Spedice, logistika

​108 AGENCY reaguje na boom logistických služeb

​108 AGENCY reaguje na boom logistických služeb Premium

8.2. – Na trhu průmyslových nemovitostí roste zájem o outsourcing logistických služeb. Především díky flexibilitě se zákazníci nemusí dlouhodobě vázat a mohou přizpůsobit rozsah skladování a souvisejících služeb svým aktuálním potřebám. To se ukazuje v dnešní dynamické době jako jedna ze zajímavých konkurenčních výhod. V reakci na tento trend založila 108 AGENCY nové oddělení, které má na starost výhradně zprostředkování logistických služeb.

​Balíkobot, který firmám šetří náklady na logistiku, loni zvýšil tržby o 100 %

​Balíkobot, který firmám šetří náklady na logistiku, loni zvýšil tržby o 100 % Premium

8.2. – Rok 2020 byl pro Balíkobot re­kordní. Zájem o jeho unikátní technologii, která pomáhá firmám zrychlit a zefektivnit expedici zboží, pokračuje. Obrat v loňské roce dosáhl 30 mil. Kč, což meziročně představuje nárůst o 100 %. Počet klientů se zvýšil o 50 % na 2 373 a prostřednictvím jeho aplikace bylo přepraveno přes 18,6 milionů zásilek. Letos společnost plánuje zdvojnásobení všech klíčových ukazatelů – tržeb, počtu zákazníků i objemu přepravených zásilek.

​Elektrokoly zatím v centru Prahy zboží rozváží osm firem

5.2. – Do zkušebního projektu rozvozu zboží po centru Prahy s pomocí elektrokol se zatím zapojilo osm společností. Radní Prahy schválili tento týden zapojení osmé firmy DoDo. Společnosti k překladu zboží využívají městem zřízené tzv. mikrodepo na Těšnově, které funguje ve zkušebním provozu do dubna. Poté se jeho provoz vyhodnotí. Pokud se osvědčí, v budoucnu by podle náměstka primátora Petra Hlaváčka (za TOP 09) měla přibýt další depa.

​Kia spouští pilotní projekt dopravy ‚poslední míle‘ na podporu budoucích PBV vozidel této značky

​Kia spouští pilotní projekt dopravy ‚poslední míle‘ na podporu budoucích PBV vozidel této značky Premium

4.2. – Kia Corporation začala budovat základy obchodních aktivit v oblasti moderních jednoúčelových vozidel (PBV) ve spolupráci se startupem S.lab Asia Inc., zaměřujícím se na logistický řetězec chlazeného zboží, s cílem proniknout na trh dopravy poslední míle v Singapuru.

​GLP rozšiřuje partnerství s Alzou pronájmem nového parku v Chrášťanech

4.2. – GLP, přední investor a developer skladů a logistických parků, zahájil výstavbu logistického parku v pražských Chrášťanech o rozloze 51 000 m², z nichž si 40 000 m² pronajala společnost Al­za.cz. Alza.cz využije pronajatou plochu pro své distribuční centrum, prodejnu a výdejní místo pro koncové zákazníky AlzaDrive. Zvýšená únosnost podlah v budově bude přizpůsobena instalaci ocelového mezaninu v prostoru skladové a distribuční haly.


Brexit: Irsko žádá po EU flexibilitu ohledně kontrol v Severním Irsku

3.2. – Irsko chce, aby Evropská unie byla flexibilní v otázce případného odkladu při uplatňování celních kontrol mezi Severním Irskem a zbytkem Británie. Podle agentury Reuters to uvedl irský ministr zahraničí Simon Coveney. Británie podle BBC požádala o odklad kontrol až do roku 2023, což by podle ní umožnilo zmírnit dopady brexitu na Severní Irsko.

​Uber koupil za 1,1 mld. dolarů distributora alkoholu Drizly

3.2. – Provozovatel alternativní taxislužby Uber se rozhodl více soustředit na donáškou službu. Za 1,1 miliardy dolarů (23,7 miliardy Kč) v hotovosti a akciích koupil americkou firmu Drizly, která se specializuje na rozvoz alkoholu. Stane se součástí divize Uber Eats, uvedl Uber.

Společnost cargo-partner daruje mobilní příbytky obětem zemětřesení v Chorvatsku

Společnost cargo-partner daruje mobilní příbytky obětem zemětřesení v Chorvatsku Premium

3.2. – Týmy společnosti cargo-partner z celého regionu se spojily, aby pomohly rodinám, jejichž domovy byly zničeny zemětřesením dne 29. prosince. Společnost darovala dvanáct nových kontejnerů, které budou sloužit jako ubytování pro tyto rodiny, zatímco místní úřady jim pomohou s rekonstrukcí jejich domů.

DHL Supply Chain nastavuje nový průmyslový standard v e-commerce díky své evropské síti distribučních center

2.2. – Globální koronavirová pandemie přispěla v Evropě k prudkému růstu e-commerce. Značkové obchody a menší obchodní platformy přitom musí konkurovat velkým maloobchodníkům a tržištím. DHL Supply Chain, lídr v oblasti smluvní logistiky a součást koncernu Deutsche Post DHL Group, na tyto změny pohotově reaguje a internetovým maloobchodníkům nabízí přístup ke své evropské síti 30 distribučních center DHL pro e-commerce. Tyto provozovny ve strategických lokalitách v těsné blízkosti významných městských a balíkových center se specializují na zpracování internetových objednávek včetně vychystávání, balení a doručování objednaného zboží.

Brexit: ​Severní Irsko přestalo kontrolovat část zboží do zbytku Británie

2.2. – Severní Irsko přestalo ve dvou přístavech dočasně provádět kontroly zboží směřujícího do zbytku Británie. Úřady mají kvůli výhrůžkám obavu o bezpečnost pracovníků, informují dnes tiskové agentury. Prohlídky předpokládá takzvaný protokol o Severním Irsku, který je jedním ze základních kamenů brexitové dohody mezi Británií a Evropskou unií. Opatření je trnem v oku některých unionistů usilujících o co nejpevnější svazek Severního Irska s Londýnem. Svůj personál v Severním Irsku se rozhodla stáhnout i Evropská komise (EK).

spinner