Spedice, logistika

Linde Material Handling: S vylepšenou ergonomií se daří zvyšovat produktivitu v provozu až o 15 %

11.5. - Horizontální vychystávání zakázek má stále ještě velký prostor pro optimalizaci. Opatření směřují k zajištění co nejkratších docházkových vzdáleností mezi vozidlem a pozicí v regálu, stejně jako k dosažení maximální úrovně ergonomie, aby byla zaměstnancům poskytována co nejlepší podpora a pomoc. Tři nové varianty zvedacího sloupu poloautomatického vychystávacího vozíku Linde N20 C SA umožňují obsluze pohodlně zvednout vidlice vozíku do pracovní výšky, takže se při manipulaci se zbožím nemusí ohýbat. Zaměstnancům to šetří síly i energii a chrání jejich fyzické zdraví.

Největší evropský marketplace Allegro přichází do Česka

11.5. - Allegro, největší marketplace s evropským původem a majitel značek jako je Mall, CZC a WE|DO, spouští v České republice platformu allegro.cz. Od 10. května se mohou čeští obchodníci registrovat a začít prodávat na allegro.cz, nové marketplace platformě propojující prodejce s miliony zákazníků. Pro nově registrované obchodníky si navíc Allegro připravilo řadu funkcí, zvýhodněných nabídek i nástrojů, které jim prodej na novém kanále výrazně usnadní.

GARBE a Progresus zahájily u Chomutova výstavbu nového logistického centra

10.5. - Stavební práce na nejnovějším společném projektu německé skupiny GARBE Industrial Real Estate CEE a investora Progresus byly zahájeny v dubnu 2023. Moderní průmyslová hala GARBE Park Chomutov II o celkové pronajímatelné ploše téměř 21 tisíc metrů čtverečních je již nyní ze 73 % pronajata a zároveň probíhají intenzivní jednání se zájemci o zbývajících 27 % volné kapacity.

JLL: Industriální trh v prvním čtvrtletí roku 2023

10.5. – Český trh průmyslových a skladových nemovitostí dosáhl na konci prvního čtvrtletí 2023 hranice 11 milionů metrů čtverečních a za posledních 12 měsíců vzrostl o více než 1 milion metrů čtverečních. Za první tři měsíce roku bylo dokončeno 217 900 metrů čtverečních nových průmyslových prostor, což představuje mezičtvrtletní (Q4 2022 vs. Q1 2023) nárůst o 25 %. Aktuálně je ve výstavbě dalších celkem 1,23 milionů metrů čtverečních průmyslových ploch, z nichž 34 % se staví spekulativně. I přes velké množství nově dokončených projektů se míra neobsazenosti industriálních hal drží nízko, a to na úrovni 1,4 %.

Stovka autonomních robotů bude operovat v novém logistickém centru DB Schenker

9.5. - Společnost DB Schenker rozšiřuje své působení v Rudné u Prahy o nové logistické centrum, kde ve velkém nasadí autonomními roboty (AMR) Geek+. Pilotní provoz prvních z nich byl právě zahájen a od července bude zaměstnancům centra pomáhat tým 113 robotů.

​Hala ČD Cargo v Lovosicích s komplexními logistickými službami

Provoz lovosické skladovací haly ČD Cargo byl zahájen již v roce 2010. V rámci projektu rozvoje logistických služeb měly podobné objekty vyrůst ještě v Brně a v Mošnově. Krize na konci prvního desetiletí nového milénia však plány překazila.


Francouzská CMA CGM koupí za pět mld. eur logistickou divizi Bolloré

9.5. - Francouzská přepravní společnost CMA CGM koupí za pět miliard EUR (bezmála 117 miliard Kč) logistickou divizi konglomerátu Bolloré. V tiskové zprávě to včera oznámila dvojice dotčených firem.

​Mníchov sa stane mestom dopravy a logistiky, stánok tu bude mať aj BUDAMAR GROUP

Sú tomu už štyri roky, čo sa odborníci z logistiky a dopravy mohli osobne stretnúť na celosvetovo najväčšej a najvýznamnejšej odbornej výstave transport logistic v Mníchove. Tá posledná sa totiž kvôli pandémii koronakrízy uskutočnila iba online. Deviateho mája však transport logistic otvára svoje brány opäť. Zúčastní sa ho takmer 2 600 firiem a organizácií zo 60 krajín, pričom Slovensko a Česko bude reprezentovať zhruba 60 vystavovateľov. A svoj stánok tu bude mať aj najväčšia zasielateľská a logistická skupina v strednej a východnej Európe – BUDAMAR.

​Zeptali jsme se Víta Mázdry, jednatele společnosti ViT Logistics, s. r. o.

Jaké novinky máte připravené pro letošní veletrh transport logistic v Mnichově?

​Společnost cargo-partner slaví 40. výročí svého založení

5.5 – Letos si připomínáme 40. výročí založení společnosti cargo-partner v roce 1983. Z malého specialisty na leteckou přepravu na vídeňském mezinárodním letišti se stal globální poskytovatel přepravních a logistických služeb s více než 4 000 zaměstnanci ve 40 zemích, společnost se za posledních 40 let neustále rozrůstala a rozšiřovala své portfolio služeb o nové inovace.

spinner