Spedice, logistika

Společnost cargo-partner spustila LCL servis pro nebezpečné zboží

19.12. - Mezinárodní poskytovatel přepravy a logistiky cargo-partner opět rozšířil svoji nabídku LCL řešení a zavedl novou službu konsolidace námořní přepravy nebezpečného zboží z Číny do Evropy. Servis je vhodný pro různé automobilové produkty, včetně komponentů, autobaterií a elektronického zboží s různými typy integrovaných baterií.

​Logistics Leaders of the Year 2023 jsou Axel Frey a Harald Seifert ze Seifert Logistics Group

18.12. – Cenu „Logistics Leader of the Year“, jejímž sponzorujícím partnerem je společnost STILL, získali Axel Frey a Harald Seifert z rodinné firmy Seifert Logistics Group. Ocenění je určeno podnikatelům a podnikatelkám, kteří zásadním způsobem ovlivňují budoucnost intralogistiky.


​Vysokozdvižné vozíky a plošiny Linde pomáhaly se stavbou fotovoltaiky v Nupakách

15.12. – Na střeše CTPark Prague East v Nupakách u Prahy zahájila provoz fotovoltaická elektrárna (FVE) o výkonu 2 MW. Jedná se o první fotovoltaiku v rámci společné spolupráce ČEZ ESCO a CTP, jejímž cílem je v následujících letech umístit FVE na střechy několika vybraných CTParků. Na projektu se podílela zapůjčením techniky i společnost Linde Material Handling.

​Součástí administrativního komplexu Linde MH je nově i Linde Experience Hub

Společnost Linde Material Handling má od října ve svém sídle v Aschaffenburgu další kancelářskou budovu. Nová stavba o celkové rozloze 6 000 metrů čtverečních na šesti podlažích byla postavena v bezprostřední blízkosti stávajícího sídla. Součástí rozšířeného administrativního komplexu je nyní také Linde Experience Hub, nově vybudovaný sál o rozloze 5 500 metrů čtverečních pro účely školení a vzdělávání, prezentace výrobků a pořádání velkých i malých akcí.

​PST CLC Mitsui-Soko otevře filiálku na Slovensku, kde vyhrála významný tender

14.12. – Společnost PST CLC Mitsui-Soko v roce 2024 otevře filiálku na Slovensku, kde se jí aktuálně podařilo získat významnou zakázku pro velkou výrobní firmu. Jednalo se o velký tender na interní logistiku, jde tedy o mimořádný úspěch, který se výrazně projeví i v obratu firmy. V České republice se PST CLC Mitsui-Soko podařilo prodloužit kontrakt s významným zákazníkem. Ambicí společnosti je být jedničkou na českém a slovenském trhu v oblasti poskytování služeb interní logistiky. Aktuálně firma chce získat nové klienty pro sklady v Pohořelicích u Brna a v Mošnově.

​GXO realizuje špičkový pilotní projekt s humanoidním robotem

13.12. – GXO Logistics oznámila, že provádí pilotní testování humanoidního robota „Digit“ společnosti Agility Robotics. Robot je testován na logistických úkolech v závodě společnosti SPANX ve městě Flowery Branch ve státě Georgia, kde společnost GXO řídí skladové operace pro objednávky této globální značky dámské módy přímo pro spotřebitele a v kamenných obchodech.

​Miloš Lužajić se stává partnerem v Cushman & Wakefield

13.12. – Miloš Lužajić se stává partnerem v realitněpora­denské společnosti Cushman & Wakefield, kde působí v týmu International Cross Border Valuation & Advisory. Ten ve spolupráci s lokálními týmy oceňování v jednotlivých zemích regionu EMEA koordinuje významné zakázky a funguje jako hlavní kontakt pro klienty, kteří vyžadují služby přeshraničního oceňování.

​Novou posilou Knihobotu se stává Ladislav Bárta, nastupuje jako interim COO

13.12. – Číslem dvě v Knihobotu se jako interim COO stává Ladislav Bárta. Jeho úkolem je pomoci Dominiku Gazdošovi s vedením firmy a připravit provoz na rozšiřující se německý trh. Využije pro to své zkušenosti z Rohlíku, kde byl jako Head of International Expansion zodpovědný za otevření všech zahraničních trhů a předtím zde působil jako COO.

​Dachser v roce 2023 významně investoval do rozvoje

12.12. – Rok 2023 byl pro Dachser Czech Republic rokem investic. Tato mezinárodní logistická společnost spustila provoz nových skladových prostor v Českých Budějovicích a zahájila výstavbu vlastního překládkového skladu v Kladně. Významně také rozšířila svůj koncept bezemisního zásobování a další projekty pro ochranu klimatu. Celkové investice do rozvoje společnosti činily přes 330 milionů korun. Podle předběžných výsledků společnost letos odbavila 1,2 milionu pozemních, leteckých a námořních zásilek o celkové tonáži 850 tisíc tun a rok uzavře s obratem ve výši přibližně 4 miliardy korun.

​Celkem 89 procent majitelů kancelářských budov chce zvýšit kapacity pro elektromobily

12.12. – Podle evropské legislativy by do roku 2025 na každých 20 parkovacích míst v hromadných garážích měla být alespoň jedna nabíječka pro elektromobily. Vzhledem k rostoucímu zájmu kancelářských nájemců, z nichž velká část plánuje v nejbližších letech částečný nebo i kompletní přechod na elektomobilitu, zjišťovala realitněporadenská společnost Cushman & Wakefield aktuální situaci na pražském kancelářském trhu. Ke svým plánům ohledně elektromobility se vyjádřili kancelářští nájemci (včetně firem s více než 200 zaměstnanců) i významní majitelé těchto objektů.

spinner