Silniční doprava

​MD má transakčního poradce k výběru koncesionáře dostavby dálnice D35 formou PPP

3.5. – Ministerstvo dopravy vybralo transakčního poradce, neobdrželo proti svému rozhodnutí žádné námitky, a tak mohou přípravy výběru koncesionáře pokročit dále. Dva úseky dálnice D35 dlouhé bezmála 35 kilometrů chce dostavět stát ve spolupráci se soukromým sektorem.

Martin Kupka (MD): Každá miliarda investovaná do dopravní infrastruktury zvyšuje HDP

Česká republika v posledních letech významnou měrou podporuje výstavbu dopravní infrastruktury. O vyjádření, jak hodlá financovat její rozvoj v následujících letech, ale také o pohled na další témata související s dopravou, jsme požádali ministra dopravy Martina Kupku.

Česká kamionová doprava trpí přeregulovaností, přesto dopravci hodnotí vstup do EU pozitivně

2.5. – Včera uplynulo 20 let od vstupu České republiky do Evropské unie, což byl akt, který zásadně ovlivnil naši mezinárodní kamionovou i autobusovou dopravu. Uvedl to mluvčí Sdružení ČESMAD Bohemia Martin Felix.

​DKV Mobility a 4Fleet Group rozšiřují spolupráci na Rakousko

2.5. – Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, pokračuje v rozšiřování své celoevropské akceptační sítě pro automobilové servisní služby. Zákazníci společnosti DKV Mobility mohou nyní kartou DKV komfortně platit za pneuservis, údržbu a opravárenské služby v cca 170 rakouských partnerských servisech sítě 4Fleet Group.

Vydání DN č. 9

Výběr z článků DN č. 9 přineseme 23. května

(red)

​ČESMAD Bohemia: Zákazy předjíždění pro kamiony stav infrastruktury nevyřeší

30.4. – Od soboty přibyly v obou směrech na naší nejvytíženější dálnici D1 desítky kilometrů se značkami zakazujícími předjíždění vozidlům s hmotností nad 3,5 tuny. Cílový stav bude znamenat, že mezi Prahou a Brnem zůstane pouhých 30 km, kde tři pruhy v jednom směru umožní nákladním vozidlům předjíždění. Uvedl to mluvčí Sdružení ČESMAD Bohemia Martin Felix.

​ŘSD začalo instalovat další značky se zákazem předjíždění kamionů na dálnici D1

29.4. – Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začalo instalovat značky se zákazem předjíždění kamionů na dálnici D1. Jde o druhou etapu, která se týká úseků dálnice mezi 21. a 90. kilometrem a mezi 112. a 141. kilometrem. Od června by měl zákaz předjíždění kamionů na D1 platit na určených místech v rozsahu od 21. kilometru do 230. kilometru. Řekl to mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

​Praha 1 zpřísní podmínky pro vjezd zásobování do pěších zón

28.4. - Radnice Prahy 1 od příštího roku zpřísní podmínky pro vjezd vozů zásobování do pěších zón. Nově bude v časech uvedených na značkách povolen pouze bezemisním vozidlům. Sdělil to radní městské části pro dopravu Vojtěch Ryvola. Cílem je podle něj zlepšení životního prostředí v centru metropole.

Nejlevnějším pohonem je LPG, spočítalo ministerstvo

26.4. - Z aktuálního porovnání nákladů na ujetých 100 kilometrů, které pravidelně publikuje MPO, vyplývá, že nejlépe jsou na tom majitelé vozů na LPG. Nejdražší je benzín, CNG je v některých případech dražší než nafta.

Evropský parlament schválil revizi TEN-T: Česko ve středu evropské dopravní transformace

25.4. - Evropský parlament včera na plénu přijal revizi takzvaných transevropských dopravních sítí (TEN-T). To je pro Českou republiku zcela zásadní. Nová verze TEN-T totiž zahrnuje celou řadu strategických dopravních staveb v ČR, na něž tak můžeme v budoucnu čerpat finanční prostředky z unijních fondů, mimo jiné na budování vysokorychlostní železniční sítě.

spinner