DN č. 21 - Silniční, Autobusová doprava, Přeprava nadrozměrných nákladů, vychází 12. 10., uzávěrka již 21. 9. !!! 

Silniční doprava

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů - květen 2017

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

LOGISTIKA JAKO VĚDA – OTÁZKY VÝZKUMU KOLEM PRŮMYSLU 4.0

ELA uvádí, že s ohledem na podstatné změny v ekonomice a ve společnosti, jež jsou dány čtvrtou průmyslovou revolucí, je nezbytné najít nové postavení logistiky jako disciplíny i jako vědy. Témata jako internet věcí a služeb, big data nebo autonomní řízení jsou nedílně propojena s logistikou dneška. V tomto procesu se logistika jako věda a jako hospodářský sektor neřídí jenom aplikacemi, ale stále více vývojem základních metod, algoritmy a technikou.

Ing. Vladimír Starosta (ČESMAD Bohemia): „Silniční balíček negativně ovlivní veškerou dopravu“

Koncem května Evropská komise představila návrh tzv. silničního balíčku, který má stanovit nové podmínky pro podnikání v silniční dopravě na evropském trhu. Ovšem podoba, v jaké byl předložen k dalšímu projednávání, je pro české dopravce nepřijatelná. Co jim vadí a jaké jsou jejich představy o nových pravidlech, o tom jsme hovořili s prezidentem Sdružení ČESMAD Bohemia Ing. Vladimírem Starostou.

​Zavádění autonomních kamionů nesmí ohrozit profesionální řidiče

Autonomní nákladní vozy sníží výdaje i škodlivé emise a přispějí ke zvýšení bezpečnosti provozu na silnicích. Současně ale ovlivní zaměstnanost profesionálních řidičů. Nástup nové technologie musí proběhnout postupně a řízeně, tvrdí nejnovější studie, kterou vypracovalo mezinárodní dopravní fórum ITF ve spolupráci se třemi partnerskými organizacemi.

​Prodejce pneumatik Tirex Tyre se přesune z Modletic do Pavlova

19.6. - Už v srpnu letošního roku se sklady velkoobchodního prodejce pneumatik Tirex Tyre přesunou z východního okraje Prahy na západní. V průmyslové zóně Panattoni Park Prague Airport II u Pavlova na Kladensku staví pro firmu průmyslový developer Panattoni Europe ve spolupráci se společností CBRE novou logistickou halu. Bude to třetí budova v rámci nedávno otevřené průmyslové zóny.

​Aktuality ze světa 17/2017 Premium

​Aktuality ze světa 17/2017

19.6. - KOMBINOVANÁ DOPRAVA – Švýcarský operátor kombinované dopravy Hupac a čínský chemický podnik Markor vypravily v polovině května první vlak ze severozápadní Číny do Německa a Francie. Dopravil 82 kontejnerů s chemickými produkty a byl 800 metrů dlouhý. „Plánujeme zvládnutí trati dlouhé osm tisíc kilometrů za 18 dní. Přitom přecházíme hranice šesti států “ řekl Silvio Ferrari, produkční šéf Hupacu.

​Deutsche Post a Ford budou společně vyrábět elektrickou dodávku

19.6. – Dceřiná společnost Deutsche Post s názvem StreetScooter GmbH a Ford-Werke GmbH budou společně vyrábět rozvážkové automobily s elektrickým pohonem. Deutsche Post se v segmentu menších dodávek již zapsala bezemisním modelem StreetScooter. Nyní obě partnerské strany spolupracují na větším automobilu.

​ČESMAD Bohemia: Odpočinek mimo kabinu je v rozporu s úmluvou CMR Premium

​ČESMAD Bohemia: Odpočinek mimo kabinu je v rozporu s úmluvou CMR

19.6. – Návrh Evropské komise na povinné odpočívání řidičů mimo kabinu vozidla může podle českých dopravců firmám způsobit problémy při pojištění nákladu. Podle mezinárodní úmluvy o přepravní smlouvě (CMR) je totiž nepřípustné, aby řidič opustil naložené vozidlo.

​Se zákazem kamionů narazila Praha u ministerstva a policie Premium

​Se zákazem kamionů narazila Praha u ministerstva a policie

14.6. – S plánovaným zákazem vjezdu kamionů do hlavního města nesouhlasí ministerstvo dopravy i policie. Oznámil to primátorčin náměstek Petr Dolínek. Město má vypracované dvě varianty, preferuje tu tvrdší. Pokud se nepodaří překonat námitky státních institucí, zvažuje magistrát jiná opatření, například omezení vjezdu v ranních hodinách nebo automatické kontroly a pokutování za porušení stávajících omezení. Kdy by nějaká podoba opatření začala platit, zatím není jasné. Ministerstvo ale zákaz vjezdu kamionů plošně neblokuje, jde mu jen o jednu komunikaci.

​ČESMAD Bohemia pořádá konferenci Silniční balíček s výbušným obsahem

12.6. – Evropská komise po měsících diskuzí představila 31. května Silniční balíček, skutečně horký návrh změn evropských předpisů pro silniční dopravu. Vydala jej pod heslem „Evropa v pohybu“ a usiluje o to, aby v Evropě modernizovala mobilitu a dopravu.

​Bonett otevřel první plnicí stanici CNG ve spolupráci s řetězcem MAKRO

9.6. – Společnost Bonett, největší prodejce stlačeného zemního plynu pro dopravu v České republice, pokračuje v rychlém tempu rozšiřování své sítě plnicích stanic. Na začátku června otevřel Bonett první stanici vybudovanou ve spolupráci s velkoobchodním řetězcem MAKRO, a to v Čestlicích u Prahy v těsné blízkosti dálnice D1.

spinner