Spedice, logistika

Aktuality ze světa 31/2019 Premium

Aktuality ze světa 31/2019

2.8. – LOGISTIKA – Větší kontrola nad dodavatelskými řetězci. S telematikou společnosti AIS GmbH se získávají a efektivně užívají logistická data v reálném čase o celých dopravních řetězcích: zásadní kompetence specialistů z Ulmu na pracovní toky leží v digitálním managementu zakázek včetně pracovních časů a dob řízení jakož i hodnocení údajů o vozidle. Management AIS spojuje informace o tzv. rampovém managementu do jednoho průběžného pracovního toku. Průběžně aktualizovanými informacemi z vozidla odpadá většina telefonátů, protože všichni účastníci na procesu pracují se stejnými daty a jsou tím v obraze o odjezdových dobách, ložených zakázkách a mnohém dalším. 

Společnost Geis PL nově v distribučním parku Grodzisk Mazowiecki Premium

Společnost Geis PL nově v distribučním parku Grodzisk Mazowiecki

1.8. – Skupina Geis intenzivně rozvíjí na polském trhu své aktivity v oblasti komplexních logistických služeb. V současné době zaměstnává přibližně 500 odborníků ve 25 pobočkách a specializovaných logistických pracovištích. Aby mohla vyhovět narůstajícímu počtu zákazníků a dále zlepšovala kvalitu služeb, přesouvá své pobočky do moderních a z hlediska rozvoje své přepravní sítě příhodných lokalit. Aktuálně modernizuje a stěhuje distribuční terminály v Bydhošti a Štětíně a ve čtvrtém čtvrtletí zahájí provoz cross-dockový terminál v distribučním parku Grodzisk Mazowiecki poblíž Varšavy.

Fiege si pronajal veškeré prostory v maďarském Prologis Park Budapest-Harbor Premium

Fiege si pronajal veškeré prostory v maďarském Prologis Park Budapest-Harbor

30.7. – Dlouholetý zákazník společnosti Prologis, logistická firma Fiege, podepsal nájemní smlouvu na veškeré prostory nové budovy 12 v Prologis Park Budapest-Harbor a získal tak dalších 10 600 m2. Díky tom v parku působí na 40 000 m2.

GEFCO zajišťuje mezinárodní přepravy skleněných fasád pro společnost Sipral Premium

GEFCO zajišťuje mezinárodní přepravy skleněných fasád pro společnost Sipral

30.7. – Přepravy pro českou společnost Sipral, výrobce prosklených konstrukcí budov, realizuje GEFCO již od roku 2016. „Před více než třemi lety jsme zahájili první testovací přepravy. Partner si během prvního roku ověřil kvalitu poskytovaných služeb a dá se říct, že od roku 2017 jsme jedním z pravidelných přepravců zajišťujících transport materiálu pro zahraniční projekty firmy Sipral,“ uvedl ke spolupráci obou firem Bogdan Ionita, ředitel silniční přepravy společnosti GEFCO v České republice začátek spolupráce s renomovaným českým partnerem. 

Strategie společností v oblasti přepravy nejvíce ovlivní e-commerce

Nedávný průzkum společnosti DHL odhalil, že podniky čelí tržnímu prostředí s rychlými změnami, ať se jedná o geopolitické změny, nebo technologickou transformaci. Avšak v oblasti pozemní dopravy je pro společnosti s velkým odstupem největším problémem e-commerce a jeho dopady na požadavky, kladené na služby a pozemní dopravu.

UPS založila dceřinou firmu a požádala o povolení provozovat drony k přepravě Premium

UPS založila dceřinou firmu a požádala o povolení provozovat drony k přepravě

26.7. – Společnost UPS požádala americkou Federální leteckou správu (FAA) o povolení provozovat komerční drony v rámci sítě UPS pro dceřinou společnost UPS Flight Forward Inc. Nová dceřiná společnost by mohla získat povolení ještě letos a stala by se tak jednou z prvních plně certifikovaných společností provozujících komerční drony v USA.

Hödlmayr Logistics investuje do vozového parku i skladových prostor

25.7. – S investicemi ve výši 3,4 milionu EUR počítám v letošním roce společnost Hödlmayr Logistics CR. Z toho 2,3 milionu EUR hodlá firma investovat do další modernizace vozového parku. Skupina Hödlmayr, jejíž součástí je i Hödlmayr Logistics CR, přitom disponuje jednou z nejmodernějších flotil v Evropě. Zatímco průměrné stáří jejích vozidel je pouze 3,8 roku, průměr v odvětví dosahuje sedmi let. V současné době se flotila Hödlmayr International AG skládá z 800 speciálních transportních vozidel, z nichž 99 procent tvoří nákladní automobily splňující normy Euro V EEV nebo Euro VI. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí firmy Linda Dymlová.

Obchodní dohoda mezi EU a zeměmi Mercosuru podpoří české exportéry Premium

Obchodní dohoda mezi EU a zeměmi Mercosuru podpoří české exportéry

25.7. – Čeští exportéři se zapojí do největší zóny volného obchodu na světě. Evropské unie se koncem letošního června dohodla na podobě smlouvy o volném pohybu zboží s latinskoamerickým obchodním spolkem Mercosur. Bezbariérové obchodování přinese vedle celních úlev také nové exportní příležitosti českým firmám z automobilového průmyslu a dalších segmentů. Upozornil na to Luděk Procházka ze společnosti Gerlach, která v Česku poskytuje celní služby pro exportéry a dovozce. Obchodní spolek Mercosur aktuálně zahrnuje země, jako jsou Brazílie, Argentina, Paraguay nebo Uruguay.

Výrobce autobaterií Clarios zakotvil v logistickém centru Goodman u Mladé Boleslavi Premium

Výrobce autobaterií Clarios zakotvil v logistickém centru Goodman u Mladé Boleslavi

23.7. – V současné době je vybavena bateriemi vyrobenými firmou Clarios jedna třetina všech automobilů na světě. Clarios (dříve Johnson Controls Power Solutions) chce posílit své postavení na trhu ve střední a východně Evropě, proto se přesouvá do Goodman Mladá Boleslav Logistics Centre.

Aktuality ze světa 29-30/2019 Premium

Aktuality ze světa 29-30/2019

22.7. – SPEDICE, LOGISTIKA – DSV zavedla novou relaci Truck/Rail mezi Velkou Británií a Itálií přes Zeebrugge. Jde o novou každodenní službu z Hullu nebo Tilbury ve Velké Británii do Itálie s dobou tranzitu od pěti do osmi pracovních dnů. V přístavu Zeebruggese návěsy překládají na vlaky do italské Novary, kde se návěsy vykládají před konečným dodáním. Podle logistického koncernu DSV se stejný systém používá pro importy z Itálie do Velké Británie. Drážní varianta má nabízet pružnost v ceně a v době tranzitu plus úsporu CO2 proti přímé dopravě silniční. Ředitel DSV Denis Clarke řekl: „Následně po zahájení drážního nákladního řešení mezi Velkou Británií a Španělskem jsme velmi rádi obdrželi velmi pozitivní odezvy. Věříme, že použití stejného přístupu v zapojení dráhy mezi Británií a Itálií bude správným řešením i pro zlepšení naší ekologické bilance. Podobně jako ve službě GB/Španělsko budeme operovat do a z určitých poštovních kódů ve všech zemích a až se provoz bude dále rozvíjet, pokrytí dále rozšíříme.“ V návaznosti na tvrdý brexit společnost DSV zveřejnila na své britské webové stránce nabídku odesílatelům, aby udělili firmě povolení konat jako celní agent v jejich prospěch. „Bude se to týkat jak exportní deklarace, tak importního clení. Konání bez tohoto povolení bude mít dopad na dobu tranzitu v případě No Deal Brexit,“ uvedla DSV.

spinner