Spedice, logistika

V areálu průmyslové zóny v Mošnově začal fungovat nový terminál kombinované dopravy

18.10. - V areálu průmyslové zóny v Mošnově na Novojičínsku začal fungovat nový terminál kombinované dopravy. Jako jeden z mála svého druhu je napojený hned na tři způsoby přepravy nákladů – silnici, železnici a letiště. Projekt Terminálu Mošnov přibližně za 800 milionů korun, který se začal budovat loni v září, má přispět k výraznějšímu přesunu nákladní dopravy ze silnic na železnici. Novinářům to dnes řekl ředitel společnosti IF Invest East Petr Michal.

Thein Industry zajistil pro Packetu vodíkové dodávky

18.10. - Společnost Thein Industry, zamě­řující se na investice a aktivity v oblasti strojírenství, průmyslu a vodíkových technologií, zprostředkovala pro českou skupinu s mezinárodní působností Packeta Group, kam patří také Zásilkovna, test vodíkových dodávek značky HYVIA. Jde o první koordinaci českých firem za účelem využití vodíku v komerční silniční přepravě.

IKEA, Volvo Trucks a Raben Group spojily své síly, aby urychlily zavedení přepravy bez emisí

16.10. - Společnosti IKEA Industry, Volvo Trucks a skupina Raben Group podepsaly dohodu o spolupráci na dosažení bezemisní nákladní přepravy v Polsku. IKEA využije služby Raben Group k provozování dvou těžkotonážních elektrických nákladních vozidel Volvo určených na vnitropodnikovou přepravu mezi dvěma továrnami IKEA Industry v Polsku. Poznatky z tohoto pilotního projektu budou využity pro elektrifikaci přepravy ve větším měřítku v přepravní síti.

Ing. Petr Kozel (VCHD Cargo): Řidiči jsou naší nejlepší profesionální vizitkou

Společnost VCHD Cargo slaví letos 25 let od svého založení. Historii i současnost firmy nám přiblížil Ing. Petr Kozel, CEO a předseda představenstva VCHD Cargo, a. s.

Lubomír Doskočil: Firmy se již v omezeních při vývozu do Ruska orientují

Válka na Ukrajině se dotkla prakticky všech oborů. O přiblížení současné situace v oblasti cel jsme proto požádali plk. Mgr. Lubomíra Doskočila, zástupce ředitelky odboru 21 – Celního a vedoucího oddělení 212 – Původu zboží, celní hodnoty a celní nomenklatury Generálního ředitelství cel.

MSC a FS Group sázejí na synergie v logistice

Společnosti FS Group A MSC podepsaly v Ženevě memorandum o porozumění s cílem vytvořit synergie v oblasti logistiky. K podepsání došlo za přítomnosti zástupců obou společností – Gianluigiho Aponteho a Luigiho Ferrarise. Jejich cílem je rozvíjet intermodalitu s větší a efektivnější synergií mezi námořní a železniční dopravou ve prospěch stále spolehlivějšího a udržitelnějšího logistického řetězce.

Evropský elektronický obchod stále roste, čekají ho však globální výzvy

Asociace Ecommerce Europe a EuroCommerce v létě společně zveřejnily letošní Zprávu o evropském elektronickém obchodování. Podle ní v roce 2021 vzrostl evropský elektronický obchod o 13 procent na 718 miliard EUR.

Dachser uvede do provozu své první nákladní vozy na vodík

Mezinárodní logistický provider Dachser uvede příští rok na silnice v německém Magdeburgu 27tunové nákladní vozidlo Hyundai Xcient. Toto bezemisní vozidlo bude používáno pro regionální distribuci i pro pravidelné noční přepravy do Berlína. Další nákladní vozidlo na vodíkové palivové články – 19tunový Enginius Bluepower – začne realizovat dodávky pro Dachser do centra Hamburku v polovině roku 2023.

Co přineslo léto v dopravě

Odvětví přepravy, především dálkové, mezikontinentální vykazuje dlouho očekávané uklidnění a místy i ochlazení. Globální objemy přepravených kontejnerů zaznamenaly mírný růst; tento malý nárůst objemů dodávaných v červnu však maskuje meziroční pokles a regionální slabá místa v poptávce po přepravě.

Contera otevírá v Ostravě výjimečný logistický park

12.10. - Společnost Contera dokončila v Ostravě-Hrušově první dvě budovy logistického parku Contera Park Ostrava D1, který se rozkládá na ploše cca 35 hektarů. Plánovaná plocha je přibližně 151 000 metrů čtverečních prů­myslových prostor, přičemž první dvě budovy zabírají plochu více než 108 000 metrů čtverečních. Stavby jsou určeny především pro lehký průmysl, sklady a výrobu. Projekt, který byl zahájen na podzim 2020 s předpo­kládanými celkovými náklady přesahující 2,9 mld. Kč, je budován na ploše bývalého brownfieldu a obsahuje i jednu z největších a zároveň nejmodernějších průmyslových hal na území České republiky. Obě budovy jsou plně obsazeny nájemci. Ve výstavbě je třetí budova, jejíž dokončení je plánováno na jaře roku 2023. Součástí Contera Parku bude také moderní technologický park, jehož výstavba je plánována na rok 2023–24.

spinner