Spedice, logistika

Dohoda DB Schenker a MSC pomůže výrazně snížit emise v lodních přepravách

22.5. - Společnost DB Schenker uzavřela dohodu s MSC (Mediterranean Shipping Company), největší rejdařskou společností na světě, o zakoupení 12 000 tun biopaliv druhé generace. Logistický provider využije tyto kapacity ve svém širokém portfoliu produktů námořních přeprav v režimu FCL, LCL nebo kontejnerů s řízenou teplotou. Smlouva uzavřená mezi spediční firmou a rejdařskou společností je první svého druhu. DB Schenker tímto krokem výrazně posílí svou nabídku udržitelných přeprav a již letos bude moci přepravit přibližně 30 000 standardních kontejnerů (TEU) s výrazně sníženými emisemi.

DHL Supply Chain: Kateřina Rázlová jmenována viceprezidentkou transportu pro střední a východní Evropu

22.5. - Kateřina Rázlová byla po více než ročním působení na pozici ředitelky automobilové divize a transportu jmenována viceprezidentkou transportu pro střední a východní Evropu. Ve své nové funkci bude přímo podřízena Orkunu Saruhanogluovi, generálnímu řediteli DHL Supply Chain pro střední a východní Evropu. Ve funkci vystřídá Warrena Bodleyho, který se stane viceprezidentem pro dopravu v jihovýchodní Asii (SEA).

Český trh s manipulační technikou v roce 2022 překonal historické maximum

20.5. - Ačkoliv zažívá ekonomika nelehké období, český trh s manipulační technikou to zatím nezasáhlo. V roce 2022 se podruhé v řadě prodalo přes 12 000 vozíků, což se zatím nikdy nepodařilo a celkově se podařilo překonat rekordní hodnotu z roku 2021 o 11 kusů techniky. Díky pokračujícím problémům v dodavatelských řetězcích byl patrný vyšší tlak na navýšení skladových kapacit přímo v České republice tak, aby obchodníci a především výrobci finálních produktů měli k dispozici dostatečné zásoby zboží a materiálu. Díky tomu rostl prodej regálových systémů a samotné manipulační techniky.

Continental získal elogistics Award za implementaci AutoStore ve své brandýské pobočce

18.5. - Letošní ročník elogistics Award již zná své vítěze. Ocenění za kategorii Procesy a nástroje obdržela společnost Continental, dodavatel interiérové elektroniky pro světové automobilky, a to za úspěšnou implementaci skladového systému AutoStore ve svém brandýském závodě. Tento systém je součástí strategie digitalizace jednotlivých závodů, kterou společnost postupnými kroky naplňuje. Na tomto náročném projektu spolupracoval spolu s Continentalem jako systémový integrátor specialista na digitalizaci Aimtec.

E-shopy očekávají meziroční růst nejpozději ve druhém pololetí

I přes přetrvávající inflaci a drahé energie lze podle Asociace pro elektronickou komerci (APEK) očekávat, že nejpozději ve druhém pololetí roku 2023 se e-shopy vrátí k tradičnímu meziročnímu růstu obratů.

OLTIS Group vystavuje v Mnichově

Centrem evropské dopravy a logistiky se v příštím týdnu stane bavorská metropole Mnichov. Ve dnech 9. – 12. května 2023 se zde uskuteční mezinárodní veletrh dopravy, logistiky, informačních technologií a řízení dodavatelských řetězců  – transport logistic Mnichov 2023. V letošním roce se této bezesporu nejdůležitější oborové akce zúčastní se svými expozicemi více než 2000 vystavovatelů z 63 zemí světa.

Eurowag se poprvé zúčastní světového veletrhu transport logistic v Mnichově

Společnost Eurowag, přední poskytovatel integrovaných řešení v oblasti silniční dopravy v Evropě, se poprvé zúčastní světového veletrhu zaměřeného na logistiku, mobilitu, IT a management dodavatelského řetězce. Akce s názvem transport logistic se koná v Mnichově od 9. do 12. května.

Co přinesl duben v dopravě a logistice

Rakousko zřejmě mění kombinaci barev na státní vlajce. Místo tradiční červenou-bílo-červené bude nově jediným symbolem federace barva zelená, pouze každá spolková země si vybere svůj odstín. Zcela vpředu je již Tyrolsko, které se v zájmu ochrany životního prostředí rozhodlo silně omezit tranzitní dopravu přes jeden z nejvýznamnějších alpských průsmyků – Brenner, a činí tak opravdu s nebývalou razancí již třetí rok.

Mnichov bude opět hostit přední světový veletrh dopravy a logistiky

Mnichov bude ve dnech 9. – 12. května po čtyřleté pauze hostit přední světový dopravní a logistický veletrh – transport logistic 2023. A již tradičně zde bude také společná česká expozice, kterou za finančního přispění Ministerstva průmyslu a obchodu organizuje Svaz spedice a logistiky spolu s Českou logistickou asociací.

Wilopark: Vodíková strategie jako součást cesty k udržitelnosti

17.5. - Wilopark, sídlo nadnárodní technologické skupiny Wilo je futuristickým průmyslovým komplexem a jedním z největších výrobních areálů v Severním Porýní-Vestfálsku i celém Německu. Wilo si zde vytvořilo základnu pro efektivnější výrobu, optimalizovaný tok materiálu a inteligentní logistiku. Park naplňuje koncept průmyslu 4.0, navíc vše v souladu s udržitelností a šetrností k okolnímu prostředí. Všechny budovy, které se v areálu nachází, jsou projektovány ve standardech Německé rady pro udržitelné budovy (DGNB) Gold a také Leadership in Energy and Environmental (LEED) Gold. Skupina Wilo věnuje zvláštní pozornost ochraně klimatu, proto se v celém parku dbá na šetrné zacházení s vodou, rozvoj zelených ploch, i využívání síťově propojených dopravních prostředků bez řidičů. Z hlediska energetiky je klíčovým parametrem zásobování výroby elektřinou z vlastní vodíkové elektrárny. Ta vyrábí tzv. zelený vodík výhradně z obnovitelných zdrojů, převážně využitím střešních solárních panelů.

spinner