Spedice, logistika

PPL CZ má k ruce nový HUB, na 2000 řidičů i nová výdejní místa

25.11. - Letošní sezona balíkového přepravce PPL začala prakticky již na konci října, kdy společnost spustila provoz nového vysokokapacitního překladiště v Hradci Králové. Pro nadcházející hektické předvánoční období tak PPL disponuje v rámci své přepravní sítě navýšenou kapacitou. Úspěšnému zvládnutí zvýšených objemů zásilek pomůže i rozšířená síť PPL Parcelshopů a PPL Parcelboxů, které jsou z pohledu životního prostředí, ale i samotné logistiky, ekologičtější variantou oproti doručování jednotlivých zásilek až ke dveřím.

Kuehne+Nagel převzala od Atlas Air svůj první Boeing 747-8 Freighter

25.11. - Kuehne+Nagel uvedla do provozu své první letadlo Boeing 747–8 Freighter (747–8F) v rámci dlouhodobé charterové smlouvy s Atlas Air, dceřinou společností Atlas Air Worldwide Holdings. Skupina Kuehne+Nagel si jako světový lídr na trhu letecké nákladní přepravy v rámci rozšiřování své sítě pronajímá plnou kapacitu posledních dvou letadel 747–8F, které společnost Boeing vyrobila.

Míra neobsazenosti českých průmyslových nemovitostí klesla pod 1 procento

25.11. - Ve třetím čtvrtletí 2022 rostl český trh průmyslových nemovitostí nejrychlejším tempem v historii a zvětšil se celkem o 511 100 metrů čtverečních. Celková nabídka již v prvním pololetí letošního roku překročila hranici 10 milionů metrů čtverečních a momentálně činí 10,65 milionu metrů čtverečních. Míra neobsazenosti klesla na 0,99 % a jde tak o historicky nejnižší číslo za dobu sledování trhu.

Rozvoj studentů: Geis propojuje teorii a praxi

24.11. - Co víte o logistice? Myslíte si, že je to přesun zboží z bodu A do bodu B? Máte pravdu, ale zároveň ji nemáte. Samotný přesun zboží totiž představuje jen část tohoto oboru. O tom, čím dalším se logistika zabývá, pojednávala přednáška, při níž projektový manažer Geis Jan Jadrníček předával své zkušenosti z oblasti skladové logistiky studentům Fakulty podnikohospodářské (FPH) VŠE v Praze.

Maersk, Raben a Exyte Technology zaplní poslední volné prostory Panattoni Parku Teplice South

23.11. - Průmyslová zóna v Hostomicích hlásí plné obsazení. Poslední volná místa areálu zaplní mezinárodní logistické společnosti Maersk, Raben a výrobní společnost Exyte. Dánský Maersk převezme do užívání prostory o velikosti 14 000 metrů čtverečních skla­dovací plochy, odkud bude distribuovat baterie do elektromobilů. Dalších 312 metrů čtverečních prostor pak bude sloužit jako kanceláře a sociální zázemí. Nizozemská společnost Raben obsadí celkově 2 500 metrů čtverečních pro­najímatelné plochy, kterou využije pro své cross-dockové operace. Německá společnost Exyte Technology zde bude na ploše 6 350 metrů čtverečních vyrábět technologie pro vybavení pracovišť s režimem čistého provozu (tzv. clean room). Panattoni Park Teplice South je dalším příkladem úspěšné revitalizace brownfieldu v portfoliu spolupráce mezi stavitelem průmyslových zón Panattoni a investiční skupinou Accolade.

Prochazka & Partners: Jak mohou být logistické firmy soběstačné? Šest oblastí pro úspory

23.11. - Rostoucí ceny energií začínají být pro vybrané obory likvidační, a tak developeři průmyslových nemovitostí, včetně jejich nájemců, hledají cesty k energetické soběstačnosti. Jaké jsou nejčastější způsoby ochrany před rostoucími cenami? V současné situaci jsou schopni srazit náklady na minimum spíše logistické provozy. Výroba se pak ze závislosti na plynu jen tak nevymaní a čeká je velmi složité období.

Společnost cargo-partner slaví 25 let v Chorvatsku

22.11. - Mezinárodní poskytovatel přepravy a info-logistiky cargo-partner uspořádal akci pro klienty, aby si připomněl své 25. výročí působení v zemi a oficiálně oslavil otevření iLogistics Centra Záhřeb, které zahájilo svou činnost na jaře. Místní pobočka, která zahájila svou činnost v roce 1996, se vypracovala na jednoho z předních poskytovatelů dopravy a logistiky v zemi.

UPS dokončila akvizici společnosti Bomi Group

21.11. Společnost UPS oznámila dokončení v srpnu tohoto roku zveřejněné akvizice společnosti Bomi Group, předního mezinárodního poskytovatele logistiky v oblasti zdravotnictví. Díky této akvizici se segment zdravotnictví UPS Healthcare rozšíří o specializovaná logistická centra vybavená možností řízení teploty ve 14 zemích a o 3 000 vysoce kvalifikovaných zaměstnanců v celé Evropě a Latinské Americe.

​Do českých domácností dorazí z e-shopů ročně 9,2 milionu metrů kubických vzduchu

18.11. – Průzkum společnosti DS Smith odhalil, že nakupováním v e-shopech se do českých domácností kvůli nevhodným obalům dostane až 9,2 milionu kubíků vzduchu. To je pro představu stejný objem jako 3 075 olympijských bazénů. Kdyby měly zásilky optimální balení, ušetřili bychom na jejich přepravě 9 650 tun CO2, které každý rok zbytečně unikají do ovzduší. Cirkulární design společnosti DS Smith pomáhá firmám se vyhnout „obchodování se vzduchem“.

​Accolade v posledním půlroce pronajala napříč Evropou téměř 460 tisíc metrů čtverečních

18.11. – Accolade, která se zaměřuje na investice do prémiových průmyslových a logistických nemovitostí, ve druhém a třetím čtvrtletí letošního roku uzavřela v šesti zemích, kde působí, nájemní smlouvy na bezmála 460 tisíc metrů čtverečních. Značnou měrou k tomu přispěly parky v České republice, ve Španělsku, nově v Holandsku, a také v Polsku, kde skupina dokončila rozlehlý areál ve Štětíně. Do Polska Accolade vstoupila před sedmi lety a dnes tu vlastní 26 z celkových 45 dokončených a rozpracovaných parků, které zahrnují plochu bezmála 1,5 milionu metrů čtverečních.

spinner