Spedice, logistika

Nemocnice v Curychu má nový automatizovaný sklad

Nový automatizovaný sklad drobných položek Univerzitní nemocnice v Curychu je vybaven bezdotykovým akumulačním válečkovým dopravníkem, který je založen na modulární dopravníkové platformě MCP od firmy Interroll.

Praha hostila podzimní zasedání pracovní skupiny pro silniční dopravu

Český Svaz spedice a logistiky je aktivním členem a přispěvatelem Pracovní skupiny pro silniční dopravu FIATA (WG Road) již po delší dobu. Zaměření skupiny na problematiku silniční nákladní dopravy a spedice navíc velmi dobře konvenuje s uspořádáním českého dopravního trhu, kde silniční doprava zcela převažuje. Vývoj v tomto oboru, ač vykazujícím výraznou dominanci přímých dopravců, má tedy na spediční stav také nezanedbatelný vliv.

Mgr. Jaroslav Mach (Magistrát hl. m. Prahy) pro DN

Konsolidační logistické centrum je pro střed Prahy nezbytné

V rámci projektu EkoLogis, což je komunikační platforma mezi městem Prahou a organizacemi, které jsou v pražské dopravě velmi aktivní, zejména pak logistickými společnostmi, prezentoval v srpnu vedoucí oddělení rozvoje dopravy Magistrátu hlavního města Prahy Mgr. Jaroslav Mach hlavní cíle projektu sdíleného městského depa. Další podrobnosti o plánování i realizaci tohoto projektu, který by měl významně zlepšit city logistiku v Pražské památkové rezervaci, prozradil v rozhovoru pro Dopravní noviny.

Obrat české e-commerce letos přesahuje už 111 miliard korun

On-line obchodování a e-commerce se v Česku daří. Podle údajů projektu Česká e-commerce je v současné době na českém internetu přes 42 tisíc e-shopů a odborníci odhadují, že během tří let počet on-line obchodů překročí hranici padesáti tisíc. Celkově se e-commerce podílí na maloobchodním obratu 9,1 procenta. Z toho samozřejmě profitují i balíkové a expresní služby, které mají za úkol výrobky zakoupené nejen na českém internetu dopravit k zákazníkům.

Průmyslová výroba stále narůstá a firmy hlásí dostatek zakázek

V celkově dobré atmosféře mezi průmyslovými firmami, kdy průmyslová produkce v letošním roce i nadále roste, se v Brně v příštím týdnu sejdou špičky českého a zahraničního průmyslu na jubilejním, 60. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu. Představí na něm nejnovější technologie i to nejlepší z historie a současnosti českého a slovenského průmyslu.

Letošní LOG-IN nabídl řadu témat k diskusi i ocenění pro nejlepší logistické inovace roku

20.11. – Celodenní program tvořený případovými studiemi, inovacemi a panelovými diskusemi na aktuální témata ze světa logistiky i ekonomiky. A také premiérový Galavečer logistické inovace včetně udílení cen za nejlepší inovační počiny. Jubilejního 15. ročníku fóra LOG-IN se v říjnu v Kongresovém centru ČNB v Praze zúčastnilo více než 220 logistických odborníků a manažerů.

DPD otevřela 750 výdejních míst, na sezonu je připravena

20.11. – Ve spolupráci se Sazkou otevřela společnosti DPD více než 750 výdejních míst Pickup. Budou fungovat v rámci stávajících prodejen s terminálem Sazky. Celkový počet výdejních míst Pickup napříč Českou republikou tak stoupl na téměř tisícovku. DPD si od tohoto kroku mimo jiné slibuje hladký průběh doručování zásilek ve vánoční špičce.

cargo-partner rozšířil služby přímé konsolidované přepravy LCL mezi Asií a Evropou Premium

cargo-partner rozšířil služby přímé konsolidované přepravy LCL mezi Asií a Evropou

20.11. – S 89 odjezdy týdně v rámci přímé konsolidační služby LCL – z toho 5 po Transsibiřské magistrále – je společnost cargo-partner jedním z předních poskytovatelů konsolidované přepravy v námořní i železniční dopravě. V poslední době rozšířil tento poskytovatel informačních logistických služeb nabídku služeb v obou druzích dopravy.

Balikobot.cz: počet balíků se před Vánocemi více než zdvojnásobí Premium

Balikobot.cz: počet balíků se před Vánocemi více než zdvojnásobí

19.11. – Až dvojnásobný nárůst počtu balíků a nejvyšší objem zásilek mezi 10. a 17. prosincem očekává služba Balikobot.cz, která pomáhá internetovým obchodům agregovat přepravní služby a zefektivnit systém expedice a sledování zásilek.

DB Schenker a Einride představily T-pod v ostrém provozu Premium

DB Schenker a Einride představily T-pod v ostrém provozu

15.11. – DB Schenker spolu se společností Einride poprvé uvedla do komerčního provozu plně elektrický autonomní nákladní vůz T-pod. Stalo se tak na terminálu DB Schenker ve švédském Jönköpingu, kde bude T-pod nepřetržitě jezdit mezi sklady, čímž se technologie připraví na postupný přechod do silničního provozu.

spinner