Spedice, logistika

​Konference Trends in Automotive Logistics 2023 zve k nahlédnutí do zákulisí Digital Factory

28.4. – Experti z evropského automotive přijedou 16. května do Plzně na konferenci Trends in Automotive Logistics (TAL) diskutovat o trendech formujících toto odvětví. Již 22. ročník akce pořádá společnost Aimtec ve spolupráci s IHK Regensburg a Česko-německou obchodní a průmyslovou komorou. Letos umožní účastníkům objevit, co se skrývá „Behind the Scenes at the Digital Factory“.

Ideální příležitost pro robustní vozíky Baoli s dobrým poměrem výkonu a ceny

24.4. - Společnost Baoli EMEA, součást mezinárodní skupiny KION Group, je známá svými solidními a robustními průmyslovými vozíky, které nabízejí dobrý výkon za výhodnou cenu v Evropě, na Středním východě a v Africe. Na veletrhu LogiMAT ve Stuttgartu výrobce představí reprezentativní výběr svých produktů a služeb.

Dachser Czech Republic má nové vedení IT oddělení

21.4. - Mezinárodní logistický provider Dachser Czech Republic jmenoval Petra Holubovského IT manažerem pro Českou republiku. Na své nové pozici bude zodpovědný za vedení IT oddělení a implementaci korporátních IT systémů i správu digitálního rozhraní se zákaznickými systémy.

AFI podporuje průmyslové podniky v instalacích fotovoltaiky

20.4. - V České republice existují tisíce průmyslových hal vhodných k umístění fotovoltaických elektráren. Rozhodujícím faktorem je přitom statika budovy a nosnost střechy. Velikost haly nebo její stáří patří mezi vedlejší faktory.

​Jiří Černý: Chytrá automatizace a digitalizace zvyšuje efektivitu výroby i logistiky

Společnost Continental Automotive Czech Republic uvedla do provozu systém AutoStore, který je dalším krokem k plně digitálnímu závodu v Brandýse nad Labem. Zkušenosti s tímto systémem po ruce fugnování i další výzvy, které se dotýkají logistiky tamního výrobního závodu, nám přiblížil ředitel jeho Supply Chain Managementu Jiří Černý.

Právě vyšlo v DN č. 7-8

​Linde Material Hadling se na veletrhu LogiMAT 2023 zaměří na „Green performance“

Návštěvníci letošního veletrhu LogiMAT 2023 mohou očekávat na třech výstavních plochách společnosti Linde Material Handling (Linde MH) řadu novinek a doporučení s ohledem na plánované budoucí investice. V souladu s mottem „Green Performance“ se letos zaměří na témata energie a udržitelnosti. Mezi další klíčové okruhy bude patřit automatizace, pohodlí řidičů a představení četných dalších inovací manipulačních vozíků.

Vydání DN č. 7 - 8

Výběr článků z DN č. 7 – 8 přineseme 4. května.

(red)

Logicor pokračuje akvizicí pozemku o rozloze cca 100 000 metrů čtverečních v expanzi na českém trhu

19.4. - Společnost Logicor, která je předním majitelem, provozovatelem a developerem logistických nemovitostí v Evropě, získala v České republice brownfield o roz­loze cca 100 000 metrů čtverečních. Touto akvizicí posiluje svou pozici na klíčovém trhu industriálních nemovitostí a téměř zdvojnásobí své tamější portfolio. 

ShipMonk otevírá v Panattoni Parku Cheb South své první distribuční centrum v ČR

19.4. – ShipMonk otevírá v Panattoni Park Cheb South své první distribuční centrum v České republice, pokračuje tím ve své expanzi do kontinentální Evropy. Nová hala je již dvanáctou nemovitostí svého druhu, kterou ShipMonk bude provozovat. Stavbu zajistila společnost Panattoni a investorem je Accolade. Navýšení kapacity umožní rozšířit portfolio e-commerce produktů pro evropské zákazníky. ShipMonk tak s využitím moderních technologií a díky strategické poloze nabídne skladování zboží blíže evropským zákazníkům, eliminuje prodlevy způsobené proclením zboží a s nižšími náklady na poštovné umožní rychlejší doručení mezi 2 a 5 dny.

Bolloré jedná s CMA CGM o prodeji své logistické divize asi za pět miliard EUR

19.4. - Francouzský konglomerát Bolloré exkluzivně jedná se skupinou CMA CGM o prodeji své logistické divize. Firma o tom včera informovala v tiskové zprávě. Nabídka divizi Bolloré Logistics oceňuje bez zohlednění dluhu a hotovosti zhruba na pět miliard EUR (116,9 miliardy Kč). Výlučná jednání společnosti povedou do 8. května.

spinner