Spedice, logistika

Společnosti 7R a Nrep uzavírají strategické partnerství

10.8. - Společnost 7R, přední developer vysoce kvalitních skladů a průmyslových objektů, uzavírá strategické partnerství se společností Nrep. Navýšení základního kapitálu umožní společnostem 7R a Nrep pokračovat v růstu v České republice a Polsku a zaměřit se na rozvoj projektů v souladu s po­litikou ESG. Chris Zeuner, CIO společnosti 7R uvedl: „Společnost 7R již koupila jeden pozemek v České republice u dálnice D1 a v současné době nakupuje další pozemky vhodné pro industriální development.“  

Jeden z nejvyšších skladů v Česku obsluhují vozíky Linde

9.8. - Bruntálská společnost Macco Organiques, světový výrobce minerálních solí na bázi vápníku a hořčíku, prodává své produkty do více než 80 zemí světa. Tržní úspěch však přinesl i rostoucí nároky na skladové prostory. Macco Organiques proto vybudovala sklad zcela specifických vlastností, pro jehož obsluhu zvolila modulární vysokozdvižné vozíky od Linde Material Handling.

PST CLC Mitsui-Soko v létě zaznamenává pokles přeprav i celních odbavení

8.8. - Očekává se, že letošní léto bude pro společnost PST CLC Mitsui-Soko obratově zhruba o 20 % horší než léto předešlé, což je způsobeno mimo jiné tím, že u námořních přeprav došlo k výraznému snížení cen, čímž klesly i marže přepravců. Ekonomická situace v Evropě se i ve společnosti PST CLC Mitsui-Soko projevila klesajícími objemy přeprav a celních odbavení. Lidé méně utrácejí, mnozí obchodníci mají ve skladech velké dlouhodobé zásoby, nepotřebují tedy tolik dopravních a celních služeb. „Věříme, že se po létě, s nástupem podzimní sezony, situace v tomto směru zlepší,“ uvedl David Zimandl, finanční ředitel společnosti PST CLC Mitsui-Soko.

Kuehne+Nagel vylepšuje sběrnou službu

7.8. - Kuehne+Nagel, přední poskytovatel logistických služeb, zjednodušil objednávky v rámci sběrné služby. Skupina neustále rozvíjí svou komplexní samoobslužnou platformu myKN, která zákazníkům umožňuje spravovat jejich zásilky. Díky nejnovějšímu vylepšení lze v České republice objednávat přepravy v rámci sběrné služby Kuehne+Nagel zcela online, což přináší větší pohodlí, časovou úsporu a umožňuje také sledovat stav zásilek.

Prologis zveřejnil ESG report pro období 2022/2023

4.8. - ESG report 2022–2023 je již sedmnáctým shrnutím aktivit společnosti Prologis v oblasti udržitelnosti, iniciativ pro zaměstnance (#prologispeople) a činností na podporu místních komunit. První zpráva byla zveřejněna v roce 2006, dlouho předtím, než se zkratka „ESG“ a pojem „udržitelný rozvoj“ dostaly do běžného slovníku každého průmyslového odvětví.

C.S.CARGO zvýšila v roce 2022 tržby znovu o více než 30 procent

3.8. - V porovnání s předchozím rokem zvýšila v roce 2022 skupina C.S.CARGO své tržby o více než 30 procent na celkových 7,6 miliardy korun. Provozní výsledek EBITDA byl 548 milionů korun. Společnost rostla ve všech logistických a transportních činnostech. Pozitivně se do výsledku promítla také diverzifikace zákaznického portfolia z posledních tří let. Do obnovy vozového parku, nových logistických projektů, IT a digitalizace investovala skupina více než 179 milionů korun.

Společnost cargo-partner zavádí nové služby konsolidace letecké nákladní dopravy mezi západní Evropou a Asií

2.8. - Poskytovatel mezinárodní přepravy a informační logistiky opět rozšířil portfolio svých služeb o řadu nových řešení letecké přepravy a konsoliduje zásilky mezi klíčovými letišti napříč západní Evropou a různými lokalitami v Asii.

FM Logistic získala Top Logistics Europe CSR Award

1.8. - Strategie společenské odpovědnosti (CSR), kterou společnost FM Logistic představila v roce 2018 a která je jádrem jejího projektu Supply Change, byla oceněna v kategorii Logistics and Transport Service Provider na Top Logistics Europe CSR Awards 2023. Cena byla udělena za výjimečně proaktivní plán, který vedení skupiny přijalo a jehož cílem je péče o zaměstnance společnosti, snížení dopadů na životní prostředí a snaha vybudovat společně s klienty udržitelný dodavatelský řetězec. FM Logistic díky této strategii během pěti let úspěšně zrealizovala řadu projektů, které mají přímý dopad na její obchodní aktivity, na uhlíkovou stopu jejích klientů a na celou společnost. Cílem společnosti FM Logistic je dále budovat udržitelnější logistický ekosystém, a proto rozšiřuje oddělení, které má na starost udržitelnost a kvalitu, zdraví, bezpečnost a životní prostředí (Sustainability and QHSE).

Allegro.cz startuje a přináší 130 milionů nabídek šitých na míru českým zákazníkům

1.8. – Allegro.cz se po svém spuštění nyní naplno rozbíhá, na největší e-commerce platformě v České republice již nakoupily tisíce českých zákazníků. Nová nákupní platforma nabízí českým spotřebitelům desetkrát více produktů než jakýkoli jiný e-shop na trhu.

GLP Park Brno Holubice je plně pronajatý ještě před dokončením stavby

31.7. - Developer GLP podepsal se společností ROHLIG SUUS Logistics smlouvu o pronájmu v GLP Parku Brno Holubice. Veškeré prostory v nově postaveném areálu o celkové rozloze 72 000 metrů čtverečních se tak podařilo plně pronajmout ještě před jeho dokončením, které je naplánováno na letošní srpen.

spinner