Spedice, logistika

Geis letos rozšířil spolupráci se společností PEPCO Premium

Geis letos rozšířil spolupráci se společností PEPCO

9.10. – Když je třeba nakoupit oblečení nebo například školní potřeby v dobré kvalitě a za příznivou cenu, navštíví zákazníci často prodejnu PEPCO. Zboží do části prodejen PEPCO v České republice, Polsku a na Slovensku se dostává také díky přepravním službám skupiny Geis.

FM Logistic prohlubuje spolupráci se startupy a zapojuje se do Plug and Play Premium

FM Logistic prohlubuje spolupráci se startupy a zapojuje se do Plug and Play

7.10. – FM Logistic, logistický operátor a poskytovatel smluvních služeb (3PL), navázal partnerskou spolupráci s inovativní globální platformou Plug and Play. Informace byla zveřejněná začátkem října, během oficiálního otevření nové kanceláře Plug and Play v Hamburgu.

Aktuality ze světa 40/2019 Premium

Aktuality ze světa 40/2019

4.10. – BREXIT – Dopravní a logistické podniky v Evropské unii mají mít více času, aby se v letecké a silniční nákladní dopravě připravily na důsledky výstupu Velké Británie z unie a na možný nesmluvní brexit. Za tím účelem mají být prodlouženy přechodové lhůty ve dvou nouzových opatřeních EU, jež byla přijata pro případ tvrdého brexitu 29. března. Evropská komise připravila potřebný návrh, prodloužení však musí odsouhlasit Evropský parlament a Rada EU (státy), aby mohlo vstoupit v platnost. 

Kevin Turpin regionálním ředitelem výzkumu Colliers International Premium

Kevin Turpin regionálním ředitelem výzkumu Colliers International

4.10. – Komerční realitní poradenská společnost zabývající se správou investic, Colliers International, tento týden oznámila, že novým regionálním ředitelem průzkumu trhu pro střední a východní Evropu byl jemnován Kevin Turpin. Na novou pozici nastoupil 1. října a sídlí v Praze.

Nová hedvábná stezka má své terminály i v České republice a na Slovensku Premium

Nová hedvábná stezka má své terminály i v České republice a na Slovensku

4.10. – Novou hedvábnou cestu představila Čína v roce 2013. Ambiciózní plán zahrnuje výstavbu přístavů, silnic a železnic k propojení Asie, Evropy a Afriky. Vedle pozemní části vedené z velké části po železničních kolejích, vzniká i námořní Hedvábná stezka, jež spojí čínské východní přístavy s Evropou. 

Logistický sektor se chystá na propouštění

Logistický indikátor, který vypracovává institut ifo na zakázku Spolkového svazu logistiky BVL, se v srpnu opět propadl – dokonce čtvrtý měsíc po sobě. Poprvé od roku 2013 skončil v negativním pásmu, přičemž horší hodnoty vykazoval naposledy v únoru 2010, kdy na německé firmy tvrdě dopadaly následky globální hospodářské krize. Ve třetím čtvrtletí se dále prohlubovala špatná nálada v logistickém sektoru. Oslovení manažeři s rostoucí skepsí komentovali vývoj posledních měsíců i výhled do budoucna. Ještě silnější pesimismus projevovalo vedení logistických firem v květnu 2009. 

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů – září 2019

NÁMOŘNÍ DOPRAVA

Baltská a mezinárodní námořní rada – Bimco

K 122. ZASEDÁNÍ MEZINÁRODNÍ NÁMOŘNÍ ORGANIZACE (IMO) V LONDÝNĚ

Jakožto součást rodiny OSN IMO aktivně pracuje na agendě pro udržitelný rozvoj do roku 2030. Mnoho prvků této agendy bude možno realizovat jen s udržitelným dopravním sektorem podporujícím světový obchod a usnadňujícím světovou ekonomiku. „Udržitelná plavba pro udržitelnou planetu“ je vybráno jako téma pro námořní sektor světa roku 2020. Má poskytnout příležitost k uvědomění si „Udržitelných rozvojových cílů OSN“ a předvést práci Mezinárodní námořní organizace IMO a jejích členských států k jejich dosažení.

Émilie Palanque výkonnou ředitelkou Linkcity pro střední a východní Evropu

3.10. – Émilie Palanque byla jmenována společností Bouygues Bâtiment France Europe na pozici výkonné ředitelky Linkcity pro region střední a východní Evropy s platností od 1. září 2019.

Digitalizaci využívá podle průzkumu 30 procent projektových společností

2.10. – Digitalizaci metodou BIM (Building Information Modelling) v Česku aktuálně využívá 30 procent projektových společností. Další dvě třetiny firem plánují její zavedení do pěti let. Vyplývá to ze studie analytické společnosti CEEC, kterou zveřejnila na dnešní konferenci projektových společností. V létě v průzkumu oslovila zhruba stovku projektových firem.

Firmy jsou ochotné na dobré skladové prostory čekat až 6 měsíců Premium

Firmy jsou ochotné na dobré skladové prostory čekat až 6 měsíců

1.10. – Rychlost, jakou se daří v současné době obsazovat uvolněné prostory v průmyslových a logistických parcích, je rekordní. Standardem už dnes je, že se zájemci se podepisují smlouvy v době, kdy v hale působí ještě předchozí nájemce. „Zatímco dřív prázdný prostor čekal tři měsíce na nového nájemce, dnes může nájemce čekat i tři až šest měsíců na volný prostor,“ řekl Jan Andrus, Senior Leasing Manager P3 v České republice. Přesto se najdou lokality, které jsou pro firmy atraktivní a volná místa ještě nabízejí, například v Lovosicích nebo v Mladé Boleslavi.

spinner