Spedice, logistika

Společnost STILL získala dvě ocenění za svou aktivitu v profesní orientaci žákyň a žáků

14.3. - Podpora mladých lidí a jejich včasný vstup na trh práce jsou pro dodavatele intralogistických řešení z Hamburku, společnost STILL, velmi důležité. Za kontinuální aktivitu v profesní orientaci žákyň a žáků nyní tradiční společnost získala dvě ocenění: pečeť pro firmy „Vynikající aktivita v profesní orientaci“ od organizace SchuleWirtschaft Hamburg a od celostátní organizace SchuleWirtschaft speciální cenu „MINT-projekty pro dívky a mladé ženy“.

​S novou službu Dachser lze u leteckých přeprav snížit emise skleníkových plynů o 30 procent

11.3. – Zákazníci letecké nákladní dopravy společnosti Dachser mohou nově využít rezervaci letů nazvanou „Udržitelné palivo“. S využitím udržitelného leteckého paliva „Sustainable Aviation Fuel – SAF“ lze letecké nákladní zásilky přepravovat s o 30 procent nižšími emisemi skleníkových plynů. Tato nová služba je dostupná zákazníkům mezinárodní logistické společnosti Dachser na všech letových trasách po celém světě od 1. března.

​Dachser získal stoprocentní podíl v joint venture v Maďarsku

Mezinárodní logistický provider Dachser získal na konci roku 2022 zbývajících padesát procent akcií ve svých maďarských joint venture a stává se tak stoprocentním vlastníkem společností „Liegl & Dachser Szállítmányozási és Logisztikai Kft“ (přeprava a skladování průmyslového zboží a potravinářských výrobků) a „Liegl & Dachser ASL Hungary Kft“ (letecké a námořní přepravy).

​Zájem o pozemky nepolevil, developery vystřídali investoři do solární energie

8.3. – Dvě odlišné podoby nabídl trh s rozvojovými pozemky v roce 2022. Zatímco v první polovině tlačil soustavný zájem developerů ceny vzhůru, druhá půlka znamenala ze strany tradičních kupujících citelné oslabení poptávky. Pozemky se však prodávaly stále – jen developery vystřídali investoři do obnovitelných zdrojů energie, kterým velmi nahrává nová liberálnější legislativa. „Trh se v prvních letošních týdnech ze strany developerů i koncových uživatelů částečně oživil. Pouze jsou požadovány vysoké nároky na slevy v průměru 30 % oproti cenám z poloviny loňského roku,“ shrnul celoroční výsledky Michal Diviš z investičního oddělení realitně-poradenské společnosti 108 Agency. Ta vloni zprostředkovala transakce v objemu přes 500 000 metrů čtverečních rozvojových pozemků a potvrdila tak svou pozici lídra v tomto investičním sub-segmentu.

Nedostatek pozemků výrazně zvýšil zájem o stavby na brownfieldech

7.3. – Mezi investory, kteří hledají v Česku lokality pro své podnikání, výrazně roste zájem o stavby na brownfieldech. Vyplývá to z nejnovějších dat CzechInvestu, které byly zveřejněny v publikaci Podnikatelské nemovitosti 2022.

​Skladon je třetí nejrychleji rostoucí českou firmou, západní trend fulfillmentu roste i u nás

5.4. – Fufillmentová společnost Skladon, která kompletně zajišťuje logistiku desítkám středních a větších obchodníků, se již podruhé za sebou umístila v prestižním žebříčku FT 1000. Mezi tisícovkou nejrychleji rostoucích firem Evropy se společnost posunula na 104. místo, z českých firem pak byla třetí nejvýše umístěnou z celkem deseti tuzemských zástupců.

​Společnost cargo-partner spouští nové LCL služby z Asie do západní Evropy přes Rotterdam

4.3. – Mezinárodní poskytovatel přepravy a logistiky opět rozšířil svoji škálu LCL řešení. Představil nový týdenní sběrný servis námořní přepravy z Číny a Indie do Rotterdamu, který obsluhuje různé destinace v západní Evropě. Jelikož přístavy a sklady v severní Evropě stále čelí častým přetížením a problémům se službami, společnost cargo-partner uznala potřebu poskytnout svým zákazníkům větší flexibilitu a rozšířit nabídku služeb v regionu. V rámci boje proti těmto výzvám zavedl poskytovatel logistiky nové týdenní služby LCL z klíčových asijských bran Šanghaj, Shenzhen a Nhava Sheva do západní Evropy přes přístav v Rotterdamu. Nové služby umožňují flexibilnější plánování a značnou úsporu času v porovnání s tranzitem přes hlavní německé přístavy.

​Colliers uspěl s kancelářemi pro Mercedes-Benz Česká republika

4.3. – Ocenění za nejlepší interiérový design získala společnost Colliers za moderní kanceláře společnosti Mercedes-Benz Česká republika, které zrealizovala v budově Anděl 17 na Praze 5. Hlavní aktéři projektu převzali ocenění na realitním galavečeru ThePrime Real Estate Gala, který ocenil mimořádné počiny na českém developerském a realitním trhu. Odborná porota kladla u projektů interiérového designu důraz zejména na aspekty jako jsou flexibilita, ergonomie a funkcionalita či soulad s ESG. Významnou roli hrála i kvalita realizačního týmu.

​Nájemcem nové haly v ARETE Park Rokycany I bude Raben Logistics Czech

2.3. – Třetí fond skupiny ARETE zaměřený na atraktivní a stabilní průmyslová a logistická aktiva v regionu střední a východní Evropy dokončil výstavbu nové průmyslové haly v rámci logistického parku ARETE Park Rokycany I. Celková hodnota developmentu je 7 milionů eur (v přepočtu zhruba 165 milionů korun). Do areálu se stěhuje společnost Raben Logistics Czech, která na českém trhu působí už patnáct let a nabízí komplexní logistické služby na míru.

VŠE: Předání prestižních mezinárodních certifikátů Evropské logistické asociace

28.2. - Katedra logistiky Fakulty podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické v Praze umožnila svým úspěšným absolventům předání prestižních mezinárodních certifikátů Evropské logistické asociace. Úspěšní absolventi vedlejší specializace „Logistika – mezinárodní přeprava a zasílatelství“, kteří studovali s velmi dobrým průměrem, totiž mohou (a to bez nutnosti absolvování dalších kurzů či zkoušek) získat mezinárodně uznávaný certifikát ECBLc. Je tomu tak proto, že Katedra logistiky Fakulty podnikohospodářské (FPH) VŠE v Praze již po druhé tříleté období splňuje požadované mezinárodní odborné podmínky pro prestižní mezinárodní akreditací cELog, kterou uděluje Evropská logistická asociace.

spinner