DN č. 13 - Silniční nákladní doprava, Autobusová doprava, vychází 21.6., uzávěrka již 31.5.! 

Silniční doprava

Společnost Porsche Česká republika pokračovala i loni v dlouhodobém růstu

Společnost Porsche Česká republika, importér automobilů značek Volkswagen, Audi, SEAT a Volkswagen Užitkové vozy, pokračuje v dlouhodobém nepřetržitém růstu. I v loňském roce se jí podařilo dosáhnout historicky nejvyšších obchodních výsledků. Minulý týden v Praze o tom informovali zástupci společnosti na výroční tiskové konferenci.

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů – březen 2018

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

LETOŠNÍ VĚDECKÁ SYMPOZIA

ELA upozorňuje členy na dvě letošní vědecké akce, které se již ozvaly se žádostmi o příspěvky. Tou první je 9. mezinárodní vědecké sympozium o logistice, které proběhne v Magdeburku ve dnech 13. a 14. června. Pořadatelem je vědecká poradní rada německého Spolkového společenstva Logistika (BVL) – hlavními tématy pak Porozumění budoucí logistice – modely a aplikace. Snahou akce je především podpořit přeshraniční výměnu názorů. Účastníci představí a budou diskutovat o nových modelech a definovat rozvojové elementy.

Německé mýtné pro kamiony má za sebou další právní bitvu Premium

Německé mýtné pro kamiony má za sebou další právní bitvu

13.3. – Německý zákon o mýtném na spolkových dálkových silnicích (BFStrMG) se od 31. března 2017 nevztahuje výhradně na silniční nákladní dopravu. Letos v únoru na platnost nových pravidel upozornil Spolkový úřad pro nákladní dopravu BAG včetně doporučení, jako postupovat v případě žádosti o vrácení platby.

Aktuality ze světa 10/2018 Premium

Aktuality ze světa 10/2018

13.3. – SILNIČNÍ DOPRAVA – Zákazy jízd dieselů v německých městech jsou v zásadě přípustné. Spolkový správní soud tak rozhodl ve smyslu platného práva. Žalovaná města Düsseldorf a Stuttgart ale musí své plány na udržení čistého vzduchu realizovat přiměřeně. Rozsudek počítá s přechodovými lhůtami a postupným zaváděním zákazů. Ve Stuttgartu nejsou zákazy možné před 1. zářím letošního roku. Kromě toho mohou být zavedeny výjimky například pro řemesla. „Je třeba přijmout určité hodnotové ztráty,“ řekl předseda soudu A. Korbmacher. Příslušné zemské úřady mají dohlédnout, aby nedocházelo „k flikování koberce.“

BMW do centra u Sokolova investuje 250 milionů €

13.3. – BMW chce do vývojového centra a polygonu u Sokolova investovat 250 milionů €, tedy asi 6,35 miliardy Kč. V rámci své největší investice ve východní Evropě zaměstná několik set lidí. Vyplývá to z návrhu prohlášení automobilky a vlády, které by měl kabinet zítra schvalovat.

Rok 2017 se pro značku DAF nesl ve znamení mnoha úspěchů

9.3. – Společnost DAF Trucks dosáhla v roce 2017 mnoha významných úspěchů po celém světě. Na evropském trhu (Evropská unie plus dvě další země) získala v kategorii těžkých vozidel (nad 16 tun) tržní podíl 15,3 procenta a v kategorii lehkých vozidel vzrostl její podíl na 10,5 procenta. Kromě toho bylo mimo Evropu dodáno více než 9000 nákladních vozů DAF, což je rekord v historii společnosti. Prodej motorů PACCAR předním výrobcům autokarů a autobusů dosáhl také rekordního počtu.

IAC v Přešticích zahajuje výrobu pro světové automobilky Premium

IAC v Přešticích zahajuje výrobu pro světové automobilky

9.3. – Nejmodernější zařízení na výrobu lehkých a nových materiálů pro interiérové řešení otevřela společnost International Automotive Components (IAC) v Přešticích jižně od Plzně. Nové centrum, které se zaměří na výrobu prémiových dveřních panelů, je již třetím počinem společnosti v Přešticích. Firma počítá, že v rámci nového výrobního centra přinese k současným 1300 dalších více než 800 kvalifikovaných pracovních míst.

Do mýtného tendru podali nabídky všichni čtyři uchazeči

9.3. – Do tendru na provoz mýtného systému po roce 2019 se přihlásili všichni čtyři zájemci, kteří dopředu zájem avizovali. Tři nabídky jsou na třetině až polovině odhadované ceny 29 miliard Kč za deset let provozování mýta. Jedna byla naopak výrazně nad touto cenou. Každá z předběžných nabídek má 600 až 1000 stran. Včera to na tiskové konferenci uvedl ministr dopravy Dan Ťok.

Volvo zahájilo pátý ročník soutěže Driver Challenge

9.3. – Společnost Volvo Trucks pořádá již pátý ročník soutěže pro řidiče, letos pod novým názvem, Driver Challenge 2018. Řidiči budou mít, po roční pauze, opět možnost porovnat své řidičské umění za volanty svých vozidel. Vítězové národních kol, se na podzim letošního roku utkají v celosvětovém finále konaném ve švédském Göteborgu.

Novým ředitelem Arrivy střední Čechy je František Soumar

8.3. – Novým ředitelem autobusové společnosti Arriva střední Čechy se stal František Soumar (45). Vystřídal Zdeňka Abrahama, který přešel do královéhradecké MHD, řekl mluvčí Arrivy Roman Herden.

spinner