Spedice, logistika

Linde Material Handling Česká republika partnerem Svazu moderní energetiky Premium

Linde Material Handling Česká republika partnerem Svazu moderní energetiky

13.1. – Společnost Linde Material Handling Česká republika se stala partnerem Svazu moderní energetiky zastřešujícího platformy pro inovativní technologie a řešení v oblasti moderní energetiky. Cílem tohoto partnerství je podpora dalšího rozvoje využívání moderních zdrojů energií, podpora projektů zaměřených na udržitelnost životního prostředí a zavádění efektivního energy managementu do výrobních a logistických firem.

FM Logistic otevřela u Varšavy nové překladiště pro kusové zásilky Premium

FM Logistic otevřela u Varšavy nové překladiště pro kusové zásilky

7.1. – V obci Janki u Varšavy je v provozu nový sklad FM Logistic, který plní funkci překladiště. Objekt má výhodnou polohu, leží 15 km od samotného centra hlavního města a sousedí přímo se silnicí S8 ve směru na Katovice, Krakov a Vratislav. Plocha skladu je 5000 m2. Kromě samotného překladiště se zde nachází také kanceláře a jednací místnost pro zaměstnance FM Logistic a jejich návštěvy.

Aktuality ze světa 1/2020 Premium

Aktuality ze světa 1/2020

31.12. - SILNIČNÍ DOPRAVA – V listopadu 2019 se disponibilní kapacita ložného prostoru na evropských silnicích zvýšila ve srovnání s říjnem o 15,5 procent. Uvádí to aktuální Monitor dopravního trhu TMM (Transport Market Monitor) organizace Transporeon a jejích dceřiné společnosti Tim Consult, která je vedoucím poskytovatelem benchmarkingu a inteligence trhu pro všechny druhy dopravy. Důvody jsou mj. slábnoucí konjunktura a klesající poptávka po exportu. „Je zneklidňující, že disponibilní dopravní kapacita v některých klíčových odvětvích znovu stoupla. Ukazuje to na další poklesy výroby, v každém případě však na nízké využití průmyslových zařízení“ řekl Oliver Kahrs, ředitel společnosti Tim Consult. Příkladem je automobilový průmysl. Výroba zde v Německu meziročně poklesla o 8 procent a export dokonce o 10 procent. Dopravní ceny naproti tomu klesaly jen mírně a jsou stále na úrovni předchozího roku. 

Počet objednávek služby Dáme jídlo se na Štědrý den zdvojnásobil Premium

Počet objednávek služby Dáme jídlo se na Štědrý den zdvojnásobil

27.12. – Zájem o rozvoz jídla na Štědrý den strmě roste. Služba Dáme jídlo zaznamenala 24. prosince meziročně téměř dvojnásobný počet objednávek. Zájem o dovoz jídla na Štědrý den se zvyšuje stále rychleji, reagují na něj i restaurace.

Ministerstvo průmyslu a obchodu se zapojilo do sítě průmyslového blockchainu Premium

Ministerstvo průmyslu a obchodu se zapojilo do sítě průmyslového blockchainu

27.12. – Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) minulý týden uzavřelo dohodu týkající se tvorby důvěryhodné sítě pro průmysl s Elektrotechnickou asociací ČR. MPO, které podporuje zavádění technologických nástrojů pro Průmysl 4.0, se tak stalo přímou součástí průmyslového blockchainu.

​DPD již potřetí bodovala v ratingu TOP Odpovědná firma roku

23.12. – Společnost se již potřetí zařadila mezi nejvíce odpovědné společnosti v ratingu TOP Odpovědná firma roku. Jedná se o nejprestižnější ocenění v oblasti udržitelného podnikání a odpovědného chování firem.

​Objem zakázek DoDo před Vánocemi meziročně vzrostl o 240 procent Premium

​Objem zakázek DoDo před Vánocemi meziročně vzrostl o 240 procent

23.12. – Letošní období Vánoc bez jakýchkoliv pochyb znamená špičku pro českou e-commerce, a s tím spojené logistické služby. Na základě situace u společnosti DoDo, kde objem zakázek meziročně stoupl o rekordních 240 %, to uvedl její CEO Michal Menšík. Tento vzestup je podle něj zapříčiněn nejen růstem celého e-commerce trhu, ale také růstem na úkor tradičních, neagilních přepravců.

Home Delivery: Gebrüder Weiss pokořil hranici milionu zakázek za rok Premium

Home Delivery: Gebrüder Weiss pokořil hranici milionu zakázek za rok

20.12. – Poptávka po doručování koncovým zákazníkům internetových obchodů v Rakousku a východní Evropě dlouhodobě roste. Divize Home Delivery společnosti Gebruder Weiss, jejíž výsledky tento trend odráží, překonala v prosinci hranici jednoho milionu doručených zásilek. Do konce letošního roku odhaduje, že celkově doručí přes 1,1 milionu zásilek, což představuje meziroční růst 24 procent.

Liftago doručí balík i na Štedrý den Premium

Liftago doručí balík i na Štedrý den

20.12. – V České republice je v posledních letech trendem nakupování vánočních dárků na poslední chvíli, ale s ním je spojená také nejistota kupujících, zda své dárky dostanou z e-shopu včas. Efektivní řešení letos poprvé nabízí společnost Liftago, která se zprvu zaobírala pouze smluvní přepravou osob.

Aktuality ze světa 51/2019 Premium

Aktuality ze světa 51/2019

20.12. – ŽELEZNIČNÍ DOPRAVA – Od změny jízdních řádů 2019/2020 provozují švýcarské dráhy SBB Cargo International dopravu mezi Nizozemskem a Itálií ve vlastní režii. Stalo se tak po založení dceřiné společnosti SBB Cargo Nederland se sídlem v Rotterdamu. Švýcarské nákladní dráhy si od tohoto opatření slibují zlepšení kvality na celé ose Nizozemsko–Itálie, protože přejímají plánování a provoz vlaků a jsou méně závislé na třetích stranách. Zpočátku jsou nasazeni strojvůdci od SBB Cargo Deutschland, ale později nizozemská dceřiná společnost počítá s tím, že zaměstná vlastní strojvůdce na místě. Vedením SBB Cargo Nederland byl pověřen Freek Hilkemeijer, který má v řízení železnice 20 let zkušeností. Do roku 2013 byl mimo jiné manažerem provozu a kvality u HTRS Nederland a od roku 2014 řídí vlastní firmu Rail Competence.

spinner