Spedice, logistika

Manipulační technika se elektrifikuje, vozíky spalující LPG čeká přechod na obnovitelné plyny

4.9. - Přestože se v segmentu manipulační techniky stále více prosazují elektrické vozíky vybavené lithium-iontovými akumulátory nebo dokonce vodíkovými palivovými články, důležitou roli nadále hraje pohon na LPG. Firmy hodnotí pozitivně zejména ekologický provoz i příznivou cenu čistého propanu. Dodavatelé nicméně slibují postupné nahrazení fosilního plynu alternativami v podobě bioLPG nebo rDME.

Nedostatek kontejnerů a nízká cena ovlivňují svět námořní přepravy

1.9. - Globální námořní obchod čelí složitému prostředí, které přináší několik zásadních výzev. Vedle postupného obnovování narušených dodavatelských řetězců se setkáváme s poklesem poptávky po dopravních kapacitách, což způsobuje snižující se sazby v námořní dopravě. Cena za přepravu dvanáctimetrového kontejneru z Asie do Evropy poklesla ze 14 tisíc USD na pouhých 1700 USD. Pro mnohé přepravce se klesající cena za dopravu stala významným bodem zlomu. Prognózy na rok 2023 navíc naznačují, že situace se pravděpodobně v nejbližší době zásadně nezlepší. Možný problém v letošním roce představuje skartace 600 tisíc přepravních kontejnerů.

PPL slaví milník, doručila svůj 500miliontý balík

31.8. - Společnost PPL, přední přepravce zásilek, oslavila 18. srpna svůj další milník, kdy doručila 500miliontý balík. Ten si převzala příjemkyně z Berouna. Z původní vize při založení firmy v roce 1995 přepravovat balíky pouze mezi firmami se PPL stalo v průběhu let lídrem mezi českými přepravními společnostmi, které usnadňují doručení zboží milionům zákazníků, a to na lokální i mezinárodní úrovni.

DB Schenker a L´Oréal se připravují na nízkoemisní zásobování

31.8. – Společnost DB Schenker zařadila do své flotily dva kamiony na zkapalněný zemní plyn (LNG), které by ještě letos měly plynule přejít na bio LNG. Provozuje je na zakázkách pro společnost L´Oréal, která je tak o krok blíže ke splnění svých udržitelných závazků.

Puzzle a hry míří z Ostravy do 58 zemí světa

30.8. - Navzdory lákadlům digitálního světa popularita některých tradičních hraček stále trvá. Výrobcům jako je německé společnost Ra­vensburger vzrostla v době pandemie poptávka. S růstem a expanzí na další trhy se musela vypořádat i související logistika v mošnovském skladu, provozovaném firmou Geis. A nejde jen o zvětšení plochy pro skladování a nárůst dopravní kapacity pro přepravu zboží.

DODO díky AI dále zefektivňuje logistiku

30.8. - Technologicko-logistická služba DODO po měsících testování spouští do pilotního provozu novou technologii, která dokáže s pomocí AI predikovat objednávky zákazníků na dva týdny dopředu, a to s přesností na konkrétní hodiny. DODO tak dokáže efektivněji plánovat provozní kapacity a alokaci svých kurýrů. Chybovost predikcí se daří držet pod 10 procenty, přičemž ve vytíženějších oblastech s vyšším datovým vzorkem je přesnost predikcí dokonce více než 94 %.

VCHD Cargo inovovala flotilu, má průměrné stáří 2,5 roku

30.8. - Přepravní společnost VCHD Cargo díky investicím do vozové techniky snížila průměrné stáří své flotily na 2,5 roku. Jen v prvním pololetí tohoto roku pořídila tažná a přípojná nákladní vozidla v celkové hodnotě přes 150 milionů korun. Inovovaná flotila je zárukou kvalitního doručování a zároveň vytváří komfortní pracovní prostředí pro řidiče.

​PACCAR Parts oznamuje výstavbu nového distribučního centra dílů v Bavorsku

29.8. – Společnost PACCAR Parts zahajuje výstavbu nového nejmodernějšího střediska distribuce náhradních dílů (PDC) v bavorském městě Massbach. Uskutečnilo se slavnostní položení základního kamene, které předznamenalo začátek investice ve výši 85 milionů eur. „Nové distribuční centrum má zásadní význam pro další posílení naší špičkové nabídky dílů pro prodejce DAF a zákazníky v Německu, Švýcarsku a východní části Francie,“ komentoval Dick Leek, generální ředitel společnosti PACCAR Parts Europe.

​Transport v DHL Supply Chain povedou Roman Kačmař a Tomáš Ješátko

29.8. – Společnost DHL, přední poskytovatel služeb v oblasti smluvní logistiky, obsadila pozice vedoucích pracovníků transportu. Dopravu pro zákazníky z automobilového sektoru bude mít nově na starost Roman Kačmař, přepravu pro sektor spotřebního zboží povede Tomáš Ješátko. Funkce převezmou po Kateřině Rázlové, která byla před nedávnem jmenována viceprezidentkou transportu pro střední a východní Evropu.

​Společnost CargoNect spouští digitální platformu pro logistiku

29.8. – „Jsme skutečně nadšeni, že můžeme oznámit oficiální spuštění CargoNect. Představujeme inovativní digitální platformu, která mění pravidla hry a která změní logistické odvětví. Díky silnému zaměření na digitalizaci si CargoNect klade za cíl změnit tradiční postupy tím, že zjednoduší procesy spolupráce mezi speditéry a odesílateli,“ uvedla společnost CargoNect při představení své nové platformy.

spinner