Spedice, logistika

DHL Supply Chain je podle studie Gartner Magic Quadrant 2022 už posedmé lídrem mezi globálními poskytovateli logistických služeb

13.6. - Společnost DHL Supply Chain, specialista na smluvní logistiku v rámci koncernu Deutsche Post DHL Group, byla ve zprávě Magic Quadrant pro globální nezávislé poskytovatele logistických služeb 2022 již posedmé v řadě označena za lídra v globálním měřítku. Společnost Gartner poskytuje vedoucím pracovníkům a jejich týmům realizovatelné, objektivní poznatky. Ve své studii každoročně posuzuje globální nezávislé poskytovatele logistických služeb z hlediska ucelenosti jejich vize včetně schopnosti ji uskutečňovat v jednom ze čtyř kvadrantů – poskytovatelé v mezerách na trhu, vizionáři, vyzývatelé nebo lídři na trhu. V letošní analýze byly společně hodnoceny dvě divize DHL, DHL Supply Chain a DHL Global Forwarding.

DHL: Augmentace a automatizace ovlivní v příštím desetiletí práci v logistice

10.6. - Při přípravách na „budoucnost práce“ je zásadní porozumět tomu, do jaké míry mohou nové technologie transformovat logistiku, a zohlednit také rychlost, s níž budou tyto změny přicházet. Při pohledu do budoucnosti je zřejmé, že dojde k urychlování digitalizace logistiky, ale dokončení celého procesu bude ještě otázkou několika desetiletí. Digitalizace logistiky je přitom zásadním faktorem pro vylepšování dodavatelských řetězců, aby mohly uspokojovat nově vznikající poptávky zákazníků. Klíčovou roli sehraje rovněž řízení talentů na základě holistického přístupu, který umožní zohledňovat a kombinovat na pracovištích řadu faktorů od technologií přes zdraví a bezpečnost až po trvalou udržitelnost a diverzitu.

Asistenční systém Linde Safety Door Control spoří náklady

8.6. - Linde Material Handling představuje nový modul Door Control, který je součástí inovativního asistenčního systému Linde Safety Guard. Využití nachází ve výrobních a distribučních centrech, kde jsou instalována rychloběžná vrata. Inteligentní systém ovládání vrat umožňuje průmyslovým vozíkům a infrastruktuře vzájemně komunikovat, čímž se předchází vysokým nákladům způsobených případnou kolizí.

DB Schenker se chystá provozovat autonomní pobřežní kontejnerovou loď s nulovými emisemi

7.6. - Společnost DB Schenker v Norsku představila plán na provozování inovativní pobřežní kontejnerové lodě s nulovými emisemi AutoBarge 250 Coast Feeder. Plně elektrické plavidlo, které je díky unikátnímu designu prvním svého druhu na světě, poslouží přepravě zboží norské nábytkářské společnosti Ekornes ASA.

Šetrná hala v Panattoni Parku Zdice je již v provozu

6.6. - V Panattoni Parku Zdice byla zprovozněna první moderní průmyslová hala. Přední světový výrobce kompaktních nakladačů a bagrů Doosan Bobcat ji využije pro příjem, kontrolu, třídění, skladování a přípravu materiálu a komponentů pro zásobování výrobních linek v nedaleké Dobříši, kde má kromě výrobního závodu také inovační centrum a školicí středisko. V hale o velikosti 13 500 m2 najde práci přibližně 80 zaměstnanců.

Nový rozměr intralogistiky: Jungheinrich na veletrhu LogiMAT 2022

6.6. - Na veletrhu LogiMAT 2022 představila společnost Jungheinrich ve svém stánku v hale 9 nový systém PowerCube. S tímto kompaktním skladovým systémem pro boxy stanovuje Jungheinrich nová měřítka v oblasti automatizovaných skladových systémů a zaručuje optimální využití prostoru s vysokou flexibilitou a silným výkonem.

DACHSER: 932 kilometrů nákladním elektrokolem z Kladna do Kolína nad Rýnem

3.6. - Po jedenácti dnech dorazilo nákladní elektrokolo speciálně navržené pro DACHSER Czech Republic do Kolína nad Rýnem na veletrh polisMOBILITY. Elektrokolo používané v současné době pro bezemisní zásobování center měst bylo na cestu vybaveno speciálními solárními panely, které vyrobily 9,6 kWh elektrické energie.

RXE 10-16C je novým členem rodiny elektrických vozíků STILL

2.6. - Pokud jsou prostory pro nakládku a vykládku nákladních vozidel úzké a členité, je to svět jako stvořený pro nový elektrický vozík STILL RXE 10–16C. Tento stroj je opravdovým gigantem z pohledu kompaktnosti a výkonu. Nástupce legendárního STILL RX 50, jednoho z nejprodávanějších elektrických vozíků ve své třídě, navíc zaujme četnými bezpečnostními prvky.

ZEPTALI JSME SE

Petra Rožka, výkonného ředitele Svazu spedice a logistiky ČR

Znalosti logistiky budou vždy na prvním místě ve všech odvětvích

Vysoká škola logistiky je soukromá technická vysoká škola neuniverzitního typu, která nabízí v rámci terciárního vzdělání bakalářské (Bc.) a magisterské (Ing.) vysokoškolské studium.

spinner