Finanční služby

Ing. Jaroslav Jaroměřský (UniCredit Leasing) pro DN

UniCredit Leasing spoléhá na spolupráci uvnitř skupiny

Jednička na českém leasingovém trhu z hlediska podílu na trhu, společnost UniCredit Leasing, má za sebou zásadní změnu. V březnu se přestěhovala pod jednu střechu s dalšími společnostmi skupiny UniCredit v České republice. Na to, co to znamená pro další činnost společnosti, a jaké má cíle pro letošní rok, jsme se zeptali generálního ředitele UniCredit Leasing Jaroslava Jaroměřského.

Jaromír Hájek (LeasePlan) pro DN

LeasePlan hodlá posílit svou pozici na trhu

Do čela společnosti LeasePlan, české jedničky na poli operativního leasingu, se na počátku roku po pěti letech strávených v Itálii vrátil Jaromír Hájek. Za svůj cíl označuje nastartovat zdravý růst společnosti a nabídnout jak současným, tak i potenciálním budoucím zákazníkům nové služby například v oblasti telematických aplikací.

ČSOB Leasing

ČSOB Leasing podporuje rozvoj elektromobility

Pořízení vozidla s elektrickým pohonem lze financovat prostřednictvím leasingu či zákaznického úvěru od společnosti ČSOB Leasing, která se nově orientuje právě na podporu rozvoje tohoto ekologického pohonu. Aktuálně ČSOB Leasing například poskytuje leasingové financování elektrovozu Ford Transit Connect.

Fleet management

Společnost UniCredit Fleet Management výrazně zvýšila objem nových obchodů

PRAHA 19.4. – UniCredit Fleet Management, s.r.o. (UCFM), dceřiná firma největšího poskytovatele nebankovního financování v ČR UniCredit Leasing CZ, a.s., uzavřela v roce 2011 nové obchody v objemu 607 milionů Kč, což je ve srovnání s rokem 2010 nárůst o více než 67 procent. Počet pronajímaných vozidel na konci minulého roku výrazně překročil hranici dvou tisíc. Rok 2011 se tak stal obchodně nejúspěšnějším v historii společnosti UniCredit Fleet Management.

Česká kancelář pojistitelů

Nepojištěná vozidla škodí podle statistiky méně

PRAHA 27.3. – Motoristé s vozidly bez povinného ručení způsobili podle evidence České kanceláře pojistitelů (ČKP) v loňském roce 3 404 škod. To je o 30 procent méně, než v roce 2008. Do statistik se pozitivně promítlo zpřísnění sankcí proti neplatičům povinného ručení, kdy s účinností od ledna 2009 uplatňuje Česká kancelář pojistitelů na vlastnících nepojištěných vozidel příspěvek do garančního fondu ČKP. Z něj jsou vyplácena plnění poškozeným po nehodách, kde viníkem je motorista v nepojištěném vozidle.

Podrobnější informace přinesou DN 16/2012, které vycházejí 19. dubna

Nebankovní financování

UniCredit Leasing se přestěhoval do Filadelfie

PRAHA 27.3. – Největší společnost nebankovního financování v České republice, UniCredit Leasing, působí od pondělí 26. března 2012 na nové adrese – budova Filadelfie, BB Centrum, Praha 4. Do nové budovy se přemístily i dceřiné společnosti UniCredit Leasing, a to UniCredit pojišťovací makléřská a UniCredit Fleet Management.

Výsledky leasingového trhu

Leasing je stále oblíbenou formou financování

Členské společnosti České leasingové a finanční asociace (ČLFA) vložily do české ekonomiky v loňském roce 124,3 miliardy Kč, o 0,8 miliardy Kč více než v roce 2010. Na financování investic a provozu podnikatelských subjektů vynaložily 89,3 miliardy Kč, leasing movitých věcí meziročně vzrostl o 1,8 procenta, podnikatelské úvěry o 11 procent, factoring o 16,6 procenta a spotřebitelské úvěry o 1,5 procenta.

Hospodaření UniCredit Leasingu

UniCredit Leasing loni zvýšil objem obchodů o pětinu

PRAHA 15.3. – Společnost UniCredit Leasing překročila objemem nových obchodů jako jediná v rámci asociace ČLFA (Česká leasingová a finanční asociace) hranici deseti miliard Kč. V roce 2011 zvýšila objem financované hodnoty na 10,14 miliardy Kč a v porovnání s rokem 2010 dosáhla výrazného navýšení téměř o jednu pětinu (19 %). Firma tak potvrdila svoji pozici největší společnosti v oblasti nebankovního financování v České republice. Tržní podíl UniCredit Leasing na relevantním trhu financování movitých věcí stoupl na 12,55 %.

Financování vozidel

ŠkoFIN obhájil své prvenství na trhu ve financování osobních a užitkových vozů

PRAHA 5.3. – Společnost ŠkoFIN obhájila na základě únorové statistiky ČLFA, pozici jedničky na trhu ve financování osobních a užitkových vozů v roce 2011. ŠkoFINu se zároveň podařilo získat prvenství v kategorii operativní leasing. Dalším výrazným úspěchem je růst podílu operativního a full service leasingu. V sekci operativního leasingu zaznamenal ŠkoFIN nárůst počtu nově uzavřených smluv oproti předchozímu roku o 133 procent (z 2 453 v roce 2010 na 5 720 v roce 2011) a stal se tak vítězem i v kategorii operativního leasingu. Drtivá většina nových smluv se týkala osobních automobilů.

Unicredit Leasing

Počet vozů financovaných přes UniCredit Leasing v roce 2011 dále rostl

PRAHA 14.2. – Společnost UniCredit Leasing zaznamenala v minulém roce více než tříprocentní nárůst počtu nových smluv na financování osobních a užitkových vozů v porovnání s rokem 2010. UniCredit Leasing, největší společnost nebankovního financování v České republice podle údajů České leasingové a finanční asociace, financoval v roce 2011 prodej každého desátého nového vozu prodaného v ČR. Klientskou strukturu tvořily v minulém roce prakticky stejným dílem fyzické osoby a podnikatelské subjekty.

spinner