Spedice, logistika

Mnichov bude opět hostit přední světový veletrh dopravy a logistiky

Mnichov bude ve dnech 9. – 12. května po čtyřleté pauze hostit přední světový dopravní a logistický veletrh – transport logistic 2023. A již tradičně zde bude také společná česká expozice, kterou za finančního přispění Ministerstva průmyslu a obchodu organizuje Svaz spedice a logistiky spolu s Českou logistickou asociací.

Wilopark: Vodíková strategie jako součást cesty k udržitelnosti

17.5. - Wilopark, sídlo nadnárodní technologické skupiny Wilo je futuristickým průmyslovým komplexem a jedním z největších výrobních areálů v Severním Porýní-Vestfálsku i celém Německu. Wilo si zde vytvořilo základnu pro efektivnější výrobu, optimalizovaný tok materiálu a inteligentní logistiku. Park naplňuje koncept průmyslu 4.0, navíc vše v souladu s udržitelností a šetrností k okolnímu prostředí. Všechny budovy, které se v areálu nachází, jsou projektovány ve standardech Německé rady pro udržitelné budovy (DGNB) Gold a také Leadership in Energy and Environmental (LEED) Gold. Skupina Wilo věnuje zvláštní pozornost ochraně klimatu, proto se v celém parku dbá na šetrné zacházení s vodou, rozvoj zelených ploch, i využívání síťově propojených dopravních prostředků bez řidičů. Z hlediska energetiky je klíčovým parametrem zásobování výroby elektřinou z vlastní vodíkové elektrárny. Ta vyrábí tzv. zelený vodík výhradně z obnovitelných zdrojů, převážně využitím střešních solárních panelů.

Dachser založil joint venture v Japonsku

17.5. - Mezinárodní logistický provider Dachser uzavřel dohodu o joint venture s japonskou logistickou společnosti Nishi-Nippon Railroad. Společnost Dachser Japan K.K. otevře svoji první pobočku v Tokiu na konci roku 2023. Dachser tak posílí svoji pozici na trhu s třetí největší ekonomikou na světě.

STILL představuje elektrické vysokozdvižné vozíky z nové série RCE 25/35

15.5. - Elektrické vysokozdvižné vozíky STILL nové série RCE 25/35 nadchnou svým intuitivním ovládáním a standardizovanými balíčky vybavení. Robustní řešení spojená s nízkými nároky na údržbu a efektivitou a zacílená na nejdůležitější základní funkce: to jsou chytrá vstupní řešení pro společnosti s příležitostnými a nepříliš náročnými logistickými potřebami. Kromě toho jsou snadno dostupná, a dokonce je možné je objednat prostřednictvím digitálních kanálů. Série STILL RCE představuje první elektrický vysokozdvižný vozík nové řady „Classic“, s níž hamburský expert na vnitropodnikovou logistiku reaguje na posun v tržním segmentu směrem ke standardizovaným vstupním produktům. STILL svou sérii RCE 25/35 poprvé představil na veletrhu LogiMAT ve Stuttgartu od 25. do 27. dubna.

Pivo poteče z P3 Ostrava Central do celého Česka, na Slovensko a dále do zahraničí

14.5. - Vlastník, developer a správce průmyslových nemovitostí přivítal ve svém ostravském parku logistickou společnost ZITEK logistics. Ta zde bude skladovat celé portfolio výrobků společnosti Pivovary Staropramen, především značky Staropramen, Braník, Ostravar a další. Provoz v hale L1 začíná nabíhat během jarních měsíců.

Společnost cargo-partner se stává součástí NX Group

13.5. - V době, kdy společnost cargo-partner slaví 40. výročí svého založení, se majitel a zakladatel společnosti Stefan Krauter rozhodl prodat tohoto rakouského globálního logistického hráče japonské akciové společnosti Nippon Express Holdings, která je rovněž mateřskou společností firmy Nippon Express, APC, Franco Vago a dalších. Stefan Krauter, který zahájil činnost v roce 1983 s pouhými pěti zaměstnanci na vídeňském letišti a který firmu téměř zcela organicky rozvinul na dnešních 4 000 zaměstnanců ve 40 zemích světa, již předal štafetu svému managementu a nyní předává i vlastnictví svému „ideálnímu nástupci“ NX.

Panattoni vede evropský i český žebříček průmyslového developmentu

12.5. - Developerská společnost Panattoni vede evropský žebříček TOP Logistic Developers 2020–2022. Podle výsledků průzkumu PropertyEU je Panattoni v počtu projektů, v objemu investic i v podlahové ploše výrazně před ostatními developerskými společnostmi v celé Evropě.

Sustainability Summit potvrdil, že společná cesta k udržitelnosti je lepší

11.5. - Dvacátého dubna vstoupil na český trh Czech & Slovak Sustainability Summit, který se zařadil po bok již zavedených akcí v oblasti udržitelnosti, ovšem s ambicí přinést více transparentnosti, ověřitelnosti a praktičnosti. „Naším cílem bylo vytvořit platformu pro co největší počet manažerů udržitelnosti z České republiky a Slovenska, aby se mohli sejít, vzájemně inspirovat a diskutovat způsoby spolupráce při prosazování společné agendy udržitelnosti. Tento cíl se podařilo bezezbytku naplnit,“ řekl Jeffrey Osterroth, jednatel společnosti ATOZ Group, která akci pořádala.

Linde Material Handling: S vylepšenou ergonomií se daří zvyšovat produktivitu v provozu až o 15 %

11.5. - Horizontální vychystávání zakázek má stále ještě velký prostor pro optimalizaci. Opatření směřují k zajištění co nejkratších docházkových vzdáleností mezi vozidlem a pozicí v regálu, stejně jako k dosažení maximální úrovně ergonomie, aby byla zaměstnancům poskytována co nejlepší podpora a pomoc. Tři nové varianty zvedacího sloupu poloautomatického vychystávacího vozíku Linde N20 C SA umožňují obsluze pohodlně zvednout vidlice vozíku do pracovní výšky, takže se při manipulaci se zbožím nemusí ohýbat. Zaměstnancům to šetří síly i energii a chrání jejich fyzické zdraví.

Největší evropský marketplace Allegro přichází do Česka

11.5. - Allegro, největší marketplace s evropským původem a majitel značek jako je Mall, CZC a WE|DO, spouští v České republice platformu allegro.cz. Od 10. května se mohou čeští obchodníci registrovat a začít prodávat na allegro.cz, nové marketplace platformě propojující prodejce s miliony zákazníků. Pro nově registrované obchodníky si navíc Allegro připravilo řadu funkcí, zvýhodněných nabídek i nástrojů, které jim prodej na novém kanále výrazně usnadní.

spinner