Spedice, logistika

CTPark Ostrava dosáhl díky novým kontraktům plné obsazenosti Premium

CTPark Ostrava dosáhl díky novým kontraktům plné obsazenosti

17.7. – Společnost Brembo, která je s více než tisícem pracovníků největším zaměstnavatelem CTParku Ostrava, rozšířila své prostory o dalších 25 tisíc m2. Novými nájemníky se staly firmy Hyundai a Hilite, které budou využívat 24 tisíc, respektive 12 tisíc m2. Díky tomu je ostravský průmyslový park nyní kompletně obsazen.

Díky akvizici Chronotrucku je GEFCO o krok dále v digitalizaci služeb Premium

Díky akvizici Chronotrucku je GEFCO o krok dále v digitalizaci služeb

16.7. – Skupina GEFCO, globální expert na řešení dodavatelského řetězce, oznámila akvizici Chronotrucku, společnosti spojující přepravce a dopravce pomocí inovativní digitální platformy. Akvizice Chronotrucku potvrzuje silnou orientaci společnosti GEFCO na logistické inovace, nové technologie a plně digitalizované služby pro dodavatelský řetězec dneška i logistiku budoucnosti.Spo­lečnost Chronotruck, založená v roce 2016, nabízí firemním zákazníkům platformu pro management objednávek přeprav a minimalizaci nevytížených jízd dopravců.

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů – červen 2019

SPEDICE

Evropský svaz spedice a logistiky – CLECAT

SPEDITÉRSKÁ INICIATIVA LOGISTIKA PRO EVROPU

K původní iniciativě Německého spedičního svazu DSLV se v květnu připojil CLECAT s širokou evropskou speditérskou komunitou. Podniky a národní svazy jsou zvány k podpoře iniciativy za otevřenou Evropu. Evropskou spedici a logistiku oslovil ve smyslu iniciativy za prosperující a udržitelnou Evropu prezident CLECAT Steve Parker, když sdělil: Od roku 1993 mají občané a obchodníci v Evropské unii prospěch ze společného trhu.

Řada vozíků N20 C umožní efektivní vychystávání zakázek

Společnost Linde Material Handling uvedla na trh osm nových modelů nízkozdvižných vychystávacích vozíků Linde N20 C. Zvládnou pohodlné, bezpečné, a především nákladově optimalizované vychystávání zakázek a disponují nosností v rozsahu od 1,2 do 2,5 tuny. Přitom jsou schopny dosáhnout rychlost až 14 km/h. Linde Material Handling tak nabídne nejkomplexnější portfolio produktů v tomto segmentu logistiky.

Lidl u Prahy postaví jedno z největších logistických center v Evropě

V bývalém areálu Poldi Kladno u Buštěhradu začala společnost Lidl stavět své páté logistické centrum v České republice. Bude zároveň největší v ČR a jedno z největších logistických center Lidlu v Evropě. Základní kámen stavby poklepali v polovině června generální ředitel Lidl Česká republika Pavel Stratil, starostka Buštěhradu Daniela Javorčeková, Alan Jančík, jednatel a ředitel společnost JTA Holding, která centrum postaví, a Tomáš Prouza, prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu.

Z Velké Británie do Česka: Harrier se stěhuje do Rudné

Britská firma Harrier, která se zaměřuje na digitální tisk, tisk fotografií a personalizované dárkové předměty, si najala 3250 m2 v Prologis Parku Rudná. K dalším významným nájemcům parku patří společnosti Sportisimo, KIKA, Zepter, Toyota a DHL. Provoz firmy v nových prostorách má být zahájen letos v srpnu. Transakci zprostředkovala společnost Cushman & Wakefield.

Veletrh ukázal masivní nástup digitalizace a umělé inteligence

Mnichovské výstaviště hostilo od 4. do 7. června největší logistický veletrh světa transport logistic. Hlavním tématem letošního ročníku byla obchodní válka mezi Spojenými státy a Čínou a nedostatek profesionálních řidičů – mezi pozitivy převládala očekávání od Nové hedvábné stezky a masivního nástupu digitalizace a umělé inteligence.

Letos je podle společnosti Manutan nutno připravit se na změnu nákupních trendů Premium

Letos je podle společnosti Manutan nutno připravit se na změnu nákupních trendů

15.7. – E-Procurement se postupem času stal vhodným řešením moderního digitálního obchodu a elektronického nakupování. Mezi hlavní trendy pro rok 2019 jednoznačně patří přizpůsobení se změně nákupního chování, digitalizace a automatizace nebo důraz na společenskou odpovědnost nákupního procesu.

Aktuality ze světa 28/2019 Premium

Aktuality ze světa 28/2019

12.7. - LOGISTIKA - Kerry Cold Chain je společný podnik utvořený se šanghajskou Zhizhen Logistics Co Ltd (Zhizhen Logistics);Kerry Logistics v ní má většinový podíl. Jeho posláním je poskytovat integrovaný chladírenský řetězec logistických řešení.Při užívání vlastních chladicích zařízenípartner­stvích s místními experty Kerry Cold Chain se bude zabývat širokým rozsahem potravinářských produktů od surovinových přísad po mlékárenské produkty. Edwardo Erni, ředitel od Kerry Logistics pro Čínu a severní Asii, řekl: „Trh pro potraviny z řetězce chladírenské logistiky je v Číně obrovský s enormním růstovým potenciálem. Je tu také značný prostor pro technický růst k dosažení mezinárodních standardů. Aby se zaplnila mezera na trhu, vítáme spolupráci s čínským partnerem, což značí významný strategický krok pro Kerry Logistics v nabídce služeb a konkurenceschop­nosti“. Podnik rovněž provozuje chladírenská zařízení o rozloze 70 000 čtverečních stop v Oceánii v rámci obsluhy řetězců supermarketů a importérů potravin.

DACHSER Czech Republic nasadil na pravidelnou linku další silniční vlak Premium

DACHSER Czech Republic nasadil na pravidelnou linku další silniční vlak

12.7. – Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic nasadil další silniční vlak, tzv. road train, na pravidelné tuzemské lince. Tato velkokapacitní vozidla na pravidelných denních linkách mezi Ostravou a Brnem mají o 40 procent vyšší kapacitu než stávající soupravy se dvěma výměnnými nástavbami, které na linkách doposud jezdily. 

spinner