Spedice, logistika

​Společnost cargo-partner rozšiřuje kapacitu svých skladů ve Slovinsku

21.5. – Společnost cargo-partner spustila „fázi 2“ rozšiřování svého skladu v Lublani dříve, než bylo původně plánováno. Dodatečná skladová budova navýší skladové prostory ze současných 25 000 metrů čtverečních na celkových 39 100 metrů čtverečních. Investice v hodnotě 12 milionů eur by měla být plně funkční v listopadu tohoto roku a její součástí bude kromě nejmodernějšího logistického vybavení také přistávací dráha pro drony.

Právě vychází v DN 10

​VŠLG: Znalosti logistiky budou vždy na prvním místě ve všech odvětvích

Vysoká škola logistiky je soukromá technická vysoká škola neuniverzitního typu, která nabízí v rámci terciárního vzdělání bakalářské (Bc.) a magisterské (Ing.) vysokoškolské studium.

​Dachser v Českých Budějovicích operuje v nových prostorách

20.5. – Českobudějovická pobočka logistické společnosti Dachser Czech Republic se přestěhovala do nových prostor ve VGP Parku České Budějovice v komerční zóně Světlík na okraji jihočeské metropole. Na téměř 7 000 metrech čtverečních logistických a kancelářských prostor bude realizovat komplexní logistické služby, nově je k dispozici skladová kapacita 6 900 paletových míst pro služby kontraktní logistiky.

​Eastlog 2022 vzdal hold člověku v logistice

20.5. – Jubilejní 25. ročník největšího logistického kongresu v České republice letos nesl podtitul Homo logisticus a symbolicky tak vzdal hold všem lidem, kteří pracují v logistice a kteří zejména během pandemie ukázali, že logistika je spolehlivou součástí krizové infrastruktury země. Tematicky se však kongres věnoval také dalším oblastem – vedle lidských zdrojů to byly automatizace a robotizace, vzestup e-commerce či environmentálně ohleduplnější logistika a doprava.

Právě vychází v DN 10

​Aleš Zacha (P3): Brownfieldy mají v průmyslovém developmentu zelenou

19.5. – Průmyslově obchodní čtvrť, kterou staví investor a developer P3 na ostravském brownfieldu na dohled Dolní oblasti Vítkovice, udá směr, jakým se bude průmyslový development ubírat v dalších desetiletích. Nejen na projekt P3 Ostrava Central jsme se zeptali šéfa developmentu české P3 Aleše Zachy.

​Výstavba průmyslového parku P3 Plzeň Myslinka může začít

17.3. – Developer a správce průmyslových nemovitostí P3 obdržel stavební povolení na haly budoucího parku P3 Plzeň Myslinka. Budovy s celkovou plochou přibližně 64 000 metrů čtverečních de­veloper nabízí k výstavbě na míru konkrétním zájemcům. Od podepsání nájemní smlouvy se mohou nastěhovat přibližně do desíti měsíců.

​Outsourcing skladování může výrazně snížit firemní náklady

17.5. – Rozhodnutí, zda budou zaměstnanci zajištovat i doplňkové a podpůrné služby k hlavní činnosti, nebo jestli si najmout externí firmu, která se na tyto činnosti specializuje, není snadné. Proč společnosti různých velikostí čím dál častěji volí outsourcing skladování a souvisejících služeb a nezajišťují si tyto aktivity samy? Společnost Geis zaznamenala v posledních letech zvýšenou poptávku po svých skladovacích službách.

​Dušan Drábek posiluje oddělení pronájmu průmyslových nemovitostí Savills

17.5. – Do pražské pobočky mezinárodní realitní poradenské společnosti Savills nastoupil s okamžitou platností Dušan Drábek na pozici associate director v rámci oddělení pronájmu průmyslových nemovitostí a bude pracovat po boku Chrise LaRue, vedoucího tohoto oddělení.

GXO navázala partnerství s logistickými asociacemi v České republice, Polsku a Rumunsku

16.5. – GXO Logistics, největší světový výhradní poskytovatel smluvní logistiky dnes oznámil uzavření strategických partnerství s polskou organizací Supply Management Leaders, Českou logistickou asociací a usiluje o podobnou dohodu s organizací Arilog v Rumunsku.

Panattoni se bude podílet na revitalizaci Moravskoslezského kraje

14.5. - Společnost Panattoni, která se specializuje na stavbu udržitelných průmyslových zón, podepsala na půdě Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky spolupráci s Moravskoslezským krajem ohledně participace na revitalizaci brownfieldů. Panattoni se tak v rámci platformy Evropské unie zapojí do dlouhodobé kooperace s uhelnými regiony v transformaci (Coal Regions in Transformation). V návaznosti na memorandum se společnost bude podílet na vytvoření logistického centra Panattoni Park Ostrava Airport v oblasti průmyslové zóny Mošnov poblíž Ostravy. Spolupráce mezi subjekty potrvá až do roku 2027.

spinner