DN č. 7 - Mezinárodní kamionová doprava, Autobusová doprava, LUV, vychází 29.3., uzávěrka již 8.3.! 

Silniční doprava

Další dálnice bez poplatku a řidičák na všech úřadech

Letošní rok přinese řidičům v České republice několik novinek a změn. Už od ledna mohou jezdit bez poplatku na dalších pěti úsecích dálnic, které tvoří obchvaty měst nebo přes které vedou silnice první třídy. Od července pak bude možné požádat o řidičský průkaz mimo své trvalé bydliště na kterémkoli úřadu s rozšířenou působností. Nová povinnost čeká stanice měření emisí, které budou pořizovat fotodokumentaci měřených vozidel.

Aktuality ze světa 3/2018 Premium

Aktuality ze světa 3/2018

11.1. – NÁMOŘNÍ DOPRAVA – Šanghajský námořní přístav dosáhl nového rekordu ve zbožovém překladu. Přes mola největšího námořního přístavu světa se loni podle místního tisku překládalo více než 40 milionů TEU. Tím překonala Šanghaj svou dosud největší dosaženou hodnotu 37,1 milionu TEU za rok 2016 téměř o osm procent. Čtvrtletní výsledky čínského přístavu již dříve tento výsledek naznačovaly. Jen mezi lednem a listopadem se překládalo 36,8 milionů TEU – téměř tolik, jako za celý rok 2016. Pozitivní vývoj pak pokračoval až do konce roku 2017.

Aktuality ze světa 2/2018 Premium

Aktuality ze světa 2/2018

7.1. - NÁMOŘNÍ DOPRAVA – Jihokorejské liniové rejdařství Hyundai Merchant Marine (HMM) vstupuje do tonážní kategorie 22 000 TEU (40 stopých kontejnerů). Objednání těchto lodí naplňuje národní očekávání stát se světově vedoucím námořním národem – jak řekl generální ředitel C.K. Yoo v minulých dnech na podnikovém setkání.

Josef Hlávka (Mercedes-Benz ČR): Značka Mercedes-AMG vypustí s vozem AMG Project ONE do běžného provozu formuli 1

Značka AMG, která je neodmyslitelně spojená s automobilovými závody a výkonnými a rychlými vozidly, slaví v letošním roce padesát let. Co se změnilo od roku 1967, kdy její zakladatelé Hans-Werner Aufrecht a Erhard Melcher začali v roce 1967 s vývojem a výrobou vlastních závodních motorů, o tom jsme hovořili Josefem Hlávkou, který má značku Mercedes-AMG v České republice na starosti.


​Z mezinárodních dopravních a logistických svazů prosinec 2017

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

PŘÍPRAVA 13. EVROPSKÉHO VÝZKUMNÉHO SEMINÁŘE (ERS) O LOGISTICE

Seminář se uskuteční v nizozemském Rotterdamu ve dnech 17. a 18. května 2018. Proběhne ve spolupráci s odbornými časopisy Journal of Business Logistics (JBL) a International Journal of Logistics Management (IJLM), jakož i s Erasmus University. Posláním semináře ERS je uvést a diskutovat současná témata evropské logistiky.

​Rok 2017 ve znamení dalšího rozvoje

Prodejní a servisní síť HESTI Group působí na trhu užitkových vozidel již od roku 1991. V současnosti do ní spadá celkem deset servisů užitkových vozidel, které jsou rozmístěny kolem důležitých dopravních tahů a pokrývají celou republiku.

​Krone v Lyonu představil techniku i všestranné služby

Německý výrobce návěsů a dodavatel telematiky Krone se úspěšně představil na mezinárodním veletrhu Solutrans v jihofrancouzském Lyonu. Návštěvníky zaujaly vedle telematických aplikací a služeb zejména skříňová nástavba pro suchý náklad Dry Liner, chladírenský návěs Cool Liner se speciálním vybavením pro francouzský trh, plachtové návěsy City Liner a Mega Liner Multos.

​Ocenění pro URBAN LAB 2 a nové technologie ve výrobě

Automobilka Renault Trucks získala ocenění Low Emissions Driveline Award, které uděluje sdružení LUTB Transport & Mobility Systems a asociace automobilového průmyslu PFA jako součást inovační ceny veletrhu Solutrans. Ocenění bylo předáno na půdě Lyonské obchodní a průmyslové komory 21. listopadu 2017.

​Co přinesl rok 2017 v dopravě

Celkově utěšená situace v národních ekonomikách se pozitivně odrážela prakticky ve všech dopravních oborech. S pokrýváním požadavků na dopravu měly některé obory dokonce značné problémy.

​Aktuality ze světa 1/2018 Premium

​Aktuality ze světa 1/2018

2.1. - ŽELEZNIČNÍ DOPRAVA – Symbolickým prvním přejezdem vlaku v polovině prosince uvedla hamburská přístavní správa nový drážní sklopný most přes vodní přístavní cestu Rethe do provozu. Největší most tohoto druhu v Evropě spojí do budoucna přístavní nádraží Hohe Schaar s přístavními podniky v Neuhofu i s kontejnerovým terminálem Tollerort.

spinner