DN č. 7 - Mezinárodní kamionová doprava, Autobusová doprava, LUV, vychází 29.3., uzávěrka již 8.3.! 

Silniční doprava

​Zpoždění oprav D1 u Velkého Meziříčí bude omezovat dopravu do února

21.12. – Dopravní omezení na dálnici D1 v opravovaném úseku mezi Velkým Meziříčím na 146. kilometru a Lhotkou na 153. kilometru může kvůli zpoždění stavby trvat až do začátku února. Firmě Colas za to od Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) hrozí penále kolem 60 milionů korun. Zúžení dálnice ztěžuje zimní údržbu. Podle mluvčího ŘSD Jana Rýdla hrozí to, že při velkém spadu sněhu bude muset být D1 v tomto místě na několik hodin uzavírána.

​Závod Schmitz Cargobull ve Vredenu získal MX Award

18.12. – Závod společnosti Schmitz Cargobull ve Vredenu na výrobu skříňových nástaveb a návěsů získal ocenění za kvalitu „Manufacturing Excellence Award 2017“. „Tato cena je obrovským uznáním práce celého našeho týmu,“ řekl ředitel závodu Vreden Michael Timmermann při převzetí ocenění. Experti vyzdvihli zejména „jasně strukturované procesy, soustavné zaměření na zákazníka, kvalifikovaný pracovní tým a komplexní přístup“ jakožto klíčové faktory vedoucí k úspěšné průmyslové výrobě.

​Dálniční obchvat výrazně snížil podíl tranzitní dopravy v Plzni Premium

​Dálniční obchvat výrazně snížil podíl tranzitní dopravy v Plzni

18.12. – Dálniční obchvat na jižním okraji města, otevřený v roce 2006, výrazně snížil podíl tranzitní dopravy v Plzni. Automobilová doprava v Plzni sice za deset let stoupla o pětinu, pro město je ale podstatné, že na dálničním obchvatu se zvýšila o 78 procent, a většina tranzitu tak město objíždí. Řekl to náměstek primátora pro dopravu a životní prostředí Petr Náhlík. Údaje podle něj vyplývají z rozsáhlého dopravního průzkumu, který po deseti letech srovnává intenzitu dopravy v oblasti.

​Aktuality ze světa 36/2017

15.12. - NÁMOŘNÍ DOPRAVA – Letos půjde celosvětově přes moře více než 200 milionů kontejnerů. Světová kontejnerová plavba zřejmě letos dosáhne podle námořních analytiků od institutu Drewry poprvé množství naložených a odbavených kontejnerů v počtu 200 milionů. Kontejnerová předpověď, vydaná Drewry, zohledňuje celkový překlad bez prázdných kontejnerů.

​Analýza ČAP: V ČR by autonomní vozidla mohla převažovat už za 20 let

14.12. – Autonomní řízení změní pojistný trh a další aspekty našeho života. Nejoptimističtější scénář, který představila ve své analýze Česká asociace pojišťoven, počítá s většinovým zastoupením autonomních vozidel ve vozovém parku v ČR už v roce 2037. Pokles nehodovosti ze stávajících 3,5 škody na sto vozidel lze očekávat na jednu sedminu, pouze na cca 0,5 škody na každých sto vozidel. Kromě přínosů autonomního řízení Česká asociace pojišťoven upozorňuje i na etické, společenské a právní aspekty, které je třeba začít řešit nejen na úrovni legislativy.

​Jablonec zakládá vlastní dopravní společnost Jablonecká dopravní Premium

​Jablonec zakládá vlastní dopravní společnost Jablonecká dopravní

14.12. – Jablonec nad Nisou zakládá vlastní dopravní společnost Jablonecká dopravní a.s. Rozhodli o tom jablonečtí zastupitelé. Od roku 2010 zajišťuje městskou hromadnou dopravu Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ), kde je Jablonec menšinovým vlastníkem s pouhými 0,38 procenta akcií. Smlouva s podnikem na zajištění dopravy ale končí v roce 2019 a dopravce město informoval, že pak nebude schopen rozsah služeb zajistit.

​Slovenští dopravci zahájili diskusi o problémech v silniční dopravě

Koncem října se v Bratislavě uskutečnila tisková konference Sdružení ČESMAD Slovakia, na níž zástupci sdružení přiblížili hlavní problémy, s nimiž se dnes dopravci střetávají, a možný dopad legislativních návrhů Evropské komise na podnikatelské prostředí.

​Z mezinárodních dopravních a logistických svazů - listopad 2017

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

ELA O KONGRESU TRANSLOG CONNECT V BUDAPEŠTI

Pravidelná listopadová akce konaná od roku 2011 poutá podle ELA zájem výrobních a logistických manažerů hlavně ze střední a východní Evropy. Kolem pěti set se jich sešlo na této již sedmé akci 22. a 23. listopadu v budapešťském hotelu Corinthia.

​Za smogu se má omezovat doprava v Praze

Pražský magistrát připravil návrh opatření, kterými chce omezit v Praze dopravu v době zhoršené kvality ovzduší. Při nejvážnější smogové situaci by do města nesměly vjíždět nákladní automobily nad šest tun a také polovina osobních aut, jejichž poznávací značka končí buď sudým, nebo lichým číslem. Návrh projednal legislativní výbor zastupitelstva.

​Dopravce Arriva mění v celé Evropě své logo

12.12. – Ve všech čtrnácti evropských zemích, kde je Arriva aktivní, prochází společnost postupnou změnou vizuální identity – mění logo, barvy i font používaného písma. Novinky se začínají objevovat už i v České republice. Oficiálně představila Arriva v Praze nové logo na veletrhu Czechbus.

spinner