Spedice, logistika

​KVADOS jako první firma v Česku naplno využívá privátní 5G síť od T-Mobile

16.11. – Nové možnosti využití moderních logistických technologií, inovativní testování scénářů s vysokými požadavky na kvalitu mobilní sítě při nasazení inteligentních autonomních robotů a dosud komplikované rozšíření automatizace i do venkovních prostor – to jsou hlavní výhody privátní 5G infrastruktury, kterou využívá ostravská IT společnost KVADOS jako první firemní zákazník v Česku. Společnost 5G technologii využívá pro svůj Showroom, kde prezentuje unikátní řešení automatizace a robotizace v logistice, a po úspěšném testovacím provozu nyní startuje v robotizovaném skladu v Paskově ostrý provoz.

​Skupina RSJ získala část pozemků po Poldi Kladno, Panattoni zde pro ni postaví areál

15.11. – Investiční skupina RSJ koupila část pozemků po Poldi Kladno, která se historicky proslavila výrobou a zpracováním oceli. Brownfield se po mnoha letech chátrání dočká revitalizace na environmentálně udržitelné průmyslové haly s nejmodernějšími technologiemi, již zajistí industriální stavitel Panattoni. Nový Panattoni Business Park Kladno se bude skládat ze dvou moderních hal o celkové velikosti 88 500 metrů čtverečních. Investice přinese až 2 000 nových pracovních pozic a pomůže s hospodářskou transformací v dané oblasti. Zahájení bouracích a sanačních prací se chystá na konec tohoto roku.

​Dachser získává poskytovatele logistického softwaru společnost kasasi

14.11. – Mezinárodní logistický provider Dachser získal majoritní podíl v softwarové společnosti kasasi GmbH se sídlem v německém Kemptenu. Společnost Dachser akvizicí posiluje své odborné znalosti v oblasti telematiky, konektivity, umělé inteligence a internetu věcí. kasasi zaměstnává 50 lidí a společnosti se dohodly na tom, že nezveřejní kupní cenu.

​PST CLC Mitsui-Soko oslavila 30 + 1 rok na trhu a 10 let pod Mitsui-Soko Group

14.11. – Společnost PST CLC Mitsui-Soko v říjnu oslavila 31 let od svého vzniku. Velká oslava byla kvůli situaci s pandemií v loňské roce naplánována na letošek, protože firma teď současně slaví 10 let od doby, kdy se stala součástí silné světové skupiny Mitsui-Soko Group.

Shoptet: Do Česka přichází trend D2C, firmy obcházejí prostředníky

Co spojuje nápojáře Kofolu, pivovar Svijany, slovenské pálenky, bezpečnostní firmu Jablotron, nebo tradiční dorty Marlenka? Ti všichni naskočili na vlnu „direct to consumer”, tedy obchodní model, který jde za zákazníky napřímo díky vlastnímu e‑shopu.

​DPD testuje rojové roboty pro depo budoucnosti

Autonomní vozidla, která se rojí po podlaze haly rychlostí až deset metrů za sekundu a ukládají zásilky s přesností na míru: na první pohled to může znít jako sci‑fi, ale v depu 250 společnosti DPD v Kolíně nad Rýnem ve čtvrti Porz se to již stalo realitou.

​Společnost Bevy.city získává investici milion eur

12.11. – Český logistický startup Bevy.city přináší udržitelný a ekologický model rozvážení zboží v oblasti last-mile-delivery během přepravní špičky. Do rigidního oboru přináší dynamický model plánování tras, čistou elektromobilitu nebo pokrytí doručovacích špiček. Na svůj rozvoj a expanzi získává investici 1 milion eur (necelých 25 milionů korun) od českého venture kapitálového fondu Nation 1.

​UPS Healthcare zdvojnásobila prostory v Ostravě

10.11. – Společnost UPS více než zdvojnásobila velikost svého logistického centra UPS Healthcare v Ostravě a vytvořila až 50 nových pracovních míst. V areálu rozšířeném o 6000 metrů čtverečních, který odpovídá požadavkům správné distribuční praxe (GDP), se nachází prostory s kontrolovanou teplotou pro přepravu a skladování léků a biologických látek citlivých na výkyvy teploty.

TIMOCOM: Digitalizace je konkurenční výhodou, integrace zvyšuje efektivitu

Digitalizace prostupuje všemi odvětvími a své místo má také v logistice. Firmy jsou neustále nuceny uvažovat nad zaváděním automatizací a moderních technologií, zejména pro úsporu nákladů a zefektivnění procesů. Jaké přínosy má pro dopravní a spediční firmy digitalizace logistiky? Jaký význam má digitalizace pro burzu přeprav nebo vytěžování? Podívejme se, jak na digitalizaci nahlížejí odborníci z firmy TIMOCOM.

​Byly zveřejněny výsledky ESG Ratingu českých firem

7.11. – Český byznys i veřejnost má poprvé k dispozici nezávislý ESG Rating. Ten porovnal, do jaké míry tuzemské firmy sledují a komunikují svůj vliv na životní prostředí, společnost a řízení firmy. ESG Rating vychází ze zhruba půl roku trvajícího kombinovaného výzkumu a jako součást Cen SDGs ho společně s Asociací společenské odpovědnosti sestavil mezinárodně oceňovaný studijní program CEMS z Fakulty podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické v Praze. Součástí výsledků ESG v tuzemských firmách je také výběr top českých firem, které se v letošním Ratingu umístily nejlépe.

spinner