Spedice, logistika

DACHSER obhájil certifikát Responsible Care

16.10. – Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic znovu získal certifikát Responsible Care – odpovědné chování v chemii. Během auditu na své centrále v Kladně společnost úspěšně obhájila dodržování principů bezpečného a odpovědného zacházení s chemickými výrobky. Svaz chemického průmyslu ČR jí tak udělil mezinárodní certifikát Responsible Care na další čtyři roky.

Do CPI Property Group přichází Radek Zeman z CTP

16.10. – Skupina CPI Property Group investuje nejen do svého portfolia nemovitostí, ale také do lidského kapitálu. Do skupiny nově nastoupil Radek Zeman, který více než deset let působil ve vedení CTP. Ta je jedním z největších investorů a developerů industriálních parků ve střední Evropě.V CPI Property Group bude mít na starosti především řízení industriálních aktivit skupiny.

Dny pro bezpečnost a efektivitu proběhly letos v Praze a Ostravě Premium

Dny pro bezpečnost a efektivitu proběhly letos v Praze a Ostravě

16.10. – Výrobce manipulační techniky Linde Material Handling Česká republika uspořádal pro své zákazníky a zájemce z řad odborné veřejnosti tradiční Dny pro bezpečnost a efektivitu. Akce v letošním roce probíhaly v Ostravě a Praze. Návštěvníci měli možnost se mimo jiné seznámit s případovou studií Linde Safety Scan, která se věnuje bezpečnosti provozu ve skladech. Současně zástupci výrobce přiblížili přednosti robotických vozíků, VNA techniky pro manipulaci v úzkých uličkách a další zajímavosti a novinky týkající se bezpečnosti a efektivity nasazení manipulační techniky ve skladových provozech.

TitanX otevřelo distribuční centrum v CTParku Opole Premium

TitanX otevřelo distribuční centrum v CTParku Opole

15.10. – Přední švédská společnost TitanX Engine Cooling, dodavatel v oblasti užitkových vozidel, oficiálně spustila provoz distribučního centra vCTParku Opole v Polsku. Halu o velikosti 4000 m2 bude TitanX plně využívat pro rostoucí trh s náhradními díly v lednu příštího roku.

Skupina Jihotrans měla konsolidovaný obrat 3,5 miliardy Kč

12.10. – Skupina Jihotrans, kterou tvoří dopravní a servisní firmy, měla loni konsolidovaný obrat 3,5 miliardy Kč a zisk po zdanění 120 milionů. Oznámil to generální ředitel GW Jihotrans Robert Krigar. Obrat byl podle něj stejný jako loni, zisk však nižší. O kolik zisk meziročně klesl, ředitel neuvedl a ve veřejných zdrojích firma tato čísla neuvádí.

Nestlé pokořilo hranici 800 tisíc CHEP palet Premium

Nestlé pokořilo hranici 800 tisíc CHEP palet

9.10. – Společnost Nestlé již šestnáctým rokem spolupracuje se společností CHEP v Česku i na Slovensku v oblasti outsourcingového poolingu palet. V posledním roce byla spolupráce rekordní, celkem CHEP pro přepravu Nestlé produktů dodal téměř 386 tisíc modrých palet. Paletový pooling modrých palet tak nyní představuje majoritní část veškerých paletových toků v Nestlé.

Aktuality ze světa 39/2018 Premium

Aktuality ze světa 39/2018

4.10. – LOGISTIKA – Rok 2019: DHL zvýší značně ceny přepravy balíků. Německá firma oznámila, že ceny balíků pro zákazníky s individuálně dohodnutými podmínkami se v roce 2019 zvýší více než v předchozích letech. Zdůvodňuje to značně rostoucími dopravními a osobními náklady.„V dobách plné zaměstnanosti a napětí ve zdrojích se musíme starat, aby byl k dispozici dostatek personálních a dopravních kapacit. Je to spojené se značným nárůstem nákladů,“ řekl šéf balíkové služby DHL Achim Dünnwald. Výrazně se rovněž zvýší ceny objemného zboží. Náročnější a složitější zpracování objemných a těžkých zásilek je faktorem, který se musí odrazit v ceně. Pro předvánoční dopravu se nepočítá s paušálním příplatkem. Nové ceny budou platit od 1. ledna 2019.

Novým vedoucím marketingu v Cushman & Waklefield se stal Michal Dostál

4.10. – Michal Dostál nově vede marketing ve společnosti Cushman & Wakefield. Do firmy přichází ze společnosti Linet, kde zastával funkci marketingového manažera pro region střední a východní Asie. Na pozici vedoucího marketingu nastupuje za Ditu LaRue, která odchází na mateřskou dovolenou. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě.

Praha plánuje zavést zásobování ze sdíleného konsolidačního centra

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hlavního města Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně 40 provozoven.

Motorky pro Vandráky aneb Event logistika v praxi

Logistika pro speciální akce je velmi náročná a nese s sebou spoustu specifik. Tím největším ale bylo, je a bude, že každá akce je v této oblasti originálem. Společnost GEFCO ovšem není v oblasti tzv. event logistiky žádným nováčkem, naopak se v ní pohybuje již více než dvacet let a celosvětově zajistí každý rok logistické toky pro zhruba stovku akcí různých formátů od rallye přes sportovní soutěže až po veletrhy a představení nových výrobků.

spinner