Spedice, logistika

Druhou vlnu zažívá i e commerce. A stále více ho využívají obchodníci mezi sebou

Česká republika je už delší dobu v čele zemí s největším počtem internetových obchodů na počet obyvatel. Jejich počet přesahuje 40000 a nyní, podobně jako na jaře, jejichrozšiřování podporuje druhá vlna pandemie koronaviru.

​Balíkobot.cz spustí službu Lockers.ai, která propojí výdejní boxy

Technologická firma Balíkobot.cz, přes kterou technicky projde okolo 10 % všech balíků v České republice, připravuje spuštění nové služby Lockers.ai. Tato služba umožní Čechům využít různých výdejních boxů od různých provozovatelů v kombinaci s běžnými dopravci. Loc­kers.ai propojí dopravce, e-shopy, spotřebitele a provozovatele samoobslužných boxů. 

Nová přepravní služba WeDo letos doručí sedm milionů balíků

3.11. – Nová přepravní služba WeDo, která vznikla ze značek In Time a Uloženka, letos plánuje doručit koncovým zákazníkům kolem sedmi milionů zásilek. V příštím roce by to mělo být již přes deset milionů. Uvedl to její ředitel Daniel Mareš.

DB Schenker uvedl do provozu svého prvního logistického robota v České republice

27.10. – V logistickém skladu v Pardubicích zahájil DB Schenker provoz prvního autonomního mobilního robota (AMR). Robot s označením MiR Hook 200 pomáhá přepravovat zboží ze skladu do balící části na druhém konci haly. Za technologií robota stojí dánská společnost Mobile Industrial Robots (MiR) a na jejím uvedení v České republice spolupracovala s firmou DREAMland. DB Schenker už autonomní roboty využívá v různých zemích světa – spuštění technologie v Pardubicích pro společnost znamená první využití robotů v České republice.

Skupina Raben Group spustila nové, interaktivnější webové stránky

27.10. – Skupina Raben Group v říjnu uvedla do chodu své nové webové stránky, které mimo jiné umožňují rychlé ověření stavu zásilky, snadný přístup do zákaznické zóny a představují tým zaměstnanců, který již téměř 90 let plní očekávání jejích klientů.

​Gebrüder Weiss slaví 20 úspěšných let v Chorvatsku

27.10. - Gebrüder Weiss již 20 let působí v Chorvatsku a pokračuje v budování svojí pozice na trhu v tomto regionu. V první polovině letošního roku se logistické společnosti opět podařilo zvýšit objem pozemních přeprav na chorvatském území. „Naše společnost zaznamenala v Chorvatsku meziroční nárůst zhruba 15 procent, a to navzdory účinkům pandemie koronaviru. Za úspěchem stojí mimo jiné také náš nový terminál u Záhřebu, který byl v letošním roce dokončen a uveden do provozu,“ uvedl Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

Wereldo: Zefektivníme hledání přepravy zboží, tak jako Kiwi zefektivnilo hledání letenek

Brněnský logistický startup založili lidé, kteří se dříve setkali v dnes globálně úspěšné službě na koupi letenek Kiwi.com.
Podobného úspěchu nyní chce společnost Wereldo dosáhnout v logistice přepravy zboží – aby zákazníci co nejrychleji
našli nejefektivnější způsob, jak přepravit své zboží z místa na místo. Na fungování Wereldo jsme se zeptali Jakuba Skopce, jednoho se spoluzakladatelů společnosti.

GLS se připravuje na Vánoce, nové depo v Plzni odbaví dvojnásobně více balíků

26.10. – Mezinárodní balíkový přepravce GLS posiluje před hlavní sezónou svoji síť v Plzeňském kraji. Z toho důvodu přestěhoval provoz regionálního depa v Plzni do modernějších a větších prostor. Nové depo tak zvládne odbavit dvakrát více balíků než doposud a nabídne až 20 nových pracovních míst. Depo je v provozu od začátku října. Balíkový přepravce v Česku provozuje již 24 dep a připravuje otevření dalších.

GEFCO zajistilo přepravy kyslíkových generátorů pro boj s pandemií COVID-19

26.10. – Společnost GEFCO zabezpečila leteckou přepravu dvou generátorů kyslíku od slovenské firmy Oxywise do nemocnic v jihoamerické Limě (Peru) a jednoho přístroje do nepálského Káthmandú. Slovenský výrobce medicínských kyslíkových systémů, společnost Oxywise, se v tomto období zaměřuje především na výrobu přístrojů, které pomáhají v boji s pandemií COVID-19 a podporují životní funkce pacientů. Během pandemie dodal výrobce své generátory i do Velké Británie a Irska. Přepravu dalších generátorů kyslíku, které byly určeny pro nemocnice v jihoamerické Limě, svěřil do rukou právě společnosti GEFCO. Ta zajistila přepravu téměř šesti tunového nákladu na sedmi paletách od výrobce ze slovenských Piešťan do peruánské Limy.

DACHSER a prestižní Fraunhoferův IML institut pokračují ve spolupráci

25.10. – Mezinárodní logistický provider DACHSER a Fraunhoferův institut pro materiálové toky a logistiku (IML) prodloužily spolupráci v rámci výzkumné laboratoře DACHSER Enterprise Lab o další tři roky. V centru pozornosti partnerství budou i nadále výzkumné a rozvojové projekty s praktickým využitím v logistické síti společnosti DACHSER a také například digitální technologie jako datová věda, umělá inteligence, RTLS (lokalizační systémy v reálném čase), 5G a internet věcí či autonomní vozidla a adaptivní skladové systémy.

spinner