Spedice, logistika

PPL CZ otevírá bránu do budoucnosti, v Hradci Králové zahájila provoz nového překladiště

25.10. - PPL CZ zahajuje pilotní provoz svého, v pořadí již druhého, překladiště, přípravné práce před hlavní sezonou tak vstupují do poslední fáze. Moderní a ekologicky šetrné nové logistické centrum v Hradci Králové je situované u dálnice D11 a včera začalo sloužit nejen jako překladiště pro celou Českou republiku, ale také jako mezinárodní HUB. Provoz je vybaven nejmodernějšími technologiemi, špičkové automatizované třídicí linky dokážou za 24 hodin odbavit až 500 tisíc balíků.

Nová pobočka Linde Material Handling v Ostravě je slavnostně otevřena

24.10. - Společnost Linde Material Handling Česká republika, jeden z nejvýznamnějších dodavatelů manipulační techniky a poskytovatel logistických řešení, otevřela svou novou pobočku v Ostravě. Na slavnostní akci, která se konala 20. října, představila jak své služby, které na pobočce bude poskytovat, tak i velmi zajímavé produkty. Mezi nimi nejvíce zaujaly robotické vozíky a vysokozdvižný vozík poháněný vodíkem. Na akci byla předvedena i virtuální realita práce s manipulační technikou ve skladu.

Logport staví svůj první areál Logport Prague West

24.10. - Česká developerská společnost Logport Development zahájila výstavbu svého prvního projektu Logport Prague West. Obchodně-průmyslový areál na celkové ploše 150 000 metrů čtverečních se nachází u Jinočan na západě Prahy v těsné blízkosti pražského okruhu (D0, exit 21 Stodůlky). Logport parky, které se zaměřují na budování klíčové městské infrastruktury a rozšiřují občanskou vybavenost lokality, se staví v nejvyšším environmentálním standardu s důrazem na co největší využití alternativních zdrojů energie. Prostory jsou určené pro skladování a lehkou výrobu, administrativu a prodej (showroomy, velko- i maloobchodní prodejny). Budou sloužit jak firmám, které v nich najdou kvalitní zázemí pro své podnikání, tak lidem z blízkého okolí. Logport zlepší infrastrukturu, ekonomiku a kvalitu života v lokalitě a vytvoří zde cca 400 nových kvalitních pracovních míst. Dokončení poslední budovy v Logport Prague West je plánováno na první čtvrtletí roku 2024.

Kuehne+Nagel a Novo Nordisk rozšiřují partnerství v oblasti nízkouhlíkových paliv

22.10. - Novo Nordisk, jedna z předních světových zdravotnických společností, spolupracuje se skupinou Kuehne+Nagel na rozvoji programu využívání udržitelného leteckého paliva (SAF). Pro Novo Nordisk se jedná o další krok ke splnění ambiciózního cíle dosáhnout do roku 2030 nulových emisí oxidu uhličitého z pro­vozu a přepravy. Díky 12 milionům litrů SAF v roce 2022 Novo Nordisk nahradí fosilní palivo u všech leteckých přeprav od Kuehne+Nagel.

GLP Park Brno Holubice je téměř pronajatý, novým klientem je FAST ČR

21.10. - Obchodní zóna GLP Park Brno Holubice je již z 80 % pronajata, zbývá posledních 14 000 metrů čtverečních. Nově smlouvu o pronájmu podepsala společnost FAST ČR, která je jedním z největších tuzemských distributorů elektroniky a domácích elektrospotře­bičů. Holubic­ký areál bude využívat pro distribuci zboží v Čechách a na Moravě a poskytování servisu elektroniky.

Komunikaci DODO Group nově zastřeší Adam Rapák

20.10. - Pozici PR manažera v technologicko-logistické firmě DODO Group nově zastane třiatřicetiletý Adam Rapák. Přichází ze společnosti McDonald’s, kde byl zodpovědný za plánování a exekutivu komunikačních a public relations aktivit na českém a slovenském trhu.

Společnost cargo-partner se letos vypořádala s četnými časově kritickými dopravními výzvami

19.10. - Emergency řešení letecké a silniční přepravy patří mezi speciality tohoto poskytovatele mezinárodní dopravy a logistiky. V posledních několika měsících měla společnost cargo-partner nejrůznější příležitosti prokázat svou odbornost při hledání nejrychlejších možných řešení – ať už prostřednictvím letecké přepravy, kamionu, expresní dodávky nebo vrtulníku.

V areálu průmyslové zóny v Mošnově začal fungovat nový terminál kombinované dopravy

18.10. - V areálu průmyslové zóny v Mošnově na Novojičínsku začal fungovat nový terminál kombinované dopravy. Jako jeden z mála svého druhu je napojený hned na tři způsoby přepravy nákladů – silnici, železnici a letiště. Projekt Terminálu Mošnov přibližně za 800 milionů korun, který se začal budovat loni v září, má přispět k výraznějšímu přesunu nákladní dopravy ze silnic na železnici. Novinářům to dnes řekl ředitel společnosti IF Invest East Petr Michal.

Thein Industry zajistil pro Packetu vodíkové dodávky

18.10. - Společnost Thein Industry, zamě­řující se na investice a aktivity v oblasti strojírenství, průmyslu a vodíkových technologií, zprostředkovala pro českou skupinu s mezinárodní působností Packeta Group, kam patří také Zásilkovna, test vodíkových dodávek značky HYVIA. Jde o první koordinaci českých firem za účelem využití vodíku v komerční silniční přepravě.

IKEA, Volvo Trucks a Raben Group spojily své síly, aby urychlily zavedení přepravy bez emisí

16.10. - Společnosti IKEA Industry, Volvo Trucks a skupina Raben Group podepsaly dohodu o spolupráci na dosažení bezemisní nákladní přepravy v Polsku. IKEA využije služby Raben Group k provozování dvou těžkotonážních elektrických nákladních vozidel Volvo určených na vnitropodnikovou přepravu mezi dvěma továrnami IKEA Industry v Polsku. Poznatky z tohoto pilotního projektu budou využity pro elektrifikaci přepravy ve větším měřítku v přepravní síti.

spinner