Spedice, logistika

DHL Supply Chain prodlužuje smlouvu se společností Locus Robotics v rámci strategie urychlené digitalizace

8.6. - Společnost DHL Supply Chain, lídr v oblasti smluvní logistiky z koncernu Deutsche Post DHL Group, uzavřela rámcovou smlouvu o rozšířené spolupráci s firmou Locus Robotics. První investice do robotů pro asistované vychystávání již prokázaly svou efektivitu v komerčních provozech. Nová smlouva v hodnotě mnoha milionů dolarů významně přispěje k realizaci strategie urychlené digitalizace společnosti DHL.

Gebrüder Weiss šetří suroviny, vodu i oxid uhličitý

7.6. - Jedním z důležitých programů k omezování emisí oxidu uhličitého z vlas­tní činnosti jsou investice do solárních elektráren. Do provozu byly nedávno uvedeny čtyři nové fotovoltaické systémy v jižním Německu a západním Rakousku Články umístěné na logistických halách Gebrüder Weiss v Norimberku, Esslingenu, Aldingenu a Lauterachu generují dohromady přibližně 1540 MWh solární energie za rok. To odpovídá průměrné roční spotřebě přibližně 385 tříčlenných domácností ve stejném období.

​UPS: Nakupování přes internet bude pokračovat nadále v růstu

6.6. – Český trh e-commerce se vyznačuje velkým počtem internetových obchodů a vysokými obraty, které každoročně rostou (APEK). Během pandemické krize trh vykázal nejvyšší obrat za posledních šest let. V loňském roce dosáhl přibližně 196 miliardy Kč, což představuje meziroční nárůst o 26,5 %. Podíl e-commerce na celkových maloobchodních tržbách tak vzrostl na více než 16 %.

​Volvo Trucks a DFDS spolupracují na elektrifikaci dodavatelského řetězce

5.6. – DFDS, největší dopravní a logistická společnost v severní Evropě, a Volvo Trucks spojují síly při elektrifikaci těžké nákladní přepravy. V prvním kroku bude DFDS provozovat čistě elektrické nákladní vozidlo na dodávku dílů do továrny pro výrobu nákladních vozidel Volvo blízko Göteborgu. Iniciativa představuje klíčový krok k vybudování dodavatelského řetězce bez fosilních paliv pro Volvo Group.

VGP uzavřela dvě nájemní smlouvy se společností OKAY ve VGP parcích Vyškov a Prostějov

3.6. - Developer a vlastník semi-industriálních a logistických nemovitostí VGP podepsal hned dvě nájemní smlouvy se společností OKAY, českou firmou zaměřující se na prodej elektra a nábytku. Ta si dohromady pronajala více než 50 tisíc m2 skladových prostor ve VGP Parku Vyškov a VGP Parku Prostějov. Nová hala ve Vyškově je již ve výstavbě a bude předána v září tohoto roku, čímž park dosáhne 100% obsazenosti. Budova v Prostějově bude připravena k užívání od ledna 2022. Oba projekty jsou realizované ve stupni zelené certifikace BREEAM Very Good.

Společnost cargo-partner přebírá závod Gibon Delivery Logistic v České republice

2.6. - Mezinárodní poskytovatel přepravy a informační logistiky se v Čechách specializuje na skladováni a distribuci potravin. Nyní cargo-partner spojuje své síly se společností Gibon Delivery Logistic, českým specialistou na oblast chlazené logistiky kusových zásilek, fulfillmentu a přepravy na poslední míli.

Rohlik.cz pomáhá farmářům, startuje podpůrný program pro malé dodavatele

2.6. - Online supermarket Rohlik.cz startuje nový program „Rohlík pomáhá farmářům” zaměřený na malé dodavatele a producenty. V unikátním podpůrném programu bude zlepšovat jejich postavení na trhu, podporovat jejich produkty, zjednoduší administrativu, logistiku zboží i financování.

SSL: O existenci brexitového fondu oficiálně nevíme

Členové Svazu spedice a logistiky ČR (SSL) v důsledku brexitu trpí především komplikacemi v celním odbavení na hranicích Evropské unie a Velké Británie. O existenci fondu, který by částečně následky brexitu firmám kompenzoval (viz str. 1), svaz oficiálně neví. Uvedl to Petr Rožek, výkonný ředitel SSL.

Zákaznická aplikace myDHLi zažívá nárůst online objednávek o 56 %

1.6. - DHL Global Forwarding a DHL Freight, přední mezinárodní divize nákladní přepravy skupiny Deutsche Post DHL, oznámily nové možnosti a funkcionality v rámci digitální zákaznické aplikace myDHLi. Za poslední rok došlo k rozšíření platformy z původně osmi na 62 zemí. Nárůst online objednávek přeprav v rámci aplikace vzrostl meziročně o 56 %. Nově bude aplikace k dispozici také pro zákazníky divize DHL Freight a to nejprve v Turecku a následně pak v dalších zemích.

​C.S.CARGO otevřelo v Plané nad Lužnicí centrum pro Partner in Pet Food

1.6. – Distribuční centrum o rozloze přesahující 18 tisíc m2 pro výrobce krmiv Partner in Pet Food v jihočeské Plané nad Lužnicí otevřela dnes společnost C.S.CARGO. Celková investice přesahuje částku 200 milionů korun. Centrum samotné je obsluhováno nejmodernější technologií. Nově nabídne přibližně 40 pracovních míst. 

spinner