Spedice, logistika

Procházka & Partners: Průmyslové nemovitosti v Česku lákají novou výrobu s přidanou hodnotou

26.2. - Doby, kdy Česká republika byla orientovaná na skladiště a montovny, se začínají pomalu, ale jistě měnit. Jen v poslední době se staví celá řada závodů, které souvisí s proměnou energetiky a dopravy. Automobilový průmysl se začíná posouvat směrem k elektromobilitě a firmy vyrábějící tepelná čerpadla a komponenty pro fotovoltaiku začínají u nás také investovat částky v řádu miliard do výroby.

Gekkon International plánuje uvést na český trh první AGV vozíky značky HELI

25.2. - Společnost Gekkon International, která je provozovatelem e-shopu www.eulift.cz a distributorem manipulační techniky značky HELI, plánuje uvést na český trh autonomní manipulační techniku značky HELI. V ČR už několik dodavatelů AGV vozíků různých značek působí, Gekkon International však věří, že tuzemský trh zaujme kvalitou a příznivou cenou, které bude dosaženo díky sériovosti výroby.

GXO: Inovace v procesu výdeje zboží pomocí autonomních mobilních robotů

24.2. – GXO Logistics, největší světový poskytovatel smluvní logistiky, včera oznámil úspěch své první implementace autonomních mobilních robotů Lowpads (AMR) u zákazníka z potravinářského průmyslu ve významném logistickém centru v Nizozemsku.

Daniel Knaisl: Logistika je barometrem ekonomiky

24.2. - Začátek roku bývá obdobím bilancování období předchozích. Ač by se mohlo zdát, že po dvou covidových letech už nás nic nemůže překvapit, přišla v loňském roce další rána. A to ještě horší – válečný konflikt na Ukrajině. Naděje ve stabilizaci společnosti a trhů trvala bohužel jen krátce. Logistika v obou obdobích hraje velmi důležitou, dá se říci nepostradatelnou roli. Jednatele logistické společnosti Geis Daniela Knaisla jsme se zeptali, jak vnímá neustálé změny a stále náročnější podmínky.

STILL bude na veletrhu LogiMAT 2023 demonstrovat kompetenci v oblasti automatizace

23.2. - „Making Intralogistics Smart. Together.“ Pod tímto sloganem bude společnost STILL – specialista na řešení v oblasti intralogistiky a automatizace z Hamburku – na letošním veletrhu LogiMAT od 25. do 27. dubna ve Stuttgartu v hale 10 ve veletržních stáncích 10B40, 10B41 a 10B51 naživo prezentovat inovativní manipulační techniku v automatizovaných procesech blízkých praxi. Dosud jedinečná je realizace integrovaného automatizovaného řešení společně s koncernovou sestrou KION, společností Dematic – spolupráce s vysokým inovačním potenciálem.

Společnost cargo-partner slaví 15. výročí regionální centrály v Hongkongu

22.2. - V pátek 17. února uspořádal mezinárodní poskytovatel logistiky oslavu pro zaměstnance na počest 15. výročí regionálního centra společnosti cargo-partner pro Asii a Tichomoří v Hongkongu. V roce 2023 navíc uplyne 40 let od založení společnosti cargo-partner v Rakousku.

RAJA: Kombinace obalových materiálů šetří přírodu, čas i náklady

22.2. - Stále platí trend balení do papíru šetrného k životnímu prostředí. Dnes existuje mnoho možností, jak zboží zabalit efektivně a zároveň ekologicky. Jednou z cest je i použití obalových strojů. Automatické balící stroje tak například šetří firmám nejen čas, ale i peníze, množství použitých obalů a tím pádem i životní prostředí. Společnost RAJA, přední evropský výrobce obalových materiálů, přináší několik rad, jak dodat obalu něco navíc za použití hned dvou obalových materiálů zároveň.

Skladon v roce 2022 navýšil obrat na 144 milionů a rozšířil své prostory o 60 procent

22.2 - Skladon, jedna z nejrychleji rostoucích technologických firem střední Evropy, má za sebou další úspěšný rok. I přesto, že byl uplynulý rok pro většinu e-commerce hráčů velmi náročný, Skladonu se podařilo navýšit obrat o 23 milionů korun na celkových 144 milionů, vyexpedovat zboží do 170 zemí světa a rozšířit své distribuční centrum o více jak polovinu na aktuálních 16 000 m². Letošní rok chce společnost věnovat primárně akvizici zahraničních zákazníků a také přípravám na chystanou expanzi, jejíž realizaci má v plánu následující rok. Skladon tak míří k naplnění své vize zajistit klientům možnost pozemního „next day“ doručení napříč celou Evropou.

VGP dokončila poslední halu ve VGP Parku Hrádek nad Nisou pro Drylock Technologies

17.2. - Evropský vlastník a developer semi-industriálních a logistických nemovitostí VGP završil výstavbu svého nejrozsáhlejšího areálu v severních Čechách. VGP Park Hrádek nad Nisou zahrnuje pět hal s celkovou pronajímatelnou plochou přes 122 000 metrů čtverečních. Všechny haly byly realizovány na míru společnosti Drylock Technologies, přednímu světovému výrobci dětských plen a hygienických potřeb. Spolupráci zahájila již v roce 2011 výstavba první haly. Nyní, po předání poslední haly o velikosti více než 30 000 metrů čtverečních, firma dohromady využívá 116 000 metrů čtverečních vý­robních, logistických a kancelářských ploch s možností další expanze o 6 000 metrů čtverečních.

DHL Supply Chain otestovala systém Jungheinrich warehouseNAVIGATION v distribučním centru v Syrovicích

16.2. - Skladová navigace Jungheinrich warehouseNAVIGATION je systém, který díky propojení ERP systému zákazníka, vozíku a terminálu na něm dokáže vypočítat optimální trasu k cílové pozici. Díky správně zvolenému rozdělení pojezdu a zdvihu je tak schopný v systémových VNA skladech výrazně zkrátit nezbytnou dobu pro manipulaci, snížit spotřebu energie a tím zvýšit produktivitu práce. V distribučním centru společnosti DHL v jihomoravských Syrovicích byl systém otestován v ostrém provozu.

spinner