Spedice, logistika

Apohem si zvolila DB Schenker ve Švédsku jako svého strategického logistického partnera Premium

Apohem si zvolila DB Schenker ve Švédsku jako svého strategického logistického partnera

17.1. – Internetová lékárna Apohem, za jejímž vznikem stojí společnosti Axfood, Novax a podnikatelé ze skupiny LensOn, si pro svůj provoz vybrala automatizované skladové řešení navržené DB Schenker. Zvolila ho, protože nabízí efektivnější proces výdeje a balení zboží než ve standardním regálovém skladu. Umožní také e-shopu zvýšit výdejní objemy při očekávaném růstu společnosti.

Stát zruší v roce 2020 sedm celních pracovišť, chce preferovat elektronické systémy Premium

Stát zruší v roce 2020 sedm celních pracovišť, chce preferovat elektronické systémy

16.1. – Celní správa České republiky ukončila 1. ledna 2020 agendu celního odbavování na regionálních celních pracovištích v Draženově u Domažlic, v Tachově, Pelhřimově a v Mostě. Stejný krok čeká od 1. července příštího roku regionální celní pracoviště v Jičíně, Karviné a ve Strakonicích. Opatření jsou součástí vlny optimalizace české celní správy, kterou chce ministerstvo financí ušetřit výdaje, ale také motivovat podniky odbavovat své zboží elektronicky v tzv. zjednodušeném režimu. Agendu místních pracovišť převezmou krajské celní úřady, například draženovská pobočka spadá pod Plzeň, mostecká pod Chomutov.

EMONS Spedice získala 10 000 m2 skladů v Praze a v Brně pro svou další expanzi Premium

EMONS Spedice získala 10 000 m2 skladů v Praze a v Brně pro svou další expanzi

16.1. – Maximální rychlost a objem překládek, co největší počet ramp, rychlé napojení na dálniční síť a možnost nájezdu tzv. gigalinerů, tedy 25 metrů dlouhých souprav. Tak zněly hlavní požadavky německé dopravní a logistické společnosti EMONS Spedice na nové provozovny v České republice.

Linde Material Handling Česká republika partnerem Svazu moderní energetiky Premium

Linde Material Handling Česká republika partnerem Svazu moderní energetiky

13.1. – Společnost Linde Material Handling Česká republika se stala partnerem Svazu moderní energetiky zastřešujícího platformy pro inovativní technologie a řešení v oblasti moderní energetiky. Cílem tohoto partnerství je podpora dalšího rozvoje využívání moderních zdrojů energií, podpora projektů zaměřených na udržitelnost životního prostředí a zavádění efektivního energy managementu do výrobních a logistických firem.

FM Logistic otevřela u Varšavy nové překladiště pro kusové zásilky Premium

FM Logistic otevřela u Varšavy nové překladiště pro kusové zásilky

7.1. – V obci Janki u Varšavy je v provozu nový sklad FM Logistic, který plní funkci překladiště. Objekt má výhodnou polohu, leží 15 km od samotného centra hlavního města a sousedí přímo se silnicí S8 ve směru na Katovice, Krakov a Vratislav. Plocha skladu je 5000 m2. Kromě samotného překladiště se zde nachází také kanceláře a jednací místnost pro zaměstnance FM Logistic a jejich návštěvy.

Aktuality ze světa 1/2020 Premium

Aktuality ze světa 1/2020

31.12. - SILNIČNÍ DOPRAVA – V listopadu 2019 se disponibilní kapacita ložného prostoru na evropských silnicích zvýšila ve srovnání s říjnem o 15,5 procent. Uvádí to aktuální Monitor dopravního trhu TMM (Transport Market Monitor) organizace Transporeon a jejích dceřiné společnosti Tim Consult, která je vedoucím poskytovatelem benchmarkingu a inteligence trhu pro všechny druhy dopravy. Důvody jsou mj. slábnoucí konjunktura a klesající poptávka po exportu. „Je zneklidňující, že disponibilní dopravní kapacita v některých klíčových odvětvích znovu stoupla. Ukazuje to na další poklesy výroby, v každém případě však na nízké využití průmyslových zařízení“ řekl Oliver Kahrs, ředitel společnosti Tim Consult. Příkladem je automobilový průmysl. Výroba zde v Německu meziročně poklesla o 8 procent a export dokonce o 10 procent. Dopravní ceny naproti tomu klesaly jen mírně a jsou stále na úrovni předchozího roku. 

Počet objednávek služby Dáme jídlo se na Štědrý den zdvojnásobil Premium

Počet objednávek služby Dáme jídlo se na Štědrý den zdvojnásobil

27.12. – Zájem o rozvoz jídla na Štědrý den strmě roste. Služba Dáme jídlo zaznamenala 24. prosince meziročně téměř dvojnásobný počet objednávek. Zájem o dovoz jídla na Štědrý den se zvyšuje stále rychleji, reagují na něj i restaurace.

Ministerstvo průmyslu a obchodu se zapojilo do sítě průmyslového blockchainu Premium

Ministerstvo průmyslu a obchodu se zapojilo do sítě průmyslového blockchainu

27.12. – Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) minulý týden uzavřelo dohodu týkající se tvorby důvěryhodné sítě pro průmysl s Elektrotechnickou asociací ČR. MPO, které podporuje zavádění technologických nástrojů pro Průmysl 4.0, se tak stalo přímou součástí průmyslového blockchainu.

​DPD již potřetí bodovala v ratingu TOP Odpovědná firma roku

23.12. – Společnost se již potřetí zařadila mezi nejvíce odpovědné společnosti v ratingu TOP Odpovědná firma roku. Jedná se o nejprestižnější ocenění v oblasti udržitelného podnikání a odpovědného chování firem.

​Objem zakázek DoDo před Vánocemi meziročně vzrostl o 240 procent Premium

​Objem zakázek DoDo před Vánocemi meziročně vzrostl o 240 procent

23.12. – Letošní období Vánoc bez jakýchkoliv pochyb znamená špičku pro českou e-commerce, a s tím spojené logistické služby. Na základě situace u společnosti DoDo, kde objem zakázek meziročně stoupl o rekordních 240 %, to uvedl její CEO Michal Menšík. Tento vzestup je podle něj zapříčiněn nejen růstem celého e-commerce trhu, ale také růstem na úkor tradičních, neagilních přepravců.

spinner