Spedice, logistika

​GLP představila svůj první logistický projekt v ČR

24.9. 2020 – Společnost GLP, přední investor a developer v oblasti parků pro logistiku a lehkou výrobu, představil výstavbu nového průmyslového parku v Ostravě o rozloze 94 000 m². Výstavba areálu bude zahrnovat celkem čtyři jednotky – dvě o rozloze 29 000 m² a dvě o rozloze 18 000 m². Revitalizace brownfieldu o rozloze 94 000 m² je prvním projektem v ČR pod hlavičkou GLP.

LOG IN 2020: Ocenění za nejlepší inovaci získal Gebrüder Weiss

22.9. – Systém ETA (Estimated Time of Arrival) společnosti Ge­brüder Weiss získal první místo v oborové soutěži LOG IN 2020. „Z první příčky v kategorii Technická a technologická inovace roku 2020 máme pochopitelně radost. Systém, který umožňuje v reálném čase poskytnout informace o předpokládaném čase doručení zásilky přináší nové výhody především našim zákazníkům,“ uvedl Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel Gebrüder Weiss ČR.

Investiční skupina Portiva koupila největší obchodní centrum ve Středočeském kraji. Za Central Kladno dala necelé 2 miliardy korun

20.9. – Největší obchodní centrum ve Středočeském kraji Central Kladno má nového majitele. Od developerské skupiny Crestyl jej za téměř dvě miliardy korun získala do svého portfolia investiční skupina Portiva v joint venture se skupinou Micronix.

​Multimodální komplex vítá dalšího silného nájemce. Společnost DHL Express převzala budovu v revitalizované části brněnského letiště

19.9.  – Dlouho zanedbávaná a chátrající část areálu brněnského letiště, která zahrnovala i nechvalně známý armádní „buzerák“, dostala díky investici skupiny Accola­de nový kabát. Moderní halu o rozloze 3 700 m2 ohodnocenou certifikací udržitelnosti BREEAM úrovně „Excellent“ si do nájmu převzal celosvětový lídr v logistice DHL Express. Společnost tak rozšiřuje řady stávajících nájemců a nová budova je další součástí procesu modernizace multimodálního komplexu v okolí druhého nejfrekventova­nějšího letiště v ČR.

​DB Schenker rozšiřuje aktivity s novým logistickým centrem v Lucembursku

17.9. – Lucemburská pobočka DB Schenker rozšiřuje své skladové kapacity u nákladového terminálu letiště v Lucemburku, které patří mezi nejvýznamnější v Evropě. Chystané logistické centrum o rozloze 7000 m2 vytvoří 100 nových pracovních míst a v rámci evropské a globální sítě DB Schenker nabídne přímá spojení na hlavní spotřebitelské trhy.

​Český vlastník pokračuje v restrukturalizaci slovinských papíren Vipap Videm Krško

16.9. – Skupina RIDG Holding, nový český vlastník slovinských papíren Vipap Videm Krško, pokračuje v restrukturalizaci a modernizaci. Nově se vrcholový management rozšiřuje o novou finanční ředitelku (CFO) Mojcu Mia Berger a ředitele logistiky Aleše Lavriče. Již v listopadu jmenovala společnost nového generálního ředitele Petra Domina a v květnu představila novou HR ředitelku Vesnu Kemper. Nové vedení má za úkol zefektivnit fungování firmy a zvýšit flexibilitu, úroveň vzdělání svých zaměstnanců a ziskovost firmy.

​Společnost KION Group otevřela třetí výrobní budovu v Panattoni Parku Stříbro

15.9. – Společnost KION Group otevřela třetí výrobní budovu v Panattoni Parku Stříbro. Komplex chytrých továren, který vybudoval stavitel průmyslových zón Panattoni ve spolupráci s investiční skupinou Accolade, se tak stává jedním z největších center manipulační techniky a automatizace na světě. Nová budova s rozlohou 25 550 m2 bude sloužit dceřiné společnosti Dematic. Bude vyrábět pásové dopravníky, modulární kapsové dopravníky i skladové a třídicí systémy (tzv. systémy multishuttle) pro hladký plynulý tok zboží ve skladech a distribučních centrech.

​Společnost cargo-partner rozšiřuje služby LCL z Asie do Evropy přes Koper

14.9. – Poskytovatel mezinárodní přepravy a informační logistiky cargo-partner posílil svou nabídku služeb LCL o další spojení, tentokrát z Indie, Thajska a Vietnamu přes Koper do Evropy. Ve srovnání s trasami přes severní přístavy umožňuje doprava přes středomořský přístav Koper u zásilek do jižní Evropy značné úspory času.


​Způsob dopravy do práce výrazně ovlivňuje Čechy při výběru zaměstnání

14.9. – Třetině Čechům trvá za běžných podmínek cesta do zaměstnání a zpět méně jak půl hodiny a většina z nich si náklady spojené s přesunem do zaměstnání musí hradit sama. To vyplývá z nejnovějšího průzkumu společnosti Amazon, která se ve spolupráci s výzkumnou agenturou IPSOS rozhodla zjistit více o návycích zaměstnanců při cestování do práce. Průzkumu se zúčastnilo více než 1000 respondentů v Česku a na Slovensku. Výsledky ukazují, že podmínky spojené s dopravou do zaměstnání jsou pro většinu dotazovaných jedním z nejdůležitějších faktorů při výběru zaměstnání.

​E-commerce míří podle společnosti DoDo k logistice hodinových slotů

13.9. – E-commerce kontinuálně roste a tento trend byl ještě posílen jarní koronavirovou krizí, která urychlila celkovou digitalizaci maloobchodního prodeje. S tímto vývojem jsou spojeny také čím dál vyšší nároky na logistiku a je jasně vidět, že požadavky zákazníků ohledně doručení zboží se postupně mění. Stojíme tedy na prahu zásadní změny a minimálně ve větších městech bychom se již brzy mohli dočkat výrazného posunu vnímání doručování zboží z e-shopů. Uvedl to Michal Menšík, CEO společnosti DoDo, v komentáři k současnému vývoji.

spinner