Spedice, logistika

DACHSER opět nabízí charterové letecké přepravy do Šanghaje Premium

DACHSER opět nabízí charterové letecké přepravy do Šanghaje

6.11. – V probíhající hlavní sezoně obnovil DACHSER charterové lety na trase Frankfurt–Šanghaj–Frankfurt. Zákazníkům ze střední Evropy a Číny jsou až do prosince k dispozici týdenní zpáteční lety pro letecké cargo.

ESA logistika svítí ekologicky Premium

ESA logistika svítí ekologicky

2.11. – ESA logistika investuje do ekologie. Zahájila projekt postupné náhrady klasických osvětlovacích těles ve svých provozních objektech LED svítidly. V první fázi byly „ledky“ instalovány v největším distribučním skladu, který firma provozuje v Jažlovicích u Prahy, dále v administrativní budově centrály společnosti v Kladně a LED osvětlení nahradí také dosud používané výbojky i ve venkovních osvětlovacích tělesech v areálu ESA logistiky v Kladně.

Prologis Park Brno se zaplňuje Premium

Prologis Park Brno se zaplňuje

2.11. – První, nedávno dokončená budova Prologis Parku Brno má nové nájemce. Ti obsadí víc než polovinu plochy první, nedávno dokončené spekulativní budovy v novém logistickém parku.

Aktuality ze světa 43/2018 Premium

Aktuality ze světa 43/2018

1.11. – KOMBINOVANÁ DOPRAVA – Litevské dráhy uzavřely dohodu s přístavem Hamburk týkající se Metransu. Litevské dráhy a přístav Hamburk podepsaly dohodu, která obsahuje záměr, aby dceřiný intermodální podnik HHLA Metrans podporoval a zlepšoval přeshraniční tok zboží. Zatímco námořní doprava mezi Hamburkem a Litvou se loni zvýšila o 7,8 % a dosáhla rekordu v obratu 128 000 TEU, nová dohoda má posílit zapojení do rozvojového projektu Rail Baltica a do dopravního koridoru Východ – západ. Rail Baltica má plánován provoz z Varšavy přes Kaunas a Rigu do Tallinu – s trajektem či tunelem do Helsinek – za podpory členských států EU Polska, Litvy, Lotyšska, Estonska a Finska. Metrans hodlá využívat drážní koridor Rail Baltica ve spojení na nový baltský terminál v Estonsku a jeho současnou síť. Nákladní doprava Litevských drah v současnosti nabízí spojení s Běloruskem, Ruskem, Ukrajinou, Litvou, Polskem, Kazachstánem, Čínou, Tureckem, Německem, Skandinávií a Itálií přes intermodální terminály ve Vilniusu, Kausasu a Šeštokai – kde se loží kontejnery a návěsy, vydávají celní doklady a poskytuje skladování kontejnerů. Je naděje, že spolupráce s přístavem Hamburk a se společností Metrans otevře nové příležitosti pro litevské hospodářství, jež vyžaduje rychlou, efektivní a ekologicky přátelskou nákladní přepravu po dopravním koridoru ve směru východ-západ.

DHL Express v ČR příští rok zvýší ceny o 4,9 %

29.10. – Od začátku ledna příštího roku zvyšuje DHL Express cen za přepravu zásilek. V České republice dojde k průměrnému zvýšení cen o 4,9 % u produktů letecké i pozemní mezinárodní přepravy, informoval Zbyšek Satora, který v DHL Express Česká republika zastává pozici marketing & business development manažera.

Modré palety CHEP využívá v ČR i Henkel Premium

Modré palety CHEP využívá v ČR i Henkel

29.10. – K distribuci svých výrobků nejen po České republice, ale i v dalších zemích střední Evropy využívá německý výrobce Henkel služeb paletového poolingu společnosti CHEP. Výrobky známých značek, jakými jsou Persil, Schwarzkopf, Fa, nebo Syoss, rozváží na český a středoevropský trh s využitím více než 350 000 modrých palet.

Panattoni Europe postavila přes 300 000 metrů čtverečních udržitelných budov Premium

Panattoni Europe postavila přes 300 000 metrů čtverečních udržitelných budov

26.10. – Prestižní certifikát udržitelnosti BREEAM se stal standardem pro nové budovy Panattoni Europe v České republice. Hranici 300 000 metrů čtverečních se podařilo překonat díky nové hale společnosti Europe Huajie Development v Panattoni Parku Prague Airport II, za níž developer získal vysoké skóre a známku Very good podle certifikace BREEAM 2016.

Aktuality ze světa 41-42/2018 Premium

Aktuality ze světa 41-42/2018

26.10. – LETECKÁ DOPRAVA – Letiště Sarajevo se připravuje na příští katastrofu. Skupina Deutsche Post DHL Group a Program OSN pro rozvoj (UNDP) spolupracují společně s mezinárodním letištěm Sarajevo a s vládou Bosny a Hercegoviny na zkušební realizaci programu „Příprava letišť na katastrofu“ (GARD). Čtyřdenní workshop zhodnotil současnou úroveň připravenosti letiště a připravuje akční plán k zajištění budoucí odolnosti. V roce 2014 země zažila největší povodně za posledních 120 let, jež zasáhly milion osob, zničily infrastrukturu, obchodní zařízení, farmy a úrodu. Je tedy patrný vliv klimatických změn na zranitelnost země povodněmi, zemětřesením, sesuvy půdy, vlnami veder a požáry; vláda přitom očekává, že letiště Sarajevo má sehrát v takových případech klíčovou roli v zajišťování nouzového zásobování. Ředitel letiště Armion Kajmakovič řekl: „ Dodatkem k posílení letištních zařízení a zlepšení zkušeností zaměstnanců by po workshopu měly následovat další činnosti včetně akčního plánu, který budeme používat tak, abychom byli připraveni na všechna možná ohrožení.“ Sarajevo International Airport je strategicky důležité letiště v případě přírodních katastrof. V tomto regionu prošli školením GARD již pracovníci letišť v Kazachstánu a v Arménii a jsou dobře připraveni na mimořádnosti v leteckém provozu.

DPD otevřelo nové depo v Unhošti Premium

DPD otevřelo nové depo v Unhošti

23.10. – Až 7000 zákazníků denně by mohl obsloužit nové logistické centrum, které společnost DPD otevřela v Unhošti nedaleko Prahy. Depo má kapacitu 15 000 zásilek a více než stovka vozidel odtud zvládne obsloužit celou Prahu 5, 6 a 7, Prahu – západ, Berounsko, Kladensko, Rakovnicko, Slaný a Velvary. Dříve museli kurýři do těchto oblastí zajíždět z depa ve Velkých Přílepech. Informovala o tom společnost v tiskové zprávě.

Prvním nájemcem Prologis Park Pilsen II je Maurice Ward Premium

Prvním nájemcem Prologis Park Pilsen II je Maurice Ward

19.10. – Maurice Ward Group je prvním zákazníkem v logistickém parku Prologis Park Pilsen II. Společnost Prologis už s poskytovatelem služeb v oblasti zasilatelství, skladování, logistiky a celního odbavení podepsala nájemní smlouvu na 21 000 metrů čtverečních.

spinner