Spedice, logistika

Aleš Zacha (P3): Brownfieldy mají v průmyslovém developmentu jednoznačně zelenou

Průmyslově obchodní čtvrť, kterou staví investor a developer P3 na ostravském brownfieldu na dohled Dolní oblasti Vítkovice, udá směr, jakým se bude průmyslový development ubírat v dalších desetiletích. Nejen na projekt P3 Ostrava Central jsme se zeptali šéfa developmentu české P3 Aleše Zachy.

Alza.cz připravuje první logistické centrum v Maďarsku

1.6. - Spolupráce s developerem GLP se rozšiřuje do další země. Alza.hu podepsala dlouhodobou smlouvu o nájmu s GLP, předním investorem a developerem logistických parků. Sklad o rozloze 22 000 m2 v maďarském Szigetu se stane prvním logistickým centrem e-shopu mimo domovské trhy Česka a Slovenska. Stavba již byla zahájena a její dokončení je plánováno na třetí čtvrtletí tohoto roku.

108 AGENCY: Plocha průmyslových a skladových hal v ČR překoná v červnu hranici 10 milionů metrů čtverečních

31.5. - Magickou hranici 10 milionů čtverečných metrů pronajímatelných ploch překoná na přelomu května a června nabídka průmyslových prostor v České republice. Podle realitně-poradenské společností 108 AGENCY je vysoce pravděpodobné, že nejpozději do začátku roku 2023 přibude další necelý milion m2 výrobních a skladových hal. Pozitivní zprávou je, že stále vyšší podíl v nabídce zaujímají regenerace brownfieldů nebo modernizace starších industriálních objektů a areálů. Konzultanti 108 AGENCY zároveň pozorují trend výstavby nízkoenergetických budov s důrazem na šetrný přístup k životnímu prostředí, v kombinaci s dalšími instalacemi obnovitelných zdrojů energie.

Společnost cargo-partner otevírá druhou řeckou kancelář v Pireu

31.5. - Nová pobočka v největším námořním přístavu Řecka doplňuje rozsáhlou síť cargo-partner v jihovýchodní Evropě a nabízí námořní, letecká a silniční „door-to-door“ řešení. Strategická poloha přístavu umožňuje společnosti cargo-partner dosáhnout rychlejší tranzitní časy pro importní zásilky z a na Balkán.

​Dachser představil celoevropskou studii o technologiích LPWAN

27.5. – Rychlý a bezpečný přenos dat je v digitalizované logistice stále důležitější. Základním předpokladem je existující komunikační infrastruktura. Aby bylo možné prozkoumat, jak spolehlivé jsou různé komunikační sítě, spojili výzkumní pracovníci Fraunhoferova institutu pro materiálové toky a logistiku IML své síly s mezinárodní logistickou společností Dachser a asociací EPAL (European Pallet Association e. V.) a provedli celoevropskou studii – vybavili 50 europalet EPAL sledovacími zařízeními a vyslali je na cestu po Evropě.

​Nedostatek skladových prostor obchodníci stále častěji řeší fulfillmentem

26.5. – Spolu s nárůstem e-commerce se v posledních měsících závratně navyšuje i poptávka po skladových prostorech. Svou roli v tom hraje také snaha Evropy o větší soběstačnost a s tím související záměr maximálně posílit vlastní kapacity průmyslových i logistických nemovitostí. Dosavadní nabídka tak tuzemským obchodníkům přestává stačit a poohlíží se i po dalších možnostech uskladnění. Právě z toho důvodu stále častěji využívají služeb fulfillmentu, který jim zajistí skladové prostory na míru, a to bez nutnosti čekat na jejich výstavbu dlouhé měsíce.

​Ondřej Titz se stal komerčním ředitelem ve společnosti VGP pro Českou republiku

26.5. – Evropský developer a vlastník semi-industriálních a logistických nemovitostí VGP jmenoval Ondřeje Titze (33) do funkce komerčního ředitele pro Českou republiku. Bude zodpovídat za akvizici nových nájemců a uzavírání nájemních smluv v rámci celého rostoucího portfolia společnosti VGP.

​DoDo posiluje vedení, novým CEO pro Česko a Slovensko se stává Ivo Velíšek

26.5. – Technologicko-logistická společnost DoDo Michala Menšíka má na lokálním trhu nové vedení. Na pozici CEO pro Českou republiku a Slovensko, kterou dosud zastával současný COO skupiny DoDo Group Martin Marek, přichází Ivo Velíšek (36). Ten dosud působil jako Retail Offer Manager ve společnosti MOL Česká republika. Z nově nabyté pozice bude mít na starost primárně další upevnění pozice DoDo na českém a slovenském trhu, rozvoj nových projektů v rámci lokálních trhů a akvizici nových klientů z řad retailových řetězců i e-shopů. Prioritou bude také edukace trhu s ohledem na důležitost kvalitní last-mile logistiky či udržitelnost a efektivitu v doručování. Reportovat bude Velíšek přímo COO DoDo Group, Martinu Markovi.

​Kuehne+Nagel představuje uhlíkově neutrální distribuční centrum pro adidas

25.5. – Společnosti Kuehne+Nagel a adidas uzavřely dlouhodobé strategické partnerství pro vysoce automatizované a vícekanálové expediční centrum o rozloze 130 000 metrů čtverečních v italském městě Mantova. Bude se jednat o největší uhlíkově neutrální fulfillmentové centrum v historii skupiny Kuehne+Nagel.

​Walmart bude doručovat v šesti amerických státech objednávky drony

25.5. – Americká společnost Walmart bude doručovat v šesti amerických státech objednávky bezpilotními letouny. Přístup ke službě budou mít do konce roku zhruba čtyři miliony amerických domácností. Největší maloobchodní řetězec světa o tom informoval na svém webu.

spinner