Silniční doprava

​Opatření vůči slovenským dopravcům jsou diskriminační

Podle statistiky rakouské zdravotní pojišťovny Wiener Gebietskrankenkasse bylo na základě zákona udělených 1984 pokut, z čehož většina (1006 případů) se týkala zahraničních zaměstnavatelů. Celková výše pokut za porušení zákona, který chrání rakouský trh před působením zaměstnanců s nižší mzdou, se ke konci minulého roku vyšplhala na 31,7 milionu €. V červenci o tom informovalo Sdružení ČESMAD Slovakia.

Světová premiéra nového autobusu Tourismo RHD

V červnu byl ve světové premiéře v Bruselu představen nový zájezdový autobus značky Mercedes-Benz. Zadání pro konstruktéry znělo: maximální úspornost, bezpečnost, funkčnost i pohodlí. A výsledkem je nový model Tourismo RHD.

​Z mezinárodních dopravních a logistických svazů - červenec 2017

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

LOGISTICKÁ CENA ELA 2017 – ELA AWARD 2017

Byla udělena v Bruselu společnosti AGCO Smart Logistics za projekt roku 2017. Její iniciativa spočívá v procesech inovací a spolupráce v managementu integrovaných dodavatelských řetězců. 

​Byla založena platforma pro plně autonomní vozidla

První zasedání Platformy pro plně autonomní vozidla se uskutečnilo letos na jaře. Její vznik inicioval rezort dopravy s cílem využít a integrovat snahy různých subjektů a zájmových skupin v České republice týkající se rozvoje oblasti autonomního řízení.

​Aktuality ze světa 21/2017 Premium

​Aktuality ze světa 21/2017

30.7. – LETECKÁ DOPRAVA – Ve sporu ohledně letištních poplatků na frankfurtském letišti mezi leteckou společností Lufthansa a provozovatelem letiště dochází k prvním smírným řešením. Oba podniky podepsaly dohodu o krátkodobém snížení nákladů.

​Autobusový dopravce Flixbus rozšiřuje spojení na Ukrajinu

30.7. – Německý autobusový dopravce Flixbus rozšířil od 27. července spojení z Prahy na Ukrajinu. Přibyly nové přímé linky do Kyjeva, Lvova, západoukrajinského města Rivne (dříve Rovno) a do Žytomyru. Počet spojení na Ukrajinu a do Polska, kam z Česka expandoval už minulé léto, plánuje společnost dále posílit v srpnu.

​Na vývoj konvojů digitálně propojených kamionů DB Schenker půjdou bezmála dva miliony eur

28.7. – Společnosti DB Schenker, MAN a Hochschule Fresenius obdrží prostředky od Spolkového ministerstva dopravy a digitální infastruktury (BMVI) na projekt tzv. platooningu, tedy seskupování autonomně řízených a digitálně navzájem propojených kamionů. Projekt, do kterého je zapojena i akademická sféra, potrvá od letošního července do ledna 2019.

​Volkswagen Užitkové vozy posílil vedoucí pozici v ČR

24.7. – Společnost Volkswagen Užitkové vozy uzavřela první pololetí letošního roku velmi úspěšně: počet registrací v kategoriích M1 a N1 vzrostl na 3089 (+ 18,3 %) nových vozidel, v červnu to bylo 547 (+ 25,8 %) vozidel. Díky dvoucifernému meziročnímu růstu si tak ve svém segmentu značka upevnila postavení jedničky na českém trhu. Bestsellery jsou tradičně modelové řady Transporter a Caddy.

​Pražští radní schválili nejtvrdší variantu zákazu vjezdu kamionů Premium

​Pražští radní schválili nejtvrdší variantu zákazu vjezdu kamionů

20.7. – Praha zakáže nákladním autům nad 12 metrů délky sjíždět z Pražského okruhu do města. Radní zároveň schválili zákaz vjezdu kamionů na Jižní a Štěrboholskou spojku a Spořilovskou, které v současnosti nahrazují nedokončenou jihovýchodní část okruhu. Vedení města se zvolenou nejtvrdší variantou zákazu postavilo proti stanovisku ministerstva dopravy a dalších státních institucí, které požadovaly zachování průjezdu pro nákladní dopravu mezi Spořilovem a Běchovicemi. Sdružení autodopravců ČESMAD Bohemia považuje krok za nehorázný populismus, který povede k dopravnímu kolapsu.

Aktuality ze světa 20/2017 Premium

Aktuality ze světa 20/2017

17.7. - LETECKÁ DOPRAVA – Koncentrace leteckých lobby v Bruselu pokračuje. Kvůli tomu skončil nedávno svou činnost Svaz evropských leteckých společností AEA. Jedno z nejstarších zájmových zastoupení při EU se podřídilo nově založené organizaci Evropské aerolinky ( Airlines for Europe – A4E). Zatímco zástupci AEA před časem ještě tvrdili, že jejich lobby „bude několik dalších let existovat“, nyní vedoucí představitelé vydali sdělení „AEA na rozloučenou“ o rozpuštění svazu 

spinner