Silniční doprava

ŘSD postaví na silnici I/2 v Doubravčanech na Kolínsku most s vyšší nosností

12.8. - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) postaví nový most v části Zásmuk v Doubravčanech na Kolínsku na silnici I/2. Starý most přes Výrovku stavbaři zbourají. Práce za více než 23 milionů korun bez daně provede společnost Viamont Servis. Nový most s vyšší nosností by měli řidiči využívat v druhé polovině prosince, informoval včera ČTK Jiří Veselý z ŘSD.

Přestavba křižovatky na D7 u Kněževsi pokračuje, hotová má být v prosinci

11.8. - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) pokračuje s přestavbou křižovatky na D7 u Kněževsi, dokončena má být v prosinci. Nyní stavbaři na jedné straně pokládají konstrukční vrstvy nové vozovky. Po úpravách bude křižovatka bezpečnější, nyní nesplňuje parametry pro dálnici, chybí na ní odbočovací a připojovací pruhy. Rozšířené budou most i vozovka, informoval včera Jiří Veselý z ŘSD.

CzechToll uspěl ve dvou výběrových řízeních slovenské Národní dálniční společnosti

10.8. - Společnost CzechToll ze skupiny PPF obdržela od slovenské Národní dálniční společnosti oznámení o výsledku vyhodnocení nabídek a přijetí nabídek ve veřejných soutěžích na „Vybudování Elektronického mýtného systému a poskytování Služeb technické podpory“ a na „Mýtné služby“.

ORLEN pokračuje v rebrandingu svých čerpacích stanic v Česku

10.8. - Mezinárodní skupina ORLEN vstoupila do závěrečné fáze procesu přejmenování své sítě čerpacích stanic v Česku. Ta od roku 2019 nese označení ORLEN Benzina a je se 436 stanicemi největším prodejcem pohonných hmot na zdejším trhu. V současnosti je logo ORLEN dominantní na zhruba padesátce z nich. „Do konce roku ponese logo orla zhruba 370 čerpacích stanic. Přejmenování celé sítě bychom měli dokončit na přelomu let 2024 a 2025,“ přiblížil Zbigniew Leszczyński, člen představenstva skupiny ORLEN Unipetrol zodpovědný za maloobchodní aktivity, a dodal: „Rebranding na českém trhu je součástí mezinárodní unifikace sítě ORLEN, do které patří více než tři tisíce našich čerpacích stanic v šesti evropských zemích.“

NDS vyhodnotila nabídky na mýtný systém a mýtné služby

10.8. – Na Slovensku za sebou mají důležitý milník v zadávání veřejných zakázek na nový systém elektronického mýta a mýtné služby. Národní dálniční společnost (NDS) už v obou případech vyhod­notila nabídky uchazečů.

ŘSD buduje na D10 u Bezděčína nový přímý sjezd na Nymburk a Mělník

9.8. - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ČR buduje u mladoboleslav­ského Bezděčína z dálnice D10 ve směru z Prahy do Mladé Boleslavi nový přímý sjezd na Nymburk a Mělník. Další větev mimoúrovňové křižovatky u exitu 39 má zvýšit rychlost a bezpečnost dopravy. Řidiči díky ní projedou z dálnice přímo na silnici I/38 na Nymburk nebo I/16 na Mělník. Ve všední dny tudy sjede téměř 7000 aut, z toho třetina jsou nákladní. Nové propojení by mohli řidiči využívat v září, informoval dnes Jiří Veselý z ŘSD.

Město Jihlava rozšíří od září systém placeného parkování severně od centra

9.8. - Nový systém placeného parkování v Jihlavě rozšíří radnice od začátku září do dalších míst severně od centra. Týkat se to bude oblasti u parku Legionářů a městského vlakového nádraží a ulic Úvoz, Srázná nebo Na Stoupách. Vyplývá to z včerejších údajů na městském webu. Systém s parkovacími zónami zavedlo krajské město letos v květnu, nejdřív v centru a přilehlých ulicích. Zářijové rozšíření bude letos poslední.

ŘSD připravuje v Pardubickém kraji čtyři místa pro vážení nákladních vozidel

8.8. - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) připravuje v Pardubickém kraji čtyři místa, kde bude možné kontrolovat váhu nákladních vozidel. Zrekonstruuje k tomuto účelu bývalé autobusové zálivy po obou stranách silnice I/2 v Opočínku u Pardubic, další záliv na silnici I/35 ve Vysokém Mýtě, zpevněnou plochu u silnice I/17 v Podhořanech na Chrudimsku a lokalitu v Dolní Lipce na Orlickoústecku poblíž hraničního přechodu do Polska. Využívat je budou moci celníci a policie pro umístění mobilních vah, sdělila Petra Drkulová z pardubické správy ŘSD.

Lukáš Andrýsek se stal generálním ředitelem CSG Mobility

8.8. - Lukáš Andrýsek, generální ředitel společnosti Tatra Trucks, převzal odpovědnost i za vedení nově vzniklé divize CSG Mobility, která v rámci průmyslově-technologického holdingu Czechoslovak Group sdružuje společnosti podnikající v automobilovém a železničním průmyslu. Pokračuje tak kariérní růst manažera, který do holdingu CSG přišel v roce 2016 jako ekonomický ředitel a člen představenstva společnosti DAKO-CZ.

Na šestikilometrový obchvat Loun vyjedou řidiči v září

8.8. - Na šestikilometrový obchvat Loun na dálnici D7 vyjedou řidiči v září. Silničáři nyní pokládají asfalt. Na trase jsou čtyři mosty, kde se také pracuje. Kvůli stavbě mimoúrovňové křižovatky je od poloviny června uzavřený výjezd z Loun na Prahu, výraznější komplikace to navzdory předpokladu nepřineslo. Zpoplatněn obchvat města zřejmě nebude, zjistila včera ČTK.

spinner