Spedice, logistika

DACHSER expanduje na severu Anglie Premium

DACHSER expanduje na severu Anglie

25.10. – Mezinárodní logistický provider DACHSER otevřel novou pobočku v britském městě Rochdale nedaleko Manchesteru. DACHSER zde investoval 16 milionů EUR do nových prostor o rozloze 5175 metrů čtverečních.

Aktuality ze světa 43/2019 Premium

Aktuality ze světa 43/2019

25.10. – LETECKÁ DOPRAVA – Světový sektor letecké nákladní dopravy se nachází podle posledních údajů Mezinárodní asociace leteckých dopravců IATA v nejdelším slabém období od finanční krize. Světový výkon letecké nákladní dopravy poklesl také v srpnu. Počet tunokilometrů se ve srovnání s předchozím měsícem snížil o 3,9 procenta. Je to desátý po sobě jdoucí měsíc s klesajícími dopravními výkony. To se ještě od krize v roce 2008 nestalo. Světová kapacita nákladního prostoru letadel stoupla ve srovnání s předchozím měsícem o dvě procenta. Vedlo to ke snížení vytížení nákladních letadel o 2,7 procenta. Ve světovém měřítku jde o 44,6 procenta. O něco lépe na tom byli dopravci sídlící v Evropě: kapacita zde sice stoupla o 3,3 procenta více než ve světovém průměru, ale s vytížením je na tom Evropa lépe se 47,7 procenty. Tato hodnota znamená druhé místo za Asií/Pacifikem, kde s vytížením 51,6 procenta mohl být dosažen nejlepší ložný faktor. Afrika je jasným vítězem mezi šesti světovými oblastmi (Afrika, Asie/Pacifik, Evropa, Latinská Amerika, Blízký východ, Severní Amerika). Nevýznamný region s 1,6procentním podílem na globální nákladní dopravě zaznamenal jako jediný silný nárůst dopravního výkonu (plus 8 procent). Stinnou stránkou úspěchu je však slabé vytížení letadel, kdy nákladní prostory se loží jen na 30,2 procenta. Nejslabším regionem světa je Blízký východ. Zde se snížil dopravní výkon v tunokilometrech vůči předchozímu měsíci o 6,7 procenta.

cargo-partner rozšířil nabídku železničních přeprav kusových zásilek na Nové Hedvábné stezce Premium

cargo-partner rozšířil nabídku železničních přeprav kusových zásilek na Nové Hedvábné stezce

24.10. – Logistická firma cargo-partner v současné době nabízí na Nové Hedvábné stezce 40 železničních servisů FCL a 15 konsolidačních servisů týdně, včetně nedávno zavedeného nového přímého spojení pro přepravu kusových zásilek mezi Čínou a Evropou.

Výrobce Linde Material Handling představil novou řadu vychystávacích vozíků Premium

Výrobce Linde Material Handling představil novou řadu vychystávacích vozíků

24.10. – Inovativní koncept vozíků Linde N20 pro přípravu zakázek, která má prostor pro operátory umístěn před baterií, představil výrobce Linde Material Handling. Je tak jediným producentem, který nabízí dva různé koncepty vozíků pro procesy horizontálního vychystávání objednávek.

GEFCO a ArtiShock využijí aplikaci s rozšířenou realitou ke zvýšení produktivity Premium

GEFCO a ArtiShock využijí aplikaci s rozšířenou realitou ke zvýšení produktivity

23.10. – Společnost GEFCO navázala spolupráci se firmou ArtiShock a společně vyvinuli novou, inovativní aplikace pro rozšířenou realitu (AR). Nové řešení, přezdívané „GEFCO Enterprise AR“, bude využívat divize letecké a námořní přepravy společnosti GEFCO ke zvýšení kontroly kvality a podpoře produktivity balení zboží v tepelném režimu, kde nejvýznamnější roli hrají přesnost a efektivita.

Liftago spustilo logistický systém, bude rozvážet zásilky e-shopů

23.10. – Přepravní společnost Liftago spustila nový logistický systém a bude rozvážet zásilky některých partnerských firem, zároveň do něj zapojí i jejich řidiče. Na dnešní tiskové konferenci to řekl šéf Liftaga Ondřej Krátký. Liftago začalo rozvážet zásilky na jaře, kdy se dohodlo s firmou Zásilkovna. Do spolupráce se zapojila například i Alza.

Zalando testuje ve Skandinávii znovupoužitelné obaly Premium

Zalando testuje ve Skandinávii znovupoužitelné obaly

22.10. – Omezování uhlíkové stopy a snižování množství odpadu lze docílit i aplikací principu znovupoužitelnosti. Německý e-shop s módou a doplňky Zalando nyní v rámci čtyřtýdenního pilotního programu testoval opakovaně použitelné balení zboží „RePack“. Deset tisíc zákazníků ve Finsku, Norsku, Švédsku a Dánsku dostalo své objednávky balené v plastových sáčcích, které jsou navržené tak, aby se daly použít opakovaně.

Gerlach zajišťuje celní odbavení i kuriózních zásilek Premium

Gerlach zajišťuje celní odbavení i kuriózních zásilek

21.10. – Celní broker Gerlach zajišťuje každý měsíc proclení a následnou přepravu velmi netypických až kuriózních zásilek. Nedávno to byla například série vzácných dravců, kteří putovali z Česka do Bahrajnu. „V poslední době jsme vyclili také poníky, oplodněná vejce pro líhnutí, hlodavce určené pro zvířata, dostihové koně či plemenné čistokrevné březí jalovice,“ řekl šéf společnosti Gerlach, která odbaví více než půl milionu zásilek ročně.

5G umožní flexibilní automatizaci skladů Premium

5G umožní flexibilní automatizaci skladů

21.10. – V loňském roce bylo na celém světě v provozu 4000 robotických skladů. Podle prognóz budou do roku 2025 v 50 000 skladech na světě fungovat čtyři miliony komerčních robotů, což je dvanáctinásobný nárůst v průběhu pouhých šesti let. Klíčem úspěchu inteligentních skladů ovšem nejsou roboti nebo systémy řízení, ale konektivita v reálném čase. Vzhledem k nárůstu poptávky spotřebitelů, je investice do automatizace a digitalizace skladů klíčovým krokem pro zvýšení efektivity a zisků. Poskytovatelé logistických služeb hledají digitální technologie, které jim umožní zůstat konkurenceschopní.

P3 hlásí rozestavěných 160 tisíc metrů čtverečních průmyslových prostor

17.10. – První polovina letošního roku se pro developera průmyslových nemovitostí P3 nesla ve znamení výstavby a pozitivní trend pokračoval i ve třetím čtvrtletí – rozestavěno má aktuálně více než 160 000 m2. Největší projekt vzniká v parku P3 Lovosice, nové jednotky pro nájemce společnost chystá ale i v P3 Prague D11 nebo v P3 Mladá Boleslav.

spinner