Spedice, logistika

Zakladače Modula výrazně ušetřily místo v provozech Klauke Slovakia

26.2. - Ve výrobní společnosti Klauke Slovakia, jejíž hlavní činností je lisování kontaktů a výroba kabelových svazků pro automotive segment, byly implementovány dva automatizované zakladače značky Modula od firmy SysTech Group. První z nich, který je vysoký 4,5 metru, je využíván v distribučním centru Klauke Slovakia ke skladování nedokončených balení pro koncové zákazníky. Druhý zakladač Modula je vysoký 6,5 metru a slouží k uskladnění nástrojů pro výrobu. Důvodem pro pořízení zakladačů byl nedostatek místa v halách.

CBRE: Poptávka po industriálních a logistických parcích se proměňuje

26.2. - Vloni zaznamenala společnost CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb, strukturální změny v industriální poptávce. Ta se od poskytovatelů logistických služeb přiklonila spíše k výrobním společnostem, které s 53% podílem na celkové poptávce dosáhly meziročního zvýšení o 22 procentních bodů. Podobný trend lze přitom očekávat i letos. Poptávku budou pohánět především firmy navázané na automobilový a elektronický průmysl.

Dachser získal eLearning Award za vzdělávací projekt Blue Box

25.2. - Mezinárodní logistický provider Dachser obdržel ocenění eLearning Award za nový vzdělávací prostor určený pro zaměstnance ve skladech – DACHSER Blue Box. Pro porotu z Institutu pro vnitropodnikové vzdělávání IFBB a časopisu eLearning Journal byl při hodnocení rozhodující zejména snadný přístup k nabídce digitálního vzdělávání a pozitivní vliv na kulturu učení.

Logistika ve stínu ekonomického poklesu a vyhlídky pro rok 2024

25.2. - V uplynulém roce se firmy potýkaly s obtížnou ekonomickou situací a svůj nemalý podíl na tom měly nepříznivé globální události. Velká část firem sledovala propad v objednávkách a růst nákladů, což je vedlo k aktivnímu hledání úspor. Jak se to promítlo do logistiky, která je přímo spjata s nejrůznějšími odvětvími? A co lze v tomto oboru očekávat letos?

Flotila 165 tahačů DAF XG pro globálního přepravce kapalin HOYER

24.2. - Společnost HOYER, přední světový poskytovatel logistických řešení pro kapalné produkty, obnovuje svůj vozový park prostřednictvím 165 tahačů DAF XG 480 4×2. Vozidla, která budou dodána v nadcházejících měsících, se zařadí do provozu po celé Evropě. Všechna vozidla jsou vybavena komplexní sadou nejnovějších pokročilých asistenčních systémů řidiče (ADAS) od společnosti DAF Trucks.

DSV za rok 2023 hlásí solidní výsledky

22.2. - DSV, jedna z předních světových logistických společností, zveřejnila své globální finanční výsledky za rok 2023, které odhalují odolnost společnosti v období plném výzev, ovlivňujících globální trh. Od covidové pandemie až po aktuální situaci v Rudém moři společnost DSV zůstala stabilní a dosáhla solidních výsledků. Hrubý zisk společnosti se snížil v souladu s očekáváním společnosti a poklesem trhu v loňském roce o pouhých 13,4 %.

Zelená výstavba jako klíč k udržitelným industriálním nemovitostem a odchodu od ruského plynu

21.2. - Ve světě industriálních nemovitostí dochází k výraznému posunu směrem k udržitelným a energeticky efektivním řešením. Jedním z hlavních trendů je zelená výstavba, která přináší řadu výhod jak pro investory, tak pro životní prostředí. Klíčovým aspektem této transformace je odchod od závislosti na ruském plynu a přechod k alternativním zdrojům energie, jako jsou tepelná čerpadla. Ta se ukázala jako efektivní řešení pro pokrytí tepelné spotřeby ve skladech a halách, zejména pak v logistickém sektoru.

Českou zbrojovku obsluhuje logistický vláček Linde MH

20.2. - Česká zbrojovka, světoznámá česká firma s historií dlouhou přes 87 let, využívá ve svém hlavním závodě v Uherském Brodě unikátní externí logistický vláček Linde P250. Vláček, jehož úkolem je bezpečně přepravovat zbraně a další produkty podniku mezi jednotlivými sklady, je jediný svého druhu v Česku.

VCHD Cargo investovala 180 milionů korun do kvalitní a bezpečné techniky

18.2. - Mezinárodní přepravní společnost VCHD Cargo v minulém roce přivítala do své flotily na sto nových vozidel. Snížila tím průměrné stáří svého vozového parku v České republice na 2,3 roky. Významně klesly i náklady na údržbu a servis vozidel. Investicí do obnovy tažných a přípojných vozidel ve výši 180 milionů korun společnost posílila podmínky pro bezpečnou jízdu svých řidičů a zvýšila jejich komfort při výkonu práce.

Gekkon International má nového technického ředitele a získala certifikaci od Ernst & Young

18.2. - Novým technickým ředitelem společnosti Gekkon International se stal Hynek Černý. Plánuje částečnou automatizaci některých kroků, například kalkulaci servisů pro operativní leasingy manipulační techniky. Další významnou novinkou je, že společnost Gekkon International od Ernst & Young získala certifikaci účinnosti HELI Power Systemu. „Jde o potvrzení, že to, co nabízíme, má skutečný efekt a že je vše v souladu se změnou energetické koncepce. Na základě toho jsme u patentové kanceláře požádali o ochranný vzor pro náš HELI Power System,“ řekl Radoslav Řípa, jednatel společnosti Gekkon International.

spinner