Silniční doprava

Slovenští autodopravci oznámili ukončení blokád hranic

30.1. - Unie autodopravců Slovenska (UNAS) včera večer oznámila, že ukončila protestní shromáždění na hraničních přechodech. UNAS v prohlášení uvedla, že tak učinila po zákroku policie. Dopravci od úterý znovu blokovali mimo jiné některé hraniční přechody s Českem. Jejich protesty zkomplikovaly například výrobu ve slovenské továrně francouzské automobilky PSA, které vázly dodávky ze zahraničí.

Středočeská správa silnic dostala od ÚOHS pokutu 300 000 Kč

29.1. - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) potrestal Krajskou správu a údržbu silnic Středočeského kraje pokutou 300 000 Kč. Důvodem je rozdělení veřejné zakázky na obnovu vodorovného dopravního značení. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě, pokuta je pravomocná. Správa a údržba silnic s verdiktem nesouhlasí a připravuje podání správní žaloby, kterou se bude domáhat zrušení rozhodnutí, sdělil ČTK ředitel organizace Zdeněk Dvořák.

Slovenští autodopravci obnovili blokády hraničních přechodů

29.1. - Slovenští autodopravci včera obnovili blokády silničních hraničních přechodů pro kamionovou dopravu. Organizátor protestu, Unie autodopravců Slovenska (UNAS), včera odpoledne informoval o blokádě deseti hraničních přechodů, z toho čtyř s Českou republikou.

Na Slovensku zprovoznili přeložku R7 u Blatné na Ostrove Premium

Na Slovensku zprovoznili přeložku R7 u Blatné na Ostrove

28.1. – Slovenský ministr dopravy a výstavby Arpád Érsek otevřel za účasti zástupců koncesionáře přeložku rychlostní silnice R7 u Blatné na Ostrove. Řidiči už nemusí počítat s dopravními omezeními mezi obcemi Blatná na Ostrove a Macov, kde byla kvůli výstavbě rychlostní silnice R7 Dunajská Lužná – Holice prerušená silnice III/1383.

ČESMAD Slovakia nabídku  na slevy z mýtného schválil, UNAS bude dnes blokovat přechody Premium

ČESMAD Slovakia nabídku na slevy z mýtného schválil, UNAS bude dnes blokovat přechody

28.1. – ČESMAD Slovakia přijal návrh ministerstva dopravy k slevám na mýtném. Potvrdil, že akceptuje nabídku uplatňovat slevy na všechny kilometry zpětně na konci roku. Zástupci Unie autodopravců Slovenska (UNAS) však obě varianty resortu dopravy na mýtné slevy pro nákladní vozidla odmítli. Informovala o tom mluvčí Ministerstva dopravy a výstavby SR Karolína Ducká. UNAS navíc na dnešek ohlásila obnovení blokád silničních hraničních přechodů se sousedními státy. Podobně jako během dřívějších protestů ale autodopravci nehodlají omezit osobní dopravu. UNAS předem neoznámila, na kterých místech plánovaná shromáždění zorganizuje. Podle veřejnoprávního Rozhlasu a televize Slovenska půjde o přechody s Českem, Maďarskem a Polskem.

​Firma SPAR jmenovala společnost Scania dodavatelem roku Premium

​Firma SPAR jmenovala společnost Scania dodavatelem roku

27.1. – Firma SPAR International s více než 13 100 nezávisle vlastněnými maloobchodními prodejnami potravin ve více než 45 zemích jmenovala společnost Scania globálním dodavatelem roku.

Prazdroj má nové nákladní vozy k přepravě piva Premium

Prazdroj má nové nákladní vozy k přepravě piva

24.1. - Plzeňský Prazdroj obměňuje flotilu nákladních vozů, které využívá k přepravě piva. Nově začne používat dvacet nových speciálních tandemových nákladních automobilů (tzv. long trucky) značky Mercedes Benz, které jsou vybavené nejmodernějšími technologiemi. Nová flotila nahradí staré tandemové soupravy, kterým již končí životnost.

Aktuality ze světa 3/2020 Premium

Aktuality ze světa 3/2020

24.1. – ŽELEZNIČNÍ DOPRAVA – V odpovědi na rostoucí poptávku po nákladních drážních službách mezi Evropou a Asií společnost DHL Global Forwarding otevřela v Evropě tři další Střediska drážní kompetence a zavádí rychlá spojení pro drážní zboží mezi Čínou a Německem. Drážní střediska v Le Havre (Francie), Felixstowe (Velká Británie) a Janově (Itálie) obsazena čínskými drážními experty, kteří radí zákazníkům a efektivně koordinují objemy zboží.

​Zakázka k dálničním známkám bude zrušena, uvedl Karel Havlíček

23.1. – Zakázka na IT systém k elektronickým dálničním známkám bude zrušena. Oznámil to vicepremiér a budoucí ministr dopravy Karel Havlíček. Uvedl, že personální otázky na ministerstvu začne řešit po svém pátečním uvedení do funkce. Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) se původně na dodávce a provozu systému za 401 milionů Kč dohodl s firmou Asseco Central Europe. Softwarová společnost ve středu oznámila, že je ochotná od smlouvy odstoupit bez náhrady.

Sněmovna odložila zákaz tranzitní dopravy po místních silnicích

23.1. – Zavedení zákazu tranzitní dopravy po místních silnicích se odkládá. Poslanci jej chtějí ještě upravit kvůli výhradám ministerstva dopravy a dopravců. Sněmovna o tom včera rozhodla před závěrečným schvalováním novely, která by podle původního záměru měla zakázat či omezit kamionům předjíždění na dálnicích. Podle kritiků jsou tyto změny nadbytečné. Návrh na zamítnutí novely ale Sněmovna neschválila.

spinner