Spedice, logistika

Rychlost doručení je pro zákazníky důležitější než cena

2.9. – Expresní dodání, spolehlivost, flexibilita a detailní informování o stavu objednávky. Požadavky zákazníků na služby e-shopů rostou a spolu s tím přestává být hlavním kritériem výběru jen cena zboží. Na významu nabývá pozitivní zkušenost s nákupem, zákaznický zážitek a samotné doručení objednávky. Vyplývá to z výsledků studie mapující roli poslední míle v české e-commerce, kterou pro logistický startup DoDo zpracovala společnost Perfect Crowd.

DACHSER investuje do automatizace na první a poslední míli

2.9. – Mezinárodní logistický provider DACHSER spustil celoevropský projekt pro optimalizaci přeprav na první a poslední míli. Po pilotním testování na vybraných pobočkách byla v celé Evropě zahájena první fáze projektu, ve které jsou zaváděny nové mobilní terminály pro řidiče na rozvozových linkách. Jen v České republice činí investice do těchto terminálů téměř šest milionů korun.

Společnost Emons Spedice chystá expanzi v České republice a na Slovensku

1.9. – Nejlepších výsledků (ihned po Německu) dosahuje mezinárodní spediční společnost Emons v České republice. Specializuje se na sběrnou službu primárně v Česku, Slovensku a Německu. Aktuálně provozuje společnost 10 poboček s více než 150 zaměstnanci. Letos v červnu otevřela i první pobočku v Bratislavě, další tři huby a logistické terminály s rozlohou více než 10 000 m2 rozšíří na podzim: v Brně, v Plzni a v Praze.

​Linde Material Handling chytře řeší bezpečné odstupy mezi pracovníky

29.8. – Linde Material Handling přichází na trh s dvěma řešeními, která pomáhají v dodržování bezpečné vzdálenosti mezi pracovníky a chrání je tak např. před nakažením nemocí COVID-19. Jedná se o vestu Linde Secure Distance a flexibilně použitelný detektor Linde Distance Beeper. Obě zařízení poskytují zvukovou, vizuální i vibrační výstrahu v případě, že se k sobě zaměstnanci dostanou příliš blízko. To dává možnost pracovat volně, a přitom s maximální ochranou proti infekci.

Do komplexu u brněnského letiště přichází Zásilkovna a Coca-Cola HBC

29.8. – Poslední měsíce ukázaly klíčový význam moderních hal pro evropskou ekonomiku a její každodenní fungování. E-commerce, výrobní a logistické společnosti jsou tahouny tohoto trendu a své podnikání přesouvají do klíčových lokalit střední Evropy. Do strategicky skvěle umístěného multimodálního komplexu u brněnského letiště přichází dva významní hráči byznysu 21. století. Moderní šetrnou halu o rozloze 9 500 m² aspirující na stupeň hodnocení udržitelnosti BREEAM „Excellent“ využijí Coca-Cola HBC a Zásilkovna.


​Koncentrátory kyslíku a přírodní produkty pro péči o tělo a domácnost Feel Eco od Fosfy pomůžou Domovu seniorů Valtice

26.8. – V Domově pro seniory Valtice proběhlo odevzdávání daru od společnosti Fosfa a.sDistribuci produktů a kyslíkových koncentrátů od Fosfy zajišťuje logistická společnost DB Schenker. Spo­lečnost Fosfa daruje dary 15 domovům seniorů a zdravotnickým zařízením v ČR v celkové hodnotě přes půl milionu korun: 20 koncentrátorů kyslíku a téměř 2 500 ks přírodních produktů pro péči o tělo a domácnost Feel Eco. Fosfa pomáhá těmto zařízením v rámci projektu Hudební divadlo Karlín ŽIVĚ ve spolupráci s Nadačním fondem STOP šikaně. 

​PST CLC zveřejnila unikátního průvodce celým procesem celního řízení

25.8. – Společnost PST CLC, a. s. poskytující komplexní logistické služby spustila unikátního průvodce celním řízením, kterého pomohli připravit celní specialisté společnosti. Téměř dvacet bodů průvodce je seřazeno tak, aby co nejrychleji pomohly lidem se zorientováním v celních službách.  

GUMEX: Balíkobot optimalizuje expediční procesy a ušetří tak stovky tisíc ročně

24.8. – Díky zavedení služby Baliko­bot.cz, která pomáhá firmám agregovat datové napojení na dopravce a zefektivnit systém expedice a sledování zásilek, se společnosti GU­MEX, která je velkoobchodním expertem na pryžové a plastikářské zboží, podařilo ušetřit práci dvou lidí a snížit náklady na expedici o 750 tisíc Kč ročně při nárůstu expedice o 15 %.

​Kompletní program kongresu EASTLOG odhalen

24.8. – Logistická událost roku klepe na dveře – kongres EASTLOG se uskuteční už 17. září v pražském O2 Universu. Letošní ročník je plný skvělých řečníků, mezi těmi hlavními dominují např. ekonomové Sean Culey a Tomáš Sedláček.

​DB Schenker má speciální sklad pro nadrozměrné zásilky

20.8. – Přední poskytovatel mezinárodních logistických řešení DB Schenker pomáhá českým strojírenským firmám exportovat zboží do celého světa. Nedávno otevřel v Hradci Králové svůj první speciální sklad určený primárně pro nadrozměrné zásilky.

spinner