Spedice, logistika

​Dachser založí se společností Fercam v Itálii joint venture

28.8. – Dlouholeté partnerství společností Dachser a Fercam vede k založení joint venture pro segment sběrné služby a kontraktní logistiky. Společnost Fercam se chystá převést svoje divize Distribution (sběrná služba) a Logistics (kontraktní logistika) do joint venture se společností Dachser s názvem Dachser & Fercam Italia S.r.l. Podíl společnosti Dachser v novém joint venture ve výši 80 procent posílí a zdokonalí její evropskou logistickou síť. Převod práv ještě musí odsouhlasit příslušné orgány pro hospodářskou soutěž

​Nominujte projekty do soutěže The Best of Czech and Slovak Logistics

28.8. – Do 10. září můžete nominovat své logistické projekty do soutěže The Best of Czech and Slovak Logistics. Budou oceněny nejlepší logistické projekty, produkty, služby či řešení, které byly realizovány v České republice a na Slovensku od 1. 1. 2022 do 30. 7. 2023. Vyhlášení výsledků proběhne na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Nominovat své projekty, produkty, řešení či služby můžete i vy – a to v kategoriích: Nejlepší intralogistický projekt, Nejlepší logistický produkt, Nejlepší logistická služba, Nejlepší obalové řešení a Nejudržitelnější projekt. Uděleno bude i ocenění Osobnost české a slovenské logistiky. Dopravní noviny jsou mediálním partnerem této prestižní události.

Pro Networking: Praha hostila konferenci celosvětové asociace ProLog

28.8. – Ve dnech 21 až 23. července Praha hostila 2. konferenci Pro Networking soukromé celosvětové asociace logistiků ProLog. Podobných asociací existuje ve světě více; tato je však výjimečná svými digitálními řešení včetně mobilních aplikací.

​Logistiku i výrobu v České republice stále více pohání sluneční energie

25.8. – K rozsáhlým investicím do vlastních solárních elektráren přistupují v současné době developeři, nájemci a vlastníci průmyslových a skladovacích prostor v České republice. Tento trend reflektuje nejen postupující modernizaci energetického sektoru, ale také odvracení od závislosti na fosilních palivech. V rámci této inovativní vlny dochází na mnoha objektech paralelně ke komplexním technologickým úpravám, směřujícím k celkové redukci spotřeby energie. K dosud největším střešním solárním elektrárnám patří areál Urbanity Campus Tachov, který ohlásil instalovaný výkon 5 MW a přibližnou roční produkcí více než 5 000 MWh elektrické energie.

​PST CLC Mitsui-Soko v pobočce v Rotterdamu rozšiřuje služby pro Mitsui Chemicals

23.8. – Společnost PST CLC Mitsui-Soko 1. května letošního roku spustila ostrý provoz filiálky v Rotterdamu. V první fázi tato filiálka přebrala část stávajících klientů, s nimiž byly do té doby zakázky zajišťovány z Prahy. Převážně jde o přepravy realizované z a do přístavu v Rotterdamu. Nová pobočka se aktuálně v Holandsku zaměřuje na získávání nových klientů v oblasti přeprav, skladování a celních služeb. Nově tam byly rozšířeny služby pro stávajícího klienta, společnost Mitsui Chemicals.

​Úřady pro hospodářskou soutěž schválily většinové převzetí firmy Quehenberger společností Geis

21.8. – Úřady pro hospodářskou soutěž schválily se zpětnou platností od 1. 1. 2023 převzetí 66 % akcií společnosti Quehenberger Logistics skupinou Geis. To znamená, že nyní je Geis oficiálně většinovým vlastníkem skupiny Augustin Quehenberger a dostal zelenou pro spolupráci s novými kolegy.

​DB Schenker a Volvo Cars snižují emise v námořních přepravách

21.8. – Společnosti DB Schenker a Volvo Cars navázaly partnerství s cílem dekarbonizovat námořní přepravy. Po moři přepraví 12 000 standardních kontejnerů (TEU) s náhradními díly a využijí k tomu biopaliva druhé generace typu metylester použitých kuchyňských olejů.

​Řídicí software mySTOCK WMS pro nový evropský logistický sklad společnosti Donoci

19.8. – Společnost Donoci, s. r. o., úspěšně nasadila pro řízení svého nového skladu v Blansku řešení mySTOCK WMS od společnosti KVADOS a.s. Donoci v průběhu 25 let vyrostlo z lokálního e-shopu na jednoho z největších hráčů s osvětlením v Evropě. Jejich ambiciózní růst a potenciál si žádá i kvalitní a náročné skladové technologie. Nové automatizované řešení tak řídí provoz více než 100 skladníků den­ně.

​Český trh průmyslových nemovitostí rostl ve druhém čtvrtletí nejrychleji za posledních pět let

18.8. – Český trh průmyslových nemovitostí se v 1. pololetí roku 2023 rozrostl o 269 100 metrů čtverečních a dosáhl tak na téměř 11,3 milionu metrů čtverečních. Meziročně jde o nárůst o více než 11 %. Místní trh s průmyslovými nemovitostmi tedy navzdory vyšším úrokovým sazbám, složitějšímu financování, zpomalení ekonomiky a výkyvům průmyslové výroby dále zrychluje svůj růst, který je aktuálně nejvyšší za posledních pět letech. S tím souvisí i mírný růst neobsazenosti a stabilizace cen nájemného. Vyplývá to z průzkumu společnosti Colliers, předního poskytovatele diverzifikovaných profesionálních služeb v oblasti komerčních nemovitostí a správy investic.

​Společnost FM Logistic zaznamenala další rok trvalého růstu

18.8. – Společnost FM Logistic zveřejnila své finanční výsledky za rok 2022/23. Úplné auditované výsledky jsou k dispozici ve výroční zprávě. Ve fiskálním roce končícím 31. března 2023 vzrostly tržby na 1 713 milionů eur, což je o 13 % více než v předchozím roce. Provozní zisk se rovněž zvýšil o 15 % díky obezřetné strategii snižování zadlužení. Významné investice do realizace politiky udržitelného rozvoje společnosti přibližují skupinu stále více k jejím cílům pro rok 2030.

spinner