DN č. 19 - IAA Hannover 2018, Automobilová technika, InnoTrans Berlín, vychází 13.9., uzávěrka již 23.8.! 

Silniční doprava

Konference o budoucnosti autobusové dopravy v ČR

Dne 12. června se v Brně uskuteční konference Budoucnost autobusové dopravy v ČR. Jejími pořadateli jsou Sdružení ČESMAD Bohemia, Asociace dopravních, spedičních a servisních firem Čech, Moravy a Slezska (ADSSF), Asociace dopravních, spedičních a servisních společností středních Čech (ADSSS) a Svaz dopravy ČR.

První velká zakázka na plně elektrické Mercedesy Citaro

Svou oficiální světovou premiéru má ještě před sebou, a už je tu první velká zakázka: Mercedes-Benz dodá společnosti Hamburger Hochbahn AG 20 městských autobusů ve variantě nového, plně elektricky poháněného Citara. První dva vozy budou předány již letos.

Spedice Schmid slaví 70 let a přebírá další návěsy Krone

Dopravní a spediční společnost Schmid Transport & Spedition z německého Řezna (Regensburg) převzala od koncernu Krone celkem 33 nových návěsů Box Liner pro přepravu kontejnerů v národní i mezinárodní síti.

Limitovaná edice řady XF, platooning i přehlídka veteránů

Letos 1. dubna tomu bylo přesně devadesát let, co si nizozemský inženýr Hub van Doorne založil v roce 1928 v Eindhovenu malou svářečskou dílnu a kovárnu, z které se postupně stal jeden z předních světových výrobců nákladních vozidel.

V Bratislavě se hovořilo o budoucnosti silniční dopravy v EU

Mezinárodní konference DOPRAVA 2018 přilákala koncem dubna do Bratislavy řadu zajímavých přednášejících i odborníků z oblasti silniční dopravy nejen ze Slovenska, ale i ze zahraničí. Odbornou záštitu nad akcí převzalo Sdružení ČESMAD Slovakia a Sdružení autobusové dopravy ZAD. Hlavním tématem konference byla Silniční doprava jako klíčový prvek dalšího ekonomického a sociálního rozvoje v EU.

Stát nemá podle expertů pro mýto strategii

Příčinou potíží mýtného tendru, který před dvěma týdny zrušil antimonopolní úřad, je dlouhodobá absence vládní strategie, jak s mýtem efektivně nakládat. Tvrdí to odborníci na dopravu. Stát podle nich ve své politice o mýtu pouze reaguje na aktuální situaci bez dlouhodobých cílů.

ACEA: nákladní vozidla slouží všem

Evropská komise minulý týden navrhla, aby se emise CO2 produkované těžkými nákladními vozidly snížily do roku 2030 ve srovnání s rokem 2019 alespoň o 30 procent.

Mercedes-Benz používá návěsy Schmitz Cargobull

Výrobce užitkových vozidel Mercedes-Benz v programu výcviku profesionálních řidičů začal používat dalších pět návěsů Schmitz Cargobull S.CS Universal. Německá automobilka se snaží při nácviku co nejvíce přiblížit reálným situacím, s nimiž se řidiči souprav setkávají v běžném provozu.

ČESMAD Bohemia: „Trváme na zrušení rozšiřování mýtného“

„Jsme rádi, že Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v komentáři k prvoinstančnímu rozhodnutí o zrušení výběrového řízení na provozovatele mýtného systému uvedl, že problémem je i rozšíření zpoplatněných úseků o 900 kilometrů, byť v kontextu toho, že není jasný konečný rozsah.“ Uvedl to generální tajemník Sdružení ČESMAD Bohemia Vojtěch Hromíř s tím, že sdružení toto rozhodnutí považuje od začátku za špatné.

Dopravní podnik města Děčína má velkou plnicí stanici CNG

6.6. – V Děčíně byla slavnostně otevřena nová CNG stanice, kterou Bonett vybudoval coby generální dodavatel pro Dopravní podnik města Děčína. Její výkon je 700 m3 stlačeného zemního plynu za hodinu a má zásobníky na 5000 m3, díky čemuž se zařadila mezi největší a nevýkonnější CNG plnicí stanice v České republice.

spinner