Silniční doprava

​ŘSD otevřelo sjezd a nájezd u Písnice, uleví při uzavírce Barrandovského mostu

2.5. – Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) včera otevřelo sjezd a nájezd na Pražský okruh u Písnice. Uleví při uzavírce a omezeních na Barrandovském mostě, které začnou v polovině května, a také při nynější uzavírce Břežanského údolí. Novinářům to řekli mluvčí ŘSD Jan Rýdl a mluvčí krajské správy a údržby silnic Petra Kučerová.

​V dubnu na silnicích v ČR zemřelo 39 lidí, meziročně o 16 více

1.5. – Na silnicích v Česku v dubnu zemřelo zatím 39 lidí, o 16 více než před rokem. Meziročně více bylo i dopravních nehod a zraněných. Předběžnou bilanci dubnové nehodovosti sdělil ředitel dopravní policie Jiří Zlý. Před rokem ale kvůli epidemii koronaviru platila přísná opatření, zhruba do poloviny dubna byl mimo jiné omezen pohyb a zakázáno cestování do jiných okresů. Od počátku letošního roku si nehody podle Zlého vyžádaly 137 obětí na životech, proti stejnému loňskému období to je o 29 více.

​Praha zváží zavedení parkování v modrých zónách pro návštěvy zdarma

1.5. Pražané by v budoucnu mohli mít k dispozici až 120 hodin ročně pro návštěvy či řemeslníky k parkování v modrých zónách zdarma. Městští zastupitelé z popudu opoziční ODS pověřili primátorova náměstka Adama Scheinherra (Praha Sobě), aby návrh prodiskutoval se všemi zastupitelskými kluby a předložil na červnové zastupitelstvo.

​Norsko zavře hranice a přístavy pro ruské kamiony a lodě

30.4. – Norsko uzavře své hranice a přístavy pro ruské kamiony a lodě. Připojí se tím k sankcím, které na Moskvu uvalila Evropská unie kvůli invazi Ruska na Ukrajinu. Podle agentury Reuters to včera oznámilo norské ministerstvo zahraničí.

​Při opravě Barrandovského mostu bude v Blance snižována rychlost

30.4. – Při opravě Barrandovského mostu bude v tunelu Blanka průběžně snižována nejvyšší povolená rychlost ze současných 70 na 50 kilometrů v hodině. Dopravní inženýři budou operativně regulovat rychlost také na dalších částech městského okruhu. Důvodem je zajistit plynulost dopravy. Řekl to náměstek ředitele Technické správy komunikací (TSK) Martin Pípa. Správa zároveň hledá ve výběrovém řízení dodavatele softwaru, který dokáže posoudit relevanci dopravních dat a pomůže řídit dopravu v křižovatkách nejen v okolí Blanky, ale i ve větší vzdálenosti.

​Skupina Kuehne+Nagel má za sebou silné první čtvrtletí roku 2022

29.4. – Začátek hospodářského roku 2022 se pro skupinu Kuehne+Nagel nesl ve znamení pokračující vysoké poptávky po kvalitních přepravních službách. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku se skupině podařilo zlepšit všechny klíčové ukazatele: čistý obrat vzrostl o 68 % na 10,2 miliardy CHF, EBIT o 160 % na 1,1 miliardy CHF, výnosy o 162 % na 832 milionů CHF a volné cash flow o téměř 1 miliardu CHF. Konverzní poměr, který vyjadřuje podíl EBIT na hrubém zisku skupiny, dosáhl 38,1 %.

​Přijíždí nový Mercedes-Benz Třída T, prémiové kompaktní MPV

29.4. – Místo pro celou rodinu s možností umístit na zadní sedadla až tři dětské sedačky. Velkorysý zavazadlový prostor pro volnočasové aktivity a sportovní dobrodružství. Posuvné boční dveře pro rychlé nastupování a vystupování nebo flexibilní nakládku. Moderní design, rozsáhlá bezpečnostní výbava a rozmanitá konektivita. „Život nabývá na velikosti“. To vše podle výrobce ztělesňuje nová Třída T, s níž Mercedes-Benz přináší do segmentu kompaktních MPV prémiový komfort a současně otvírá atraktivní vstupní bránu do světa značky s hvězdou pro cílovou skupinu soukromých zákazníků a všechny další uživatele, kteří potřebují hodně místa.

​Společnost Tatra Trucks vyrobila již 10 tisíc vozů pod českými vlastníky

29.4. – Kopřivnická automobilka Tatra Trucks, a. s., ve středu 27. dubna slavnostně představila hostům a zástupcům médií desetitisící vůz značky Tatra, který vyrobila od doby, kdy značku a továrnu Tatra i vše s nimi související převzali současní čeští vlastníci – majitelé skupin Czechoslovak Group a Promet Group. Výročním vozem je Tatra Phoenix 10×10 pro australského zákazníka.

​Stavbaři začnou opravovat odpočívku Střechov na dálnici D1 na Benešovsku

29.4. – Stavbaři začnou opravovat odpočívku Střechov na dálnici D1 na Benešovsku. Její kapacita se téměř zdvojnásobí, přibude zhruba 90 míst. Rekonstrukce a rozšíření vyjde na 128 milionů korun bez DPH. O víkendu jsou na odpočívce plánována dopravní opatření a od pondělí začnou dělníci frézovat vozovku. Řidiči musejí počítat s úplnou uzavírkou odpočívky i podjezdu pod dálnicí D1, který propojuje její levou a pravou stranu, informoval o tom Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

​Německá vláda schválila zlevnění paliv a levné jízdné na MHD

28.4. – Ceny benzinu v Německu od června do konce srpna klesnou o 30 centů (7,40 Kč) a ve stejném období bude možné zakoupit si měsíční jízdenku na hromadnou dopravu za devět eur (221 korun). Rozhodla o tom včera vláda, která schválila balík úlev, které mají obyvatelům země pomoci vyrovnat se s prudkým zdražením cen energií a paliv. Výhody budou mít i rodiny s dětmi, příjemci sociálních dávek a zaměstnanci.

spinner