Silniční doprava

V příštím roce stát otevře 15,4 km nových dálnic, o rok později 118 km

26.12. - Dálniční a silniční síť v Česku se v příštím roce rozroste o nových 15,4 kilometru dálnic a dalších 43,1 kilometru silnic I. třídy. Mnohem výraznější rozšíření stát chystá na rok 2024, kdy plánuje otevřít přes 118 kilometrů nových dálnic a 41,5 kilometru silnic I. třídy. Uvedl to mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka. Letos bylo v Česku nově zprovozněno 21,2 kilometru dálnic a přes 14 kilometrů silnic I. třídy.

Karlovy Vary v příštím roce částečně opraví Ostrovský most

26.12. - Karlovy Vary v příštím roce opraví Ostrovský most. Nepůjde o celkovou rekonstrukci, ale o dílčí opravy, které prodlouží jeho životnost do kompletní rekonstrukce. Přednost bude mít Chebský most, který je v horším stavu a i dopravně je důležitější, řekl náměstek karlovarské primátorky Tomáš Trtek.

Dopravní rok 2022: nové dálnice, digitalizace i úspěchy na evropské úrovni

25.12 - Zahájení klíčových dopravních staveb, úspěšně zvládnuté předsednictví v Radě Evropské unie, další významný pokrok v digitalizaci dopravních agend, vyjednání rekordního rozpočtu pro dopravní investice nebo organizování humanitární pomoci ukrajinským uprchlíkům. Takový byl rok 2022 na Ministerstvu dopravy.

Od 1. ledna 2023 dojde k několika změnám v síti zpoplatněných komunikací

24.12 – Tento týden byla otevřena další část budované dálnice D35. Na novém úseku mezi Časy a Ostrovem, který měří celkem 14,7 kilometrů, zahájí CzechToll výběr mýtného od 1. ledna 2023. Ke stejnému datu bude spuštěn výběr mýtného také na zprovozněném polovičním profilu II. etapy dálničního obchvatu Frýdku-Místku v délce 4,3 kilometru.

České Budějovice zahájí stavbu parkovacího domu pro 500 aut

23.12. - České Budějovice v lednu Na Dlouhé louce zahájí stavbu parkovacího domu pro 500 aut, náklady jsou zhruba 120 milionů korun. Vznikne na místě, které v současnosti využívají k parkování desítky řidičů. Plocha proto bude od 1. ledna pro vozidla uzavřená. Město vytvoří provizorní parkoviště u nedalekého výstaviště. ČTK to řekla mluvčí českobudějovické radnice Jitka Welzlová.

Do dvou let se dálniční síť rozšíří o 134 km nových dálnic

23.12. - Letošní stavební sezóna končí, celkem bylo do dopravních staveb v Česku investováno ze Státního fondu dopravní infrastruktury 131,7 miliardy korun, což je o 4,1 miliardy více než byl schválený rozpočet pro rok 2022. Aktuálně je ve výstavbě 241,3 kilometrů dálnic a silnic I. třídy. Většina z nich bude otevřena v letech 2023 a 2024.

ŘSD dnes otevřelo další úsek dálnice D35 v Pardubickém kraji z Časů do Ostrova

22.12. - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dnes otevřelo další úsek dálnice D35 v Pardubickém kraji z Časů do Ostrova na Chrudimsku. Navazuje na část Opatovice – Časy. Celková délka D35 v regionu se tak prodloužila na více než 30 kilometrů.

Výběr mýta v ČR v listopadu meziročně stoupl o 1,4 procenta na 1,3 miliardy Kč

22.12. - Silniční dopravci zaplatili v listopadu v Česku na mýtném 1,3 miliardy korun, což je o 1,4 procenta meziročně více. Proti letošnímu říjnu se výběr téměř nezměnil. Listopad byl prvním kompletním měsícem, kdy bylo mýtné vybíráno na obchvatech Církvice a Chýnova v celkové délce přes 7,7 kilometru. Informoval o tom dnes správce mýtného systému, společnost CzechToll.

Renault Trucks přidává do systému Optifleet moduly “Health” a “Safety”

21.12. - Optifleet, řešení pro správu vozového parku značky Renault Trucks, pomáhá dopravcům zvyšovat profitabilitu jejich vozidel snižováním provozních nákladů a zlepšovat spokojenost jejich vlastních zákazníků. Pro ještě vyšší produktivitu svých zákazníků přidává Renault Trucks do systému Optifleet dva nové: “Health” a “Safety”. Ty jsou navrženy tak, aby snižovaly riziko nehod a neplánovaných odstávek vozidel na minimum.

Zbývající část obchvatu Frýdku-Místku se otevře v polovičním profilu ve čtvrtek

21.12. - Zbývající část obchvatu Frýdku-Místku se otevře ve čtvrtek večer. Dálnice D48 se tam tak propojí z obou stran, od Brna a Ostravy i od Českého Těšína a Polska. Po druhé části obchvatu se bude zatím jezdit v polovičním profilu, tedy po polovině silnice v jednom pruhu každým směrem. Novinářům to včera ve Frýdku-Místku řekli ministr dopravy Martin Kupka a generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Radek Mátl.

spinner