Spedice, logistika

​Zboží vyrobené v Číně naráží na nové logistické problémy

9.8. – Čínské firmy, které chtějí proniknout na světový trh, narážejí na problémy s přepravou. Napojení na levnou domácí výrobu poskytlo čínským podnikům výhodu v zahraničí, což se ale teď mění v nevýhodu. Pandemie a obchodní napětí totiž narušují mezinárodní dodavatelské kanály, upozornil zpravodajský server CNBC.

​VCHD Cargo koupila německého přepravce Völker Logistik

5.8. – VCHD Cargo oznámila akvizici německé spediční firmy Völker Logistik. Jedná se o největší investici v historii společnosti, která upevní její pozici na největším logistickém trhu v Evropě. Tato největší transakce zvýší nejen konkurenceschopnost společnosti v oblasti mezinárodních linkových přeprav, ale i v přepravách na kratší vzdálenosti v rámci Německa, včetně obsluhování poslední míle. Spojení obou rodinných společností přinese i synergie v personální oblasti zejména na pozicích profesionálních řidičů.

​Logistická firma Ecologistics expanduje na českém trhu

5.8. – Ecologistics, 3PL operátor působící v České republice od roku 2017, v posledních měsících expandovala na českém trhu a aktuálně si pronajímá celkem 63 300 m2 prvotřídních skladovacích ploch v celkem čtyřech logistických parcích na Praze-západ a v Plzni-Štěnovicích.

Nedaleko pražského Anděla bude pod městským okruhem nové cyklodepo

2.8. – Nedaleko pražské křižovatky Anděl bude nové cyklodepo pro překládku zboží a jeho další rozvoz po centru města na elektrokolech. Umístěno bude na Plzeňské ulici pod městským okruhem. V cyklodepu bude sídlit osm firem a v budoucnu by měly přibýt další. Cílem je zlepšit stav ovzduší v centru města. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Provoz bude zajištěn prostřednictvím městské firmy Technická správa komunikací (TSK).

Raben Group přebírá skupinu Bas Group

1.8. - Raben Group převzala se zpětnou účinností od 1. ledna 2021 stoprocentní podíl ve skupině Bas Group. Touto transakcí získává Raben tým 210 zaměstnanců a zároveň všechny provozovny skupiny Bas Group v Nizozemsku, na Slovensku a v Itálii. Transakce již byla schválena ze strany antimonopolních ú­řadů.

Panattoni pro BHS Real Estate Fund vybuduje na Slovensku logistický park za více než 1,5 miliardy korun

31.7. - BHS Real Estate Fund ve spolupráci se stavitelem průmyslových nemovitostí Panattoni vybuduje nový logistický park poblíž Bratislavy. Projekt s názvem Panattoni Park Bratislava North reaguje na vysokou poptávku po skladových prostorech, které budou mít skvělou dopravní obslužnost pro Slovensko, Rakousko, Českou republiku i Maďarsko.

DHL Supply Chain prodlužuje smlouvu s Locus Robotics

Společnost DHL Supply Chain z koncernu Deutsche Post DHL Group uzavřela rámcovou smlouvu o rozšířené spolupráci s firmou Locus Robotics. První investice do robotů pro asistované vychystávání již prokázaly svou efektivitu v komerčních provozech.

TIMOCOM: Digitalizace logistiky díky rozhraní mezi ERP a TMS systémy napříč Evropou

FreightTech společnosti TIMOCOM prostřednictvím Smart Logistics System nabízí svým zákazníkům digitální řešení, která logistickým firmám umožňují skrze rozhraní navzájem propojovat podnikové ERP a TMS systémy. Přispívá tím k dalšímu rozšiřování digitalizace a automatice logistických procesů a díky tomu pomáhá zefektivnit pracovní postupy. Takto sofistikovaně je v současné době možné mezi sebou propojit 45000 potenciálních obchodních partnerů.

DHL rozšiřuje kapacity farmaceutického logistického centra ve Florstadtu

29.7. - Společnost DHL Supply Chain, lídr v oblasti smluvní logistiky v rámci koncernu Deutsche Post DHL Group, buduje v současnosti logistické centrum s podlahovou plochou cca 32 000 metrů čtverečních v německém Florstadtu. Centrum vzdálené 35 kilometrů severně od Frankfurtu nad Mohanem bude otevřeno na konci roku 2021. Nová budova rozšíří současnou kapacitu víceuživatelského areálu pro farmaceutické a zdravotnické produkty ve Florstadtu na celkových více než 70 000 metrů čtverečních a bude obsluhovat trhy napříč Evropou. V této lokalitě jsou v současnosti dvě logistická centra.

Neobsazenost průmyslových hal klesla ve 2. čtvrtletí na historické minimum, nájmy dále rostou

29.7. - Celková plocha moderních průmyslových prostor určených k pronájmu v České republice vzrostla ve druhém čtvrtletí roku 2021 na 9,28 milionů m2. Dokončeno bylo v Česku celkem 113 200 m2 skladových ploch v 11 průmyslových parcích. Ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku se jedná o 46% pokles a mezičtvrtletně o 66% nárůst. V době svého dokončení bylo přibližně 89 % projektů již předpronajato.

spinner