Spedice, logistika

​Společnost FM Logistic zaznamenala další rok trvalého růstu

18.8. – Společnost FM Logistic zveřejnila své finanční výsledky za rok 2022/23. Úplné auditované výsledky jsou k dispozici ve výroční zprávě. Ve fiskálním roce končícím 31. března 2023 vzrostly tržby na 1 713 milionů eur, což je o 13 % více než v předchozím roce. Provozní zisk se rovněž zvýšil o 15 % díky obezřetné strategii snižování zadlužení. Významné investice do realizace politiky udržitelného rozvoje společnosti přibližují skupinu stále více k jejím cílům pro rok 2030.

​Léčiva bude DB Schenker nově přepravovat letecky a po moři

18.8. – Přeprava zdravotnických a farmaceutických zásilek podléhá přísným pravidlům. Díky certifikaci Life+ je DB Schenker v Česku a na Slovensku může nově posílat také letecky nebo po moři, a rozšíří tak své služby v oblasti skladové logistiky zdravotnického materiálu a léčiv.

​Tým Colliers Czech Republic rozšiřují Miroslav Kotek a Omar Sattar

17.8. – Společnost Colliers, přední poskytovatel diverzifikovaných profesionálních služeb v oblasti komerčních nemovitostí a správy investic, jmenovala nové vedení svých oddělení průmyslových nemovitostí a investic v České republice. Tým průmyslových nemovitostí vede od začátku srpna Miroslav Kotek, investiční tým pak Omar Sattar. Hlavním cílem tohoto kroku je posílit potenciál obou obchodních linií společnosti, reagovat na požadavky trhu a lépe se vypořádat s dynamikou očekávaného růstu v jednotlivých odvětvích. S novým vedení se budou moci oba týmy věnovat rozvoji a dalšímu zkvalitňování služeb a péče o klienty v plné kapacitě.

​Distribučního centra DHL v Syrovicích vyžívá autonomní manipulační vozík Agilox

17.8. – V provozu DHL v Syrovicích je od března využíván první autonomní manipulační vozík značky Agilox od společnosti 4IGV. Jeho implementace koresponduje se strategií DHL spočívající v automatizaci intralogistiky. Inteligentně naváděný bezobslužný vozík Agilox převáží palety z příjmové zóny před skladové regály, kde je k dalšímu zaskladnění odebírá systémový vozík. Zautomatizování této činnosti firmě ušetřilo dva pracovníky ve skladu, kteří aktuálně vykonávají složitější úkoly s větší přidanou hodnotou.

​Tým české pobočky Element Logic posilují Patrik Manina, Jan Bárta a Přemysl Mikolášek

16.8. – Tým české pobočky společnosti Element Logic posilují tři noví pracovníci s dlouholetými obchodními a manažerskými zkušenostmi. Evropský lídr v oblasti automatizovaných skladových řešení do svých kruhů přijal Account Managera Patrika Maninu a Sales Managery Jana Bártu a Přemysla Mikoláška.

​Logistický trh v prvním pololetí klesal, DSV si i přes pokles zisků udržuje stabilní pozici

16.8. – Letošní rok je pro logistické firmy mnohem náročnější, než byl rok loňský. Na výsledcích se podepisuje situace ve světě a vyčerpanost ekonomik, které okolnosti nutí šetřit na nejrůznějším zboží. Tyto faktory dopadají na výsledky přepravních společností, které mají klesající tendenci. Třetí největší světový přepravce, společnost DSV, zaznamenala v první polovině roku 2023 pokles hrubého zisku o 14 procent. Přesto své podnikání v tomto období hodnotí pozitivně – především díky stabilnímu postavení, které si i v tomto proměnlivém prostředí dokázala vytvořit.

​PST CLC Mitsui-Soko připravuje digitální dvojčata vlastních logistických center

15.8. – Společnost PST CLC Mitsui-Soko pokračuje v realizaci plánu na digitalizaci a optimalizaci procesů. Aktuálně se připravuje zahájení prací na zpracování digitálních dvojčat pro vlastní logistická centra PST CLC Mitsui-Soko. Digitální dvojčata budou postupně nasazena ve složitějších provozech s cílem výrazného zvýšení efektivity skladování.

​Geis nově získal certifikát řízení bezpečnosti a ochrany zdraví při práci ISO 45001

15.8. – K obnoveným certifikacím řízení kvality a ochrany životního prostředí Geis nově získal i certifikát řízení bezpečnosti a ochrany zdraví při práci ISO 45001. Ukazuje tím, že kvalita, environmentální zodpovědnost i péče o zaměstnance pro něj nejsou jen frází.

​Panattoni postaví v průmyslové zóně Kladno-jih novou halu pro korejský Hanon Systems

15.8. – V průmyslové zóně Kladno-jih postaví Panattoni novou halu pro společnost Hanon Systems, významného korejského výrobce dílů do klimatizačních a chladících systémů pro automobily. Investorem projektu je skupina Accolade. Ta koupila celý areál se stávající halou, která projde úpravami. Panattoni v něm zároveň postaví nové výrobní prostory o výměře více jak 20 000 metrů čtverečních, které Hanon Systems využije pro rozšíření své výroby pro nové zákazníky. Výstavba haly, která začala během léta, bude cílit na dosažení stupně Excellent v rámci certifikace udržitelné výstavby BREEAM New Construction.

​Objem investic na českém realitním trhu v prvním pololetí poklesl

15.8. – Objem investic za 1. pololetí roku 2023 byl v celé střední a východní Evropě jeden z nejnižších v historii. Za většinovým podílem na regionálních objemech ve výši 42 % stojí Polsko, Česká republika následovala s 34% podílem. Objem transakcí v 1. pololetí v ČR činil přibližně 692 milionů EUR, což představuje 42% meziroční pokles a 9% pokles oproti stejnému období roku 2021. Rostoucí poptávku zaznamenal zejména maloobchodní sektor, který se na transakcích podílel zhruba 61 %. Ve 2. čtvrtletí letošního roku pak objem transakcí v ČR dosáhl 298 milionů EUR, což v porovnání s předchozím čtvrtletím představuje pokles o 27 %. Vyplývá to z průzkumu společnosti Colliers, předního poskytovatele diverzifikovaných profesionálních služeb v oblasti komerčních nemovitostí a správy investic.

spinner