Spedice, logistika

Zásilkovna otevírá nové depo v Prologis Parku Prague-Rudná

12.10. - Zásilkovna, přední logisticko-technologická firma ze skupiny Packeta, otevírá v Rudné u Prahy své největší depo o rozloze 12 600 metrů čtverečních. Součástí nového depa v průmyslovém Prologis Parku Prague-Rudná je také nové robotické depo s novými PackMany, roboty pro třídění zásilek. Zásilkovna tak nyní disponuje celkově téměř 400 roboty – v předvánoční sezóně bude každá druhá zásilka roztříděna robotickou třídičkou. V současnosti má celá skupina Packeta celkem 53 dep a investice do jejich modernizace a rozšiřování letos dosáhly 100 milionů korun. I přes celkový pokles segmentu online nakupování si Packeta udržuje meziroční dvouciferný růst a v letošním roce plánuje obrat ve výši přes 6 miliard korun.

Premiéra robotického retraku Linde na MSV 2022

11.10. - Společnost Linde Material Handling Česká republika, jeden z největších světových dodavatelů manipulační techniky a poskytovatel logistických řešení, představila na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně robotický vysokozdvižný vozík typu retrak. Robotický vozík byl v pohybu po celou dobu trvání veletrhu a bezchybně prováděl zadanou manipulaci.

​PNS si pronajímá 2000 metrů čtverečních v P3 Ostrava Central

10.10. – Investor a developer evropských průmyslových nemovitostí P3 ve svém průmyslově-obchodním parku v centru Ostravy již brzy přivítá První novinovou společnost (PNS), českého distributora tiskovin. Kromě skladování halu využije pro třídící linky na noviny a tisk.

​PST CLC působí nově pod obchodním jménem PST CLC Mitsui-Soko, a. s.

6.10. – Společnost PST CLC, a. s., změnila název, představuje také nové logo. „Nově na trhu působíme pod názvem PST CLC Mitsui-Soko, a. s. Touto změnou u našich zákazníků chceme ještě více evokovat naši spojitost s mateřskou japonskou skupinou Mitsui-Soko, která je celosvětově velmi silná. Díky tomu pro naše zákazníky v rámci celého supply chainu využíváme výrazné synergie, což klientům přináší výhody,“ uvedl generální ředitel společnosti PST CLC Mitsui-Soko, a. s., a člen představenstva Svazu spedice a logistiky České republiky Vít Votroubek.

​Instalace nového LED osvětlení v logistickém centru Penny přinese značné úspory

6.10. – Společnost Zumtobel Group, dodavatel inovativních světelných řešení, pomohla výrazně snížit provozní náklady a zlepšit kvalitu osvětlení na pracovišti logistického centra Penny v Dobřanech, jednoho ze čtyř centrálních logistických pracovišť firmy v České republice.

​Raben se přidává ke skupině firem s vědecky podloženými cíli dekarbonizace

5.10. – Skupina Raben Group se připojila k iniciativě Science Based Targets (SBTi) a stanovila si své krátkodobé cíle v oblasti dekarbonizace. Ty byly schváleny odborníky SBTi, což jasně dokládá, že plán snižování oxidu uhličitého, který si skupina Raben Group stanovila, je v souladu s vědeckými poznatky a reálně přispívá k zastavení globálního oteplování na hodnotě pod 2 ⁰C v porovnání s hodnotami před průmyslovou revolucí.

​Zájem o dotace na brownfieldy je obrovský, obce přihlásily rekordní počet projektů

5.10. – Města a obce mají velký zájem o dotace na regeneraci brownfieldů. Do programu Ministerstva průmyslu a obchodu se přihlásil rekordní počet projektů. Celkem bylo přijato 35 projektů, což je asi čtyřikrát víc než v poslední výzvě předchozího programu. Podpořit lze nově i multifunkční projekty a výstavbu obecních bytů. Připraveno je celkem 500 milionů Kč.

​Nichole Chan se stala Head of ESG ve společnosti P3 Logistic Parks

4.10. – P3 Logistic Parks, přední developer a vlastník průmyslových nemovitostí v Evropě, jmenoval Nichole Chan na pozici vedoucí pro oblast společenské odpovědnosti a ekologické udržitelnosti (ESG). Její jmenování podtrhuje záměr společnosti P3 směřovat k udržitelnosti ve všech aspektech jejího podnikání a vytvářet dlouhodobé hodnoty proaktivním úsilím o sociálně uvědomělejší a ekologicky udržitelnější budoucnost.

​DHL Supply Chain a Monta uzavírají partnerství s cílem urychlit růst v e-commerce

4.10. – Společnost DHL Supply Chain, součást koncernu Deutsche Post DHL Group, oznámila, že převezme většinový podíl v nizozemské firmě Monta, která se specializuje na služby pro e-commerce. Obě společnosti hodlají vybudovat silné partnerství, které bude sloužit malým a středně velkým internetovým obchodům při vyřizování zákaznických objednávek a provozování online prodeje. DHL urychlí uvedení logistických služeb společnosti Monta na mezinárodní trhy a současně tím získá schopnost ještě lépe reagovat na specifické požadavky zákazníků z řad malých a středně velkých podniků a menších internetových obchodů. Společnost Monta bude moci poskytovat svým rychle rostoucím zákazníkům ještě kvalitnější služby.

Continental zavádí autonomní mobilní roboty do výrobních provozů

4.10. – Technologická společnost Continental na veletrhu LogiMAT 2022 poprvé veřejnosti představila své autonomní mobilní roboty pro externí trh. LogiMAT je mezinárodní veletrh intralogistických řešení, který probíhal od 31. května do 2. června v německém Stuttgartu. Po interní testovací fázi ve výrobních závodech Continentalu po celém světě jsou AMR s vylepšenými a novými funkcemi i zcela novými možnostmi použití připraveni pro externí trh. Continental čerpá z mnoho let trvajícího rozsáhlého výzkumu v oblasti robotiky a tato řešení nyní zařadil do svého výrobního portfolia v nové kategorii mobilních robotů.

spinner