Silniční doprava

DAF uvede na trh novou generaci XD a XF Electric

Společnost DAF posiluje svou pozici předního výrobce vozidel „s nulovými emisemi“ uvedením nových elektrických vozidel DAF XD a XF Electric na trh. Tato inovativní nákladní vozidla mají zcela nové modulární hnací soustavy pro „bezemisní“ dojezdy od 200 až přes 500 kilometrů na jedno nabití. Modely DAF XD Electric a DAF XF Electric budou k dispozici jako tahače i podvozky a lze je objednat už nyní.

Miroslav Hnat (IVECO): Plyn v cestnej doprave určite bude mať aj naďalej svoje nezastupiteľne miesto

Jedním z vystavovatelů na Dni plynové mobility, který se uskutečnil v září v Praze, byla i značka IVECO. Jak se na perspektivu plynu a alternativních pohonů dívá tento výrobce užitkových vozidel a autobusů, nám přiblížil Miroslav Hnat, business line manager IVECO Czech & Slovakia.

Letošní veletrh IAA ve znamení elektromobility

Zatímco na běžných silnicích potkáváme těžká nákladní vozidla, která i se vznětovými motory plní přísné emisní normy, v Hannoveru na letošním veletrhu IAA byl k vidění zcela jiný svět – s trochou nadsázky se dá říci, jako by nic jiného než elektromobilita (respektive vodík) v těžké nákladní dopravě již neexistovalo. Přesto však porota soutěže o Mezinárodní nákladní vozidlo roku udělila titul Truck of the Year 2023v provozu reálně využitelnému vozidlu, nové řadě DAF XD.

Zeptali jsme se Martina Felixe, mluvčího Sdružení ČESMAD Bohemia

Jak se silniční dopravci vyrovnávají s vysokými vstupními náklady? Daří se je promítat do cen?

V rámci prvních výzev OPD3 je připraveno 85 miliard

Minulý týden byly vyhlášeny první čtyři průběžné nesoutěžní výzvy Programu Doprava 2021 – 2027 (OPD3). Otevřeny jsou pro Správu železnic (SŽ) a Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD). Souhrnný příspěvek EU v rámci prvních čtyř výzev je zhruba 85 miliard korun (57,9 miliardy pro ŘSD a 27,1 miliardy pro SŽ). Příjem žádostí začal 10. října. Současně začaly oficiálně fungovat i nové webové stránky OPD3.

Bezpečnost na prvním místě! Řidiči PPL se zdokonalují ve zvládání krizových situací

Nečekané dopravní situace dokážou překvapit i ty nejzkušenější řidiče, kterými jsou například řidiči kamionů, hromadné městské dopravy či přepravních služeb. Pro posílení bezpečnosti na silnici a zvýšení kvalifikace svých řidičů proto balíkový přepravce PPL CZ navázal dlouhodobou spolupráci s Autoklubem České republiky.

Jubilant MAN Česká republika: Vždy na špičce vývoje a nabídky

MAN poskytuje své služby v České republice již třicet let. Již tři desetiletí dodává kompletní dopravní řešení a poskytuje služby tisícům spokojených českých zákazníků. Letos slaví 30. narozeniny pod heslem „Rosteme spolu“.

Ing. Aleš Willert: Letos očekáváme další růst, především díky akvizicím nových zákazníků

Společnost C.S.CARGO loni výrazně zvýšila tržby a otevřela také nové logistické areály. Výhled na letošní rok i další plány nám přiblížil její generální ředitel Ing. Aleš Willert.

ŘSD hodlá v listopadu vypsat tendr na stavbu D35 mezi Hořicemi a Sadovou

26.10. - Ředitelství silnic dálnic ČR (ŘSD) hodlá v listopadu zahájit výběrové řízení na stavbu úseku dálnice D35 mezi Hořicemi na Jičínsku a Sadovou na Hradecku. Samotná stavba 10,5 kilometru dlouhého úseku, který má vydané pravomocné stavební povolení, by měla začít v roce 2023, uvedl na twitteru generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

V rámci dostavby D4 začaly odstřely skalního masivu u Milína

25.10. - Na stavbě dálnice D4 Via Salis, která je prvním českým PPP projektem v oblasti infrastruktury, odstartovala jedna z nejvýznamnějších akcí letošního roku. Dojde k odtěžení velkého skalního masivu u obce Milín, který tvoří překážku v budoucí trase komunikace. První odstřely začnou v tomto týdnu.

spinner