Spedice, logistika

​První retraky Jungheinrich sjíždí z výroby v chomutovském závodě

21.6. – Společnost Jungheinrich zahájila výrobu ve svém novém závodě v Chomutově. Po zhruba deseti měsících výstavby sjel 6. června z výrobní linky jako první retrak ETV 216i. Díky novému závodu, který má rozlohu přibližně 37 000 metrů čtverečních, vznikne na místě více než 350 nových pracovních míst. Rozpočet projektu činí přibližně 60 milionů EUR.

​Continental implemenuje privátní síť 5G od T-Mobilu pro rychlejší komunikaci mezi roboty

20.6. – Společnost Continental Automotive v Brandýse nad Labem, modelový závod pro digitalizaci a automatizaci, ve svém areálu implementuje privátní síť 5G, jejíž nasazení značně urychlí komunikaci mezi jejich roboty a usnadní provoz autonomních vozidel. Ve výrobním závodu vytvoří T-Mobile prostřednictvím sítě 5G bezpečné homogenní prostředí s výrazně nižší latencí a více možnostmi propojení jejich zařízení. Celkem plánuje závod připojit v rámci nové sítě více než tisíc zařízení a senzorů. Signál sítě pokrývající 5000 metrů čtverečních výrobní plochy zajistí osm přístupových bodů (radio dots) sítě 5G.

​Společnost PST CLC Mitsui-Soko zaznamenala finančně rekordní fiskální rok

19.6. – Uplynulý fiskální rok byl pro společnost PST CLC Mitsui-Soko finančně rekordní. Bylo dosaženo nejlepšího výsledku za celou éru společnosti. Jak uvedl David Zimandl, finanční ředitel společnosti PST CLC Mitsui-Soko, firma překročila plánovaný zisk i tržby. Tržby činily miliardu a 159 milionů, provozní zisk byl zhruba 66 milionů korun. Na tomto úspěchu se podílely všechny divize společnosti. Nejvíce se tradičně dařilo celním službám, úspěšná byla PST CLC Mitsui-Soko také v oblasti dopravy a logistiky.

​Gartner Magic Quadrant 2023: DHL Supply Chain lídrem mezi poskytovateli logistických služeb

19.8. – Společnost DHL Supply Chain, přední globální poskytovatel služeb v segmentu smluvní logistiky v rámci koncernu Deutsche Post DHL Group, byla ve zprávě Magický kvadrant pro globální nezávislé poskytovatele logistických služeb 2023 označena za lídra. Gartner Inc. poskytuje vedoucím pracovníkům a jejich týmům realizovatelné, objektivní poznatky a poradenství. Ve své studii posuzuje přední společnosti a podniky z hlediska ucelenosti jejich vize a schopnosti ji uskutečňovat. Již poosmé v řadě byla společnost DHL ve výzkumu zastoupena dvěma obchodními jednotkami, DHL Supply Chain a DHL Global Forwarding.

​Společnost dnata zvládá vysoké teploty v Dubaji během přeprav zboží podléhajícího rychlé zkáze

18.6. – Společnost dnata, přední světový poskytovatel leteckých a cestovních služeb, odbavila v Dubaji za 12 měsíců do 31. března 2023 prostřed­nictvím svých moderních chladírenských zařízení 135 000 tun zboží podléhajícího rychlé zkáze. Mezi nejoblíbenější dovážené produkty z Evropy, Dálného východu, oblasti jižní Asie a Afriky patřilo ovoce a zelenina, jako je mango, jahody, rajčata, avokádo a třešně. Společnost dnata také vyvezla značné množství lokálního zboží ze Spojených arabských emirátů, včetně zásilek mražených ryb do Etiopie, chleba a jogurtu do Džibutska a čerstvého mléka do Somálska.

​Jan Bláha (PST CLC Mitsui‑Soko): Obliba námořní sběrné linky z Číny se dostává na předcovidovou úroveň

Situace na trhu přeprav v Evropě, ale i na celém světě, se neustále vyvíjí. Firmy na aktuální situaci reagují rozšiřováním nabídky a komplexností služeb. Nejde jen o to za co nejlepších podmínek zajistit dopravu například z Asie do Evropy, ale poptávka je současně i po doručení v rámci první a poslední míle, po zajištění veškerých celních náležitostí a rovněž po zajištění skladování.

​Společnost PPL CZ otevřela u Hradce Králové centrální překladiště

Přímo u dálnice D11 nedaleko Hradce Králové otevřela koncem května společnost PPL své dosud největší centrální překladiště. Nové centrum odbaví díky pokročilé automatizaci denně až půl milionu zásilek a přispěje tak k výraznému posílení distribuční sítě, které chce firma zužitkovat i v rámci mezinárodní přepravy. Celá stavba je energeticky šetrná a přispěje i ke snížení uhlíkové stopy jednotlivých zásilek.


​Alliance Healthcare se v Hradci Králové stěhuje do nové distribuční haly

15.6. – Společnost Alliance Healthcare, která je předním velkodistributorem léčiv v Česku, si pronajala novou distribuční halu HOYA Greenhouse Březhrad v Hradci Králové. Prostory o velikosti 6 500 metrů čtverečních stavěl developer HOYA přímo na míru firmě, která se do nich stěhuje ze staršího areálu v lokalitě. Transakci zprostředkovala realitněporadenská společnost Cushman & Wakefield.

​EASTLOG prolomil všechny limity a zaznamenal rekordní návštěvnost

14.6. – 684. To je číslo, na kterém se zastavil pomyslný čítač účastníků letošního logistického kongresu EASTLOG, který se konal 25. a 26. května v O2 universu v Praze. Jde o historicky nejvyšší počet účastníků akce, která se letos konala už pošestadvacáté.

​SKLAD přibližuje budoucí trendy v klíčových oblastech interní logistiky

14.6. – Současná doba akceleruje směřování interní logistiky k automatizaci skladů. Do pěti let chce podle nedávné studie Trendy v české logistice 2022, kterou realizoval SKLAD (Spolek Kompetentních Dodavatelů a Logistiků), částečně automatizovat 95 % oslovených firem z různých segmentů. Své uplatnění v této oblasti nacházejí roboty, strojové učení a detailní datová analytika skladu. Klíčovými tématy jsou také technologie pro vybavení a řízení skladu a jeho ostraha.

spinner