Silniční doprava

Limitovaná edice Scania k 25. výroční působení na českém trhu

13.5. – Společnost Scania oslaví letos v září 25 let svého působení na českém trhu. K tomuto jubileu pro zákazníky připravila speciální limitovanou edici tahače návěsů Scania.

Spor RegioJetu a Flixbusu bude řešit soud, ne ÚOHS

13.5. – Spor autobusových dopravců FlixBus a RegioJet bude řešit soud. Společnost RegioJet v minulých týdnech podala žalobu na konkurenčního dopravce, ve které ho viní z podnákladových cen. FlixBus naopak podal podnět k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) k prošetření jednání RegioJetu, který německého dopravce vyzýval k dodržování minimálních cen jízdného.

Začala stavba obchvatu Českých Budějovic, celý bude zprovozněn v roce 2022

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájilo koncem března na budované dálnici D3 stavbu první části dvacetikilome­trového obchvatu Českých Budějovic v úseku Hodějovice – Třebonín o délce 12,6 kilometru. Výstavba druhé části v úseku Úsilné – Hodějovice o délce 7,2 kilometru bude zahájena tento měsíc.

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů - duben 2019

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA
ELA PODPORUJE KONFERENCI COASTLINK VE VELKÉ BRITÁNII
Konference proběhne 12. a 13. června v Southamptonu. Její zaměření udává již sám název, Budoucnost krátké námořní dopravy. Navazuje na spolupráci započatou v roce 2004, která se týkala setkávání profesionálů tohoto oboru, inovací a ekonomického i ekologického rozhodování pro vzájemný prospěch. 

​Nový eSprinter prošel úspěšně i testováním za polárním kruhem

Na elektrické dodávkové vozy mají zákazníci stejné nároky jako na srovnatelná vozidla se spalovacími motory. Jedním z důležitých faktorů je naprostá spolehlivost, a to i v extrémních podmínkách. Právě na to byly zaměřeny zimní zátěžové testy vozu Mercedes-Benz eSprinter, při nichž vývojový tým ve švédském Arjeplogu po několik týdnů testoval výdrž této plně elektrické dodávky.

V Evropě chybí na čtyři sta tisíc bezpečných parkovišť pro kamiony

V zemích Evropské unie chybí na 400 tisíc bezpečných parkovacích míst. Takový je závěr studie, kterou 11. března zveřejnila Evropská komise. Krádeže zboží přepravovaného po silnici jsou stále četnější, k přibližně 75 procentům případů přitom dochází, když kamiony stojí na nezabezpečených odstavných a parkovacích plochách.

​Renault T 440 Eco Advanced – tahač optimalizovaný na nízkou spotřebu

Renault Trucks letos představil nový ekonomický software Eco Advanced pro vozidla dálkové řady T a T High. Modely vybavené tímto softwarem jsou zaměřené na ekonomický provoz a přispívají k co nejvyššímu komfortu řidiče. S tahačem T 440 Eco Advanced jsme se před měsícem mohli podrobně seznámit i v České republice.

Dopravci se v Hustopečích seznámili s přednostmi modelu IVECO Stralis NP

Společnost Agrotec představila v březnu v Hustopečích unikátní řešení dálkové dopravy s alternativním pohonem na zkapalněný plyn (LNG) včetně ukázky plnění a testovacích jízd.

​Výkony dopravců vzrostly jen díky posílení vnitrostátní dopravy

Čeští silniční dopravci loni přepravili 479 milionů tun zboží, což je o 20 milionů více než v roce 2017 (+4,3 %). Růst však byl tažen vnitrostátní dopravou, která má na přepravených tunách 93% podíl a vzrostla o 6,5%. Naopak i loni se výrazně propadla mezinárodní nákladní doprava, a to o 18,2%.

​Rakousko zintenzivnilo kontroly minimálních mezd a začalo udělovat vysoké pokuty

Rakousko letos zintenzivnilo kontroly dodržování předpisů o minimální mzdě řidičů a v případě zjištění porušení ukládá vysoké pokuty, a to i v řádech několika tisíců EUR. Vyplynulo to z ankety, kterou v březnu na regionálních shromážděních provádělo mezi svými členy Sdružení ČESMAD Bohemia.

spinner