Silniční doprava

Společnost Schmitz Cargobull slaví 125 let od svého založení

Schmitz Cargobull slaví v letošním obchodním roce 125 let svého působení a již od počátku se jedná o trvale úspěšné podnikání. Z malé kovárny, kterou v roce 1892 v Altenberge poblíž Münsteru založil Heinrich Schmitz, se postupně stal přední evropský výrobce přípojných vozidel a nástaveb.

​Bez poplatku budou obchvaty Otrokovic, Veselí nad Lužnicí i dálnice z Chebu do Karlových Varů

16.10. – Ministerstvo dopravy se rozhodlo vyhovět celkem pěti krajům, které budou mít od příštího roku vyjmuty vybrané úseky dálnic ze zpoplatnění dálničním kupónem. Od roku 2018 bude nově bez poplatku zhruba dalších 40 kilometrů dálnic na pěti úsecích.

​Dopravce BusLine se rozdělil na devět firem a vytvořil holding Premium

​Dopravce BusLine se rozdělil na devět firem a vytvořil holding

12.10. – Semilská dopravní společnost BusLine se od 1. října rozdělila na devět společností a vytvořila holding. Nové firmy byly rozděleny podle regionů, kde dopravce zajišťuje autobusové linky, a také podle služeb, které firmy zajišťují. Pro cestující se nic nemění, vše zůstává pod značkou společnosti BusLine, která je součástí holdingu, a na niž jsou lidé zvyklí.

​MD: Zaměstnavatelé ze starých členských zemí EU neplní povinnosti nové legislativy

10.10. – Ministerstvo dopravy ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí iniciovalo mimořádnou preventivní akci zaměřenou na kontrolu vysílání pracovníků v silniční dopravě. Akce proběhla na konci září na hraničních přechodech Rozvadov a Hatě. Cílem bylo informovat zahraniční zaměstnavatele provozující mezinárodní nákladní dopravu o nové povinnosti vyplývající ze zákona o zaměstnanosti. Z kontrol vyplynulo, že zaměstnavatelé z takzvaných starých členských států EU povinnosti nové legislativy plní hůře, než dopravci z nových členských zemí.

​Aktuality ze světa 29/2017 Premium

​Aktuality ze světa 29/2017

9.10. – NÁMOŘNÍ DOPRAVA – Řecký přístav Pireus je na dobré cestě k tomu, aby se stal středomořským námořním hubem. Zaznělo to na nedávné konferenci „Belt and Road Forum for International Cooperation“, která proběhla v Pekingu. Společnost Cosco Shipping, která bude přístav provozovat minimálně do roku 2052, buduje Pireus jako strategickou křižovatku své námořní Hedvabné cesty.

​Útoky na řidiče kamionů se loni zvedly o 24 procent, Komise slíbila větší ochranu

9.10. – V poslední době se výrazně zvyšuje počet útoků na řidiče kamionů, ke kterým dochází na evropských silnicích. To byl jeden z důvodů interpelace europoslance Tomáše Zdechovského na komisařku Věru Jourovou. Ta přislíbila zvýšení tlaku Komise na členské státy, výstavbu bezpečných parkovišť a další řešení problematiky.

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů - září 2017

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

ELA A CHYSTANÉ ÍRÁNSKÉ DOPRAVNÍ A LOGISTICKÉ FÓRUM

S ohledem na íránské speciální podmínky po otevření dveří mezinárodnímu obchodu je velmi důležité zásadně zlepšit i jeho obchodní atmosféru a strategii. Znovu rozjetí národní ekonomiky v řadě oblastí bude s určitostí záviset na rozvoji dopravního sektoru na národní úrovni a jeho významné roli při naplňování hlavních cílů íránského plánu rozvoje do roku 2025.

Oprava centrálního dispečinku vyšla na 8,5 milionu Kč

Lepší pracovní zázemí mají díky rozsáhlé rekonstrukci zaměstnanci centrálního dispečinku Dopravního podniku města Olomouce (DPMO). Dokončená oprava dispečinku stála 8,5 milionu Kč. V srpnu to řekla mluvčí společnosti Martina Krčová.


​Město přidá na mzdy řidičů na 40 milionů Kč

Praha přidá na platy řidičů v pražské integrované dopravě (PID) zhruba 40 milionů Kč. Peníze dostane desítka soukromých dopravců. Vyplývá to z materiálu, který na konci srpna schválili pražští radní.

​Rencar chystá právní kroky kvůli reklamě na autobusech

Reklamní společnost Rencar chystá právní kroky proti pražskému dopravnímu podniku (DPP). Důvodem je letošní řízení, v kterém DPP hledal nového provozovatele reklamy ve vozech MHD. Na konci srpna to sdělil generální ředitel Rencar Pavel Slabý. Konkrétní kroky nespecifikoval. V řízení na reklamu vyhrála letos před prázdninami společnost Czech Outdoor. Spory o provoz reklamy v MHD se táhnou mezi společnostmi Rencar a DPP řadu měsíců.

spinner