Spedice, logistika

DB Schenker nasazuje vůz Volta Zero do nové pobočky v norském Bergenu

5.10. - Společnost DB Schenker otevřela nový terminál u letiště Bergen Flesland. Na pozemku o rozloze 18,6 hektarů se na ploše 7 000 metrů čtverečních nachází moderní logistické centrum. Logistická společnost zde také testuje jeden z 1 500 objednaných elektro vozů Volta Zero, který bude zásobovat převážně centra města a přilehlé oblasti. Terminál v Bergenu posiluje jak globální, tak regionální síť (nejen) pozemních přeprav.

Kuehne+Nagel spouští program uhlíkového insettingu pro HVO

5.10. - Společnost Kuehne+Nagel začala svým zákazníkům v segmentu silniční logistiky, kteří ke snížení emisí spojených s dopravou využívají objednávek hydrogenačně upravených rostlinných olejů (HVO), nabízet řešení Book & Claim založené na bázi uhlíkového insettingu. Tato služba doplňuje již zaběhnutý obdobný program pro sféry námořní a letecké logistiky orientovaný na využívání námořních biopaliv, respektive udržitelných leteckých paliv SAF. Díky své komplexní povaze Book & Claim pomáhá naplňovat vědeckým výzkumem podložené cíle, jimiž se Kuehne+Nagel řídí, a urychlovat proces celkového snižování emisí z logistiky.

PPL CZ v Mošnově otevřela nové depo

4.10. - Společnost PPL, lídr mezi českými přepravci zásilek, otevřela nové depo v Mošnově. Jedná se v pořadí již o 29. bod sítě PPL CZ v České republice, díky kterému rozšíří kapacitu odbavení zásilek až o 15 tisíc denně. Svým umístěním nové depo v Mošnově umožní hladké napojení logistické sítě PPL na Slovensko a Polsko, nabídne až 130 nových pracovních míst a podpoří udržitelnou strategii přepravní společnosti.

Panattoni se ujímá revitalizace území po bývalém dolu Barbora v Karviné

3.10. - Developerská společnost Panattoni navazuje na podepsané memorandum o spolupráci s Moravskoslezským krajem a zahajuje přípravu revitalizace území a výstavbu v prostoru bývalého dolu Barbora v Karviné. Na brownfieldu vznikne zázemí pro moderní průmysl s přidanou hodnotou. Očekávaná výše celkových investic může přesáhnout 1 miliardu EUR.

DHL Supply Chain investuje do výroby biometanu

2.10. - Společnost DHL Supply Chain oznámila plány na zahájení provozu nákladních vozidel s pohonem na biometan. Jejich součástí je investice ve výši 80 milionů EUR do závodu na výrobu biometanu provozovaného společností Stream BioEnergy v hrabství Cork. Biometan je plyn z obnovitelných zdrojů, který může mít neutrální bilanci emisí CO2. Nový výrobní závod bude poskytovat palivo až pro 150 nákladních vozidel. Tím se sníží emise CO2 o 15 000 tun ročně, což je ekvivalent více než 56 milionů kilometrů ujetých průměrným osobním automobilem s pohonem na benzin.

Vozíky Linde obsluhují jeden z nejvyšších skladů v Česku

2.10. - Bruntálská společnost Macco Organiques, světový výrobce minerálních solí na bázi vápníku a hořčíku, prodává své produkty do více než 80 zemí světa. Tržní úspěch však přinesl i rostoucí nároky na skladové prostory. Macco Organiques proto vybudovala sklad zcela specifických vlastností, pro jehož obsluhu zvolila modulární vysokozdvižné vozíky od Linde Material Handling.

PST CLC Mitsui-Soko se zaměřuje na zvyšování efektivity logistických center

2.10. - Společnost PST CLC Mitsui-Soko, která nabízí dopravu, skladování (outsourcing logistiky) a celní služby, v rámci svých logistických center dokončuje projekt přechodu ze dvou na jeden WMS systém, což souvisí se zaměřením firmy na standardizaci logistických procesů a jejich vizualizaci.

Allegro ve 2. čtvrtletí výrazně rostlo, zvyšuje marže a snižuje zadlužení

29.9. - Společnost Allegro splnila ve druhém čtvrtletí téměř všechna očekávání a výrazně překročila cíle na úrovni EBITDA. Nejoblíbenější polská platforma pro online nakupování si stále vede dobře i přes náročné makroekonomické prostředí.

Platforma Connect společnosti DB Schenker umožňuje objednat přepravu do celého světa

29.9. - Společnost DB Schenker disponuje největší sítí sběrných linek v Evropě pro přepravy paletových zásilek. Aby všem zákazníkům usnadnila objednávání přeprav a poskytla rychlou informaci o jejích cenách, sjednocuje poptávku do univerzální platformy Connect. Tam si mohou na pár kliků objednat jak pozemní, tak námořní a letecké přepravy do celého světa. Nová platforma je otevřená i pro malé a střední firmy, které realizují přepravy nárazově.

Prologis Europe představila platformu Essentials pro komplexní logistická řešení

29.9. - Evropská divize společnosti Prologis představila zcela novou platformu Essentials, která poskytuje škálovatelná a komplexní logistická řešení pro vyšší efektivitu v oblastech skladového provozu, energetiky a udržitelnosti, elektromobility a pracovní síly.

spinner