Silniční doprava

Nová řada pneumatik Conti Eco Gen 5 pro regionální i dálkovou dopravu

Společnosti Continental představila v dubnu v Hannoveru novou řadu pneumatik Conti Eco Gen 5 pro nákladní vozidla, která kombinuje nízký valivý odpor a vysoký kilometrový výkon. Je proto vhodná pro provoz v regionální i dálkové dopravě.

​Vrcholí tendr na zhotovitele dostavby dálnice D7 v úseku Slaný-západ - Kutrovice

7.5. – Právě v těchto dnech vrcholí výběrové řízení na zhotovitele dostavby dálnice D7 v úseku Slaný-západ až Kutrovice. Trasu dlouhou více než tři a čtvrt kilometru bychom chtěli dostavět do dvou let. Uvedl to Jiří Veselý ze samostatného oddělení komunikace pro Středočeský kraj a Kraj Vysočina Ředitelství silnic a dálnic.


​Ministerstvo dopravy vybírá koncesionáře pro dostavbu D35 metodou PPP

7.5. – Ministerstvo dopravy rozbíhá práci na výběru koncesionáře pro dostavbu vybraných úseků dálnice D35 metodou PPP. Na Ministerstvu dopravy se včera setkal řídící tým transakčního poradce konsorcia firem White & Case, s.r.o., advokátní kancelář, Pricewaterhou­seCoopers Česká republika, s.r.o., Siebert + Talaš, spol. s r.o. a Mott MacDonald CZ, spol. s.r.o. Úkolem tohoto týmu je v nejkratším možném čase připravit výběr koncesionáře, který bude mít na starosti výstavbu, financování, provoz a údržbu úseku D35 mezi Opatovcem a Mohelnicí, a zároveň provoz a údržbu úseku od Litomyšle až po Opatovec.

​Na stavbu dalšího úseku silnice I/57 na Vsetínsku obdrželo ŘSD šest nabídek

6.5. – Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) obdrželo šest nabídek na stavbu dalšího úseku silnice I/57 na Vsetínsku, a to mezi Bystřičkou a Jablůnkou. Naváže na úsek ze Vsetína-Semetína do Bystřičky zprovozněný v roce 2009. Nejvýhodnější nabídku ve výběrovém řízení podalo sdružení firem MI Roads, Doprastav a Duna Aszfalt. Činí přibližně 1,707 miliardy korun bez DPH, což je 64,7 procenta ceny, kterou ŘSD předpokládalo. Stavba by měla začít ve druhé polovině letošního roku, řekl ředitel zlínského pracoviště ŘSD Karel Chudárek.

​Nedostatek řidičů brání silničním dopravcům v expanzi

6.5. – Polovina evropských provozovatelů nákladních vozidel nemůže expandovat kvůli nedostatku řidičů. Vyplývá to z nové zprávy Mezinárodní unie silniční dopravy IRU o nedostatku řidičů nákladních vozidel v Evropě.


​Eurowag otevírá síť „Eurowag Prime Network“

Eurowag, přední poskytovatel řešení integrované silniční dopravy v Evropě, otevírá Eurowag Prime Network, síť prémiových čerpacích stanic s exkluzivními službami pro profesionální řidiče. Skládá se z pečlivě vybraných stanic ze stávajícího portfolia, které mají strategickou geografickou polohu pro tranzitní dopravu, jsou známými hotspoty napojenými na transevropskou dopravní síť s dobře vybaveným servisním zázemím pro kamiony.

​ŘSD dokončí mezi obcemi Mořice a Kroměříž opravu dálnice D1

4.5. – Příští týden od středy 8. května zahájí Ředitelství silnic a dálnic zhruba měsíční opravu dálnice D1 mezi obcemi Mořice a Kroměříž. Úsek v kilometrech 245,6 až 257,5 provozního staničení podléhal rekonstrukci už loni, letos zbývá dokončit chybějící části projektu. Zbylé práce potrvají do poloviny června opět za částečné uzavírky – řidiči na hlavní trase projedou zúžením sníženou rychlostí, případně neprůjezdné výjezdy či sjezdy nahradí značená objízdná trasa přes souběžnou silnici I/47 (alternativou je také nejbližší mimoúrovňové křížení dálnice D1 sloužící k bezpečnému otočení a dosažení požadovaného cíle jízdy).

Daniel Priban (TIMOCOM): Přepravní burzy jsou spolehlivým barometrem situace na trhu

Dopravci i odesílatele jsou dnes pod velkým tlakem a snaží se optimalizovat své procesy, aby snížili náklady. Jak jim v tom může pomoci společnost TIMOCOM, která vedle přepravní burzy nabízí i komplexní logistické služby, to nám přiblížil Daniel Priban, Director Representative Office Czech Republic ve společnosti TIMOCOM.

Právě vychází v DN č. 9

​DAF Efficiency Champion přijíždí s nízkou spotřebou a řadou inovací

3.5. – Společnost DAF Trucks CZ představila v České republice tahač DAF XG 4×2 VECTO 46,0, který je součástí řady Efficiency Champion. Toto vozidlo je důsledně zaměřeno na efektivitu, plní emisní třídu III a je vybaveno bezpečnostními prvky, které budou povinné od poloviny letošního roku.

​Robotizace se společnosti OSTROJ vyplácí, rozšiřuje kovárenskou výrobu

3.5. – Česká strojírenská společnost OSTROJ rozšiřuje produkci zápustkových výkovků pro automobilový koncern Volkswagen. Díky investici do moderní robotické kovací linky se opavské společnosti podařilo významně zvýšit produktivitu ve výrobě komponentů tažných zařízení. Tento krok umožní zvládnout zvýšený objem zakázek, výrobní tým divize Kovárna a kalírna se rozroste o 25 nových zaměstnanců.

spinner