Silniční doprava

Společnost TQM převzala sedm nových vozidel Scania

5.6. - Společnost TQM – holding, s. r. o., i letos přistupuje k pravidelné každoroční obnově a rozšíření vozového parku nákladní dopravy. Rozhodla se pro nákup čtyř nových tahačů Scania 500 S s úsporným pohonným ústrojím Super a tří nových podvozků Scania R 320, jejichž valníkovou nástavbu, včetně autorizace a homologace, provedla Zámečnická dílna TQM.

​Novým ředitelem skupiny Emil Frey v ČR se od července stane Jiří Picek

4.6. – Novým ředitelem skupiny Emil Frey v České republice se od 1. července 2024 stane Jiří Picek. Kromě celkové odpovědnosti za maloobchod (značky Toyota, Kia, Suzuki, Subaru), import (značky skupin Stellantis a Subaru) a korporátní aktivity skupiny Emil Frey v České republice, bude jeho hlavním úkolem koordinovat v rámci skupiny Emil Frey ČR aktivity všech koncernových značek skupiny Stellantis: Abarth, Alfa Romeo, Citroën, DS Automobiles, Fiat, Fiat Professional, Jeep, Opel a Peugeot. Dosavadní ředitel Olivier Parry přechází do hlavního sídla skupiny Emil Frey v Curychu, kde bude zastávat funkci provozního ředitele pro střední a jižní Evropu.

​V Senohrabech se uskutečnil již desátý ročník Konference čisté mobility

4.6. – Široký tematický rozptyl od evropské legislativy, přes domácí plány až po konkrétní opatření českých ministerstev k podpoře čisté mobility a ukázky současných trendů. Takový byl letošní jubilejní 10. ročník Konference čisté mobility, kterou 30. – 31. května 2024 v Senohrabech uspořádalo Ministerstvo životního prostředí ČR s podporou hlavního partnera, Skupiny ČEZ. Konference je pravidelně příležitostí k prezentaci různých úhlů pohledu a ke společné diskusi zástupců státní správy, samosprávy, automobilového sektoru, provozovatelů infrastruktury a zákazníků.

​Škoda Auto v prvním čtvrtletí roku 2024 posílila svoji pozici na českém trhu

3.6. – Škoda Auto zaznamenala na českém trhu úspěšné první čtvrtletí roku 2024. Autorizovaní obchodníci prodali 20 573 nových vozů Škoda, což proti stejnému období loňského roku znamená nárůst přes 3,2 %. Dařilo se i prodejní síti Škoda Plus, která zákazníkům dodala 14 010 prověřených ojetých vozů. Oproti loňským 12 450 kusům to představuje meziroční nárůst 12,5 %.

​ŘSD vypsalo tendr na stavbu obchvatu Náchoda za 4,05 miliardy korun

2.6. – Ředitelství silnic a dálnic zahájilo výběrové řízení na stavbu obchvatu Náchoda. Předpokládaná cena stavby je 4,053 miliardy korun bez DPH. Na síti X to uvedl generální ředitel ŘSD Radek Mátl. Dvacetitisícový Náchod patří v Královéhradeckém kraji k městům nejvíce zatíženým dopravou. Vede přes něj veškerý tranzit do Polska. O stavbu obchvatu město usiluje přes 20 let.

V květnu zemřelo při autonehodách v Česku 36 lidí, o dva méně než loni

2.6. – V letošním květnu zemřelo při dopravních nehodách v Česku 36 lidí, což je o dva méně než loni ve stejný měsíc. Počet těžce zraněných meziročně klesl téměř o polovinu na 111. Vyplývá to z předběžných údajů o nehodách na webu policie.

​Scania začíná přijímat v těžebním segmentu první zakázky na autonomní nákladní vozidla

31.5. – Scania zahajuje prodej autonomních důlních nákladních vozidel a vytváří tak prostor pro větší bezpečnost, efektivitu a udržitelnost v těžebních provozech. Praktické uplatňování autonomní dopravy zaznamenalo velký krok kupředu, když společnost Scania začala přijímat objednávky na důlní řešení se samořízenými vozidly. Nyní je možné objednat 40tunový autonomní těžký sklápěč Scania pro důlní průmysl a brzy poté bude následovat 50tunový model.

​Dostavba Pražského okruhu se dotkne i středočeských silnic

31.5. – Dostavba Pražského okruhu mezi Běchovicemi a Štěrboholskou spojkou a přeložka silnice I/12 u Běchovic se dotkne i středočeské silniční sítě. Radní na svém včerejším zasedání vzali na vědomí návrh na uzavření smlouvy s Ředitelstvím silnic a dálnic ČR (ŘSD), která řeší spolupráci při přípravě i realizaci nových silničních objektů. Poslední slovo budou mít zastupitelé.

​Elektromobilní Platforma: Čeští „elektromobilisté“ spojují síly s „baterkáři“

31.5. – Včera došlo za účasti ministra dopravy Martina Kupky, náměstka ministra průmyslu a obchodu Petra Třešňáka a vrchního ředitele sekce ochrany klimatu Ministerstva životního prostředí Petra Holuba, ke slavnostnímu podpisu Memoranda o spolupráci mezi Elektromobilní Platformou a Českým bateriovým klastrem. Cílem spolupráce je posílení rozvoje elektromobility a bateriového hodnotového řetězce v České republice. Spolupráce byla uzavřena na okraj 10. ročníku Konference čisté mobility Ministerstva životního prostředí v Senohrabech na Benešovsku.

​ŘSD vybralo zhotovitele rekonstrukce průtahu Říčan u Prahy

30.5. – „Právě jsme vybrali zhotovitele rozsáhlé rekonstrukce silnice I/2, průtahu Říčan u Prahy, ulice Černokostelecké. Práce bychom chtěli zahájit nejpozději začátkem letních prázdnin a dokončit v příštím roce,“ uvedl večera Jiří Veselý ze Samostatného oddělení komunikace Ředitelství silnic a dálnic Středočeského kraje a Kraje Vysočina.

spinner