Spedice, logistika

DACHSER pomáhá v boji proti COVID-19

6.4. - Mezinárodní logistický provider DACHSER přepravil 3,25 milionu respirátorů z Mexika do Německa. V Německu je potom distribuoval pozemními přepravami do různých nemocnic.

GEFCO zajistilo přepravu více než 64 tun zdravotnického materiálu pro slovenský i český trh pro společnost PENTA

6.4. - Společnost GEFCO vypravila dva speciální charterové lety z Číny na Slovensko. Nákladními letadly typu Boeing 787 zajistila přepravu 6 milionů roušek a dalších 64 tun ochranných zdravotnických pomůcek , aktuálně chybějících pře­devším zdravotnickému personálu, pro společnost PENTA. Letadla dorazila na bratislavské letiště v úterý 31. března, resp. ve středu 1. dubna 2020. Zásilka obsahovala i 20 tisíc respirátorů.

Skupina Geis: Logistika musí fungovat

6.4. – Jak zareagovala globální logis­tická společnost Geis na současnou koronavirovou krizi? „Nouzový stav, který vyhlásila vláda 12. března, již změnil situaci s nedostatkem řidičů, což bylo závažné téma v předchozích měsících. Mnoho dopravců ztratilo zakázky, například přepravy pro automobilový průmysl, a stojí jim stovky kamionů, pro které nemají práci a logicky tím nemají práci ani pro řidiče,“ uvedl Daniel Knaisl, jednatel, Geis CZ.

​Colliers International: Zázračný lék na krizi neexistuje

5.4. – Společnost zabývající se realitním trhem Colliers International provedla analýzu trhu pro střední a východní Evropu poté, co naplno propukla krize kolem koronaviru. Z ní mimo jiné vyplynulo, že trzích s kancelářskými nemovitostmi končí období silného růstu.

​ESA logistika pomáhá v boji proti koronaviru

4.4. – Společnost ESA logistika nabídla zdarma své dopravní a skladovací služby v Čechách, Polsku a na Slovensku nekomerčním projektům pomáhajícím v boji proti onemocnění COVID-19.

Logistické firmy přišly kvůli koronaviru o 35 milionů Kč

1.4 – Velké tuzemské logistické firmy dosud zaznamenaly vícenáklady a ztráty v souvislosti s epidemií koronaviru přes 35 milionů Kč. S pokračujícími nákupy ochranných pomůcek náklady dál rostou. Řekl to viceprezident České logistické asociace Miroslav Rumler.

​Objemy online prodejů v jednotlivých segmentech se v březnu výrazně změnily

27.3. – Nezávislá služba Balikobot.cz, která pomáhá firmám agregovat přepravní služby a zefektivnit systém expedice a sledování zásilek, zaznamenala během uplynulého měsíce (1. až 22. 3. ve srovnání s 1. až 22. 2.) výrazné změny objemu prodejů v jednotlivých kategoriích e-commerce. Nejvíce vzrostly kategorie potravin (o 308 %), drogistického zboží (o 264 %) a drogerie (o 113 %).

​Spediční firmy zaznamenaly výrazný propad přepravy z Číny

České logistické a spediční firmy zaznamenaly výrazný pokles přepravy zboží z Číny kvůli šíření nákazy novým typem koronaviru. Vedle letecké přepravy se výpadek začíná projevovat i u námořní kontejnerové dopravy. Minulý týden to řekl ředitel Svazu spedice a logistiky ČR Petr Rožek.

​Start-up Carvago expanduje do zahraničí

Český automotive start-up Carvago po úspěšném pilotním provozu na tuzemském trhu expanduje za hranice. V první fázi se pro B2B partnery otevírá v Německu, Francii a Dánsku, další regiony budou přibývat. Strategickým partnerem této expanze v oblasti logistiky je společnost GEFCO, s níž Carvago koncem roku 2019 představil testovací centrum TechYard.

PST CLC vyclívá roušky a respirátory potřebným zdarma

24.3. – Česká republika a ostatní evropské země se aktuálně potýkají s nedostatkem vhodných ochranných pomůcek, především respirátorů a roušek zabraňujících šíření nebezpečné nemoci COVID-19. Celní deklarace PST CLC má nyní čerstvé zkušenosti s celním odbavením roušek a respirátorů. Její celní specialisté sledují aktuální informace z Celní správy ČR i od Evropské komise a pomáhají dovozcům s vyřízením formalit celního odbavení.

spinner