Spedice, logistika

CTP: padla hranice 5 milionů metrů čtverečních pronajímatelných ploch Premium

CTP: padla hranice 5 milionů metrů čtverečních pronajímatelných ploch

5.12. – CTP tento měsíc překročila hranici 5 000 000 m2 pronajímatelných ploch. Společnost v průběhu 20 let své existence vybudovala portfolio strategicky umístěných průmyslových areálů v celém regionu střední a východní Evropy. Prostory jsou z 95 % obsazené a celkové příjmy z pronájmů za tento rok přesáhly 280 000 000 EUR. Do portfolia patří přes 415 nájemců z oblasti průmyslu, výroby, R&D, logistiky, distribuce a eCommerce. V CTParcích v současné době pracuje více než 60 000 lidí napříč osmi zeměmi.

Aktuality ze světa 47/2018 Premium

Aktuality ze světa 47/2018

3.12. - SILNIČNÍ DOPRAVA – Nové baterie šetří proud elektrických vozidel. Švýcarský výrobce bateriových systémů Ecovolta vyvinul a standardizoval trakční baterie druhu Li-ion, jež mohou ušetřit výrobcům až 500 000 EUR při výzkumu a vývoji elektrických vozidel. Podnik uvádí, že výrobci mohou přejit na menší série elektrických vozidel s tím, že vytvoří prototypy během několika týdnů. Dosud zákaznicky zaměřený bateriový set se musel vyvíjet pro každý individuální model vozidla, což znamenalo, že výroba elektrického vozidla byla zisková jen ve větším rozsahu. „Odhadujeme, že například výrobce vozidel při užití baterie s operativním napětím 48 voltů a kapacitou 10 kWh bude schopen ušetřit celkem 250 000 až 500 000 EUR v nákladech na výzkum a rozvoj,“ řekl vedoucí manažer Ecovolta Paul Hauser. „A věci se mohou hýbat také mnohem rychleji. Naši zákazníci obecně počítají s dobou rozvoje bateriového setu a doprovodného bateriového řídicího systému až na dva roky. Na druhé straně evoTractionBatery může být sestavena v řádu hodin – ať se užívá v golfovém vozíku či v nákladním autě.“ Ecovolta vyrábí po zákazníky vysokokapacitní bateriové systémy a řešení e-mobility, jež nevyžadují aktivní chlazení.

Novým generálním ředitelem DACHSER pro Českou republiku bude Jan Pihar Premium

Novým generálním ředitelem DACHSER pro Českou republiku bude Jan Pihar

30.11. – Společnost DACHSER Czech Republic opouští její dosavadní generální ředitel a předseda představenstva Petr Kozel. Po 12 letech aktivního působení ve společnosti a 26 letech v logistice odchází do penze. Od ledna příštího roku převezme jeho roli Jan Pihar, který doposud úspěšně řídí největší pobočku společnosti v České republice – DACHSER Kladno.

Möbelix má nový sklad a výdejní místo v P3 Olomouc

27.11. – Rakouský prodejce nábytku Möbelix zřizuje nový sklad a výdejnu zboží v průmyslovém parku P3 v Olomouci. Nejde o první spolupráci s developerem P3, mateřská firma si již pronajímá sklad v P3 Bratislava a P3 Gottfrieding. Kapacita olomouckého parku je téměř vyčerpaná, kromě firmy Möbelix zde působí například společnosti Kaufland, Raben Logistic, Trost Auto Service Technik nebo výrobce plastových autodílů Erreka – Plast.

DB Schenker v USA testuje náborovou platformu NearMe Premium

DB Schenker v USA testuje náborovou platformu NearMe

27.11. – Jako první poskytovatel logistických služeb na světě testuje DB Schenker inovativní náborovou platformu NearMe. Online portál upozorňuje na nabídku flexibilních pracovních příležitostí. Přepravce si od doplňku k tradičním náborovým metodám slibuje hlavně zaplnění neobsazených pracovních míst.

Aktuality ze světa 45-46/2018 Premium

Aktuality ze světa 45-46/2018

23.11. – ŽELEZNIČNÍ DOPRAVA – Švédské Green Cargo je opět ve ztrátě. Rostoucí poruchy na infrastruktuře a nižší dopravní množství jsou hlavními důvody pro další slabé hospodářské výsledky švédského podniku železniční dopravy Green Cargo. Také ve třetím čtvrtletí letošního roku znamenal podnik nákladní dopravy operativní ztrátu ve výši 54 milionů SEK (5,1 milionu EUR). Ve srovnatelném období minulého roku bylo vykázáno plus 16 milionů SEK (1,5 milionu EUR). Čistý obrat poklesl o čtyři procenta na jednu miliardu SEK (96 milionů EUR). „Horké léto s častými požáry a vykolejeními vlaků náš podnik značně poškodily. Kromě toho se v tuto roční dobu méně dopravuje, což stahuje tržby směrem dolů,“ řekl dočasný generální ředitel Erik Johanson. Obchodní provoz dceřiného podniku v Norsku se po počátečních potížích stabilizoval. Green Cargo se chce dalšími opatřeními postarat o udržitelný vývoj hospodářských výsledků.

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů – říjen 2018

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

MEZINÁRODNÍ KONFERENCE O SUROVINÁCH EUMICON 2018 VE VÍDNI

ELA informovala o této akci, kterou podpořila a která se uskutečnila ve dnech 26. – 28. září. Uvádí, že technická revoluce přinese v nadcházejících dekádách řadu nových produktů a inovativních služeb. Tento vývoj ovlivní také zhodnocování surovin a navazující sektory. Proto evropská surovinová iniciativa EUMICON v partnerství se Spolkovým ministerstvem pro udržitelnost a turistiku Rakouské republiky uspořádala v rámci rakouského prezidentství v Radě Evropy EU letos na podzim ve Vídni surovinovou konferenci.

Konference se zúčastnili odpovědní pracovníci z hospodářství, vědy a surovinové politiky, jakož i z oblastí těžby a zpracování surovin.

Konference EUMICON se pokusila odpovědět na následující otázky: Jaké technologie a procesy budou utvářet naši budoucnost, jak můžeme pro tyto technologie budoucnosti zajistit know-how, jakou roli budou hrát minerální suroviny a inteligentní materiály a jaké politické, hospodářské a vědecké předpoklady se k tomu musí vyvinout?

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů – září 2018

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

PŘIPRAVOVANÉ MEZINÁRODNÍ LOGISTICKÉ AKCE

ELA informuje o zajímavých akcích, které se uskuteční příští rok v Rakousku a na Martiniku. Zve na 35. ročník Logistického dialogu 2019, který proběhne 11. a 12. dubna 2019 v Rakousku, a na Karibský dopravní a logistický veletrh, který je naplánován na 16. až 20. května 2019 do Palais des Congres de Madiana, Quartier, Madiana na Martiniku.

Nemocnice v Curychu má nový automatizovaný sklad

Nový automatizovaný sklad drobných položek Univerzitní nemocnice v Curychu je vybaven bezdotykovým akumulačním válečkovým dopravníkem, který je založen na modulární dopravníkové platformě MCP od firmy Interroll.

Praha hostila podzimní zasedání pracovní skupiny pro silniční dopravu

Český Svaz spedice a logistiky je aktivním členem a přispěvatelem Pracovní skupiny pro silniční dopravu FIATA (WG Road) již po delší dobu. Zaměření skupiny na problematiku silniční nákladní dopravy a spedice navíc velmi dobře konvenuje s uspořádáním českého dopravního trhu, kde silniční doprava zcela převažuje. Vývoj v tomto oboru, ač vykazujícím výraznou dominanci přímých dopravců, má tedy na spediční stav také nezanedbatelný vliv.

spinner