Silniční doprava

DAF představil novou zadní nápravu a úsporné motory

Spotřeba paliva nižší o 2 % díky sníženému vnitřnímu tření a rychlejšímu stálému převodu, mimořádně nízká pohotovostní hmotnost a dlouhé servisní intervaly, maximální životnost a nejvyšší míra komfortu pro cestující, jakou společnost DAF Components dosud nabídla: nová poháněná zadní náprava pro autokary a autobusy zvyšuje laťku prakticky ve všech oblastech.

IVECO získalo již potřetí v řadě titul Sustainable Bus of the Year

Poté, co značka IVECO Bus získala ocenění Sustainable Bus of the Year 2019 se svým vozidlem Crealis In-Motion-Charging, nyní na veletrhu Busworld 2019 (viz DN 22/19) tento titul obhájila pro rok 2020, a to v kategorii meziměstské dopravy s autobusem Crossway Natural Power. Po předešlém úspěchu v historii společnosti s vozem Crossway Low Entry Natural Power, který na výstavě Busworld 2017 rovněž získal ocenění Sustainable Bus of the Year 2018, se jedná již o třetí vítězství, které svědčí o důrazu, jaký IVECO BUS klade na přechod k alternativním zdrojům energie a paliva.

Yusen Logistics testovala pro Škodu Auto Scanii R410 LNG

Společnost Yusen Logistics (Czech) testovala Scanii R410 LNG pro potřeby projektu Zelená logistika Škoda Auto mezi českou Mladou Boleslaví a německým Bielefeldem. Cílem testu bylo zjištění přesných a skutečných dat o spotřebě paliva, reálných možnostech tankování, kilometrovém dojezdu a dalších údajů o provozu nákladních souprav poháněných LNG.

Novým prezidentem značky IVECO se stal Thomas Hilse

Společnost IVECO na konci října oznámila jmenování Thomase Hilseho prezidentem značky IVECO. V této roli s účinností od 1. listopadu převzal odpovědnost za globální správu produktů, prodej, marketing a rozvoj sítě za značku IVECO, jejímž úkolem je budovat a rozšiřovat její přítomnost na světových trzích. Bude sídlit v italském Turíně.

Slovensko se stalo vítězem soutěže Optifuel Challenge

V říjnu se v Lyonu utkalo 25 řidičů z 25 zemí v mezinárodním finále soutěže v hospodárné jízdě Optifuel Challenge, jejíž pátý ročník značka Renault Trucks v letošním roce pořádala. Slovenský zástupce František Oravec se stal vítězem finálového klání. Na druhém místě skončil Piotr Krahel z Polska ze společnosti Concept Cargo Logistics a třetí byl Pascal Bosser z Francie ze společnosti Transports Rollin.

Vozový park dopravce posiluje nejmodernější generace modelu Actros

Vozový park koncernu ICOM transport posilují vozidla Mercedes-Benz Actros5, která se řadí k nejmodernější generaci současných nákladních vozidel. Slavnostní předání tahače, jehož finální podobu pomáhali sestavit sami řidiči, se konalo na konci října 2019 v areálu dopravce.

Nové flexibilní servisní smlouvy pomáhají zlepšovat cash flow

Společnost Volvo Trucks představuje smlouvu Volvo Flexi Gold – novou servisní smlouvu, u které se měsíční poplatky počítají podle skutečného počtu najetých kilometrů. Servisní smlouva Flexi Gold přináší dopravcům větší flexibilitu a možnost přizpůsobit se tržním podmínkám a poptávce.

Na síť bezpečných odpočívek půjde z evropských financí 60 milionů EUR

Mezinárodní unie silniční dopravy IRU vítá zveřejnění výzvy Evropské komise k podání návrhů na využití 60 milionů EUR pro budování evropské sítě bezpečných odpočívek pro kamiony (SSTPAs – Safe and Secure Truck Parking Areas). Prioritním cílem je výstavba nových odpočívek SSTPAs zhruba každých 100 km na páteřní silniční síti TEN-T a vylepšení standardů stávajících odpočívek.

Kraje mají z rozšíření mýtného obavy, chtějí kompenzace na opravy silnic

Zavádění nového mýtného systému provázejí i obavy krajů z toho, že dopravci budou nově zpoplatněné úseky komunikací I. třídy objíždět a dojde k poškozování infrastruktury a dalším komplikacím v důsledku zahuštění provozu těžkou dopravou.

CzechToll zdvojnásobil kapacitu obchodních míst na hranicích ČR Premium

CzechToll zdvojnásobil kapacitu obchodních míst na hranicích ČR

28.11. – Během očekávaného náporu malých dopravců ze zahraničí během startu nového mýtného systému posílil CzechToll kapacitu hraničních obchodních míst na dvojnásobek. Z průměrného počtu 60 pracovníků posílila společnost kapacitu na 120 osob. Na hranicích České republiky je CzechToll připraven registrovat 15 tisíc automobilů za den, ve vnitrozemí pak dalších 65 tisíc vozidel denně. 

spinner