Silniční doprava

V EU se v prvním čtvrtletí meziročně prodalo o 43 % více elektromobilů

20.4. - V prvním čtvrtletí roku 2023 bylo v zemích Evropské unie registrováno 2 650 711 nových osobních vozidel, meziročně o 17,9 % více. Nejvyšší podíl byl tradičně evidován u benzínových motorizací (37,4 %) před hybridními (HEV, 25,2 %), naftovými (15,0 %), bateriovými elektrickými (BEV, 12,1 %) a plug-in hybridními (PHEV, 7,1 %). Ostatní paliva, kde jsou zahrnuta elektrická vozidla s palivovými články, vozidla na zemní plyn, LPG, E85/etanol a další paliva, se na celkových registracích podílela 3,1 %. Meziročně nejvíce rostly registrace bateriových elektrických vozidel, které si připsaly + 43,2 %, naopak pokles o 3,6 % byl evidován u plug-in hybridních vozidel.

Použité návěsy Schmitz Cargobull vévodí poptávce s ojetými vozidly

Společnost Schmitz Cargobull se umístila na předních místech v novém průzkumu trhu s ojetými nákladními vozidly a přívěsy v roce 2022, který zveřejnila internetová platforma pro ojetá vozidla Europa-LKW.de.

Gumárenský průmysl musí v letošním roce reagovat na řadu výzev

Poslední roky se nesou ve světle velkých geopolitických a společenských změn a ani gumárenský průmysl jich není ušetřen. A to nejen co se týče dostupnosti surovin, ale i snižování emisí, kde dopad připravované legislativy nebude již jen na výrobcích motorů.

Evropský parlament chce snížení emisí o 40 procent

Evropský parlament minulý týden přijal revizi tzv. nařízení o sdílení úsilí, které stanoví závazné roční hodnoty snižování emisí skleníkových plynů pro každý členský stát. Emisní limity se vztahují na silniční dopravu, vytápění budov, zemědělství, malá průmyslová zařízení a nakládání s odpady. V současné době tak nařízení reguluje přibližně 60 procent všech emisí EU.

Josef Pokorný (SDA): Větší nárůst prodejů elektromobilů se bez podpůrných programů neobejde

V současné době řada zemí včetně České republiky usiluje o změnu návrhu normy Euro 7, která v předložené podobě ohrožuje automobilový průmysl. Pozici, jakou k novým technologiím a alternativním zdrojům energie zaujímá Svaz dovozců automobilů (SDA), nám přiblížil jeho tajemník Josef Pokorný.

Čerstvé mléko veze Scania: Hollandia převzala první dvě cisterny

19.4. - Známý výrobce jogurtů a mléčných produktů Hollandia Karlovy Vary, který je součástí skupiny Hopi Holding, převzal do své flotily první dvojici mlékárenských cisteren na podvozcích Scania. Vozidla budou sloužit ke svozu čerstvého mléka z okolí mlékárny v Krásném Údolí.

Integrované řešení EVA pomáhá dopravcům snižovat náklady

18.4. - Integrované řešení EVA, které společnost Eurowag nabízí jako součást svých komplexních služeb dopravcům, zvládne opravdu hodně. Palubní jednotka sotva dvakrát větší, než mobil umí obstarat elektronické mýtné platby, prostřednictvím chytré telematiky usnadnit správu vozu i celé flotily a v neposlední řadě disponuje vyspělým systémem ochrany proti krádežím paliva.

Volkswagen ID.7: Mistr v hospodárnosti slaví světovou premiéru

18.4. - Volkswagen představil nový model ID.7, první globální elektrický model značky pro vyšší střední třídu. Rodina ID. vstupuje s modelem ID.7 do nového segmentu. ID.7 je komfortním cestovním sedanem, který nabízí kombinaci dojezdu až 700 kilometrů (WLTP)2, suverénního pohonu, velkorysého interiéru a prémiových technologií. Téměř pětimetrový model se vyznačuje také zdokonaleným, zákaznicky orientovaným konceptem ovládání a vysokou kvalitou. V Evropě a Číně bude ID.7 uvedeno na trh v letošním roce, v Severní Americe v roce 2024.

Das WeltAuto rozšiřuje svou síť o další dva partnery

17.4. - Značka Das WeltAuto pokračuje ve svém plánu rozšiřování a zkvalitňování služeb. Dalším z důkazů růstu je otevření dvou nových poboček na Moravě. V Lípě u Zlína najdete vozy z nabídky Das WeltAuto nově u společnosti Auto Dolanský, v Prostějově pak můžou zákazníci vybírat z nabídky Das WeltAuto u tradičního prodejce PV Auto.

Stavba nového mostu přes D11 v Horních Počernicích se naplno rozjela

16.4. - Technická správa komunikací (TSK) zahájila po zimní přestávce práce na výstavbě silničního mostu (nadjezdu) přes dálnici D11 a dalších souvisejících staveb v ulici Božanovská v Městské části Praha 20. Nový most nahradí původní na stejném místě, který musel být kvůli špatnému stavu v roce 2021 zdemolován. Ohrožoval totiž provoz na dálnici D11, když z něj odpadávaly kusy betonu na projíždějící vozidla.

spinner