Silniční doprava

Společnost VCHD Cargo v Česku roste a expanduje do Německa

Česká dopravní společnost VCHD Cargo v loňském roce posilovala. Zaznamenala devítiprocentní nárůst obratu na zhruba 700 milionů Kč a navýšila počet pravidelných přepravních exportních linek na 130. Investice ve výši více než 83 milionů Kč šly do rozšíření vozového parku, informačních technologií a digitalizace. Společnost také expandovala do Německa, kde založila dceřinou firmu.

Pierre Jean Verge Salamon generálním ředitelem Renault Trucks v ČR a SR

V rámci probíhajících změn a implementace nové organizační struktury pro značku Renault Trucks na evropských trzích byl k 1. lednu letošního roku jmenován do funkce generálního ředitele Renault Trucks pro Českou republiku a Slovensko Pierre Jean Verge Salamon.

Přijíždí nová generace nákladních vozidel MAN

Společnost MAN Truck & Bus představila minulý týden ve španělském Bilbau novou generaci nákladních vozidel řad TGX, TGS, TGL a TGM. Výrobce se při jejich vývoji zaměřil na měnící se potřeby odvětví dopravy a s nimi související vysoké nároky na asistenční systémy, orientaci na řidiče a konektivitu. Nový standardní tahač s motorem D26 (Euro 6d) se podle výrobce vyznačuje oproti modelu z roku 2018 (Euro 6c) mimo jiné až o osm procent nižší spotřebou nafty a úměrně tomu i menší produkcí emisí CO2.

Potvrdí-li se přesun kamionů, budeme žádat další zpoplatnění

Před rozšířením mýtných úseků se Asociace krajů ČR (AKČR) obávala, že těžká nákladní vozidla je budou objíždět po silnicích nižší třídy. A nárůst počtu nákladních vozidel již některé obce hlásí. O vyjádření k této problematice jsme proto požádali PhDr. Radka Polmu, LL.M., MBA, zástupce ředitele Kanceláře Asociace krajů ČR.

Výroba autobusů loni vzrostla

Rok 2019 byl pro společnost IVECO Czech Republic opět úspěšný. Stoupající zájem o meziměstskou řadu autobusů Crossway vyráběnou ve Vysokém Mýtě i významné a dlouhodobě plánované investice firmy do technologického vybavení a do vyššího počtu zaměstnanců jsou hlavními důvody dosažení výrobního výsledku 4612 vozů (meziroční nárůst o 7,6 %). Vysokomýtský závod tak v uplynulém roce vyrobil o 326 vozů více než v roce 2018.

Česká kamionová doprava dále oslabuje, zahraniční konkurence má lepší podmínky

„Vyklízení pozic českých kamionových dopravců pokračuje. Statistiky potvrzují, že s každým čtvrtletím ztrácíme v mezinárodní kamionové dopravě další a další objemy přeprav. Zčásti je to jistě způsobeno nedostatkem řidičů a snižováním jejich jízdního výkonu, ale hlavní příčinou jsou ekonomické podmínky, které dopravci u nás mají.“ Upozornil na to generální tajemník Sdružení ČESMAD Bohemia Vojtěch Hromíř s tím, že podobně nevýhodné podmínky mají i dopravní firmy na Slovensku.

Hygienici kvůli koronaviru uzavřeli Litovel a dalších 20 obcí

16.3. - Hygienici dnes ráno uzavřeli 21 obcí na Olomoucku včetně Uničova, Červenky a Litovle, aby tam zabránili dalšímu šíření koronaviru. Lidé nemohou území těchto měst a obcí opustit a zakazuje se i pohyb mimo místo jejich trvalého pobytu a to minimálně na 14 dnů, vyplývá z nařízení hygieniků. Opatření se týká i dopravy, na dálnici D35 jsou od dnešního rána uzavřeny sjezdy a nájezdy 248 a 253 na dálnici u Litovle, uvedlo Národní dopravní informační centrum ŘSD. Na Litovelsku a Uničovsku bylo v neděli večer evidováno 25 případů koronaviru, v celém Olomouckém kraji jich bylo 32.

V Zákupech začala výstavba severozápadního obchvatu

16.3. - V Zákupech na Českolipsku začaly práce na výstavbě severozápadního obchvatu. ČTK to řekl vedoucí krajského odboru dopravy Jan Čáp. Více než kilometrová silnice by měla z historického centra města odvést kamionovou dopravu. Investorem je Liberecký kraj, který na projekt za 46,5 milionu Kč získal 90 procent potřebných peněz z Integrovaného regionálního operačního programu. Ke stavbě se připojí i město, které dá za protihlukovou zeď, chodníky a veřejné osvětlení 1,2 milionu Kč. Hotovo má být do konce příštího roku.

Vláda dočasně zrušila nedělní zákaz jízd kamionů

13.3. - Vláda kvůli koronaviru dočasně zrušila nedělní zákaz jízdy kamionů. Opatření by mělo přispět k lepší plynulosti zásobování obchodů, řekl dnes po jednání vlády vicepremiér a ministr dopravy Karel Havlíček. Připomněl, že na řidiče kamionů se nevztahují karanténní opatření. Karel Havlíček také řekl, že české zájezdové autobusy, které jsou v zahraničí, se budou moci vrátit do Česka i poté, co dnes o půlnoci začne platit zákaz přeshraniční linkové dopravy.

Od soboty platí mimořádná opatření v mezinárodní dopravě Premium

Od soboty platí mimořádná opatření v mezinárodní dopravě

12.3. - Od soboty mohou lidé cestovat za hranice pouze osobními automobily, přeshraniční osobní autobusová, vlaková nebo lodní doprava se pozastavuje. Nová opatření se dotknou i mezinárodní osobní letecké dopravy.

spinner