Czech Raildays 2013

V Ostravě se prezentuje na 180 firem ze železničního průmyslu

V Ostravě se prezentuje na 180 firem ze železničního průmyslu

OSTRAVA (19.6.) – Novinky ze světa železniční dopravy a kolejové techniky je možné vidět až do čtvrtka 20. června na třídenním mezinárodním veletrhu drážní techniky Czech Raildays 2013. Letos se zde prezentuje přibližně 180 firem reprezentujících nejen český železniční průmysl. „Na stáncích je vidět, kam se za ten rok zase železnice posunula. Firmy vozí čím dál více různých ukázek konkrétních výrobků. Myslím si, že nejenom český průmysl jde hodně dopředu a sekunduje úspěšně zahraničním firmám," řekl manažer veletrhu Stanislav Zapletal.

Výstavní ploše letos dominuje lokomotiva Vectron z produkce společnosti Siemens, která momentálně prochází schvalovacím procesem pro provoz na českých kolejích. První tyto lokomotivy už jezdí v Německu, na tuzemských kolejích by se mohly objevit zhruba za rok. Lokomotiva se vyrábí v různých variantách a dá se použít v nákladní i v osobní přepravě. Získala už schválení pro provoz například v Rakousku nebo v Polsku, v dalších zemích schvalovací proces probíhá, aby postupně mohla být nasazena po celé Evropě.

Dále je zde k vidění například první železniční jednotka RegioPanter kompletně vyrobená v Ostravě nebo vlaky, které polská společnost Pesa dodává Českým drahám. Na veletrhu kromě tuzemských firem vystavují i společnosti ze Slovenska, Rakouska, Polska nebo Německa. Podle Zapletala se podobné akce běžně dělají co dva roky, ale na ostravských Raildays je vidět pokrok i během jednoho roku.

spinner