Silniční doprava

​Společnost ICOM transport loni i přes pandemii přijala 412 nových zaměstnanců

20.1. – V současnosti se zaměstnanci více, než kdy jindy potřebují na svého zaměstnavatele spolehnout. ICOM transport i v loňském roce ukázal, že má nejen kvalitní zázemí, ale je i stabilní společností. I přes krizi způsobenou COVID-19 se neuchýlil k propouštění, ale naopak přijímal nové zaměstnance. Za uplynulý rok jich bylo 412.

Výběr mýtného na Slovensku loni klesl téměř o pět procent

19.1. – Výběr mýtného za jízdu nákladních aut a autobusů po dálnicích a dalších zpoplatněných silnicích na Slovensku loni klesl bezmála o pět procent. Oznámil to včera provozovatel mýtného systému, společnost SkyToll. Propad vybraného mýtného firma zaznamenala hlavně na jaře po propuknutí pandemie nemoci covid-19.

​ŠKODA AUTO otevírá nové centrum pro stavbu zkušebních vozů a prototypů

18.1. – Oblast Technického vývoje ve ŠKODA AUTO otevřela nové, vysoce moderní centrum pro stavbu zkušebních nosných konstrukcí a prototypů. Nová budova sdružuje veškeré výrobní kroky pod jednou střechou. Pro vývoj a výrobu zkušebních vozů jsou k dispozici nejmodernější technologie jako robotické stanice nebo prostory s virtuální realitou. 

FOTO​GALERIE: Tatra Trucks loni dodala 1186 vozů a splnila své závazky

17.1. – Kopřivnická automobilka Tatra Trucks i přes pandemickou situaci a celosvětový propad automobilového průmyslu dosáhla svých výrobních cílů a splnila své závazky vůči zákazníkům. Celkem dodala zákazníkům 1186 vozů. V roce 2020 také oslavila jubilejní 170. výročí svého založení a získala například významnou referenční zakázku v Německu.

Taxislužby budou moci čerpat kompenzace jako mobilní provozovny. Taxikáři jsou spokojeni

17.1. – Taxislužby budou moci čerpat kompenzace 500 korun na jednoho taxikáře za den, kdy byl jejich provoz během nouzového stavu zásadním způsobem omezen. Stát je totiž uzná jako mobilní provozovatele služeb. ČTK to řekl ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). Taxikáři budou moci o dotace žádat i zpětně. V neděli taxikáři na svou situaci upozornili při společné akci na parkovišti v Čestlicích u Prahy, od původně plánovaného protestu v Průhonicích však upustili.

DKV BOX EUROPE vstoupila v Itálii do fáze pilotního provozu

16.1. – Společnost DKV Euro Service spustila v Itálii pilotní provoz mýtného boxu DKV BOX EUROPE, který je koncipován pro úhradu mýtných poplatků v celé Evropě. Provozovatelé italských dálnic již vydali souhlas. Na podzim 2020 vstoupil do fáze zkušebního provozu také mýtný box DKV BOX ITALIA pro dopravce podnikající ve vnitrostátní přepravě. DKV nabízí pro Itálii služby v oblasti mýta již více než 30 let. S mýtnými boxy DKV BOX EUROPE a DKV BOX ITALIA rozšíří nabídku o dva vlastní mýtné boxy určené pro vozidla s celkovou hmotností vyšší než 3,5 tuny. Oba boxy umožní dopravcům pohodlnou a bezhotovostní úhradu mýtných poplatků za používání silnic a dálnic v Itálii.

​Mercedes-Benz Trucks Česká republika s.r.o. je po devatenácté v řadě jedničkou mezi dovozci nákladních automobilů v ČR

24.1. - Mercedes-Benz Trucks obhájil již po devatenácté v řadě celkové prvenství v prodeji nákladních automobilů nad 6 tun celkové hmotnosti v České republice.

​Ministerstvo dopravy: Dálniční známky je nejlepší nakupovat v předstihu

15.1. – Přesto, že je systém nákupu nových elektronických dálničních známek jednoduchý, při jejich pořizování mohou vznikat chyby. Nejlepší je proto pořídit si je v předstihu. Motoristé si tak vše v klidu zkontrolují a případné chyby opraví. Upozornilo na to ministerstvo dopravy.

V Bubenečském tunelu v Praze už řidičům nebude vypadávat navigace

15.1. – V pražském Bubenečském tunelu už nebude řidičům na kritických místech, kde bývaly problémy v dopravě, vypadávat navigace. Pražská Technická správa komunikací (TSK) sem instalovala tzv. opakovače GNSS signálu, které zajistí pokrytí i v tunelu. Cílem je zabránit nehodám. Zařízení bude v tunelu, který je součástí tunelového komplexu Blanka, měsíc v testovacím provozu. Náklady na osazení a servis na tři roky činí 1,5 milionu korun. Novinářům to řekli náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě), náměstek ředitele TSK Martin Pípa a technický ředitel správce tunelu, firmy Satra, Pavel Šourek.

​ČT: Státní zástupce zrušil stíhání v kauze úplatku kvůli mýtnému

14.1. – Státní zástupce zrušil stíhání advokáta Martina Janouška v kauze údajné nabídky úplatku pro bývalého ministra dopravy Vladimíra Kremlíka (za ANO) kvůli výběru auditora mýtného systému. Policie musí nyní případ znovu prověřit. České televizi (ČT) to sdělil šéf Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1 Jan Lelek. Důvod zrušení s odkazem na neveřejnost přípravného řízení neuvedl.

spinner