Spedice, logistika

​Prochazka & Partners: Industriální trh je přehřátý, je zájem o regiony

4.4 – I přesto, že letmým pohledem na evropská data se zdá, že Česká republika je v regionu střední a východní Evropy premiantem v počtu m2 industriálních nemovitostí na osobu, stávající situace v nedostatku nových skladových a výrobních prostor je u nás kritická. Ceny v okolí Prahy a Brna za nájem letí raketově vzhůru (meziročně až o 50 %) a nová výstavba je v ohrožení. Dodací lhůty nových industriálních staveb na klíč se i vinou ruské agrese na Ukrajině prodlužují a to, co dříve trvalo postavit 7 měsíců, se nyní dodává za 9 – 12 měsíců. Stavebníci často nedrží cenové nabídky déle než týden, a firmy se tak musí rychle rozhodovat a schvalovat, což zejména u nadnárodních korporací může být problém. Uvedla to společnost Prochazka & Partners.

​Společnost Allegro dokončila akvizici MALL Group a WE|DO

2.4. – Společnost Allegro, nejpopulárnější nákupní platforma v Polsku a jeden z deseti největších internetových obchodů na světě, dokončila převzetí společností MALL Group a WE|DO. Spojení toho nejlepšího ze všech firem podpoří pokračující mezinárodní expanzi rozšířené skupiny a umožní obchodníkům z celého regionu i mimo něj těžit z toho, že mohou díky jedinému zalistování své výrobky prodávat napříč zeměmi. Zároveň poskytne desítkám milionů spotřebitelů v EU pohodlný přístup k širšímu sortimentu, výhodným cenám a kvalitnímu doručování zboží napříč zeměmi.

​Space Brokers rozšiřuje tým a expanduje na Slovensko

2.4. – Space Brokers, česká realitní poradenská společnost zaměřená na komerční nemovitosti, rozšiřuje po prvním miořádně úspěšném roce svůj tým o 2 seniorní konzultanty na Slovensku. Noví kolegové Martin Varačka a Martin Šafárik zodpovídají za pronájmy komerčních nemovitostí na Slovensku. Doplní šestičlenný český tým, který komplexně pokrývá celou ČR. Zároveň do Space Brokers nastupuje Lucia Voslářová na pozici marketingové ředitelky pro Českou republiku a Slovensko.

​Rakouská společnost Bexity se připojuje k Raben

31.3. – Skupina Raben Group, evropský logistický operátor, podepsala dohodu o nákupu 100 % akcií rakouské firmy Bexity od jejího současného vlastníka, společnosti Mutares. V důsledku této transakce se do rodiny Raben připojí více než 500 zaměstnanců a 16 poboček firmy Bexity sídlící ve Vídni. Transakce byla zahájena v prosinci 2021 a schválena antimonopolním úřadem letos v únoru.

​Firmy začínají zaznamenávat úbytek ukrajinských pracovníků ve skladech

31.3. – Zatímco ještě nedávno se firmy potýkaly s důsledky jednotlivých covidových vln, kdy musel být kvůli karanténám omezován provoz ve skladech, nyní se začíná projevovat problém jiný: úbytek ukrajinských pracovníků ve skladech.

​Savills: Boom e-commerce je i nadále hnací silou v poptávce po nemovitostech

28.3. – Podle společnosti Savills boom e-commerce nadále zvyšuje poptávku po průmyslových a logistických nemovitostech v celé Evropě, přičemž v roce 2021 bylo dosaženo nových rekordů jak v oblasti investic, tak i pronájmu.

​UPS Supply Chain Solutions otevřela v Roermondu nové moderní logistické centrum

28.3. – Začátkem března společnost UPS otevřela v Roermondu v Nizozemsku nové logistické centrum pro řešení dodavatelského řetězce, které rozšíří stávající areál firmy o 17 000 m²; celková plocha skladových prostor tak bude mít rozlohu 85 000 m². Areál je jedničkou v udržitelnosti mezi logistickými centry UPS a podpoří silný růst a proměňující se logistické potřeby maloobchodu, špičkových technologií a průmyslové výroby. Díky svému dosahu po celé Evropě a blízkému spojení s leteckými a námořními uzly v Amsterdamu, Rotterdamu, Liège a Kolíně nad Rýnem se Roermond stal jednou z hlavních logistických lokalit společnosti UPS. Logistické centrum budou moci využívat také zákazníci na českém trhu.

​Agilní, flexibilní a autonomní vozíky Linde pro automatizaci skladů

25.3. – Autonomní přepravní vozíky nabízí dobrou příležitost pro dosažení efektivnější vnitropodnikové logistiky. Linde Material Handling svými mobilními roboty Linde C-MATIC rozšiřuje své obsáhlé portfolio automatizovaných řešení o tři kompaktní, agilní a flexibilně využitelné logistické pomocníky vhodné pro horizontální dopravu zboží ve skladech a výrobě.

​DB Schenker a Deutsche Bahn zřídily „železniční most“ pro humanitární pomoc Ukrajině

23.3. – Speciální železniční spojení, které provozují společnosti DB Schenker a DB Cargo, začíná pomáhat. Z nádraží Seddin u Berlína už minulý pátek vyjel první vlak s humanitární pomocí pro lidi na Ukrajině. Souprava byla naložena 15 kontejnery a náklad tvořily spací pytle, karimatky nebo věci denní potřeby, jako jsou pleny, pitná voda, konzervované potraviny, nebo dětská výživa. Vlak vezl také zdravotnický materiál – injekční stříkačky, náplasti, gázové obvazy nebo kanyly. Celkem se takto na Ukrajinu dopravilo 350 tun humanitárních zá­sob.

​Allegro se otevírá zákazníkům i obchodníkům z celé EU

23.3. – Allegro, jedna z deseti největších e-commerce platforem na světě, je nově dostupná zákazníkům a obchodníkům z celé EU. Na nové doméně Allegro.com nabízí snadný přístup k široké nabídce zboží. V rámci svých mezinárodní služeb umožní skupina zákazníkům vyhledávat a nakupovat zboží na Allegru v anglickém jazyce a platit jej v eurech. Zároveň Allegro prostřednictvím svých partnerů zajistí mezinárodní dodání zboží i platby.

spinner