Silniční doprava

Předsedou představenstva společnosti Škoda Auto se stal Thomas Schäfer

4.8. – Thomas Schäfer se včera ujal funkce předsedy představenstva společnosti Škoda Auto. Na této pozici vystřídal Bernharda Maiera, který po téměř pěti letech v čele představenstva předal funkci svému následníkovi.

​​Společnost EUROWAG rozšiřuje obchodní tým o KomTeS

3.8. – Hlavním obchodním zástupcem EUROWAG Telematiky pro ČR a SR se stává KomTeS. EUROWAG uvolněnou kapacitu směřuje do vývoje integrovaných produktů, které prostřednictvím technologií ulehčí život všem dopravcům.

Registrační značky bude dál dodávat SPM-Utal

3.8. – Dodavatelem registračních značek na následujících šest let bude konsorcium společností Se­curity Paper Mill, a.s. a společnost Utal Sp. Zo.o, kteří již dodávají registrační tabulky od roku 2017. Oznámilo to ministerstvo dopravy

Sdílení aut mezi uživateli se v ČR těší velké oblibě, v Brně vzrostla poptávka na dvojnásobek

3.8. – Velký zájem o dovolenou v tuzemsku, ale i hledání alternativních řešení městské mobility. Oba tyto trendy se pozitivně promítají na rostoucí poptávce po sdílení aut, ve které kromě Prahy dominuje také Brno. Podle platformy Hop­pyGo je poptávka v moravské metropoli meziročně více než dvojnásobná a o 130 % vzrostl také počet nových uživatelů. Nejžádanější jsou vozy střední a vyšší střední třídy a před letní sezonou zesílil o více než 80 % zájem o kabriolety. Na sdílené mobilitě profitují nejen uživatelé, ale i majitelé, kteří si v Brně meziročně vydělali o 200 % více.

​V noci na dálnicích přibývají fatální nehody,loni tvořily třetinu

2.8. – Při nočních jízdách na dálnicích výrazně roste riziko fatálních nehod. Loni na dálnicích v Česku zemřelo při dopravních nehodách 31 lidí, z toho více než třetina právě v noci. Nejčastější příčinou je únava řidiče. Upozornila na to Asociace Záchranný kruh. Při dopravních nehodách loni na všech silnicích v ČR zemřelo 547 lidí.

Jihotrans má kvůli koronaviru největší pokles v nákladní dopravě

2.8. – Skupina Jihotrans, kterou tvoří dopravní a servisní firmy, měla loni konsolidovaný obrat 3,2 miliardy korun, meziročně podobný. Konsolidovaný zisk po zdanění stoupl o 14 milionů na 108 milionů Kč. Kvůli dopadům koronakrize má skupina za druhé letošní pololetí propad obratu přes 20 procent, řádově ve stovkách milionů korun. Největší pokles je v kamionové dopravě. ČTK to řekl generální ředitel GW Jihotrans Robert Krigar.

​125 let ŠKODA AUTO: Speciální výstava ve Wolfsburgu

2.8. – ŠKODA AUTO slaví 125. výročí od svého založení také ve wolfsburském Autostadtu. Návštěvníci pavilonu značky ŠKODA se tak v rámci speciální výstavy nazvané „Od počátků k budoucnosti“ mohou projít historií společnosti ŠKODA AUTO, a to od jejího založení Václavem Laurinem a Václavem Klementem v roce 1895 až po počátek elektromobility.


​SUV jsou bezpečná pro své cestující, při nárazu působí víc škod

1.8. – Stále oblíbenější auta typu SUV jsou sice bezpečná pro ty, kdo sedí v nich, při nehodě ale páchají větší škody na druhém účastníkovi srážky, ať už jde o malé auto nebo o chodce. Upozornilo na to v tiskové zprávě Centrum dopravního výzkumu (CDV).


​Stát má územní rozhodnutí pro úsek Pražského okruhu mezi D1 a D11

30.7. - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které je investorem pražského vnějšího okruhu, má územní rozhodnutí ke stavbě úseku 511 na jihovýchodě metropole mezi D1 a D11. Na twitteru o tom informoval pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Kromě tohoto úseku zbývá z vnějšího okruhu dostavět ještě úsek na severozápadě metropole, tam zatím o územní rozhodnutí zažádáno nebylo.

Ministerstvo vnitra odebere v následujících 3 letech téměř 3300 automobilů ŠKODA

30.7. – Ministerstvo vnitra ČR a jeho podřízené organizace pokračují v obnově vozového parku. Flotila téměř 3300 vozů ŠKODA je připravena pro potřeby resortu, který ji postupně odebere v souladu s rámcovou smlouvou v průběhu následujících 3 let. Jen v letošním roce to bude přes 1250 vozidel. Ke slavnostnímu předání prvních 35 kusů došlo v Zákaznickém centru ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi za přítomnosti ministra vnitra ČR Jana Hamáčka, policejního prezidenta Jana Švejdara a ředitele tuzemského zastoupení automobilky ŠKODA Luboše Vlčka.

spinner