního provozu proti roku 2010 vzrostla o 13 procent

2.6. – Intenzita provozu na českých silnicích vzrostla od roku 2010 o 13 procent. Vyplývá to výsledků loňského celostátního sčítání dopravy, o nichž informovalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Největší provoz je na dálnicích D1 a D5 u výjezdu z Prahy, vysoká intenzita se týká prakticky celé dálnice D1 mezi Prahou a Brnem a úseku dálnice D2 těsně za Brnem.

spinner