Silniční doprava

Elektroauta odebrala u stojanů ČEZ na jihu Čech o 12 procent víc elektřiny než loni

18.8. - Řidiči elektromobilů odebrali za letošní první pololetí u stojanů ČEZ v jižních Čechách 46.894 kWh elektřiny. Meziročně to bylo o 12 procent víc. Souvisí to s nárůstem počtu elektrických vozidel a tím, že přibývá dobíjecích stojanů. V ČR načerpali řidiči od ledna do června u 448 stojanů firmy ČEZ 2,1 milionu kWh elektřiny, meziročně téměř o půl milionu kWh víc. Letos firma čeká, že odběr v ČR přesáhne čtyři miliony kWh. ČEZ zprovoznil po celé zemi od začátku roku přes padesát stojanů. Novináře o tom informoval mluvčí jaderné elektrárny Temelín Marek Sviták.

Nové Porsche 911 GT3 RS je navrženo pro maximální výkon

18.8. - Nové Porsche 911 GT3 RS se netají svými záměry: je nekompromisně navrženo pro maximální výkon. Supersportovní vůz s výkonem 386 kW (525 k) plně využívá technologie a koncepty z motoristického sportu. Kromě vysokootáčkového motoru s atmosférickým plněním, závodní DNA a inteligentní, lehkou konstrukcí, jsou to především systémy chlazení a aerodynamiky, které jej nejvíce spojují s jeho motorsportovým bratrem – modelem 911 GT3 R.

Pozor na neoficiální weby s elektronickými dálničními známkami, účtují zbytečné poplatky

17.8. - Na českém internetu se objevily další webové stránky prodávající elektronickou dálniční známku se zcela zbytečným poplatkem. Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) a státní podnik CENDIS proto řidiče varují před nákupem na těchto neoficiálních webech. Jediný oficiální e-shop je edalnice.cz, případně je možné e-známku koupit na přepážkách České pošty, u čerpacích stanic EuroOil nebo v samoobslužných kioscích na dálnicích. Cena roční dálniční známky je stále 1500 Kč, třicetidenní 440 Kč a desetidenní 310 Kč.

Odtah špatně zaparkovaného auta v Pardubicích zdraží na 2500 korun

16.8. - Vedení Pardubic po devíti letech mění cenu za odtah špatně zaparkovaných vozidel. Řidiči za něj budou od října platit 2500 korun, dosud to bylo o 1000 korun méně, řekl náměstek primátora Petr Kvaš. Majitelé auta si také budou moci za stejnou částku nechat auto přivézt zpět z parkoviště na Hůrkách, kam jej Služby města Pardubic odvezly.

​Dopravci mohou do konce srpna nominovat své řidiče na ocenění IRU Diploma of Honour

15.8. – „Možná je v obecném povědomí veřejnosti, že největší zábavou řidičů těžkých vozidel je vzájemně se předjíždět na dálnici téměř shodnou rychlostí. Realita je naštěstí jiná. Řidiči profesionálové najíždějí ročně desítky tisíc kilometrů a na jejich práci je závislá celá společnost. Jsou na silnicích denně. I proto právě profesionální řidiči jsou v krizových situacích nejčastěji ti, kteří si vědí rady, neztrácejí hlavu a dokáží zmírnit a někdy i odvrátit obecné nebezpečí v provozu. Mnozí z nich najeli už milion a více kilometrů. Takoví řidiči rozhodně zaslouží veřejné uznání.

ŘSD: Na ​Mladoboleslavsku nyní probíhají čtyři stavební akce

15.8. – K dnešnímu dni probíhají na Mladoboleslavsku 4 stavební akce. Na silnici I/38 je to oprava mostu přes Jizeru a železnici u Debře a oprava komunikace v Kosmonosech. Na silnici I/16 přestavba průsečné křižovatky u Plaz na křižovatku okružní a na dálnici D10 dnes zahájená sanace svahu mezi exity 46 a 44B. Uvedl to Martin Buček z oddělení komunikace Ředitelství silnic a dálnic ČR.

​ŘSD začne v pondělí se stavbou opěrné zdi a úpravami svahu na D10 u Ml.Boleslavi

14.8. – ŘSD začne v pondělí s úpravami svahu a stavbou opěrné zdi mezi exity 46 a 44B na D10 u Mladé Boleslavi. Stavební práce, které mají zabránit sesouvání násypového svahu levého pásu dálnice, provede za více než 83 milionů korun bez DPH společnost Colas. Měly by být hotové do Vánoc. Informoval o tom informoval Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

​Systém řízení dopravy v Pardubicích ukázal nedostatek parkování v červené zóně

14.8. – Nový inteligentní systém řízení dopravy indikoval problematické oblasti v parkování v Pardubicích. Nedostatek míst se ukazuje v červené zóně v okolí náměstí Legií a ulic Havlíčkova a Štefánikova. Řešením by mohla být větší ochrana rezidentů, řekl náměstek primátora Petr Kvaš (ODS).

​Modernizace odpočívky Střechov na D1 vstupuje do závěrečné fáze

10.8. – Ředitelství silnic a dálnic ČR postoupilo v rámci rozšíření a modernizace odpočívky Střechov na 52. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. Uvedl to Martin Buček z týmu komunikace ŘSD. V úterý 9. srpna probíhala pokládka podkladní vrstvy z mechanicky zpevněného kameniva na pojížděných komunikacích odpočívky (mimo stání pro kamiony) a ve středu došlo na zahájení pokládky asfaltových hutněných vrstev.

​Společnost Geis pomáhá klientům zvýšit efektivitu přepravy zboží

10.8. – Pro zajištění efektivity přepravy zboží je třeba, aby byla rychlá, spolehlivá, bezpečná a zároveň i co nejméně nákladná. Nezáleží jen na použitém dopravním prostředku a technologii přepravy, ale i na tom, jak je zboží naloženo, zda je správně zajištěno a vhodně rozloženo. V případě nákladních aut jde zejména o maximální využití rozměrové a hmotnostní kapacity vozidla. Zapomínat by se nemělo ani na vhodnou kombinaci dopravních cest a vozidel.

spinner