Spedice, logistika

Dovážka potravin domů prudce roste, Rohlík.cz omezil počet položek v nákupu

16.10. – Online supermarket Rohlík.cz zavedl opatření, která umožní v čase prudkého nárůstu online nákupů potravin obsloužit více zákazníků z bezpečí domova. Tím zásadním je možnost objednat maximálně 35 položek na nákup a současně s tím je možné provést pouze jednu objednávku na den na jednoho zákazníka.

​Společnost cargo-partner posílá pro společnost Lenzing AG ucelený vlak z Lince do Čching-tao

15.10. – Poskytovatel logistiky cargo-partner vypravil jménem mezinárodního výrobce vláken Lenzing celý vlak z rakouského Lince do čínského Čching-tao. Ucelený vlak se skládá z celkem 46 čtyřicetistopých kontejnerů naložených vlákny vyrobenými z obnovitelné suroviny dřeva. Zásilka vyrazila na svou cestu po „Železné hedvábné stezce“ v pátek 9. října a do cílové stanice v čínském Si-anu má dorazit za 16 dní.

​Tržby celního brokera Gerlach vzrostly na 214 milionů

11.10. – Největší poskytovatel celních služeb v Česku, společnost Gerlach, v roce 2019 potvrdil svůj zásadní podíl na trhu celních služeb. Loni navýšil tržby na částku přesahující 214 milionů Kč. Díky nejasnostem a dalšímu vývoji okolo Brexitu očekává tento nejsilnější celní broker další poptávku po službách a odborném poradenství v příštím roce.

​Rekordní investice do singapurského skladu společnosti DB Schenker Red Lion

11.10. – Letos v létě DB Schenker úspěšně zahájil provoz největšího regionálního skladu pro automatizovanou logistiku. S hodnotou 101 milionů EUR je logistické centrum Red Lion v Singapuru největší investicí, jakou kdy společnost DB Schenker ve světě realizovala.

​Hödlmayr Logistics Czech Republic vstupuje do podzimu s mírným optimismem

10.10. – Po dramatických měsících způsobených koronavirovou pandemií se automobilový průmysl začíná postupně zotavovat. Opatrně optimistická k jeho vyhlídkám je na počátku letošního podzimu i dceřiná společnost Hödlmayr v Jenči v České republice, Hödlmayr Logistics Czech Republic, a. s. Automobiloví odborníci předpokládají, že se trh díky rychlé reakci a nezbytným opatřením ustálí do konce roku 2020 na zhruba 70 až 75 procentech objemu roku loňského. A tak v duchu hesla „Vždy o krok napřed“ zůstává i v těchto obtížných časech na pořadu dne rozšíření areálu firmy, uvedli zástupci společnosti.

​Ocenění LOG-IN: tři skvělé projekty a dva fachmani si odnesli trofeje

8. 10. – Po skončení odborné části logistické události roku, kongresu EASTLOG 2020, byla na Galavečeru logistických inovací v O2 Universum na základě předchozího veřejného hlasování odborné veřejnosti vyhlášena Ocenění LOG-IN, tedy ty nejlepší logistické inovace realizované v posledních dvanácti měsících. Tato prestižní Ocenění LOG-IN jsou udělována již od roku 2004. Speciální kategorií byl Fachman roku, což je ocenění pro nejlepšího logistického profesionála roku.

DACHSER spustil bezemisní doručování ve Freiburgu

8.10. – Mezinárodní logistický provider DACHSER bude od nynějška zásobovat centrum německého Freiburgu bezemisně, a to kombinací vozidel Fuso eCanter, elektrických dodávek StreetScooter a nákladních elektrokol. V rámci celého přepravního řetězce tato nová služba sníží emise CO2 u každé zásilky o 26 procent.

Gebrüder Weiss dostal zelenou k převzetí Ipsen Logistics

7.10. – Antimonopolní úřady v Německu a Rakousku vydaly pozitivní stanovisko k akvizici Ipsen Logistics pod křídla Gebrüder Weiss. “Schválení akvizice ze strany příslušných antimonopolních úřadů uvedlo od 1. října v platnost již dříve smluvně zakotvené podmínky a kroky integrace Ipsenu do Gebrüder Weiss. Další rozšíření naší globální pobočkové sítě a noví kolegové s obdobnou firemní kulturou jsou bezpochyby přínosem i pro zákazníky v České republice,” uvedl Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel Gebrüder Weiss ČR.

Společnost C.S.CARGO sází v logistice na robotizaci

7.10. – Rychlejší a efektivnější zpracování dat je jednou z priorit společnosti C.S.CARGO. Budoucnost logistiky vidí firma v digitalizaci a automatizaci každodenních procesů a proto se spojila se společností HandyBot a propojila své stávající systémy s doporučenými robotickými nástroji.

​Společnost cargo-partner Bulharsko podniká další kroky s iLogistickým centrem v Sofii

7.10. - Neomezená epidemií COVID-19 rozšiřuje společnost cargo-partner i nadále své portfolio služeb v iLogistickém centru v bulharském hlavním městě. V roce 2020 otevřela společnost v areálu skladu železniční terminál, který umožňuje přímý přesun zboží mezi nákladními železničními vagony a skladem. Sklad byl navíc vylepšen o nové zóny s regulovanou teplotou pro skladování při teplotách od +14° C do +18 °C a od +10 °C do +20 °C.

spinner