Spedice, logistika

​Jubilující DACHSER: 90. rok existence značky přinesl v ČR navzdory pandemii solidní výsledky

Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic uzavíral uplynulý rok s pozitivními hospodářskými výsledky. Na prosincovém vánočním on-line setkání s klienty a médii, jehož se zúčastnily i Dopravní noviny, společnost informovala, že předběžné ukazatele za rok 2020 jsou srovnatelné s předchozím obdobím i navzdory propadům v některých segmentech trhu způsobených pandemií koronaviru. Společnost zaznamenala nárůst počtu zásilek a předpokládala za celý rok obrat ve výši 3,1 miliardy korun.

Petr Rožek, SSL ČR: ​Británie a EU se dohodly na završení Brexitu, ale…

K loňským Vánocům nám byla nadělena zpráva o „zdárném“ ukončení vleklých jednání mezi oběma stranami, která měla za cíl stanovit alespoň nějaké podmínky a mantinely pro budoucí vztahy mezi Spojeným královstvím a EU po 31.12.2020, kdy Británie definitivně opustí evropský klub.

Že přechod na plný Brexit bude složitý, se dalo předpokládat. Proto náš Svaz logistiky a spedice (SSL) zorganizoval těsně před vypršením termínu pro dohodu spolu s redakcí Dopravních novin seminář, nakonec uspořádaný kvůli pandemii koronaviru on-line. Na něm za hojné účasti zájemců odborníci v čele s představiteli Generálního ředitelství plk. Mgr. Lubomírem Doskočilem, zástupcem ředitelky odboru 21 – Celního a vedoucí oddělení 212 – Původu zboží, celní hodnoty a celní nomenklatury, a plk. Ing. Jiří Štruplem – metodikem celního řízení, podrobně vysvětlili všechny možné scénáře završení Brexitu.
Včetně toho, který nakonec nastal. Neboli dohodě na poslední chvíli. Ale…

​DACHSER se stal členem svazu DWV na podporu vodíkových technologií v dopravě

1.2. – Mezinárodní logistický provider DACHSER se stal členem Německého svazu pro vodíkové a palivové články (DWV), lobbistické skupiny, která od roku 1996 usiluje o rychlé uvedení vodíku jako zdroje energie na trh a propaguje technologii palivových článků. DACHSER bude participovat i na činnosti pracovní skupiny HyLogistics.

​Jungheinrich: I přes pandemii si trh s manipulační technikou v ČR vedl dobře

​Jungheinrich: I přes pandemii si trh s manipulační technikou v ČR vedl dobře Premium

31.1. – Trh s manipulační technikou v České republice zaznamenal v průběhu loňského roku pokles o téměř 13 % oproti předchozímu roku. Uvádí to zpráva společnosti Jun­gheinrich. Pro­pad byl nejpatrnější během dlouhé jarní karantény způsobené pandemií COVID-19. I přesto se však v průběhu roku prodalo téměř 8900 vozíků, což je vzhledem k aktuální situaci na trhu dobrý výsledek a dokazuje sílu českého průmyslu a obchodu.

​Gebrüder Weiss převzal svůj první truck poháněný vodíkem

31.1. - Gebrüder Weiss má ve svém vozovém parku nový přírůstek. V Alternheinu ve Švýcarsku byl společnosti předán nový nákladní automobil Hyundai XCIENT Fuel Cell poháněný takzvaným “zeleným vodíkem”. Provoz toho vozu dokáže ušetřit až 80 tun CO2 za rok.

​OPT OnDemand: Koronavirová pandemie a technologie zcela změní tvář maloobchodu

​OPT OnDemand: Koronavirová pandemie a technologie zcela změní tvář maloobchodu Premium

31.1. – Ondřej Parpel, výkonný ředitel společnosti OPT OnDemand, která je evropským poskytovatelem služeb tisku a kompletních dodávek produktů na vyžádání pro velkoobchodní i maloobchodní firmy z celého světa obchodující s reklamním zbožím, nastínil v následujícícm textu své predikce na změny a očekávaný vývoj v segmentech tzv. print on demand a fullfilment e-commerce/retailu v příštích letech.

​Společnost cargo-partner zavádí námořní službu z Asie "Adria Express"

​Společnost cargo-partner zavádí námořní službu z Asie "Adria Express" Premium

31.1. – Mezinárodní poskytovatel přepravy a info-logistiky cargo-partner znovu posílil nabídku služeb námořní přepravy a představil nové spojení z Asie do Evropy přes Koper, Rijeku a Terst. U zásilek do střední a východní Evropy umožňuje přeprava přes jadranské přístavy značnou časovou úsporu v porovnání se směrováním přes severní přístavy.

​GLP získala dalších 500 milionů EUR pro svůj celoevropský logistický fond

25.1. – V návaznosti na své první závěrečné oznámení z 29. září společnost GLP oznámila, že získala přibližně dalších 500 milionů EUR pro svůj celoevropský logistický fond GLP Europe Income Partners II (GLP EIP II). Tento dodatečný kapitál zvyšuje celkové kapitálové závazky na přibližně 1,6 miliardy EUR, čímž překračuje původně stanovený cíl a po úplném nasazení umožní fondu dosáhnout hodnoty spravovaných aktiv ve výši 3,2 miliardy EUR. Dodatečný kapitál byl získaný od institucionálních investičních partnerů v Evropě, na Blízkém východě a v Asii.


​Petra Růžičková povede novou pobočku VCHD Cargo České Budějovice

24.1. – Česká přepravní společnost VCHD Cargo založila novou pobočku ─ VCHD Cargo České Budějovice, kterou povede zkušená logistička Petra Růžičková. Na své nové pozici bude mít na starosti strategický rozvoj aktivit společnosti nejen v jihočeském regionu.

Rohlik.cz rozšiřuje bio sortiment o Alnaturu

24.1. – Online supermarket Roh­lik.cz, který nabízí 5× širší BIO sortiment v porovnání s běžnými supermarkety, rozšířil nabídku o značku Alna­tura, německou kvalitu s širokým portfoliem BIO sortimentu. Zájem zákazníků Rohlíku o BIO potraviny roste meziročně o 30 procent.

spinner