Spedice, logistika

DB Schenker v USA testuje náborovou platformu NearMe Premium

DB Schenker v USA testuje náborovou platformu NearMe

27.11. – Jako první poskytovatel logistických služeb na světě testuje DB Schenker inovativní náborovou platformu NearMe. Online portál upozorňuje na nabídku flexibilních pracovních příležitostí. Přepravce si od doplňku k tradičním náborovým metodám slibuje hlavně zaplnění neobsazených pracovních míst.

Aktuality ze světa 45-46/2018 Premium

Aktuality ze světa 45-46/2018

23.11. – ŽELEZNIČNÍ DOPRAVA – Švédské Green Cargo je opět ve ztrátě. Rostoucí poruchy na infrastruktuře a nižší dopravní množství jsou hlavními důvody pro další slabé hospodářské výsledky švédského podniku železniční dopravy Green Cargo. Také ve třetím čtvrtletí letošního roku znamenal podnik nákladní dopravy operativní ztrátu ve výši 54 milionů SEK (5,1 milionu EUR). Ve srovnatelném období minulého roku bylo vykázáno plus 16 milionů SEK (1,5 milionu EUR). Čistý obrat poklesl o čtyři procenta na jednu miliardu SEK (96 milionů EUR). „Horké léto s častými požáry a vykolejeními vlaků náš podnik značně poškodily. Kromě toho se v tuto roční dobu méně dopravuje, což stahuje tržby směrem dolů,“ řekl dočasný generální ředitel Erik Johanson. Obchodní provoz dceřiného podniku v Norsku se po počátečních potížích stabilizoval. Green Cargo se chce dalšími opatřeními postarat o udržitelný vývoj hospodářských výsledků.

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů – říjen 2018

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

MEZINÁRODNÍ KONFERENCE O SUROVINÁCH EUMICON 2018 VE VÍDNI

ELA informovala o této akci, kterou podpořila a která se uskutečnila ve dnech 26. – 28. září. Uvádí, že technická revoluce přinese v nadcházejících dekádách řadu nových produktů a inovativních služeb. Tento vývoj ovlivní také zhodnocování surovin a navazující sektory. Proto evropská surovinová iniciativa EUMICON v partnerství se Spolkovým ministerstvem pro udržitelnost a turistiku Rakouské republiky uspořádala v rámci rakouského prezidentství v Radě Evropy EU letos na podzim ve Vídni surovinovou konferenci.

Konference se zúčastnili odpovědní pracovníci z hospodářství, vědy a surovinové politiky, jakož i z oblastí těžby a zpracování surovin.

Konference EUMICON se pokusila odpovědět na následující otázky: Jaké technologie a procesy budou utvářet naši budoucnost, jak můžeme pro tyto technologie budoucnosti zajistit know-how, jakou roli budou hrát minerální suroviny a inteligentní materiály a jaké politické, hospodářské a vědecké předpoklady se k tomu musí vyvinout?

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů – září 2018

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

PŘIPRAVOVANÉ MEZINÁRODNÍ LOGISTICKÉ AKCE

ELA informuje o zajímavých akcích, které se uskuteční příští rok v Rakousku a na Martiniku. Zve na 35. ročník Logistického dialogu 2019, který proběhne 11. a 12. dubna 2019 v Rakousku, a na Karibský dopravní a logistický veletrh, který je naplánován na 16. až 20. května 2019 do Palais des Congres de Madiana, Quartier, Madiana na Martiniku.

Nemocnice v Curychu má nový automatizovaný sklad

Nový automatizovaný sklad drobných položek Univerzitní nemocnice v Curychu je vybaven bezdotykovým akumulačním válečkovým dopravníkem, který je založen na modulární dopravníkové platformě MCP od firmy Interroll.

Praha hostila podzimní zasedání pracovní skupiny pro silniční dopravu

Český Svaz spedice a logistiky je aktivním členem a přispěvatelem Pracovní skupiny pro silniční dopravu FIATA (WG Road) již po delší dobu. Zaměření skupiny na problematiku silniční nákladní dopravy a spedice navíc velmi dobře konvenuje s uspořádáním českého dopravního trhu, kde silniční doprava zcela převažuje. Vývoj v tomto oboru, ač vykazujícím výraznou dominanci přímých dopravců, má tedy na spediční stav také nezanedbatelný vliv.

Mgr. Jaroslav Mach (Magistrát hl. m. Prahy) pro DN

Konsolidační logistické centrum je pro střed Prahy nezbytné

V rámci projektu EkoLogis, což je komunikační platforma mezi městem Prahou a organizacemi, které jsou v pražské dopravě velmi aktivní, zejména pak logistickými společnostmi, prezentoval v srpnu vedoucí oddělení rozvoje dopravy Magistrátu hlavního města Prahy Mgr. Jaroslav Mach hlavní cíle projektu sdíleného městského depa. Další podrobnosti o plánování i realizaci tohoto projektu, který by měl významně zlepšit city logistiku v Pražské památkové rezervaci, prozradil v rozhovoru pro Dopravní noviny.

Obrat české e-commerce letos přesahuje už 111 miliard korun

On-line obchodování a e-commerce se v Česku daří. Podle údajů projektu Česká e-commerce je v současné době na českém internetu přes 42 tisíc e-shopů a odborníci odhadují, že během tří let počet on-line obchodů překročí hranici padesáti tisíc. Celkově se e-commerce podílí na maloobchodním obratu 9,1 procenta. Z toho samozřejmě profitují i balíkové a expresní služby, které mají za úkol výrobky zakoupené nejen na českém internetu dopravit k zákazníkům.

Průmyslová výroba stále narůstá a firmy hlásí dostatek zakázek

V celkově dobré atmosféře mezi průmyslovými firmami, kdy průmyslová produkce v letošním roce i nadále roste, se v Brně v příštím týdnu sejdou špičky českého a zahraničního průmyslu na jubilejním, 60. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu. Představí na něm nejnovější technologie i to nejlepší z historie a současnosti českého a slovenského průmyslu.

Letošní LOG-IN nabídl řadu témat k diskusi i ocenění pro nejlepší logistické inovace roku

20.11. – Celodenní program tvořený případovými studiemi, inovacemi a panelovými diskusemi na aktuální témata ze světa logistiky i ekonomiky. A také premiérový Galavečer logistické inovace včetně udílení cen za nejlepší inovační počiny. Jubilejního 15. ročníku fóra LOG-IN se v říjnu v Kongresovém centru ČNB v Praze zúčastnilo více než 220 logistických odborníků a manažerů.

spinner