Spedice, logistika

​VCHD Cargo GmbH oznámila změnu sídla

13.9. – Přepravní společnosti VCHD Cargo GmbH učinila strategické rozhodnutí a přestěhovala svoje sídlo z Radeburgu do Alsfeldu v německém Hessensku. Důvodem je výhodná poloha u dálnice A5 na křižovatkách jejích mezinárodních linek i blízkost k dceřiné společnosti Völker Logistik, která v Alsfeldu působí již 18 let.

​CHEP nabízí vylepšenou dřevěnou půlpaletu s robustnější konstrukcí

13.9. – Společnost CHEP, která na globální úrovni zajišťuje cirkulární řešení pro dodavatelské řetězce, nabízí na českém trhu vylepšenou dřevěnou půlpaletu. Její konstrukční prvky zajišťují vyšší kvalitu odpovídající potřebám moderních logistických operací, přičemž kompatibilita i rozměry zůstávají nezměněny.

​Innoship partnerem Deichmann pro zefektivnění přepravních operací na mezinárodních trzích

12.9. – Společnost Innoship, která je součástí holdingu Alsendo Group zaměřujícího se na v oblasti SaaS řešení (software jako služba) pro správu logistiky, uzavřela nové partnerství s s prodejcem obuvi Deicmann. Toto spojení představuje významný milník v oblasti maloobchodu a technologií.

​Ringil se zaměřuje na digitalizaci logistických procesů

12.9. – Společnost Ringil se zaměřuje na digitalizaci logistických procesů a přináší do tohoto odvětví moderní technologie a efektivní řešení. Jedná se o inovativní český startup, který založili André Dravecký a bývalý CTO Rohlík.cz Miloslav Vlach.

Allegro urychluje mezinárodní doručení, hlavním last-mile operátorem je WEDO

11.9. - Rychlejší přeshraniční doručování je tady. Společnost Allegro spouští novou službu Allegro International Delivery, která je postavena na kombinaci nejefektivnějších řešení více logistických partnerů pro první a poslední míli. Hlavním operátorem odpovědným za poslední míli v Česku se stala společnost WEDO, která se tak zákazníkům nakupujícím na allegro.cz postará o zajištění doručovacích služeb té nejvyšší kvality.

Sedm pravidelných linek z Asie zkrátí transit po moři o tři až čtyři dny

11.9. - K šesti pravidelným linkám z Asie pro přepravu kusových zásilek ve sběrném kontejneru letos DB Schenker přidal novou a sice z pákistánského Karáčí. Přímé linky zkrátí dobu přepravy o tři až čtyři dny. Zásilky umožňuje DB Schenker sledovat dvěma způsoby, buď e-mailovou notifikací nebo na platformě eSchenker.

Ceny AFI si odnesly firmy Kvados a Nebesys, Hanák oceněn za dlouholetý přínos

8.9. - Vítězi letošních Cen AFI se staly společnosti Kvados a Nebesys. Cenu za dlouhodobý přínos investičnímu prostředí obdržel Jaroslav Hanák. Ceny AFI uděluje Sdružení pro zahraniční investice – AFI s cílem ocenit firmy i jednotlivce v jejich odvaze inovovat, zavádět nové technologie a postupy a zároveň uvažovat v dlouhodobém horizontu.

STILL staví na chytrých službách a transparentním dialogu

7.9. - Spolehlivý, rychlý a kompetentní zákaznický servis a důsledná orientace na klienta jsou již více než 100 let charakteristickým znakem společnosti STILL. Tento specialista na intralogistiku z Hamburku se svými inovativními digitálními řešeními, předvídatelným a individuálním servisem a vysokou odborností zajišťuje spokojenost zákazníků a maximální disponibilitu a efektivitu jejich flotil manipulační techniky. Úzká spolupráce s klienty a transparentní indexy spokojenosti, jako je Net Promoter Score (NPS), umožňují společnosti STILL kontinuálně vyhodnocovat a optimalizovat servisní služby.

Goodyear míří do distribučního centra v ČR, nový Panattoni Park Cheb East je již ve výstavbě

7.9. - Goodyear, známý americký výrobce pneumatik se 125letou historií, se stane prvním nájemcem v novém průmyslovém areálu Panattoni Park Cheb East. Strategická poloha pomůže společnosti zefektivnit její logistický řetězec a snížit uhlíkovou stopu. Výstavbu chebského areálu zahájila developerská společnost Panattoni, investorem a vlastníkem objektu je skupina Accolade.

Oslavy 30 let společnosti Cushman & Wakefield na českém trhu vyvrcholily letní party

6.9. - Ve středu 30. srpna uspořádala přední realitněporadenská společnost Cushman & Wakefield letní party k oslavě třiceti let svého působení na českém trhu komerčních nemovitostí.

Oslava 30. výročí Cushman & Wakefield v Česku se konala v posledním srpnovém týdnu v nádherné zahradě hotelu The Grand Mark Prague. Večer provázený vystoupením novocirkusové skupiny Cirk La Putyka a živou hudbou kapely Burysax si spolu se zástupci společnosti vychutnalo 350 jejích klientů, obchodních partnerů a bývalých zaměstnanců.

spinner