Silniční doprava

Elektromobilita je na vzestupu, univerzálním řešením však není

Důraz na elektromobilitu, konektivitu a autonomní řízení dominoval celému letošnímu veletrhu IAA, který se konal v září v Hannoveru. Zároveň však bylo patrné, že elektromobilita je vhodným řešením pouze pro některé aplikace a klasický naftový pohon, respektive dnes již běžně používané alternativní pohony, mají stále budoucnost.

Středočeský kraj pořídí další váhy na kontroly nákladních vozidel

22.11. – Středočeský kraj chce v příštím roce koupit další dvoje až troje mobilní váhy, které bude policie používat při kontrolách nákladních aut. Zatím pořídil takové zařízení jedno, jeho cena se pohybuje kolem dvou milionů Kč, řekla hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová.

Škoda Electric představila na veletrhu CZECHBUS 2018 nový elektrobus

20. 11. – Na dnes zahájeném veletrhu CZECHBUS 2018 na pražském Výstavišti v Holešovicích představila Škoda Electric nový elektrobus Škoda 29BB. Vozy tohoto typu již od začátku listopadu slouží cestujícím v Českých Budějovicích. Škoda pro jihočeskou metropoli dodala celkem jedenáct elektrobusů, které jsou se svými necelými devíti metry nejkratšími vozidly, které kdy plzeňská společnost vyrobila.

Obchod skupiny C.S.Cargo vede Michal Vecsey Premium

Obchod skupiny C.S.Cargo vede Michal Vecsey

19.11. – Michal Vecsey se stal novým obchodním ředitelem skupiny C.S.CARGO. Na nově vytvořené pozici má na starosti nastavení obchodní strategie a rozvoj příležitostí s globálními zákazníky, které skupina C.S.CARGO obsluhuje ve více zemích. Michal Vecsey přichází z Nizozemí, kde na stejné pozici působil ve společnosti British American Tobacco, uvedla firma v dnešní tiskové zprávě.

Aktuality ze světa 44/2018 Premium

Aktuality ze světa 44/2018

15.11. – SILNIČNÍ DOPRAVA – V německém svazu silniční dopravy BGL platí nové stanovy. Členové Spolkového svazu silniční nákladní dopravy a logistiky (BGL) schválili v minulých dnech jednomyslně nové stanovy a s nimi novou svazovou strukturu. Svaz bude do budoucna řídit dvoučlenné představenstvo: Dirk Engelhardta Adolf Zobel. Kontrolní funkci nebude mít presidium, ale dozorčí rada, složená se zástupců pěti zemských svazů. Současně řešil BGL generační výměnu. V Berlíně se rozloučil s dosavadním prezidentem A. Wandtem a čtyřmi viceprezidenty. S novou svazovou strukturou má být BGL ještě pružnější než dosud při stále rostoucích požadavcích. Zatímco například dosud se prezidium scházelo jednou měsíčně, nyní se bude dozorčí rada setkávat v závislosti na tématech. Dále chce svaz přinášet větší výsledky na politické úrovni, aby byl pro členy ještě zajímavější. Nové stanovy jsou jen prvním krokem. Dalším úkolem má být vytvoření aliance západoevropských svazů silniční nákladní dopravy v domě silniční dopravy v Bruselu. Rovněž se má zlepšit spolupráce se zemskými svazy a družstvy silniční dopravy.

Do okolí Paříže od léta nebudou smět stará dieselová auta

13.11. – Po Německu se zákaz jízd starých dieselových vozidel dotkne i okolí Paříže. Rozhodla o tom včera rada oblasti zvané Velká Paříž, což je region zahrnující francouzskou metropoli a přilehlé departementy. Opatření, které začne platit od července příštího roku a jehož cílem je omezit znečištění ovzduší, se dotkne dieselových vozů starších 18 let, informovala francouzská média.

Výběr mýta byl v říjnu rekordní a činil 1,03 miliardy Kč

12.11. – Stát během října vybral na mýtu více než 1,03 miliardy Kč, meziročně o 8,2 procenta více. Výběr tak poprvé v jednom měsíci překročil miliardovou hranici. Vyplývá to z informací správce mýtného systému, společnosti Kapsch. Letos se na mýtném vybralo zatím 9,1 miliardy Kč, meziročně o 4,7 procenta ví­ce.

Zákaz jízdy pro dieselová auta bude i v Kolíně nad Rýnem a Bonnu

12.11. – Se zákazem jízdy starších dieselových aut musejí od dubna příštího roku počítat i řidiči ve čtvrtém nejlidnatějším městě Německa, tedy Kolíně nad Rýnem, a v nedalekém bývalém hlavním městě spolkové republiky Bonnu. Rozhodl o tom správní soud v Kolíně. Počet německých měst, která se kvůli znečištěnému ovzduší musejí připravit na podobné zákazy, se tak dál rozrůstá.

Po 52 letech bude Česká republika opět hostit Světový silniční kongres PIARC Premium

Po 52 letech bude Česká republika opět hostit Světový silniční kongres PIARC

26.10. – Česká republika včera v Japonsku zvítězila v hlasování Rady PIARC o pořádání Světového silničního kongresu. V roce 2023 se tak Praha stane středobodem odborníků na silniční dopravu z celého světa. Naše metropole tím naváže na 14. Světový silniční kongres, který se uskutečnil v Praze naposledy v roce 1971.

Po Francii nasadil FlixBus elektrobusy i na dálkové spoje v Německu

26.10. – FlixBus více investuje do elektromobility. Po pilotním projektu v dubnu, kdy jako první dopravce na světě začal testovat elektrobusy v dálkové dopravě ve Francii mezi městy Amiens a Paříží, nyní nasadil druhý E-Bus v Německu, a to na trase mezi Mannheimen a Frankfurtem. Německý elektrobus je poháněný 100% čistou energií od GreenPeace Energy.

spinner