Spedice, logistika

Situace na moři zůstává složitá, Kuehne+Nagel sází na kvalitní data i zákaznický servis

23.12. - Situace v námořní přepravě zůstane složitá i na začátku roku 2022. Podle Kuehne+Nagel, jedné z předních světových logistických společností, trvající stav způsobuje souhra několika faktorů: pokles a rychlý nárůst poptávky po námořní přepravě v roce 2020, incidenty v přístavech, nedostatek kontejnerů, ale také nová geopolitická situace. V nejvytíženějších světových přístavech mohou lodě čekat na zakotvení až 2 týdny. Potřeba dodat zboží včas a v požadovaném objemu je přitom naléhavější než kdykoli předtím.

DACHSER spustí Christmas-HUB

22.12 - Mezinárodní logistický provider DACHSER reaguje na zvýšené požadavky na přepravy mezi Vánocemi a Novým rokem a připravil pro ně systémové řešení. V pondělí 27. prosince spustí Christmas-HUB v německém Erlensee, který pokryje zakázky na distribuci po Evropě i od českých zákazníků. Pobočka DACHSER Kladno bude s Christmas-HUBem spojena přímou denní linkou sběrné služby. DACHSER Christmas-HUB bude v provozu do konce tohoto roku.

Shoptet a Balikobot.cz pomáhají s expanzí

Největší poskytovatel e‑shopové platformy Shoptet rozšířil spolupráci s Balíkobotem, jakožto logistickým partnerem při expanzi internetových obchodů do zahraničí. Technologie Balíkobotu je plně integrována přímo v administraci Shoptetu, což e‑shopům umožňuje nastavení jednoduchých a bezchybných procesů expedice.

Datart zabalí díky nové lince přes 20 tisíc balíků denně

Český elektroprodejce zahájil provoz automatizovaného balicího stroje v moderním logistickém centru v Jirnech. Stroj zvládne zabalit až devět set balíků za hodinu, elektroprodejce tím zrychlí balení zásilek zhruba dvacetkrát. Automatizovaný balicí stroj s názvem Opera je po technologické stránce zcela novým řešením a zároveň je v Česku první instalací. Tato investice do skladových procesů je součástí příprav elektroprodejce na nadcházející vánoční sezónu.

Maximální transparentnost pro maximální efektivitu provozu EX vozíků

19.12. - Aplikace EX Monitoring od Linde Material Handling informuje řidiče manipulačních vozíků s EX ochranou proti výbuchu o stavu komponent důležitých pro bezpečnost a podporuje servisní techniky při diagnostice a opravách. Mezi výhody pro operátory patří vyšší komfort, zvýšená transparentnost, úspora času a pro provozovatele ještě vyšší provozuschopnost vozíků s EX ochranou.

Gebrüder Weiss: Letecký most z Asie do České republiky

18.12. - Pro přepravu nákladů z Asie do České republiky začal Gebrüder Weiss využívat nákladních charterových letů. „V letošní předvánoční špičce se naplno projevily potíže s aktuální nákladovou kapacitou pozemní i námořní dopravy z Číny a dalších asijských zemí. V Gebrüder Weiss jsme zareagovali využitím přímé letecké linky, která přistává na letišti Ostrava-Mošnov,“ vysvětluje Adam Smýkal, Country Manager Gebrüder Weiss Air&Sea ČR/SK.

Logistický indikátor v Německu nevzbuzuje přílišný optimismus

16.12. - V aktuálním čtvrtletí (grafika ukazuje měsíce říjen a listopad) je obchod pro německé logistiky a dopravce zatím výrazně horší než průměr za tři měsíce předtím. Obchodní situace je sice ještě často hodnocena jako dobrá, ale mnohem méně obvykle než dříve. Navíc narostla skepse, jak ukazují průzkumy institutu Ifo pro logistický ukazatel Bundesvereinigung Logistik (BVL). Signály však nadále ukazují na nárůst počtu zaměstnanců.

DACHSER Czech Republic uzavírá rok s růstem ve všech ukazatelích

16.12. – Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic uzavírá rok s růstem ve všech ukazatelích. Podle předběžných výsledků společnost v tomto roce odbaví 1,23 milionu zásilek o celkové tonáži 816 tisíc tun. Ve srovnání s minulým rokem se jedná o 27procentní nárůst v tonáži zásilek a 8procentní nárůst v počtu zásilek. Obrat společnosti se zvýší o 26 procent na 4,13 miliard korun.

Linde: Efektivní vychystávání pro regály středních výšek

15.12. - Společnost Linde Material Handling, světový výrobce manipulační techniky a intralogistických řešení, uvádí na trh nové výkonné a robustní vychystávací vozíky Linde V modular B. Tyto vozíky typu “man-up” rozšiřují portfolio VNA vozíků Linde a přinášejí ještě lepší možnosti pro řešení na míru pro operátory distribučních center a pro výrobní společnosti.

GEFCO testuje autonomní mobilní robot pro skladování vozidel

15.12. - Společnost GEFCO, globální expert v oblasti multimodálních řešení dodavatelských řetězců a evropský logistický lídr v segmentu automobilového průmyslu, začala testovat autonomní mobilní robot společnosti Stanley Robotics v reálných podmínkách francouzského závodu v Nanteuil-le-Haudouin. Robot jménem Stan je navržen s cílem optimalizovat provoz v prostorech pro skladování hotových vozidel.

spinner