Spedice, logistika

​Společnost PPL CZ je na předvánoční sezónu plně připravená

Společnost PPL CZ, lídr mezi českými přepravci zásilek, je perfektně připravena na předvánoční sezonu. K jejímu úspěšnému zvládnutí přispívá i rozšířená síť o další překladiště, které navyšuje přepravní kapacity až na půl milionu zásilek denně, nově otevřená depa napříč republikou i navýšená kapacita sezonních zaměstnanců. „Ježíškům“ letos usnadní vyzvedávaní balíků mobilní aplikace mojePPL i rozšířená síť výdejních míst.

Společnost cargo-partner se připojuje k iniciativě OSN Global Compact

21.11. - Mezinárodní poskytovatel přepravních a logistických služeb cargo-partner se stal členem iniciativy OSN s názvem Global Compact, která usiluje o to, aby společnosti na celém světě přijímaly udržitelnou a společensky odpovědnou politiku a podávaly o ní zprávy.

​Colliers: I přes stavební boom přetrvává nedostatek průmyslových nemovitostí

20.11. – Český trh průmyslových nemovitostí zažívá v roce 2023 velký rozmach stavební aktivity. I když je současné době ve výstavbě více než 1,5 milionu metrů čtverečních, nově dokončených projektů je málo a míra neobsazenosti nadále zůstává pod 2 %. Celková nabídka moderních industriálních prostor v České republice během 3. čtvrtletí 2023 vzrostla pouze o 182 200 metrů čtverečních a na konci září tak činila 11,44 milionu metrů čtverečních. Nájmy se po raketovém růstu v průběhu posledních tří let stabilizovalo a koncem září se pohybovalo mezi 7,50 – 7,70 euro za m2 měsíčně za sklad a 9,50 – 12,50 euro za metr čtvereční měsíčně za kancelářský vestavek. Vyplývá to z průzkumu společnosti Colliers, předního poskytovatele diverzifikovaných profesionálních služeb v oblasti komerčních nemovitostí a správy investic.

​DHL Supply Chain a AutoStore rozšiřují partnerství zaměřené na automatizaci skladů

16.11. – Společnosti DHL Supply Chain, divize koncernu DHL Group specializovaná na smluvní logistiku, a AutoStore, průkopník v oblasti robotiky zaměřený na zcela automatické skladovací a vychystávací systémy, rozšiřují své partnerství. Cílem tohoto kroku je další urychlení automatizace skladů zboží na celém světě.

​Společnost cargo-partner zdvojnásobí kapacitu logistického centra v Dunajské Stredě

16.11. – Mezinárodní poskytovatel přepravních a info-logistických služeb v úterý 14. listopadu oficiálně zahájil výstavbu třetí haly iLogistics Centra v Dunajské Stredě, kterou se téměř zdvojnásobí skladová kapacita ze současných 27 600 na 50 000 palet. Po spuštění plného provozu zde cargo-partner vytvoří 60 až 70 nových pracovních míst.

​Odvětví námořní přepravy zůstává nestabilní, cargo-partner nabízí nová řešení

14.11. – Přestože současné kapacity lodí směřujících z Asie do Evropy jsou dostatečné, spolehlivost servisů se v posledních měsících mírně zhoršila a očekává se nárůst cen. Mezinárodní poskytovatel přepravních a infologistických služeb cargo-partner na tuto situaci reaguje nabídkou nových řešení.

​PPL CZ otevřela nové depo ve středních Čechách, nabídne až 130 pracovních míst

13.11. – Středočeský kraj se od listopadu těší novému depu, které v Kostelci nad Černými lesy v pilotním provozu otevřela společnost PPL CZ. Nové depo nabízí až 130 nových pracovních příležitostí a díky kapacitě odbavení, které dosahuje i 15 tisíc zásilek denně, výrazně posílí přepravní síť a doručovací infrastrukturu v celém regionu. Při otevření depa se PPL CZ zaměřila nejen na svou udržitelnou strategii, ale také na unikátní revitalizaci pozemku a okolní krajiny čerstvě otevřeného depa.

Tomáš Ješátko (DHL Supply Chain): V příštích letech lze čekat rozvoj distribuce s nulovými lokálními emisemi CO2

10.11. – Změny v logistice spotřebního zboží, udržitelnost, přechod na alternativní pohony, to vše dnes ovlivňuje logistiku a dopravu. Jak na tyto výzvy reaguje společnost DHL Supply Chain nám přiblížil Tomáš Ješátko, vedoucí transportu pro sektor spotřebního zboží.

​Raben snižuje uhlíkovou stopu efektivitou přepravy

10.11. – Každoročně se celosvětově po silnicích, mořích i vzduchem přepraví miliardy tun pro společnost životně důležitého nákladu. Podle výzkumníků z MIT Supply Chains Initiative produkuje nákladní doprava přibližně 8 % emisí skleníkových plynů. Skladové operace toto číslo zvyšují na 11. Logistické společnosti proto podnikají kroky k jejich redukci, problematika je ale natolik komplexní, že se v tuto chvíli nelze spoléhat pouze na elektromobilitu. Ve hře jsou postupy pro zefektivňování dopravy, vlastní fotovoltaiky i vodík.

V regionu CEE se staví 5 milionů metrů čtverečních skladů, z toho čtvrtina v Česku

10.11. – Celková velikost trhu moderních průmyslových a skladových prostor ve střední a východní Evropě přesáhla v letošním prvním pololetí 59 milionů metrů čtverečních. Za 12 měsíců se dostavělo přes 7,6 milionu metrů čtverečních prostor, čímž se regionální trh rozšířil o 16 %, a aktuálně se staví dalších 5 milionů metrů čtverečních. Česko je s 19% podílem druhým největším trhem regionu, první je Polsko s 52 %. Poptávka po prostorech klesá, nové příležitosti ale přináší trend nearshoringu. Aktuální data přináší realitněporadenská společnost Cushman & Wakefield.

spinner