Silniční doprava

EUROWAG spustil předběžnou registraci do nového českého mýtného systému Premium

EUROWAG spustil předběžnou registraci do nového českého mýtného systému

28.5. – Evropský poskytovatel řešení pro silniční dopravu, EUROWAG, oficiálně spustil předběžnou registraci do nového českého mýtného systému pro své zákazníky i pro ostatní zájemce. Firma to včera oznámila v tiskové zprávě.

ČSAD Vsetín nakoupila za 500 milionů Kč autobusy pro Opavsko

28.5. – Společnost ČSAD Vsetín ze skupiny Z-Group investovala téměř 500 milionů Kč do nákupu 84 nových autobusů na stlačený zemní plyn (CNG), kterými bude provozovat autobusovou dopravu na Opavsku. První desítky vozů už dopravila do Opavy, na silnice poprvé vyrazí v sobotu 8. června. Oznámil to mluvčí ČSAD Vsetín Miroslav Slaný.

Silniční přeprava zboží roste, ubývají však mezinárodní zakázky

27.5. – Čeští kamionoví dopravci loni převezli více než 479 milionů tun zboží, což je o 20 milionů tun víc než o rok dříve. Nákladní přeprava v Česku roste nepřetržitě od roku 2012. Je to zapříčiněno stoupajícím podílem vnitrostátní dopravy, lukrativní mezinárodní zakázky naopak dopravcům v posledních letech výrazně ubývají. Vyplývá to ze statistik ministerstva dopravy.

Většina řidičů ZDS - Psota ze Znojma chce stávkovat kvůli mzdám

24.5. – Na 80 řidičů Znojemské dopravní společnosti – Psota ze zhruba stovky se chce zapojit od příští středy do časově neomezené stávky. Odboráři se totiž nedomluvili s vedením společnosti na zvýšení mezd a pobírají jen zaručenou mzdu řidiče, tedy minimální mzdu pro řidiče autobusů, řekl dnes předseda Základní organizace Odborového svazu dopravy Dopravního podniku města Brna Libor Weinstein, který zaměstnance zastupuje. Odboráři ještě vyzvali vedení firmy k pondělnímu jednání a jen dohoda by mohla stávku odvrátit.

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů - květen 2019 Premium

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů - květen 2019

24.5. - LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

STANOVISKO ELA K NEDOSTATKU ODBORNÝCH SIL V ŘÍZENÍ ŘETĚZCŮ

U příležitosti Mezinárodního dne dodavatelských řetězců organizovaném pravidelně třetí čtvrtek v dubnu vydala ELA následující stanovisko.

V Praze bylo představeno biopalivo z dřevní štěpky

24.5. – Společnost Unipetrol výzkumně vzdělávací centrum, a. s., představila včera v Praze biopalivo druhé generace z odpadní biomasy a provedla testovací jízdy vozidel poháněných biopalivem vyrobeným z dřevní štěpky.

ŘSD může dostavět D3 u Ševětína, soud zamítl žalobu

23.5. – Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) může dokončit 50 metrů dálnice D3 v části Ševětín-Borek. Krajský soud v Českých Budějovicích zamítl žalobu majitele pozemku proti vyvlastnění. ŘSD již chystá harmonogram stavby, řekl mluvčí společnosti Jan Rýdl. Jednalo se o poslední pozemek nutný k dokončení celé stavby, dodal.

Aktuality ze světa 21/2019 Premium

Aktuality ze světa 21/2019

23.5. – SILNIČNÍ DOPRAVA – Maďarský dopravce Waberer´s s mi­lionovými ztrátami. Aktuální čísla Waberers´s ukazují na obrat za první čtvrtletí ve výši 182,2 milionu EUR. To představuje ve srovnání se stejným obdobím v loňském roce navýšení o 1,8 procenta. Oproti tomu zisk podle EBITDA poklesl o 23 procent na 15,2 milionu EUR.

Výroba a odbyt vozidel v ČR byly od ledna do dubna na stabilní úrovni

21.5. – Od začátku roku do konce dubna bylo v České republice vyrobeno celkem 492 065 motorových vozidel, což ve srovnání se stejným obdobím loňského roku znamená velmi mírný pokles (o necelé jedno procento). Podrobné statistky dnes zveřejnilo Sdružení automobilového průmyslu.

DKV doporučuje nenechat registraci do nového mýtného systému na poslední chvíli

21.5. – Společnost DKV Euro Service se intenzivně připravuje na změnu českého mýtného systému. Během pouhých dvou měsíců, od 1. října do 30. listopadu, bude zapotřebí všechna vozidla nad 3,5 tuny do nového systému zaregistrovat a vybavit je palubními jednotkami.

spinner