Spedice, logistika

DB Schenker a L´Oréal se připravují na nízkoemisní zásobování

31.8. – Společnost DB Schenker zařadila do své flotily dva kamiony na zkapalněný zemní plyn (LNG), které by ještě letos měly plynule přejít na bio LNG. Provozuje je na zakázkách pro společnost L´Oréal, která je tak o krok blíže ke splnění svých udržitelných závazků.

Puzzle a hry míří z Ostravy do 58 zemí světa

30.8. - Navzdory lákadlům digitálního světa popularita některých tradičních hraček stále trvá. Výrobcům jako je německé společnost Ra­vensburger vzrostla v době pandemie poptávka. S růstem a expanzí na další trhy se musela vypořádat i související logistika v mošnovském skladu, provozovaném firmou Geis. A nejde jen o zvětšení plochy pro skladování a nárůst dopravní kapacity pro přepravu zboží.

DODO díky AI dále zefektivňuje logistiku

30.8. - Technologicko-logistická služba DODO po měsících testování spouští do pilotního provozu novou technologii, která dokáže s pomocí AI predikovat objednávky zákazníků na dva týdny dopředu, a to s přesností na konkrétní hodiny. DODO tak dokáže efektivněji plánovat provozní kapacity a alokaci svých kurýrů. Chybovost predikcí se daří držet pod 10 procenty, přičemž ve vytíženějších oblastech s vyšším datovým vzorkem je přesnost predikcí dokonce více než 94 %.

VCHD Cargo inovovala flotilu, má průměrné stáří 2,5 roku

30.8. - Přepravní společnost VCHD Cargo díky investicím do vozové techniky snížila průměrné stáří své flotily na 2,5 roku. Jen v prvním pololetí tohoto roku pořídila tažná a přípojná nákladní vozidla v celkové hodnotě přes 150 milionů korun. Inovovaná flotila je zárukou kvalitního doručování a zároveň vytváří komfortní pracovní prostředí pro řidiče.

​PACCAR Parts oznamuje výstavbu nového distribučního centra dílů v Bavorsku

29.8. – Společnost PACCAR Parts zahajuje výstavbu nového nejmodernějšího střediska distribuce náhradních dílů (PDC) v bavorském městě Massbach. Uskutečnilo se slavnostní položení základního kamene, které předznamenalo začátek investice ve výši 85 milionů eur. „Nové distribuční centrum má zásadní význam pro další posílení naší špičkové nabídky dílů pro prodejce DAF a zákazníky v Německu, Švýcarsku a východní části Francie,“ komentoval Dick Leek, generální ředitel společnosti PACCAR Parts Europe.

​Transport v DHL Supply Chain povedou Roman Kačmař a Tomáš Ješátko

29.8. – Společnost DHL, přední poskytovatel služeb v oblasti smluvní logistiky, obsadila pozice vedoucích pracovníků transportu. Dopravu pro zákazníky z automobilového sektoru bude mít nově na starost Roman Kačmař, přepravu pro sektor spotřebního zboží povede Tomáš Ješátko. Funkce převezmou po Kateřině Rázlové, která byla před nedávnem jmenována viceprezidentkou transportu pro střední a východní Evropu.

​Společnost CargoNect spouští digitální platformu pro logistiku

29.8. – „Jsme skutečně nadšeni, že můžeme oznámit oficiální spuštění CargoNect. Představujeme inovativní digitální platformu, která mění pravidla hry a která změní logistické odvětví. Díky silnému zaměření na digitalizaci si CargoNect klade za cíl změnit tradiční postupy tím, že zjednoduší procesy spolupráce mezi speditéry a odesílateli,“ uvedla společnost CargoNect při představení své nové platformy.

​Dachser založí se společností Fercam v Itálii joint venture

28.8. – Dlouholeté partnerství společností Dachser a Fercam vede k založení joint venture pro segment sběrné služby a kontraktní logistiky. Společnost Fercam se chystá převést svoje divize Distribution (sběrná služba) a Logistics (kontraktní logistika) do joint venture se společností Dachser s názvem Dachser & Fercam Italia S.r.l. Podíl společnosti Dachser v novém joint venture ve výši 80 procent posílí a zdokonalí její evropskou logistickou síť. Převod práv ještě musí odsouhlasit příslušné orgány pro hospodářskou soutěž

​Nominujte projekty do soutěže The Best of Czech and Slovak Logistics

28.8. – Do 10. září můžete nominovat své logistické projekty do soutěže The Best of Czech and Slovak Logistics. Budou oceněny nejlepší logistické projekty, produkty, služby či řešení, které byly realizovány v České republice a na Slovensku od 1. 1. 2022 do 30. 7. 2023. Vyhlášení výsledků proběhne na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Nominovat své projekty, produkty, řešení či služby můžete i vy – a to v kategoriích: Nejlepší intralogistický projekt, Nejlepší logistický produkt, Nejlepší logistická služba, Nejlepší obalové řešení a Nejudržitelnější projekt. Uděleno bude i ocenění Osobnost české a slovenské logistiky. Dopravní noviny jsou mediálním partnerem této prestižní události.

Pro Networking: Praha hostila konferenci celosvětové asociace ProLog

28.8. – Ve dnech 21 až 23. července Praha hostila 2. konferenci Pro Networking soukromé celosvětové asociace logistiků ProLog. Podobných asociací existuje ve světě více; tato je však výjimečná svými digitálními řešení včetně mobilních aplikací.

spinner