Silniční doprava

​V Praze bylo otevřeno nové centrum použitých vozidel DAF

12. – V Praze bylo otevřeno nové centrum ojetých vozidel DAF, které nabízí stálý výběr více než 200 „mladých“ ojetých vozidel DAF. Otevření střediska pro ojetá vozidla DAF, které se nachází přímo na pražském okruhu (D0, exit 19), podtrhuje ambici společnosti DAF Trucks dále posilovat svou síť ojetých nákladních vozidel v Evropě a uspokojovat rostoucí poptávku na trhu po mladých, již vlastněných nákladních vozidlech DAF v České republice i mimo ni.

​Karel Havlíček: Stát chystá snížení spotřební daně z nafty, možná až o 2 Kč

11.7. – Stát připravuje snížení spotřební daně z nafty. Její cena by tak mohla klesnout o jednu až dvě koruny na litr. Chce tak pomoci zejména nákladním dopravcům, kterým dlouhodobě ubývají zakázky. Opatření by ovšem platilo i pro osobní auta. Na webu Lidovky.cz to uvedl ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček. V Česku jezdí více než dva miliony vozů s naftovým motorem. Snížení daně o korunu by za současné situace snížilo příjmy do státního rozpočtu o přibližně 4,7 miliardy Kč.

​Carsten Intra se stane od září předsedou představenstva Volkswagen Užitkové vozy

11.7. – Prof. Dr. Carsten Intra převezme s účinností od 1. září 2020 funkci předsedy představenstva značky Volkswagen Užitkové vozy v Hannoveru. Dosavadní předseda Dr. Thomas Sedran povede správu majetkových podílů koncernu Volkswagen v odvětvích užitkových vozidel a strojírenství a v této funkci bude přímým podřízeným příslušného člena představenstva koncernu Gunnara Kiliana. Thomas Sedran bude z pověření koncernového představenstva především koordinovat strategické směřování společností, v nichž má koncern Volkswagen majetkový podíl.

​Divizi Retail společnosti Arval nově vede Jiří Solucev

11.7. – Společnost Arval, poskytovatel operativního leasingu k vozům pro firmy a soukromé motoristy, má nového ředitele divize Retail. Do funkce nastoupil Jiří Solucev, který předtím působil ve společnosti dvanáct let jako obchodní ředitel. Jeho hlavním úkolem bude rozvoj aktivit v oblasti operativního leasingu pro menší firmy, podnikatele a jednotlivce.

Výnos z mýtného v červnu vzrostl meziročně o sedm procent na 978 milionů korun

10.7. – V červnu 2020 zaplatili dopravci za jízdu po zpoplatněných komunikacích na mýtném 977,99 milionu Kč. Je to o 6,85 % více, než v roce 2019. Meziroční růst vybraného mýtného přinesly dva pracovní dny navíc oproti roku 2019, oživení tranzitní nákladní dopravy přes Českou republiku a výnosy z nově zpoplatněných silnic I. třídy. Oznámila to společnost CzechToll.

Bernhard Maier odchází z postu předsedy představenstva společnosti Škoda Auto

10.7. – Bernhard Maier k 31. červenci 2020, po téměř pěti letech v čele společnosti Škoda Auto, a. s., opouští pozici předsedy představenstva. Bernhard Maier zahájil svou kariéru v roce 1984 ve společnosti Nixdorf Computer AG. V letech 1988 až 2001 pracoval pro společnost BMW AG na různých vedoucích pozicích v Německu i v zahraničí, stal se mimo jiné i vedoucím projektu mezinárodní strategie značek.

​Silniční balíček byl schválen, českým firmám nová pravidla vyhovují

9.7. – Evropský parlament schválil Balíček mobility, který se projednával skoro čtyři roky (předložen byl koncem května roku 2017). „Obsah balíčku je vítězstvím kompromisní cesty podporované i českou stranou, která v první řadě znamená, že silniční dopravci nebudou spadat pod vysílací směrnici při bilaterálních a tranzitních přepravách, naopak pod směrnici bude spadat plně kabotáž,“ uvedl mluvčí Sdružení ČESMAD Bohemia Martin Felix.

Společnost GasNet zprovoznila první mobilní samoobslužnou čerpací stanici na LNG v ČR

9.7. – Společnost GasNet úspěšně zprovoznila v tuzemsku první mobilní veřejnou samoobslužnou plnicí stanici na zkapalněný zemní plyn – LNG. Čerpací stanice se nachází v Klecanech u Prahy, kousek od dálnice D8. Řidičům nákladních vozů je tato moderní a ekologická technologie k dispozici non-stop.

Výrobní závod Volkswagenu v Emdenu vstupuje do nové éry elektromobily

9.7. – Značka Volkswagen realizuje podle plánu přechod svých výrobních závodů na elektromobilitu i během koronavirové krize. Nyní byla zahájena rekonstrukce závodu Emden. Z jeho bran budou od roku 2022 vyjíždět elektromobily.

Společnost DAF Trucks představila vylepšený systém AEBS-3 pro řady LF, CF a XF

9.7. – Pro zvyšování bezpečnosti vozidel i silničního provozu představuje společnost DAF Trucks vylepšenou verzi systému AEBS pro celou svou řadu modelů LF, CF a XF: systém AEBS-3. Tato třetí generace je schopna zajistit autonomní nouzové brzdění, které pomůže zabránit srážce se stojícími i pohybujícími se vozidly až do rychlosti 80 km/h. Sofistikovaný bezpečnostní systém je nabízen v kombinaci s adaptivním tempomatem (ACC) a výstrahou před čelním nárazem (FCW).

spinner