Spedice, logistika

CHEP představuje displejové čtvrtpalety Q+, vůbec první vyrobené z plastového odpadu

28.7. - Společnost CHEP, globální lídr v oblasti sdílení a opětovného využívání palet známé jako pooling a odborník na udržitelná řešení pro dodavatelské řetězce, oznámila opětovné zavedení své přelomové displejové čtvrtpalety Q+. Ve své nové verzi je vůbec první paletou vyrobenou výhradně ze spotřebitelského plastového odpadu, což představuje významný krok směrem k přechodu na regenerativní způsob propagace v místě prodeje. Využitím potenciálu oběhového hospodářství v designu svých produktů vytvořil CHEP produkt, který je nejen inovativní, ale zároveň představuje udržitelné řešení problému zpracování plastového odpadu.

Prologis v Evropě, střední Evropě a ČR během 2. čtvrtletí

28.7. - Celkové portfolio společnosti Prologis na území Evropy tvořilo v roce 2023 na konci 2. čtvrtletí 22,3 milionu metrů čtverečních, z toho se 4,89 milionu metrů čtverečních nacházelo na území střední Evropy. Celoe­vropská nájemní aktivita se během 2. čtvrtletí týkala 837 884 metrů čtverečních, z toho 382 597 metrů čtverečních na středoevropských trzích. 

DHL Group převezme tureckou balíkovou službu MNG Kargo

27.7. - Společnost DHL Group uzavřela smlouvu o převzetí 100% podílu v turecké společnosti MNG Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı Taşımacılık A.Ş. (MNG Kargo), podnikající v oblasti doručování balíků, a jejích dceřiných firmách. MNG Kargo patří mezi přední balíkové služby v Turecku. Trh s balíkovými službami a e-commerce zde rostou rychlým tempem. Akvizice zajistí společnosti DHL Group vedoucí pozici na rychle se rozvíjejícím tureckém trhu balíkových služeb a také vytvoří dodatečné synergie. Díky spolupráci různých divizí DHL, které již v Turecku působí, budou moci zákazníci těžit z jedinečných nabídek logistických služeb v rámci Turecka i přeshraniční­ho styku.

Zásilkovna zprovoznila nové třídicí depo na Moravě u Holubic na Brněnsku

27.7. - Logistická společnost Zásilkovna zprovoznila u Holubic na Brněnsku největší třídicí depo na Moravě. Díky němu může zvýšit efektivitu svých služeb na jižní Moravě. Měsíčně se zde počítá s odbavením 1,7 milionu zásilek, v sezoně před Vánoci až 2,5 milionu, uvedla dnes společnost v tiskové zprávě.

Do parku P3 Žilina se nastěhoval specialista na redukci odpadu

27.7. - Společnost P3 Logistic Parks, přední developer a dlouhodobý vlastník logistických nemovitostí v Evropě, nyní podporuje úspěšný systém sběru jednorázových nápojových obalů na Slovensku. Do parku v Žilině uvítala neziskovou organizaci Správca zálohovaného obalu, která si zde pronajala 2 000 metrů čtverečních skla­dových prostor. Organizace vytváří, financuje a koordinuje provoz systému sběru plastových lahví a nápojových plechovek, čímž podporuje oběhové hospodářství.

Kuehne+Nagel dosáhla v 1. pololetí roku 2023 velmi dobrých výsledků

26.7. - Skupina Kuehne+Nagel dosáhla v první polovině roku 2023 solidních výsledků, a to navzdory náročným tržním podmínkám. Mimořádná hospodářská situace související s pandemií v letech 2021 a 2022 nadále zkresluje meziroční srovnání.

Společnost cargo-partner představuje nové řešení kamionové přepravy mezi Čínou a Evropou

26.7. - V reakci na zvýšenou poptávku v Číně začal tento poskytovatel mezinárodní logistiky nedávno nabízet silniční přepravu FTL přes střední koridor, a to jako doplněk ke stávajícím službám železniční přepravy na Železné hedvábné stezce. Společnost v současné době nabízí služby kamionové dopravy přes Kaspické moře s tranzitními časy 22–25 dní. První přeprava, dodání lithiových baterií při regulované teplotě pro zákazníka z automobilového průmyslu, byla dokončena na začátku července.

Ve 2. čtvrtletí 2023 bylo v ČR ve výstavbě rekordní množství industriálních prostor

26.7. – Industrial Research Forum oznámilo údaje o trhu se skladovými a výrobními nemovitostmi ve 2. čtvrtletí 2023. S více než 286 000 metry čtverečními moderních průmyslových prostor dodaných na trh ve 2. čtvrtletí dosáhla jejich celková nabídka téměř 11,3 milionu metrů čtverečních. Zahájena byla výstavba cca 397 700 metrů čtverečních, což je mezičtvrtletní nárůst o 138 % a meziroční nárůst o 75 %. Spekulativně budované průmyslové plochy tvořily 39 % z více než 1,3 milionu metrů čtverečních, které jsou nyní ve výstavbě; tento podíl koresponduje s trendem několika posledních čtvrtletí. Renegociace představovaly 52 % celkové hrubé poptávky. Míra neobsazenosti se oproti předchozímu čtvrtletí zvýšila o 42 bazických bodů, ale i tak zůstala nízká na úrovni 1,7 %. Průměrně nejvyšší dosahované nájemné v Praze mírně kleslo a činilo přibližně 7,50 – 7,80 EUR za metr čtvereční měsíčně.

DODO posiluje na německém trhu

25.7. - Technologicko-logistická společnosti DODO má v Německu nové vedení. Na pozici CEO pro německý trh přišel Bahadir Birkan (38). Obsazení pozice německého CEO je pro DODO významným krokem směrem k posilování své pozice na strategických trzích, v čele s německým a rakouským. Právě to si společnost po loňském obdržení investice stanovila jako jednu z priorit. Bahadir Birkan do DODO přichází po mnoha letech zkušeností z manažerských postů ve společnosti Amazon. Jeho úkolem bude zejména navázat klíčové vztahy v místním prostředí a pomoci DODO dlouhodobě se usadit mezi třemi nejúspěšnějšími last-mile dopravci na evropském trhu, což je dlouhodobá vize firmy.

Novým finančním ředitelem Skladonu je Dalibor Knecht

25.7. - Novým finančním ředitelem fulfillmentové společnosti Skladon se stal Dalibor Knecht (55). Do firmy přichází po více než dvacetileté kariéře v Komerční bance a třech letech ve skupině MAPO GROUP, zabývající se aktivitami primárně v oblastech zdravotnictví a moderních technologií. Ve Skladonu bude mít Knecht na starost strategické řízení financí, reporting, controlling i další činnosti spojené s ekonomickou stabilitou dynamicky rostoucí společnosti.

spinner