Silniční doprava

Bonett vybudoval v Ostravě nejsilnější CNG stanici ve střední Evropě Premium

Bonett vybudoval v Ostravě nejsilnější CNG stanici ve střední Evropě

23.10. – V Ostravě byla slavnostně otevřena nová CNG stanice, kterou společnost Bonett vybudovala v pozici generálního dodavatele pro Dopravní podnik Ostrava. Její výkon je téměř 3500 metrů krychlových stlačeného zemního plynu za hodinu, obsahuje čtyři speciální olejem nemazané kompresory s motory o příkonu téměř 1 MW a zásobníky na 2500 metrů krychlových plynu. Díky těmto parametrům se stanice stala nejsilnější a nejvýkonnější CNG plnicí stanicí jak v České republice, tak i ve střední Evropě.

Výběr mýta ve 3. čtvrtletí vzrostl o 3,2 procenta na 2,6 miliardy Kč

15.10. – Na mýtném se ve třetím čtvrtletí vybralo přes 2,65 miliardy Kč, meziročně o 3,2 procenta více. Letošní příjem z mýta se tak vyšplhal na 8,06 miliardy Kč. Vyplývá to z informací správce mýtného systému, společnosti Kapsch. Výběr mýta v říjnu by podle firmy mohl poprvé překonat miliardovou hranici za měsíc.

Skupina Jihotrans měla konsolidovaný obrat 3,5 miliardy Kč

12.10. – Skupina Jihotrans, kterou tvoří dopravní a servisní firmy, měla loni konsolidovaný obrat 3,5 miliardy Kč a zisk po zdanění 120 milionů. Oznámil to generální ředitel GW Jihotrans Robert Krigar. Obrat byl podle něj stejný jako loni, zisk však nižší. O kolik zisk meziročně klesl, ředitel neuvedl a ve veřejných zdrojích firma tato čísla neuvádí.

ČSAD Hodonín loni klesl obrat o 100 milionů na 1,34 miliardy Kč

9.10. – Dopravní společnosti ČSAD Hodonín loni klesl obrat o 100 milionů Kč na 1,34 miliardy a po předloňském ziskovém roce skončila ve ztrátě. Výsledek v roce 2017 činil minus 4,1 milionu Kč. Jde o důsledek nedostatku řidičů a zvyšování jejich mezd, vyplývá z výroční zprávy ve Sbírce listin. Loňský rok měl být podle předpokladů vedení firmy odrazem ode dna, letošek se očekává úspěšnější.

Dan Ťok podepíše s kraji memorandum o nulové sazbě mýta pro silnice I. třídy

9.10. – Mýto na většině silnic první třídy bude bez poplatku, tedy s nulovou sazbou. Dohodu s kraji a obcemi dnes podpisem společného memoranda stvrdí ministr dopravy Dan Ťok. Vyplývá to z informací ministerstva dopravy. Návrh ještě bude muset schválit vláda. Mýtný systém se po roce 2019 rozšíří na 900 kilometrů silnic prvních tříd.

Světová premiéra autobusu Mercedes-Benz eCitaro

Začátkem července představila společnost Daimler Buses jako světovou novinku nový autobus Mercedes-Benz eCitaro. Širší veřejnost bude mít možnost seznámit se s ním již za pár dní v září na veletrhu IAA v Hannoveru.

Druhá generace elektrických vozidel Z.E. i modely Euro 6

Společnost Renault Trucks představila v červenci po desetiletém testování v reálných podmínkách provozu ve spolupráci s vybranými partnery svou druhou generaci stoprocentně elektrických vozidel: Renault Master Z. E., Renault Trucks D Z.E. a Renault Trucks D Wide Z.E., kompletní modelovou řadu od 3,5 do 26 tun. Seznámit se s nimi budou moci i návštěvníci veletrhu IAA stejně jako s vozidly v provedení Euro 6 a novinkami v oblasti vývoje.

Expozice značky DAF přiblíží 90 let inovací

Hrdý na svou tradici, lídr dneška, připravený na budoucnost: to je motto, se kterým se představí koncern DAF na letošním ročníku veletrhu užitkových vozů IAA 2018 v Hannoveru. DAF Trucks ve své expozici v hale 17 nabídne reprezentativní ukázku svých inovačních schopností v průřezu 90leté historie firmy.

Chytré propojení představuje budoucnost i pro návěsy

Chytré propojení dopravního světa (Clever Connections) a vytváření prvotřídní přidané hodnoty – tak bude znít motto expozice značky Krone na letošním veletrhu IAA v Hannoveru.

Přijíždí nový model Actros s více než šedesáti inovacemi

Nový Mercedes-Benz Actros bude mít oficiální světovou premiéru na veletrhu IAA 2018. Novinářům však výrobce svou novou vlajkovou loď představil již začátkem září v Berlíně.

spinner