Spedice, logistika

​Gebrüder Weiss podporuje svoje klienty na cestě k uhlíkové neutralitě

25.4. – Logistická společnost Gebrüder Weiss předala první certifikát o kompenzaci emisí CO2  svému klientovi v České republice. „Máme radost, že se česká pobočka společnosti Würth jako první u nás zapojila do našeho programu zero emissions. Na cestě k uhlíkové neutralitě jsme připraveni pomoci také dalším českým zákazníkům,“ řekl Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss.

​Společnost cargo-partner se zaměřuje i na chlazené kusové zásilky a přepravu B2C

22.4. – Mezinárodní poskytovatel přepravních a info-logistických služeb cargo-partner se v poslední době zaměřuje také na logistiku chlazených kusových zásilek a přepravu B2C. Své služby zajišťuje z logistických center v Dobrovízi u letiště Praha Ruzyně a v Brně.

​Česká pošta vybuduje v Mošnově multimodální logistické centrum

21.4. – Již v září začne v mošnovském Ostrava Airport Multimodal Parku fungovat nové třídící centrum České pošty. Zcela jedinečný multimodální hub o velikosti bezmála 30 tisíc m² poskytne napojení na letištní, dálniční i vlakovou síť. Nový areál se stane díky své velikosti, vybavení a výhodné poloze novým logistickým standardem v České republice. Do Mošnova budou putovat zásilky především z Asie, odtud se rozvezou vlakem či kamiony po celé Evropě. Multimodální hub představuje skutečný gamechanger v logistice České pošty.

Společnost ​Gebrüder Weiss posiluje svou síť v Turecku

19.4. – Logistická společnost Gebrüder Weiss otevírá svoji novou pobočku v tureckém Mersinu na východě Středozemního moře. Turecko získává na významu pro železniční dopravu na Nové hedvábné stezce mezi Asií a Evropou. „Díky nové pobočce v Mersinu dochází k rozšíření pobočkové sítě Gebrüder Weiss na jihu Turecka. To je dobrá zpráva i pro klienty z České republiky,“ uvedl Jan Kodada ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

Pobočky Arcadis v ČR a na Slovensku změnily majitele i jméno

14.4. - Arcadis, mezinárodní poradenská společnost zaměřená na stavebnictví, životní prostředí a udržitelný rozvoj, se rozhodla ukončit své působení na trzích v České republice a na Slovensku a dohodla se se stávajícím vedením české dceřiné společnosti Arcadis Czech Republic na manažerském odkupu společnosti včetně převzetí veškerých obchodních aktivit a projektů. Společnost bude nově vystupovat po názvem Grinity, pod kterým byla dne 7. dubna 2022 zapsána do Veřejného obchodního rejstříku ČR.

Právě vychází v DN č. 7 - 8

​Daniel Priban: Našim uživatelům a partnerům chceme vždy poskytovat přidanou hodnotu

14.4. – Společnost TIMOCOM se zpočátku profilovala především jako provozovatel burzy nákladů a dopravních kapacit. Postupem času se však rozrostla v globální technologickou firmu, která v rámci svého systému Smart Logistics System nabízí komplexní služby pro oblast logistiky. Jaká je její aktuální nabídka i jaké jsou plány do budoucna, to nám přiblížil ředitel jejího českého zastoupení Daniel Priban.

Právě vychází v DN č. 7 - 8

​Jan Hyťha: Enormní nárůst vstupů v dopravě i logistice je nutno promítnout do cen

14.4. – Společnost HOPI Holding, a. s., patří k předním logistickým a dopravním společnostem nejen v České republice. Jak její podnikání ovlivňuje současná ekonomická situace a jaké jsou její plány do budoucna, to mám přiblížil její provozní ředitel pro oblast dopravy Jan Hyťha.

Zeptali jsme se

Petra Michálka, jednatele společnosti Ewals Cargo Care, spol. s r. o.

Colliers představil nové vyhledávače volných kancelářských, průmyslových a maloobchodních prostor v ČR

13.4. - Novou generaci vyhledávačů volných kancelářských, průmyslových a maloobchodních prostor spustila česká pobočka společnosti Colliers, poskytovatel diverzifikovaných profesionálních služeb v oblasti komerčních nemovitostí a správy investic.

Linde Motion Detection umí skenovat zadní prostor vozíku a chránit chodce

12.4. - Bezpečnost práce a ochrana zdraví představují v mnoha firmách nejvyšší prioritu. Nový asistenční systém Linde Motion Detection poskytuje ještě lepší ochranu chodců ve skladovém prostředí, než tomu bylo doposud. Systém umí detekovat pohyb za stojícím vozíkem, okamžitě zabránit jeho pohybu a současně vydat varovný signál. Z tohoto účinného systému prevence nehod mají prospěch jak zaměstnanci, tak vedení společnosti. Zdraví všech osob přítomných ve skladu je lépe chráněno, řidičům vysokozdvižných vozíků je usnadněna práce. Předchází se prostojům a přerušením provozu, čímž se zvyšuje produktivita práce.

spinner