Spedice, logistika

Gebrüder Weiss zvyšuje efektivitu silniční dopravy Premium

Gebrüder Weiss zvyšuje efektivitu silniční dopravy

11.6. – Ve svém logistickém centru v Jenči u Prahy používá společnost Gebrüder Weiss n systém Cargometer. Toto zařízení, které bude do konce letošního roku implementováno i v jihomoravské pobočce v Syrovicích, poskytuje přesné informace o rozměrech a hmotnosti zásilek a umožňuje tak maximalizovat využití nákladového prostoru dopravních prostředků. Zpracování přesných informací o hmotnosti nákladu zabrání i jízdě přetížených kamionů po veřejných komunikacích a přispěje tak k bezpečnosti a efektivitě silniční dopravy. Firma plánuje rozšíření systému i do svých dalších evropských poboček.

Kongres EASTLOG 2019 se zaměřil na logistiku v době dynamických změn

11.6. – Komerční prezentace - Více než 400 registrovaných účastníků, 42 řečníků a 45 partnerů zaznamenal letošní ročník největšího a nejdéle pořádaného tuzemského logistického kongresu. EASTLOG 2019 úspěšně proběhl v polovině května v čestlickém Aquapalace Hotelu Prague. Letos se oblíbená dvoudenní akce věnovala metamorfóze.

ČR je podle indexu globálních výrobních center nejlepší v Evropě

Celkem 48 světových lokalit co do vhodnosti k rozšiřování či stěhování provozů globálních výrobců hodnotí v nejnovější zprávě realitní společnost Cushman & Wakefield. První příčka v Evropě a celkově páté místo v žebříčku patří České republice.

Zotavení průmyslové výroby v Německu se stále nedostavuje Premium

Zotavení průmyslové výroby v Německu se stále nedostavuje

7.6. – Stále se objevující obchodní konflikty, nevyjasněná podoba brexitu a pokračující oslabování automobilového průmyslu se podepsaly na úrovni průmyslové produkce v Německu během měsíce května. Vyplývá to z aktuálních ukazatelů indexu IHS Markit / BME Purchasing Manager (PMI), který německá Asociace pro řízení dodavatelských řetězců, zásobování a logistiku (BME) využívá jako ukazatel ekonomického vývoje.

DB Schenker mezi nejlepšími zaměstnavateli roku 2019

5.6. – Logistická společnost DB Schenker slaví úspěchy i mimo silniční, železniční a letecké přepravy. V soutěži Sodexo Zaměstnavatel roku 2019 získala druhé místo v kategorii firem do 5000 zaměstnanců se sídlem ve Středočeském kraji. Navazuje tak na podobný úspěch z roku 2016.

Gebrüder Weiss je držitelem titulu „Partner roku“ od System Alliance Europe

5.6. – Sdružení evropských dopravců sběrných zásilek, System Alliance Europe, udělilo na konci května během slavnostního večera v Birminghamu ocenění, která jsou každoročně předána jeho nejlepším členům. Společnost Gebrüder Weiss získala již po páté v řadě hlavní cenu.

​​DACHSER spustil praktické testy vozidla Mercedes-Benz eActros Premium

​​DACHSER spustil praktické testy vozidla Mercedes-Benz eActros

4.6. – Plně elektrické osmnáctitunové vozidlo Mercedes-Benz eActros doplnilo flotilu vozidel společnosti DACHSER pro zásobování centra Stuttgartu. Vozový park pro bezemisní zásobování centra tohoto německého města, který zahrnuje i nákladní elektrokola, je tak nyní kompletní.

Arete Park Nové Mesto se rozšířil o novou halu za téměř 300 milionů Kč Premium

Arete Park Nové Mesto se rozšířil o novou halu za téměř 300 milionů Kč

4.6. – Arete Invest, český fond zaměřený na investice v oblasti nemovitostí, zkolaudoval v květnu novou halu ve svém slovenském průmyslovém a logistickém areálu v Novém Meste nad Váhom. Investice do nového centrálního skladu pro region střední a východní Evropy pro skupinu Factcool, mezinárodní síť internetových obchodů s módou ovládané skupinou HB Reavis, dosáhla téměř 300 milionů Kč.

Aktuality ze světa 22/2019

31.5. – BALÍKOVÉ SLUŽBY – V prvním čtvrtletí letošního roku Rakouská pošta více než vyrovnala pokles příjmů svojí divize dopisů, reklamní pošty a filiálek nárůstem obratu o 6,7 procenta na úseku balíků. Celkový obrat stoupl o 0,4 procenta na 492,5 milionu EUR, zisk EBIT se zvýšil o 1,3 procenta na 57,4 milionu EUR. Vývoj na trhu dopisů a balíků v prvních třech měsících letošního roku potvrdil očekávaný trend pro celý obchodní rok 2019. V oblasti doručování dopisů je třeba počítat s poklesem objemu vlivem elektronické náhrady dopisů ve výši kolem pěti procent ročně. Také reklamní pošta ukazuje všeobecný pokles, ovlivněný současnou ochranou dat. Divize dopisů a reklamní pošty se na celkovém obratu koncernu podílí více než 70 procenty.Pro úsek balíků počítá podnik s dobrým růstovým trendem, podpořeným hlavně dalším růstem online obchodu. Pošta také investuje do rozšíření kapacit. „S uvedením do provozu balíkového střediska v Hagenbrunu severně od Vídně v létě letošního roku se zvýší kapacita o 25 procent,“ řekl generální ředitel Georg Pölzl. V březnu byl také položen základní kámen druhého plánovaného balíkového centra v Kalsdorfu u Štýrského Hradce, které má být dokončeno do poloviny příštího roku. Ve střednědobémho­rizontu se má zdvojnásobit celkový dopravní výkon, jakož i kapacita pro třídění. Rakouská pošta rovněž testuje na území logistického centra Wien – Inzersdorf autonomní dopravu výměnných nástaveb. Přestavěný standardní tahač nástaveb, jenž bude rovněž brzy k dispozici s elektrickým pohonem, přepravuje odstavené samostatné nástavby z parkoviště k určené bráně vykládky.

Toyota představila nový vozík BT Levio LPE200B Premium

Toyota představila nový vozík BT Levio LPE200B

31.5. – Ideál pro jednosměnné provozy. Tak by se dal stručně charakterizovat nový vozík BT Levio LPE200B, který představila společnost Toyota Material Handling. Je vhodný pro nakládku/vykládku kamionů, přejezdy na kratší vzdálenosti, ale přitom uveze náklad těžký až dvě tuny. Vozík dosahuje maximální rychlosti 7,5 km/hod. a kapacita baterie 300 Ah je přizpůsobena pro méně frekventované provozy s méně náročným provozem.

spinner