Spedice, logistika

CBRE investiční tým posiluje a do funkce Directora povyšuje Vítězslava Doležala

16.11. – Společnost CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb, jmenovala Vítězslava Doležala (32) do funkce Directora se zaměřením na investice v segmentu kanceláří, maloobchodu, logistiky a nájemního bydlení. Vítězslav Doležal působí v investičním oddělení CBRE od roku 2012 a podílel se na transakcích napříč spektrem komerčních realit v celkové výši přesahující 4 miliardy eur. Mezi jeho nejvýznamnější transakce patří akvizice obchodního domu Palladium, kancelářského parku Waltrovka či rozsáhlého portfolia 58 skladových budov pro P3. Na straně druhé pomohl například zprostředkovat prodej administrativní budovy Praga Studios anebo areálu Ostrava Logistics Park.

​Industrial Research Forum: Neobsazenost industriálních nemovitostí ve 3. čtvrtletí i přes pandemii mírně poklesla

16.11. – Situace na českém trhu s industriálními nemovitostmi navzdory všem očekáváním ve třetím čtvrtletí nezaznamenala zásadní ochlazení. Podle Industrial Research Forum poptávka zůstává stabilní a v tuto chvíli se zdá, že jí výrazně neublíží ani ekonomické změny vyvolané pandemií koronaviru COVID-19, minimálně co se týče blízké budoucnosti.

VCHD Cargo posílil zkušený manažer Tadeáš Kos

14.11. – Do české přepravní společnosti VCHD Cargo nastoupil zkušený manažer a specialista na projekty kontraktní logistiky Tadeáš Kos, který povede pobočku VCHD Cargo v Brně. Na této své nové pozici bude zodpovědný nejen za rozvoj svěřené pobočky, ale díky její strategické poloze i za obchodní aktivity celé společnosti na Moravě a na Slovensku.

Jungheinrich automatizuje celosvětovou distribuci náhradních dílů pro společnost Liebherr

13.11. – Společnost Liebherr-Werke Ehingen GmbH ve spolupráci se společností Jun­gheinrich buduje nový centrální sklad náhradních dílů ve svém sídle v Ehingenu v Bádensku-Württembersku. Společnost Liebherr, jeden z předních globálních výrobců autojeřábů, chce od června 2023 zajišťovat celosvětovou distribuci náhradních dílů vlastními silami. 

Dáme jídlo nově rozváží také snídaně. Reaguje tak na dlouhodobou poptávku zákazníků

13.11. – Největší česká služba rozvozu jídla Dáme jídlo doručuje nově kromě svačin, obědů a večeří také snídaně. Rozšiřuje tím svoji současnou nabídku a přidává jí na pestrosti. Zákazníci si tak mohou již v tuto chvíli od osmi hodin ráno objednat například míchaná vajíčka, toasty, tvarohové koláče, ale i vynikající domácí rohlíky s medem, které jim dorazí do 30 minut. Novinka se zatím týká Prahy, Brna a Ostravy.

Arcadis: Jak se vyvíjí trh industriálních nemovitostí v druhé polovině roku

12.11. – Arcadis, mezinárodní poradenská společnost zaměřená na stavebnictví, životní prostředí a udržitelný rozvoj, shrnula aktuální vývoj na českém trhu industriálních nemovitostí v souvislosti s druhou vlnou koronavirové pandemie. Podle informací IRF bylo v Q3 2020 ve výstavbě celkem 372 600 m2 moderních skladových a výrobních prostor, z nichž 35 % na čistě spekulativní bázi. 

DHL Supply Chain: Zdokonalená logistika v automotive podporuje snižování emisí

Společnost DHL Supply Chain je součástí skupiny Deutsche Post DHL a působí v 60 zemích světa. V České republice nabízí
širokou škálu logistických služeb od přepravy přes distribuci až po kompletní řešení dodavatelských řetězců. DHL Supply
Chain provozuje v Česku 24 distribučních center v 10 lokalitách, jejich plocha je přibližně 584000m2. Cílem skupiny je dosáhnout logistiky s nulovými emisemi do roku 2050. Součástí tohoto plánu jsou alternativní paliva, ale i další související opatření a technologické změny. Na podrobnosti jsme se zeptali Kateřiny Rázlové, ředitelky automobilové divize DHL Supply Chain.

Internetové obchodování prosperuje, města se vyrovnávají s hustším provozem

Pandemie koronaviru letos na jaře posílila trend, který je ve světě již delší dobu patrný – zájem o e‑commerce roste a stejně tak se zvyšují i nároky zákazníků na rychlost dodání. Vzhledem k tomu, že v důsledku elektronického obchodování a tlaku na rychlost se přepravuje více menších zásilek více vozidly, dochází ve městech, která již tak trpí rostoucí individuální dopravou, k dalším komplikacím v provozu i k většímu znečišťování ovzduší.

GEFCO pro Panasonic zajistí distribuci topných a chladících produktů divize Aircon

11.11. - GEFCO France bude distributorem topných a chladících produktů divize Aircon společnosti Panasonic. GEFCO dodá společnosti Panasonic potřebnou flexibilitu i spolehlivost dodávek prostřednictvím na míru šitých komplexních služeb, včetně zajištění poslední míle a pravidelných reportů.

Vývoj zásilkového trhu s krizí zrychluje. PPL hlásí 2000 otevřených Parcelshopů

11.11. – Doručování zásilek na výdejní místa soukromých dopravců dnes využívá 59 % zákazníků balíkových služeb. Společnost PPL proto kontinuálně pracuje na rozšiřování svých partnerských míst – PPL Parcelshopů, kterých má nyní 2 178. Přes 2000 z nich je při aktuálních vládních restrikcích stále otevřeno a jejich provoz může alespoň částečně kompenzovat ztráty jejich provozovatelům. Partnerská místa soukromých dopravců umožňují jednoduché vyzvedávání a často i posílání balíků bez zbytečných front.

spinner