Spedice, logistika

Ing. Petr Kozel (VCHD Cargo): Řidiči jsou naší nejlepší profesionální vizitkou

Společnost VCHD Cargo slaví letos 25 let od svého založení. Historii i současnost firmy nám přiblížil Ing. Petr Kozel, CEO a předseda představenstva VCHD Cargo, a. s.

Lubomír Doskočil: Firmy se již v omezeních při vývozu do Ruska orientují

Válka na Ukrajině se dotkla prakticky všech oborů. O přiblížení současné situace v oblasti cel jsme proto požádali plk. Mgr. Lubomíra Doskočila, zástupce ředitelky odboru 21 – Celního a vedoucího oddělení 212 – Původu zboží, celní hodnoty a celní nomenklatury Generálního ředitelství cel.

MSC a FS Group sázejí na synergie v logistice

Společnosti FS Group A MSC podepsaly v Ženevě memorandum o porozumění s cílem vytvořit synergie v oblasti logistiky. K podepsání došlo za přítomnosti zástupců obou společností – Gianluigiho Aponteho a Luigiho Ferrarise. Jejich cílem je rozvíjet intermodalitu s větší a efektivnější synergií mezi námořní a železniční dopravou ve prospěch stále spolehlivějšího a udržitelnějšího logistického řetězce.

Evropský elektronický obchod stále roste, čekají ho však globální výzvy

Asociace Ecommerce Europe a EuroCommerce v létě společně zveřejnily letošní Zprávu o evropském elektronickém obchodování. Podle ní v roce 2021 vzrostl evropský elektronický obchod o 13 procent na 718 miliard EUR.

Dachser uvede do provozu své první nákladní vozy na vodík

Mezinárodní logistický provider Dachser uvede příští rok na silnice v německém Magdeburgu 27tunové nákladní vozidlo Hyundai Xcient. Toto bezemisní vozidlo bude používáno pro regionální distribuci i pro pravidelné noční přepravy do Berlína. Další nákladní vozidlo na vodíkové palivové články – 19tunový Enginius Bluepower – začne realizovat dodávky pro Dachser do centra Hamburku v polovině roku 2023.

Co přineslo léto v dopravě

Odvětví přepravy, především dálkové, mezikontinentální vykazuje dlouho očekávané uklidnění a místy i ochlazení. Globální objemy přepravených kontejnerů zaznamenaly mírný růst; tento malý nárůst objemů dodávaných v červnu však maskuje meziroční pokles a regionální slabá místa v poptávce po přepravě.

Contera otevírá v Ostravě výjimečný logistický park

12.10. - Společnost Contera dokončila v Ostravě-Hrušově první dvě budovy logistického parku Contera Park Ostrava D1, který se rozkládá na ploše cca 35 hektarů. Plánovaná plocha je přibližně 151 000 metrů čtverečních prů­myslových prostor, přičemž první dvě budovy zabírají plochu více než 108 000 metrů čtverečních. Stavby jsou určeny především pro lehký průmysl, sklady a výrobu. Projekt, který byl zahájen na podzim 2020 s předpo­kládanými celkovými náklady přesahující 2,9 mld. Kč, je budován na ploše bývalého brownfieldu a obsahuje i jednu z největších a zároveň nejmodernějších průmyslových hal na území České republiky. Obě budovy jsou plně obsazeny nájemci. Ve výstavbě je třetí budova, jejíž dokončení je plánováno na jaře roku 2023. Součástí Contera Parku bude také moderní technologický park, jehož výstavba je plánována na rok 2023–24.

Zásilkovna otevírá nové depo v Prologis Parku Prague-Rudná

12.10. - Zásilkovna, přední logisticko-technologická firma ze skupiny Packeta, otevírá v Rudné u Prahy své největší depo o rozloze 12 600 metrů čtverečních. Součástí nového depa v průmyslovém Prologis Parku Prague-Rudná je také nové robotické depo s novými PackMany, roboty pro třídění zásilek. Zásilkovna tak nyní disponuje celkově téměř 400 roboty – v předvánoční sezóně bude každá druhá zásilka roztříděna robotickou třídičkou. V současnosti má celá skupina Packeta celkem 53 dep a investice do jejich modernizace a rozšiřování letos dosáhly 100 milionů korun. I přes celkový pokles segmentu online nakupování si Packeta udržuje meziroční dvouciferný růst a v letošním roce plánuje obrat ve výši přes 6 miliard korun.

Premiéra robotického retraku Linde na MSV 2022

11.10. - Společnost Linde Material Handling Česká republika, jeden z největších světových dodavatelů manipulační techniky a poskytovatel logistických řešení, představila na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně robotický vysokozdvižný vozík typu retrak. Robotický vozík byl v pohybu po celou dobu trvání veletrhu a bezchybně prováděl zadanou manipulaci.

​PNS si pronajímá 2000 metrů čtverečních v P3 Ostrava Central

10.10. – Investor a developer evropských průmyslových nemovitostí P3 ve svém průmyslově-obchodním parku v centru Ostravy již brzy přivítá První novinovou společnost (PNS), českého distributora tiskovin. Kromě skladování halu využije pro třídící linky na noviny a tisk.

spinner