Silniční doprava

Schmitz Cargobull získal ocenění Best Brand 2019

19.7. – Německý výrobce přípojných vozidel Schmitz Cargobull opět získal ocenění za image pro nejlepší značku Best Brand 2019, a to v kategorii skříňových návěsů a chladírenských nástaveb.

Společnosti Krone a Torello slaví deset let partnerství

18.7. – Italský poskytovatel logistických služeb Torello a německý výrobce návěsů Krone společně s italským dovozcem Real Trailer oslavili 10 let úspěšné spolupráce. Při této příležitosti zástupci Torella převzali v pobočce Krone v Lübtheenu 50 nových chladírenských návěsů Cool Liner.

Firmy, jež staví část dálnice D3 u Hodějovic, mají zpoždění

17.7. – Italsko-slovenské sdružení firem Salini Impregilo a Doprastav, které staví za sedm miliard Kč část dálnice D3 Hodějovice – Třebonín, se na stavbě dostalo do téměř třítýdenního zpoždění. Zdržení se týká dokumentace stavby. Firmy na popud Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) předložily nový harmonogram, který dodržují a zpoždění dohánějí. Uvedl to mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Výstavba středočeského úseku D3 by podle premiéra měla začít v roce 2024

18.7. – Výstavba středočeského úseku dálnice D3 na jih Čech by měla začít v roce 2024, kdy bude zároveň zprovozněno dálniční spojení z Tábora do rakouského Lince. Po včerejším jednání se starosty dotčených obcí v muzeu v Jílovém u Prahy to uvedl premiér Andrej Babiš. Na adresu odpůrců takzvané západní varianty D3 řekl, že o dálnici rozhodla vláda už před 20 lety a že nelze vyhovět všem. Obce ale mohou počítat s tím, že se jejich připomínky budou prioritně řešit. Týkat by se to mělo například vody a hluku.

​Pozor na silniční kamery, v evropských zemích jich je téměř padesát tisíc

17.7. – Profesionální řidiči, ale také ti, kteří cestují vozem na dovolenou, by měli důsledně dbát na dodržování předepsané rychlosti i dalších pravidel silničního provozu. Mohou totiž cestovat přes země, které vedou v počtu radarů nebo kamer monitorujících průjezd na červenou. V Evropě vede Itálie, kde každých 100 kilometrů silnic kontrolují více než dvě kamery. A například v Rakousku či Chorvatsku připadá jedna kamera na téměř každý takový úsek. Silnice v Evropě hlídá v součtu více kamer (48 501) než na všech ostatních kontinentech dohromady.

Orientace ve všech národních předpisech evropských zemí je složitá i pro velké firmy

Sdružení ČESMAD BOHEMIA zorganizovalo před dvěma týdny v Brně konferenci o kontrolách silniční nákladní dopravy v Německu a Rakousku. Cílem bylo získat podrobnější informace o tamní legislativě a také zodpovězení řady otázek, které na základě praktických zkušeností s kontrolní činností v obou zemích čeští dopravci mají.

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů – červen 2019

SPEDICE

Evropský svaz spedice a logistiky – CLECAT

SPEDITÉRSKÁ INICIATIVA LOGISTIKA PRO EVROPU

K původní iniciativě Německého spedičního svazu DSLV se v květnu připojil CLECAT s širokou evropskou speditérskou komunitou. Podniky a národní svazy jsou zvány k podpoře iniciativy za otevřenou Evropu. Evropskou spedici a logistiku oslovil ve smyslu iniciativy za prosperující a udržitelnou Evropu prezident CLECAT Steve Parker, když sdělil: Od roku 1993 mají občané a obchodníci v Evropské unii prospěch ze společného trhu.

Zánovní vozidla DAF First Choice do stáří čtyř let s plnou zárukou

15.7. – Každé použité vozidlo DAF v programu First Choice, které není starší než čtyři roky, je nyní dodáváno s plnou zárukou od výrobce, bez ohledu na počet ujetých kilometrů. Tento krok je na trhu unikátní a podtrhuje špičkovou kvalitu vozidel společnosti DAF.

Continental uspěl ve sporu s firmou Heuver Premium

Continental uspěl ve sporu s firmou Heuver

15.7 – Hamburský oblastní soud ve svém rozhodnutí potvrdil, že pneumatiky značky Aeolus porušují vzor patentovaný společností Continental v EU. Continental podal v roce 2016 žalobu týkající se pneumatik Aeolus pro nákladní vozidla (Aeolus ATR 33 a Neo Allroads T+), které v EU inzeruje a prodává společnost Heuver zabývající se velkoobchodem s pneumatikami. 

Soud vyhověl Kapschi a nařídil ÚOHS znovu zkoumat mýtnou smlouvu

12.7. – Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se musí znovu zabývat smlouvou mezi ministerstvem dopravy a novým provozovatelem mýtného, konsorciem CzechToll a SkyToll. Krajský soud v Brně včera vyhověl žalobě společnosti Kapsch, která je dosavadním provozovatelem systému elektronického mýtného. Kapsch se domáhá toho, aby ÚOHS zakázal plnění smlouvy. Ministerstvo dopravy podá podle ministra Vladimíra Kremlíka kvůli rozsudku kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu. Stejně bude postupovat ÚOHS.

spinner