Spedice, logistika

Element Logic uvádí na trh nové roboty řady R5

25.11. - Element Logic, lídr v oblasti automatizovaných skladovacích systémů, uvádí na trh nové roboty řady R5 systému AutoStore. Revoluční modely R5 Pro a R5+ Pro mají lithium-titanátové baterie (LTO). Ke tříhodinovému nepřetržitému provozu tak potřebují pouhých 7 minut nabíjení. Snížení počtu nabíjecích stanic navíc umožní zvětšení volného skladovacího prostoru. Roboti zároveň pracují výrazně efektivněji.

Panattoni Park Pilsen West II v Nýřanech je dokončen

24.11. - Průmyslový areál, který postavila developerská společnost Panattoni, vznikl na území brownfieldu po černouhelných dolech a skládá se ze dvou moderních výrobních hal. Investorem nového udržitelného areálu je skupina AEW Europe. Investice převyšuje 70 milionů EUR. Obě haly splňují přísná kritéria v rámci ekologické certifikace BREEAM New Construction a vyznačují se řadou udržitelných prvků. Panasonic převzal poslední dokončené prostory a nyní plně využívá celou halu o podlahové ploše přes 25 000 metrů čtverečních k výrobě i ke skladování.

DPD u Pardubic otevřelo své největší depo v ČR, odbaví 5000 balíků za hodinu

23.11. - Společnost DPD, součást největší evropské sítě balíkové přepravy Geopost, otevřela v Dolních Ředicích nedaleko Pardubic své rozlohou doposud největší depo v Česku. Nové depo, které se nachází na strategickém místě u dálnice D35, má zastavěnou plochu větší než 5100 metrů čtverečních a je schopno odbavit 5000 balíků za hodinu. Jde již o 23. depo v Česku, díky kterému DPD zefektivnilo a výrazně posílilo svoji kapacitu před Vánoci, a to především v regionu východních Čech. Za plného provozu bude z pardubického depa vyjíždět 139 kurýrů.

GXO prodlužuje spolupráci se společností Avon

22.11. - společnost GXO Logistics, největší světový poskytovatel smluvní logistiky, dnes oznámila, že prodlužuje smlouvu s přední společností v oblasti zdraví a krásy Avon. Společnost GXO podporuje činnost společnosti Avon již 15 let.

DHL Supply Chain zavádí zásady zelené dopravy

22.11. - Společnost DHL Supply Chain zavádí globální zásady zelené dopravy a svými budoucími investicemi signalizuje klíčový krok k dekarbonizovaným přepravním řešením. Hlavním cílem je významné snížení emisí oxidu uhličitého v souladu s koncernovým plánem trvalé udržitelnosti. Přepravní služby jsou jedním z největších zdrojů emisí této společnosti. Ta proto usiluje o stanovení standardu pro zelenější budoucnost. Přijaté zásady poskytují vodítko při výběru nejvhodnějších zelenějších alternativ na základě faktorů, jakými jsou dostupnost, infrastruktura a náklady na trh.

​Společnost PPL CZ je na předvánoční sezónu plně připravená

Společnost PPL CZ, lídr mezi českými přepravci zásilek, je perfektně připravena na předvánoční sezonu. K jejímu úspěšnému zvládnutí přispívá i rozšířená síť o další překladiště, které navyšuje přepravní kapacity až na půl milionu zásilek denně, nově otevřená depa napříč republikou i navýšená kapacita sezonních zaměstnanců. „Ježíškům“ letos usnadní vyzvedávaní balíků mobilní aplikace mojePPL i rozšířená síť výdejních míst.

Společnost cargo-partner se připojuje k iniciativě OSN Global Compact

21.11. - Mezinárodní poskytovatel přepravních a logistických služeb cargo-partner se stal členem iniciativy OSN s názvem Global Compact, která usiluje o to, aby společnosti na celém světě přijímaly udržitelnou a společensky odpovědnou politiku a podávaly o ní zprávy.

​Colliers: I přes stavební boom přetrvává nedostatek průmyslových nemovitostí

20.11. – Český trh průmyslových nemovitostí zažívá v roce 2023 velký rozmach stavební aktivity. I když je současné době ve výstavbě více než 1,5 milionu metrů čtverečních, nově dokončených projektů je málo a míra neobsazenosti nadále zůstává pod 2 %. Celková nabídka moderních industriálních prostor v České republice během 3. čtvrtletí 2023 vzrostla pouze o 182 200 metrů čtverečních a na konci září tak činila 11,44 milionu metrů čtverečních. Nájmy se po raketovém růstu v průběhu posledních tří let stabilizovalo a koncem září se pohybovalo mezi 7,50 – 7,70 euro za m2 měsíčně za sklad a 9,50 – 12,50 euro za metr čtvereční měsíčně za kancelářský vestavek. Vyplývá to z průzkumu společnosti Colliers, předního poskytovatele diverzifikovaných profesionálních služeb v oblasti komerčních nemovitostí a správy investic.

​DHL Supply Chain a AutoStore rozšiřují partnerství zaměřené na automatizaci skladů

16.11. – Společnosti DHL Supply Chain, divize koncernu DHL Group specializovaná na smluvní logistiku, a AutoStore, průkopník v oblasti robotiky zaměřený na zcela automatické skladovací a vychystávací systémy, rozšiřují své partnerství. Cílem tohoto kroku je další urychlení automatizace skladů zboží na celém světě.

​Společnost cargo-partner zdvojnásobí kapacitu logistického centra v Dunajské Stredě

16.11. – Mezinárodní poskytovatel přepravních a info-logistických služeb v úterý 14. listopadu oficiálně zahájil výstavbu třetí haly iLogistics Centra v Dunajské Stredě, kterou se téměř zdvojnásobí skladová kapacita ze současných 27 600 na 50 000 palet. Po spuštění plného provozu zde cargo-partner vytvoří 60 až 70 nových pracovních míst.

spinner