Silniční doprava

​Schmitz Cargobull ukáže návštěvníkům letošní baumy řadu novinek

Výrobce přípojných vozidel a výměnných nástaveb Schmitz Cargobull představí na veletrhu stavebních strojů bauma 2019 nový sklápěcí návěs S.KI s termální izolací, model S.KI s novým plastovým obložením a novou sklápěcí nástavbu s elektrickým posuvem plachtového krytu.

​Začala soutěž Renault Truck v hospodárné jízdě

Pátý ročník soutěže Optifuel Challenge právě začíná a společnost Renault Truck opět vyzývá řidiče z celého světa, aby se zúčastnili soutěže v hospodárné jízdě a ukázali své dovednosti za volanty vozidel dálkové řady T.

​Termín zavedení smart tachografů by bylo vhodné posunout

Styčný výbor IRU pro EU jednal v Bruselu o tachografech 2. generace, pro jejichž zavedení je stanoven jako termín letošní 15. červen.

​Poslední šance na projednání balíčku ve stávajícím EP

Na programu Evropského parlamentu dne 27. března je i jednání o silničním balíčku. „Je to poslední šance, aby parlament ještě v tomto funkčním období zahájil trialog, tedy přijal svůj obecný přístup; Rada ministrů už ho má,“ upozornil tento týden generální tajemník Sdružení ČESMAD Bohemia Vojtěch Hromíř.

​Přístup silničních dopravců na britský trh se do konce roku zřejmě nezmění

Před dvěma týdny v Bruselu Styčný výbor IRU pro EU jednal o blížícím se brexitu. Přestože podoba a termín vystoupení Velké Británie z Evropské unie zůstávají stále otevřené, zdá se, že do konce roku 2019 přístup silničních dopravců na britský trh zůstane s výjimkou kabotáže stejný jako doposud.

​EP podpořil kompromisní úpravy pravidel pro kamionovou dopravu

4.4. – Plénum europarlamentu dnes potvrdilo kompromisní podobu takzvaného silničního balíčku, který upravuje podobu kamionové dopravy v Evropě. Česká europoslankyně Martina Dlabajová výsledek považuje za vítězství pro české dopravce a řidiče kamionů. „Kompromis respektuje specifičnost odvětví dopravy a zároveň zajišťuje vyváženost mezi ochranou řidičů a zachováním volného pohybu služeb v EU,“ řekla europoslankyně, která se problematikou kamionové dopravy zabývá dlouhodobě.

​V Praze se uskutečnila premiéra nového modelu F-MAX

Zhruba před rokem oznámila společnost F Trucks, a. s., vstup nákladních vozidel Ford Trucks na český trh. A letos koncem ledna již v Praze v české premiéře představila nový model tahače F-MAX, který byl loni v září na mezinárodním veletrhu nákladních a užitkových automobilů IAA 2018 v Hannoveru oceněn titulem International Truck of the Year 2019.

​První prodloužený návěs pro společnost X5 Retail Group

Schmitz Cargobull je prvním výrobcem návěsů v Evropě, který je schopen produkovat boční stěny pro chladírenské skříňové jednotky z ferroplastu o délce 16,80 metru v jednom kuse. Výrobu zajišťuje závod v litevském Panevéžisu. První prodloužený skříňový návěs S.KO předal v lednu ruské společnosti X5 Retail Group obchodní ředitel německého koncernu Boris Billich.

​Vozidla CF a LF Construction představují všestrannou techniku pro stavebnictví

Přeprava stavebních materiálů klade na dopravní techniku velké nároky. Vozidla musejí být schopna pohybovat se jak v náročném terénu, tak i na běžných komunikacích. Musejí tedy fungovat jako odolné offroady a zároveň musejí mít nízké provozní náklady a plnit přísné emisní normy. Společnost DAF Trucks pro tento segment dopravního trhu nabízí vozidla řad CF a LF v provedení Construction a pro těžké silniční přepravy také svou novou řadu XF, která je spolu s řadou CF nositelem Truck of the Year 2018.

​Mercedes-Benz jedničkou na trhu i v čele inovací

Společnosti Mercedes Benz Trucks ČR se v loňském roce podařilo již posedmnácté obsadit první pozici v počtu registrovaných nákladních vozidel nad šest tun celkové hmotnosti v České republice, a to s 1910 registro­vanými vozidly (19,3 procenta – viz DN 2/19). V únoru to na setkání s novináři uvedl ředitel firmy Josef Mařík s tím, že nejprodávanějším modelem je Mercedes-Benz Actros.

spinner