Spedice, logistika

​Transport v DHL Supply Chain povedou Roman Kačmař a Tomáš Ješátko

29.8. – Společnost DHL, přední poskytovatel služeb v oblasti smluvní logistiky, obsadila pozice vedoucích pracovníků transportu. Dopravu pro zákazníky z automobilového sektoru bude mít nově na starost Roman Kačmař, přepravu pro sektor spotřebního zboží povede Tomáš Ješátko. Funkce převezmou po Kateřině Rázlové, která byla před nedávnem jmenována viceprezidentkou transportu pro střední a východní Evropu.

​Společnost CargoNect spouští digitální platformu pro logistiku

29.8. – „Jsme skutečně nadšeni, že můžeme oznámit oficiální spuštění CargoNect. Představujeme inovativní digitální platformu, která mění pravidla hry a která změní logistické odvětví. Díky silnému zaměření na digitalizaci si CargoNect klade za cíl změnit tradiční postupy tím, že zjednoduší procesy spolupráce mezi speditéry a odesílateli,“ uvedla společnost CargoNect při představení své nové platformy.

​Dachser založí se společností Fercam v Itálii joint venture

28.8. – Dlouholeté partnerství společností Dachser a Fercam vede k založení joint venture pro segment sběrné služby a kontraktní logistiky. Společnost Fercam se chystá převést svoje divize Distribution (sběrná služba) a Logistics (kontraktní logistika) do joint venture se společností Dachser s názvem Dachser & Fercam Italia S.r.l. Podíl společnosti Dachser v novém joint venture ve výši 80 procent posílí a zdokonalí její evropskou logistickou síť. Převod práv ještě musí odsouhlasit příslušné orgány pro hospodářskou soutěž

​Nominujte projekty do soutěže The Best of Czech and Slovak Logistics

28.8. – Do 10. září můžete nominovat své logistické projekty do soutěže The Best of Czech and Slovak Logistics. Budou oceněny nejlepší logistické projekty, produkty, služby či řešení, které byly realizovány v České republice a na Slovensku od 1. 1. 2022 do 30. 7. 2023. Vyhlášení výsledků proběhne na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Nominovat své projekty, produkty, řešení či služby můžete i vy – a to v kategoriích: Nejlepší intralogistický projekt, Nejlepší logistický produkt, Nejlepší logistická služba, Nejlepší obalové řešení a Nejudržitelnější projekt. Uděleno bude i ocenění Osobnost české a slovenské logistiky. Dopravní noviny jsou mediálním partnerem této prestižní události.

Pro Networking: Praha hostila konferenci celosvětové asociace ProLog

28.8. – Ve dnech 21 až 23. července Praha hostila 2. konferenci Pro Networking soukromé celosvětové asociace logistiků ProLog. Podobných asociací existuje ve světě více; tato je však výjimečná svými digitálními řešení včetně mobilních aplikací.

​Logistiku i výrobu v České republice stále více pohání sluneční energie

25.8. – K rozsáhlým investicím do vlastních solárních elektráren přistupují v současné době developeři, nájemci a vlastníci průmyslových a skladovacích prostor v České republice. Tento trend reflektuje nejen postupující modernizaci energetického sektoru, ale také odvracení od závislosti na fosilních palivech. V rámci této inovativní vlny dochází na mnoha objektech paralelně ke komplexním technologickým úpravám, směřujícím k celkové redukci spotřeby energie. K dosud největším střešním solárním elektrárnám patří areál Urbanity Campus Tachov, který ohlásil instalovaný výkon 5 MW a přibližnou roční produkcí více než 5 000 MWh elektrické energie.

​PST CLC Mitsui-Soko v pobočce v Rotterdamu rozšiřuje služby pro Mitsui Chemicals

23.8. – Společnost PST CLC Mitsui-Soko 1. května letošního roku spustila ostrý provoz filiálky v Rotterdamu. V první fázi tato filiálka přebrala část stávajících klientů, s nimiž byly do té doby zakázky zajišťovány z Prahy. Převážně jde o přepravy realizované z a do přístavu v Rotterdamu. Nová pobočka se aktuálně v Holandsku zaměřuje na získávání nových klientů v oblasti přeprav, skladování a celních služeb. Nově tam byly rozšířeny služby pro stávajícího klienta, společnost Mitsui Chemicals.

​Úřady pro hospodářskou soutěž schválily většinové převzetí firmy Quehenberger společností Geis

21.8. – Úřady pro hospodářskou soutěž schválily se zpětnou platností od 1. 1. 2023 převzetí 66 % akcií společnosti Quehenberger Logistics skupinou Geis. To znamená, že nyní je Geis oficiálně většinovým vlastníkem skupiny Augustin Quehenberger a dostal zelenou pro spolupráci s novými kolegy.

​DB Schenker a Volvo Cars snižují emise v námořních přepravách

21.8. – Společnosti DB Schenker a Volvo Cars navázaly partnerství s cílem dekarbonizovat námořní přepravy. Po moři přepraví 12 000 standardních kontejnerů (TEU) s náhradními díly a využijí k tomu biopaliva druhé generace typu metylester použitých kuchyňských olejů.

​Řídicí software mySTOCK WMS pro nový evropský logistický sklad společnosti Donoci

19.8. – Společnost Donoci, s. r. o., úspěšně nasadila pro řízení svého nového skladu v Blansku řešení mySTOCK WMS od společnosti KVADOS a.s. Donoci v průběhu 25 let vyrostlo z lokálního e-shopu na jednoho z největších hráčů s osvětlením v Evropě. Jejich ambiciózní růst a potenciál si žádá i kvalitní a náročné skladové technologie. Nové automatizované řešení tak řídí provoz více než 100 skladníků den­ně.

spinner