Silniční doprava

Carvago: ​Oproti minulému roku se prodává jen desetina ojetých aut

24.5. – Z údajů o trhu, které v rámci celé Evropy sleduje český automotive startup Carvago, vyplývá, že letos v dubnu poklesl prodej ojetých vozů meziročně o 86 %. Koronavirová pandemie způsobila rovněž snížení cen ojetin zhruba o 5 %. Během následujících měsíců ale Carvago očekává výrazné oživení aktuálně stagnujícího trhu.

​Pětačtyřicet nových nákladních vozů IVECO LNG pro C. van Heezik Transport

24.5. – Společnost C. van Heezik se rozhodla investovat do budoucnosti, a to konkrétně obměnou téměř celého svého vozového parku nákladních vozidel, jehož velkou část ( zahrnující 20 nákladních automobilů LNG a 25 nákladních vozů na naftový pohon) nahradí 35 vozů IVECO S-WAY a 10 automobilů Stralis. V konečném výsledku firma bude mít ve svém parku po dodání všech vozů IVECO S-WAY osmdesátiprocentní podíl nákladních automobilů s pohonem na LNG.

​BestDrive - deset let na českém trhu a kořeny sahající až k Tomáši Baťovi

24.5. – Servisní síť BestDrive patří v současné době k největším auto- a pneuservisním sítím v České republice. Má více než padesátiletou tradici. Její prioritou je zejména spokojený zákazník, a proto se neustále vyvíjí – jak její název, tak i zboží a služby, které poskytuje. V tomto roce slaví jedno důležité jubileum, a to desetileté působení na českém trhu pod značkou BestDrive.

​Společnost Renewi objednala dalších 200 vozidel DAF CF

23.5. – Společnost Renewi, která patří mezi přední firmy zabývající se kompletní recyklací odpadů na nové produkty, nedávno obdržela dodávku prvních 200 vozidel DAF, která budou sloužit v regionu Benelux. Jako mezinárodní hráč na poli recyklace odpadů se společnost Renewi snaží ještě více snížit negativní dopad svých provozů na životní prostředí, a to modernizací svého vozového parku.

ČESMAD Bohemia: Odklady plateb dopravcům pomáhají, ale bez přímé finanční podpory se firmy neobejdou

Obor silniční dopravy je jedním z těch, které jsou nejvíce postiženy omezeními v důsledku pandemie koronaviru. Vláda dopravním firmám sice vyšla částečně vstříc tím, že jim umožnila odklad některých plateb, jako třeba záloh silniční daně či mýtného, avšak nejedná se o odpuštění a dlužné částky bude nutno na podzim zaplatit. Aby silniční doprava byla schopná spolehlivě fungovat i po koronakrizi, bude podle Sdružení ČESMAD Bohemia nezbytná i přímá podpora firem.

Dopravci hledají kvůli obřím ztrátám úspory, snižují náklady

20.5. – Tuzemští železniční a autobusoví dopravci hledají během koronavirové krize úspory, snižují proto některé náklady. Chtějí tak alespoň částečně pokrýt stamilionové ztráty z krize. Vedle redukce spojů jde například o mzdové úspory či snižování administrativy. Dopravci také šetří na pojištění strojů, například Leo Express pojistné vlaků změnil. Celkově tím dopravci ušetří jednotky maximálně nižší desítky milionů. Vyplývá to z informací dopravců.

IVECO představuje nové závodní vozy IVECO S-WAY R

20.5. – IVECO zahájilo závodní sezónu 2020 oficiální prezentací svých nových závodních kamionů IVECO S-WAY R speciálně upravených pro týmy Hahn Racing a Schwabentruck. Stalo se tak ve zkušebních prostorech závodu na výrobu těžkých nákladních automobilů a výzkumném a vývojovém středisku IVECO v Ulmu. Vzhledem k současné situaci a v souladu s bezpečnostními opatřeními a hygienickými předpisy se prezentace zúčastnila jen malá skupina návštěvníků.

EUROWAG rozšiřuje nabídku o finanční služby, které firmám ulehčí současnou situaci

20.5. – EUROWAG, nejrychleji rostoucí poskytovatel řešení mobility v Evropě, hledá způsoby, jak v těžkém období podpořit své zákazníky. V souvislosti se současnou ekonomickou situací proto rozšiřuje poskytované finanční služby o takzvaný Liquidity package. Tento balíček řeší dva problémy spojené s optimalizací cash-flow a se snižováním nákladů.

Spedice Drent sází u dlouhých souprav na přívěsy Krone

19.5. – Mezinárodní spediční a stěhovací služba Drent z nizozemského Ureterpu provozuje již několik měsíců speciální přepravy dlouhými soupravami z a do Skandinávie. Drent Transport tím reaguje na rostoucí objemy zakázek, které lze díky nasazení dlouhých souprav zajistit efektivněji. Dodavatelem propojovacích náprav dolly i návěsů je osvědčený německý výrobce Krone.

​​Tržby společnosti Stecomtra přesáhly půl miliardy korun

19.5. – Pro novojičínskou společnost Stecomtra (patří ostravské skupině Promet Group) vyrábějící primárně rámy a komponenty pro kamionové návěsy předních světových značek byl rok 2019 opět úspěšný. Realizovala tržby přesahující hranici 550 milionů Kč. Přitom se společnosti podařilo udržet vysokou úroveň rentability EBITDA, která se přiblížila hranici 50 milionů Kč.

spinner