Spedice, logistika

Fond GIC rozšiřuje logistickou platformu P3 akvizicí portfolia Maximus v hodnotě 950 milionů EUR Premium

Fond GIC rozšiřuje logistickou platformu P3 akvizicí portfolia Maximus v hodnotě 950 milionů EUR

19.12. – Singapurský suverénní majetkový fond GIC uzavřel smlouvu o akvizici evropského portfolia průmyslových nemovitostí („Maximus“) od fondů spravovaných společnostmi přidruženými ke korporaci Apollo Global Management, přednímu světovému správci alternativních investic. Akvizice v hodnotě 950 milionů EUR (zhruba 24,2 miliardy Kč) je v souladu se strategií GIC zaměřenou na rozšiřování logistického portfolia společnosti P3, kterou plně vlastní, a upevňování její pozice jako předního developera a správce průmyslových nemovitostí v Evropě.

​Prologis Park Prague-Úžice rozšíří spekulativní budova Premium

​Prologis Park Prague-Úžice rozšíří spekulativní budova

18.12. – Společnost Prologis staví spekulativní budovu o rozloze 21 000 metrů čtverečních v plně obsazeném areálu Prologis Park Prague-Úžice. Nová budova nabídne prostory s výbornou dostupností. Výhodou parku je totiž snadný přístup k dálnici D8, která je největší dopravní tepnou mezi Prahou, hranicemi s Německem a mezinárodním přístavem v Hamburku, a zároveň rychlé a efektivní spojení s pražským letištěm Vodochody. 

Česká pobočka GLS překonala historický rekord Premium

Česká pobočka GLS překonala historický rekord

18.12. – Přepravní společnost GLS včera v noci v České republice přijala do své doručovací sítě vůbec nejvyšší denní počet balíků ve své historii. Rozdíl v objemu zásilek mezi rekordním včerejškem a nejslabším dnem letošního roku dosáhl 283 procent. Objem odbavených balíků za prosinec je doposud oproti měsícům z mimosezonního období o 74 procent větší.

Chytré logistické systémy TIMOCOM pomáhají nejen dopravcům a speditérům

Společnost TIMOCOM loni představila novou cestu, po níž se hodlá ubírat – Smart Logistics System. Uzavřený systém s řadou modulů přístupný jen prověřeným uživatelům zajišťuje maximální možnou bezpečnost. A to i v případě, že v rámci nového konceptu dochází k propojování systému TIMOCOM s různými firemními systémy zákazníků. Podrobnosti o novém směrování společnosti TIMOCOM nám přiblížil ředitel české pobočky Daniel Priban.

Obrat společnosti DACHSER v Česku roste už šestým rokem, letos překoná hranici tří miliard

Přibližně 1,12 milionu kusů zásilek a obrat překračující hranici tří miliard Kč. Takový byl podle předběžných ekonomických výsledků letošní rok pro společnost DACHSER Czech Republic. Na tradičním předvánočním setkání v Praze o tom informovali generální ředitel Jan Pihar a obchodní a marketingový ředitel Jan Polter.

Přelom roku je pro logistické společnosti zátěžovým testem Premium

Přelom roku je pro logistické společnosti zátěžovým testem

17.12. – Nárůst online nákupů spotřebitelů v České republice se odráží v sezónních výkyvech v objemu přeprav zajišťovaných logistickými společnostmi. Zejména před Vánocemi roste jak počet B2C zakázek, tak i tlak na včasné a spolehlivé doručení. „Obrat online obchodů v období od začátku října do konce ledna následujícího roku se vyrovná obratu za zbývajících osm měsíců,“ řekl Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss Česká republika.

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů – prosinec 2019 Premium

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů – prosinec 2019

17.12. – LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

10. MEZINÁRODNÍ VĚDECKÉ SYMPOSIUM O LOGISTICE

Tématem symposia, které se uskuteční 16. a 17. června příštího roku v Drážďanech, bude „Logistika pro udržitelnou budoucnost – přispění vědy“.

Carvago a GEFCO představili testovací centrum ojetých automobilů TechYard Premium

Carvago a GEFCO představili testovací centrum ojetých automobilů TechYard

17.12. – Český automotive startup Carvago, spadající do skupiny EAG, ve spolupráci se společností GEFCO představil moderní testovací centrum TechYard v Ovčárech u Kolína. Centrum slouží ke kompletní kontrole, auditu a případnému servisu ojetých automobilů a stává se pro Carvago hlavním kontrolním a logistickým centrem pro český trh. Podrobným testováním zde prochází veškeré vozy, které pro české dealery a bazary ve svém portfoliu startup Carvago nabízí. V budoucnu by se mělo testovací centrum otevřít také externím partnerům či dealerům, přičemž Carvago a GEFCO plánují koncept rozšířit i do dalších zemí střední Evropy.

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů – listopad 2019

SPEDICE

Mezinárodní federace spedičních svazů – FIATA

ÚSPĚŠNÝ SVĚTOVÝ KONGRES PROBĚHL V ŘÍJNU V KAPSKÉM MĚSTĚ

Kongres, kterého se zúčastnilo 800 delegátů a 60 vystavovatelů, pokryl aktuální témata jako brexit, digitalizace, moderní otroctví, výchova, zbožová bezpečnost, zajímavost pro mladé talenty a mnohé další. Na plenárním zasedání byl zvolen nový prezident Basil Pietersen z Jižní Afriky a dále se delegáti usnesli, že příští kongres v roce 2022 se uskuteční v Panamě. Kongres také rozhodl o přesunu místa sídla vedení FIATA z Curychu do Ženevy, do větší blízkosti mezinárodních organizací. Z pracovních orgánů byly spojeny poradní skupiny pro odbornou přípravu a Logistická akademie FIATA a byl ustaven Logistický institut FIATA.

Logistické firmy trápí špatná infrastruktura a nedostatek lidí

Přes tři čtvrtiny dopravních, logistických a výrobních firem vidí jako největší současný problém nedostatek kvalitních zaměstnanců, trápí je také zvyšující se mzdové náklady. Další významnou brzdou podnikání u nás je nekvalitní infrastruktura, málo kilometrů dálnic a silnic první třídy a nekonečné uzavírky kvůli rekonstrukcím. Vyplývá to z průzkumu společnosti 108 AGENCY.

spinner