Silniční doprava

ČESMAD Slovakia nabídku  na slevy z mýtného schválil, UNAS bude dnes blokovat přechody Premium

ČESMAD Slovakia nabídku na slevy z mýtného schválil, UNAS bude dnes blokovat přechody

28.1. – ČESMAD Slovakia přijal návrh ministerstva dopravy k slevám na mýtném. Potvrdil, že akceptuje nabídku uplatňovat slevy na všechny kilometry zpětně na konci roku. Zástupci Unie autodopravců Slovenska (UNAS) však obě varianty resortu dopravy na mýtné slevy pro nákladní vozidla odmítli. Informovala o tom mluvčí Ministerstva dopravy a výstavby SR Karolína Ducká. UNAS navíc na dnešek ohlásila obnovení blokád silničních hraničních přechodů se sousedními státy. Podobně jako během dřívějších protestů ale autodopravci nehodlají omezit osobní dopravu. UNAS předem neoznámila, na kterých místech plánovaná shromáždění zorganizuje. Podle veřejnoprávního Rozhlasu a televize Slovenska půjde o přechody s Českem, Maďarskem a Polskem.

​Firma SPAR jmenovala společnost Scania dodavatelem roku Premium

​Firma SPAR jmenovala společnost Scania dodavatelem roku

27.1. – Firma SPAR International s více než 13 100 nezávisle vlastněnými maloobchodními prodejnami potravin ve více než 45 zemích jmenovala společnost Scania globálním dodavatelem roku.

Prazdroj má nové nákladní vozy k přepravě piva Premium

Prazdroj má nové nákladní vozy k přepravě piva

24.1. - Plzeňský Prazdroj obměňuje flotilu nákladních vozů, které využívá k přepravě piva. Nově začne používat dvacet nových speciálních tandemových nákladních automobilů (tzv. long trucky) značky Mercedes Benz, které jsou vybavené nejmodernějšími technologiemi. Nová flotila nahradí staré tandemové soupravy, kterým již končí životnost.

Aktuality ze světa 3/2020 Premium

Aktuality ze světa 3/2020

24.1. – ŽELEZNIČNÍ DOPRAVA – V odpovědi na rostoucí poptávku po nákladních drážních službách mezi Evropou a Asií společnost DHL Global Forwarding otevřela v Evropě tři další Střediska drážní kompetence a zavádí rychlá spojení pro drážní zboží mezi Čínou a Německem. Drážní střediska v Le Havre (Francie), Felixstowe (Velká Británie) a Janově (Itálie) obsazena čínskými drážními experty, kteří radí zákazníkům a efektivně koordinují objemy zboží.

​Zakázka k dálničním známkám bude zrušena, uvedl Karel Havlíček

23.1. – Zakázka na IT systém k elektronickým dálničním známkám bude zrušena. Oznámil to vicepremiér a budoucí ministr dopravy Karel Havlíček. Uvedl, že personální otázky na ministerstvu začne řešit po svém pátečním uvedení do funkce. Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) se původně na dodávce a provozu systému za 401 milionů Kč dohodl s firmou Asseco Central Europe. Softwarová společnost ve středu oznámila, že je ochotná od smlouvy odstoupit bez náhrady.

Sněmovna odložila zákaz tranzitní dopravy po místních silnicích

23.1. – Zavedení zákazu tranzitní dopravy po místních silnicích se odkládá. Poslanci jej chtějí ještě upravit kvůli výhradám ministerstva dopravy a dopravců. Sněmovna o tom včera rozhodla před závěrečným schvalováním novely, která by podle původního záměru měla zakázat či omezit kamionům předjíždění na dálnicích. Podle kritiků jsou tyto změny nadbytečné. Návrh na zamítnutí novely ale Sněmovna neschválila.

Výbor TRAN schválil navrženou podobu reformy odvětví silniční nákladní dopravy Premium

Výbor TRAN schválil navrženou podobu reformy odvětví silniční nákladní dopravy

22.1. – Výbor pro dopravu a cestovní ruch Evropského parlamentu (TRAN) včera schválil dohodu mezi vyjednavači Evropského parlamentu a finského předsednictví o reformě odvětví silniční dopravy (tzv. mobilní balíček).

​Bernard Krone se stal předsedou dozorčí rady Holdingu Krone

22.1. – Bernard Krone, generální ředitel společnosti Krone Holding SE & Co. KG, a Alfons Veer, předseda výkonné rady Krone Holding, byli na začátku ledna zvoleni členy dozorčí rady společnosti Krone Holding s tím, že Bernard Krone se stal předsedou dozorčí rady a Alfons Veer jeho zástupcem. Poté, co z rady odešel bývalý člen představenstva Bernard ten Doeschate, je nyní dozorčí rada tvořena Philipem Freiherrem von dem Busschem, Wilfriedem Holtgravem, Berndem Meerpohlem, Alfonsem Veerem a Bernardem Kronem.

​Šéf SFDI Zbyněk Hořelica i náměstek Tomáš Čoček chtějí jednat s Karlem Havlíčkem

22.1. – Ředitel Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) Zbyněk Hořelica chce co nejdříve seznámit budoucího ministra dopravy Karla Havlíčka se situací kolem zakázky na IT systém k elektronickým dálničním známkám. Až poté podle něho nový ministr rozhodne o dalším postupu. Stejně chce postupovat i první náměstek ministra dopravy Tomáš Čoček.

​LeasePlan EV Readiness Index 2020: ČR zaostává v přípravě na elektromobilitu Premium

​LeasePlan EV Readiness Index 2020: ČR zaostává v přípravě na elektromobilitu

21.1. – Česká republika patří mezi evropské státy, které jsou nejméně připravené na nástup elektromobility. Naopak nejdále jsou v tomto ohledu v Nizozemsku, Norsku a ve Velké Británii. To je závěr letošního vydání průzkumu EV Readiness Index, který pravidelně zveřejňuje společnost LeasePlan u příležitosti výročního zasedání Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu.

spinner