DHL Express a ComAp spolupracují na udržitelném podnikání

DHL Express a ComAp spolupracují na udržitelném podnikání

24.5. - DHL Express bere svou odpovědnost k životnímu prostředí velmi vážně. Zaměřuje se na snižování svých emisí skleníkových plynů prostřednictvím udržitelného leteckého paliva SAF, optimalizaci logistických procesů pro efektivnější využití zdrojů a využití čistších a šetrnějších zdrojů energie, jako jsou elektrická vozidla nebo elektrokola. To je v souladu s cíli DHL Group dosáhnout nulových emisí do roku 2050.

Svým zákazníkům nabízí službu GoGreen Plus, specializované řešení, které pomáhá podnikům snižovat emise uhlíku ve Scope 3, a to díky odesílání zásilek při využití SAF. DHL Express k této službě poskytuje detailní reporting a následně i certifikát, kterým se firmy mohou prokázat zákazníkům, investorům a dalším zainteresovaným stranám.

Společnost ComAp klade velký důraz na udržitelnost, protože si je vědoma své role a odpovědnosti vůči životnímu prostředí. Jako firma, která se zabývá řešeními pro řízení energie, ComAp chápe, jak důležité je podporovat přechod k udržitelným zdrojům energie. S využitím jejich odbornosti, inovativního přístupu a nových technologií vytváří velmi flexibilní, intuitivní a škálovatelná řešení, která jsou schopna uspokojit potřeby zákazníků v oblasti kontroly energie kdykoli a kdekoli.

"Spolupráce s DHL Express a využití jejich služby GoGreen Plus nám pomáhá dosahovat našich cílů v udržitelnosti a snižovat naši uhlíkovou stopu. Díky tomuto partnerství jsme schopni efektivně a odpovědně řídit naše logistické operace, což nám umožňuje soustředit se na naši hlavní misi - vývoj inteligentních řešení pro řízení energie,“ řekl Petr Picek, Strategic Sourcing & Supply Chain Manager.

Společnost ComAp byla založena v roce 1991 v Praze, s DHL Express spolupracuje od roku 1993. V současnosti má 25 kanceláří a 15 poboček po celém světě a zaměstnává více než 550 lidí. V roce 2022 dosáhla ComAp obratu 99 milionů EUR.

(pav)

Foto: ComAp

spinner