Spedice, logistika

Garbe se na českém trhu uvedlo koupí brownfieldu o rozloze 65 000 m2 v Chomutově

25.10. – Společnost GARBE Industrial Real Estate GmbH, přední specialista na logistické a průmyslové nemovitosti v Německu a Nizozemí, koupila v rámci své expanze do střední a východní Evropy prvotřídní pozemek určený k výstavbě. Půda o rozloze 65 000 metrů čtverečních se nachází v Chomutově přímo na exitu z dálnice D7. Do konce roku plánuje firma zahájit demolici stávajících částí původního areálu. Začátek výstavby průmyslové haly o rozloze 32 000 metrů čtverečních je plánován na léto 2021.

​DB Schenker v Oslu kompletně přechází na elektrická nákladní vozidla Volvo FL Electric

24.10. - DB Schenker v Norsku si stanovil ambiciózní cíl – nulové emise při městské distribuci zásilek po Oslu. Dosáhnout ho chce tak, že do vozového parku svého ekologického Oslo City Hubu začlení nové nákladní automobily Volvo FL Electric. Uvedení prvních norských nákladních automobilů s elektrickým pohonem do provozu podporuje státní energetická společnost Enova. Díky ní může DB Schenker provozovat udržitelnou logistiku v Oslu i mimo něj.

​GEFCO získalo cenu Toyota Motor Europe za management nákladů

24.10. – Společnost GEF­CO, světový lídr v oblasti multimodálních řešení dodavatelských řetězců a přední evropský poskytovatel logistiky pro automobilový průmysl, získala od firmy Toyota Motor Europe certifikát za management nákladů v letech 2019–2020. Společnost GEFCO obdržela toto ocenění za mimořádný výkon v oblasti řízení nákladů již podruhé.

​Společnost cargo-partner prodlužuje týdenní harmonogram charterových letů do konce roku

23.10. – Globální výroba se zotavuje a kapacity letecké nákladní přepravy zůstávají omezené, mnoho společností proto hledá alternativní možnosti přeprav s cílem udržet své dodavatelské řetězce v provozu. Společnost cargo-partner, mezinárodní poskytovatel přepravních a info-logistických služeb, podporuje své zákazníky leteckými chartery z Asie do Evropy a aktuálně rozšířila svůj úspěšný charterový program do konce roku 2020.

​DHL Express získal ocenění jako jedno z nejlepších pracovišť na světě

20.10. - DHL Express, přední světový poskytovatel expresních služeb, získal v žebříčku Great Pace To Work® a FORTUNE titul 2. nejlepšího pracoviště na světě. Instituce Great Place to Work® a FORTUNE u DHL Express ocenily rozsáhlé investice a implementace procesů k vytvoření pozitivní a motivující pracovní atmosféry ve více než 220 zemích. Great Place to Work® je globální analytická a poradenská firma pro lidi, která každý rok hodnotí pracovní zkušenosti zaměstnanců podle svého certifikačního programu. V roce 2020 se průzkumu zúčastnilo více než 10 000 organizací, což představuje asi 10,2 milionu zaměstnanců v 92 zemích.

PPL otevřelo v Příbrami nové depo, odbaví až 4 500 zásilek denně

19.10. – V Příbrami se rozjel provoz nového depa PPL. Nahradilo tak staré, které bylo již nevyhovující z kapacitních i konstrukčních důvodů. S kapacitou pro 24 linek dokáže odbavit v jeden den až 4 500 zásilek.

V jakém stavu je česká logistika a skladování? Unikátní výzkum odhalil problémy i trendy

19.10. – Jak logistické firmy reagují na stále kratší čas dodání? Vidí automatizaci jako nutnost, nebo navazující investice spíše odkládají? Na to vše přináší odpověď nová studie Trendy v české logistice mapující témata, která aktuálně formují trh logistiky v České republice. Výzkum realizoval spolek SKLAD ve spolupráci s výzkumnou agenturou Ipsos.

Panattoni: Nová výrobní hala Lindabu u Pavlova nabídne přes 50 pracovních míst, žabí hrad i ještěrkárium

17.10. – Na Kladensku se blýská na lepší časy, v lokalitě expandují již tradiční výrobci s koncovou výrobou a kvalifikovanými pracovními místy. Stavitel průmyslových zón Panattoni předal u středočeského Pavlova novou halu švédskému výrobci stavebních komponent Lindab. V Panattoni Parku Prague Airport II vyrostla budova s 5 900 m2 výrobních a skladovacích prostor a 800 m2 kancelářských ploch. Uvnitř bude klempířská dílna a výrobna kruhového potrubí. Společnost Lindab zde zaměstná přes 30 administra­tivních a až 25 logistických a výrobních pracovníků.

Analýza: Balíková přeprava dynamicky roste

Pandemie covidu-19 silně zasáhla odvětví balíkových služeb a vystavila společnosti podnikající v tomto oboru obrovskému tlaku. Firmy se snaží přizpůsobit své podnikání velmi dynamickému rozvoji a neklidnému operačnímu prostředí. Analytici se nyní pokusili shrnout základní globální dopady koronakrize na tento obor.

​Ing. Jan Pihar, DACHSER: Projekt Short Distance 2.0 dostane logistiku první a poslední míle na novou úroveň

Rodinná společnost DACHSER, přední poskytovatel logistických služeb v Evropě, v současnosti zaměstnává 31 000 lidí ve 393 pobočkách a má zastoupení ve 44 zemích světa. Nyní začala realizovat v celé Evropě včetně ČR projekt Short Distance 2.0 pro optimalizaci logistiky na první a poslední míli. V této souvislosti nám poskytl rozhovor Ing. Jan Pihar, generální ředitel společnosti DACHSER pro Českou republiku.

spinner