Spedice, logistika

DB Schenker zajištuje logistiku českého týmu na „koňskou olympiádu“

7.8. – V září proběhnou v americkém Mill Springs v Severní Karolíně Světové jezdecké hry. Na šampionát v zámoří poprvé vyráží i česká reprezentace. Logistiku vybavení českého týmu pro akci, která by se svým významem dala nazvat „koňskou olympiádou“, zajišťuje logistická společnost DB Schenker.

Všechny digitální plachty nastaveny ve směru Nové hedvábné stezky

Tímto neobvyklým a bombastickým mottem byl uveden letošní, v polovině května v čínské Šanghaji proběhnuvší ročník nejvýznamnějšího cyklu dopravních veletrhů na světě transport logistic. Zatímco v lichých letech je tato výstava pořádána v bavorském Mnichově, v sudých letech se pak stěhuje do Číny, do jejího obchodního centra Šanghaje.

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů – červenec 2018

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

KAŽDOROČNÍ KONFERENCE O LOGISTICKÉM VÝZKUMU

Již 23. konference proběhne ve dnech 5. až 7. září v britském Plymouthu v Institutu logistiky a dopravy tamní Plymouth University. Regionalizace a vývoj v managementu dat přetvářejí globální logistické systémy; logistika a manažeři dodavatelských řetězců se vypořádávají s nebývalými výzvami. Téma Konference 2018 se zaměří na to, jak mohou výzkumníci asistovat manažerům ve formování logistických aktivit a politiky na podporu integrovaných udržitelných operací.

V závodě ve Vrchlabí pracuje plně autonomní přepravní robot

Škoda Auto důsledně podporuje digitalizaci výroby a logistiky. Jde o jedno z hlavních témat Strategie 2025. V závodě na výrobu komponentů ve Vrchlabí proto česká automobilka začala používat plně autonomního přepravního robota, který je schopný se sám učit. Robot je na cestě po závodě schopen rozpoznávat překážky a v reálném čase při plánování své trasy zohlednit i další informace z okolí.

DACHSER rozšiřuje linky námořní sběrné služby

Mezinárodní logistický provider DACHSER zavádí další nové linky námořní sběrné služby, tzv. LCL kontejnery. Jako evropský lídr ve sběrné službě disponuje DACHSER hustou logistickou sítí pozemních přeprav, na kterou je napojena i síť sběrné služby v oblasti námořních přeprav (LCL). V letošním roce plánuje DACHSER spustit dalších 26 LCL spojení a u šesti stávajících destinací zvýší frekvenci pravidelných odplutí ze 14 dnů na jeden týden. Nové LCL služby budou zavedeny i z další čínské destinace přímo do České republiky.

Co přinesl červen 2018 v dopravě

Podle Evropské unie je digitální transformace klíčem k otevření budoucího růstu v Evropě. Dnes pohlédneme na digitalizaci ve třech souvislostech: předně pokud jde o její finanční podporu, dále zmíníme poslední měření úrovně digitalizace podle indexu DESI a konečně se budeme věnovat digitalizaci dopravních dokladů.

Aktuality ze světa 30/2018 Premium

Aktuality ze světa 30/2018

27.7. – NÁMOŘNÍ DOPRAVA – Podle Baltské a mezinárodní námořní rady (BIMCO) se sídlem v Dánsku je rok 2018 „absolutely horrible“ pro tankery surové ropy pokud jde o nákladní sazby a využití flotily. Tržby nebyly dosud tak špatné od počátku jejich pravidelného sledování. Tržby obřích lodí (VLCC) činily v první polovině letošního roku v průměru pouze 6001 USD za den, tankery parametrů Suezmax pak 10 908 USD za den, Aframax 9914 USD. Sektor potřebuje výrazné zlepšení základní tržní rovnováhy ke zlepšení nákladních sazeb, aby dosáhl do ziskové oblasti. Tento tankerový sektor se těšil velmi silnému roku 2015, kdy platily nejvyšší sazby pro tankery surové ropy po sedmi letech; rok 2016 byl už krokem dolů. V roce 2017 jejich flotila rostla rychleji než poptávka a do sektoru se po třech ziskových letech vrátila ztrátovost. Hlavní lodní analytik BIMCO Peter Sand uvedl, že rok 2017 je „absolutně děsný“ s rekordně nízkými výsledky. Zbožový trh sektoru byl několikrát postižen velmi chabou poptávkou. Čím dříve přijde zlepšení tím lépe, ale chce to prý trpělivost.

CTP investuje 75 milionů € do expanze v Srbsku Premium

CTP investuje 75 milionů € do expanze v Srbsku

27.7. – CTP expanduje do Srbska. Celková investice ve výši 75 milionů € zahrnuje nákup nemovitostí v Bělehradě a výstavbu v srbském městě Novi Sad. Investice rovněž finančně pokrývá výstavbu 120 tisíc metrů čtverečních pronajímatelných ploch.

Český automotive dodavatel expanduje do Mladé Boleslavi Premium

Český automotive dodavatel expanduje do Mladé Boleslavi

24.7. – CTPark Mladá Boleslav si nově vybrala společnost Emerge, český automotive dodavatel, za místo svého působení. Tato lokalita doplní pětici stávajících závodů firmy napříč Českem. Automotive segment se i nadále těší výborné kondici, z čehož profitují nejen samotné automobilky, ale také jejich subdodavatelé.

DB Schenker v Německu jako první logistická společnost na světě nabízí 3D tisk Premium

DB Schenker v Německu jako první logistická společnost na světě nabízí 3D tisk

24.7. – DB Schenker je prvním poskytovatelem logistických služeb na světě, který svým zákazníkům nabízí rozsáhlé služby 3D tisku. V některých případech může být 3D tisk vhodnou alternativou k přepravě zboží. V Německu se tisknou například lékařské nástroje z nerezové oceli, plastové prsty robotů nebo balicí materiál na míru.

spinner