Spedice, logistika

Toyota a Eneo Solutions spojily síly v programu rozvoje solární energie Premium

Toyota a Eneo Solutions spojily síly v programu rozvoje solární energie

2.7. – Dlouholeté zkušenosti společnosti Toyota Material Handling Europe v oblasti elektrických vozíků a li-ionových baterií a znalosti Eneo Solutions na poli solární energie s cílem umožnit bezuhlíkové fungování společnosti by měly zajistit realizaci ambiciózního plánu zavést strategický solární program ve všech vlastních provozovnách a střediscích Toyoty a vyvinout řešení pro solární napájení všech jejích elektrických vozíků.

Aktuality ze světa 26/2019 Premium

Aktuality ze světa 26/2019

28.6. – LETECKÁ DOPRAVA – Lufthansa Cargo snížila od 24. června palivový příplatek (Airfreight Surcharge – ASC) z 0,80 EUR na 0,75 EUR za kilogram objemové hmotnosti. Lufthansa Cargo počítá dopravní cenu zboží z částky základní sazby a ASC. Nejdůležitější je zde cena kerosinu, která sleduje cenu nafty a je mírně nad ní. V minulém cena kerosinu období klesala a tento vývoj se odráží v ASC.Relevantní datum pro sdělení ASC je datum vystavení nákladního leteckého listu, nikoliv den odletu. Německá letecká společnost také dále buduje svůj letadlový park: koncem minulého roku objednaný frachter typu B777F bude dodán letos v říjnu. Celkem bude Lufthansa Cargo létat letos se čtyřmi nákladními stroji.

Skupina C.S.CARGO navýšila loni tržby na více než na 4,8 miliardy korun Premium

Skupina C.S.CARGO navýšila loni tržby na více než na 4,8 miliardy korun

28.6. – Tržby dopravní a logistické skupiny C.S.CARGO v loňském roce vzrostly na více než 4,8 miliardy Kč. Klíčovým pro tento nárůst byl zejména segment silničního transportu s meziročním nárůstem o 7 %, což činí 242 milionů korun. Kontinuální růst potvrdila v roce 2018 i logistika se 71 tisíci m2 skladovací kapacity. V růstovém trendu pokračovaly i přepravy do států SNS nebo námořní a letecké přepravy a celní služby. Provozní výsledek na úrovni EBITDA činil 262 milionů Kč.

Zpráva DHL: Zavedení digitálních dvojčat významně vylepší činnosti v logistice Premium

Zpráva DHL: Zavedení digitálních dvojčat významně vylepší činnosti v logistice

28.6. – Společnost DHL zveřejnila novou zprávu o trendech na téma Digitální dvojčata v logistice v rámci prvního ročníku akce Den internetu věcí v Inovačním centru DHL v Německu. Zpráva objasňuje koncept digitálních dvojčat, vzestup této technologie i způsoby, jimiž vytváří přidanou hodnotu. Technologie, která používá digitální modely pro lepší porozumění a efektivnější řízení fyzických aktiv, se již v některých odvětvích etablovala a má potenciál významně změnit provozní činnosti v logistice.

Prologis staví ve Vratislavi dvě nové budovy na míru Premium

Prologis staví ve Vratislavi dvě nové budovy na míru

27.6. – Společnost Prologis, Inc., tento týden oznámila zahájení výstavby dvou budov na míru (BTS) s celkovou plochou 40 000 metrů čtverečních v parku Prologis Park Wrocław IV.

Nejlepší ekologické společnosti převzaly ocenění DKV Eco Premium

Nejlepší ekologické společnosti převzaly ocenění DKV Eco

27.6. – Předseda poroty EPA prof. Dr. Wolfgang Stölzle (Univerzita St. Gallen) a generální ředitel společnosti DKV Marco van Kalleveen začátkem června na veletrhu transport logistic v expozici společnosti DKV Euro Service slavnostně vyhlásili vítěze letošního ročníku soutěže Eco Performance Award.

RŽD Logistics a FESCO nabídnou zrychlenou přepravu z Japonska do Evropy

Logistická složka ruských státních drah RŽD Logistics ve spolupráci se spedičním koncernem FESCO v květnu testovala novou společnou službu zrychlené přepravy z Japonska do Evropy přes ruský Dálný východ po Transsibiřské magistrále. Odeslání prvního zkušebního kontejneru se uskutečnilo 23. května z japonského přístavu Jokohama za přítomnosti náměstka generálního ředitele RŽD Alexandra Mišarina.

TT Club: Nejvíce zboží se krade v silniční dopravě Premium

TT Club: Nejvíce zboží se krade v silniční dopravě

24.6. – Sdružení pro pojišťování dopravy a logistiky TT Club a specialista na audity a analýzy rizik BSI vydali zprávu „Global Cargo Theft Intelligence Report for 2018“. Jde o druhé vydání zprávy o krádežích zboží v globální dopravě a logistice, poprvé však dokument shrnuje data za celý rok.

DACHSER bude v Mnichově prezentovat urban logistics

Mezinárodní logistický provider DACHSER představí na veletrhu transport logistic v Mnichově svá řešení pro Logistiku 4.0. Multimediální zážitek na veletržní expozici přinesou témata budoucnosti od IT přes technologie pro Průmysl 4.0 a bezpečné globální supply chainy až po řešení pro urban logistics – městskou logistiku. Ta je v současné době díky globálním změnám i sílícímu tlaku na ochranu městského prostředí v logistice žhavým tématem.

České a slovenské firmy představí v Mnichově logistické služby, online aplikace i kolejová vozidla

Už příští týden se otevřou brány mnichovského výstaviště, aby přivítalo první návštěvníky veletrhu transport logistic 2019. Na letošním, 17. ročníku nechybějí ani zástupci českých a slovenských firem z oblasti dopravy, logistiky či informačních technologií. Těsně před začátkem veletrhu jsme se jich zeptali, jaké novinky a zajímavosti do Mnichova přivezou a co od prezentace na veletrhu očekávají.

  • 1.Co zajímavého budete letos v Mnichově na veletrhu transport logistic 2019 prezentovat?
  • 2.Co od účasti na veletrhu očekáváte?

spinner