Spedice, logistika

CHEP spouští v České republice iniciativu Zero Waste World Premium

CHEP spouští v České republice iniciativu Zero Waste World

5.12. – 3. prosince 2019 – Společnost CHEP nabízející řešení pro dodavatelský řetězec spustila na evropské úrovni svou iniciativu Zero Waste World. Program, jenž byl poprvé představen letos v dubnu pro trh Severní Ameriky, vzniká na základě spolupráce předních maloobchodníků a výrobců s cílem vytvářet chytřejší a udržitelnější dodavatelské řetězce. Nově funguje i ve všech 31 zemích Evropy, kde CHEP působí, včetně České republiky.

Logicor pověřila Cushman & Wakefield správou logistických nemovitostí ve střední a východní Evropě Premium

Logicor pověřila Cushman & Wakefield správou logistických nemovitostí ve střední a východní Evropě

4.12. – Společnost Cushman & Wakefield byla skupinou Logicor pověřena správou portfolia logistických nemovitostí v desítkách lokalit ve střední a východní Evropě o celkové ploše přes 1,7 milionu metrů čtverečních.

Dodávky just in sequence po železnici do výroby Škoda Auto Premium

Dodávky just in sequence po železnici do výroby Škoda Auto

3.12. – Pomocí integrovaného a dynamického konceptu podporují společnosti DB Cargo Logistics a DB Schenker automobilku Škoda Auto ve využívání nových výrobních kapacit.

Společnost FM Logistic podepsala s Unilever novou smlouvu o poskytování služeb ve Francii Premium

Společnost FM Logistic podepsala s Unilever novou smlouvu o poskytování služeb ve Francii

3.12. – Společnost FM Logistic podepsala s firmou Unilever smlouvu o poskytování logistických služeb ve Francii. V rámci této smlouvy bude FM Logistic zabezpečovat příjem zboží a jeho skladování a vychystávání objednávek a obalovou úpravu výrobků pro osobní hygienu firmy Unilever na logistické platformě v Crépy-en-Valois, asi 70 km na sever od Paříže. Smlouva zahrnuje také přepravu některých produktů Unilever.

Aktuality ze světa 48/2019 Premium

Aktuality ze světa 48/2019

29.11. – NÁMOŘNÍ DOPRAVA - Terminál Skandinavienkai v Lübecku – Travemünde bude od ledna 2020 centrem automobilního překladu. Lübecká přístavní správa (LHG) si zajistila významný objem zásilek s rejdařstvím Finnlines. V příštích třech letech bude LHG na Skandinavienkai ročně překládat cca 60 000 dalších hotových automobilů. Vozidla jsou určena pro ruský trh. 

Rödl & Partner poosmé právnickou firmou roku

29.11. – Mezinárodní poradenská kancelář Rödl & Partner se poosmé za sebou se stala držitelem ocenění Právnická firma roku 2019 v oboru daňového práva. Zároveň byla oceněn jako Velmi doporučovaná kancelář v oblasti logistiky a dopravních staveb.

Širší výběr Li-ION baterií zajistí efektivnější provoz manipulačních vozíků Linde Premium

Širší výběr Li-ION baterií zajistí efektivnější provoz manipulačních vozíků Linde

29.11. – Společnost Linde Material Handling, specialista na intralogistiku, nyní nabízí svým zákazníkům ještě širší sortiment Li-ION baterií, který umožní zvolit optimální baterie pro každou situaci. Kapacita lithium-iontových baterií přizpůsobená specifickým provozním požadavkům, poskytuje další možnosti úspor provozních nákladů. 

Počet balíků před Vánocemi se více než zdvojnásobí Premium

Počet balíků před Vánocemi se více než zdvojnásobí

28.11. – Nezávislá služba Balikobot.cz, která pomáhá firmám agregovat přepravní služby a zefektivnit systém expedice a sledování zásilek, připravila stručnou analýzu očekávaného nárůstu počtu přepravovaných zásilek před letošními Vánocemi, ze které vyplývá, že největší objem zásilek bude odeslán v týdnu od 9. do 15. prosince. 

Na fóru LOG-IN byly oceněny nejlepší logistické inovace Premium

Na fóru LOG-IN byly oceněny nejlepší logistické inovace

27.11. – Na fóru LOG-IN byly oceněny nejlepší logistické inovace z českého logistického trhu. Současně bylo uděleno ocenění Fachman roku. Vítězkou v této kategorii se stala Simona Kijonková, která stojí například za rozvojem Zásilkovny. 

Společnost DHL Express si pronajala modernizované prostory u brněnského letiště Premium

Společnost DHL Express si pronajala modernizované prostory u brněnského letiště

27.11. – Po investicích do bezpečnosti a vylepšení infrastruktury letištního provozu přichází skupina Accolade, majitel Letiště Brno, a. s., s další klíčovou investicí do modernizace letištního přepravního komplexu. Do Brna přichází společnost DHL Express, která si pronajala halu o velikosti 3700 m2 pro svoji leteckou přepravní zónu. Výstavbu, která by měla být dokončena v prvním čtvrtletí 2020, provede Panattoni.

spinner