Silniční doprava

Úřední projednání odvolání na D1 u Přerova má zpoždění

5.2. - Projednávání odvolání proti změně územního rozhodnutí na stavbu posledního úseku D1 z Přerova do Říkovic nabírá zpoždění. Novinářům to včera řekla senátorka Jitka Seitlová. Olomoucký magistrát podle ní nedodržel třicetidenní lhůtu a podklady předal hejtmanství až na konci ledna. Rychlost přípravy důležité dopravní stavby přitom závisí na délce vyřizování odvolání, uvedla senátorka. Poslední úsek D1 odvede automobilovou dopravu z Přerova, kde nyní řidiči denně čekají desítky minut v dlouhých kolonách. Olomoucký magistrát nic nezdržuje, řekl ČTK jeho mluvčí Michal Folta.

Skupina RSBC investovala do autobusového dopravce FlixBusu

4.2. - Investiční skupina RSBC finančníka Roberta Schönfelda získala padesátiprocentní podíl ve společnosti Umbrella Invest Group, která po Evropě provozuje pod značkou FlixBus mezinárodní autobusovou dopravu. Vzniká tak společnost Umbrella Mobility. Transakce oceňuje hodnotu společnosti ve stovkách milionů korun. RSBC o tom informovala ČTK.

Autodopravci budou mít na Slovensku slevy na mýtném už od prvního kilometru Premium

Autodopravci budou mít na Slovensku slevy na mýtném už od prvního kilometru

4.2. - Ministerstvo dopravy a výstavby SR se dohodlo na slevách na mýtném se sdružením ČESMAD, které zastupuje většinu slovenských autodopravců. Silniční dopravci přijali návrh resortu, na základě kterého budou moci využívat množstevní slevy z mýtných sazeb už od prvního ujetého kilometru. Celkový roční objem slev se zdvojnásobí. Podle návrhu nařízení, které minulý týden přijala slovenská vláda, se slevy začnou uplatňovat od 1. července 2020.

Ministerstvo dopravy podpoří výstavbu plnicích stanic na vodík Premium

Ministerstvo dopravy podpoří výstavbu plnicích stanic na vodík

31.1 - Ministerstvo dopravy podpoří z Operačního programu doprava (OPD) výstavbu dalších plnicích stanic na vodík. Za tímto účelem je vyčleněna z evropských prostředků částka 102 milionů Kč v rámci programu podpory infrastruktury pro alternativní paliva.

Slovenští autodopravci oznámili ukončení blokád hranic

30.1. - Unie autodopravců Slovenska (UNAS) včera večer oznámila, že ukončila protestní shromáždění na hraničních přechodech. UNAS v prohlášení uvedla, že tak učinila po zákroku policie. Dopravci od úterý znovu blokovali mimo jiné některé hraniční přechody s Českem. Jejich protesty zkomplikovaly například výrobu ve slovenské továrně francouzské automobilky PSA, které vázly dodávky ze zahraničí.

Středočeská správa silnic dostala od ÚOHS pokutu 300 000 Kč

29.1. - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) potrestal Krajskou správu a údržbu silnic Středočeského kraje pokutou 300 000 Kč. Důvodem je rozdělení veřejné zakázky na obnovu vodorovného dopravního značení. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě, pokuta je pravomocná. Správa a údržba silnic s verdiktem nesouhlasí a připravuje podání správní žaloby, kterou se bude domáhat zrušení rozhodnutí, sdělil ČTK ředitel organizace Zdeněk Dvořák.

Slovenští autodopravci obnovili blokády hraničních přechodů

29.1. - Slovenští autodopravci včera obnovili blokády silničních hraničních přechodů pro kamionovou dopravu. Organizátor protestu, Unie autodopravců Slovenska (UNAS), včera odpoledne informoval o blokádě deseti hraničních přechodů, z toho čtyř s Českou republikou.

Na Slovensku zprovoznili přeložku R7 u Blatné na Ostrove Premium

Na Slovensku zprovoznili přeložku R7 u Blatné na Ostrove

28.1. – Slovenský ministr dopravy a výstavby Arpád Érsek otevřel za účasti zástupců koncesionáře přeložku rychlostní silnice R7 u Blatné na Ostrove. Řidiči už nemusí počítat s dopravními omezeními mezi obcemi Blatná na Ostrove a Macov, kde byla kvůli výstavbě rychlostní silnice R7 Dunajská Lužná – Holice prerušená silnice III/1383.

ČESMAD Slovakia nabídku  na slevy z mýtného schválil, UNAS bude dnes blokovat přechody Premium

ČESMAD Slovakia nabídku na slevy z mýtného schválil, UNAS bude dnes blokovat přechody

28.1. – ČESMAD Slovakia přijal návrh ministerstva dopravy k slevám na mýtném. Potvrdil, že akceptuje nabídku uplatňovat slevy na všechny kilometry zpětně na konci roku. Zástupci Unie autodopravců Slovenska (UNAS) však obě varianty resortu dopravy na mýtné slevy pro nákladní vozidla odmítli. Informovala o tom mluvčí Ministerstva dopravy a výstavby SR Karolína Ducká. UNAS navíc na dnešek ohlásila obnovení blokád silničních hraničních přechodů se sousedními státy. Podobně jako během dřívějších protestů ale autodopravci nehodlají omezit osobní dopravu. UNAS předem neoznámila, na kterých místech plánovaná shromáždění zorganizuje. Podle veřejnoprávního Rozhlasu a televize Slovenska půjde o přechody s Českem, Maďarskem a Polskem.

​Firma SPAR jmenovala společnost Scania dodavatelem roku Premium

​Firma SPAR jmenovala společnost Scania dodavatelem roku

27.1. – Firma SPAR International s více než 13 100 nezávisle vlastněnými maloobchodními prodejnami potravin ve více než 45 zemích jmenovala společnost Scania globálním dodavatelem roku.

spinner