Spedice, logistika

DB Schenker uvedl do provozu svého prvního logistického robota v České republice

27.10. – V logistickém skladu v Pardubicích zahájil DB Schenker provoz prvního autonomního mobilního robota (AMR). Robot s označením MiR Hook 200 pomáhá přepravovat zboží ze skladu do balící části na druhém konci haly. Za technologií robota stojí dánská společnost Mobile Industrial Robots (MiR) a na jejím uvedení v České republice spolupracovala s firmou DREAMland. DB Schenker už autonomní roboty využívá v různých zemích světa – spuštění technologie v Pardubicích pro společnost znamená první využití robotů v České republice.

Skupina Raben Group spustila nové, interaktivnější webové stránky

27.10. – Skupina Raben Group v říjnu uvedla do chodu své nové webové stránky, které mimo jiné umožňují rychlé ověření stavu zásilky, snadný přístup do zákaznické zóny a představují tým zaměstnanců, který již téměř 90 let plní očekávání jejích klientů.

​Gebrüder Weiss slaví 20 úspěšných let v Chorvatsku

27.10. - Gebrüder Weiss již 20 let působí v Chorvatsku a pokračuje v budování svojí pozice na trhu v tomto regionu. V první polovině letošního roku se logistické společnosti opět podařilo zvýšit objem pozemních přeprav na chorvatském území. „Naše společnost zaznamenala v Chorvatsku meziroční nárůst zhruba 15 procent, a to navzdory účinkům pandemie koronaviru. Za úspěchem stojí mimo jiné také náš nový terminál u Záhřebu, který byl v letošním roce dokončen a uveden do provozu,“ uvedl Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

Wereldo: Zefektivníme hledání přepravy zboží, tak jako Kiwi zefektivnilo hledání letenek

Brněnský logistický startup založili lidé, kteří se dříve setkali v dnes globálně úspěšné službě na koupi letenek Kiwi.com.
Podobného úspěchu nyní chce společnost Wereldo dosáhnout v logistice přepravy zboží – aby zákazníci co nejrychleji
našli nejefektivnější způsob, jak přepravit své zboží z místa na místo. Na fungování Wereldo jsme se zeptali Jakuba Skopce, jednoho se spoluzakladatelů společnosti.

GLS se připravuje na Vánoce, nové depo v Plzni odbaví dvojnásobně více balíků

26.10. – Mezinárodní balíkový přepravce GLS posiluje před hlavní sezónou svoji síť v Plzeňském kraji. Z toho důvodu přestěhoval provoz regionálního depa v Plzni do modernějších a větších prostor. Nové depo tak zvládne odbavit dvakrát více balíků než doposud a nabídne až 20 nových pracovních míst. Depo je v provozu od začátku října. Balíkový přepravce v Česku provozuje již 24 dep a připravuje otevření dalších.

GEFCO zajistilo přepravy kyslíkových generátorů pro boj s pandemií COVID-19

26.10. – Společnost GEFCO zabezpečila leteckou přepravu dvou generátorů kyslíku od slovenské firmy Oxywise do nemocnic v jihoamerické Limě (Peru) a jednoho přístroje do nepálského Káthmandú. Slovenský výrobce medicínských kyslíkových systémů, společnost Oxywise, se v tomto období zaměřuje především na výrobu přístrojů, které pomáhají v boji s pandemií COVID-19 a podporují životní funkce pacientů. Během pandemie dodal výrobce své generátory i do Velké Británie a Irska. Přepravu dalších generátorů kyslíku, které byly určeny pro nemocnice v jihoamerické Limě, svěřil do rukou právě společnosti GEFCO. Ta zajistila přepravu téměř šesti tunového nákladu na sedmi paletách od výrobce ze slovenských Piešťan do peruánské Limy.

DACHSER a prestižní Fraunhoferův IML institut pokračují ve spolupráci

25.10. – Mezinárodní logistický provider DACHSER a Fraunhoferův institut pro materiálové toky a logistiku (IML) prodloužily spolupráci v rámci výzkumné laboratoře DACHSER Enterprise Lab o další tři roky. V centru pozornosti partnerství budou i nadále výzkumné a rozvojové projekty s praktickým využitím v logistické síti společnosti DACHSER a také například digitální technologie jako datová věda, umělá inteligence, RTLS (lokalizační systémy v reálném čase), 5G a internet věcí či autonomní vozidla a adaptivní skladové systémy.

Garbe se na českém trhu uvedlo koupí brownfieldu o rozloze 65 000 m2 v Chomutově

25.10. – Společnost GARBE Industrial Real Estate GmbH, přední specialista na logistické a průmyslové nemovitosti v Německu a Nizozemí, koupila v rámci své expanze do střední a východní Evropy prvotřídní pozemek určený k výstavbě. Půda o rozloze 65 000 metrů čtverečních se nachází v Chomutově přímo na exitu z dálnice D7. Do konce roku plánuje firma zahájit demolici stávajících částí původního areálu. Začátek výstavby průmyslové haly o rozloze 32 000 metrů čtverečních je plánován na léto 2021.

​DB Schenker v Oslu kompletně přechází na elektrická nákladní vozidla Volvo FL Electric

24.10. - DB Schenker v Norsku si stanovil ambiciózní cíl – nulové emise při městské distribuci zásilek po Oslu. Dosáhnout ho chce tak, že do vozového parku svého ekologického Oslo City Hubu začlení nové nákladní automobily Volvo FL Electric. Uvedení prvních norských nákladních automobilů s elektrickým pohonem do provozu podporuje státní energetická společnost Enova. Díky ní může DB Schenker provozovat udržitelnou logistiku v Oslu i mimo něj.

​GEFCO získalo cenu Toyota Motor Europe za management nákladů

24.10. – Společnost GEF­CO, světový lídr v oblasti multimodálních řešení dodavatelských řetězců a přední evropský poskytovatel logistiky pro automobilový průmysl, získala od firmy Toyota Motor Europe certifikát za management nákladů v letech 2019–2020. Společnost GEFCO obdržela toto ocenění za mimořádný výkon v oblasti řízení nákladů již podruhé.

spinner