Spedice, logistika

​Společnost Panattoni získala další ocenění v oblasti udržitelného rozvoje

6.3. – Stavitel průmyslových zón Panattoni získal další prestižní certifikát úrovně Excellent (BREEAM New Construction 2016) a stal se českou jedničkou v oblasti udržitelného rozvoje. Díky certifikaci nové haly v areálu Letiště Brno překonal hranici 480 tisíc m2 takto certifikovaných budov, a nahradil tak dosavadního lídra na českém trhu.

​Veletrh LogiMAT pro intralogistická řešení a řízení procesů byl kvůli koronaviru zrušen Premium

​Veletrh LogiMAT pro intralogistická řešení a řízení procesů byl kvůli koronaviru zrušen

5.3. – Organizátor 18. ročníku mezinárodního veletrhu LogiMAT, společnost Euroexpo Messe- und Kongress-GmbH v Mnichově, spolu s kongresovým centrem Messe Stuttgart, na základě včerejšího rozhodnutí Úřaud pro veřejný pořádek v Leinfelden-Echterdingenu zrušil letošní ročník veletrhu.

​DB Schenker otevřel v Dubaji logistické centrum na solární energii Premium

​DB Schenker otevřel v Dubaji logistické centrum na solární energii

4.3. – DB Schenker otevřel v Dubaji své první logistické centrum o rozloze 33 000 m2, jehož spotřebu elektřiny bude plně pokrývat solární energie. Regionální distribuční centrum DLC II se nachází v logistické zóně Dubai South v bezprostřední blízkosti mezinárodního letiště Al-Maktúma.

​Paweł Sapek jmenován regionálním ředitelem Prologis pro střední Evropu Premium

​Paweł Sapek jmenován regionálním ředitelem Prologis pro střední Evropu

4.3. – V nové roli regionálního ředitele ve střední Evropě, jíž Prologis Pawła Sapka pověřil, bude odpovědný za vedení a zachování dosavadních skvělých výkonů středoevropského týmu společnosti, hledání nových příležitostí a nacházení nových možností pro rozvoj a výstavbu v oblasti.

​Nadrozměrné elektrárenské díly z Česka dorazily do Perského zálivu a Asie Premium

​Nadrozměrné elektrárenské díly z Česka dorazily do Perského zálivu a Asie

28.2. – Logistická společnost DB Schenker zajistila přepravu celkem devíti speciálních komponentů pro plynové elektrárny, které úspěšně a včas dorazily do svých destinací v Perském zálivu a ve východní Asii.

​Tržby Raben Group loni přesáhly 1,2 miliardy EUR Premium

​Tržby Raben Group loni přesáhly 1,2 miliardy EUR

27.2. – Rekordní obrat a investice do rozvoje evropské logistické sítě, technologií a bezpečnosti. Tak by se dal popsat uplynulý rok ve skupině Raben Group. Skupina je nyní aktivní na 13 evropských trzích, kde provozuje síť 150 dep.

​DACHSER organizuje speciální charterové lety do Číny Premium

​DACHSER organizuje speciální charterové lety do Číny

26.2. – V reakci na omezenou kapacitu v letecké přepravě způsobenou šířením nového koronaviru, nyní známého jako COVID-19, vypracoval mezinárodní logistický provider DACHSER nouzový plán pro charterové lety. Jeho zákazníci mohou nyní pro své přepravy využít spolehlivou prémiovou leteckou službu z Frankfurtu do Číny.

Společnost ESA logistika podpořila projekt MAAPPI

24.2. – Společnost ESA logistika uvedla do provozu kamion ve speciálním designu projektu MAAPPI, který pomáhá dětem s poruchou autistického spektra. Za projektem stojí příběh Matěje Hoška s tímto handicapem, jehož koníčkem je kreslení dopravních map. Polep kamionové soupravy vychází z jedné z Matějových map, doplněné o loga projektu MAAPPI a ESA logistiky. Soupravu již můžete potkat na našich silnicích i v blízkém zahraničí.

P3 Logistic Parks převzal halu od Arvato Services Premium

P3 Logistic Parks převzal halu od Arvato Services

21.2. – Developer průmyslových a logistických nemovitostí P3 Logistic Parks přebírá od společnosti Arvato Services průmyslovou halu o rozloze 10 000 m2, ke které lze následně na přilehlém pozemku přistavět dalších 17 000 m2. Nový logistický areál P3 Prague D6 svou dopravní dostupností z Prahy, Kladna, a díky blízkosti dálnice D6 i z Karlových Varů nebo Lipska vhodně doplňuje portfolio parků P3 v širším okolí Prahy.

​Přeprava speciálního zboží vyžaduje i rok příprav Premium

​Přeprava speciálního zboží vyžaduje i rok příprav

20.2. – „Speciální přepravy vyžadují pečlivou přípravu a plánování, které může být v řádu týdnů, ale i několika měsíců, a to v závislosti na parametrech přepravovaného produktu a typu cílové destinace. Takovýmto způsobem se přepravují strojírenské produkty, technologické celky, či velké konstrukce. Speciálních zásilek přepravíme v průměru i několik desítek ročně,“ řekl Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss.

spinner