Spedice, logistika

​PST CLC působí nově pod obchodním jménem PST CLC Mitsui-Soko, a. s.

6.10. – Společnost PST CLC, a. s., změnila název, představuje také nové logo. „Nově na trhu působíme pod názvem PST CLC Mitsui-Soko, a. s. Touto změnou u našich zákazníků chceme ještě více evokovat naši spojitost s mateřskou japonskou skupinou Mitsui-Soko, která je celosvětově velmi silná. Díky tomu pro naše zákazníky v rámci celého supply chainu využíváme výrazné synergie, což klientům přináší výhody,“ uvedl generální ředitel společnosti PST CLC Mitsui-Soko, a. s., a člen představenstva Svazu spedice a logistiky České republiky Vít Votroubek.

​Instalace nového LED osvětlení v logistickém centru Penny přinese značné úspory

6.10. – Společnost Zumtobel Group, dodavatel inovativních světelných řešení, pomohla výrazně snížit provozní náklady a zlepšit kvalitu osvětlení na pracovišti logistického centra Penny v Dobřanech, jednoho ze čtyř centrálních logistických pracovišť firmy v České republice.

​Raben se přidává ke skupině firem s vědecky podloženými cíli dekarbonizace

5.10. – Skupina Raben Group se připojila k iniciativě Science Based Targets (SBTi) a stanovila si své krátkodobé cíle v oblasti dekarbonizace. Ty byly schváleny odborníky SBTi, což jasně dokládá, že plán snižování oxidu uhličitého, který si skupina Raben Group stanovila, je v souladu s vědeckými poznatky a reálně přispívá k zastavení globálního oteplování na hodnotě pod 2 ⁰C v porovnání s hodnotami před průmyslovou revolucí.

​Zájem o dotace na brownfieldy je obrovský, obce přihlásily rekordní počet projektů

5.10. – Města a obce mají velký zájem o dotace na regeneraci brownfieldů. Do programu Ministerstva průmyslu a obchodu se přihlásil rekordní počet projektů. Celkem bylo přijato 35 projektů, což je asi čtyřikrát víc než v poslední výzvě předchozího programu. Podpořit lze nově i multifunkční projekty a výstavbu obecních bytů. Připraveno je celkem 500 milionů Kč.

​Nichole Chan se stala Head of ESG ve společnosti P3 Logistic Parks

4.10. – P3 Logistic Parks, přední developer a vlastník průmyslových nemovitostí v Evropě, jmenoval Nichole Chan na pozici vedoucí pro oblast společenské odpovědnosti a ekologické udržitelnosti (ESG). Její jmenování podtrhuje záměr společnosti P3 směřovat k udržitelnosti ve všech aspektech jejího podnikání a vytvářet dlouhodobé hodnoty proaktivním úsilím o sociálně uvědomělejší a ekologicky udržitelnější budoucnost.

​DHL Supply Chain a Monta uzavírají partnerství s cílem urychlit růst v e-commerce

4.10. – Společnost DHL Supply Chain, součást koncernu Deutsche Post DHL Group, oznámila, že převezme většinový podíl v nizozemské firmě Monta, která se specializuje na služby pro e-commerce. Obě společnosti hodlají vybudovat silné partnerství, které bude sloužit malým a středně velkým internetovým obchodům při vyřizování zákaznických objednávek a provozování online prodeje. DHL urychlí uvedení logistických služeb společnosti Monta na mezinárodní trhy a současně tím získá schopnost ještě lépe reagovat na specifické požadavky zákazníků z řad malých a středně velkých podniků a menších internetových obchodů. Společnost Monta bude moci poskytovat svým rychle rostoucím zákazníkům ještě kvalitnější služby.

Continental zavádí autonomní mobilní roboty do výrobních provozů

4.10. – Technologická společnost Continental na veletrhu LogiMAT 2022 poprvé veřejnosti představila své autonomní mobilní roboty pro externí trh. LogiMAT je mezinárodní veletrh intralogistických řešení, který probíhal od 31. května do 2. června v německém Stuttgartu. Po interní testovací fázi ve výrobních závodech Continentalu po celém světě jsou AMR s vylepšenými a novými funkcemi i zcela novými možnostmi použití připraveni pro externí trh. Continental čerpá z mnoho let trvajícího rozsáhlého výzkumu v oblasti robotiky a tato řešení nyní zařadil do svého výrobního portfolia v nové kategorii mobilních robotů.

​Cathy O'Brienová se stala viceprezidentkou pro mezinárodní prodej UPS Healthcare

3.10. – Společnost UPS oznámila, že Cathy O'Brienová byla jmenována viceprezidentkou pro mezinárodní prodej společnosti UPS Healthcare. Bude zodpovědná za podporu růstu v Evropě, zemích AMEA a Latinské Ameriky v rámci nabídky komplexních služeb dodavatelského řetězce zaměřených na podporu segmentů farmaceutického průmyslu, zdravotnických prostředků, laboratoří a zubního lékařství.

​DB Schenker dokončil akvizici společnosti USA Truck

3.10. – DB Schenker, přední globální logistická společnost, a USA Truck, poskytovatel kapacitních řešení, oznámili dohodu, podle níž DB Schenker získá všechny kmenové akcie USA Truck v oběhu. Transakci v září schválili akcionáři společnosti USA Truck na mimořádném shromáždění. Akvizice umožňuje DB Schenker rozšířit pokrytí svých služeb a urychluje dlouhodobou růstovou strategii společnosti.

​ČSAD Uherské Hradiště otevře nový sklad v Pohořelicích

1.10. – Společnost ČSAD Uherské Hradiště 1. ledna 2023 zahájí provoz v novém skladu v Pohořelicích u Brna. Ten je nyní ve výstavbě, bude mít rozlohu cca 4500 metrů čtverečních. Jeho součástí bude sedm ramp, z toho jedna dodávková. Stavbu realizuje developer CTP.

spinner