Spedice, logistika

Home Delivery: Gebrüder Weiss pokořil hranici milionu zakázek za rok Premium

Home Delivery: Gebrüder Weiss pokořil hranici milionu zakázek za rok

20.12. – Poptávka po doručování koncovým zákazníkům internetových obchodů v Rakousku a východní Evropě dlouhodobě roste. Divize Home Delivery společnosti Gebruder Weiss, jejíž výsledky tento trend odráží, překonala v prosinci hranici jednoho milionu doručených zásilek. Do konce letošního roku odhaduje, že celkově doručí přes 1,1 milionu zásilek, což představuje meziroční růst 24 procent.

Liftago doručí balík i na Štedrý den Premium

Liftago doručí balík i na Štedrý den

20.12. – V České republice je v posledních letech trendem nakupování vánočních dárků na poslední chvíli, ale s ním je spojená také nejistota kupujících, zda své dárky dostanou z e-shopu včas. Efektivní řešení letos poprvé nabízí společnost Liftago, která se zprvu zaobírala pouze smluvní přepravou osob.

Aktuality ze světa 51/2019 Premium

Aktuality ze světa 51/2019

20.12. – ŽELEZNIČNÍ DOPRAVA – Od změny jízdních řádů 2019/2020 provozují švýcarské dráhy SBB Cargo International dopravu mezi Nizozemskem a Itálií ve vlastní režii. Stalo se tak po založení dceřiné společnosti SBB Cargo Nederland se sídlem v Rotterdamu. Švýcarské nákladní dráhy si od tohoto opatření slibují zlepšení kvality na celé ose Nizozemsko–Itálie, protože přejímají plánování a provoz vlaků a jsou méně závislé na třetích stranách. Zpočátku jsou nasazeni strojvůdci od SBB Cargo Deutschland, ale později nizozemská dceřiná společnost počítá s tím, že zaměstná vlastní strojvůdce na místě. Vedením SBB Cargo Nederland byl pověřen Freek Hilkemeijer, který má v řízení železnice 20 let zkušeností. Do roku 2013 byl mimo jiné manažerem provozu a kvality u HTRS Nederland a od roku 2014 řídí vlastní firmu Rail Competence.

Fond GIC rozšiřuje logistickou platformu P3 akvizicí portfolia Maximus v hodnotě 950 milionů EUR Premium

Fond GIC rozšiřuje logistickou platformu P3 akvizicí portfolia Maximus v hodnotě 950 milionů EUR

19.12. – Singapurský suverénní majetkový fond GIC uzavřel smlouvu o akvizici evropského portfolia průmyslových nemovitostí („Maximus“) od fondů spravovaných společnostmi přidruženými ke korporaci Apollo Global Management, přednímu světovému správci alternativních investic. Akvizice v hodnotě 950 milionů EUR (zhruba 24,2 miliardy Kč) je v souladu se strategií GIC zaměřenou na rozšiřování logistického portfolia společnosti P3, kterou plně vlastní, a upevňování její pozice jako předního developera a správce průmyslových nemovitostí v Evropě.

​Prologis Park Prague-Úžice rozšíří spekulativní budova Premium

​Prologis Park Prague-Úžice rozšíří spekulativní budova

18.12. – Společnost Prologis staví spekulativní budovu o rozloze 21 000 metrů čtverečních v plně obsazeném areálu Prologis Park Prague-Úžice. Nová budova nabídne prostory s výbornou dostupností. Výhodou parku je totiž snadný přístup k dálnici D8, která je největší dopravní tepnou mezi Prahou, hranicemi s Německem a mezinárodním přístavem v Hamburku, a zároveň rychlé a efektivní spojení s pražským letištěm Vodochody. 

Česká pobočka GLS překonala historický rekord Premium

Česká pobočka GLS překonala historický rekord

18.12. – Přepravní společnost GLS včera v noci v České republice přijala do své doručovací sítě vůbec nejvyšší denní počet balíků ve své historii. Rozdíl v objemu zásilek mezi rekordním včerejškem a nejslabším dnem letošního roku dosáhl 283 procent. Objem odbavených balíků za prosinec je doposud oproti měsícům z mimosezonního období o 74 procent větší.

Chytré logistické systémy TIMOCOM pomáhají nejen dopravcům a speditérům

Společnost TIMOCOM loni představila novou cestu, po níž se hodlá ubírat – Smart Logistics System. Uzavřený systém s řadou modulů přístupný jen prověřeným uživatelům zajišťuje maximální možnou bezpečnost. A to i v případě, že v rámci nového konceptu dochází k propojování systému TIMOCOM s různými firemními systémy zákazníků. Podrobnosti o novém směrování společnosti TIMOCOM nám přiblížil ředitel české pobočky Daniel Priban.

Obrat společnosti DACHSER v Česku roste už šestým rokem, letos překoná hranici tří miliard

Přibližně 1,12 milionu kusů zásilek a obrat překračující hranici tří miliard Kč. Takový byl podle předběžných ekonomických výsledků letošní rok pro společnost DACHSER Czech Republic. Na tradičním předvánočním setkání v Praze o tom informovali generální ředitel Jan Pihar a obchodní a marketingový ředitel Jan Polter.

Přelom roku je pro logistické společnosti zátěžovým testem Premium

Přelom roku je pro logistické společnosti zátěžovým testem

17.12. – Nárůst online nákupů spotřebitelů v České republice se odráží v sezónních výkyvech v objemu přeprav zajišťovaných logistickými společnostmi. Zejména před Vánocemi roste jak počet B2C zakázek, tak i tlak na včasné a spolehlivé doručení. „Obrat online obchodů v období od začátku října do konce ledna následujícího roku se vyrovná obratu za zbývajících osm měsíců,“ řekl Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss Česká republika.

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů – prosinec 2019 Premium

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů – prosinec 2019

17.12. – LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

10. MEZINÁRODNÍ VĚDECKÉ SYMPOSIUM O LOGISTICE

Tématem symposia, které se uskuteční 16. a 17. června příštího roku v Drážďanech, bude „Logistika pro udržitelnou budoucnost – přispění vědy“.

spinner