Spedice, logistika

Industrial Research Forum: Extrémně nízká neobsazenost přetrvávala i ve 4. čtvrtletí

26.1. - Celková plocha moderních průmyslových prostor určených k pronájmu v České republice téměř dosáhla hranice 10,8 milionů metrů čtverečních a lze očekávat, že do konce 1. čtvrtletí roku 2023 překoná 11 milionů metrů čtverečních. Ve 4. čtvrtletí roku 2022 bylo dokončeno 167 300 metrů čtverečních skla­dových ploch ve 12 průmyslových parcích. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku se jedná o 10% nárůst, mezičtvrtletně jde o 66% pokles.

DHL Supply Chain otvírá v Německu své největší automatizované logistické centrum pro zákazníka

25.1. - Společnost DHL Supply Chain, specialista na smluvní logistiku v rámci koncernu Deutsche Post DHL, uvedla do provozu zcela automatizovaný systém robotického vychystávání zboží ve svém logistickém centru v dolnosaském městě Staufenberg. V něm poskytuje své služby společnosti Peek & Cloppenburg Düsseldorf, která je jejím významným dlouhodobým zákazníkem. Systém AutoStore sestavila na ploše 6000 metrů čtverečních společnost Element Logic, specializovaná na roboty. Jedná se tak o jeden z největších zcela automatizovaných systémů pro skladování zboží a vyřizování objednávek v Německu. AutoStore se nachází v jedné z pěti hal staufenberského logistického centra, z nichž každá nabízí plochu 10 000 metrů čtverečních a 50 nakládacích ramp. DHL Supply Chain provozuje uvedené rozlehlé logistické centrum pro různé zákazníky.

V parku GARBE České Budějovice vyroste první udržitelná hala

25.1. - GARBE, Industrial Real Estate CEE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti,po­depsal nájemní smlouvu se společností Taconova a zahájil výstavbu ve svém parku GARBE České Budějovice. Taconova, výrobce vybavení pro vytápěcí a chladicí řešení, vnitřní klima a sanitární techniku, v regionu působí více než 25 let a od GARBE si nově pronajme 9 240 metrů čtverečních prů­myslových a 1 240 metrů čtverečních kan­celářských prostor. GARBE na trh logistických nemovitostí navíc dodá 9 500 metrů čtverečních při­pravených spekulativně. Transakci zprostředkovala společnost CBRE.

Před 25 lety přišlo DSV do Česka, začínalo s 50 zaměstnanci

25.1. - Třetí největší světový přepravce, společnost DSV, slaví jubileum působení na českém trhu. Již 25 let u nás zabezpečuje hladký průběh silničních, námořních i leteckých přeprav a skladování zboží. Během této doby se změnily mnohé aspekty přepravy zboží k nepoznání. Technologické novinky, které usnadnily průběh obchodů v devadesátých letech minulého století, byly převážně fax a mobily s SMS zprávami a čas dodávky komplikovalo celní odbavení zásilek. Technologie ale pomáhají DSV dodnes. Ať už jde o avízo zákazníkům o příjezdu zásilky na základě aktuální dopravní situace (ETA) či nebývale rychlé řešení spotových poptávek či technologické „vychytávky“ ve skladech. I za to všechno sklízí společnost pozitivní hodnocení zákazníků.

Volvo Trucks dodala 15 elektrických nákladních vozidel těžké řady španělské Primafrio Group

19.1. - Prodej elektrických nákladních vozidel těžké řady se v Evropě zrychluje a mnoho logistických společností má zájem zvládnout větší množství svých přepravních úkolů elektrickými vozidly s nulovými emisemi výfukových plynů. Primafrio Group, mezinárodní logistická společnost se sídlem na jihovýchodě Španělska, se specializuje na přepravu chlazeného zboží, především ovoce a zeleniny, ze Španělska a Portugalska do dalších evropských zemí. Primafrio se rozhodla investovat do nákupu 15 nákladních vozidel Volvo FH Electric, která patří mezi první těžká elektrická nákladní vozidla používaná na španělských silnicích. V provozu budou již v lednu 2023.

Dachser plánuje zakoupit 50 plně elektrických nákladních vozidel eActros LongHaul

19.1. - Mezinárodní logistický provider Dachser se podpisem Letter of Intent rozhodl pro dálkové nákladní vozidlo s elektrickým pohonem od společnosti Mercedes-Benz Trucks. Elektrokamion s dojezdem kolem 500 km bude připraven k sériové výrobě do roku 2024. eActros LongHaul jako vozidlo s výměnnou nástavbou s nakládací výškou 1 120 mm je další součástí strategie společnosti Dachser na ochranu klimatu.

P3 Logistic Parks přivítá v Ostravě nového nájemce

18.1. - Vlastník, developer a správce průmyslových nemovitostí P3 Logistic Parks uvítá ve svém ostravském parku dalšího nájemce. Na brownfieldu v srdci průmyslové metropole se usadí česká pobočka společnosti Canpol, která je v Polsku lídrem v oblasti produktů pro matku a dítě. Prostory si převezme v polovině roku.

DP World: Sazby nákladní dopravy letos při snížení poptávky klesnou až o 20 procent

17.1. - Sazby za nákladní dopravu se letos kvůli poklesu poptávky sníží o 15 až 20 procent, odhaduje logistická společnost DP World. Na Světovém ekonomickém fóru v Davosu to včera v rozhovoru s agenturou Reuters řekl finanční ředitel firmy Juvradž Narajan.

​Tobias Burger se stane v roce 2024 COO Air & Sea Logistics u společnosti Dachser

12.1. – Mezinárodní logistický provider Dachser dlouhodobě naplánoval nástupnictví na klíčových řídících pozicích své obchodní oblasti Air & Sea Logistics (ASL) a udává tak směr pro její budoucí růst. S účinností od 1. ledna 2024 nahradí Tobias Burger na pozici COO Air & Sea Logistics Edoarda Podestu. Nástupci jsou stanoveni i pro řízení obchodních jednotek ASL EMEA a ASL APAC.

​Sériové vozíky Linde disponují ochranou proti výbuchu na nejvyšší úrovni

11.1. – Nejnovější elektrické vysokozdvižné vozíky E řady 1252 od Linde Material Handling nastavují nové standardy s ohledem na ergonomii, výhled, bezpečnost a energetickou účinnost. Činí tak již od svého uvedení na trh, které se uskutečnilo téměř před rokem a půl. Nyní jsou modely Linde E25 až E35 dostupné také ve verzích EX pro nebezpečné prostředí dle EU směrnice ATEX. Řidiči tak mohou těžit z široké škály výhod a benefitů, které tyto sériově vyráběné vozíky nabízejí. Pro nebezpečné prostředí do zóny ATEX 2/22 jsou nyní tyto vozíky již k dispozici, verze pro nebezpečnější zónu 1/21 budou následovat v polovině roku 2023.

spinner