Spedice, logistika

​Balíkový přepravce GLS zařadil do ostrého provozu první velkokapacitní elektrickou dodávku

14.2. - Balíkový přepravce GLS začal pro každodenní rozvoz balíků v Hulíně a okolí využívat vůbec první elektrickou dodávku Mann eTGE. Dodávka pojme stejné množství balíků jako běžná dieselová dodávka, tedy až 300, a na jedno nabití ujede až 120 km. Společnost GLS plánuje v následujících 12 měsících rozšířit svoji flotilu minimálně o dalších 10 elektrododávek a 5 elektrických cargo kol. Jejich nasazení je součástí dlouhodobé strategie ThinkGreen s cílem výrazně omezit uhlíkovou stopu.

​ČR směřuje k 10 milionům metrů čtverečních moderních skladových a výrobních prostor

​ČR směřuje k 10 milionům metrů čtverečních moderních skladových a výrobních prostor Premium

14.2. - Téměř 680 000 m2  nových průmyslových prostor plánují developeři dodat v letošním roce na území České republiky. Z toho 350 000 m2  je již ve výstavbě. Uvádí to zpráva BNB Paribas Real Estate. V roce 2020 přibylo přes 650 tisíc m2  industriál­ních ploch, což celkovou nabídku posunulo přes hranici 9,2 milionu m2 . Vzhledem ke stále rostoucí poptávce a aktivitě developerů lze očekávat dosažení 10milionového objemu nejpozději v prvním pololetí roku 2022.

Společnost cargo-partner rozšiřuje globální síť o investice ve Velké Británii

Společnost cargo-partner rozšiřuje globální síť o investice ve Velké Británii Premium

13.2. – cargo-partner, mezinárodní poskytovatel dopravy a informační logistiky, zřídil provoz ve Velké Británii investicí do společnosti Aztek International Freight Ltd., svého dlouhodobého partnera.

DB Schenker testuje LNG v dálkových přepravách. Do Nizozemska dojel kamion na jednu nádrž

11.2. – Udržitelnost patří mezi strategické hodnoty logistické společnosti DB Schenker, která s cílem snížit ekologickou zátěž přeprav dlouhodobě podporuje technologie a inovace na poli alternativních paliv. Jedním z takových projektů byl nedávný praktický test dojezdu LNG tahače s návěsem na dálkové trase z České republiky do Nizozemí.

​FOTOGALERIE: Nový způsob ochrany regálů od Linde Material Handling

10.2. – Pro retraky Linde jsou nyní k dispozici nové inovativní prvky, které slouží ke zvýšení bezpečnosti ve skladech i lepší ochraně jejich zařízení. Jedná se o senzor RPS, který sleduje případné nebezpečné přiblížení ke konstrukci regálů, a multifunkční joystick, s nímž mohou řidiči ještě lépe ovládat pojezd, řízení a zdvih. Díky inovacím je nyní ovládání retraků Linde pohodlnější a méně namáhavé. To ocení především řidiči retraků, zejména jejich ruce a klouby. Pro provozovatele retraků přinášejí nové prvky další zvýšení efektivity ve skladech a vyšší bezpečnost pohybu retraků poblíž regálových stojin.

Jan Kodada, Gebrüder Weiss: Firmy a státy přehodnotí závislost na zahraničí, změnit to může i odvětví logistiky a přepravy

Pandemie viru COVID-19 nejenže mimořádně zasáhla odvětví logistiky a přepravy, ale nastolila i otázky ohledně změn v budoucnosti. K současné situaci vyvolané pandemií poskytl rozhovor Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel logistické a přepravní firmy Gebrüder Weiss.

​Nová realitní společnost Space Brokers ze zaměřuje na komerční, především industriální nemovitosti

9.2. - Space Brokers jsou novou českou realitní poradenskou společností založenou na konci roku 2020. Tvoří ji tým 7 zkušených realitních profesionálů Martin Šumera, Michal Barthell, Jana Slavíková, Marek Sýkora, Ondřej Straširybka, Marek Votava a Rudolf Žůrek, kteří se zaměřují na trh komerčních nemovitostí. Pět ze sedmi partnerů Space Brokers se specializuje na industriální nemovitosti a komplexně pokrývají všechny regiony ČR. Firmám nabízí vyhledání vhodných skladových

​VCHD Cargo zaznamenala v roce 2020 růst

9.2. – Přepravní společnost VCHD Cargo uzavřela rok 2020 s pozitivními výsledky. Navzdory velkému propadu exportních přeprav v prvním a druhém kvartále minulého roku navýšila podle předběžných výsledků svůj obrat o 6,5 procenta na 777 milionů korun. Majoritní podíl na růstu obratu má dceřinná německá společnost VCHD Cargo GmbH. Společnost v loňském roce udržela svoji investiční strategii a posílila i po personální stránce.

​Zaslat.cz: Zajištění proclení balíků do Británie dopravu prodraží

​Zaslat.cz: Zajištění proclení balíků do Británie dopravu prodraží Premium

9.2. – Uzavřená brexitová dohoda od nového roku ztížila podmínky pro doručování balíků do Anglie, Walesu, Skotska i Severního Irska. Podle společnosti Zas­lat.cz, internetového portálu a online vyhledávače balíkové přepravy, dopravci museli přizpůsobit podmínky doručování tomu, aby byly stejné jako pro ostatní třetí země. Zásilky nyní prochází celním řízením a mohou obsahovat pouze povolené zboží. Cena nejlevnější možné přepravy stoupla až o 250 korun.

​108 AGENCY reaguje na boom logistických služeb

​108 AGENCY reaguje na boom logistických služeb Premium

8.2. – Na trhu průmyslových nemovitostí roste zájem o outsourcing logistických služeb. Především díky flexibilitě se zákazníci nemusí dlouhodobě vázat a mohou přizpůsobit rozsah skladování a souvisejících služeb svým aktuálním potřebám. To se ukazuje v dnešní dynamické době jako jedna ze zajímavých konkurenčních výhod. V reakci na tento trend založila 108 AGENCY nové oddělení, které má na starost výhradně zprostředkování logistických služeb.

spinner