Spedice, logistika

​Tobias Burger se stal COO Air & Sea Logistics skupiny Dachser

16.1. – Tobias Burger (46) nastoupil od ledna 2024 na pozici Chief Operations Officer (COO) Air & Sea Logistics a stal se členem představenstva mezinárodní logistické společnosti Dachser. Tento dosavadní zástupce ředitele obchodní oblasti Air & Sea Logistics tak nahradí Edoarda Podestu (61), který po více než dvacetileté kariéře ve společnosti Dachser, z nichž poslední čtyři roky strávil vedením oddělení letecké a námořní přepravy, odešel do penze.

​Česko má nejzelenější průmyslovou budovu světa, je jí průmyslová hala v Panattoni Parku Cheb South

15.1. – Moderní průmyslová hala v Panattoni Parku Cheb South se stala nejekologičtější průmyslovou budovou na světě. Získala hodnocení na úrovni Outstanding a rekordní skóre 94,2 procenta dle prestižní certifikace udržitelnosti BREEAM 2016 New Construction. Budovu postavila developerská společnost Panattoni, investorem projektu je skupina Accolade. Hala má celkovou rozlohu přes 40 000 metrů čtverečních, většinu plochy si pronajímá německý online prodejce automobilových dílů AUTODOC, který aktuálně operuje v 27 evropských státech, přičemž v 10 zemích zaměstnává okolo 5 000 lidí.

​Noví absolventi si převzali mezinárodní certifikáty Evropské logistické asociace

15.1. – Katedra logistiky (KLOG) je již po řadu let držitelem mezinárodní odborné akreditace Evropské logistickou asociací (ELA). Tato akreditaci Katedru logistiky opravňuje k tomu, že úspěšní absolventi vedlejší specializace Logistika – mezinárodní přeprava a zasílatelství mohou získat profesní certifikát ELA na úrovni cELog. Certifikát mohou získat bez dalšího vzdělávání či dodatečných zkoušek.

​Sustainability Summit hledá ty nejlepší udržitelné projekty

12.1. – Realizovali jste v posledních letech úspěšný udržitelný projekt? Pokud ano, nominujte ho do konferenčního programu druhého Czech & Slovak Sustainability Summitu, který se koná 25. dubna 2024 v Cubex Centru Praha, a na ocenění Sustainability Star 2024. „Pro svůj projekt i společnost získáte zasloužené uznání a obrovskou publicitu. Můžete také inspirovat ostatní k realizaci vlastních udržitelných cílů. A dostanete důležitou zpětnou vazbu od předních vědců, kteří projekty hodnotí,“ vyjmenovala benefity Kateřina Osterrothová, programová ředitelka Sustainability Summitu. Přihlášku lze podat do 31. ledna 2024, a to zdarma a bez závazků. Nominační formulář je k dispozici zde: https://www.sustainabilitysummit.cz/…ka-projektu/.

​Společnost GXO jmenuje Richarda Cawstona na pozici Chief Revenue Officer

12.1. – Společnost GXO Logistics, největší světový poskytovatel smluvní logistiky, oznámila dvě nová jmenování do vedení. Richard Cawston, prezident pro Evropu, rozšířil své stávající povinnosti a převzal nově vytvořenou funkci Chief Revenue Officer (CRO). Společnost GXO rovněž posiluje svou obchodní organizaci v Severní a Jižní Americe a v Asii a Tichomoří, kam nastupuje Eric Spadafora na pozici vedoucího obchodního oddělení pro tento region.

​Inteligentní nabíjení li-ion baterií od společnosti STILL ušetří až statisíce korun ročně

11.1. – Správné časování nabíjení manipulační techniky se z dlouhodobého hlediska vyplácí. Nabíjení lithium-iontových baterií v systému Smart Charging od intralogistické společnosti STILL pomáhá výrazně snížit náklady na energie. Například zákazník se sedmi nabíjecími stanicemi díky němu dokáže ušetřit až 250 000 Kč ročně.

​Charles Boudet nastupuje na pozici CEO iO Partners

11.1. – Společnost iO Partners oznámila jmenování Charlese Boudeta novým generálním ředitelem pro celý region. Tímto krokem se společnost iO Partners podle svého vyjádření zavazuje k urychlení růstu a k aktivnímu přispění k transformaci realitního sektoru.

​Společnost Kerry Logistics v Evropě posiluje, českou pobočku řídí Martin Hrbek

10.1. – Logistická společnost Kerry Logistics, specialista na 3PL logistiku se silnou přítomností v Asii, posiluje svou pozici v Evropě i v České republice. Se zázemím evropské centrály v Amsterdamu otevřela společnost od 1. ledna 2024, vedle již fungující brněnské, také další českou pobočku s kancelářemi v Praze. Do pozice country manažera pro Českou republiku byl k 1. lednu 2024 jmenován Martin Hrbek.

​Novými nájemci ve VGP Parku Ústí nad Labem City jsou Exyte Technology a Bosal Aftermarket Europe

9.1. – Evropský developer a vlastník semi-industriálních a logistických nemovitostí VGP předal do užívání prostory v hale „A“ VGP Parku Ústí nad Labem City dvěma nájemcům. Prvním z nich je společnost Exyte Technology, expert na high-tech zařízení a technologie, která si pronajala téměř 12 600 metrů čtverečních skladových a kancelářských prostor. Druhým nájemcem je firma Bosal Aftermarket Europe, lídr ve vývoji a výrobě katalyzátorů a systémů řízení emisí pro osobní automobily a průmyslové aplikace. Ta si pronajala celkem 10 210 metrů čtverečních výrobních a skladových ploch. Budova byla realizovaná ve stupni zelené certifikace BREEAM Very Good.

​PST CLC Mitsui-Soko prodloužila s Continentalem outsourcing logistiky a distribuce

9.1. – Společnost PST CLC Mitsui-Soko se svým významným zákazníkem, společností Continental, prodloužila kontrakt v logistickém centru v Nehvizdech, kde firmě zajišťuje outsourcing logistiky a následnou distribuci k B2B odběratelům. Kontrakt byl prodloužen až do roku 2027. PST CLC Mitsui-Soko pro společnost Continental v Nehvizdech skladuje pneumatiky, které jsou určeny pro středozápadní oblast České republiky, tedy zhruba od Vysočiny na západ.


spinner