Spedice, logistika

​Linde Roadster s pohonem na palivové články Premium

​Linde Roadster s pohonem na palivové články

5.3. – Koncept manipulačních vozíků Linde Roadster již dříve nastavil nové standardy provozní bezpečnosti a širokoúhlého výhledu z kabiny řidiče. Nyní přichází s mimořádným zdrojem pohonu – palivovými články.

​Prologis zahájil výstavbu nového parku na Slovensku Premium

​Prologis zahájil výstavbu nového parku na Slovensku

5.3. – Prologis, Inc., globální lídr v oblasti logistických nemovitostí, včera oznámil zahájení výstavby budovy na míru pro společnost CBA Slovakia na 6 hektarovém pozemku v Žiaru nad Hronom v Banskobystrickém kraji na Slovensku.

Aktuality ze světa 9/2019 Premium

Aktuality ze světa 9/2019

4.3. – LETECKÁ DOPRAVA – Virgin bude denně létat linku Tel Aviv – Heathrow. Půjde o nový denní osobní let, který začne fungovat od 25. září 2019. Bude také nabízet rychlou cargo službu z Tel Avivu pro zboží jako jsou drahé kameny, produkty high tech a electro, farmaceutické a expresní zásilky na trhy ve Spojeném Království (UK) a USA a nabídne vetší možnosti výběru podnikům, které exportují široké spektrum carga do Izraele. Denní lety Virgin Atlantic s Airbusem A330–300 nabídnou kapacitu 20 tun na každém letu.Rozhodnutí aerolinek rozšířit svou síť na Israel pomůže pokrývat rostoucí poptávku po zbožové kapacitě. Shai Weiss, generální ředitel Virgin Atlantic to komentoval takto: „Rok 2019 znamená start nové fáze růstu pro Virgin Atlantic, když pracujeme na dosažení naší ambice být nejoblíbenějším dopravním podnikem. Tel Aviv pro nás představuje fantastickou příležitost -izraelské hospodářství je v boomu a s jedním z jeho světově vedoucích technických hubů se podílíme na letech mnoha cestujících businessmanů a podnikatelů mezi Tel Avivem a UK. Vidíme rovněž značnou příležitost ke zvýšení konkurence mezi trhy v US a Tel Avivem – při využití naší trans-atlantické joint venture s Deltou. Rok 2018 byl svědkem silného růstu v zásilkách farmaceutického, zkazitelného a high tech carga do Tel Avivu, jež rostlo z roku na rok o 35%, 7 % a 5%“.

​V provozu je už přes 10 tisíc Smart Tanks

Skupina Hoyer zajišťuje celosvětovou přepravu chemikálií, potravin, plynů a minerálních olejů v tankových kontejnerech, tankových návěsech, flexitancích a IBC kontejnerech. Mezi nejdůležitější faktory služeb patří sledování zásilek včetně parametrů, jako jsou teplota, tlak, naplnění a umístění nádrže. Hamburský koncern dosáhl v tomto ohledu důležitého milníku – počátkem ledna oznámil vybavení více než 10 tisíc Smart Tanks.

​Síť DPD se loni rozrostla o 12 procent

Společnost DPD v loňském roce rozšířila svou síť o 12 procent a téměř 1000 výdejních míst Pickup. To výrazně přispělo k hladkému průběhu celé sezony. Úspěšnost doručení do druhého dne od předání odesílatelem dosáhla 99 procent.

​GEFCO dodá PSA železniční vagony pro pobočku v Maroku

Na sklonku loňského roku zajistila společnost GEFCO pro skupinu PSA přepravu prvních dvou železničních vagonů do nového výrobního závodu v marockém městě Kenitra. Dalších 45 železničních vagonů vypraví postupně z francouzského přístavu Saint-Nazaire do marockého přístavu Tanger v průběhu letošního roku.

​Letos chceme rozšířit automatizaci v centrálním skladu a zefektivnit logistické procesy

Několikrát denně vyrážejí modrožlutá vozidla za zákazníky, kteří si objednali zboží z e-shopu Datart. A stejně zbarvená vozidla pak zásobují i třikrát denně 95 prodejen v České republice, aby měli zákazníci k dispozici nejnovější typy televizorů, notebooků nebo mobilních telefonů či praček, lednic a vysavačů. O tom, jak náročné je zajistit logistiku elektrozboží často velmi vysoké hodnoty, jsme hovořili s ředitelem logistiky Datartu Liborem Křížkou.

​Na veletrhu LogiMAT 2019 ve Stuttgartu se představí rekordní počet vystavovatelů

Mezinárodní veletrh intralogistiky a procesního managementu LogiMAT 2019 registruje zvýšený zájem mezinárodních vystavovatelů. Nadcházející 17. ročník, který se uskuteční 19. až 21. února ve Stuttgartu, má všechny výstavní plochy o rozloze více než 120 tisíc m2 obsazené. V deseti halách a přilehlých prostorách představí přes 1600 vystavovatelů nejmodernější produkty a služby v intralogistice. Řada inovací bude k vidění v evropské a světové premiéře. Veletrh je pozoruhodný širokým spektrem vystavujících – od malých firem až po globální giganty. Organizátorem akce je mnichovská společnost EUROEXPO.

​Gebrüder Weiss dokončil integraci DTC

Součástí společnosti Gebrüder Weiss se od začátku ledna stala firma Deutsche Transportkompagnie Erich Bogdan (DTC). Dvouletý transformační proces, který byl důsledkem akvizice, bude dovršen celkovou změnou názvu na Gebrüder Weiss.

​Průmyslový trh bude letos čelit nedostatku prostor

O investice do průmyslových nemovitostí je v České republice zájem. Dokazuje to skutečnost, že více než pětina transakcí byla loni realizována právě v industriálním sektoru a celkový investiční objem přesáhl 2,5 miliardy EUR. Na to, jak se bude trh vyvíjet v letošním roce, jsme se zeptali Clare Sheils, která ve společnosti CBRE působí na pozici head of industrial and logistics sector.

spinner