Spedice, logistika

Rödl & Partner poosmé právnickou firmou roku

29.11. – Mezinárodní poradenská kancelář Rödl & Partner se poosmé za sebou se stala držitelem ocenění Právnická firma roku 2019 v oboru daňového práva. Zároveň byla oceněn jako Velmi doporučovaná kancelář v oblasti logistiky a dopravních staveb.

Širší výběr Li-ION baterií zajistí efektivnější provoz manipulačních vozíků Linde Premium

Širší výběr Li-ION baterií zajistí efektivnější provoz manipulačních vozíků Linde

29.11. – Společnost Linde Material Handling, specialista na intralogistiku, nyní nabízí svým zákazníkům ještě širší sortiment Li-ION baterií, který umožní zvolit optimální baterie pro každou situaci. Kapacita lithium-iontových baterií přizpůsobená specifickým provozním požadavkům, poskytuje další možnosti úspor provozních nákladů. 

Počet balíků před Vánocemi se více než zdvojnásobí Premium

Počet balíků před Vánocemi se více než zdvojnásobí

28.11. – Nezávislá služba Balikobot.cz, která pomáhá firmám agregovat přepravní služby a zefektivnit systém expedice a sledování zásilek, připravila stručnou analýzu očekávaného nárůstu počtu přepravovaných zásilek před letošními Vánocemi, ze které vyplývá, že největší objem zásilek bude odeslán v týdnu od 9. do 15. prosince. 

Na fóru LOG-IN byly oceněny nejlepší logistické inovace Premium

Na fóru LOG-IN byly oceněny nejlepší logistické inovace

27.11. – Na fóru LOG-IN byly oceněny nejlepší logistické inovace z českého logistického trhu. Současně bylo uděleno ocenění Fachman roku. Vítězkou v této kategorii se stala Simona Kijonková, která stojí například za rozvojem Zásilkovny. 

Společnost DHL Express si pronajala modernizované prostory u brněnského letiště Premium

Společnost DHL Express si pronajala modernizované prostory u brněnského letiště

27.11. – Po investicích do bezpečnosti a vylepšení infrastruktury letištního provozu přichází skupina Accolade, majitel Letiště Brno, a. s., s další klíčovou investicí do modernizace letištního přepravního komplexu. Do Brna přichází společnost DHL Express, která si pronajala halu o velikosti 3700 m2 pro svoji leteckou přepravní zónu. Výstavbu, která by měla být dokončena v prvním čtvrtletí 2020, provede Panattoni.

Společnost BREX předala německé firmě Leist Oberflächentechnik novou halu v Jičíně Premium

Společnost BREX předala německé firmě Leist Oberflächentechnik novou halu v Jičíně

25.11. – Společnost BREX předala německé firmě Leist Oberflächentechnik novou průmyslovou halu i administrativní prostory v Jičíně. Pro společnost, která se zabývá obráběním kovů, se jedná o rozšíření výrobního závodu na území České republiky.

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů – říjen 2019

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

8. MEZINÁRODNÍ LOGISTICKÁ VĚDECKÁ KONFERENCE V POZNANI

Konference se uskuteční 18. až 19. listopadu jakožto WSL FORUM 2019 v Poznaňské škole logistiky v Polsku, Estkowskiego ul. 6. Její hlavní téma je zaměřeno na současné problémy logistiky ve vědeckém výzkumu. Jednacími body jsou například digitální dodavatelské řetězce, digitalizace logistických procesů, doprava a spedice, dodavatelská a distribuční logistika, výrobní logistika, logistika infrastruktury, náklady a kontrola v logistice, balení v logistických systémech, bezpečnost logistických procesů a logistická výchova. Jazyky konference jsou polština a angličtina.

Češi se dívají do budoucna spíše s pesimismem

Očekávání českých exportérů s ohledem na budoucí vývoj jsou spíše pesimistická. To vyplynulo z letošní 28. vlny Exportního výzkumu DHL, jejíž výsledky představila společnost DHL Express v polovině října v Praze.

ČR patří mezi země Evropské unie s dynamickým rozvojem e-commerce

E-commerce a on-line obchodování v Česku už několik let po sobě rostou. Podle údajů projektu Česká e-commerce se počet e-shopů na českém internetu meziročně zvyšuje zhruba o 3,5 procenta. Podíl e-commerce na celkovém maloobchodním obratu letos dosahuje 10,2 procenta, tedy o 1,1 procenta více než loni. To je příznivá situace pro balíkové a expresní přepravce, kteří zakoupené zboží prostřednictvím internetu přepravují k zákazníkům.

Cataler Corporation převzala v Týništi nad Orlicí novou výrobní halu Premium

Cataler Corporation převzala v Týništi nad Orlicí novou výrobní halu

22.11. – Společnost Cataler Corporation převzala novou výrobní halu poblíž Týniště nad Orlicí, a to pouhých sedm měsíců po položení základního kamene. Na míru postavená budova pro japonského výrobce automobilových výfukových katalyzátorů pro hybridní, benzínová i naftová vozidla má celkovou rozlohu asi 13 900 metrů čtverečních. Zároveň je v České republice prvním příkladem nemovitostní transakce, během níž společnost Savills, jakožto realitní poradce, byla výhradně zodpovědná za propojení všech stran procesu: nájemce, vlastníka půdy, investora i dodavatele stavby.

spinner