Silniční doprava

​Nový terminál v Peci pod Sněžkou začne fungovat v polovině prosince

14.11. – Nový dopravní terminál v Peci pod Sněžkou s parkovacích domem pro asi 450 aut by měl začít fungovat v polovině prosince. Radnice vybírá jeho provozovatele, který by se staral také o zhruba 800 dalších parkovacích míst na městských parkovištích mimo parkovací dům. ČTK to řekl místostarosta horského střediska Zdeněk Virt. Stavba vznikala od léta 2018 a vyšla na více než 167 milionů korun bez DPH. V současnosti je v kolaudačním řízení.

VCHD Cargo posílil zkušený manažer Tadeáš Kos

14.11. – Do české přepravní společnosti VCHD Cargo nastoupil zkušený manažer a specialista na projekty kontraktní logistiky Tadeáš Kos, který povede pobočku VCHD Cargo v Brně. Na této své nové pozici bude zodpovědný nejen za rozvoj svěřené pobočky, ale díky její strategické poloze i za obchodní aktivity celé společnosti na Moravě a na Slovensku.

Hrabství Kent straší kvůli brexitu vidina znečištění od uvázlých řidičů kamionů

14.11. – V případě, že se Británie nedohodne s Evropskou unie na budoucích obchodních vztazích, hrozí, že okolí dálnic v anglickém hrabství Kent neúnosně znečistí řidiči kamionů čekajících v dlouhých zácpách na odbavení při cestě z ostrovů do EU. Podle britského listu The Guardian na to upozorňují místní politici i odborový svaz řidičů kamionů.

ÚOHS se má omluvit RegioJetu za slova o kartelu v tiskové zprávě

14.11. – Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se musí omluvit dopravní společnosti Re­gioJet za slova použitá v tiskové zprávě z loňského května. V ní ÚOHS napsal, že se RegioJet dopustil jednání, které mohlo směřovat k uzavření kartelové dohody. Dopravce o tom informoval v tiskové zprávě s tím, že rozhodnutí soudu není pravomocné a lze se proti němu odvolat. ÚOHS se s rozsudkem nejprve seznámí a teprve potom rozhodne o případném odvolání.

23/2020

Výběr z článků v tomto vydání tištěných Dopravních novin zveřejníme 26.11. 

​RegioJet získal záruku na úvěry v hodnotě 375 milionů korun

12.11. - RegioJet získal od Exportní garanční a pojišťovací společnosti (EGAP) vlastněné státem záruku za úvěry v hodnotě 375 milionů korun. Peníze chce dopravce využít pro další růst a inovace. Záruka na úvěrové financování až do výše 80 procent je důležitou podporou dalšího rozvoje, uvedl mluvčí společnosti Aleš Ondrůj.

Dopravní barometr TIMOCOM: nákladní silniční doprava výrazně posílila

Evropská nákladní silniční doprava v období od června do září tohoto roku výrazně posílila. Nabídky přeprav, které zaznamenal dopravní barometr od TIMOCOM, vyrovnaly ztrátu za velmi slabé druhé čtvrtletí. Čísla v jednotlivých měsících dokonce překročila hodnoty ze stejného období roku 2019.

Stát rozdělil prvních 200 milionů Kč pro zájezdové dopravce

11.11. – Zájezdoví autobusoví dopravci čerpají z kompenzačního programu COVID Bus první část peněz. Ministerstvo dopravy dosud obdrželo 920 žádostí za 930 milionů korun, o rozdělení prvních 200 milionů korun resort rozhodl v minulých dnech. ČTK to řekl ve středu mluvčí ministerstva František Jemelka. Stát rozdělí v rámci programu mezi zájezdové dopravce až miliardu korun.

Škoda Auto pomůže s rozvojem zkapalněného plynu LNG v dopravě

11.11. – Společnost Škoda Auto pomůže s rozvojem zkapalněného zemního plynu LNG v tuzemské nákladní silniční dopravě. Firma uzavřela memorandum o spolupráci s Českým plynárenským svazem (ČPS), uvedl v tiskové zprávě svaz. Automobilka bude podle něj k využívání tohoto paliva dopravce aktivně motivovat a do jeho využívání bude zapojovat své subdodavatele. Svaz pak mimo jiné podpoří výstavbu nových stanic LNG v blízkosti závodů podniku a na dopravních tazích, které společnost využívá pro svou logistiku nebo vyškolí řidiče.

Volvo zahájilo zákaznické testy elektrických stavebních vozidel

Společnost Volvo Trucks zahájila v říjnu ostré testování plně elektrického přepravního řešení pro stavebnictví. Zákazníkovi, společnosti Swerock, dodla dvě těžká nákladní vozidla, aby mohla uspokojit rostoucí požadavky na nižší hluk a emise, a to zejména v citlivých městských oblastech.

spinner