Spedice, logistika

Jeden z nejvyšších skladů v Česku obsluhují vozíky Linde

9.8. - Bruntálská společnost Macco Organiques, světový výrobce minerálních solí na bázi vápníku a hořčíku, prodává své produkty do více než 80 zemí světa. Tržní úspěch však přinesl i rostoucí nároky na skladové prostory. Macco Organiques proto vybudovala sklad zcela specifických vlastností, pro jehož obsluhu zvolila modulární vysokozdvižné vozíky od Linde Material Handling.

PST CLC Mitsui-Soko v létě zaznamenává pokles přeprav i celních odbavení

8.8. - Očekává se, že letošní léto bude pro společnost PST CLC Mitsui-Soko obratově zhruba o 20 % horší než léto předešlé, což je způsobeno mimo jiné tím, že u námořních přeprav došlo k výraznému snížení cen, čímž klesly i marže přepravců. Ekonomická situace v Evropě se i ve společnosti PST CLC Mitsui-Soko projevila klesajícími objemy přeprav a celních odbavení. Lidé méně utrácejí, mnozí obchodníci mají ve skladech velké dlouhodobé zásoby, nepotřebují tedy tolik dopravních a celních služeb. „Věříme, že se po létě, s nástupem podzimní sezony, situace v tomto směru zlepší,“ uvedl David Zimandl, finanční ředitel společnosti PST CLC Mitsui-Soko.

Kuehne+Nagel vylepšuje sběrnou službu

7.8. - Kuehne+Nagel, přední poskytovatel logistických služeb, zjednodušil objednávky v rámci sběrné služby. Skupina neustále rozvíjí svou komplexní samoobslužnou platformu myKN, která zákazníkům umožňuje spravovat jejich zásilky. Díky nejnovějšímu vylepšení lze v České republice objednávat přepravy v rámci sběrné služby Kuehne+Nagel zcela online, což přináší větší pohodlí, časovou úsporu a umožňuje také sledovat stav zásilek.

Prologis zveřejnil ESG report pro období 2022/2023

4.8. - ESG report 2022–2023 je již sedmnáctým shrnutím aktivit společnosti Prologis v oblasti udržitelnosti, iniciativ pro zaměstnance (#prologispeople) a činností na podporu místních komunit. První zpráva byla zveřejněna v roce 2006, dlouho předtím, než se zkratka „ESG“ a pojem „udržitelný rozvoj“ dostaly do běžného slovníku každého průmyslového odvětví.

C.S.CARGO zvýšila v roce 2022 tržby znovu o více než 30 procent

3.8. - V porovnání s předchozím rokem zvýšila v roce 2022 skupina C.S.CARGO své tržby o více než 30 procent na celkových 7,6 miliardy korun. Provozní výsledek EBITDA byl 548 milionů korun. Společnost rostla ve všech logistických a transportních činnostech. Pozitivně se do výsledku promítla také diverzifikace zákaznického portfolia z posledních tří let. Do obnovy vozového parku, nových logistických projektů, IT a digitalizace investovala skupina více než 179 milionů korun.

Společnost cargo-partner zavádí nové služby konsolidace letecké nákladní dopravy mezi západní Evropou a Asií

2.8. - Poskytovatel mezinárodní přepravy a informační logistiky opět rozšířil portfolio svých služeb o řadu nových řešení letecké přepravy a konsoliduje zásilky mezi klíčovými letišti napříč západní Evropou a různými lokalitami v Asii.

FM Logistic získala Top Logistics Europe CSR Award

1.8. - Strategie společenské odpovědnosti (CSR), kterou společnost FM Logistic představila v roce 2018 a která je jádrem jejího projektu Supply Change, byla oceněna v kategorii Logistics and Transport Service Provider na Top Logistics Europe CSR Awards 2023. Cena byla udělena za výjimečně proaktivní plán, který vedení skupiny přijalo a jehož cílem je péče o zaměstnance společnosti, snížení dopadů na životní prostředí a snaha vybudovat společně s klienty udržitelný dodavatelský řetězec. FM Logistic díky této strategii během pěti let úspěšně zrealizovala řadu projektů, které mají přímý dopad na její obchodní aktivity, na uhlíkovou stopu jejích klientů a na celou společnost. Cílem společnosti FM Logistic je dále budovat udržitelnější logistický ekosystém, a proto rozšiřuje oddělení, které má na starost udržitelnost a kvalitu, zdraví, bezpečnost a životní prostředí (Sustainability and QHSE).

Allegro.cz startuje a přináší 130 milionů nabídek šitých na míru českým zákazníkům

1.8. – Allegro.cz se po svém spuštění nyní naplno rozbíhá, na největší e-commerce platformě v České republice již nakoupily tisíce českých zákazníků. Nová nákupní platforma nabízí českým spotřebitelům desetkrát více produktů než jakýkoli jiný e-shop na trhu.

GLP Park Brno Holubice je plně pronajatý ještě před dokončením stavby

31.7. - Developer GLP podepsal se společností ROHLIG SUUS Logistics smlouvu o pronájmu v GLP Parku Brno Holubice. Veškeré prostory v nově postaveném areálu o celkové rozloze 72 000 metrů čtverečních se tak podařilo plně pronajmout ještě před jeho dokončením, které je naplánováno na letošní srpen.

Technika z Čech formuje Blízký východ: DSV v čele inovačního pohybu

29.7. - S postupným odchodem koncernů z Číny se na Blízkém východě otevírají nové možnosti pro rozvoj logistiky a přepravy zboží. V případě dlouhodobého udržení stabilní geopolitické situace se Blízký východ stane důležitým obchodním partnerem pro celý svět. DSV, třetí největší přepravní společnosti na světě, již nyní exportuje do oblasti Blízkého východu manipulační techniku vyrobenou v České republice, jako například nakladače a bagry, čímž přispívá k rozvoji infrastruktury v této oblasti.

spinner