Silniční doprava

ŘSD zprovozňuje obchvat obce Církvice na silnici I/38

25.10. - Ředitelství silnic a dálnic dnes zprovozňuje obchvat obce Církvice na silnici I/38. Součástí stavby byly mimo jiné tři mosty, jedna mimoúrovňová křižovatka a tři protihlukové stěny. Během výstavby musela být provedena také přeložka ropovodu Družba.

Dopravci v září za mýto zaplatili 1,29 mld. Kč, meziročně o 6,3 pct víc

24.10. - Dopravci v září zaplatili na mýtných poplatcích 1,29 miliardy korun, meziročně o 6,3 procenta více. Stoupl i počet mýtných transakcí, a to o osm procent na téměř 100 milionů. Růst je zejména výsledkem letního rozšíření mýtného systému o 373 kilometrů silnic první třídy. Informoval o tom dnes správce mýtného systému, společnost CzechToll.

Poděbrady zakážou vjezd do centra autům nad 12 tun, chystají i revizi přechodů

24.10. - Poděbrady od listopadu zakážou vjezd nákladních aut nad 12 tun do centra. Omezení se nebude týkat dopravní obsluhy. Na dvanácti místech nechá město umístit dopravní značení, které na zákaz upozorní. Vedení města usilovalo o snížení dopravní zátěže centra od loňského září. Příští rok chce s majitelem silnice, kterým je kraj, a policií upravit rozmístění některých přechodů v centru. Zhruba polovina z nich na hlavním průjezdu městem ve směru od Nymburka do Choťánek je nevyhovující. Novinářům to řekl starosta města Jaroslav Červinka.

PwC: V roce 2035 budou mít kamiony na vodík a elektřinu 80 procent trhu

24.10. - Kamiony s elektrickým nebo vodíkovým pohonem začnou brzy vytlačovat klasické nákladní vozy z trhu. Zatímco v roce 2025 bude jejich podíl na nejrozvinutějších trzích tvořit zhruba pět procent, v roce 2030 už by to mělo být 30 procent a v roce 2035 až 80 procent. Vyplývá to z aktuální studie poradenské firmy PwC.

Dopravu v Jablonci nad Nisou zkomplikují dokončovací práce na komunikacích

23.10. - Dopravu v Jablonci nad Nisou zkomplikují od pondělí dokončovací práce na komunikacích. Největší omezení čekají motoristy v Palackého ulici a na Horním náměstí, ale také například v ulicích kolem jablonecké radnice. Většina těchto prací by ale do svátečního víkendu měla skončit. Kvůli frézování v Palackého ulici bude uzavřen i vjezd na největší parkoviště na Horním náměstí, přesto zůstane v provozu, řekl náměstek primátora Petr Roubíček.

Stavbaři začnou v pondělí opravovat D6 u Nového Strašecí, řidiče čeká omezení

23.10. - Stavbaři začnou v pondělí opravovat dálnici D6 u Nového Strašecí na Rakovnicku. Na 31. a 32. kilometru ve směru na Karlovy Vary budou do pátku rekonstruovat pravý jízdní pruh a zpevněnou krajnici včetně výjezdu na mimoúrovňovou křižovatku Nové Strašecí. Provoz ve směru na Karlovy Vary bude veden jedním jízdním pruhem vlevo, informoval Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic.

John Muldoon byl jmenován generálním ředitelem Volvo Group Czech Republic

21.10. - S platností od 1. září byl do funkce generálního ředitele společnosti Volvo Group Czech Republic jmenován John Muldoon.

Dopravní experti podpořili návrh řidičáku na zkoušku a možnost řídit od 17 let s doprovodem

21.10. - Řidičský průkaz na zkoušku pro začínající řidiče, řízení s doprovodem od 17 let, preventivní kampaně cílené především na mladé muže a důraz na rozpoznání rizika a řešení krizových situací v autoškole jsou opatření, která mají pozitivní efekt na snížení nehodovosti začínajících řidičů. Na včerejší odborné mezinárodní konferenci v Poslanecké sněmovně za účasti ministra dopravy Martina Kupky se na tom shodli zahraniční i čeští experti. Konference byla věnována tématu zvyšování bezpečnosti mladých řidičů a legislativním návrhům, které v této oblasti připravilo Ministerstvo dopravy.

VCHD Cargo slaví 25 let od svého založení

20.10. - Přepravní společnost VCHD Cargo slaví 25. výročí svého vzniku. Z malé dopravní firmy vyrostla v silného partnera pro zákazníky z logistiky, výrobního i retailového sektoru, importéry a exportéry do celé Evropy. Disponuje vlastní flotilou vozidel v nejmodernějších standardech a zaměstnává téměř 450 lidí v České republice i v zahraničí.

Nabíjecí stanice Olife Energy s platebním terminálem slouží návštěvníkům Máchova jezera

19.10. - Český výrobce Olife Energy patří mezi přední dodavatele dobíjecích stanic na trhu. Společně s firmou SONET member of Payten, poskytovatelem komplexních řešení bezhotovostních plateb, představili společný projekt: nabíjecí stanice s platebním terminálem v rekreačním areálu u Máchova jezera, které jsou pohodlným řešením pro uživatele elektromobilů i okolních ubytovacích zařízení.

spinner