Silniční doprava

​Společnost DAF začíná testovat tahač CF Hybrid v běžném provozu

Společnost DAF Trucks začala s testováním modelu CF Hybrid v běžném provozu, aby získala zkušenosti s jeho každodenním používáním. Nizozemský provozovatel dopravy Peter Appel v současnosti využívá hned dvě taková vozidla a zásobuje jimi supermarkety ve středu Nizozemska.

​Dodávky vozidel ze všech výrobních závodů Schmitz Cargobull stále fungují

26.3. – V těchto velice proměnlivých časech celé logistické odvětví, a obzvláště řidiči, zásadním způsobem přispívají k udržení zásobování. Aby je společnost Schmitz Cargobull podpořila, přijala ve všech svých výrobních závodech komplexní ochranná opatření, aby zajistila, že dodávky vozidel budou pokračovat tak plynule, jak jen bude možné. Předání vozidel je proto v současné době možné na všech předávacích místech a v souladu s místními regulačními požadavky.

​Čína podpořila v souvislosti koronavirem silniční dopravce

26.3. – Od vypuknutí pandemie COVID-19 hraje odvětví silniční dopravy v Číně klíčovou roli při prevenci a kontrole šíření viru a obnovení normálního hospodářského a sociálního života. Například k 21. březnu dodaly kamiony do nejhůře postižené provincie  Chu-pej (s hlavním městem Wu-chan) celkem 391 300 tun nezbytných zdravotnických potřeb jako jsou masky a ochranné oděvy, jakož i životně důležité potřeby pro domácnost.

​Kamiony ve Vídni budou muset mít povinně odbočovacího asistenta

24.3. – Město Vídeň zavádí povinného odbočovacího asistenta pro nákladní vozy nad 7,5 tuny. Nový předpis by měl vstoupit v platnost v dubnu, policie ale začne s kontrolami až po přechodném období od ledna 2021. Uvedla to Zahraniční kancelář města Vídně.

​Silničním dopravcům ubývají zakázky, pětina propouští

24.3. – Současná koronavirová krize dostává do velkých problémů kamionové dopravce. Některé firmy zaznamenaly pokles počtu zakázek až o 50 procent, problémy jsou také s platbami od zákazníků. Některé podniky proto začaly odstavovat část vozidel, pětina firem začala propouštět. Uvedl to mluvčí Sdružení ČESMAD Bohemia Bohemia Martin Felix. Podle něj bude propad dále pokračovat, většina firem bude schopná financovat provoz bez pomoci státu už pouze pár týdnů.

​​CzechToll omezil provoz několika poboček k mýtu

23.3. – Kvůli nebezpečí šíření koronaviru je od pondělí 23. března omezen provoz některých kontaktních a distribučních míst mýtného systému. Na žádných distribučních místech nebude ani možné vrácení palubních jednotek. Řekl to mluvčí správce mýta společnosti CzechToll Miroslav Beneš. V uplynulém týdnu se za mýto vybralo skoro 230 milionů Kč, což je si o osm procent méně, než v předchozím týdnu, přibývá však registrovaných aut.

Automobilový provoz po zavedení opatření klesl skoro o polovinu

20.3. - Automobilový provoz na českých silnicích po zavedení opatření kvůli šíření koronaviru prudce klesl. Spolu s tím se snížil i počet nehod, jejichž denní průměr je oproti běžným dnům téměř o polovinu nižší. Vyplývá to z policejních statistik. Policie případné obcházení vládních nařízení například při cestách na chaty a chalupy zatím kontrolovat nebude.

FlixBus pozastaví od soboty veškerý svůj provoz v Česku

20.3. - Autobusový dopravce FlixBus pozastaví od soboty kvůli současné krizi kolem šíření koronaviru veškerý svůj provoz v České republice. Autobusy nebudou jezdit až do odvolání. FlixBus to oznámil na svých internetových stránkách. Spo­lečnost už v minulých dnech přestala jezdit v domovském Německu. Provoz omezují i další tuzemští dopravci. 

ŠKODA AUTO minimálně na dva týdny uzavřela své závody v České republice Premium

ŠKODA AUTO minimálně na dva týdny uzavřela své závody v České republice

19.3. - Včera večer ve 22.00 hodin zastavila společnost ŠKODA AUTO kvůli pandemii koronaviru po dohodě s koncernem Volkswagen a Odbory KOVO minimálně na dva týdny výrobu ve svých českých závodech v Mladé Boleslavi, Kvasinách a Vrchlabí. Aby bylo zajištěno plynulé zastavení výroby, spolupracuje automobilka úzce se svými dodavateli. Opětovné zahájení výroby je s ohledem na současný stav plánováno na 6. dubna 2020.

Volkswagen Užitkové vozy přerušují výrobu v Německu a Polsku Premium

Volkswagen Užitkové vozy přerušují výrobu v Německu a Polsku

19.3. - Volkswagen Užitkové vozy reaguje na koronavirovou pandemii přerušením výroby vozidel. Opatření bude platit od čtvrtka 19. března 2020, pravděpodobně po dobu deseti pracovních dnů. Opatření se týká výrobních závodů v Hannoveru (Německo; modely T6.1, Amarok a eCrafter), Poznani (Polsko; modely Caddy a T6.1) a Vřesně (Polsko, model Crafter). Mezi důvody pro přerušení výroby patří nejistá situace na trhu s lehkými užitkovými vozidly, výkyvy v dodavatelských řetězcích a ochrana zdraví všech zaměstnanců.

spinner