Spedice, logistika

​Kuehne+Nagel nabízí zákazníkům využívat udržitelné palivo pro všechny zásilky

13.11. – Skupina Kuehne+Nagel se stává prvním poskytovatelem letecké logistiky, který svým zákazníkům nabízí možnost využít pro každou jejich zásilku udržitelné letecké palivo (SAF), a tím eliminovat produkci emisí uhlíku. Nová doplňková služba je k dispozici na všech platformách a kanálech Kuehne+Nagel nabízejících služby letecké přepravy.

​DACHSER provádí skladové testy automaticky řízených vozíků

11.11 – Mezinárodní logistický provider DACHSER testuje ve svých skladech automaticky řízená vozidla. Na dvou německých pobočkách probíhají testy automaticky řízených vozíků AGV (Automated Guided Vehicles), které vykonávají rutinní úkoly a měly by v budoucnu usnadnit zaměstnancům fyzicky náročnou práci.

​Gebrüder Weiss posílí svou pozici na Hedvábné stezce

10.11. – Gebrüder Weiss přebírá s účinností od 1. ledna 2022 společnost 3S Transport & Logistics se sídlem v Istanbulu. Turecká spediční společnost se specializuje na sběrnou službu mezi Tureckem a jeho klíčovým obchodním partnerem Německem. Zaměstnanci 3S Transport & Logistics přechází od prvního ledna pod hlavičku Gebrüder Weiss Turkey. „Gebrüder Weiss Turecko tímto krokem zdvojnásobuje svůj objem přepravy a staví se do pozice špičkového hráče pro spojení s Německem, Rakouskem, Českou republikou a Švýcarskem,“ uvedl Harald Prohaska, ředitel společnosti Gebrüder Weiss ČR.

​CEE Logistics oznámila akvizici Gistrans Czech Republic

8.11. – Dopravní společnost CEE Logistics, a. s., oznámila akvizici společnosti Gistrans Czech Republic, s. r. o., distributora čerstvých potravin a nápojů. Společnost Gistrans Czech Republic, s. r. o., která byla doposud českou pobočkou anglické společnosti GIST LTD., patřící do skupiny The Linde Group, se tak zároveň stává dalším členem logistické skupiny Matteli Group, které je společnost CEE Logistics, a. s., součástí.

​V Berlíně vznikla nadace Open Logistics Foundation

8.11. – Společnosti DACHSER, DB Schenker, duisport a Rhenus založily na konci října v Berlíně nadaci Open Logistics Foundation. Účelem této neziskové organizace je vybudovat evropskou open source komunitu s cílem podporovat digitalizaci v logistice a řízení dodavatelských řetězců na základě softwaru s otevřeným zdrojovým kódem a standardizovat logistické procesy prostřednictvím de facto standardů. Nejenže je taková technologická iniciativa v logistice doposud nevídaná, ale zakládající členové na sebe zároveň berou průkopnickou roli i co se tématu open source týče.

​Začíná výstavba „chytrého“ logistického parku GLP Park Brno Holubice

7.11. – Společnost GLP, přední investor a developer logistických skladů a distribučních parků, zahájila výstavbu moderního logistického centra v České republice. Projekt GLP Park Brno Holubice získal souhlas místních úřadů se zahájením výstavby.V blíz­kosti dálnice D1 v katastru obce Holubice vznikne logistický park šetrný k životnímu prostředí, vybavený nejmodernějšími technologiemi. GLP Park Brno Holubice by měl své první klienty přivítat v srpnu 2022.


​Na český logistický trh vstupuje firma 123kurýr

7.11. – Společnost 123kuriér úspěšně podniká na Slovensku, kde vybudovala vlastní distribuční síť s nabídkou komplexních služeb v oblasti balíkové logistiky. V těchto dnech vstupuje na český logistický trh. Pod značkou 123kurýr nabízí v první fázi převážně služby v oblasti B2B a B2C.

​Volné prostory v parku P3 Lovosice zaplní FM Česká, Impulse Logistics a Ecologistics

7.11. – P3 Lovosice plně obsadily logistické společnosti. Po FM Česká, která původní pronájem 30 000 m2 pro­dloužila a zdvojnásobila, se do lovosického průmyslového parku stěhují také Impulse Logistics s pronájmem osmi tisíc metrů čtverečních, a Ecologistics, která pro své zázemí nově využije 22 000 m2. Park u dálnice D8 s výtečným dopravním spojením směrem do Německa je tak nyní plně obsazen. Do budoucna se ještě počítá s výstavbou dvou hal.

​Letošní Vánoce budou dražší, změny se dotknou také e-commerce

5.11. – Na vánoční shon se větší e-shopy připravují celý rok. Obvykle už koncem léta mají sjednané zboží a sklady. Letošní Vánoce budou ale jiné. Budou dražší než ty minulé, a to hned z několika důvodů. Navíc některé zboží bude silně nedostatkové. Jaké další změny oblastí e-commerce před Vánoci rezonují?

​GEFCO zajistí logistické toky inovativního elektromobilu Citroen Ami v Itálii

5.11. – Společnost GEFCO, globální expert v oblasti multimodálních řešení dodavatelských řetězců a evropský logistický lídr v automobilovém odvětví, se stal logistickým partnerem společnosti Citroën v Itálii pro inovativní, 100% elektrický automobil typu AMI. GEFCO bude řídit přepravu, postprodukční operace a skladování vozů stejně jako dodávku objednaných aut až do místa určení a předání koncovým zákazníkům.

spinner