Spedice, logistika

STILL představil špičkový regálový vozík do úzkých uliček

24.11. – Společnost STILL doplňuje svou produktovou paletu o nový regálový (man-down) vozík NXV do vysokých a úzkých skladových uliček. Ten zaručuje komfortní, bezpečné a rychlé skladovací procesy. Při výškách zaskladňování až 13,8 metrů pomáhá aktivní stabilizace břemene a kamera na vidlicích k zamezení vzniku škod najetím na regál. Systém usnadňující polohování pomáhá zvýšit bezpečnost a rychlost při nakládání. Prvním testováním prošel nový vozík STILL NXV v rámci praktické studie ve společnosti Bad Heilbrunner GmbH & Co. bravurně. Testovací řidiče přesvědčily zejména ergonomické prvky vozíku.

Skupina Kuehne+Nagel oznamuje změny ve vrcholném managementu

23.11. - Představenstvo Kuehne+Nagel International schválilo změny v nejvyšším vedení společnosti. S platností od 1. srpna 2022 pozici generálního ředitele Kuehne+Nagel International převezme Stefan Paul. Dosavadní CEO skupiny Detlef Trefzger odstupuje ze soukromých důvodů a stane se členem představenstva společnosti s tím, že jeho funkční období plynule naváže na dosavadní úspěšné devítileté působení v roli generálního ředitele.

Káva asi letos díky dopravní krizi trochu zhořkne

23.11. - Kávoví snobové se teď mají čeho bát. Globální nedostatek bobů už dnes hrozí zvýšením cen v kavárnách a supermarketech. Vaše ranní cappuccino nebo latté možná začne zanechávat hořkou příchuť z jiných důvodů. Svět se potýká se zoufalým nedostatkem kávy arabica, odrůdy, která dává nejhladší chuť a tvoří asi 60 % světové produkce. Dodávky byly zdecimovány poté, co extrémní počasí zničilo úrodu, a vzhledem k prognóze La Nina do začátku roku 2022, která by měla dále poškodit výnosy, by mohlo trvat roky, než se trh zotaví. Ceny arabiky prudce rostou, aby odrážely narůstající krizi, zatímco globální dopravní přetížení ještě více ztěžuje získávání bobů tam, kde jsou zapotřebí. „Není to jen krátkodobá záležitost," řekla Kona Haque, která vede výzkum u obchodníka s komoditami ED&F Man v Londýně. „Je to vlastně něco, s čím budeme počítat dalších pár let.”

DHL Supply Chain rozšiřuje komerční využití autonomních vysokozdvižných a paletových vozíků

23.11. - DHL Supply Chain, specialista na smluvní logistiku v rámci koncernu Deutsche Post DHL Group, rozšiřuje komerční využití autonomních vysokozdvižných a paletových vozíků ve svých více než 1 500 skladech na celém světě. Soustředí se přitom v první řadě na provozovny v Evropě, Velké Británii a Irsku nebo v Severní Americe, tedy na trhy s chronickým nedostatkem pracovníků. Autonomní paletové vozíky přemisťují zboží na paletách jak ve vertikálním, tak horizontálním směru. Používají se proto zejména v odvětvích, v nichž se zboží přepravuje převážně na paletách, například ve spotřebním a automobilovém průmyslu nebo maloobchodu. Využití této inovativní techniky je součástí programu urychlené digitalizace společnosti DHL Supply Chain v rámci strategie pro komercializaci a široké uplatnění inovativních řešení a nových technologií.

Jungheinrich bude mít u Chomutova výrobní závod na vysokozdvižné vozíky

23.11. - Lídr českého trhu průmyslových nemovitostí Panattoni přivádí na Chomutovsku předního světového dodavatele manipulační techniky Jungheinrich. Závod na vysokozdvižné vozíky vyroste v Panattoni Parku Chomutov North a reprezentuje největší letošní transakci s výrobním provozem na českém trhu. Budova o velikosti 37 000 m2 nabídne pro Chomutov a okolí 350 kvalifikovaných míst ve výrobě. Investice do budovy a technologií přesahuje 2,5 miliardy korun a patří k největším v regionu. Budova bude dokončena začátkem 2023 a společnost Jungheinrich by v ní měla zahájit výrobu v druhé polovině roku 2023. Projekt zahrnuje mimořádně rozsáhlá opatření na podporu biodiverzity v okolí.

Prologis: Dodavatelské řetězce čelí trvalé transformaci

22.11. - Prologis Research, výzkumné oddělení společnosti Prologis, očekává, že současné narušení trhu bude vyžadovat změnu způsobu skladování zásob. Až do pandemie se globální dodavatelské řetězce spoléhaly na model „just-in-time“, pro jehož funkčnost je klíčový plynulý tok zboží. Právě pandemie a další faktory (např. změna klimatu, geopolitika či napjatá situace na trhu práce) však tento plynulý tok narušily a zapříčinily nedostatek zboží, nestabilitu i vyšší náklady.

Společnost arculus se stala novým členem skupiny Jungheinrich

19.11. - Jungheinrich se spojil se společností arculus, inovativní začínající firmou s vedoucí pozicí na trhu autonomních technologií. Cílem spojení je dosažení udržitelnosti prostřednictvím průkopnických automatizačních řešení, přinášejících zákazníkům vyšší efektivitu podnikání.

Právě vychází v DN 23

​DHL chce ukazovat nový směr v ekologické nákladní dopravě

Globální logistická společnost DHL si stanovila velmi ambiciózní plán nazvaný Go Green, v němž se zavázala, že bude do roku 2050 CO2  neu­trální. Postupně proto zavádí do provozu různá ekologická řešení, a to především v dopravě. Epicentrem těchto pilotních projektů se stala česká pobočka DHL Supply Chain, která mimo jiné začala před nedávnem využívat první elektricky poháněné nákladní vozidlo v Česku. Na podrobnosti jsme se zeptali Petera Badáně, ředitele transportu DHL Supply Chain v České a Slovenské republice.

Právě vychází v DN 23

​GEFCO: Moveecar startuje éru e-commerce v českém automotive

18.11. – Společnost GEFCO představila své kompletní služby fygitální platformy Moveecar pro trh v České republice. Před dvěma lety tato nadnárodní logistická společnost s dlouholetým know-how v oblasti dopravy nových aut oznamovala vstup na trh ojetých vozů. A nyní přichází s doslova revolučním nástrojem kombinujícím on-line nákup vozidla se širokou škálou fyzických služeb. Cílí nejen na klienty v oblasti B2B, ale i v B2B2C a B2C. V plánu je i vstup do C2C segmentu.

Stroje vs. lidé v intralogistice. Čeká nás konec skladníků (nejen) v Čechách?

15.11. – Zejména během nejtvrdšího lockdownu, kdy jako téměř jediné zůstaly otevřené supermarketové řetězce a větší drogerie, se ukázalo, že práce v centrálních skladech musí být opravdu maximálně efektivní. Z toho důvodu se v nich používají inteligentní stroje, jejichž technologie jsou čím dál vyspělejší. Na rozdíl od lidí navíc nejsou náchylné k nemocem, takže například rozšíření pandemie jejich fungování neohrozí. Je tedy reálné, že nás stroje jednou v intralogistice zcela nahradí?

spinner