DN č. 22 - Kurýrní, expresní a balíkové služby, Logistika pro e-commerce, LUV, Manažerské vozy - vychází 26. 10., uzávěrka již 5. 10. !!! 

Silniční doprava

​DKV umožňuje nově platby mýta v Chorvatsku

4.5. – DKV Euro Service nabízí od dubna jako první zahraniční poskytovatel tankovacích a servisních karet možnost následné úhrady mýtných poplatků za využívání chorvatských dálnic provozovaných společnostmi Hrvatske autoceste d.o.o. (HAC) a Autocesta Rijeka-Zagreb d.d. (ARZ) pro vozidla nad 3,5 tuny.

​Asociace EFA požaduje kvalitní přípravu budoucích řidičů

28.4. – Praha hostila důležité zasedání Evropské asociace autoškol EFA, kterého se účastnili zástupci řady evropských zemí. Kromě běžné agendy byla pozornost věnována i kvalitní přípravě mladých a začínajících řidičů. Na tomto zasedání byl také přijat a vydán strategický dokument v podobě Charty pro vysokou kvalitu vzdělávání v oblasti bezpečnosti silničního provozu.

​Společný podnik pro celoevropské vyúčtování mýtného zahajuje obchodní činnost

26.4. – Společnosti T-Systems International GmbH, Daimler AG a DKV EURO SERVICE GmbH + Co. KG založily společný podnik pro vývoj a poskytování evropské elektronické mýtné služby (EETS) pro vozidla s celkovou hmotností nad 3,5 tuny. Všechny příslušné úřady pro hospodářskou soutěž již vydaly souhlasné stanovisko k tomuto společnému podniku.

Aktuality ze světa 11/2017 Premium

Aktuality ze světa 11/2017

25.4. – VNITROZEMSKÁ PLAVBA – V hamburském spedičním a logistickém sektoru rostou obavy z negativních dopadů na mezinárodní konkurenční schopnost tamního přístavu jako důsledku dalšího zpoždění v hloubení Labe. Potvrdil to Johan Schryver, předseda Svazu hamburských speditérů (VHSp) na členském shromáždění počátkem dubna.

Volvo Trucks slaví 20. výročí působení v ČR

Dne 1. dubna roku 1997 otevřela značka Volvo Trucks své oficiální zastoupení v České republice. Při příležitosti oslav tohoto výročí připravila na letošní rok řadu aktivit, které jsou určeny nejen zákazníkům a partnerům, ale také řidičům a příznivcům tohoto švédského výrobce nákladních vozidel.


Z mezinárodních dopravních a logistických svazů - duben 2017

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

27. DUBEN – DEN DODAVATELSKÉHO ŘETĚZCE JIŽ PODESÁTÉ

ELA informuje o akci, ve které hraje zásadní organizační roli její iniciátor, německé společenstvo Logistika. Vychází se z toho, že logistika a management dodavatelského řetězce jsou více než jen doprava, skladování a překlad.

​Předán tisící model Tatra Phoenix

Pro civilní trh je od roku 2011 vlajkovou lodí automobilky Tatra Trucks obchodní řada Phoenix. A v březnu automobilka předala ve spolupráci se svým autorizovaným dealerem Parma Servis již tisící vyrobené vozidlo této řady. Jeho majitelem se stala společnost AB Kamenostavba – BN.

Nový integrovaný informační systémem pro vozidla Volvo

Větší a bezpečnější požitek z jízdy, snadnější navigace a efektivnější správa vozového parku – takové jsou podle zástupců značky Volvo Trucks hlavní výhody nového dotykového informačního systému, který je k dispozici jako prvek výbavy nových modelů řad Volvo FH, FM a FMX.

​Aktuality ze světa 10/2017 Premium

​Aktuality ze světa 10/2017

SILNIČNÍ DOPRAVA – V Německu se schyluje k žalobě proti dlouhým silničním soupravám. Drážní lobby „Aliance pro železnici“ jakož i „Německá pomoc životnímu prostředí“ hodlají žalovat pravidla povolování dlouhých nákladních vozidel (20,25 m) a zastavit tak nasazování těchto vozidel na německých silnicích.

​V Praze na Chodově se srazil osobní vlak s autobusem, šlo o cvičení IZS

19.4. – Pět mrtvých a 60 zraněných si vyžádala srážka osobního vlaku a autobusu na železničním přejezdu v …… Tak nějak by vypadal začátek zprávy z nehody, kdyby k ní opravdu došlo. Jednotky Integrovaného záchranného systému v úterý 18. dubna 2017 trénovaly koordinaci jednotlivých činností v případě nehody s hromadnými zraněními. Téma akce, připravené pro zhruba 150 záchranářů, koresponduje s aktuálním jevem z posledních měsíců, tedy s nerespektováním signalizace výstražného zařízení na železničních přejezdech.

spinner