Spedice, logistika

​Publicis Groupe vstupuje do retailu a přivádí do Česka technologii CitrusAd

25.5. – Komunikační skupina Publicis Groupe rozšiřuje služby do oblasti retailu. V Česku zakládá nový Commerce tým, který bude značkám pomáhat s prodejem v digitálním prostředí. Vede ho Jaroslav Sodomka (Commerce Director), bývalý ředitel marketingu Czech News Center. Na trh uvádí i adservingovou technologii pro správu kampaní v e-shopech CitrusAd.

​PST CLC zajišťuje outsourcing skladování pro společnost BKR ze skupiny VELUX

24.5. – PST CLC od konce loňského roku zajišťuje outsourcing skladování pro společnost BKR ČR se sídlem ve Vyškově, která patří do skupiny Velux. V roce 2021 kvůli měnícímu se prostředí v dodavatelském řetězci a prakticky ze dne na den vzniklé potřebě skladovat významnou část zásob mimo závody společnosti BKR ve Vyškově se firma rozhodla pro externího poskytovatele skladovacích služeb, včetně veškerého servisu s tím spojeného. Požadavkům firmy nejlépe vyhověla právě společnost PST CLC, která nyní zajišťuje pro BKR skladování ve skladu v logistickém parku Tuřany. Aktuálně je plánováno rozšíření spolupráce.

​Accolade podepsala rekordní úvěrovou smlouvu na 3,4 miliardy korun

23.5. – Skupina Accolade, která se zaměřuje na investice do prémiových průmyslových nemovitostí, podepsala úvěrovou smlouvu s klubem bank na částku 137,5 milionů EUR (tedy na zhruba 3,4 miliardy korun). Jde o největší úvěr v historii poskytnutý na jednu nájemní průmyslovou nemovitost v regionu střední a východní Evropy. Z peněz je částečně financována výstavba automatizovaného distribučního centra u Kojetína.

​Společnost cargo-partner rozšiřuje kapacitu svých skladů ve Slovinsku

21.5. – Společnost cargo-partner spustila „fázi 2“ rozšiřování svého skladu v Lublani dříve, než bylo původně plánováno. Dodatečná skladová budova navýší skladové prostory ze současných 25 000 metrů čtverečních na celkových 39 100 metrů čtverečních. Investice v hodnotě 12 milionů eur by měla být plně funkční v listopadu tohoto roku a její součástí bude kromě nejmodernějšího logistického vybavení také přistávací dráha pro drony.

Právě vychází v DN 10

​VŠLG: Znalosti logistiky budou vždy na prvním místě ve všech odvětvích

Vysoká škola logistiky je soukromá technická vysoká škola neuniverzitního typu, která nabízí v rámci terciárního vzdělání bakalářské (Bc.) a magisterské (Ing.) vysokoškolské studium.

​Dachser v Českých Budějovicích operuje v nových prostorách

20.5. – Českobudějovická pobočka logistické společnosti Dachser Czech Republic se přestěhovala do nových prostor ve VGP Parku České Budějovice v komerční zóně Světlík na okraji jihočeské metropole. Na téměř 7 000 metrech čtverečních logistických a kancelářských prostor bude realizovat komplexní logistické služby, nově je k dispozici skladová kapacita 6 900 paletových míst pro služby kontraktní logistiky.

​Eastlog 2022 vzdal hold člověku v logistice

20.5. – Jubilejní 25. ročník největšího logistického kongresu v České republice letos nesl podtitul Homo logisticus a symbolicky tak vzdal hold všem lidem, kteří pracují v logistice a kteří zejména během pandemie ukázali, že logistika je spolehlivou součástí krizové infrastruktury země. Tematicky se však kongres věnoval také dalším oblastem – vedle lidských zdrojů to byly automatizace a robotizace, vzestup e-commerce či environmentálně ohleduplnější logistika a doprava.

Právě vychází v DN 10

​Aleš Zacha (P3): Brownfieldy mají v průmyslovém developmentu zelenou

19.5. – Průmyslově obchodní čtvrť, kterou staví investor a developer P3 na ostravském brownfieldu na dohled Dolní oblasti Vítkovice, udá směr, jakým se bude průmyslový development ubírat v dalších desetiletích. Nejen na projekt P3 Ostrava Central jsme se zeptali šéfa developmentu české P3 Aleše Zachy.

​Výstavba průmyslového parku P3 Plzeň Myslinka může začít

17.3. – Developer a správce průmyslových nemovitostí P3 obdržel stavební povolení na haly budoucího parku P3 Plzeň Myslinka. Budovy s celkovou plochou přibližně 64 000 metrů čtverečních de­veloper nabízí k výstavbě na míru konkrétním zájemcům. Od podepsání nájemní smlouvy se mohou nastěhovat přibližně do desíti měsíců.

​Outsourcing skladování může výrazně snížit firemní náklady

17.5. – Rozhodnutí, zda budou zaměstnanci zajištovat i doplňkové a podpůrné služby k hlavní činnosti, nebo jestli si najmout externí firmu, která se na tyto činnosti specializuje, není snadné. Proč společnosti různých velikostí čím dál častěji volí outsourcing skladování a souvisejících služeb a nezajišťují si tyto aktivity samy? Společnost Geis zaznamenala v posledních letech zvýšenou poptávku po svých skladovacích službách.

spinner