Spedice, logistika

Prologis v Evropě: aktivita ve třetím čtvrtletí 2021

24.10. – Celkové portfolio společnosti Prologis ve třetím čtvrtletí roku 2021 dosáhlo v Evropě celkem 19,6 milionu metrů čtverečních, z toho ve střední Evropě (Polsko, Česká republika, Slovensko a Maďarsko) šlo o 4,5 milionu metrů čtverečních, když celková obsazenost prostor v regionu dosáhla úrovně 96,7 %. Celková nájemní aktivita v Evropě činila 752 813 metrů čtverečních, z toho připadlo 306 997 metrů čtverečních na nové pronájmy a 445 816 metrů čtverečních na prodloužené pronájmy. Nájemní aktivita ve středoevropském regionu byla 243 840 metrů čtverečních: 39 500 metrů čtverečních nových pronájmů a 110 000 metrů čtverečních prodloužených pronájmů.

Kuehne+Nagel: vynikající obchodní výsledky i ve třetím čtvrtletí 2021

23.10. - Skupina Kuehne+Nagel vykázala ve třetím čtvrtletí roku 2021 opět vynikající obchodní výsledky. Všem divizím se dařilo lépe než v předchozím roce, v některých případech byly dokonce rozdíly výrazné. Čistý obrat skupiny za prvních devět měsíců roku 2021 na úrovni 21,8 miliardy švýcarských franků (CHF) byl téměř o 50 % vyšší než ve stejném období loňského roku. EBIT se více než zdvojnásobil na přibližně 1,8 miliardy CHF.

Právě vychází v DN č. 21

​Garance platby pro zákazníky TIMOCOM díky spolupráci s JITpayTM

24.10. – Odvětví dopravy a logistiky se často potýká s dlouhými splatnostmi – a často se stejně dlouhým prodlením plateb. Situace se týká zejména malých a středně velkých logistických firem, kde není pravidelný tok plateb vždy zajištěn.

Maersk asi odstřihne zasílatele, aby přilákal velké přepravce

22.10. - Ve snaze přilákat větší přepravce se očekává, že Maersk oznámí, že od 1. listopadu bude manipulovat pouze s nákladem od přímých přepravců, přičemž vynechá zasílatele. Dánský dopravce se netají svou ambicí stát se „integrátorem moří“ a nabízí jedinou platformu, která umožňuje přepravcům rezervovat náklad od dveří ke dveřím, přičemž tvrdí, že zjednoduší pohyby a nabídne majitelům nákladu (BCO) lepší viditelnost dodavatelského řetězce. Hlavní speditéři, včetně Kuehne+Nagel, v současnosti nabízejí značnou část nákladového mixu pro dopravce. Maersk však namítá, že zasílatelé platí smluvní sazby ve výši přibližně 4 000 USD/FEU z Asie do Evropy a dále je prodávají zákazníkům za 20 000 USD/FEU.

cargo-partner rozšiřuje portfolio železničních přepravních služeb po Hedvábné stezce do ČR

22.10. - Vlivy dopravních omezení spojených s pandemií COVID-19 vedly k nedostatku kapacit v námořní i letecké dopravě mezi Čínou a Evropou. V důsledku toho železniční doprava po Hedvábné stezce získává na oblibě jako spolehlivá, nákladově efektivní a ekologická alternativa. Společnost cargo-partner patří mezi průkopníky v přepravě zboží po této trase a vzhledem k rostoucí poptávce neustále rozšiřuje své importní a exportní portfolio služeb. Pro klienty v České republice provozuje pravidelné LCL linky ze Si-anu do Prahy a zboží konsoliduje na skladu v Šanghaji. Samozřejmostí je servis pro celokontejnery ze stejných destinací. V tomto roku přibyla nová linka z Číny a poskytovatel logistiky plánuje další nové spojení.

DACHSER v Českých Budějovicích bude mít nové prostory ve VGP parku

21.10. - Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic podepsal s developerskou společnosti VGP smlouvu o výstavbě na míru v Českých Budějovicích. Nové logistické a kancelářské prostory o celkové ploše téměř 7 000 metrů čtverečních vy­rostou v nově vznikajícím průmyslovém parku v komerční zóně Světlík na okraji města. Kolaudace prostor je naplánovaná na jaro příštího roku.

UPS Healthcare otevřela v Česku první logistické centrum zaměřené na segment zdravotnictví

20.10. - Společnost UPS v České republice otevřela první logistické centrum zaměřené na segment zdravotnictví. Areál o rozloze 3 800 metrů čtverečních je vybaven moderními technologiemi a odpovídá požadavkům správné distribuční praxe (GDP). Nachází se zde také prostory s kontrolovanou teplotou pro přepravu a skladování léků a biologických látek citlivých na výkyvy teploty.

Prologis zahájil výstavbu nového parku Prologis Park Prague D1 Ostředek

19.10. – Společnost Prologis, globální lídr v oblasti logistických nemovitostí, vztyčila první pilíře nového parku Prologis Park Prague D1 Ostředek. Ve strategicky situované lokalitě s třicetiminutovým dojezdem do Prahy se budou nacházet dohromady tři budovy. První z nich, distribuční centrum s celkovou plochou 8 800 metrů čtverečních, je aktuálně ve výstavbě a 4 123 metrů čtverečních logistických prostor si v ní již předpronajímá společnost Zeppelin CZ, dealer stavebních, zemědělských a těžebních strojů značky Caterpillar. Pozemky pro budovy 2 a 3 s plánovanými plochami 21 000, respektive 13 000 metrů čtverečních jsou připraveny pro okamžité zahájení výstavby.

108 Agency získala již potřetí v řadě ocenění HOF Awards 2021

18.10. – Realitně-poradenská společnost 108 Agency získala třetí rok po sobě vítězství v kategorii Best Industrial/Wa­rehouse Real Estate Agency v regionech CEE (Central and Eastern Europe) a SEE (South-East Europe) udílené na prestižních HOF Awards 2021. Šestý ročník slavnostního udílení cen HOF Awards 2021 se uskutečnil v Prague Marriott Hotel jako součást konference CEDEM. Na základě vítězství v soutěži CIJ Awards 2020 v několika kategoriích se 108 AGENCY probojovala do finále a získala prvenství v kategorii Best Industrial/Wa­rehouse Real Estate Agency již třetí rok v řadě.

​Geis: On-line obchodování jede dál

16.10. – Přepravní a logistická společnost Geis CZ je výhradním logistickým partnerem v oblasti on-line prodeje společnosti dm drogerie markt pro Českou republiku i Slovensko. Pro tento společný projekt se využívá distribuční centrum v Pohořelicích, které v době pandemie zaznamenalo mnohonásobný nárůst množství objednávek.

spinner