Spedice, logistika

​Budoucností pro další rozvoj výstavby mohou být nevyužitá a zanedbaná území

Míst, kde se dají v současné době vystavět nové, moderní průmyslové nemovitosti, kvapem ubývá, v okolí velkých a větších měst jich je už nedostatek. Naopak poptávka po průmyslových prostorách vysoce převyšuje nabídku. Proto se developeři začínají poohlížet po tzv. brownfieldech, tedy místech a areálech, které jsou dosud nevyužívané, zanedbané a chátrají. Věří, že se jim podaří zašlá místa obnovit a přeměnit je v moderní průmyslové zóny.

​Prologis oznamuje povýšení Martina Baláže na pozici country managera pro Českou republiku a Slovensko Premium

​Prologis oznamuje povýšení Martina Baláže na pozici country managera pro Českou republiku a Slovensko

28.2. – Prologis, Inc., globální lídr v oblasti logistických nemovitostí, dnes oznámil povýšení Martina Baláže na pozici viceprezidenta a country managera společnosti pro Českou republiku a Slovensko.

​DACHSER: Zelenka novým manažerem spedice DACHSER Kladno Premium

​DACHSER: Zelenka novým manažerem spedice DACHSER Kladno

27.2. – Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic má nového manažera spedice pro DACHSER Kladno, největší pobočku v České republice. Jaroslav Zelenka nastoupil na tuto pozici s cílem nadále zvyšovat kvalitu logistických služeb.

​Český trh průmyslových nemovitostí v roce 2018 Premium

​Český trh průmyslových nemovitostí v roce 2018

26.2. – Společnost 108 AGENCY informuje o vývoji českého trhu průmyslových nemovitostí v roce 2018. Neobsazenost oscilující kolem 4 procent během celého roku, rekordní tempo výstavby nových projektů (v roce 2018 bylo na trh uvedeno cca 800 000 metrů čtverečných nových ploch k pronájmu) a poptávka dlouhodobě převyšující nabídku přinášejí pozitivní výhled do budoucnosti industriálního odvětví napříč regiony.

​Nástroj ETA: Přesné online monitorování zásilek pro klienty Premium

​Nástroj ETA: Přesné online monitorování zásilek pro klienty

26.2. – Nové IT řešení ETA, které vyvinula skupina Raben Group společně s telematickými firmami TIS GmbH a PTV, umožňuje on-line monitorování polohy doručovacích vozidel a zásilek, které přepravují. V kamionové přepravě jde o unikátní monitorovací systém, díky němuž zákazníci Raben Group mají v reálném čase přehled, v kolik dorazí zásilka na místo určení.

Aktuality ze světa 8/2019 Premium

Aktuality ze světa 8/2019

25.2. – ŽELEZNIČNÍ DOPRAVA – Insolvenční řízení vůči Railrunner Europe. Úřední soud Hamburk zahájil hlavní insolvenční řízení o majetku podniku Railrunner Europe GmbH. Insolvenční správkyní byla jmenována právní zástupkyně Susanne Riedemannová z Hamburku. Požadavky se mají předkládat do 28. března. Shromáždění věřitelů má proběhnout 30. dubna. Railrunner požádal 18. ledna o vyhlášení platební neschopnosti. Gerhard Oswald se bezprostředně potom stáhl z vedení firmy, když se obával konfliktu zájmů ve spojitosti s jeho poradenskou společností Gomultimodal GmbH. Právní zástupkyně Riedemannová podle zprávy v odborném tisku nechala prověřit, zda poskytovatel bimodálního systému, který naposledy fungoval mezi Braunschweigem a Bratislavou v konvenční kombinované dopravě, může znovu pokračovat v provozu. Následná jednání insolvenční správkyně se zúčastněnými stranami však zůstala bez výsledku. Podle toho by se měla rentabilita nabídky výrazně zlepšit. ČD Cargo a Drážní společnost Potsdam (EGP) odmítly slevy z cen v požadovaném rozsahu.

Aplikace „Mapování pohybu vozíků“ přináší větší přehled a bezpečnost Premium

Aplikace „Mapování pohybu vozíků“ přináší větší přehled a bezpečnost

15.2. – Společnost Linde Material Handling představila nový modul svého systému „connect“ pro monitorování pohybu flotil manipulačních vozíků. Digitální aplikace „Mapování pohybu vozíků“ využívá nové technologie pro lepší přehled o provozu manipulační techniky. S její pomocí je snadněji identifikována aktuální poloha vozíku, a je tedy velkým přínosem pro správu flotily.

​Z mezinárodních dopravních a logistických svazů - leden 2019

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

SUMMIT EVROPSKÉ INFORMAČNÍ BEZPEČNOSTI: TEISS AMSTERODAM

ELA informuje členy o akci, která proběhne letos 12. a 13. února. Budou zde představeny paralelní proudy zaměřené na kulturu a vzdělání a dále na hrozby a rizika; uskuteční se tak dvě konference v jedné. TEISS Amsterodam dále zorganizuje workshopy a odborné diskuse u kulatého stolu. Více než 200 profesionálů z oblasti kyberbezpečnosti a informačních technologií přijde informovat o posledních hrozbách a nejlepších zkušenostech při realizaci organizačních změn.

​DACHSER sází na úsporné lithium-iontové technologie

DACHSER myslí ekonomicky i ekologicky. Do konce roku 2022 chce společnost nahradit veškerou svoji pozemní manipulační techniku v Evropě technikou na energeticky úsporné lithium-iontové baterie. Celkem se podle údajů firmy bude jednat o výměnu zhruba 6000 kusů prostředků.

Aktuality ze světa 6/2019 Premium

Aktuality ze světa 6/2019

10.2. – KOMBINOVANÁ DOPRAVA – Přístav Hamburk s novou intermodální linkou. Mezinárodní kontejnerová služba Eurogate Intermodal (EI) zahájila dvakrát týdně drážní spojení mezi přístavem Hamburk a terminálem v Singenu v Bádensku – Württembersku. Singen je středisko silniční a železniční dopravy, sloužící jižnímu Německu a regionu tří hranic v čele s jezerem Constance, regionem rakouského Voralbergu a východním Švýcarskem. Nová přímá služba s celkovou kapacitou 88 TEU na jednosměrnou jízdu má za cíl poskytnout zákazníkům alternativu vůči dalším terminálům v regionu B-W spojením vnitrozemské a interní přepravy s námořním přístavem. EI také nabízí zákazníkům kamionovou službu na první a poslední míli z terminálu do konečné destinace. Podnik uvádí, že v rámci nové služby se užívají nejnovější e-lokomotivy, pomáhající snižovat množství emisí C02. „Naším cílem je poskytnout lépe vyváženou alternativu dopravní služby v tomto a sousedních regionech,“ řekl Niels Riedel, šéf obchodu u EI. „Dále shledáváme naši spolupráci s kontejnerovým terminálem TSG Singen jako ideální příležitost k dalšímu rozšiřování naší námořní logistické činnosti. Až dosud byla logistika v tomto regionu zaměřena hlavně na intrakontinentální přepravu s poměrně omezeným přístupem na námořní trasy. S naší novou službou činíme krok směrem ke změně“.

spinner