Spedice, logistika

Prologis zahájil stavbu první logistické budovy projektované pomocí BIM ve střední a východní Evropě Premium

Prologis zahájil stavbu první logistické budovy projektované pomocí BIM ve střední a východní Evropě

11.9. – Prologis zahájil výstavbu nové spekulativní budovy s plochou 10 000 metrů čtverečních v maďarském Prologis Park Budapest-Harbor. Její dokončení je naplánováno na první čtvrtletí příštího roku, tedy již za šest měsíců po začátku výstavby.

Kolem závodu Škoda Auto dochází prostor pro výstavbu hal Premium

Kolem závodu Škoda Auto dochází prostor pro výstavbu hal

5.9. – Když dnes dodavatelé mladoboleslavské automobilky hledají v blízkém okolí hlavního závodu volné skladové či výrobní prostory, mají omezené možnosti. Jednu z posledních lokalit nabízí park P3 Mladá Boleslav, kde je aktuálně k dispozici přes 20 000 metrů čtverečních pro výstavbu na míru.

GLS zprovoznil dvě nová balíková depa

5.9. – Balíkový přepravce GLS na konci srpna otevřel nová depa ve středočeském Novém Strašecí a v Boršicích nedaleko Uherského Hradiště. Do těchto regionů, kde kvalitní pokrytí balíkovými službami doposud chybělo, přichází GLS jako první. Celkem GLS v Česku provozuje 22 dep a letos chce navýšit kapacitu sítě o 30 procent.

Trh poroste, lidské zdroje nahradí automaty Premium

Trh poroste, lidské zdroje nahradí automaty

3.9. – Trh vybavení pro intralogistiku by mohl do roku 2024 dosáhnout hodnoty 190 miliard USD. Uvádí to nejnovější výzkumná zpráva společnosti Global Market Insights.

Transparentnost trhu s nemovitostmi: ČR patří do první pětadvacítky Premium

Transparentnost trhu s nemovitostmi: ČR patří do první pětadvacítky

3.9. – Míra transparentnosti na trhu s nemovitostmi se celosvětově pomalu, ale stabilně zlepšuje. Důvodem je stále větší podíl nových technologií a také zpřísňování nových reforem a předpisů. Vyplývá to z aktuálního žebříčku Global Real Estate Transparency (GRETI) společností JLL a LaSalle Investment Management, který pokrývá sto trhů komerčních nemovitostí a na základě 186 faktorů sleduje jejich transparentnost.

Aktuality ze světa 34/2018 Premium

Aktuality ze světa 34/2018

31.8. – LOGISTIKA – Brazílie trpí krádežemi zásilek. Zloději zde dělají poskytovatelům logistických služeb a jejich příkazcům život stále obtížnějším. Protože problém krádeží zásilek dostává stále větší rozměr. Uvádí to Společenstvo dopravní bezpečnosti TAPA ve svém dopise členům. Podle něj musela řada spedic středního stavu ohlásit platební neschopnost. Pojišťovny nechtějí některé trasy vůbec pojišťovat. Logistici, kteří jsou nuceni platit vyšší pojistné prémie, a také platit další bezpečnostní pracovní síly, musí zvyšovat příplatek až k jednomu procentu hodnoty zboží, aby mohli pokrývat rostoucí náklady. S ohledem na vysoký potenciál násilností se nový personál nachází velmi těžko. Zloději se zaměřují především na region na jihovýchod od metropolí Rio de Janeiro a Saõ Paulo, kde dochází k 85 procentům případů. Zloději se především zaměřují na potraviny, cigarety, hightech- a farmaprodukty, pohonné hmoty, nápoje/alkohol, autodíly, textilie, chemikálie, osiva a hnojiva. Podle zpráv se ceny některých potravin v Riu již zdvojnásobily. V Riu bývá nákladní auto uneseno každých 50 minut. Masivnější zákroky policie v provincii Rio de Janeiro proti zlodějům snad již přinášejí první ovoce. Ve 2. čtvrtletí se zde snížil počet přepadení o 35 procent. Někteří výrobci produktů jako mobilních telefonů a léků přecházejí v dopravě na značně dražší leteckou dopravu, aby omezili rizika. Sektor high-tech zaznamenává ztráty ročně ve výši 250 milionů USD. Svaz elektroprůmyslu (Abinee) vyčíslil roční ztráty pro hospodářství země na přepočtených 8,6 miliardy €. Pro srovnání: krádeže zásilek stojí německé hospodářství každý rok kolem 2,2 miliardy €.

Start-up DoDo hlásí 170 tisíc přepravených zásilek a 2,5 milionu najetých kilometrů

28.8. – Startup DoDo, patřící do portofolia e-commerce akcelerátoru Inveo, má za sebou další úspěšný půlrok. Asistenční služba, která ulehčuje život zákazníkům v Praze, odbavila prostřednictvím svých kurýrů v první polovině letošního roku více než 170 tisíc zásilek a plnila i mnoho neobvyklých přání. Zákazníci využívali DoDo nejen k dovozu čerstvého jídla nebo zásilek v rámci poslední míle, ale oblíbili si také doplňkovou službu DoDo Car.

DHL Express získala třístou certifikaci TAPA Premium

DHL Express získala třístou certifikaci TAPA

28.8. – Významným úspěchem v oblasti bezpečnosti dopravy se může pyšnit společnost DHL Express. Se svými třemi sty certifikovanými středisky je světovým lídrem v počtu zařízení s osvědčením TAPA kategorie A nebo B. Třístým zařízením s certifikací je pobočka DHL Express v Birminghamu.

GEFCO Švýcarsko nově vede Peter Vanek

24.8. – Rok po vzniku geo-regionu Česká republika–Slovensko přichází společnost GEFCO s dalším propojením významných oblastí svého působení. Nově vytvořený geo-region Rakousko – Švýcarsko nově vede dosavadní výkonný ředitel rakouské pobočky Peter Vanek.

Linde MH vybavilo i nejtěžší vozíky Li-Ionovými bateriemi Premium

Linde MH vybavilo i nejtěžší vozíky Li-Ionovými bateriemi

24.8. – Největší elektrické vysokozdvižné vozíky značky Linde s nosností šest až osm tun jsou nyní k dispozici i s lithium-iontovými bateriemi. Doplnění produktové řady umožňuje nyní zákazníkům intralogistického specialisty, společnosti Linde Material Handling, vybírat mezi olověnými a lithium-iontovými bateriemi u všech elektrických protizátěžových vozíků a nabízí jim příležitost pořídit téměř celé vybavení pro sklad od jednoho dodavatele.

spinner