Silniční doprava

Kopřivnická Tatra Trucks získala ocenění Česká značka 2019

2.12. – Koncem listopadu se konal v prostorách pražského Obecního domu slavnostní večer při příležitosti vyhlašování výsledků projektu Česká značka 2019. Společnost Tatra Trucks se umístila na prvním místě v kategorii Značka, na kterou jsou Češi nejvíce hrdí, a na druhém místě v kategorii Tradiční česká značka.

Aktuality ze světa 48/2019 Premium

Aktuality ze světa 48/2019

29.11. – NÁMOŘNÍ DOPRAVA - Terminál Skandinavienkai v Lübecku – Travemünde bude od ledna 2020 centrem automobilního překladu. Lübecká přístavní správa (LHG) si zajistila významný objem zásilek s rejdařstvím Finnlines. V příštích třech letech bude LHG na Skandinavienkai ročně překládat cca 60 000 dalších hotových automobilů. Vozidla jsou určena pro ruský trh. 

Mýtné brány stát využije u dálničních známek či sledování provozu

29.11. – Mýtné brány, které na dálnicích zůstanou po stávajícím mýtném systému, chce stát v budoucnu využít pro sledování a kontrolu elektronických dálničních známek nebo sledování dopravy. Bude to více než 200 bran ze současných asi 260. Včera to uvedla mluvčí ministerstva dopravy Lenka Rezková. Nový mýtný systém začne fungovat 1. prosince, stávající mýto bude okamžitě po jeho spuštění vypnuto.

DACHSER představil bezemisní zásobování v centru Stuttgartu

V německém Stuttgartu spustila společnost DACHSER projekt Emission-Free-Delivery. Zásobování exponovaného centra města na ploše pěti kilometrů čtverečních zabezpečuje výhradně vozidly na elektropohon, a stal se tak prvním logistickým providerem, který zavedl bezemisní doručování sběrnou službou i pro těžké paletizované zboží. O tom, jak projekt funguje, se mohli během říjnové návštěvy Stuttgartu přesvědčit i čeští novináři.

DAF představil novou zadní nápravu a úsporné motory

Spotřeba paliva nižší o 2 % díky sníženému vnitřnímu tření a rychlejšímu stálému převodu, mimořádně nízká pohotovostní hmotnost a dlouhé servisní intervaly, maximální životnost a nejvyšší míra komfortu pro cestující, jakou společnost DAF Components dosud nabídla: nová poháněná zadní náprava pro autokary a autobusy zvyšuje laťku prakticky ve všech oblastech.

IVECO získalo již potřetí v řadě titul Sustainable Bus of the Year

Poté, co značka IVECO Bus získala ocenění Sustainable Bus of the Year 2019 se svým vozidlem Crealis In-Motion-Charging, nyní na veletrhu Busworld 2019 (viz DN 22/19) tento titul obhájila pro rok 2020, a to v kategorii meziměstské dopravy s autobusem Crossway Natural Power. Po předešlém úspěchu v historii společnosti s vozem Crossway Low Entry Natural Power, který na výstavě Busworld 2017 rovněž získal ocenění Sustainable Bus of the Year 2018, se jedná již o třetí vítězství, které svědčí o důrazu, jaký IVECO BUS klade na přechod k alternativním zdrojům energie a paliva.

Yusen Logistics testovala pro Škodu Auto Scanii R410 LNG

Společnost Yusen Logistics (Czech) testovala Scanii R410 LNG pro potřeby projektu Zelená logistika Škoda Auto mezi českou Mladou Boleslaví a německým Bielefeldem. Cílem testu bylo zjištění přesných a skutečných dat o spotřebě paliva, reálných možnostech tankování, kilometrovém dojezdu a dalších údajů o provozu nákladních souprav poháněných LNG.

Novým prezidentem značky IVECO se stal Thomas Hilse

Společnost IVECO na konci října oznámila jmenování Thomase Hilseho prezidentem značky IVECO. V této roli s účinností od 1. listopadu převzal odpovědnost za globální správu produktů, prodej, marketing a rozvoj sítě za značku IVECO, jejímž úkolem je budovat a rozšiřovat její přítomnost na světových trzích. Bude sídlit v italském Turíně.

Slovensko se stalo vítězem soutěže Optifuel Challenge

V říjnu se v Lyonu utkalo 25 řidičů z 25 zemí v mezinárodním finále soutěže v hospodárné jízdě Optifuel Challenge, jejíž pátý ročník značka Renault Trucks v letošním roce pořádala. Slovenský zástupce František Oravec se stal vítězem finálového klání. Na druhém místě skončil Piotr Krahel z Polska ze společnosti Concept Cargo Logistics a třetí byl Pascal Bosser z Francie ze společnosti Transports Rollin.

Vozový park dopravce posiluje nejmodernější generace modelu Actros

Vozový park koncernu ICOM transport posilují vozidla Mercedes-Benz Actros5, která se řadí k nejmodernější generaci současných nákladních vozidel. Slavnostní předání tahače, jehož finální podobu pomáhali sestavit sami řidiči, se konalo na konci října 2019 v areálu dopravce.

spinner