Spedice, logistika

​Jan Šafránek (FEE Transport): Standardní pojištění zásilek často nestačí

19.6. – Dopravci sice platí pojištění odpovědnosti silničního dopravce, nicméně dle Úmluvy CMR jsou limitováni výší částky, za kterou ručí, přičemž tato suma se odvíjí ne od hodnoty, ale od hmotnosti zásilky. Dopravci ručí maximálně částkou 260 Kč za každý kilogram nákladu. To je pro některé náklady dostačující, nicméně pro přepravované zboží vyšší hodnoty je doporučováno firmám zařídit připojištění zásilek nebo se zajímat o to, zda jejich dopravce má zbožové připojištění.

​Skupina C.S.CARGO posiluje svou pozici na slovenském trhu akvizicí firmy NAD – RESS Senica

18.6. – Dopravní a logistická skupina C.S.CARGO úspěšně dokončila akvizici téměř 82% podílu společnosti NAD – RESS Senica, a. s., která patří mezi klíčové hráče v oblasti chlazené distribuce a obsluhy zákazníků v segmentu FMCG na Slovensku. Tímto krokem skupina C.S.CARGO výrazně posiluje svou pozici na slovenském trhu a rozšiřuje své kapacity v oblasti specializovaných dopravních služeb.

​Skupina Kuehne+Nagel otevřela ve Zdicích u Prahy nový cross-dock

17.6. – Skupina Kuehne+Nagel otevřela ve středočeských Zdicích nový moderní terminál o rozloze 6 000 metrů čtverečních, čímž reaguje na poptávku zákazníků a zvyšuje své kapacity ve vyhledávané logistické lokalitě. Díky poloze cross-doku v blízkosti hlavních dopravních tepen, jež jej přímo spojují se západoevropskými trhy, nabízí skupina svým zákazníkům ještě efektivnější a rychlejší přepravu zásilek.

​Česká pobočka THIMM byla oceněna v Bangkoku při předávání cen Worldstar Packaging Award

17.6. – V české společnosti THIMM, sídlící ve Všetatech nedaleko Prahy, mají další důvod k radosti. Z předávání cen Worldstar Packaging Award 2024 v thajském Bangkoku si odváží kromě ocenění v kategorii potraviny s obalem také zlatou medaili za marketing. Ceny se předávaly během slavnostního galavečera z 15. na 16. června. Obě ocenění získal THIMM s obalem Když zavoní Romadur, který vytvořil pro Madetu. Opět tak potvrdil, že patří mezi světovou špičku, když přijde na kreativní řešení obalů.

​Kateřina Kačírková (MD logistika): Při jednání se zákazníky je hlavní stále cena a je to vždy o kompromisu

Společnost MD logistika upořádala koncem dubna na Polygonu Hradec Králové akci Road Safety Tour 2024, kde si návštěvníci mohli vyzkoušet jízdu s osobními vozidly i kamiony v krizových situacích a měli možnost seznámit se s novými vozidly značky DAF s moderními bezpečnostními prvky i s pneumatikami Michelin. O této akci a také o přístupu k problematice řidičů a o logistice jsme hovořili s Kateřinou Kačírkovou, obchodní a marketinkovou ředitelkou společnosti MD logistika.

​Společnost KION v prvním čtvrtletí zvýšila tržby i zisk

„Skupina KION zaznamenala solidní start do roku 2024, když v prvním čtvrtletí výrazně zlepšila ziskovost na úrovni skupiny i v obou segmentech,“ uvedl říká Rob Smith, generální ředitel společnosti KION GROUP AG.

​Zeptali jsme se Jakuba Trnky, ředitele společnosti Raben Logistics Czech & Slovakia

Počítáte s rozšiřováním dalších poboček v České republice? Například jižní Čechy nejsou pokryté…

Pokryté prostřednictvím našeho subdodavatele, ale mohu vám prozradit, že v letošním roce v září otevřeme v Českých Budějovicích vlastní pobočku.

​Raben: Nejlepším řešením pro logistiku je HVO10

Nejlepším řešením pro logistiku je HVO100. Uhlíkovou stopu ovšem efektivně redukují i vozidla, která pojmou více palet. Zaznělo to na konferenci Udržitelnost v logistice, kterou při příležitost prvního výročí založení hypermoderního logistického Eurohubu v Rokycanech uspořádal jeho provozovatel, společnost Raben.

Raben používá elektrický chladicí návěs, v české flotile jsou klíčové citylinery a road trainy

14.6. - Logistická společnost Raben v posledních letech investuje do inovací, jedním z hlavních témat je přitom ekologičtější provoz flotily. Raben Fresh Logistics nově využívá chladicí návěs, který díky systému rekuperace získává energii ze samotné jízdy. Z nedávno zveřejněných výpočtů Rabenu zároveň vyplynulo, že uhlíkovou stopu přepravy snižují velká vozidla, která pojmou více palet.

Dachser získal recertifikaci pro logistiku farmak

14.6. - Nezávislí auditoři opětovně udělili mezinárodní logistické společnosti Dachser certifikáty pro přepravy výrobků ze segmentu life science a healthcare (farmaceutický průmysl a zdravotnictví). Pobočka v Šanghaji byla recertifikovaná podle IATA CEIV Pharma a pobočky v Barceloně, Madridu, Bombaji, Frankfurtu nad Mohanem a také centrála skupiny v německém Kemptenu podle požadavků správné distribuční praxe – GDP (Good Distribution Practice).

spinner