Silniční doprava

Stavbaři začnou v pondělí opravovat D6 u Nového Strašecí, řidiče čeká omezení

23.10. - Stavbaři začnou v pondělí opravovat dálnici D6 u Nového Strašecí na Rakovnicku. Na 31. a 32. kilometru ve směru na Karlovy Vary budou do pátku rekonstruovat pravý jízdní pruh a zpevněnou krajnici včetně výjezdu na mimoúrovňovou křižovatku Nové Strašecí. Provoz ve směru na Karlovy Vary bude veden jedním jízdním pruhem vlevo, informoval Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic.

John Muldoon byl jmenován generálním ředitelem Volvo Group Czech Republic

21.10. - S platností od 1. září byl do funkce generálního ředitele společnosti Volvo Group Czech Republic jmenován John Muldoon.

Dopravní experti podpořili návrh řidičáku na zkoušku a možnost řídit od 17 let s doprovodem

21.10. - Řidičský průkaz na zkoušku pro začínající řidiče, řízení s doprovodem od 17 let, preventivní kampaně cílené především na mladé muže a důraz na rozpoznání rizika a řešení krizových situací v autoškole jsou opatření, která mají pozitivní efekt na snížení nehodovosti začínajících řidičů. Na včerejší odborné mezinárodní konferenci v Poslanecké sněmovně za účasti ministra dopravy Martina Kupky se na tom shodli zahraniční i čeští experti. Konference byla věnována tématu zvyšování bezpečnosti mladých řidičů a legislativním návrhům, které v této oblasti připravilo Ministerstvo dopravy.

VCHD Cargo slaví 25 let od svého založení

20.10. - Přepravní společnost VCHD Cargo slaví 25. výročí svého vzniku. Z malé dopravní firmy vyrostla v silného partnera pro zákazníky z logistiky, výrobního i retailového sektoru, importéry a exportéry do celé Evropy. Disponuje vlastní flotilou vozidel v nejmodernějších standardech a zaměstnává téměř 450 lidí v České republice i v zahraničí.

Nabíjecí stanice Olife Energy s platebním terminálem slouží návštěvníkům Máchova jezera

19.10. - Český výrobce Olife Energy patří mezi přední dodavatele dobíjecích stanic na trhu. Společně s firmou SONET member of Payten, poskytovatelem komplexních řešení bezhotovostních plateb, představili společný projekt: nabíjecí stanice s platebním terminálem v rekreačním areálu u Máchova jezera, které jsou pohodlným řešením pro uživatele elektromobilů i okolních ubytovacích zařízení.

Carvago: Prodeje v ČR klesly o pětinu, ceny se stabilizovaly

17.10. - Největší evropský online marketplace s ojetými vozy Carvago.com zveřejnil svoji pravidelnou analýzu evropských trhů, na kterých působí. Třetí čtvrtletí přineslo v ČR ochlazení trhu prodeje ojetých vozů, zároveň se ale pozitivně projevilo ve stabilizaci cen. Průměrná cena prodaného ojetého vozu klesla na 455 465 Kč, nejprodávanějším modelem je opět Škoda Octavia Combi 2.0 TDi.

Scania uvádí novou platformu řadových motorů pro pohonná řešení

17.10. - Nová generace řadových motorů pro pohonná řešení přináší ještě nižší spotřebu paliva. Nabízejí vysoký výkon na jeden litr zdvihového objemu, výrazně prodlouženou životnost a zásadní snížení emisí oxidu uhličitého.

O stavbu D6 u Hořesedel má zájem osm firem, nejvýhodnější nabídka je 1,9 miliardy korun

17.10. - O stavbu dálnice D6 u Hořesedel na Rakovnicku má zájem osm firem, nejvýhodnější nabídka je téměř 1,9 miliardy korun bez DPH. Podalo ji sdružení firem Berger Bohemia, Eurovia CS a Stavby mostů, uvedl generální ředitel ŘSD Radek Mátl na twitteru.

V noci má skončit podstatná část letošních oprav na Barrandovském mostě

17.10. - Dělníci by dnes v noci měli dokončit podstatnou část letošních oprav na pražském Barrandovském mostě. Dodělávat ale ještě budou drobné práce na severní části mostu, skončí s nimi v noci na úterý. Rekonstrukce začala letos 16. května. Původně měly práce skončit 2. září. Kvůli vynuceným úpravám projektu bylo v létě dokončení oprav posunuto do 29. září. Zda a v jaké výši bude město prostřednictvím své firmy Technická správa komunikací (TSK) uplatňovat po stavební firmě Porr možnou pokutu za zpoždění oprav, zatím nebylo rozhodnuto.

Gen5: Nová řada hybridních pneumatik Continental pro regionální dopravu

Odvětví dopravy a logistiky zažívá nebývalý rozmach. Změny v chování spotřebitelů a rychlý růst online nakupování vedly k tomu, že se doprava stala největším odvětvím obchodu se zbožím v Evropě. Stabilní dodavatelské řetězce jsou životně důležitější než kdy dříve. Především regionální doprava nabývá stále většího významu, a zejména vozidla zapojená do regionální přepravy zboží musí prokázat schopnost absorbovat neustále se měnicí požadavky.

spinner