Spedice, logistika

Roboty Mecalux vybavené umělou inteligencí zvyšují efektivitu vychystávání

16.1. - Mecalux – globální dodavatel automatizovaných skladových řešení, systémů pro řízení skladů a zakladačů, a technologická společnost Siemens spojily své odborné znalosti a zkušenosti v oblasti technologií průmyslové automatizace. Toto partnerství umožní optimalizaci vychystávacích úloh (picking) ve skladech a logistických centrech, a to díky novému řešení s využitím umělé inteligence. Je založeno na otevřené digitální obchodní platformě Siemens Xcelerator, která zahrnuje portfolio softwaru a hardwaru s podporou internetu věcí, ekosystém partnerů a tržiště.

ViT Logistics a DIMOTRANS spouští sběrnou linku z Lyonu

Společnost ViT Logistics, zaměřená na mezinárodní sběrné služby, ve spolupráci s francouzskaým spedičním partnerem firmou DIMOTRANS spouští od 1. prosince pravidelnou sběrnou linku z francouzského Lyonu do České republiky.

Co přinesl listopad v dopravě a logistice

Jako obdivovatele humoru Divadla Járy Cimrmana mne mimo jiné v dále uvedené záležitosti napadá slavná replika: „Spočítal jsem to dobře, jen jsem to zapomněl vynásobit dvěma. Výpočet je správně, jen tam falíruje to násobení…“

Hlavní trendy v oblasti intralogistické bezpečnosti

16.1. - Desítky vážných úrazů ročně, včetně smrtelných. To jsou nelichotivé statistiky oboru manipulace a skladování, který patří k nejrizikovějším typům práce. Společnost Linde Material Handling, jež se tématem bezpečnosti v intralogistice zabývá dlouhodobě, představila poslední trendy v oblasti bezpečnosti. Nové technologie pomáhají chránit nejen majetek, ale především lidské zdraví.

​Tobias Burger se stal COO Air & Sea Logistics skupiny Dachser

16.1. – Tobias Burger (46) nastoupil od ledna 2024 na pozici Chief Operations Officer (COO) Air & Sea Logistics a stal se členem představenstva mezinárodní logistické společnosti Dachser. Tento dosavadní zástupce ředitele obchodní oblasti Air & Sea Logistics tak nahradí Edoarda Podestu (61), který po více než dvacetileté kariéře ve společnosti Dachser, z nichž poslední čtyři roky strávil vedením oddělení letecké a námořní přepravy, odešel do penze.

​Česko má nejzelenější průmyslovou budovu světa, je jí průmyslová hala v Panattoni Parku Cheb South

15.1. – Moderní průmyslová hala v Panattoni Parku Cheb South se stala nejekologičtější průmyslovou budovou na světě. Získala hodnocení na úrovni Outstanding a rekordní skóre 94,2 procenta dle prestižní certifikace udržitelnosti BREEAM 2016 New Construction. Budovu postavila developerská společnost Panattoni, investorem projektu je skupina Accolade. Hala má celkovou rozlohu přes 40 000 metrů čtverečních, většinu plochy si pronajímá německý online prodejce automobilových dílů AUTODOC, který aktuálně operuje v 27 evropských státech, přičemž v 10 zemích zaměstnává okolo 5 000 lidí.

​Noví absolventi si převzali mezinárodní certifikáty Evropské logistické asociace

15.1. – Katedra logistiky (KLOG) je již po řadu let držitelem mezinárodní odborné akreditace Evropské logistickou asociací (ELA). Tato akreditaci Katedru logistiky opravňuje k tomu, že úspěšní absolventi vedlejší specializace Logistika – mezinárodní přeprava a zasílatelství mohou získat profesní certifikát ELA na úrovni cELog. Certifikát mohou získat bez dalšího vzdělávání či dodatečných zkoušek.

​Sustainability Summit hledá ty nejlepší udržitelné projekty

12.1. – Realizovali jste v posledních letech úspěšný udržitelný projekt? Pokud ano, nominujte ho do konferenčního programu druhého Czech & Slovak Sustainability Summitu, který se koná 25. dubna 2024 v Cubex Centru Praha, a na ocenění Sustainability Star 2024. „Pro svůj projekt i společnost získáte zasloužené uznání a obrovskou publicitu. Můžete také inspirovat ostatní k realizaci vlastních udržitelných cílů. A dostanete důležitou zpětnou vazbu od předních vědců, kteří projekty hodnotí,“ vyjmenovala benefity Kateřina Osterrothová, programová ředitelka Sustainability Summitu. Přihlášku lze podat do 31. ledna 2024, a to zdarma a bez závazků. Nominační formulář je k dispozici zde: https://www.sustainabilitysummit.cz/…ka-projektu/.

​Společnost GXO jmenuje Richarda Cawstona na pozici Chief Revenue Officer

12.1. – Společnost GXO Logistics, největší světový poskytovatel smluvní logistiky, oznámila dvě nová jmenování do vedení. Richard Cawston, prezident pro Evropu, rozšířil své stávající povinnosti a převzal nově vytvořenou funkci Chief Revenue Officer (CRO). Společnost GXO rovněž posiluje svou obchodní organizaci v Severní a Jižní Americe a v Asii a Tichomoří, kam nastupuje Eric Spadafora na pozici vedoucího obchodního oddělení pro tento region.

​Inteligentní nabíjení li-ion baterií od společnosti STILL ušetří až statisíce korun ročně

11.1. – Správné časování nabíjení manipulační techniky se z dlouhodobého hlediska vyplácí. Nabíjení lithium-iontových baterií v systému Smart Charging od intralogistické společnosti STILL pomáhá výrazně snížit náklady na energie. Například zákazník se sedmi nabíjecími stanicemi díky němu dokáže ušetřit až 250 000 Kč ročně.

spinner