Spedice, logistika

​Společnost cargo-partner podniká kroky směrem k „bezpapírové kanceláři“

7.2. – Jako součást komplexní strategie udržitelnosti společnosti cargo-partner zaměřené na snížení environmentální stopy své organizace, poskytovatel přepravy a logistiky již učinil velké pokroky ve snižování spotřeby papíru ve svých kancelářích po celém světě. Za posledních několik let společnost digitalizovala a přepracovala řadu obchodních procesů, od operací letecké a námořní přepravy až po fakturaci a celní dokumentaci.

​Růst nájmů podle společnosti Prologis dvakrát překonal předešlý rekord

6.2. – Společnost Prologis, globální lídr v oblasti logistických nemovitostí, zveřejnila nejnovější vydání svojí výzkumné zprávy Prologis Rent Index. Data z ní poukazují na to, že v roce 2022 rostly po celém světě nájmy v logistickém segmentu vůbec nejrychleji od roku 2007, kdy report vyšel poprvé. Za rekordní vývojem stojí především tři globální trendy: zájem firem zvyšovat držené skladové zásoby, regulační překážky limitující možnosti nové výstavby a vyšší stavební náklady.

​Fenka Edda z DB Schenker umí v zásilkách odhalit výbušniny

3.2. – Společnost DB Schenker má novou čtyřnohou zaměstnankyni. Sedmiletá ohařka Edda pomáhá na mezinárodním letišti ve Frankfurtu nad Mohanem detekovat výbušniny v zásilkách (EDD). Je jedním ze psích pomocníků, kteří pod vedením Svena Wendlinga plní na letišti důležitý úkol.

​Společnost P3 Logistic Parks loni v ČR pronajala téměř 300 000 metrů čtverečních

1.2. – Vlastník, developer a správce průmyslových nemovitostí P3 Logistic Parks má za sebou další úspěšný rok. Ve třech parcích postavil nové haly o celkové pronajímatelné ploše téměř 59 000 metrů čtverečních. Každý měsíc uzavřel v průměru šest nájemních smluv a celkově pronajal na 300 000 metrů čtverečních. Z toho tři čtvrtiny se připisují tzv. prolongacím a expanzím.

​Společnost Jungheinrich AG koupí skupinu Storage Solutions

31.1. – Německý průkopník v oblasti intralogistiky, společnost Jungheinrich AG, kupuje skupinu Storage Solutions se sídlem v Indianě, předního poskytovatele regálových řešení a řešení pro automatizaci skladů v USA, a získává tak lepší přístup na atraktivní americký trh v oblasti skladování a automatizace. Společnost Jungheinrich podepsala smlouvu o koupi akcií se společnostmi Merit Capital Partners, MFG Partners a vedením společnosti Storage Solutions, na jejímž základě získá 100 % základního kapitálu společnosti Storage Solutions.

Zrychlením celních procesů ušetří DB Schenker svým zákazníkům čas

28.1. - Společnost DB Schenker se stala prvním logistickým partnerem pilotního projektu centralizace povolení v rámci celního řízení v ČR. Jeho ambicí je sjednotit a zjednodušit veškerou administrativu s tím spojenou, jak pro firmy, tak pro celní instituci. Díky tomu nyní DB Schenker může svým zákazníkům nabídnout rychlejší zpracování zásilek, které podléhají celnímu řízení.

„Náš úkol byl uskladnit 18 000 000 piv,“ říká s nadsázkou Logio

27.1. - Plzeňský Prazdroj otevírá nový, plně automatizovaný sklad, který zvětší skladovací kapacity, zrychlí dodávky piva v lahvích a plechovkách, usnadní pracovníkům náročnou práci a sníží emise oxidu uhličitého. Investice ve výši 780 milionů korun je největší od roku 2006.

Kuehne+Nagel a Lenovo spolupracují na snižování uhlíkové stopy v technologickém segmentu

26.1. - Společnosti Kuehne+Nagel a Lenovo uzavřely partnerství, jehož účelem je podporovat technologické firmy při plnění jejich závazků minimalizovat dopad na životní prostředí a bojovat s klimatickou změnou. Jeho součástí je nabídka řešení, které je v tech odvětví zcela unikátní: Zákazníci Lenovo si totiž mohou u svých objednávek IT vybavení zvolit možnost přepravy s využitím udržitelných leteckých paliv SAF. Ta jsou vyráběna ze zemědělských plodin a jejich použití umožňuje snižovat emise skleníkových plynů.

Industrial Research Forum: Extrémně nízká neobsazenost přetrvávala i ve 4. čtvrtletí

26.1. - Celková plocha moderních průmyslových prostor určených k pronájmu v České republice téměř dosáhla hranice 10,8 milionů metrů čtverečních a lze očekávat, že do konce 1. čtvrtletí roku 2023 překoná 11 milionů metrů čtverečních. Ve 4. čtvrtletí roku 2022 bylo dokončeno 167 300 metrů čtverečních skla­dových ploch ve 12 průmyslových parcích. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku se jedná o 10% nárůst, mezičtvrtletně jde o 66% pokles.

DHL Supply Chain otvírá v Německu své největší automatizované logistické centrum pro zákazníka

25.1. - Společnost DHL Supply Chain, specialista na smluvní logistiku v rámci koncernu Deutsche Post DHL, uvedla do provozu zcela automatizovaný systém robotického vychystávání zboží ve svém logistickém centru v dolnosaském městě Staufenberg. V něm poskytuje své služby společnosti Peek & Cloppenburg Düsseldorf, která je jejím významným dlouhodobým zákazníkem. Systém AutoStore sestavila na ploše 6000 metrů čtverečních společnost Element Logic, specializovaná na roboty. Jedná se tak o jeden z největších zcela automatizovaných systémů pro skladování zboží a vyřizování objednávek v Německu. AutoStore se nachází v jedné z pěti hal staufenberského logistického centra, z nichž každá nabízí plochu 10 000 metrů čtverečních a 50 nakládacích ramp. DHL Supply Chain provozuje uvedené rozlehlé logistické centrum pro různé zákazníky.

spinner