Spedice, logistika

Česká policie odhalila organizovaný gang podvodných dopravců Premium

Česká policie odhalila organizovaný gang podvodných dopravců

14.8. – Česká policie zadržela na přelomu roku pachatele přímo při činu, a to při převozu podvodně vylákaného zboží z Německa do České republiky. Zboží zajistili přímo na nákladových plochách kamionových návěsů nebo ukryté v utajovaných skladech. Celkem bylo zajištěno 15 přeprav v celkové hodnotě 48 milionu Kč, dále nákladní tahače a návěsy, kterými byla trestná činnost páchána. Včera to oznámila mluvčí policejního prezidia Lenka Sikorová.

Index PMI: Průmyslová výroba v Německu se znovu propadla, převládá pesimismus Premium

Index PMI: Průmyslová výroba v Německu se znovu propadla, převládá pesimismus

13.8. – Zpomalení tempa hospodářského růstu zemí Eurozóny se nevyhnulo ani Německu: index nákupních manažerů PMI (Purchasing Manager Index), který sleduje průmyslovou produkci, zůstal pod hranicí 50 bodů již sedmý měsíc v řadě. Klesá objem objednávek, obzvláště pro export, což ukazuje, že se výrobní sektor v Německu v červenci potýká s příkrým poklesem, který je dokonce největší za posledních sedm let. Aktuální data indexu PMI londýnské společnosti IHS Markit v červenci ukázala hodnotu 43,2 bodů, zatímco v červnu dosahoval PMI hodnoty 45 bodů. Nejdůležitější indikátor nejsilnější evropské ekonomiky přešel do varující červené zóny.

Budova 3 v Prologis Park Prague-Airport získala ocenění Outstanding Premium

Budova 3 v Prologis Park Prague-Airport získala ocenění Outstanding

13.8. – Budova 3 v Prologis Park Prague-Airport získala za udržitelný přístup zachovaný během procesu celé její výstavby nejvyšší možné hodnocení v rámci akreditace BREEAM na úrovni „Outstanding”. Tento úspěch byl potvrzen v květnu 2019 a certifikát udržitelnosti oficiálně do rukou Michala Vrby, viceprezidenta a ředitele pro projektový management ve střední a východní Evropě, a jeho týmu předal minulý týdend v Praze Shamir Ghumra, ředitel organizace BREEAM.

Turecko zpřísnilo exportérům z EU požadavky pro dovoz zboží na svůj trh Premium

Turecko zpřísnilo exportérům z EU požadavky pro dovoz zboží na svůj trh

7.8. – Turecko zpřísnilo exportérům z Evropské unie podmínky pro dovoz zboží na svůj trh. V květnu letošního roku došlo k restriktivní změně při prokazování původu exportovaného zboží. Turecké orgány nově požadují kromě dokladu o celním statusu zboží A.TR také doklad o preferenčním i nepreferenčním původu zboží. Prohlášení vývozce na faktuře nebo jiném obchodním dokumentu, které se doposud používalo, již turecká strana neakceptuje. Upozornila na to společnost Gerlach, poskytovatel celních služeb pro exportéry a dovozce. 

GLS spolupracuje s Prahou na zlepšení městské logistiky

Nadnárodní přepravní společnost GLS se podílí na projektu zlepšení stavu městské logistiky, na kterém pracují úředníci pražského magistrátu. V současnosti chybí jednotná koncepce pro podporu a rozvoj ekologicky šetrnější balíkové přepravy, která by počítala i s provozem elektrických automobilů, elektroskútrů a nákladních kol.

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů – červenec 2019

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

ELA UDĚLILA EVROPSKOU LOGISTICKOU CENU 2019 SKUPINĚ KOMSA

Ceremonie s tím spojená proběhla v Bruselu. Není bez zajímavosti, že tato organizace získala loni Německou cenu za řízení dodavatelských řetězců od Německé logistické asociace. Historie KOMSA začala v roce 1992 na idylické farmě v saském Hartmannsdorfu. Zde ve Švédsku narozený dr. Gunnar Grosse založil s třemi ambiciózními mladými muži podnik na podporu rozvoje dealerské sítě mobilních telefonů v SRN.

Savera Components otevře v Ostravě první středoevropský výrobní závod Premium

Savera Components otevře v Ostravě první středoevropský výrobní závod

5.8. – Společnost Savera Components CZ, nová česká pobočka španělského výrobce součástek do výtahů Savera Group, si pronajala 5 000 metrů čtverečních ve spekulativní budově O20 v CTParku Ostrava. Transakci zrealizoval tým průmyslových nemovitostí Colliers International. Firma o tom informovala v tiskové zprávě.

Aktuality ze světa 31/2019 Premium

Aktuality ze světa 31/2019

2.8. – LOGISTIKA – Větší kontrola nad dodavatelskými řetězci. S telematikou společnosti AIS GmbH se získávají a efektivně užívají logistická data v reálném čase o celých dopravních řetězcích: zásadní kompetence specialistů z Ulmu na pracovní toky leží v digitálním managementu zakázek včetně pracovních časů a dob řízení jakož i hodnocení údajů o vozidle. Management AIS spojuje informace o tzv. rampovém managementu do jednoho průběžného pracovního toku. Průběžně aktualizovanými informacemi z vozidla odpadá většina telefonátů, protože všichni účastníci na procesu pracují se stejnými daty a jsou tím v obraze o odjezdových dobách, ložených zakázkách a mnohém dalším. 

Společnost Geis PL nově v distribučním parku Grodzisk Mazowiecki Premium

Společnost Geis PL nově v distribučním parku Grodzisk Mazowiecki

1.8. – Skupina Geis intenzivně rozvíjí na polském trhu své aktivity v oblasti komplexních logistických služeb. V současné době zaměstnává přibližně 500 odborníků ve 25 pobočkách a specializovaných logistických pracovištích. Aby mohla vyhovět narůstajícímu počtu zákazníků a dále zlepšovala kvalitu služeb, přesouvá své pobočky do moderních a z hlediska rozvoje své přepravní sítě příhodných lokalit. Aktuálně modernizuje a stěhuje distribuční terminály v Bydhošti a Štětíně a ve čtvrtém čtvrtletí zahájí provoz cross-dockový terminál v distribučním parku Grodzisk Mazowiecki poblíž Varšavy.

Fiege si pronajal veškeré prostory v maďarském Prologis Park Budapest-Harbor Premium

Fiege si pronajal veškeré prostory v maďarském Prologis Park Budapest-Harbor

30.7. – Dlouholetý zákazník společnosti Prologis, logistická firma Fiege, podepsal nájemní smlouvu na veškeré prostory nové budovy 12 v Prologis Park Budapest-Harbor a získal tak dalších 10 600 m2. Díky tom v parku působí na 40 000 m2.

spinner