Spedice, logistika

GEFCO zajišťuje přepravu farmaceutik ve všech teplotních režimech Premium

GEFCO zajišťuje přepravu farmaceutik ve všech teplotních režimech

7.11. – Komplexní logistické služby, včetně individuálních řešení s oborovými specifiky, zajišťuje společnost GEFCO nejen pro svůj dominantní sektor automotive, ale zaměřuje se také na přepravy zboží pro segment farmaceutických výrobků a produktů péče o zdraví. 

Nová generace čelních vysokozdvižných vozíků Linde s plnou konektivitou Premium

Nová generace čelních vysokozdvižných vozíků Linde s plnou konektivitou

6.11. – Společnost Linde Material Handling rozšířila své portfolio o zcela novou generaci čelních vysokozdvižných vozíků a nastavila tak pro intralogistiku nový standard. Vozíky s hydrostatickým pojezdem a nosností od 2 do 3,5 tuny pozvedly komunikaci mezi lidmi a vozíky na novou úroveň, zavádí nová měřítka v provozuschop­nosti, efektivitě, bezpečnosti a udržitelnosti životního prostředí. Současně jsou tyto vozíky připraveny pro všechny aplikace Průmyslu 4.0.

Skupina Deutsche Post DHL a společnost Total posilují celosvětovou spolupráci Premium

Skupina Deutsche Post DHL a společnost Total posilují celosvětovou spolupráci

5.11. – Skupina Deutsche Post DHL a společnost Total podepsaly Strategickou smlouvu o spolupráci a posílili své partnerství a závazek implementovat své globální obchodní ambice. Díky jejich doplňující se geografické poloze budou moci tyto dvě skupiny těžit z tohoto obchodního propojení

zákazníka a dodavatele a naopak. Toto B2B partnerství ukazuje společnou touhu obou společností úzce spolupracovat na technologických a digitálních výzvách a klimatických otázkách.

DB Schenker otevřel první nízkoemisní distribuční terminál v Norsku Premium

DB Schenker otevřel první nízkoemisní distribuční terminál v Norsku

4.11. – Přední světový poskytovatel logistických služeb DB Schenker letos otevřel své první nízkouhlíkové centrum pro distribuci zásilek norském Oslu a již za něj získal ocenění NHO Logistics and Transport's En­vironmental Award. Centrální terminál omezuje emise CO2 při městském doručování až o 80 % díky použití elektromobilů a elektrokol. Oslo City Hub je součástí tzv. elektrického města, městské části Osla zaměřené na aktivity spojené s titulem Evropského zeleného města pro rok 2020.

Proběhl jedenáctý ročník celostátní soutěže Logistik junior SŠ

4.11. – Ve dnech 15. až 17. října 2019 se na Střední škole logistické Dalovice konala celostátní soutěž Logistik junior SŠ 2019, tradičně pod záštitou Karlovarského kraje a Svazu spedice a logistiky ČR. Jednalo se již o jedenáctý ročník.

DACHSER získal cenu IMD Global Family Business Award 2019

4.11. – IMD Business School se sídlem ve švýcarském Lausanne udělila mezinárodní logistické společnosti DACHSER renomované ocenění Global Family Business Award. IMD ocenila DACHSER za jasné struktury řízení, výbornou operativu a vysoké nároky na kvalitu. Za společnost i rodinu vlastníků převzali ocenění Bernhard Simon, CEO skupiny DACHSER a Birgit Kastner-Simon, marketingová ředitelka skupiny DACHSER. Stalo se tak na výroční konferenci Mezinárodní sítě rodinných společností (Family Business Network International) v indickém Udajpuru.

Provozní zisk UPS vzrostl o více než 20 procent s nárůstem marže ve všech segmentech Premium

Provozní zisk UPS vzrostl o více než 20 procent s nárůstem marže ve všech segmentech

30.10. – Společnost UPS (NYSE:UPS) oznámila upravené finanční výsledky za třetí čtvrtlewtí 2019 ve výši 2,07 USD na akcii, což představuje 13,7% nárůst oproti stejnému období loňského roku. Společnost zaznamenala silný nárůst provozního zisku o více než 20 %, a to díky posilování na domácím trhu v USA i v segmentu mezinárodní přepravy. Meziroční navýšení objemu ve všech přepravních službách na domácím trhu v USA bylo mimořádné.

Prologis staví v polském Slezsku nové provozní centrum pro Raben Group Premium

Prologis staví v polském Slezsku nové provozní centrum pro Raben Group

30.10. – V Polsku aktuálně pod rukama společnosti Prologis vyrůstá předmět dosud největší transakce na trhu logistických nemovitostí ve Slezsku roku 2019, nová skladová a kancelářská budova pro Raben Group s plochou 50 000 metrů čtverečních. Tento poskytovatel komplexních logistických služeb se do nového centra Prologis Park Ruda Śląska přesune již v polovině roku 2020.

Výrobce STILL inovoval vysokozdvižný vozík řady RX 60-25/32

Rekordní zrychlení, rychlost jízdy až 21 km/h a další vylepšení rychlostí zdvihu. To jsou jen některé z nových vlastností vozíku RX 60 ve třídě nosnosti 2,5 až 3,5 tuny. Kabinu a ovládací prvky lze navíc optimalizovat tak, aby poskytovaly řidiči potřebný komfort. Inovovaný vozík lze využít k nakládání a vykládání nákladních vozidel z boku, k horizontální přepravě nákladových jednotek, ke stohování do regálů s výškami zdvihu až 7390 mm, k vychystávání a k přípravě zboží.

Sympozium Food goes digital ukázalo potřebu rychlých změn v logistice

Všechny sféry života procházejí masivními změnami, kterým dominuje transparentnost a digitalizace: pro výrobce potravin, pro maloobchod i pro poskytovatele logistických služeb má nová situace vážné důsledky. Pod heslem Food goes digital proběhlo v září dvoudenní sympozium za účasti více než 120 expertů z Německa a Nizozemska.

spinner