Silniční doprava

Řidičům se otevřela přeložka silnice I/36 Časy – Holice

1.11. - Ředitelství silnic a dálnic včera zprovoznilo přeložku silnice I/36 Časy – Holice. Nová komunikace bude plnit nejen funkci silnice I. třídy, ale také dálničního přivaděče z dálnice D35 ve směru na Holice.

Řidiči nemají kde odstavit kamiony na povinnou pauzu, riskují pokutu

31.10. - Řidiči nákladních aut v Česku každodenně zápolí s hledáním parkovacích míst na hlavních tazích. Podle odhadů chybí kolem českých dálnic až dva tisíce míst, kde mohou strávit povinnou přestávku. Výstavba nových parkovišť přitom postupuje pomalu. Česko však není jediné, jejich nedostatek trápí celou Evropu.

Motoristé si častěji volají asistenční společnost při problémech s karavanem či motorkou

30.10. - Usednout za volant a vyrazit na dovolenou k moři nebo do hor – s takovým plánem vyjížděli letos v létě Češi do sousedních zemí, Chorvatska ale nově i do dalších zemí na Balkánském poloostrově. Chování motoristů sleduje Česká asociace asistenčních společností (ČAAS), jejíž členové pomáhají motoristům v nouzi. Během letošního léta asistovali u téměř 59 tisíc případů nepojízdných vozů v tuzemsku i zahraničí. Meziročně vzrostl také počet případů, kdy asistenční společnosti zasahovaly u nepojízdných obytných vozů a motocyklů. V tradiční dovolenkové destinaci českých turistů, Chorvatsku, pomáhaly asistenční společnosti řešit problémy Čechů s auty přímo na místě prostřednictvím několika asistenčních týmů s česky hovořící posádkou. Ti letos na pobřeží Jadranu obsloužily více než 800 případů poruch či nehod.

E.ON spustil ve Vystrkově u Humpolce nejrychlejší nabíječku v ČR i ve střední Evropě

Společnost E.ON spustila ve své síti nejrychlejší dobíječku elektromobilů v České republice a zároveň i ve střední Evropě. Stanice s výkonem 400 kW stojí v dobíjecím hubu E.ONu ve Vystrkově u Humpolce a automobilům, které takový výkon pojmou, umožní dobít z 10 na 80 procent baterie za 18 minut.

Snižování emisí v dopravě přerůstá v ekonomický souboj s Čínou

Automobilový průmysl dnes čelí mnoha výzvám, které mají dopad do celé evropské ekonomiky a v dohledné době se nepochybně promítnou i do zaměstnanosti. A aby toho nebylo málo, úsilí o dekarbonizaci dopravy v Evropě vyvolává novou konkurenci mezi Evropskou unií a Čínou, která proniká na evropský trh s moderními a cenově dostupnými elektromobily.

ŘSD předalo stavebním firmám staveniště úseku dálnice D35 Hořice - Sadová

30.10. - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) předalo stavebním firmám staveniště budoucího úseku dálnice D35 Hořice – Sadová. Slavnostní zahájení stavby je naplánováno na 7. listopadu, uvedl včera na síti X generální ředitel ŘSD Radek Mátl. Úsek dlouhý 10,5 kilometru bude stavět sdružení firem Eurovia CS, M – Silnice a Stavby mostů.

Konsorcium firem podalo námitky proti zrušení tendru na dálnici D35

28.10. - Konsorcium firem podalo námitky proti zrušení tendru, ve kterém ministerstvo dopravy hledalo poradce pro stavbu dálnice D35 formou PPP, informovaly včera Seznam zprávy. Ministerstvo dopravy tendr na stavbu úseku mezi Opatovcem a Mohelnicí zrušilo v říjnu a chtělo do tří týdnů vypsat novou soutěž. Proti rozhodnutí zrušit soutěž se však ozvaly firmy, které ze účastnily první soutěže. Konsorcium podle webu požaduje pokračování soutěže a úhradu nákladů ve výši 671 000 Kč. Ministerstvo dopravy následně ČTK sdělilo, že považuje vyčíslení nákladů za předčasné. Příští týden plánuje vypsat nový tendr. Dodalo, že očekávaný termín dokončení dálnice se nemění, počítá s rokem 2029.

Bonett posiluje své postavení na Slovensku

27.10. - Třetí velkokapacitní LCNG stanice na Slovensku zahájila provoz na hraničním odpočívadle Brodské. Řidičům nabídne možnost tankovat zkapalněný zemní plyn LNG, i stlačený CNG. Jejím provozovatelem je společnost Slovenský plynárenský priemysel (SPP), dodavatelem kompletní infrastruktury je Bonett.

Vyšlo v DN č. 22

Aleš Willert (C.S.CARGO): Očekáváme, že letos i přes nepříznivé podmínky udržíme stabilní výsledky

27.10 - Dopravci i logistické společnosti se v posledních letech musejí vypořádávat s rostoucími náklady. Jak na neustále se měnící podmínky reaguje skupina C.S.CARGO a co pokládá v současnosti za hlavní výzvy, na to jsme se zeptali jejího generálního ředitele Aleše Willerta.

Právě vyšlo v DN č. 22

TIMOCOM: Digitalizace je zdatným pomocníkem, API rozhraní přispívá ke zvýšení efektivity

26.10. - Ruční přepisování dat ze systému do systému bezpochyby patří do minulosti. V dnešní době je kladen velký důraz na efektivitu přenosu dat, kterou může zajistit pouze digitalizace. Dopravní firmy potřebují především rychlá a přesná data. V této souvislosti společnost TIMOCOM nabízí propojení přes API rozhraní, které je pro dopravní firmy zdatným pomocníkem

spinner