Silniční doprava

​Pro pojištění platí od ledna nová pravidla

Prvním dnem letošního roku vstoupil v účinnost § 9a zákona č. 111/1994 Sb., který byl včleněn do uvedeného zákona jeho novelou. Sám zákon č. 304/2017 Sb. vstoupil v účinnost již dnem 4. října 2017, pro uvedené ustanovení však byla ponechána delší legisvakanční lhůta.

​Z mezinárodních dopravních a logistických svazů - únor 2019

SPEDICE

Mezinárodní federace spedičních svazů – FIATA

JARNÍ SVĚTOVÉ ZASEDÁNÍ FIATA BUDE 28. A 29. BŘEZNA 2019 V CURYCHU

Zasedání bude zaměřeno především na sektorovou politiku a nelze je srovnávat se světovým kongresem či regionálními konferencemi. V první den je na programu jednání o situaci v regionech – v Africe a na Středním východě, v Americe, Asii a Pacifiku a v Evropě. Zasednou rovněž pracovní skupiny pro právní záležitosti, bezpečnost, odbornou výchovu a multimodální dopravu.

​Porsche Česká republika opět jedničkou mezi importéry

Společnost Porsche Česká republika vstupuje do 28. roku působení na českém trhu na pozici jedničky mezi importéry, a to navzdory výzvám, kterým zejména v důsledku zpřísňujících se emisních předpisů v loňském roce čelila. Na konci ledna to na výroční tiskové konferenci uvedli představitelé společnosti.

​Kapacity závodu v Herzlake se zdvojnásobí

S ohledem na stále rostoucí poptávku po výměnných nástavbách a návěsech pro přepravu suchého zboží připravuje koncern Krone výrazné rozšíření výrobní kapacity svého závodu v Herzlake. Předseda představenstva Bernhard Brüggen v lednu uvedl, že během následujícího roku a půl se produkce zdvojnásobí na více než 25 tisíc jednotek.

​Schmitz Cargobull ukáže návštěvníkům letošní baumy řadu novinek

Výrobce přípojných vozidel a výměnných nástaveb Schmitz Cargobull představí na veletrhu stavebních strojů bauma 2019 nový sklápěcí návěs S.KI s termální izolací, model S.KI s novým plastovým obložením a novou sklápěcí nástavbu s elektrickým posuvem plachtového krytu.

​Začala soutěž Renault Truck v hospodárné jízdě

Pátý ročník soutěže Optifuel Challenge právě začíná a společnost Renault Truck opět vyzývá řidiče z celého světa, aby se zúčastnili soutěže v hospodárné jízdě a ukázali své dovednosti za volanty vozidel dálkové řady T.

​Termín zavedení smart tachografů by bylo vhodné posunout

Styčný výbor IRU pro EU jednal v Bruselu o tachografech 2. generace, pro jejichž zavedení je stanoven jako termín letošní 15. červen.

​Poslední šance na projednání balíčku ve stávajícím EP

Na programu Evropského parlamentu dne 27. března je i jednání o silničním balíčku. „Je to poslední šance, aby parlament ještě v tomto funkčním období zahájil trialog, tedy přijal svůj obecný přístup; Rada ministrů už ho má,“ upozornil tento týden generální tajemník Sdružení ČESMAD Bohemia Vojtěch Hromíř.

​Přístup silničních dopravců na britský trh se do konce roku zřejmě nezmění

Před dvěma týdny v Bruselu Styčný výbor IRU pro EU jednal o blížícím se brexitu. Přestože podoba a termín vystoupení Velké Británie z Evropské unie zůstávají stále otevřené, zdá se, že do konce roku 2019 přístup silničních dopravců na britský trh zůstane s výjimkou kabotáže stejný jako doposud.

​EP podpořil kompromisní úpravy pravidel pro kamionovou dopravu

4.4. – Plénum europarlamentu dnes potvrdilo kompromisní podobu takzvaného silničního balíčku, který upravuje podobu kamionové dopravy v Evropě. Česká europoslankyně Martina Dlabajová výsledek považuje za vítězství pro české dopravce a řidiče kamionů. „Kompromis respektuje specifičnost odvětví dopravy a zároveň zajišťuje vyváženost mezi ochranou řidičů a zachováním volného pohybu služeb v EU,“ řekla europoslankyně, která se problematikou kamionové dopravy zabývá dlouhodobě.

spinner