Spedice, logistika

​PST CLC: Pomoc při clení roušek importéři ocenili

Na počátku koronavirové krize byla společnost PST CLC, a. s, poskytující komplexní logistické služby, jednou z prvních v oboru, která nabídla konkrétní pomoc – celní služby zcela zdarma těm, kteří chtějí roušky či respirátory dovézt a rozdělit zdarma potřebným osobám. Na to, jak byla její nabídka využita, jsme se zeptali Ing. Vojtěcha Broučka, ředitele celních služeb a obchodu PST CLC.

Savills: Covid-19 urychlí větší diverzifikaci dodavatelských řetězců a posune dynamiku globálních logistických trhů. Česko má šanci

6.7. – Narušení dodávek spojených s Covid-19 podrobilo výrobní dodavatelské řetězce po celém světě zkoušce odolnosti a nastavilo urychlení trendu směřujícího k regionálním dodavatelským řetězcům a nearshoringu, tj. návratu výrobních provozů do bližších sousedních zemí. Podle mezinárodní poradenské společnosti v oblasti nemovitostí Sa­vills má vytvoření alternativních výrobních lokalit potenciál změnit obchodní toky, a tím i dynamiku globálního průmyslového a logistického trhu.

​DHL je celosvětový lídr podle studie Gartner Magic Quadrant 2020 pro logistiku třetích stran

5.7. – Společnost DHL, která je součástí vedoucí světové logistické skupiny Deutsche Post DHL, byla ve zprávě Magický kvadrant pro logistiku třetích stran (Magic Quadrant for Third-Party Logistics, Worldwide), vydané v červnu 2020 přední globální výzkumnou a poradenskou firmou Gartner, Inc., označena za lídra. Do výzkumu byly zařazeny divize DHL Supply Chain a DHL Global Forwarding.

​Marie Šedivcová vede Human Recources společnosti DACHSER Czech Republic

30.6. – Marie Šedivcová posílila vedení mezinárodního logistického providera DAC­HSER Czech Republic. Na pozici HR manažera bude mít na starosti řízení lidských zdrojů ve společnosti, modernizaci procesů, jejich zefektivnění a sjednocení napříč všemi pobočkami v České republice a zejména budoucí rozvoj této klíčové oblasti.

Drony v logistice: Velké firmy mají velké plány

Škála využití dronů se stále rozšiřuje, v logistice si své místo našly už například ve skladech či doručování menších zásilek. Plány logistických firem jsou však podstatně ambicióznější.

Neobsazenost průmyslových prostor podle společnosti 108 Agency roste

28.6. – Míra neobsazenosti průmyslových nemovitostí v České republice dosáhla v prvním kvartálu roku 2020 hodnoty 5,0 %. Za tímto číslem však nestojí pandemie virové choroby, ale několik dokončených spekulativních projektů, které si prozatím nenašly své nájemce. Zatímco kvůli koronaviru došlo k pozastavení činnosti či uzavření mnoha výrobních provozů, česká e-commerce raketově roste. Realitní trh v oblasti průmyslových a skladových nemovitostí vyšel z krizí vždy dobře a negativní dopady nejsou ani tentokrát zásadní.

ARETE posiluje své logistické areály, v ČR i na Slovensku získala nové nájemce

28.6. – Investiční a nemovitostní skupině ARETE se podařilo v posledních měsících i přes koronavirovou krizi obsadit volná místa ve svých areálech a prodloužit smlouvy s nájemci. V Novém Mestě nad Váhom připravila pro logistickou společnost TPL více než 7 tisíc m2 prostor určených především pro skladování potravin. Do areálu v Lovosicích se zase na 4,3 tisíc m2 plochy nastěhoval námořní a letecký přepravce CTE Cargo sped a na osm let se prodloužila smlouva se společností Fiege, která zde provádí reverzní logistiku pro módní značku Zalando. Obsazenost všech areálů ARETE tak dosáhla celých 100 %.

Skupina GLS letos opět získala stříbrný rating EcoVadis

28.6. – Skupina GLS získala již podruhé stříbrný rating v hodnocení udržitelného rozvoje od nezávislé společnosti EcoVadis. Balíkovému přepravci se od minulé certifikace podařilo zvýšit své hodnocení z 57 na celkových 65 bodů. Při nezávislé certifikaci se GLS umístila mezi nejlepšími šesti procenty hodnocených společností a od ocenění Gold ji dělí pouze 1 bod.

Prologis Park Prague-Airport má tři nové zákazníky a je nyní plně pronajat

27.6. – Prologis Park Prague-Airport hostí v pěti budovách na ploše 135 000 metrů čtverečních zákazníky z rozmanitých odvětví. Mají tu k dispozici nemovitosti, při jejichž navrhování bylo myšleno na pohodlí budoucích uživatelů mimo jiné zajištěním opatření pro snížení hluku, dostatku denního světla a čerstvého vzduchu. Využívat zde mohou i veškeré výhody konceptu Prologis PARKlife, jehož cílem je zajistit, aby se zaměstnanci zákazníků parku cítili při práci příjemně: široké spektrum služeb a vybavení i servis zkušeného interního týmu správců nemovitostí.

​Robert Erni se stává finančním ředitelem skupiny DACHSER

26.6. – Mezinárodní logistický provider DACHSER jmenoval Roberta Erniho novým CFO. Na tomto postu nahradí od 1. ledna 2021 dosavadního finančního ředitele Burkharda Elinga. Robert Erni začíná své působení již 1. září 2020 jako jeho zástupce.

spinner