DN č. 22 - Kurýrní, expresní a balíkové služby, Logistika pro e-commerce, LUV, Manažerské vozy - vychází 26. 10., uzávěrka již 5. 10. !!! 

Silniční doprava

​Ústecký kraj zajistí autobusovou dopravu vlastním podnikem Premium

​Ústecký kraj zajistí autobusovou dopravu vlastním podnikem

29.5. – Ústečtí krajští zastupitelé na mimořádném zasedání schválili zřízení krajského autobusového dopravce. Postupně nahradí současné provozovatele, počet spojů ani autobusů se nezmění. Založením vlastního dopravního podniku samospráva reagovala na potíže v autobusové dopravě v souvislosti s vládním nařízením o zvýšení platů řidičů.

​Aktuality ze světa 13/2017 Premium

​Aktuality ze světa 13/2017

19.5. – ŽELEZNIČNÍ DOPRAVA – Z belgické nákladní dráhy „B logistics“ se stala „Lineas“ Se změnou jména končí dřívější nákladní společnosti belgických drah poslední spojení ke státnímu koncernu SNCB. Nemění se jen jméno, tvrdí předseda představenstva Geert Pauwels. Lineas má být zcela novou společností s budoucností.

​Středočeské hejtmanství pořídí váhy, mají bránit přetížení silnic Premium

​Středočeské hejtmanství pořídí váhy, mají bránit přetížení silnic

18.5. – Středočeské hejtmanství pořídí troje takzvané dynamické váhy, umístí je v létě na silnice, kam často zajíždějí těžké vozy. Váhy mají bránit přetěžování silnic, fungovat budou na silnicích druhé třídy v Říčanech u Prahy a Neratovicích a Ovčárech na Mělnicku. Kraj také chce pořídit téměř 90 inteligentních ukazatelů rychlosti a osm úsekových radarů. Informoval o tom mluvčí kraje Pavel Lochař.

​Kvůli mzdám řidičů uvažují některé kraje o vlastních dopravních firmách Premium

​Kvůli mzdám řidičů uvažují některé kraje o vlastních dopravních firmách

18.5. – Kvůli zvýšení platů řidičům autobusů, které nařídila vláda krajům od ledna, zvažují některé kraje založení vlastní dopravní firmy. Například Karlovarský kraj už o tom začíná jednat. Uvedla to jeho hejtmanka a předsedkyně Rady Asociace krajů Jana Vildumetzová na dvoudenním setkání Svazu měst a obcí ČR v Plzni.

Do Říčan a okolí nebudou nově smět kamiony Premium

Do Říčan a okolí nebudou nově smět kamiony

16.5. – V Říčanech a okolí bude platit zákaz tranzitu kamionů. Rozhodnutí o zákazu je již pravomocné. Město teď už jen musí dát nainstalovat dopravní značky, poté začne zákaz platit. Řidiči, kteří nemají v místě nakládku nebo vykládku, nebudou smět oblastí projíždět a hrozí jim pokuta. Zákaz se týká například i silnice druhé třídy číslo 101, která slouží jako přivaděč k dálnici D1 z Říčan a okolí.

​Návrh silničního balíčku má být představen již tento měsíc

Tento měsíc má Evropská komise předložit návrh první části tzv. silničního balíčku, která bude zahrnovat úpravu pravidel pro přístup na trh, sociálních předpisů a zpoplatnění infrastruktury. A v jeho rámci by měla být formulována i všeobecně platná pravidla ochrany trhu, jež jsou nyní řešena prostřednictvím národních předpisů typu MiLoGu či Loi Macron.

​Řady Volvo FH a FM umožňují výrazně snižovat TCO

Podíl silniční dopravy neustále roste a dopravci jsou proto nuceni své individuální výkony nejen zvyšovat, ale i ekonomicky optimalizovat. Zaklínadlem druhé dekády třetího tisíciletí je zkratka TCO (Total Costs of Ownership – celkové provozní náklady). Jak k této výzvě přistupuje značka Volvo Trucks, o tom jsme se mohli přesvědčit na jejich modelech FH a FM.

​Schmitz Cargobull vstupuje do segmentu přeprav na poslední míli

Německý výrobce přípojných vozidel a nástaveb vstoupil v březnu razantně do segmentu přeprav na poslední míli. Ve světové premiéře představil stavebnici skříně Van Body V.KO Dry určenou pro vozidla s hmotností od 3,5 do 6,0 tuny. Jeho nabídka tak nyní sahá od nástaveb pro lehká užitková vozidla přes distribuci na střední vzdálenosti až po návěsy pro dálkovou dopravu.

Aktuality ze světa 12/2017 Premium

Aktuality ze světa 12/2017

7.5. – KOMBINOVANÁ DOPRAVA – Švýcarské spolkové dráhy (SBB) a Svaz silniční nákladní dopravy (ASTAG) chtějí silnici a koleje účinněji propojit a posílit „kombinovanou mobilitu“. Cílem je zvýšit přednost švýcarského hospodářství se silným oborem nákladní dopravy a nalézat nové možnosti nasazení pro logistiku zítřka.

​Evropská unie zveřejnila dokument ke kartelu evropských automobilek Premium

​Evropská unie zveřejnila dokument ke kartelu evropských automobilek

7.5. – Evropská komise ke kauze kartelu výrobců nákladních vozů zveřejnila rozhodnutí o vyrovnání, které je oproti podobným případům nezvykle krátké: obsahuje zhruba třicet stran textu, zatímco jindy čítá text 100 až 200 stran. Dokument EK nicméně uvádí všechny podstatné detaily o tom, jakým způsobem automobilky při vytváření kartelové dohody postupovaly a jak poškozovaly pravidla volné soutěže na trhu.

spinner