Spedice, logistika

​ESG FÓRUM 2024: Brána do udržitelné budoucnosti

5.2. – Společnost RELIANT Group připravuje ve spolupráci s generálním partnerem ČSOB Leasing a společností GS1 Czech Republic pro letošní rok zajímavou diskuzní platformu, kterou je ESG FÓRUM s mottem Za svět udržitelnější: Podnikání na rozcestí.

​DRFG buduje výrobní halu pro Heraeus Medevio

4.2. – Společnosti DRFG Investment Group a Heraeus Medevio zahájily výstavbu nové výrobní haly v Plotišti u Hradce Králové. Objekt je budovaný do vlastnictví, v režimu build to own, na nějž se DRFG zaměřuje. Kupujícím je Heraues Medevio, partner největší světové společnosti zaměřené na zdravotnické přístroje, který v budově, jejíž dokončení je plánované na závěr tohoto roku, umístí svou specializovanou výrobu a kanceláře. Vznikne zde přes 300 pracovních míst, z nichž 60 budou zastávat vysokoškolsky vzdělaní zaměstnanci. Zprostředkovatelem transakce je realitněporadenská společnost Cushman & Wakefield, jež také řídila developerský tendr.

​Tadeáš Kos nově vede také oddělení transportu FM Logistic pro Česko a Slovensko

3.2. – Tadeáš Kos je v FM Logistic od 10. ledna 2024 nově zodpovědný také za oddělení transportu pro Česko a Slovensko. Tadeáš nastoupil do FM Logistic v září 2022, kdy začal působit jako provozní ředitel pro Česko a Slovensko. V této funkci zůstává, řídí nadále veškeré skladové aktivity a zodpovídá za rozvoj aktivit se stávajícími i novými zákazníky.

​Element Logic získal certifikaci Great Place to Work, nově také v České republice

2.2. – Společnost Element Logic opět prokázala, že je skvělým místem pro práci, a kromě obhajoby certifikace Great Place to Work v 7 státech světa ji nově získala v České republice. První a největší partner systému AutoStore zaznamenal v průběhu let výrazný růst a v současné době působí po celém světě s více než 900 zaměstnanci, v České republice je to 13 zaměstnanců.


​P3 Logistic Parks loni v ČR podepsala více než 70 nájemních smluv

1.2. – V průmyslových parcích P3 bylo v loňském roce pronajato 270 585 metrů čtverečních. Sektorem, který se mezi poptávkami vyskytoval nejčastěji, byla logistika, která nakonec tvořila zhruba třetinu všech podepsaných smluv. Developer, vlastník a správce průmyslových nemovitostí loni zároveň vystavěl šest nových budov v Lovosicích, Myslince u Plzně i Ostravě, a další čtyři čekají na dokončení v letošním roce.

Odložená platba ochrání před podvodníky i ty, kteří nechtějí platbu vůbec odkládat

1.2. – Nejen pohodlné placení, ale především bezpečnost. Situace v české e-commerce výrazně mění vnímání funkce odložených plateb – jejich obliba meziročně opět vzrostla, a to takřka o pětinu. Z dat Skip Pay, jednoho z největších českých poskytovatelů této služby, vyplývá, že v průběhu Vánoc využívalo odloženou platbu dokonce až 47,5 % zákazníků i jako pojistku bezproblémového nákupu. Pomohlo také to, že odložená platba začíná zajímat i menší e-shopy, které si své jméno teprve budují: jejich zájem o tuto službu podle dat Skip Pay meziročně stoupl až čtyřnásobně.

​Průmyslový development bude charakterizovat udržitelnost, silná poptávka ze sektoru automotive a rozvoj regionů

1.2. – Developerská společnost Panattoni dokončila v loňském roce přes 210 000 metrů čtverečních průmyslových ploch, ve výstavbě má aktuálně navíc téměř 386 500 metrů čtverečních. V obou parametrech je na prvním místě mezi všemi průmyslovými developery v Česku. Mezi nové nájemce dokončených Panattoni parků se zařadily přední společnosti jako Jungheinrich, Shipmonk, Shape Corp. nebo Panasonic. Do svého portfolia Panattoni připsala tři projekty s hodnocením na nejvyšší úrovni Outstanding dle přísné mezinárodní certifikace udržitelnosti BREEAM New Construction, čímž upevnila svoji pozici lídra udržitelné průmyslové výstavby v Česku. Téma udržitelnosti bude vládnout i dalším rokům průmyslového rozvoje.

​Baoli představuje novou řadu elektrických vysokozdvižných vozíků KBE 18-20 Li

31.1. – Baoli, světový výrobce vysokozdvižných vozíků, který je součástí skupiny KION Group, představuje novou řadu elektrických vysokozdvižných vozíků KBE 18–20 Li, která nabízí nejprogresivnější a nejpokročilejší technologii lithium-iontových baterií. Tento nejnovější přírůstek do produktového portfolia poskytuje zákazníkům Baoli v oboru manipulace s materiálem významná zlepšení z pohledu efektivity a produktivity.

​Společnost DHL Group si zajistila zelenou elektřinu z větrné farmy RWE

31.1. – Společnost DHL Group podepsala s firmou RWE Supply & Trading dlouhodobou smlouvu o dodávkách elektrické energie. Uzavřená dohoda počítá s odběrem 104 GWh elektrické energie z obnovitelných zdrojů ročně od roku 2026. DHL Group tak dělá další krok k dosažení vlastních dekarbonizačních cílů. Elektrickou energii bude vyrábět větrná farma Kaskasi v německých vodách Severního moře, která byla zprovozněna na začátku roku 2023. Smlouva o odběru elektrické energie mezi společnostmi DHL Group a RWE byla uzavřena na deset let. Logistická společnost pokryje energií z větrné farmy Kaskasi přibližně 19 procent své současné spotřeby elektrické energie v Německu.

​Společnost C.S.CARGO koupila firmu PUMR & RYBA

31.1. – Dopravní a logistická společnost C.S.CARGO pokračuje v posilování své pozice na českém trhu. Společnost nově koupila stoprocentní podíl ve firmě PUMR & RYBA, TRANSPORT-SPEDITION, spol. s r. o., která se zabývá mezinárodní silniční dopravou a spedicí zaměřenou zejména na přepravu sypkých materiálů. Akvizice byla dokončena na konci roku 2023.

spinner