Spedice, logistika

Zvýšení produktivity na rampě

28.9. - Díky deseti technicky vylepšeným modelům paletových vozíků, zakladačů palet a dvojitých zakladačů mohou nyní zákazníci společnosti Linde Material Handling (MH) ještě více zvýšit produktivitu svých nakládacích a vykládacích procesů. U všech modelových variant je stojící plošina standardně oddělena od podvozku, aby byla obsluha chráněna před vibracemi a nárazy. Inovativní systém otočných koleček zajišťuje dodatečnou stabilitu při přepravě a manipulaci s nákladem. Vozíky nabízejí další výhody, jako je rychlost jízdy až 14 km/h, dále vyvinutý ergonomický posilovač řízení a inovativní bezpečnostní a energetická řešení, a znatelně tak přispívají ke zvýšení manipulačního výkonu.

Eurohub Rokycany vyniká na logistické mapě Evropy

27.9. - Rokycanský Eurohub je důležitým uzlem na evropské přepravní mapě skupiny Raben, ale logistické služby umí nabídnout i širokému portfoliu středních a malých firem v mnoha segmentech. Zajistí přepravu od jediné palety po plný kamion. Po celé Evropě nebo jen do vedlejší vesnice. Kromě bezkonkurenčních služeb vyniká Eurohub i aktivním ekologickým přístupem k logistice.

Česká pobočka CHEP získala Lean & Green Award

27.9. - Společnost CHEP, poskytovatel řešení pro dodavatelské řetězce, obdržela od česko-slovenské iniciativy ECR (Effective Consumer Response) Lean & Green Award za svůj akční plán pro měření a snižování emisí oxidu uhličitého. Oficiální předání ceny proběhlo na letošní konferenci SpeedCHAIN ve Strahovském klášteře a převzal jí Frederic Rotrou, country lead CHEP v České republice.

Ing. Jana Mlkvá: ČD Cargo Logistics je dnes pro mladé lidi atraktivním zaměstnavatelem

27.9. – Společnost ČD Cargo Logistics, a.s., dceřiná společnost ČD Cargo, a.s., nabízí komplexní logistické služby se zaměřením na přepravu po železnici a návazné dopravní módy. Na co se zaměřuje v současné době, to nám přiblížila předsedkyně představenstva ČD Cargo Logistics Ing. Jana Mlkvá.


DSV oslavila 25 let působení v České republice

26.9. - Jeden z největších světových expertů na přepravu a logistiku, společnost DSV, si v letošním roce připomíná 25. výročí od vstupu na český trh. Při příležitosti tohoto významného jubilea uspořádala česká pobočka DSV narozeninovou oslavu, která se uskutečnila 21. září v prostorách Žižkovské věže.

​Svaz DSLV: Logistika financuje klimatickou pokladnici spolkové vlády

Spolkový svaz spedice a logistiky DSLV zaujímá kritické stanovisko k hospodářskému a finančnímu plánu Fondu pro klima a transformaci (KTF), který 9. srpna schválil spolkový kabinet. Prostřednictvím tohoto zvláštního fondu hodlá spolková vláda v letech 2024–2027 poskytnout celkem 211,8 miliardy eur na dekarbonizaci průmyslu, energeticky účinnou renovaci budov a rozšíření obnovitelných zdrojů energie, elektromobility a nabíjecí infrastruktury.


​Společnost Gekkon International zahájila pilotní projekt řízeného nabíjení vozíků Heli Power System

23.9. – Na střeše společnosti Gekkon International v Pardubicích jsou instalovány solární panely a Heli Power System řídí mimo jiné i nabíjení manipulační techniky z této fotovoltaiky. Díky fotovoltaice a systémovému komplexnímu řízení využívání energie firma dosahuje výrazných úspor. Heli Power System řídí nejen nabíjení vozíků, ale také například nahřívání teplé vody v kotelně, tepelné čerpadlo při topení, také klimatizaci v letních dnech a nabíjení aut.


​Od října platí povinnost prokázat, že dovozené výrobky ze zemí mimo EU neobsahují železo či ocel z Ruska

22.9. – Dovozce a vývozce čeká se začátkem října hned několik novinek. Jednou z nich je nutnost importérů doložit při vyclení zboží pocházejícího z nečlenského státu EU, že ocel nebo železo pro jeho výrobu nepochází z Ruské federace. Podle společnosti Gerlach, největšího poskytovatele celních služeb, může nastat problém u firem, které si k tomu včas nezajistily potřebné celní dokumenty. Ve shodném termínu začne také platit přechodné období pro nařízení CBAM, které dovozcům přinese rovněž řadu nových administrativních povinností.

​AFI: Firmy mají chuť investovat, výzkum a vývoj chtějí udržet v Čechách

21.9. – Tři čtvrtiny firem plánují investovat, nejčastěji do digitalizace a robotizace. Přitom přes 40 procent manažerů předpokládá, že jim tyto změny ušetří jen nízká procenta pracovní síly. Více než polovina firem chce nabírat nové zaměstnance Vyplývá to z aktuálního Průzkumu podnikatelského prostředí AFI, který mezi českými podniky provedlo Sdružení pro zahraniční investice – AFI.

​Skladon testuje prvního autonomního robota od společnosti Sluno

21.9. – Fulfillmentová společnost Skladon navázala spolupráci se společností Sluno a ve svém distribučním centru spustila pilotní provoz prvního autonomního robota. Cílem projektu je nejen urychlení a zvýšení kapacit u skladových operací a zjednodušení práce operátorům, ale také manifestace toho, jaký má robotizace v logistice do budoucna potenciál.

spinner