Spedice, logistika

​Dachser využívá telematiku pro sledování zásilek ve sběrné službě

4.11. – Mezinárodní logistický provider Dachser spustil sledování výměnných nástaveb přes GPS pomocí technologie 5G/LPWAN a telematických systémů. Od začátku roku vybavil Dachser 8 500 výměnných nástaveb, které používá pro přepravu zboží na dlouhé vzdálenosti mezi svými evropskými pobočkami, inteligentními sledovacími zařízeními. Jednotlivé výměnné nástavby lze tedy sledovat v reálném čase a pomocí internetu věcí přesně kalkulovat časy příjezdu. Nyní Dachser spustil i centrální platformu pro vizualizaci a analýzu všech těchto údajů o poloze přepravních jednotek – včetně údajů z návěsů a tahačů – a „páruje“ je s údaji o zásilkách ve svém systému pro řízení přepravy (TMS). Z této inovace, která přispívá k větší transparentnosti dodavatelského řetězce, těží především zákazníci společnosti Dachser.

​Novým šéfem výstavby P3 v Česku se stává Ondřej Hráský

3.11. – Vlastník, developer a správce průmyslových nemovitostí P3 Logistic Parks jmenoval nového Head of Construction pro Českou republiku. Od listopadu se funkce ujímá Ondřej Hráský, který do P3 nastupuje s mnohaletou zkušeností v oblasti výstavby. Agendu převezme po Tomáši Kubínovi, který se bude moci naplno věnovat řízení výstavby v celém regionu střední a východní Evropy.

​Vyšla studie Trendy v české logistice 2022

3.11. – Jak se na českém logistickém trhu projevují dlouhodobé dopady pandemie a ekonomické důsledky způsobené válečným konfliktem na Ukrajině? Mění firmy zásadně své plány v oblasti interní logistiky? Odpovědi přináší nová studie Trendy v české logistice 2022, kterou pro spolek SKLAD realizovala mezi květnem a srpnem 2022 výzkumná agentura Ipsos. V rámci dotazníkového šetření a během hloubkových rozhovorů se 132 manažerů z logistiky a skladování napříč různými segmenty podělilo o své názory, co je v současné době nejvíce ovlivňuje a s čím se ve své praxi potýkají. Studie navazuje na úspěšnou verzi z roku 2020.

​Jiří Bradna novým obchodním ředitelem společnosti PST CLC Mitsui-Soko

2.11. – Novým obchodním ředitelem společnosti PST CLC Mitsui-Soko byl jmenován Jiří Bradna (45 let), který ve firmě působí třináctým rokem, naposledy ve funkci ředitele logistiky. Je současně místopředsedou představenstva PST CLC Mitsui-Soko.

Věrný zákazník utratí podle společnosti Skladon třikrát víc než nový

2.11. – Čeští zákazníci jsou při výběru e-shopu stále pečlivější a řada obchodníků se tak i s přihlédnutím kaktuální ekonomické situaci zamýšlí, jak je knákupu ve svém obchodě co nejvíce motivovat. Lidé už se totiž nenechají tak snadno nalákat jen prostřednictvím dříve fungujících nabídek expresního dodání, nižších cen či dopravy zdarma. Všechny tyto služby již český nakupující vnímá jako standard, obchodníci se tak stále častěji zaměřují až na tu úplně poslední část nákupního procesu, kterou je snadná a rychlá možnost zboží vrátit. Zdat společnosti Skladon totiž vyplývá, že vracející se zákazníci tvoří vprůměru více než 30 procent celkových příjmů obchodu. Retence stávajících zákazníků je tak dlouhodobě finančně nejefektivnějším prostředkem krůstu společnosti.

​Na trhu industriálních nemovitostí se krize zatím neprojevila

2.11. – Trh industriálních nemovitostí ve 3. čtvrtletí prolomil podle společnosti JLL dva historické rekordy, které poukazují na jeho mimořádnou odolnost vůči současné ekonomické situaci. Jednak bylo dokončeno více než půl milionu metrů čtverečních ploch, zároveň byla zaznamenána nejnižší míra neobsazenosti industriálních ploch, která poprvé klesla pod jedno procento. Je zřejmé, že tento typ nemovitostí je stále poptávaným zbožím.

​Výstavba P3 Prague D11 je dokončena, poslední prostory si pronajala QSL

1.11. – Trojúhelník mezi Mstěticemi, Nehvizdy a Jirny je díky blízkosti Prahy, dálnice D11 a silnici 611 logisticky strategickou lokalitou. V posledních šesti letech zde rostl i průmyslový park P3 Prague D11, jehož poslední budova byla postavena na míru a předána k užívání společnosti QSL.

DHL Supply Chain uvádí do provozu nové distribuční centrum pro Sage Appliances

31.10. - Společnost DHL Supply Chain, přední poskytovatel služeb v oblasti smluvní logistiky, uzavřela se zákazníkem Sage Appliances kontrakt na dalších pět let a u té příležitosti pro australskou společnost uvedla v září do provozu distribuční centrum v Nýřanech. Firmy zahájily spolupráci v dubnu 2018. Od té doby vzrostly objemy skladovaného zboží natolik, že bylo z kapacitních důvodů nutné přemístit provoz z původně využívaného distribučního centra v Jažlovicích do větších skladových prostor v Dobřejovicích a následně do Nýřan.

108 Agency: Trh průmyslových nemovitostí nadále posiluje

31.10. - Na jedné straně 1 milion metrů čtverečních nových skladů jen za letošní rok, na straně druhé snižování poptávky. Zvyšování požadavků na délku pronájmů ze strany developerů na minimálně pět let versus odchod některých nájemců z oblasti e-commerce nebo automotive. Zajišťování rozsáhlých pronájmů a předpronájmů ze strany velkých logistických společností versus potřeba podnajímat část těchto prostor. Rostoucí význam energeticky šetrných staveb a důraz na co nejnižší provozní náklady. Výsledky třetího čtvrtletí na tuzemském trhu průmyslových nemovitostí, které zveřejnila realitně-poradenská společnost 108 Agency, ukazují na již započatou proměnu celého tohoto segmentu.

Packeta: Jsme partnerem pro doručování zásilek do celého světa

Zásilkovnu zná v České republice téměř každý. V současné době především díky červeným Z-BOXům, které jsou dnes „na každém rohu“. Zásilkovna ale není „jen“ česká firma — je součástí skupiny Packeta Group, která doručuje zásilky do 34 zemí.

spinner