Spedice, logistika

Trh s logistickými nemovitostmi ovlivnív blízké budoucnosti pět faktorů

Dodavatelské řetězce si zachovávají klíčovou roli, i když krátkodobé vyhlídky zůstávají nejisté a ekonomická recese je zřejmá. Společnost Prologis identifikovala pět oblastí, které budou definovat tržní podmínky. Aktuální události vedly ke vzniku nových faktorů formujících strukturální poptávku, a to potřeby dalších zásob a prohloubení významu e‑commerce i akcelerace tohoto segmentu.

Anketa DN: Budoucnost patří automatům, ale lidskou kreativitu nenahradí

Na téma automatizace a robotizace manipulační techniky a logistiky v časech koronakrize jsme položili několik otázek představitelům významných firem v oblasti manipulační techniky a logistiky. Odpověděli Jindřich Přívora, PR manažer Toyota Material Handling CZ, Martin Petřík, vedoucí oddělení marketingu Linde Material Handling Česká republika, Martin Koudelka, vedoucí marketingového oddělení Jungheinrich (ČR), Markéta Markesová, Procurement Manager DB Schenker Česká republika a Tomáš Míček, ředitel P3 pro Českou republiku.

Skupina DACHSER oznámila složení nového představenstva

Skupina DACHSER oznámila složení nového představenstva, které se v čele s Burkhardem Elingem se ujme funkce 1. ledna 2021; Bernhard Simon a Michael Schilling přejdou v roce 2021 do dozorčí rady.

​GEFCO otevírá distribuční centrum v blízkosti amsterdamského letiště Shiphol

28.4. – Společnost GEFCO otevírá nové skladovací prostory v Amsterdamu, aby podpořil rozšíření obchodních aktivit divize Air & Sea. Sklad o rozloze 7000 m2, který GEFCO otevře letos v červnu, poskytne moderní skladovací kapacity a komplexní management přeprav zákazníkům z nejrůznějších oblastí, jako jsou high-tech a domácí vybavení, letectví a obrana, automobilový průmysl, biotechnologie, farmacie a zdravotní péče, kosmetický průmysl, maloobchod i módní průmysl.

PST CLC pomáhá s vyřízením žádostí o vratky cla a DFH v souvislosti s panemií

27.4. – Společnost PST CLC během března a dubna 2020 realizovala desítky případů dovozů a celního odbavení roušek, respirátorů a jiných zdravotnických pomůcek spojených s aktuální pandemií onemocnění COVID-19. Běžné komerční dovozy roušek a respirátorů z Číny jsou zpravidla zatíženy vysokým clem ve výši 6,5 % (viz clo). Jako specialista na celní odbavení však společnost PST CLC přináší důležité informace o podmínkách možného osvobození importu roušek a respirátorů od cla a DPH.

​Analýza UBS: Český realitní trh může zajistit dobrou návratnost investic

26.4. – Realitní trhy v zemích střední a východní Evropy jsou v poslední dekádě oblíbené. Zahraniční investoři v roce 2019 nasměrovali do regionu 13 miliard EUR (nárůst z 9 miliard EUR v roce 2015). I přes nejistoty způsobené bojem proti onemocnění COVID-19 je střední a východní Evropa podle zprávy Global Wealth Management (GWM) společnosti UBS trhem atraktivním pro investory, kteří mají zájem o nemovitosti. UBS předpokládá, že tato atraktivita nebude v dlouhodobém výhledu narušena, a to ani v případě recese v roce 2020.

​DACHSER organizuje přepravy po Nové Hedvábné stezce uceleným vlakem

23.4. – Společnost BASF svěřila svému dlouholetému logistickému providerovi společnosti DACHSER organizaci svého prvního uceleného vlaku do Číny. Vlak se 42 kontejnery s produkty BASF měl svůj cíl v čínském městě Xi´an. DACHSER se postaral o všechny organizační aspekty, a to včetně koordinace se železničním operátorem, vyřízení celních formalit a distribuce zboží v Číně.

​V Česku klesl kvůli koronaviru objem B2B zásilek, méně se využívá i dobírka

22.4. – V průběhu března poklesl v ČR objem odeslaných B2B zásilek zhruba o jednu šestinu a o 14 % se snížil také podíl nákupů na dobírku. Vyplývá to z údajů služby Balikobot.cz, která pomáhá firmám agregovat přepravní služby a zefektivnit systém expedice a sledování zásilek.

Colliers International: Investice ve střední a východní Evropě oslabí

21.4. – Předběžné objemy investic v regionu střední a východní Evropy dosáhly podle společnosti Colliers International za první čtvrtletí letošního roku zhruba 3,7 miliardy EUR, a to i navzdory nástupu pandemie Covid-19 ve střední a východní Evropě začátkem března. Tento objem výrazně zvýšila akvizice portfolia Residomo v České republice společností Heimstaden ve výši zhruba 1,3 miliardy EUR, a stále představuje meziroční nárůst o 68 % oproti prvnímu čtvrtletí v roce 2019 (zhruba 2,2 miliardy EUR) a 28 % oproti prvnímu čtvrtletí v roce 2018 (zhruba 2,9 miliardy EUR).

GEFCO Francie přepravuje pro firmu Hillrom tisíc nemocničních lůžek týdně

20.4. – Společnost GEFCO zajišťuje přepravy zhruba tisíce nemocničních lůžek týdně do různých destinací napříč celou Evropou. Přepravy jsou realizovány pro firmu Hillrom, předního výrobce zdravotnických prostředků a chirurgického vybavení.

spinner