Finanční služby

Platební morálka firem

České firmy své závazky loni hradily za dva a půl měsíce

PRAHA (23.1.) – Aktuální analýza platební morálky společnosti ČSOB Factoring ukázala, že loni české firmy hradily své závazky průměrně za 75 dní, což je nejdéle od roku 2009. Oproti roku 2011 se platební morálka tuzemských firem zhoršila o čtyři dny a Česká republika tak zůstává v nelichotivé pozici v porovnání s některými státy EU.

Pojištění majetku

Každý dvacátý podnikatel má podpojištěný majetek

PRAHA (23.1.) – Přibližně pět procent podnikatelů má podpojištěný svůj majetek. Tento problém vyjde najevo při vyřizování pojistné události, kdy podnikatelé dostanou za způsobené škody výrazně méně, než by si představovali, jen díky tomu, že mají majetek pojištěný na nižší částku než je jeho skutečná hodnota. Vyplývá to z údajů ČSOB Pojišťovny.

Pojištění odpovědnosti řidičů

Dopravci by neměli přehlížet pojištění odpovědnosti řidičů

Jedním z velmi důležitých pojištění pro dopravní společnosti je pojištění řidičů za škody způsobené zaměstnavateli. Vztahuje se na škody, které mají na svědomí samotní řidiči, a do určité míry kryje ztrátu dopravce třeba v případě zavinění dopravní nehody, při níž je poškozen majetek dopravce, většinou tedy motorové vozidlo.

VW Užitkové vozy

ŠkoFIN nabízí financování dodávek VW na míru zákazníkovi

PRAHA (9.1.) – Volkswagen Užitkové vozy připravil na začátek nového roku pro své zákazníky nové možnosti financování užitkových vozů značky Volkswagen, které lze i nadále pořídit za zvýhodněné akční ceny. Jejich základním faktorem je financování přesně na míru podle potřeby zákazníků, a to nejen na začátku financování, v době pořízení vozidla, ale i v průběhu splácení.

UniCredit Leasing

UniCredit Leasing posiluje v segmentu nákladních automobilů

PRAHA (30.11.) – Společnost UniCredit Leasing výrazně posiluje v segmentu nákladních automobilů. Celkový objem poskytnutého financování za prvních deset měsíců letošního roku dosáhl 950 milionů Kč. V porovnání se stejným obdobím roku 2011 zvýšil UniCredit Leasing obchody v tomto segmentu o čtvrtinu.

Ing. Tomáš Síkora (ČAP) pro DN

Pojišťovny budou zvyšovat sazby povinného ručení

Základní sazby zákonného pojištění odpovědnosti za provoz motorového vozidla neboli povinného ručení se budou v příštích měsících nevyhnutelně zvyšovat. Důvodem jsou zejména stále vyšší náklady na náhrady škod na zdraví při dopravních nehodách a obecně vyšší počet nehod s těžkým zraněním či dokonce úmrtím. „Při takovém vývoji nákladů na likvidaci veškerých škod z povinného ručení jsou současné nízké ceny do budoucna neudržitelné,“ uvedl v rozhovoru pro Dopravní noviny výkonný ředitel České asociace pojišťoven (ČAP) Tomáš Síkora.

Dopravní nehody

Likvidaci následků nehod v zahraničí lze vyřídit i doma

Dopravní nehoda je vždy nepříjemná a stresující záležitost. Pokaždé k ní navíc dojde ve chvíli, kdy ji nejméně čekáme. Stane-li se navíc v zahraničí, představuje komplikovanou překážku v cestě za cílem cesty. Jak v takovém případě postupovat a které dokumenty je třeba mít po ruce, radí specialistka na pojištění vozidel České asociace pojišťoven Marcela Machová.

Pojištění dopravců

Nejčastěji sjednávané je pojištění odpovědnosti

Nejčastějším pojištěním, které si podnikatelé v dopravě sjednávají u jednotlivých pojišťoven, je pojištění odpovědnosti silničního dopravce. Například u Allianz pojišťovny zaujímá 95 procent ze všech smluv, které si dopravci uzavírají. Tento produkt si sjednávají jak velké dopravní společnosti, tak i například podnikatelé, kteří provozují jedno nebo dvě auta.

Podvody v dopravě

Pojišťovna varuje před rizikem zpronevěry převáženého zboží

Jako v každé podnikatelské činnosti platí i při provozování silniční dopravy zásada, že ten, kdo je povinen plnit závazek ze smlouvy, jej může naplnit pomocí jiné osoby a odpovídá při tom tak, jako by závazek plnil sám. Česká pojišťovna se v poslední době stále častěji setkává s případy zpronevěry přepravovaného zboží subjekty vydávajícími se za fungující dopravní společnosti, které si její klienti najímají k realizaci přepravy.

ČKP

Nepojištění řidiči zcela nesmyslně riskují

Počet vozidel, jejichž majitelé neplatí povinné ručení, se sice během uplynulých let výrazně snížil, stále se však blíží hranici 600 tisíc. „Všichni neplatiči povinného ručení by si měli uvědomit, že chrání především je samotné. V případě způsobení dopravní nehody totiž zaplatí všechny škody ze svého. A ty se mohou vyšplhat až na několik milionů korun,“ uvedl k tomu výkonný ředitel České kanceláře pojistitelů Jakub Hradec.

spinner