Spedice, logistika

Celní řízení PST CLC v době omezení pohybu osob

20.3. - Vzhledem k nutnosti zajištění maximální ochrany zdraví s minimálním dopadem na tok zboží bude společnost PST CLC preferovat a po nezbytně nutnou dobu také prosazovat způsob celního řízení eliminující osobní kontakt mezi řidiči, celními deklaranty a pracovníky celní správy.

EMONS Spedice chystá další expanzi

Německá přepravní a logistická společnost EMONS Spedice s dlouhou tradicí, která v České republice působí od roku 2004, připravuje zázemí pro expanzi v regionu střední a východní Evropy. Minulý měsíc se pobočka v Liberci přestěhovala do nových prostor v Jablonci nad Nisou, které mají lepší dostupnost a temperovaný sklad o rozloze 800 m2 pro potřeby cross-docku. Pro zákazníky je zde „na míru ušitá“ menší skladová logistika. Už dříve získala EMONS Spedice odpovídající prostory ve dvou klíčových lokalitách – v Brně v CTParku Blučina, který bude dokončený ve druhé polovině letošního roku, a v Praze v areálu P3 Logistic Parks u dálnice D11. Výměra obou ploch představuje 9650 m2.

Gebrüder Weiss používá Cargometer i v Syrovicích

Gebrüder Weiss používá zařízení Cargometer nejen v areálu Jeneč, ale nově také v logistickém centru v Syrovicích. Technologie je nainstalována na čtyřech branách a poprvé v České republice také uvnitř skladu. Zařízení poskytuje přesné informace o rozměrech zásilek a umožňuje maximalizovat využití nákladového prostoru dopravních prostředků. V budoucnu Gebrüder Weiss plánuje rozšíření systému i do svých dalších evropských poboček.

Gebrüder Weiss investovala do inovací 51 milionů EUR a celosvětově rostla o 2 % Premium

Gebrüder Weiss investovala do inovací 51 milionů EUR a celosvětově rostla o 2 %

16.3. - Společnost Gebrüder Weiss v roce 2019 nadále posilovala svoji pozici na trhu v Evropě, USA a Asii. Díky meziročnímu dvouprocentnímu růstu činily čisté tržby firmy v minulém hospodářském roce dle předběžných výsledků 1,7 miliard EUR. V České republice tvořil obrat s více než 1,5 milionem přepravených zásilek 74,5 milionů EUR. Logistická a přepravní firma zároveň mohutně investovala do vlastní logistické infrastruktury, vybavení i digitalizace procesů, a to až 51 milionů EUR.

UPS testuje autonomní elektrická vozidla Gaussin pro přepravu návěsů Premium

UPS testuje autonomní elektrická vozidla Gaussin pro přepravu návěsů

13.3. - Společnost UPS oznámila, že začala testovat možnosti využití a odolnost autonomních elektrických vozidel Gaussin pro přepravu návěsů a kontejnerů v prostorách londýnského hubu UPS vybaveného vyspělými technologiemi.

DB Schenker uvádí do provozu autonomní vysokozdvižné vozíky Premium

DB Schenker uvádí do provozu autonomní vysokozdvižné vozíky

12.3. - Logistická společnost DB Schenker po úspěšném dokončení pilotního projektu uvedla do běžného provozu autonomní vysokozdvižný vozík rakouského výrobce Agilox. Systém bez jakéhokoliv zásahu skladníka přepravuje prázdné boxy na vzdálenost cca 150 m ve skladovém areálu v Echingu u Mnichova. Až dosud byl za tuto práci odpovědný zaměstnanec s běžným vozíkem.

Zuzana Tryzňová jmenována Cluster Innovation & Lean managerem GEFCO pro ČR a Slovensko Premium

Zuzana Tryzňová jmenována Cluster Innovation & Lean managerem GEFCO pro ČR a Slovensko

12.3. - Innovation & Lean managerem společnosti GEFCO pro Českou republiku a Slovensko byla jmenována Zuzana Tryzňová. Ve společnosti GEFCO pracuje na různých pozicích již od roku 2005, kdy nastoupila na částečný úvazek při doktorandském studiu. V počátku své pracovní kariéry se věnovala řízení menších projektů, v průběhu let se přes plánování inbound toků vypracovala až do pozice, z níž řídila celou divizi logistiky klíčového klienta z oblasti automobilového průmyslu.

Jednička na trhu nátěrových hmot do českých obchodů distribuuje z parku P3 Prague D11 Premium

Jednička na trhu nátěrových hmot do českých obchodů distribuuje z parku P3 Prague D11

11.3. - Přední výrobce nátěrových hmot, přípravků pro úpravy povrchů a řady dalších doplňků pro profesionální i amatérské malíře, společnost PPG Deco Czech, si pro svou novou distribuční centrálu pronajala halu v logistickém parku P3 Prague D11. Hala o rozloze 6000 metrů čtverečních u­pravená na míru potřebám logistického provozu klienta je od ledna tohoto roku v ostrém provozu. Společ­nost odsud bude zásobovat kromě více než 100 prodejen řetězce Dům barev také řadu maloobchodníků napříč republikou. 

CTPark v Mladé Boleslavi dosáhl plné obsazenosti Premium

CTPark v Mladé Boleslavi dosáhl plné obsazenosti

10.3. - Developerská společnost CTP Invest naplnila stávající kapacity CTParku v Mladé Boleslavi. Automobilová společnost SVOTT a Škoda Auto zaplní budovu Mladá Boleslav I. Společnost Emerge se rozhodla rozšířit stávající prostory haly Mladá Boleslav II. Nehledě na současné naplnění kapacity, disponuje společnost CTP dalšími plochami k expanzi v parku Mladá Boleslav II Nepřevázka. 

GEFCO: Každý třetí zaměstnanec v logistice je žena Premium

GEFCO: Každý třetí zaměstnanec v logistice je žena

9.3. – Ženy dostávají stále větší prostor i v odvětvích, která byla donedávna považována za ryze mužská, a to jak na dělnických, tak i vysokých manažerských pozicích. Česká pobočka logistické společnosti GEFCO uvádí, že každým třetím zaměstnancem je žena, v divizi Forwarding specializované na leteckou a námořní přepravu je podíl žen dokonce 63 %. „Ženy jsou u nás zcela rovnoprávnými členkami týmu, ať už se jedná o manažerky, nebo skladnice, dispečerky či řidičky. Mají stejná práva jako muži, možnosti kariérního růstu a za práci jsou samozřejmě rovnocenně ohodnoceny,“ řekl Aleksander Raczynski, generální ředitel GEFCO Česká republika a Slovensko. Fakt, že ženy nejsou v logistické firmě výjimkou a že dostávají prostor, dokazuje i čtyřicetipro­centní podíl žen ve vrcholném managementu firmy.

spinner