Spedice, logistika

​Kateřina Kačírková (MD logistika): Při jednání se zákazníky je hlavní stále cena a je to vždy o kompromisu

Společnost MD logistika upořádala koncem dubna na Polygonu Hradec Králové akci Road Safety Tour 2024, kde si návštěvníci mohli vyzkoušet jízdu s osobními vozidly i kamiony v krizových situacích a měli možnost seznámit se s novými vozidly značky DAF s moderními bezpečnostními prvky i s pneumatikami Michelin. O této akci a také o přístupu k problematice řidičů a o logistice jsme hovořili s Kateřinou Kačírkovou, obchodní a marketinkovou ředitelkou společnosti MD logistika.

​Společnost KION v prvním čtvrtletí zvýšila tržby i zisk

„Skupina KION zaznamenala solidní start do roku 2024, když v prvním čtvrtletí výrazně zlepšila ziskovost na úrovni skupiny i v obou segmentech,“ uvedl říká Rob Smith, generální ředitel společnosti KION GROUP AG.

​Zeptali jsme se Jakuba Trnky, ředitele společnosti Raben Logistics Czech & Slovakia

Počítáte s rozšiřováním dalších poboček v České republice? Například jižní Čechy nejsou pokryté…

Pokryté prostřednictvím našeho subdodavatele, ale mohu vám prozradit, že v letošním roce v září otevřeme v Českých Budějovicích vlastní pobočku.

​Raben: Nejlepším řešením pro logistiku je HVO10

Nejlepším řešením pro logistiku je HVO100. Uhlíkovou stopu ovšem efektivně redukují i vozidla, která pojmou více palet. Zaznělo to na konferenci Udržitelnost v logistice, kterou při příležitost prvního výročí založení hypermoderního logistického Eurohubu v Rokycanech uspořádal jeho provozovatel, společnost Raben.

Raben používá elektrický chladicí návěs, v české flotile jsou klíčové citylinery a road trainy

14.6. - Logistická společnost Raben v posledních letech investuje do inovací, jedním z hlavních témat je přitom ekologičtější provoz flotily. Raben Fresh Logistics nově využívá chladicí návěs, který díky systému rekuperace získává energii ze samotné jízdy. Z nedávno zveřejněných výpočtů Rabenu zároveň vyplynulo, že uhlíkovou stopu přepravy snižují velká vozidla, která pojmou více palet.

Dachser získal recertifikaci pro logistiku farmak

14.6. - Nezávislí auditoři opětovně udělili mezinárodní logistické společnosti Dachser certifikáty pro přepravy výrobků ze segmentu life science a healthcare (farmaceutický průmysl a zdravotnictví). Pobočka v Šanghaji byla recertifikovaná podle IATA CEIV Pharma a pobočky v Barceloně, Madridu, Bombaji, Frankfurtu nad Mohanem a také centrála skupiny v německém Kemptenu podle požadavků správné distribuční praxe – GDP (Good Distribution Practice).

​Společnost Stow ČR ve skladech dm drogerie v Ostředku instalovala 14 tisíc paletových míst

13.6. – Společnost Stow ČR v novém moderním distribučním centru předního drogistického řetězce dm drogerie, které se nachází v Prologis Park Prague D1 Ostředek, v závěru loňského roku postavila veškeré regálové konstrukce. Tři tamní skladové haly dm drogerie mají plochu více než 21 tisíc metrů čtverečních a paletové regály stow disponují čtrnácti tisíci paletovými místy. Každé paletové místo má nosnost 800 kg.

​Plastové obaly se dají nahradit papírem, DS Smith již takto z oběhu odstranil miliardu kusů plastu

13.6. – Papírenská společnost DS Smith ve spolupráci s některými z nejznámějších značek rychloobrátkového zboží na světě nahradila více než jednu miliardu plastů. Významného milníku na cestě k lepší udržitelnosti dodavatelských řetězců dosáhla s více než ročním předstihem oproti plánu, a to díky tomu, že se u svých obalových řešení zaměřila na cirkulární design. Recyklovaný papír v kombinaci s chytře promyšlenou konstrukcí dokáže konkurovat plastovým obalům nižšími dopady na životní prostředí, a tam, kde ho lze používat opakovaně, i cenou.

​P3 Logistic Parks akvizicí samostatně stojící haly rozšiřuje park P3 Prague D8

12.6. – P3 Logistic Parks, přední evropský developer průmyslových nemovitostí, oznámil akvizici samostatné budovy o rozloze 30 500 metrů čtverečních, která se nachází v bezprostřední blízkosti stávajícího parku P3 Prague D8. Tato strategická akvizice sjednocuje operace nájemce VF Corporation pod jediného správce a pronajímatele, čímž se mu zvýší jeho provozní efektivita.

​Goodyear pomáhá s logistikou na Le Mans

12.6. – Letošní závodní sezóna bude pro společnost Goodyear nejnáročnější od jejího návratu na Le Mans v roce 2020. Goodyear bude totiž letos spolu s 16 vozy LMP2, které se zúčastňují závodů na celém světě, například v seriálech European Le Mans Series nebo Asian Le Mans Series, pneumatikami zásobovat i nabité startovní pole 23 vozů kategorie LMGT3, jež které na okruh vyjedou vůbec poprvé.

spinner