Spedice, logistika

​Logistická společnost Kuehne+Nagel otevřela cross-dock v ARETE Parku Zdice

26.6. – Nová hala v rámci ARETE Parku Zdice byla dokončena a předána k užívání nájemci, kterým je česká pobočka globálního poskytovatele logistických služeb, Kuehne+Nagel. Hala poskytne prostory pro logistické centrum, tzv. cross-dock. Celková pronajímatelná plocha parku ve Zdicích se zvýšila o více než 41 %.

​Asociace pro inovace v logistice má dalšího člena, společnost SICK

26.6. – Společnost SICK, zastoupená českou pobočkou se zodpovědností za český a slovenský trh, se stala dalším členem APIL. Nový člen rozšíří kompetence asociace především o oblast bezpečnostních a řídících technologii pro segment automatizace a robotizace. Jejich komponenty jsou již dnes zastoupeny v řadě robotů dodávaných členy APIL na evropský trh.

​Vyšlo v DN č. 12 - 13

EASTLOG: Zodpovědnost v logistice neznamená pouze zelená řešení

27.6. – Letos na konci května se v pražském centru O2 universum uskutečnil již 27. ročník kongresu logistiky a dopravy EASTLOG, letos zaměřený na zodpovědnou logistiku nejen k životnímu prostředí, ale také vůči lidem, samosprávám i společnosti jako celku.

​DB Schenker spouští v rámci platformy Connect emisní kalkulačku

27.6. – Začátkem letošního roku vstoupila v platnost nová směrnice CSRD zavazující korporace k ESG reportingu. Velké společnosti tato povinnost čeká již příští rok a střední podniky v dohledu dvou let. Logistická společnost DB Schenker chce svým zákazníkům rozvahu nad ESG reportingem ulehčit, a proto do své platformy Connect zakomponovala emisní kalkulačku i report mapující uhlíkovou zátěž. Zákazníci si nyní mohou vypočítat kolik emisí přeprava jejich zboží vyprodukuje a dle výsledku vhodně zvolit logistické řešení.

​Společnost ViT Logistics v létě očekává snížení objemů přeprav

27.6. – Letní měsíce se tradičně ponesou ve znamení snížení počtu zásilek, a tedy i poklesu objemů přeprav, což se dotýká nejen silničních, ale všech typů přeprav. Společnost ViT Logistics očekává, že toto snížení bude zhruba deseti- až patnáctiprocentní. Tyto výkyvy firma eliminuje získáváním nových zakázek, v čemž pomáhá i účast na veletrzích. Právě nyní jsou zástupci společnosti na veletrhu Transport Logistic China 2024.


​Již tento čtvrtek se Praha stane evropským centrem obalového průmyslu

25.6. – Čemu všemu budeme čelit v následující dekádě při exportu zboží? To se dozvíme ve čtvrtek 27. června 2024 na prvním Evropském obalovém sympoziu (European Packaging Symposium). Sejdou se zde odborníci z různých koutů Evropy, a to včetně českých vládních představitelů. Diskutovat se bude o nejnovějších chystaných změnách a trendech v obalové legislativě, které ovlivní průmysl i samotné spotřebitele. Hlavními tématy sympozia budou stávající problémy při exportu, nové požadavky na recyklaci, redukce odpadu, udržitelnost obalů a inovace.

​Bonett vstupuje do obchodu s energiemi

24.6. – Skupina Bonett Group vstoupila do obchodu se zemním plynem a elektřinou. Dceřiná společnost Bonett Energie jako licencovaný obchodník s energiemi dodává v současnosti zemní plyn pro průmyslovou výrobu a výrobu tepla. Skupina po úspěchu na trhu alternativních pohonných hmot a dopravní infrastruktury tak vstupuje do dalšího segmentu. Vedle zemního plynu nabízí odběratelům také ekologickou verzi – obnovitelný biometan. Díky garancím původu tak pomáhá svým zákazníkům snižovat jejich emise pro průmyslovou výrobu a vytápění.

Stavba nového Panattoni Parku Karlovy Vary byla zahájena

22.6. – Průmyslový developer Panattoni a chemická společnost WACKER ve spolupráci s investiční skupinou Accolade slavnostně zahájili stavbu nového průmyslového areálu Panattoni Park Karlovy Vary. Nový park o zastavěné ploše přes 23 000 metrů čtverečních se začal stavět na severovýchodním okraji Karlových Varů, přičemž jeho dokončení je plánováno na jaro 2025. Nájemcem bude společnost WACKER, která se zaměřuje na zušlechťování silikonových směsí. Součástí nového výrobního závodu budou také laboratoře a testovací prostory. Nová budova aspiruje na jedno z nejvyšších hodnocení v rámci mezinárodní certifikace udržitelnosti BREEAM New Construction, a to na úrovni Excellent.

Právě vychází v DN č. 12 - 13

​Obsazenost v P3 parcích se pohybuje kolem 97 procent

20.6. – Trh průmyslových nemovitostí pociťuje znatelný pokles poptávek po volných prostorách. Z informací za první čtvrtletí letošního renomovaných realitních agentur je patrné, že poptávka meziročně klesla o 54 procent a ve srovnání s přechozím kvartálem se snížila dokonce o 61 procent. Díky velikosti a rozmanitosti stávajícího portfolia se P3 razantní pokles nedotýká, ačkoliv může mít dopad u nově dokončené výstavby v mimopražských lokalitách. Na setkání s novináři to koncem května uvedli zástupci společnosti P3.

​Aktivita na maloobchodním trhu roste, zvláště v sektorech módy, F&B a zboží pro zdraví a krásu

19.6. – Nájemní aktivita na českém i evropském retailovém trhu v roce 2023 meziročně výrazně vzrostla, napříč sektory i zeměmi se zvýšil počet transakcí i objem pronajaté plochy. Nejaktivnější bylo u nás i celkově v Evropě módní odvětví a sektor F&B (stravování a nápoje), rychle rostl i segment health and beauty, tedy zboží pro zdraví a krásu. Většinu loňských nájemních transakcí realizovali obchodníci cílící na masové spotřebitele (mass market), aktivita rostla i u prémiových a luxusních značek. Většinou se pronajímaly menší prodejny s rozlohou do 600 metrů čtverečních, zvláště ty pod 200 metrů čtverečních. Informace přinesl průzkum realitněporadenské společnosti Cushman & Wakefield, která analyzovala přes 2 000 maloobchodních nájemních transakcí ve 13 zemích Evropy včetně Česka.

spinner