Silniční doprava

Teplárny Brno umožňují pomocí aplikace rezervaci nabíječky pro elektroauta

19.9. - Teplárny Brno spustily aplikaci, která umožňuje majitelům elektrických aut rezervovat si od 18:00 do 6:00 místo u veřejné nabíjecí stanice, kterou městská firma provozuje. Zatím bude systém ve zkušebním provozu a umožňuje zajistit si místo u všech stanic s výjimkou rychlonabíječek. Jde tedy o více než 30 nabíječek, což znamená přes 60 nabíjecích míst, uvedl u zprovoznění dalších nabíječek v nákupním centru Olympia generální ředitel Tepláren Brno Petr Fajmon.

Test modelu Peugeot e-Traveller - 8. díl

Řešení pro zelenou logistiku: Peugeot e-Traveller

18.9. - Výhodu elektromobilu tvoří některé standardně dodávané prvky, které u konvenčně poháněných vozů zaplatíte navíc.

Automobilka Tatra Trucks otevřela nové zákaznické centrum

18.9. - Ve čtvrtek 15. září proběhlo slavnostní otevření nově zrekonstruovaného zákaznického centra automobilky Tatra Trucks. Rekonstrukce, která byla akcionáři kopřivnické automobilky a jejím vedením schválena v roce 2019, byla dokončena v srpnu letošního roku a celkové náklady na opravy dosáhly 79 milionů korun.

ČESMAD Bohemia: Snížení spotřební daně z nafty dostalo šanci do konce roku 2023

17.9. - Poslanecká sněmovna včera ve zrychleném režimu poslala do 3. čtení vládní návrh na zachování snížení spotřební daně z nafty o 1,50 Kč z litru i po 30. září. Nižší sazba daně, tj. 8,45 Kč/l má platit do konce roku 2023. Návrh získal podporu i od opozice. Sdružení ČESMAD Bohemia toto opatření vlády vítá, protože významně podporuje konkurenceschopnost českých dopravců, a to zejména vůči kolegům a zároveň konkurentům ze zemí jako jsou Polsko, Maďarsko, Bulharsko nebo třeba Rumunsko, kde je sazba této daně na minimu stanoveném EU.

Snížená sazba spotřební daně na naftu by měla platit dál, poslanci schválili její prodloužení do konce roku 2023

16.9. - Poslanecká sněmovna dnes schválila pokračování snížení spotřební daně na motorovou naftu o 1,50 koruny na litr do konce roku 2023. Na konci září by tak nemělo dojít k avizovanému opětovnému nárůstu sazby daně z motorové nafty, čímž se umenší tlak na další nárůst nákladů domácností a podnikatelů, neboť náklady na dopravu vstupují do většiny sektorů ekonomiky.

Dostavba pražského vnitřního okruhu vyjde podle odhadu na 92 mld. Kč

16.9. - Plánovaná dostavba pražského městského okruhu vyjde podle aktuálního odhadu na 92 miliard korun bez DPH. Novinářům to dnes řekli zástupci hlavního města a firmy Satra, která projekt stavby vnitřního okruhu připravuje. Praha bude usilovat o to, aby výstavbu spolufinancoval stát. Město tento týden odevzdalo stavebnímu úřadu dokumentaci pro územní řízení, stavět by se podle harmonogramu mohlo začít v roce 2028 a stavba má trvat deset let.

ŘSD má na opravu mostu Šmejkalka čtyři nabídky, nejnižší za 965 milionů Kč

16.9. - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) obdrželo v tendru na opravu mostu Šmejkalka na dálnici D1 čtyři nabídky. Nejnižší cenu uvedlo sdružení firem Strabag a Pragoprojekt, jeho nabídka zhruba 965 milionů korun bez daně z přidané hodnoty je necelých 70 procent předpokladu. Vítěze tendru ale ŘSD vybere podle více kritérií. Na twitteru to uvedl generální ředitel ŘSD Radek Mátl. Most Šmejkalka nebyl součástí rekonstrukce D1, která skončila loni na podzim.

Budoucnost mobility je ve vodíkovém pohonu

15.9. - Vodíkový pohon si postupně razí cestu v městské i dálkové mobilitě. Osvědčuje se jako významná alternativa pro bezemisní a tichou dopravu vedle klasických elektromobilů, oproti kterým nabízí několik výhod, například značně rychlejší doplnění paliva, delší dojezdovou vzdálenost či bezproblémový provoz i při nízkých venkovních teplotách. V běžném provozu se vodíkový nákladní vůz osvědčil i logistické společnosti Gebrüder Weiss, která jej více než rok provozuje ve Švýcarsku pro maloobchodní distribuční dopravu.

​Hannover opět přivítá nejvýznamnější světový veletrh užitkových vozidel

Nový název, nový slogan, nová koncepce a více než 1 400 vystavovatelů z 42 zemí pod heslem „Lidé a zboží v pohybu“ – to předznamenává veletrh IAA Transporation 2022, který se bude konat ve dnech 20. až 25. září v Hannoveru.(red)

Volvo Trucks zahajuje sériovou výrobu těžkých elektrických nákladních vozidel

14.9. - Volvo Trucks zahajuje sériovou výrobu elektrických verzí nejdůležitější produktové řady společnosti, jejích těžkých nákladních vozidel: Volvo FM, Volvo FH a Volvo FMX, které se mohou provozovat s celkovou hmotností 44 tun. Tyto tři modely představují přibližně dvě třetiny tržeb společnosti.

spinner