DN č. 6 - Finanční služby, Fleet management, Právní a poradenské služby, vychází 15.3., uzávěrka již 22.2.! 

Silniční doprava

​Balíček mobility je podle IRU nedodělkem Premium

​Balíček mobility je podle IRU nedodělkem

13.11. – Mezinárodní unie silniční dopravy IRU uvítala vydání druhé vlny návrhů tzv. „Balíčku mobility“, které zveřejnila Evropská komise. Zástupci silniční dopravy oceňují, že návrhy označují autobusovou dopravu za ekologický a efektivní druh dopravy. Přesto má chystaný nový koncept evropské mobility stále viditelné slabiny, na něž poukazuje nový poziční dokument IRU.

​TATRA TRUCKS dodala nová vozidla pro údržbu komunikací s nástavbami Schmidt

8.11. – Společnost Údržba a správa komunikací (USK) se sídlem v Mladé Boleslavi převzala minulý týden první dvě univerzální vozidla TATRA PHOENIX Euro 6 pro údržbu komunikací s nástavbou Stratos III od výrobce Schmidt.

​V Říčanech a okolí začne v pondělí platit zákaz tranzitu kamionů Premium

​V Říčanech a okolí začne v pondělí platit zákaz tranzitu kamionů

8.11. – V Říčanech u Prahy a okolí začne v pondělí platit zákaz tranzitu kamionů. Řidiči, kteří nemají v místě nakládku nebo vykládku, nebudou smět oblastí projíždět a hrozí jim pokuta. Zákaz se týká například i silnice druhé třídy číslo 101, která slouží jako přivaděč k dálnici D1 z Říčan a okolí. Uvedla to mluvčí říčanské radnice Kateřina Lauerová.

​Veletrhu autobusů dominovala elektromobilita a udržitelný rozvoj

Koncem října se na výstavišti Xpo v belgickém Kortrijku uskutečnil již 24. ročník největší světové výstavy autobusů a autokarů Busworld Europe Kortrijk. Návštěvníci si mohli prohlédnout expozice 376 vystavovatelů z 36 zemí světa. Vedle předních velkých výrobců a dodavatelů zde nebylo možné přehlédnout silné zastoupení tureckých a čínských společností.

​Trh s nákladními vozidly poprvé klesá i při rozvíjející se ekonomice

V letošním roce dochází k paradoxní situaci, kdy přestože dopravci mají dostatek práce, poptávka po nových vozidlech klesá. Jak na tento nový trend reaguje společnost Volvo Group Czech Republic, s. r. o., a jaké jsou nyní požadavky dopravců na techniku a služby, o tom jsme hovořili s jejím generálním ředitelem Robertem Grozdanovskim.

​MAN představil svou nabídku vozidel pro rok 2018

V říjnu v blízkosti španělské hory Montserrat představil německý výrobce užitkových vozidel a autobusů MAN Truck & Bus novinářům z evropských zemí svou nabídku vozidel a služeb pro rok 2018. A o týden později se obdobná prezentace pro zákazníky uskutečnila i v České republice, v MAN Truck & Center Postřižín.

Aktuality ze světa 33/2017 Premium

Aktuality ze světa 33/2017

7.11. – LETECKÁ DOPRAVA – Rusko má dobré letecké karty ve sporu s Nizozemskem. Sotva velmi krátce v úřadě se musí nová nizozemská ministryně infrastruktury Cora van Nieuwenhuizenová vydat na kluzký diplomatický parket. Rusko totiž hrozí tím, že uzavře svůj letový prostor pro nizozemské aerolinie, když ruská letecká společnost Air Bridge Cargo (ABC) nezíská požadovaná časová okna (slots) na amsterodamském letišti Chiphol.

​Letošní ročník veletrhu autobusů CZECHBUS na Výstavišti určitě bude

7.11. – Určitě úsilí o senzaci, možná zvědavost anebo také škodolibost – to i jiné věci mohou stát za „zaručenými“ informacemi, že prý letošní CZECHBUS nebude. Přes nepřízeň osudu či spíše počasí je nutno konstatovat: 7. ročník veletrhu autobusů, hromadné dopravy, garážové a servisní techniky CZECHBUS se uskuteční v původním termínu, tedy od úterý 21. do čtvrtka 23. 11. 2017.

​V roce 2021 se razantně sníží emise z výfuků

6.11. – Automobilky se neustále snaží snižovat emise skleníkových plynů a zavádějí další nové technologie. Prezident Evropského sdružení výrobců automobilů Dieter Zetsche tvrdí, že v roce 2021 budou emise CO2 skoro o polovinu nižší než před deseti lety. Výroba motorů se pod vlivem požadavků na splnění emisních norem hodně změnila. V roce 2015 průměrné emise nových automobilů činily 119,6 g CO2/km a byly o 36,5 procent nižší ve srovnání s rokem 1995, kdy dosahovaly 186 g CO2/km. 

​O zimní údržbu části českých silnic se postarají soukromé firmy Premium

​O zimní údržbu části českých silnic se postarají soukromé firmy

6.11. – Silničáři v Česku jsou na příchod zimy připraveni. Ve skladech mají desetitisíce tun posypových materiálů a leckde čeká na svůj první výjezd i nová nebo vylepšená technika. V některých krajích budou letos zimní údržbu hlavních tahů provádět soukromé firmy, nikoliv krajští silničáři.

spinner