Spedice, logistika

​Lyžařští profesionálové: Atomic Austria spoléhá na automatizaci od společnosti Jungheinrich

15.12. – Společnost Atomic Austria, výrobce lyžařského vybavení a globální společnost patřící do finské skupiny Amer-Sports Group, rozšířila ve spolupráci se společností Jun­gheinrich svůj distribuční sklad v rakouském Altenmarktu. Tento projekt představoval investici 20 milionů euro a spočíval v přidání automatického výškového skladu na krabice. Jungheinrich, jako generální dodavatel celého projektu a dodavatel softwaru a ovládacích prvků, zaštiťuje projekt od června 2019 a nedávno jej dokončil v plánovaném termínu – navzdory překážkám vyplývajícím z karanténních opatření v souvislosti s nemocí COVID-19 a vysokým nárokům na koordinaci projektu z důvodu vysokého počtu zainteresovaných lidí.

ČESMAD BOHEMIA: Dohodnuta úmluva o zlepšování péče o řidiče v místech dodání

15.12. – Jednou z příčin nedostatku řidičů jsou i podmínky, s nimiž se řidiči setkávají u zákazníků, kde často nemají přístup k hygienickému zařízení nebo musí strpět nedodržování časů nakládky a vykládky. Často jsou nuceni trávit dlouhé hodiny čekáním na nevhodných místech. Při jednání o silničním balíčku se střetávaly názory zástupců řidičů – ETF (Evropské federace pracovníků v dopravě) s názory reprezentanta dopravních firem - IRU (Mezinárodní unie silniční dopravy). O to cennější je společná dohoda nad úmluvou, která má za cíl upozornit na problémy, které na lince dopravce, řidič, zákazník, odesílatel vznikají a měly by být společnou péčí odstraňovány.

​Češi zkrácením cesty přes Sasko žádné nařízení neporuší

14.12. – Pokud se Češi místo delší cesty Českem rozhodnou zkrátit trasu jízdou přes Sasko, žádné saské nařízení proti pandemii covidu-19 tím neporuší. ČTK to sdělilo saské ministerstvo sociálních věcí, které je zodpovědné za resort zdravotnictví, a tím i za karanténní opatření. Český konzulát v Drážďanech nicméně zkracování cest nedoporučuje, neboť má informace o několika pokutovaných českých občanech.

​Česmad: Naděje na fungování dopravy s Británií jako doposud neexistuje

14.12. – Naděje na to, že by doprava mezi Británií a Evropskou unií po Novém roce fungovala jako doposud, už není žádná. V reakci na to, že se EU s ostrovním státem nedohodla, to řekl mluvčí sdružení dopravců Česmad Bohemia Martin Felix. Vyjednávání o podobě dohody v pondělí pokra­čovaly, ačkoli původní nejzazší termín pro dohodu byla neděle.  Felix očekává v lednu desítky kilometrů dlouhé fronty kamionů.

V Calais kvůli snaze Britů zásobit se před brexitem vznikla 17kilometrová fronta aut

12.12. – Snaha britských firem vytvořit si do konce roku co největší zásoby zboží z Evropské unie kvůli obavám, že se nepodaří dojednat obchodní dohodu mezi Británií a EU, způsobila ve francouzském přístavu Calais vážné dopravní problémy. Kolona nákladních aut byla dlouhá 17 kilometrů a vozy zde museli čekat pět hodin, upozornil na svých internetových stránkách list The Guardian.

Dopravci zažívají krušné dny. Podle Českálogistika.cz zvládlo black friday nejlépe DPD

12.12. – Společnost Ba­likobot.cz představila projekt www.ceskalogistika.cz, kde nabízí detailní informace o kvalitě a rychlosti dopravy balíků v České republice.

​V Praze bylo otevřeno první cyklodepo pro rozvoz zásilek

Minulý týden bylo na pražské Florenci otevřeno první městské cyklodepo Depot­.Bike určené pro rozvoz zásilek po centru města prostřednictvím nákladních elektrokol. Toto městské cyklodepo, tohoto druhu první v ČR, vzniklo z potřeby snížení počtu dodávkových automobilů v centru Prahy z důvodu narůstajícího objemu zásilek. Jako první ho začaly využívat logistické a doručovací společnosti DACHSER, DHL Express, DPD, GLS, Messenger, PPL a Rohlik.cz.

Ing. Petr Rožek, Ph.D.: Pandemie urychlila ve spedici a logistice již nastartované procesy

Pandemie koronaviru covid‑19, doprovázená mimo jiné zavíráním hranic, tvrdými hygienickými požadavky a dalšími změnami podmínek přepravy, postihla globální spedica logistiku plnou silou. Letošní vývoj a nejbližší perspektivy zhodnotil v rozhovoru pro Dopravní noviny Ing. Petr Rožek, Ph.D., výkonný ředitel Svazu spedice a logistiky České republiky.

DHL Supply Chain zajistí v Německu logistiku vakcín proti onemocnění COVID-19

11.12. – Dolní Sasko pověřilo jako jedna z prvních německých spolkových zemí společnost DHL Supply Chain, lídra na trhu smluvní logistiky a součást koncernu Deutsche Post DHL Group, skladováním a přepravou nových vakcín proti onemocnění COVID-19. DHL bude ve dvou ze svých více než 140 certifikovaných center Life Sciences & Health Care skladovat 2,2 milionu očkovacích dávek a cca 350 palet očkovacího příslušenství pro spolkovou zemi Dolní Sasko a odtud je bude přepravovat do očkovacích center a nemocnic.

VIDEO: ​Společnost cargo-partner v České republice pomáhá dětem v nouzi

10.12. – Společnost cargo-partner, poskytovatel mezinárodní dopravy a informační logistiky, se zúčastnil iniciativy spuštěné sdružením A-B Help za účelem sponzorování minibusu pro děti z projektu Klokánek.

spinner