Silniční doprava

Doprava osob i zboží s pomocí alternativních pohonů

Značka IVECO pojala svou letošní expozici na IAA jako historicky první výrobce motorových vozidel stoprocentně beznaftově. K vidění byla jak vozidla pro dopravu osob, tak i zboží.

Projekt Vision URBANETIC jako předzvěst budoucí dopravy ve městech

Společnost Mercedes-Benz představila v září v Hannoveru na veletrhu IAA projekt Vision URBANETIC, který ruší rozdělení mezi přepravou osob a nákladu. Představený koncept má minimalizovat intenzitu dopravy, ulevit dopravní infrastruktuře v centrech měst a přispět k nové kvalitě života ve městech.

Plošné uplatňování směrnice o vysílání by mohlo být likvidační

Sdružení ČESMAD Bohemia uspořádalo před dvěma týdny v Bruselu kulatý stůl pro europoslance na téma Balíčku mobility. S přítomnými poslanci Evropského parlamentu a diplomaty z České republiky a Slovenska zde diskutoval prezident sdružení Vladimír Starosta a generální tajemník Vojtěch Hromíř o prioritním tématu českých dopravců v rámci balíčku – směrnici o vysílání, kabotáž, revizi nařízení 561/2006 a problematice digitálního tachografu.

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů – říjen 2018

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

MEZINÁRODNÍ KONFERENCE O SUROVINÁCH EUMICON 2018 VE VÍDNI

ELA informovala o této akci, kterou podpořila a která se uskutečnila ve dnech 26. – 28. září. Uvádí, že technická revoluce přinese v nadcházejících dekádách řadu nových produktů a inovativních služeb. Tento vývoj ovlivní také zhodnocování surovin a navazující sektory. Proto evropská surovinová iniciativa EUMICON v partnerství se Spolkovým ministerstvem pro udržitelnost a turistiku Rakouské republiky uspořádala v rámci rakouského prezidentství v Radě Evropy EU letos na podzim ve Vídni surovinovou konferenci.

Konference se zúčastnili odpovědní pracovníci z hospodářství, vědy a surovinové politiky, jakož i z oblastí těžby a zpracování surovin.

Konference EUMICON se pokusila odpovědět na následující otázky: Jaké technologie a procesy budou utvářet naši budoucnost, jak můžeme pro tyto technologie budoucnosti zajistit know-how, jakou roli budou hrát minerální suroviny a inteligentní materiály a jaké politické, hospodářské a vědecké předpoklady se k tomu musí vyvinout?

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů – září 2018

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

PŘIPRAVOVANÉ MEZINÁRODNÍ LOGISTICKÉ AKCE

ELA informuje o zajímavých akcích, které se uskuteční příští rok v Rakousku a na Martiniku. Zve na 35. ročník Logistického dialogu 2019, který proběhne 11. a 12. dubna 2019 v Rakousku, a na Karibský dopravní a logistický veletrh, který je naplánován na 16. až 20. května 2019 do Palais des Congres de Madiana, Quartier, Madiana na Martiniku.

Náklady autodopravců výrazně rostou, musí vzrůst také ceny za přepravu

Výkony české mezinárodní kamionové dopravy soustavně klesají a zároveň výrazně rostou vstupní náklady dopravců. Při minimálních maržích již sami nedokážou toto zvýšení vykrýt a Sdružení ČESMAD Bohemia konstatuje a upozorňuje, že zvýšení ceny za dopravu v řádu deseti procent je nezbytné.

Elektromobilita je na vzestupu, univerzálním řešením však není

Důraz na elektromobilitu, konektivitu a autonomní řízení dominoval celému letošnímu veletrhu IAA, který se konal v září v Hannoveru. Zároveň však bylo patrné, že elektromobilita je vhodným řešením pouze pro některé aplikace a klasický naftový pohon, respektive dnes již běžně používané alternativní pohony, mají stále budoucnost.

Středočeský kraj pořídí další váhy na kontroly nákladních vozidel

22.11. – Středočeský kraj chce v příštím roce koupit další dvoje až troje mobilní váhy, které bude policie používat při kontrolách nákladních aut. Zatím pořídil takové zařízení jedno, jeho cena se pohybuje kolem dvou milionů Kč, řekla hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová.

Škoda Electric představila na veletrhu CZECHBUS 2018 nový elektrobus

20. 11. – Na dnes zahájeném veletrhu CZECHBUS 2018 na pražském Výstavišti v Holešovicích představila Škoda Electric nový elektrobus Škoda 29BB. Vozy tohoto typu již od začátku listopadu slouží cestujícím v Českých Budějovicích. Škoda pro jihočeskou metropoli dodala celkem jedenáct elektrobusů, které jsou se svými necelými devíti metry nejkratšími vozidly, které kdy plzeňská společnost vyrobila.

Obchod skupiny C.S.Cargo vede Michal Vecsey Premium

Obchod skupiny C.S.Cargo vede Michal Vecsey

19.11. – Michal Vecsey se stal novým obchodním ředitelem skupiny C.S.CARGO. Na nově vytvořené pozici má na starosti nastavení obchodní strategie a rozvoj příležitostí s globálními zákazníky, které skupina C.S.CARGO obsluhuje ve více zemích. Michal Vecsey přichází z Nizozemí, kde na stejné pozici působil ve společnosti British American Tobacco, uvedla firma v dnešní tiskové zprávě.

spinner