Silniční doprava

Oprava centrálního dispečinku vyšla na 8,5 milionu Kč

Lepší pracovní zázemí mají díky rozsáhlé rekonstrukci zaměstnanci centrálního dispečinku Dopravního podniku města Olomouce (DPMO). Dokončená oprava dispečinku stála 8,5 milionu Kč. V srpnu to řekla mluvčí společnosti Martina Krčová.


​Město přidá na mzdy řidičů na 40 milionů Kč

Praha přidá na platy řidičů v pražské integrované dopravě (PID) zhruba 40 milionů Kč. Peníze dostane desítka soukromých dopravců. Vyplývá to z materiálu, který na konci srpna schválili pražští radní.

​Rencar chystá právní kroky kvůli reklamě na autobusech

Reklamní společnost Rencar chystá právní kroky proti pražskému dopravnímu podniku (DPP). Důvodem je letošní řízení, v kterém DPP hledal nového provozovatele reklamy ve vozech MHD. Na konci srpna to sdělil generální ředitel Rencar Pavel Slabý. Konkrétní kroky nespecifikoval. V řízení na reklamu vyhrála letos před prázdninami společnost Czech Outdoor. Spory o provoz reklamy v MHD se táhnou mezi společnostmi Rencar a DPP řadu měsíců.

Zeptali jsme se Ing. Jaroslava Hanáka, prezidenta Svazu průmyslu a dopravy ČR

„Jaký dopad by podle vás na zajišťování dopravní obslužnosti mělo plošné zřizování krajských autobusových dopravců?“

„Podle Svazu průmyslu a dopravy ČR zajistí nejlepší podmínky pro kraje a cestující otevřené soutěže na zajištění dopravní obslužnosti. V soutěžích kraje ale nemohou hodnotit pouze podle nejnižší ceny.

​Vozidla s telematikou a práce s řidiči jako základ podnikání

Vlastní moderní logistické zázemí, 75 převážně nízkoložných souprav a má kolem sta zaměstnanců. Taková je stručná charakteristika ryze rodinné firmy Blažek a synové, s. r. o., ze Stružnice u České Lípy, která začínala v roce 1991 s několika sedmitunovými vozidly a dnes je největším silničním dopravcem bez zahraničního kapitálu na Českolipsku a jedním z nejvýznamnějších na Liberecku.

​S modelem TGE se nabídka MAN rozšiřuje i do segmentu dodávek

Nový model MAN TGE je opravdu nepřehlédnutelnou novinkou v nabídce značky MAN. Doposud v portfoliu výrobce převažovala těžší vozidla. Nyní, s příchodem nové řady TGE, je schopen zákazníkům nabídnout vhodnou dopravní techniku v rozsahu od tří do 44 tun celkové hmotnosti. A to od jednoho partnera a na jednom místě.

​Co přinesl srpen 2017 v dopravě

V polovině září, konkrétně od 16. do 22., zažijeme již tradiční Týden evropské mobility. Má jít především o dobrou příležitost představit místním obyvatelům alternativy udržitelné mobility, a také vysvětlit výzvy, jimž čelí velká města i menší obce, aby se vyvolaly změny v chování a došlo k pokroku směrem k vytvoření udržitelné dopravní strategie pro Evropu.

​České firmy výrazně zaostávají ve využití alternativních pohonů. Jsou však na špici v telematice

6.10. – České firmy jsou již několik let na čele ve využití telematických systémů, které umožňují monitorování spotřeby paliva, chování řidiče či polohy vozu. Ukazuje to aktuální průzkum, který si nechala napříč velkými i malými evropskými firmami z různých výrobních odvětví zpracovat leasingová společnost Arval. Podle průzkumu však Česko zaostává ve využití alternativních pohonů, ovšem s výjimkou CNG, kde naopak vede. Zahraniční firmy pak mnohem více využívají operativní leasing.

Aktuality ze světa 28/2017 Premium

Aktuality ze světa 28/2017

2.10. – LETECKÁ DOPRAVA – Společnost Lufthansa Cargo zvyšuje od 1. října ceny v průměru o pět až 10 procent. Na jednotlivých linkách jdou ceny nahoru ještě silněji. Uvádí to dopis člena představenstva pro prodej Alexise von Hoenbroecha a německého šéfa J.F.Pfaffa speditérům; podrobnosti se v něm ale neuvádějí. Manažeři Lufthansy zdůvodňují tím, že poptávka na trhu leteckého zboží se celosvětově citelně zvýšila.

​Brno získá nové trolejbusy, které umí jezdit i bez trolejí

2.10. – Škoda Electric dodá do Brna deset moderních trolejbusů. Tamní dopravní podnik uzavřel s plzeňským výrobcem smlouvu na dodávku trolejbusů typu Škoda 26Tr za necelých 130 milionů korun. Jedná se o ekologická dvanáctimetrová vozidla s bohatou výbavou.

spinner