Spedice, logistika

​Budova společnosti Shape Corp. v Panattoni Parku Pilsen West II získala nejvyšší stupeň hodnocení udržitelnosti

8.2. – Budova společnosti Shape Corp. v Panattoni Parku Pilsen West II získala nejvyšší stupeň hodnocení udržitelnosti na úrovni Outstanding v rámci přísné mezinárodní certifikace BREEAM New Construction. Hala se nachází v Nýřanech na území bývalého brownfieldu a vyznačuje se moderními technologiemi i výjimečným zázemím pro zaměstnance. Developerem projektu je společnost Panattoni, investorem skupina AEW.

​David Filippov: Česká e-commerce pomalu snižuje ztrátu, Češi ale nakupují víc

8.2. – Vánoční sezona a povánoční výprodeje jsou za námi a zázrak nepřišel. Dle očekávání skončila v roce 2023 česká e-commerce opět v propadu – 6 %. A leden zatím nenaznačuje, že by došlo k nějaké výrazné změně. Češi přitom neutráceli méně, ba naopak, i po započtení inflace útrata mírně vzrostla. Kam se tedy poděly české peníze? Tam, kde zákazníci dostali lepší poměr ceny a výkonu. Pohltily je marketplaces a zahraniční obchodníci – podle našich dat dosáhly zahraniční transakce skoro pětiny celkového objemu. Takže je potřeba si přiznat – je to new normal a obchodníci, kteří nechtějí bojovat cenou, na to musí jít chytře – získat si zákazníka službami tak kvalitními, že hodnotou překonají ušetřené peníze. Největší potenciál pro zlepšení je v logistice, platbě a co největší personalizaci.

​Česká pobočka CHEP prodloužila exkluzivní partnerství se společností Drylock

8.2. – Společnost CHEP, globální poskytovatel řešení pro dodavatelské řetězce známého jako paletový pooling, prodloužila smlouvu se společností Drylock, předním výrobcem hygienických potřeb. Díky tomu bude CHEP i nadále dodávat palety do provozů zákazníka v České republice, Španělsku, Belgii a Itálii, čímž podpoří jeho aktivity na evropském trhu.

​Dachser nasadil první e-Truck na přeshraniční přepravy

7.2. – Mezinárodní logistický provider Dachser poprvé nasadil plně elektrický nákladní automobil na přeshraniční přepravy. Vozidlo eActros od Mercedes-Benz jezdí pětkrát týdně tam a zpět z logistického centra v německém Hofu do pobočky v Kladně vzdálené více než 200 kilometrů.

​Na veletrh LogiMAT je připraveno na sto velkých novinek z oblasti intralogistiky

7..2. – Na veletrh LogiMAT 2024, která se utkusteční od 19. do 21 března ve Stuttgartu, se sjedou mezinárodní vystavovatelé ze všech produktových segmentů, aby odborníkům z oboru umožnili poprvé nahlédnout do široké nabídky nových a vylepšených produktů pro efektivní intralogistiku. Již před akcí bylo oznámeno přibližně 100 nových a dosud nevystavovaných produktů.

​GXO zavádí robotiku s umělou inteligencí ve skladech

7.2. – Společnost GXO Logistics oznámila, že spolupracuje s kalifornskou společností Dexterity, která se zabývá vývojem robotů, na pilotním projektu robotizace s umělou inteligencí ve skladu, který má zajistit bezpečnější a efektivnější provoz pro přední kosmetickou značku.

​ESG FÓRUM 2024: Brána do udržitelné budoucnosti

5.2. – Společnost RELIANT Group připravuje ve spolupráci s generálním partnerem ČSOB Leasing a společností GS1 Czech Republic pro letošní rok zajímavou diskuzní platformu, kterou je ESG FÓRUM s mottem Za svět udržitelnější: Podnikání na rozcestí.

​DRFG buduje výrobní halu pro Heraeus Medevio

4.2. – Společnosti DRFG Investment Group a Heraeus Medevio zahájily výstavbu nové výrobní haly v Plotišti u Hradce Králové. Objekt je budovaný do vlastnictví, v režimu build to own, na nějž se DRFG zaměřuje. Kupujícím je Heraues Medevio, partner největší světové společnosti zaměřené na zdravotnické přístroje, který v budově, jejíž dokončení je plánované na závěr tohoto roku, umístí svou specializovanou výrobu a kanceláře. Vznikne zde přes 300 pracovních míst, z nichž 60 budou zastávat vysokoškolsky vzdělaní zaměstnanci. Zprostředkovatelem transakce je realitněporadenská společnost Cushman & Wakefield, jež také řídila developerský tendr.

​Tadeáš Kos nově vede také oddělení transportu FM Logistic pro Česko a Slovensko

3.2. – Tadeáš Kos je v FM Logistic od 10. ledna 2024 nově zodpovědný také za oddělení transportu pro Česko a Slovensko. Tadeáš nastoupil do FM Logistic v září 2022, kdy začal působit jako provozní ředitel pro Česko a Slovensko. V této funkci zůstává, řídí nadále veškeré skladové aktivity a zodpovídá za rozvoj aktivit se stávajícími i novými zákazníky.

​Element Logic získal certifikaci Great Place to Work, nově také v České republice

2.2. – Společnost Element Logic opět prokázala, že je skvělým místem pro práci, a kromě obhajoby certifikace Great Place to Work v 7 státech světa ji nově získala v České republice. První a největší partner systému AutoStore zaznamenal v průběhu let výrazný růst a v současné době působí po celém světě s více než 900 zaměstnanci, v České republice je to 13 zaměstnanců.


spinner