Silniční doprava

Koncem roku chce ŘSD uvést do provozu přeložku silnice I/36 Časy - Holice

23.1. - Koncem roku chce Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) uvést do provozu přeložku silnice I/36 Časy – Holice. Nový úsek má zajistit rychlé a bezpečné propojení Pardubic a Holic a návaznost na současnou silnici I/35 směrem na Brno a Olomouc a s dálnicí D35. V současnosti stavbaři budují jeden z mostů na trase přes spojnici Horních Ředic a Komárova. Jeho založení je jedna z technologií, kterou je možné dělat i v zimě, řekl dnes novinářům mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Praha zrušila výběr firem pro stavbu P+R parkovacího domu na Opatově

23.1. - Pražský magistrát zrušil výběr sdružení stavebních firem BAK stavební společnost, Metrostav DIZ a Geosan Group, které mělo pro hlavní město za 659,9 milionu korun bez DPH postavit P+R parkovací dům u stanice metra C Opatov. Rozhodli o tom dnes pražští radní. Město vyhovělo námitce, kterou podal další účastník tendru. Plánovaný dům má mít kapacitu 495 parkovacích míst.

Firma M-Silnice zvýšila v roce 2021 zisk po zdanění na 183 milionů korun

22.1. - Stavební společnost M-Silnice se sídlem v Pardubicích vytvořila v roce 2021 zisk po zdanění 183 milionů korun. Je to asi o dva miliony korun více než v roce 2020. Tržby z prodeje výrobků a služeb se meziročně zvýšily z 3,567 miliardy na 4,379 miliardy korun. Na výsledcích se podepsala pandemie onemocnění covid-19, uvedla firma ve výroční zprávě ve Sbírce listin. Loňské výsledky zatím nezveřejnila.

Téměř 850 tisícům elektronických dálničních známek vyprší koncem ledna platnost

22.1. - Státní podnik CENDIS a Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) připomínají, aby si řidiči zkontrolovali, do kdy jim e-známka platí a včas koupili novou. Kdo si nastavil, že chce dostat upozornění na konec platnosti známky, obdrží ho do mailu, případně i prostřednictvím SMS, pokud zadal i telefonní číslo.

Prodej dálničních známek na Slovensku meziročně vzrostl o 20 procent

20.1. - Prodej slovenských elektronických dálničních známek se v loňském roce těšil zvýšenému zájmu motoristů, prodalo se jich téměř 4,7 milionu kusů. Tržby z prodeje činily přibližně 88,7 milionu EUR, což je o 14,6 milionu EUR (+20 %) více. než v roce 2021.

DAF Trucks uvádí do provozu novou halu na výrobu elektrických nákladních vozidel

20.1. – DAF Trucks rozšiřuje výrobní kapacity o novou výrobní halu na montáž elektrických vozidel v Eindhovenu, kde bude letos na jaře zahájena produkce modelů DAF XD a XF Electric nové generace. Tato plně elektrická vozidla poskytují dojezd více než 500 kilometrů „bez emisí“, což představuje důležitý krok společnosti DAF v úsilí o ještě čistší silniční dopravu.

Ministr Kupka jednal se zástupci obcí o stavu přípravy středočeské D3

20.1. - S více než 40 zástupci středočeských měst a obcí se setkal ministr dopravy Martin Kupka na pracovním jednání o přípravě výstavby středočeské části dálnice D3, které se uskutečnilo v Jílovém u Prahy. Spolu se zástupci Středočeského kraje a Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) představil aktuální stav, další kroky přípravného řízení a diskutoval se zástupci obcí jejich připomínky k plánované trase a možná kompenzační opatření související s výstavbou dálnice.

Volvo Trucks dodala 15 elektrických nákladních vozidel těžké řady španělské Primafrio Group

19.1. - Prodej elektrických nákladních vozidel těžké řady se v Evropě zrychluje a mnoho logistických společností má zájem zvládnout větší množství svých přepravních úkolů elektrickými vozidly s nulovými emisemi výfukových plynů. Primafrio Group, mezinárodní logistická společnost se sídlem na jihovýchodě Španělska, se specializuje na přepravu chlazeného zboží, především ovoce a zeleniny, ze Španělska a Portugalska do dalších evropských zemí. Primafrio se rozhodla investovat do nákupu 15 nákladních vozidel Volvo FH Electric, která patří mezi první těžká elektrická nákladní vozidla používaná na španělských silnicích. V provozu budou již v lednu 2023.

ŘSD představuje nový portál zobrazující pohyb vozidel zimní údržby

19.1. - Webový portál je určený pro veřejnost za účelem informování o aktuálně prováděné zimní údržbě. Zobrazuje aktuální polohu vozidel zimní údržby a poskytuje aktuální informace o čase posledního provedeného ošetření u jednotlivých dálnic a silnic I. třídy.

Největší importér automobilů do ČR posiluje manažerský tým

18.1. - Novým vedoucím značky Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika bude od 1. března 2023 Jakub Šebesta, dosavadní vedoucí značky Volkswagen Užitkové vozy. Jeho pozici převezme Mirka Cimrová, nyní vedoucí programu prodeje prověřených ojetých vozů Das WeltAuto. Do vedení této značky přejde Martin Kadečka, dosavadní vedoucí prodeje osobních vozů Volkswagen. A konečně jeho roli převezme Jiří Ritschel, dodatečně ke svým aktuálním aktivitám vedoucího produktového managementu značky Volkswagen osobní vozy.

Velkou personální změnu u největšího importéra osobních a užitkových vozů odstartoval ohlášený odchod Patrika Fejtka, dosavadního vedoucího značky Volkswagen osobní vozy, do Číny, kde převezme pozici Vice President FBU Sales Audi China. Právě v Číně již Patrik Fejtek před svým návratem do Porsche Česká republika delší dobu působil, naposledy na pozici vedoucího prodeje značky Škoda.

„Děkuji Patriku Fejtkovi za vedení značky Volkswagen v těžkých časech covidu, čipové krize a nyní války na Ukrajině,“ řekl Jan Hurt, generální ředitel Porsche Česká republika. „Patrik Fejtek spolu se svým týmem dokázal nejen úspěšně zvládnout tyto bezprecedentní výzvy, ale zároveň významně přispět v transformaci značky Volkswagen na českém trhu směrem k bezemisní mobilitě. Jsem zároveň velmi rád, že se nám podařilo nově obsadit klíčové manažerské pozice z interních spolupracovníků v rámci Porsche Česká republika. Svědčí to nejen o profesionalitě a vynikajících schopnostech našich manažerů, ale také o důvěře mateřského holdingu Porsche Salzburg v náš tým,“ dodal Jan Hurt.

Jakub Šebesta pracuje v Porsche Česká republika již více než deset let, z toho posledních šest let vedl značku Volkswagen Užitkové vozy.

Mirka Cimrová působí u importéra koncernových vozidel od roku 2004. Během této doby mj. vedla oddělení Business Services a poslední dva roky stojí v čele značky Das WeltAuto.

Martin Kadečka od roku 2018 vede v Porsche Česká republika prodej osobních vozů Volkswagen, předtím působil na obdobné pozici ve společnosti Auto Jarov.

Jiří Ritschel, nynější vedoucí produktového managementu, plánování a logistiky značky Volkswagen osobní vozy, působí s kratší přestávkou u jiné značky v Porsche Česká republika od roku 2014, kdy ukončil vysokoškolská studia.

(pav)

Foto: Porsche Česká republika

spinner