Silniční doprava

DAF rozšiřuje svou nabídku vozidel pro stavebnictví

Společnost DAF Trucks rozšířila v dubnu svou nabídku o řadu nových konfigurací vozidel včetně podvozku 8 × 4 se dvěma poháněnými tandemovými nápravami a zadní řízenou vlečenou nápravou. Představila také 10tunovou přední nápravu vlastní konstrukce a zcela novou 7,5tunovou zadní vlečenou nápravu.

Minibusem roku 2019 se stal Mercedes-Benz Sprinter City 75

Se svým nejnovějším modelem řady Sprinter City 75 dokázal Mercedes-Benz přesvědčit mezinárodní odbornou porotu na letošní akci Minibus Euro Test v Madridu. Na bázi nové generace vozů Sprinter bylo vytvořeno vozidlo, které nabízí nejen velký prostor a nespočet technologických novinek, ale které rovněž názorně ukazuje, jak funguje moderní veřejná doprava zajišťovaná minibusy.

Řidič kamionu je podle svazu BGL povolání budoucnosti

Podle evropského statistického úřadu Eurostat je silniční nákladní doprava nejvýznamnějším druhem dopravy v Evropské unii – připadá na ni plných 75 procent veškerého objemu přepravy. V Německu si drží podíl 71,8 procenta, velmi alarmující pro budoucnost odvětví je ovšem sílící nedostatek profesionálních řidičů.

Technologické inovace ovlivní i podnikání v oblasti silniční dopravy během dalších let

Nižší emise, náhrada nafty za alternativní paliva, kvalitní infrastruktura a další technologické inovace čekají dopravce během dalších let. Zaznělo to na mezinárodní konferenci Doprava 2019, která se konala v dubnu v bratislavském hotelu Carlton.

ŘSD začalo s rozšiřováním odpočívek, v roce 2040 jich má být již dostatek

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájilo v dubnu u Siřejovic na Litoměřicku na dálnici D8 program rozšiřování počtu a kapacity odpočívek. V celé České republice podle ŘSD chybí 1500 parkovacích míst pro nákladní automobily; v roce 2040 by jich již mělo podle stávajících propočtů naopak 50 přebývat.

Již 15 555 návěsů Schmitz Cargobull pro společnost PEMA

7.6. – Výrobce návěsů Schmitz Cargobull a jeden z největších evropských pronajímatelů, společnost PEMA, úspěšně spolupracují již několik desítek let. A na veletrhu transport logistic 2019 v Mnichově byl představen návěs Schmitz s pořadovým číslem 15 555 pro společnost PEMA.

Předání se zúčastnili obchodní ředitel Schmitz Cargobull Boris Billich, ředitel oddělení pro klíčové zákazníky Schmitz Cargobull Jörg Irsfeld a generální ředitel PEMA Peter Ström.

IRU představila svou vizi rozvoje dopravy na globálním trhu Premium

IRU představila svou vizi rozvoje dopravy na globálním trhu

7.6. – Mezinárodní dopravní fórum ITF, které se konalo v Lipsku, se zaměřilo na dopravní konektivitu pro regionální integraci. Mezinárodní unie silniční dopravy IRU představila svou vizi rozvoje dopravy. Prezident IRU Christian Labrot zdůraznil význam silniční dopravy pro propojování regionů i větších celků na globálním trhu v čase radikálních změn. 

Tomáš Plášil došel až do čtvrtfinále Scania Driver Competitions Premium

Tomáš Plášil došel až do čtvrtfinále Scania Driver Competitions

5.6. – Tomáš Plášil předvedl v konkurenci dalších 29 řidičů z celé Evropy v soutěži Scania Driver Competitions velmi dobrý výkon. Po úvodních sedmi disciplínách mu dokonce patřilo úžasné páté místo. Ve čtvrtfinálovém souboji ovšem podlehl soupeři z Bosny a Hercegoviny a do závěrečných bojů o nákladní vozidlo Scania v hodnotě 100 000 EUR tak už nezasáhl.

Autoklub spustil web s informacemi o pravidlech provozu v cizině

5.6 – Autoklub ČR spustil tento týden společně s Platformou VIZE 0 portál s informací pro motoristy při cestách do zahraničí. Stránky obsahují informace o pravidlech provozu v zahraničí a také o aktuální situaci na hlavních tazích. Stránky obsahují i aktualizované přehledy cen paliv, v květnu byl nejdražší benzin v Nizozemsku, nejlevněji bylo ve východně Evropě. Informace jsou na internetových stránkách autoklubu i platformy.

Společnost KM Beta buduje flotilu pouze z vozidel značky DAF Premium

Společnost KM Beta buduje flotilu pouze z vozidel značky DAF

5.6. – „Společnost DAF Trucks nás přesvědčila kvalitou vozidel a servisního zázemí,“ řekla Martina Kozáková, ředitelka dopravy českého výrobce střešních krytin, společnosti KM Beta. Ta svým zákazníkům nabízí mimo jiné i přepravní služby, a to nejen ve velkoobchodním režimu, ale i při dodávkách krytiny na jednotlivé stavby. Disponuje proto vozovým parkem devatenácti nákladních vozidel a téměř všechna jsou v provedení valník s vlekem a osazena hydraulickou rukou a speciální nástavbou.

spinner