Spedice, logistika

​Logistiku i výrobu v České republice stále více pohání sluneční energie

25.8. – K rozsáhlým investicím do vlastních solárních elektráren přistupují v současné době developeři, nájemci a vlastníci průmyslových a skladovacích prostor v České republice. Tento trend reflektuje nejen postupující modernizaci energetického sektoru, ale také odvracení od závislosti na fosilních palivech. V rámci této inovativní vlny dochází na mnoha objektech paralelně ke komplexním technologickým úpravám, směřujícím k celkové redukci spotřeby energie. K dosud největším střešním solárním elektrárnám patří areál Urbanity Campus Tachov, který ohlásil instalovaný výkon 5 MW a přibližnou roční produkcí více než 5 000 MWh elektrické energie.

​PST CLC Mitsui-Soko v pobočce v Rotterdamu rozšiřuje služby pro Mitsui Chemicals

23.8. – Společnost PST CLC Mitsui-Soko 1. května letošního roku spustila ostrý provoz filiálky v Rotterdamu. V první fázi tato filiálka přebrala část stávajících klientů, s nimiž byly do té doby zakázky zajišťovány z Prahy. Převážně jde o přepravy realizované z a do přístavu v Rotterdamu. Nová pobočka se aktuálně v Holandsku zaměřuje na získávání nových klientů v oblasti přeprav, skladování a celních služeb. Nově tam byly rozšířeny služby pro stávajícího klienta, společnost Mitsui Chemicals.

​Úřady pro hospodářskou soutěž schválily většinové převzetí firmy Quehenberger společností Geis

21.8. – Úřady pro hospodářskou soutěž schválily se zpětnou platností od 1. 1. 2023 převzetí 66 % akcií společnosti Quehenberger Logistics skupinou Geis. To znamená, že nyní je Geis oficiálně většinovým vlastníkem skupiny Augustin Quehenberger a dostal zelenou pro spolupráci s novými kolegy.

​DB Schenker a Volvo Cars snižují emise v námořních přepravách

21.8. – Společnosti DB Schenker a Volvo Cars navázaly partnerství s cílem dekarbonizovat námořní přepravy. Po moři přepraví 12 000 standardních kontejnerů (TEU) s náhradními díly a využijí k tomu biopaliva druhé generace typu metylester použitých kuchyňských olejů.

​Řídicí software mySTOCK WMS pro nový evropský logistický sklad společnosti Donoci

19.8. – Společnost Donoci, s. r. o., úspěšně nasadila pro řízení svého nového skladu v Blansku řešení mySTOCK WMS od společnosti KVADOS a.s. Donoci v průběhu 25 let vyrostlo z lokálního e-shopu na jednoho z největších hráčů s osvětlením v Evropě. Jejich ambiciózní růst a potenciál si žádá i kvalitní a náročné skladové technologie. Nové automatizované řešení tak řídí provoz více než 100 skladníků den­ně.

​Český trh průmyslových nemovitostí rostl ve druhém čtvrtletí nejrychleji za posledních pět let

18.8. – Český trh průmyslových nemovitostí se v 1. pololetí roku 2023 rozrostl o 269 100 metrů čtverečních a dosáhl tak na téměř 11,3 milionu metrů čtverečních. Meziročně jde o nárůst o více než 11 %. Místní trh s průmyslovými nemovitostmi tedy navzdory vyšším úrokovým sazbám, složitějšímu financování, zpomalení ekonomiky a výkyvům průmyslové výroby dále zrychluje svůj růst, který je aktuálně nejvyšší za posledních pět letech. S tím souvisí i mírný růst neobsazenosti a stabilizace cen nájemného. Vyplývá to z průzkumu společnosti Colliers, předního poskytovatele diverzifikovaných profesionálních služeb v oblasti komerčních nemovitostí a správy investic.

​Společnost FM Logistic zaznamenala další rok trvalého růstu

18.8. – Společnost FM Logistic zveřejnila své finanční výsledky za rok 2022/23. Úplné auditované výsledky jsou k dispozici ve výroční zprávě. Ve fiskálním roce končícím 31. března 2023 vzrostly tržby na 1 713 milionů eur, což je o 13 % více než v předchozím roce. Provozní zisk se rovněž zvýšil o 15 % díky obezřetné strategii snižování zadlužení. Významné investice do realizace politiky udržitelného rozvoje společnosti přibližují skupinu stále více k jejím cílům pro rok 2030.

​Léčiva bude DB Schenker nově přepravovat letecky a po moři

18.8. – Přeprava zdravotnických a farmaceutických zásilek podléhá přísným pravidlům. Díky certifikaci Life+ je DB Schenker v Česku a na Slovensku může nově posílat také letecky nebo po moři, a rozšíří tak své služby v oblasti skladové logistiky zdravotnického materiálu a léčiv.

​Tým Colliers Czech Republic rozšiřují Miroslav Kotek a Omar Sattar

17.8. – Společnost Colliers, přední poskytovatel diverzifikovaných profesionálních služeb v oblasti komerčních nemovitostí a správy investic, jmenovala nové vedení svých oddělení průmyslových nemovitostí a investic v České republice. Tým průmyslových nemovitostí vede od začátku srpna Miroslav Kotek, investiční tým pak Omar Sattar. Hlavním cílem tohoto kroku je posílit potenciál obou obchodních linií společnosti, reagovat na požadavky trhu a lépe se vypořádat s dynamikou očekávaného růstu v jednotlivých odvětvích. S novým vedení se budou moci oba týmy věnovat rozvoji a dalšímu zkvalitňování služeb a péče o klienty v plné kapacitě.

​Distribučního centra DHL v Syrovicích vyžívá autonomní manipulační vozík Agilox

17.8. – V provozu DHL v Syrovicích je od března využíván první autonomní manipulační vozík značky Agilox od společnosti 4IGV. Jeho implementace koresponduje se strategií DHL spočívající v automatizaci intralogistiky. Inteligentně naváděný bezobslužný vozík Agilox převáží palety z příjmové zóny před skladové regály, kde je k dalšímu zaskladnění odebírá systémový vozík. Zautomatizování této činnosti firmě ušetřilo dva pracovníky ve skladu, kteří aktuálně vykonávají složitější úkoly s větší přidanou hodnotou.

spinner